Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.701.674
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
MasterG kaže...
Gogy7 kaže...
Upravu si, promjesao sam nazive u jedan. Radi se o Console Sharing ili Offline Play. Nisam dugo to koristio pa sam upamtio kao Share Play 😂 koji je za PS Plus.

 da na taj shareplay sam mislio i ja XD

ali opet, kolega sa foruma nije spominjao shareplay kao opcija među njima....nego doslovno hoće instalirat igru sa frendovog account, odlogirat se i igrat tu igru na svom accountu ne preko share playa...ispravite me ako griješim, meni je to suludo da je moguće.

Slusaj, nije to nista toliko komplikovano. Moze to, samo udje na frendov acc i u postavkama za taj acc na svojoj konzoli upali opciju "Console sharing", pokrene download igre, izadje sa frendovog acc-a i igra normala preko svog acca sve sto je frend na svom kupio.

Evo imas i zvanicno od sony-a kako to nastimati.

 

Console sharing and offline play on PS5™ consoles US (playstation.com)

 

How to enable PS5 console sharing

1. PS5 Console Sharing and Offline Play is automatically enabled on the PS5 console you use to sign in to PlayStation™Network for the first time.

2. Go to Settings > Users and Accounts > Other > Console Sharing and Offline Play.

Select Enable.

 

PS5 Console Sharing and Offline Play limits
You can enable Console Sharing and Offline Play on one PS5 console at a time. If you enable the setting on a new PS5 console, the Console Sharing and Offline Play setting on your other PS5 console will be disabled. Other users on the disabled console won’t be able to play your games and media.

PS5 Console Sharing and Offline Play does not affect your primary PS4 activation limit.




To je moguce bilo jos i na ps3 i ps4, samo se zvalo primary console.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 14:15 (gamex1423).
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...
MasterG kaže...
Gogy7 kaže...
Upravu si, promjesao sam nazive u jedan. Radi se o Console Sharing ili Offline Play. Nisam dugo to koristio pa sam upamtio kao Share Play 😂 koji je za PS Plus.

 da na taj shareplay sam mislio i ja XD

ali opet, kolega sa foruma nije spominjao shareplay kao opcija među njima....nego doslovno hoće instalirat igru sa frendovog account, odlogirat se i igrat tu igru na svom accountu ne preko share playa...ispravite me ako griješim, meni je to suludo da je moguće.

Slusaj, nije to nista toliko komplikovano. Moze to, samo udje na frendov acc i u postavkama za taj acc na svojoj konzoli upali opciju "Console sharing", pokrene download igre, izadje sa frendovog acc-a i igra normala preko svog acca sve sto je frend na svom kupio.

Evo imas i zvanicno od sony-a kako to nastimati.

 

Console sharing and offline play on PS5™ consoles US (playstation.com)

 

How to enable PS5 console sharing

1. PS5 Console Sharing and Offline Play is automatically enabled on the PS5 console you use to sign in to PlayStation™Network for the first time.

2. Go to Settings > Users and Accounts > Other > Console Sharing and Offline Play.

Select Enable.

 

PS5 Console Sharing and Offline Play limits
You can enable Console Sharing and Offline Play on one PS5 console at a time. If you enable the setting on a new PS5 console, the Console Sharing and Offline Play setting on your other PS5 console will be disabled. Other users on the disabled console won’t be able to play your games and media.

PS5 Console Sharing and Offline Play does not affect your primary PS4 activation limit.




To je moguce bilo jos i na ps3 i ps4, samo se zvalo primary console.

 ma ok, shvaćam taj dio...ja govorim kako kolega nije niti u jednom trenutku rekao ili spominjao console sharing.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
MasterG kaže...
gamex1423 kaže...
MasterG kaže...
Gogy7 kaže...
Upravu si, promjesao sam nazive u jedan. Radi se o Console Sharing ili Offline Play. Nisam dugo to koristio pa sam upamtio kao Share Play 😂 koji je za PS Plus.

 da na taj shareplay sam mislio i ja XD

ali opet, kolega sa foruma nije spominjao shareplay kao opcija među njima....nego doslovno hoće instalirat igru sa frendovog account, odlogirat se i igrat tu igru na svom accountu ne preko share playa...ispravite me ako griješim, meni je to suludo da je moguće.

Slusaj, nije to nista toliko komplikovano. Moze to, samo udje na frendov acc i u postavkama za taj acc na svojoj konzoli upali opciju "Console sharing", pokrene download igre, izadje sa frendovog acc-a i igra normala preko svog acca sve sto je frend na svom kupio.

Evo imas i zvanicno od sony-a kako to nastimati.

 

Console sharing and offline play on PS5™ consoles US (playstation.com)

 

How to enable PS5 console sharing

1. PS5 Console Sharing and Offline Play is automatically enabled on the PS5 console you use to sign in to PlayStation™Network for the first time.

2. Go to Settings > Users and Accounts > Other > Console Sharing and Offline Play.

Select Enable.

 

PS5 Console Sharing and Offline Play limits
You can enable Console Sharing and Offline Play on one PS5 console at a time. If you enable the setting on a new PS5 console, the Console Sharing and Offline Play setting on your other PS5 console will be disabled. Other users on the disabled console won’t be able to play your games and media.

PS5 Console Sharing and Offline Play does not affect your primary PS4 activation limit.




To je moguce bilo jos i na ps3 i ps4, samo se zvalo primary console.

 ma ok, shvaćam taj dio...ja govorim kako kolega nije niti u jednom trenutku rekao ili spominjao console sharing.

 Jel ti i dalje ne kontas ili zezas? Zar poenta te rasprave nije bila da ti kolega tvrdi da mozes igrati frendove digitalne igre a ti si mislio da je to suludo? Kakve veze ima sto ti kolega nije znao reci naziv te opcije, ako je to to o cemu prica i o cemu se radi. Zbog cega mi onda trosimo ovdje vrijeme objasnjavajuci ako ti izmisljas neku toplu vodu?

12 godina
neaktivan
offline
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako ugrabite EA Play za 1€ mozete veceras od 19h zaigrati Fifu 22.
Trial traje 10h.
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
markoveliki kaže...
Dobro vece narode, zanima me je li tko gledao filmove preko ps5, 4k blu-ray disc baš. Kakvi su dojmovi?

 Do sada su uvijek disk pogoni na PS radili odlično po tom pitanju. Ja ne vidim nikakvu razliku niti sada. Filmovi lijepo rade i u kombinaciji dobrog tv aparata doživljaj gledanja je vrhunski.

2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Ako ugrabite EA Play za 1€ mozete veceras od 19h zaigrati Fifu 22.
Trial traje 10h.

 Konačno realna cijena za EA igre. 

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
markoveliki kaže...
Dobro vece narode, zanima me je li tko gledao filmove preko ps5, 4k blu-ray disc baš. Kakvi su dojmovi?

 Do sada su uvijek disk pogoni na PS radili odlično po tom pitanju. Ja ne vidim nikakvu razliku niti sada. Filmovi lijepo rade i u kombinaciji dobrog tv aparata doživljaj gledanja je vrhunski.

 Velika mana na ps4 je bila kaj nisi mogao s usba gledat bilo koji format videa...nisam siguran jel to bolje sad s ps5?

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 Može. .

Ali druga kombinacija igara.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 17:46 (hummer0).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Wontay kaže...

Sve skupa treba dosta prostora za svu periferiju. Minus mi je samo što sluške nemaju nekakav stalak a ne vjerujem da bude rezervnih jastučića ako se ovi oštete. 

 Ovako..

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...
movie kaže...
markoveliki kaže...
Dobro vece narode, zanima me je li tko gledao filmove preko ps5, 4k blu-ray disc baš. Kakvi su dojmovi?

 Do sada su uvijek disk pogoni na PS radili odlično po tom pitanju. Ja ne vidim nikakvu razliku niti sada. Filmovi lijepo rade i u kombinaciji dobrog tv aparata doživljaj gledanja je vrhunski.

 Velika mana na ps4 je bila kaj nisi mogao s usba gledat bilo koji format videa...nisam siguran jel to bolje sad s ps5?

Na brzinu bio isprobao preko USB kad mi je stigao ps5 i neugodno se iznenadio da nije očitao neke x265 filmove. Dok su x264 radili. Mouće da sada to radi, baš ću opet isprobati x265 1080 i 4k filmove. Titlovi su mi bili ok. Dok youtube extra radi. Baš brzo otvara 4k videa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 17:57 (mariclius).
2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
x18x05x kaže...
Wontay kaže...

Sve skupa treba dosta prostora za svu periferiju. Minus mi je samo što sluške nemaju nekakav stalak a ne vjerujem da bude rezervnih jastučića ako se ovi oštete. 

 Ovako..

 Gdje si nabavio te držače za slušalice ? 

 Može link ?

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
amd freak kaže...
movie kaže...
markoveliki kaže...
Dobro vece narode, zanima me je li tko gledao filmove preko ps5, 4k blu-ray disc baš. Kakvi su dojmovi?

 Do sada su uvijek disk pogoni na PS radili odlično po tom pitanju. Ja ne vidim nikakvu razliku niti sada. Filmovi lijepo rade i u kombinaciji dobrog tv aparata doživljaj gledanja je vrhunski.

 Velika mana na ps4 je bila kaj nisi mogao s usba gledat bilo koji format videa...nisam siguran jel to bolje sad s ps5?

Na brzinu bio isprobao preko USB kad mi je stigao ps5 i neugodno se iznenadio da nije očitao neke x265 filmove. Dok su x264 radili. Mouće da sada to radi, baš ću opet isprobati x265 1080 i 4k filmove. Titlovi su mi bili ok. Dok youtube extra radi. Baš brzo otvara 4k videa.

 Koliko sam proučio i dalje pola video/audio formata ne radi.

 

Totalna glupost...ako vec nudiš nekakav media player koji je problem podržat sve formate...ili barem debeloperima dopustiti da naprave neki player.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Na koji način aktivirate ea play uslugu?
Htio sam da probam ovu ponudu za 0.99 dolara ali mi trazi da ubacim paypal acc ili kreditnu karticu ili da redeem code, unatoč tome što imam na računu 4 dolara :)
PSN J_Keziah
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

ja sam na kraju kupio godisnju, imao sam 10$ i nije mi dalo isto nije dalo ni karticu ni paypal

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Evo vam mali PSN Credit guide za ubuduce:
*Third Party Pretplata (EA Play) zahtjeva nacin placanja paypalom ili karticom
*Trial pretplate zahtjevaju nacin placanja paypalom ili karticom
*PS Plus i PS Now 1 mjesečno clanstvo zahtjeva nacin placanja paypalom ili karticom.
*PS Plus i PS Now 3 mjesečno i godisnje clanstvo se moze platiti PSN Creditom i NE zahtjeva nacin placanja paypalom ili karticom.
*Mozete kupiti PS Plus ili PS Now na popustu na webstranicama tipa CD Keys ili rjeđe na Amazonu pa upisati kod na PS Storeu
*1 mjesecne PS Plus i PS Now promocije za 1$ se mogu kupiti PSN Creditom. (Siguran sam da sam zadnji put kupio PS Now za 1$ i da sam koristio PSN Credit)
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mAa+_ kaže...
x18x05x kaže...
Wontay kaže...

Sve skupa treba dosta prostora za svu periferiju. Minus mi je samo što sluške nemaju nekakav stalak a ne vjerujem da bude rezervnih jastučića ako se ovi oštete. 

 Ovako..

 Gdje si nabavio te držače za slušalice ? 

 Može link ?

 Kupio kad i kućište. Baš original za NZXT koji imaju prednju stranu metalnu.

Evo link.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Shithole, hvala ti što me se sjetiš na svakom mom postu.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Možda bi ovo trebalo ići u temi za R&C igru ali pošto se tiče hardvera same konzole neka ga ovde.

Naime, R&C može raditi i na duplo sporijem SSD-u. Ovo mi je bilo jako važno da znam jer su se inače iz Sonya najviše hvalili ovom karakteristikom kod plejke, a PC igrači bojali da će tolika brzina SSD-a zaista odvojiti neke igre na toj konzoli. Ne kažem da pun kapacitet SSD-a neće ostvariti neke igre u budućnosti, pogotovo ekskluzive, ali šanse da se to desi su jako male.

Ceo članak je sa HCL-a koji je inače radio DF pa vidite:

https://www.hcl.hr/vijest/ratchet-clank-rift-apart-izvodi-se-bez-problema-disku-sporiji-onoga-ps5-177165/

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 23:13 (Dragonbane).
 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ekipa moze jedno pitanje. Pocetkom iduce godine treba izaci poboljsana verzija Uncharted (remastered) za PS5. Zna li se hoce li imati prijevod na Hrvatski kao vecina igara koje izdaje Sony?
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dragonbane kaže...

Možda bi ovo trebalo ići u temi za R&C igru ali pošto se tiče hardvera same konzole neka ga ovde.

Naime, R&C može raditi i na duplo sporijem SSD-u. Ovo mi je bilo jako važno da znam jer su se inače iz Sonya najviše hvalili ovom karakteristikom kod plejke, a PC igrači bojali da će tolika brzina SSD-a zaista odvojiti neke igre na toj konzoli. Ne kažem da pun kapacitet SSD-a neće ostvariti neke igre u budućnosti, pogotovo ekskluzive, ali šanse da se to desi su jako male.

Ceo članak je sa HCL-a koji je inače radio DF pa vidite:

https://www.hcl.hr/vijest/ratchet-clank-rift-apart-izvodi-se-bez-problema-disku-sporiji-onoga-ps5-177165/

 Jesu na pogresan nacin reklamirali i hvalili igru kad na kraju ovako ispade. Medjutim ovi iz insomniaca su rekli da su jos daleko od tog da u potpunosti iskoristavaju brzinu diska jer im je kao engine bottleneck i moraju ga redizajnirati za to. Pocetak je generacije i ne bi valjalo da se odmah iskoristava maksimalni potencijal hardvera. A sto se tice samog diska u video i ovi iz DF spominju kako arhitektura u PS5 pomaze i dodanim diskovima da se iskoristavaju bolje tako da i to sigurno pomaze.

Svakako jos nigdje drugo osim na PS5 nisam vidio da u igrama loadinzi traju po 1-2 sekunde sto me uvijek impresionira.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 8:55 (gamex1423).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
x18x05x kaže...

Shithole, hvala ti što me se sjetiš na svakom mom postu.

To je nekakav psihopat koji lurka po forumu i djeli TD jer mu to valjda pruza seksualno zadovoljstvo?

Ne radi to samo tebi.

Sta se takva sranja ne sankcioniraju?

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

 Jesu na pogresan nacin reklamirali i hvalili igru kad na kraju ovako ispade. Medjutim ovi iz insomniaca su rekli da su jos daleko od tog da u potpunosti iskoristavaju brzinu diska jer im je kao engine bottleneck i moraju ga redizajnirati za to. Pocetak je generacije i ne bi valjalo da se odmah iskoristava maksimalni potencijal hardvera. A sto se tice samog diska u video i ovi iz DF spominju kako arhitektura u PS5 pomaze i dodanim diskovima da se iskoristavaju bolje tako da i to sigurno pomaze.

Svakako jos nigdje drugo osim na PS5 nisam vidio da u igrama loadinzi traju po 1-2 sekunde sto me uvijek impresionira.

 

Pa naravno, engine-i moraju biti specijalno napisani na način da to iskorištavaju, a uglavnom nijedan do sad nije jer mora raditi na svim platformama. 

Tu i tamo neka ultra ekskluziva će to iskoristiti, a to će biti vrlo mali broj njih. Tehnološki napredak i inovacija je neupitna, ali više marketinški trik od početka.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dragonbane kaže...

Možda bi ovo trebalo ići u temi za R&C igru ali pošto se tiče hardvera same konzole neka ga ovde.

Naime, R&C može raditi i na duplo sporijem SSD-u. Ovo mi je bilo jako važno da znam jer su se inače iz Sonya najviše hvalili ovom karakteristikom kod plejke, a PC igrači bojali da će tolika brzina SSD-a zaista odvojiti neke igre na toj konzoli. Ne kažem da pun kapacitet SSD-a neće ostvariti neke igre u budućnosti, pogotovo ekskluzive, ali šanse da se to desi su jako male.

Ceo članak je sa HCL-a koji je inače radio DF pa vidite:

https://www.hcl.hr/vijest/ratchet-clank-rift-apart-izvodi-se-bez-problema-disku-sporiji-onoga-ps5-177165/

Sta ce tek onda bit sa ps5 ekskluzivama koje ce moc full iskoristit brzinu tog ssda....

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
gamex1423 kaže...

 Jesu na pogresan nacin reklamirali i hvalili igru kad na kraju ovako ispade. Medjutim ovi iz insomniaca su rekli da su jos daleko od tog da u potpunosti iskoristavaju brzinu diska jer im je kao engine bottleneck i moraju ga redizajnirati za to. Pocetak je generacije i ne bi valjalo da se odmah iskoristava maksimalni potencijal hardvera. A sto se tice samog diska u video i ovi iz DF spominju kako arhitektura u PS5 pomaze i dodanim diskovima da se iskoristavaju bolje tako da i to sigurno pomaze.

Svakako jos nigdje drugo osim na PS5 nisam vidio da u igrama loadinzi traju po 1-2 sekunde sto me uvijek impresionira.

 

Pa naravno, engine-i moraju biti specijalno napisani na način da to iskorištavaju, a uglavnom nijedan do sad nije jer mora raditi na svim platformama. 

Tu i tamo neka ultra ekskluziva će to iskoristiti, a to će biti vrlo mali broj njih. Tehnološki napredak i inovacija je neupitna, ali više marketinški trik od početka.

 Da, marketing je uvijek pola toga. Nek sve PS5 igre ubuduce imaju ovako kratke loadinge i ja sam zadovoljan.

5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hvala na odgovorima, imam sony 55 xg 9505 i preko usb radi na tv radi sve kako treba (instaliran neki media player mislim vlc) , znači kao pogon je odličan, to mi je bitno bilo. PS zasto nece da mi oznaci ljude kojima odgovaram? Pisem preko moba
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 11:13 (markoveliki).
2 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

ekipa vidim da ste aktivni (i aktualni) pa imam nekoliko pitanja:

 

* u hr je trenutno nemoguće nabaviti non-bundle verzije konzola, koje su ustvari izmišljeni bundleovi? drugim riječima imam izbor njuškalo ili sancta bundle?

* vidio sam da je nedavno izašao update za podršku nvme m2 diskova pa me zanima; dali bi radio Samsung 970 EVO Plus 500gb?

* iz svega priloženog, koliko god ps5 bio jak, očito nema puno naslova podršku za 120fps, pa me zanima (s obzirom da imam FHD tv), jeli bolje kupiti neki okish 4k oled/qled tv od cca 55", ili se isplati pljunuti za one LG.e po 8-9 tisuća koji imaju 4k/120hz podršku. Razlika u cijeni je skoro pa duplo. Imao sam gaming PC sa 144h monitorom tako da znam koliko je dobro, ali opet. 

* iz single player perspektive; može li se ea play koristiti bez ps+.a?
* i za kraj, jeli analog stick drift problem riješen?

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Sony PlayStation 5

Pokušavam kupiti PS store gift card na američkom Amazonu, imam generiranu fake adresu i svejedno mi javlja grešku, jel trebam neki VPN??

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 18:12 (WadeWilson).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice