Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.568
|
čitano: 4.696.682
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
sstrmi kaže...

Ja sam mislio da automatski sprema na cloud? ali posto ne sprema, kako da ih sam uploadam tamo?

 Ako imas ps plus preplatu mislim da automatski sprema na cloud. Nisam siguran, neka netko potvrdi :)

PSN J_Keziah
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

 RDR2 nema HDR podrsku,stavili fake glupost.

 

Znam, al ne ulazim u to. Ako piše u igri da ima HDR i on izgleda očajno, ja to proglasim očajnim HDRom :-)

Nebitno šta je developer radio.

 

Uglavnom, proći će puno vremena da taj HDR svuda izgleda donekle pristojno. Previše ovisi o podržanim standardima, TVima i panelima u odnosu na SDR. Pogotovo na konzolama gdje još i TV radi hrpe procesiranja, za razliku od monitora gdje toga nema.

HGIG je spas na svu srecu jer sprijecava dvostruki tone maping i standarnizira HDR u gamingu.

Monitori su u 99% slucajeva dno dna za ikakav prikaz kontrasta i kvalitetnog omjera svijetla i sjene u sceni.

Ima par izvrsnih monitora ali takve nema nitko na ovom forumu,ili ima pa se nije pohvalio 😁

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja takodjer igram na Samsungovom TV-u model QE65Q80T i nisam primjetio za sada nikakve probleme sa ispranom slikom u igrama koje podržavaju HDR. Dok sam ranije na ps4 pro i na sony low end televizoru koji je imao HDR (doduse 8 bit) ugasio HDR u igrama jer je slika bila uzasno blijeda i isprana. 
Od igara sam probao i igrao Sackboy, Spiderman Morales, FIFU 21, METRO 2033, Fortnite... to sto se tiče ps5 igara, a od ps4 igara igram BFV i niti na jednoj nisam primjetio isprane boje, bas suprotno, ove ps5 igre izgledaju fantastično, a posebice me iznenadila FIFA 21 koja je sa klasu bolja od FIFE na ps4.

PSN J_Keziah
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sprema automatski samo za igre koje odaberes da sprema automatski.
Mislim da moras staviti kvacicu pokraj igre.
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

 RDR2 nema HDR podrsku,stavili fake glupost.

 

Znam, al ne ulazim u to. Ako piše u igri da ima HDR i on izgleda očajno, ja to proglasim očajnim HDRom :-)

Nebitno šta je developer radio.

 

Uglavnom, proći će puno vremena da taj HDR svuda izgleda donekle pristojno. Previše ovisi o podržanim standardima, TVima i panelima u odnosu na SDR. Pogotovo na konzolama gdje još i TV radi hrpe procesiranja, za razliku od monitora gdje toga nema.

HGIG je spas na svu srecu jer sprijecava dvostruki tone maping i standarnizira HDR u gamingu.

Monitori su u 99% slucajeva dno dna za ikakav prikaz kontrasta i kvalitetnog omjera svijetla i sjene u sceni.

Ima par izvrsnih monitora ali takve nema nitko na ovom forumu,ili ima pa se nije pohvalio 😁

 

Ljudi gejmaju na svemu i svačemu. Ništa nije spas ako je samo jedan od 50 standarda koje TV mora podržavati. Do pojave idućeg "boljeg" standarda.

U TVima je danas veći kaos nego ikad ranije. Dovoljno govori to da TVi imaju svoj OS sa svojim "mušicama".

 

A ljudi koriste monitore za profi posao desetljećima. 

Mozak se navikne začas na interpretaciju onoga što vidi. Naravno, kad jednom vidiš HDR teško je ne skužiti da je puno bolji. Ali i dalje pogledam non-HDR content na HBOu ili igram Warzone na PCu, i sasvim je sve u redu.

Baš zato je bed kad je HDR loše implementiran jer zna biti lošiji od SDRa.

 

Al ok, bit će bolje nekad, za one koji imaju više para da prate stalno nove standarde :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2021 13:53 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Nemam pretplatu

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

HGIG je spas na svu srecu jer sprijecava dvostruki tone maping i standarnizira HDR u gamingu.

Monitori su u 99% slucajeva dno dna za ikakav prikaz kontrasta i kvalitetnog omjera svijetla i sjene u sceni.

Ima par izvrsnih monitora ali takve nema nitko na ovom forumu,ili ima pa se nije pohvalio 😁

 

HGIG je spas ali velika većina igara ga još uvijek ne koristi nažalost. Sam popis Playstation igara koje podržavaju HGIG je poprilično jadan:

 

Astro's Playroom
Sackboy
Cold War

Modern Warfare

Miles Morales

 

LordSnow kaže...

Ja takodjer igram na Samsungovom TV-u model QE65Q80T i nisam primjetio za sada nikakve probleme sa ispranom slikom u igrama koje podržavaju HDR. Dok sam ranije na ps4 pro i na sony low end televizoru koji je imao HDR (doduse 8 bit) ugasio HDR u igrama jer je slika bila uzasno blijeda i isprana. 
Od igara sam probao i igrao Sackboy, Spiderman Morales, FIFU 21, METRO 2033, Fortnite... to sto se tiče ps5 igara, a od ps4 igara igram BFV i niti na jednoj nisam primjetio isprane boje, bas suprotno, ove ps5 igre izgledaju fantastično, a posebice me iznenadila FIFA 21 koja je sa klasu bolja od FIFE na ps4.

 

Ajde mi pliz pošalji ovdje (možda još nekom koristi) postavke koje koristiš. Dodatno pitanje, jesi na PS5 podesio HDR po uputama na konzoli ili po uputama od lika sa Youtube-a (HDTVtest). 

 

sstrmi kaže...

Nemam pretplatu

 

Onda nažalost nemaš niti pristup cloud save-ovima. Kao alternativu, iskoristi ovu metodu da backupiraš na USB:

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2021 16:13 (greysaint0).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jel netko zna stogod o svijetu medija i njihovim plejkama? Posto je svugdje drugdje rasprodano, samo kod njih pise raspolozivo odmah.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
MEGATAMA kaže...

HGIG je spas na svu srecu jer sprijecava dvostruki tone maping i standarnizira HDR u gamingu.

Monitori su u 99% slucajeva dno dna za ikakav prikaz kontrasta i kvalitetnog omjera svijetla i sjene u sceni.

Ima par izvrsnih monitora ali takve nema nitko na ovom forumu,ili ima pa se nije pohvalio 😁

 

HGIG je spas ali velika većina igara ga još uvijek ne koristi nažalost. Sam popis Playstation igara koje podržavaju HGIG je poprilično jadan:

 

Astro's Playroom
Sackboy
Cold War

Modern Warfare

Miles Morales

 

LordSnow kaže...

Ja takodjer igram na Samsungovom TV-u model QE65Q80T i nisam primjetio za sada nikakve probleme sa ispranom slikom u igrama koje podržavaju HDR. Dok sam ranije na ps4 pro i na sony low end televizoru koji je imao HDR (doduse 8 bit) ugasio HDR u igrama jer je slika bila uzasno blijeda i isprana. 
Od igara sam probao i igrao Sackboy, Spiderman Morales, FIFU 21, METRO 2033, Fortnite... to sto se tiče ps5 igara, a od ps4 igara igram BFV i niti na jednoj nisam primjetio isprane boje, bas suprotno, ove ps5 igre izgledaju fantastično, a posebice me iznenadila FIFA 21 koja je sa klasu bolja od FIFE na ps4.

 

Ajde mi pliz pošalji ovdje (možda još nekom koristi) postavke koje koristiš. Dodatno pitanje, jesi na PS5 podesio HDR po uputama na konzoli ili po uputama od lika sa Youtube-a (HDTVtest). 

 

sstrmi kaže...

Nemam pretplatu

 

Onda nažalost nemaš niti pristup cloud save-ovima. Kao alternativu, iskoristi ovu metodu da backupiraš na USB:

 

Po svemu sto sam procitao HGIG djeluje globalno neovisno o pojedinoj igri.

Poanta je da se na TVu iskljuci tone maping i da ga odradjuje samo konzola znaci jednom a ne dva puta konzola+TV.

Ja sam ukljucio HGIG na TVu odradio kalibraciju na Ps5 i XsX i bome je razlicita kalibracija ako je na tvu ukljucen tone maping ili je ukljucen HGIG.

 

The PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S and Xbox Series X all have HDR calibration menus. Go through the fairly straightforward process contained within and you're essentially teaching the console the upper and lower contrast limitations of you TV. The problem arises when your TV then attempts to tone map the already tone mapped image. The aim of HGiG is to prevent this so that once your console has learned the parameters of your TV, it outputs all games accordingly.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sb1301 kaže...
Jel netko zna stogod o svijetu medija i njihovim plejkama? Posto je svugdje drugdje rasprodano, samo kod njih pise raspolozivo odmah.

 U krivu si piše raspoloživo uz narudžbu.

 

I nisu tolko jeftini, mozda i jedni od skupljih...za disk verziju s dvije igre traze oko 5200.

 

Rađe uzmi preko njuške za 5400 imaš s 3 igre ili 2 igre i ps plus. Ima ih dosta po toj cijeni ako imaš keš.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Po svemu sto sam procitao HGIG djeluje globalno neovisno o pojedinoj igri.

Poanta je da se na TVu iskljuci tone maping i da ga odradjuje samo konzola znaci jednom a ne dva puta konzola+TV.

Ja sam ukljucio HGIG na TVu odradio kalibraciju na Ps5 i XsX i bome je razlicita kalibracija ako je na tvu ukljucen tone maping ili je ukljucen HGIG.

 

The PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S and Xbox Series X all have HDR calibration menus. Go through the fairly straightforward process contained within and you're essentially teaching the console the upper and lower contrast limitations of you TV. The problem arises when your TV then attempts to tone map the already tone mapped image. The aim of HGiG is to prevent this so that once your console has learned the parameters of your TV, it outputs all games accordingly.

 

Da budem iskren malo sam zbunjen jer ako HGIG radi neovisno o podršci igre, zašto neke igre onda specifično implementiraju HGIG?

 

U pravilu, već tjednima čitam o svemu ovome i HGIG koliko god da je dobar, dosta ljudi i dalje se kune da im DTM daleko bolje izgleda u igrama. Ja sam primijetio da HGIG samo potamni sliku ali nikakav specijalan benefit osim toga nisam vidio.

 

U svakom slučaju, rekao bih da je HDR implementacija u igrama dosad bila jedan veliki kuršlus i da jako ovisi od igre do igre. Nadam se da će PS5/XsX era donijeti poboljšanja u ovome aspektu.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 E digital moguce da imaju, ja ti govorim za disk da nemaju jer sam ih danas kontaktirao. 

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
greysaint0 kaže...
MEGATAMA kaže...

HGIG je spas na svu srecu jer sprijecava dvostruki tone maping i standarnizira HDR u gamingu.

Monitori su u 99% slucajeva dno dna za ikakav prikaz kontrasta i kvalitetnog omjera svijetla i sjene u sceni.

Ima par izvrsnih monitora ali takve nema nitko na ovom forumu,ili ima pa se nije pohvalio 😁

 

HGIG je spas ali velika većina igara ga još uvijek ne koristi nažalost. Sam popis Playstation igara koje podržavaju HGIG je poprilično jadan:

 

Astro's Playroom
Sackboy
Cold War

Modern Warfare

Miles Morales

 

LordSnow kaže...

Ja takodjer igram na Samsungovom TV-u model QE65Q80T i nisam primjetio za sada nikakve probleme sa ispranom slikom u igrama koje podržavaju HDR. Dok sam ranije na ps4 pro i na sony low end televizoru koji je imao HDR (doduse 8 bit) ugasio HDR u igrama jer je slika bila uzasno blijeda i isprana. 
Od igara sam probao i igrao Sackboy, Spiderman Morales, FIFU 21, METRO 2033, Fortnite... to sto se tiče ps5 igara, a od ps4 igara igram BFV i niti na jednoj nisam primjetio isprane boje, bas suprotno, ove ps5 igre izgledaju fantastično, a posebice me iznenadila FIFA 21 koja je sa klasu bolja od FIFE na ps4.

 

Ajde mi pliz pošalji ovdje (možda još nekom koristi) postavke koje koristiš. Dodatno pitanje, jesi na PS5 podesio HDR po uputama na konzoli ili po uputama od lika sa Youtube-a (HDTVtest). 

 

sstrmi kaže...

Nemam pretplatu

 

Onda nažalost nemaš niti pristup cloud save-ovima. Kao alternativu, iskoristi ovu metodu da backupiraš na USB:

 

Po svemu sto sam procitao HGIG djeluje globalno neovisno o pojedinoj igri.

Poanta je da se na TVu iskljuci tone maping i da ga odradjuje samo konzola znaci jednom a ne dva puta konzola+TV.

Ja sam ukljucio HGIG na TVu odradio kalibraciju na Ps5 i XsX i bome je razlicita kalibracija ako je na tvu ukljucen tone maping ili je ukljucen HGIG.

 

The PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S and Xbox Series X all have HDR calibration menus. Go through the fairly straightforward process contained within and you're essentially teaching the console the upper and lower contrast limitations of you TV. The problem arises when your TV then attempts to tone map the already tone mapped image. The aim of HGiG is to prevent this so that once your console has learned the parameters of your TV, it outputs all games accordingly.

 

Sa upaljenim HGIG već glavni meni je pre-pre-taman u HDRu.

Stoga, HGIG je na OFF kod mene i tako će i ostati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
2 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Napravio sam narudzbu i rekli su mi da taj mjerac ne valja na stranici i da cu ga dobit kroz tjedan dva maksimalno.
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 Fino. 50€ skuplje nego u Austriji. 

 

Koliko vidim situacija se polako stabilizira. Više nije tolika potražnja tako da bih mogao do kraja godine nabaviti svoj primjerak. 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
Bitanga kaže...

Meni je recimo HDR na LG CXu u Immortals Fenyx Rising baš nekako meh iskustvo bilo.

Završio sam ga cijelog na PCu bez HDRa, i kad sam pokrenuo na PS5, očekivao sam nešto nevjerojatno bolje, i čak mi je bilo sve nekako lošije. Nije bilo isprano, nego tamnije i drugačije.

RDR2 na releasu mi je isto bio očajan po pitanju HDRa, ali onda još nisam imao OLED.

 

Naravno, u nekim igrama je HDR čisto savršenstvo kao npr u Spidermanu.

 

Isto tako je i u filmovima i serijama... neke su savršene, a neke ništa posebno čak i lošije.

 

To je i dalje dosta problematično područje, ovisi puno o developerima, kamerama, standardima i sl.

 RDR2 nema HDR podrsku,stavili fake glupost.

 Eh da.. ovdje ocekujem da Rockstar poprilicno popegla grafiku i pokaze puni potencijal na nekakvom PS5 updateu...

2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

hm pokusao sam povuci na konzolu load od svih igara

i ne dozvoljava mi download.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sto se tice postavki na ps5 sve mi je na automatic i hdr na always on, nisam pratio nikakve upute od hdtv (kako se vec zovu)

PS
Postam preko mobitela :)
PSN J_Keziah
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nisam do sada naletio ni na jednu igru da su boje isprane bile, sto mi se cesto dešavalo na ps4 pro i ranijem low end hdr sony tv, zbog cega hdr nisam ni koristio tada. Sada sa ovim tv-om i ps5 uvijek mi hdr upaljen i prezadovoljan sam slikom i bojama.
Samo da napomenem da sam casual user i mozda mi je prag tolerancije nizi u odnosu na nekoga ko se profesionalno bavi "lijepom slikom" :)
PSN J_Keziah
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
LordSnow kaže...
Nisam do sada naletio ni na jednu igru da su boje isprane bile, sto mi se cesto dešavalo na ps4 pro i ranijem low end hdr sony tv, zbog cega hdr nisam ni koristio tada. Sada sa ovim tv-om i ps5 uvijek mi hdr upaljen i prezadovoljan sam slikom i bojama.
Samo da napomenem da sam casual user i mozda mi je prag tolerancije nizi u odnosu na nekoga ko se profesionalno bavi "lijepom slikom" :)

 ajd probaj stavit Witcher pa javi, znam da sam imao velikih problema tamo sa HDR-om...i bio razočaran što nije radio kako treba.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MasterG kaže...
LordSnow kaže...
Nisam do sada naletio ni na jednu igru da su boje isprane bile, sto mi se cesto dešavalo na ps4 pro i ranijem low end hdr sony tv, zbog cega hdr nisam ni koristio tada. Sada sa ovim tv-om i ps5 uvijek mi hdr upaljen i prezadovoljan sam slikom i bojama.
Samo da napomenem da sam casual user i mozda mi je prag tolerancije nizi u odnosu na nekoga ko se profesionalno bavi "lijepom slikom" :)

 ajd probaj stavit Witcher pa javi, znam da sam imao velikih problema tamo sa HDR-om...i bio razočaran što nije radio kako treba.

Kada dodjem sa posla stavicu da se skida pa ti javim. Ja sam primjerice ranije imao uzasnih problema sa BFV i hdr-om, slika isprana uzas, doduse, imao sam skoro sa svakom igrom pa i sa pocetnim izbornikom na ps4. Jedina igra koja mi je uredno radila i lijepo izgledala i na starom tv-u ps4 pro jeste Gran Turismo Sport.
Javim za Witchera.

PSN J_Keziah
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
LordSnow kaže...
sstrmi kaže...

Ja sam mislio da automatski sprema na cloud? ali posto ne sprema, kako da ih sam uploadam tamo?

 Ako imas ps plus preplatu mislim da automatski sprema na cloud. Nisam siguran, neka netko potvrdi :)

....

Ja upiso svoj ACC (imam PS Plus) i povuklo mi je recimo za GTA 5 Online

Dok za Sotry Mode nije. ...

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
LordSnow kaže...
Sto se tice postavki na ps5 sve mi je na automatic i hdr na always on, nisam pratio nikakve upute od hdtv (kako se vec zovu)

PS
Postam preko mobitela :)

 Puno ti hvala na trudu! Koliko sam vidio, koristiš Vincentove preporučene postavke (HDTVtest).

 

Jučer sam navečer kad su mi djeca otišla spavati valjda 2 sata podešavao sve žive i nežive postavke. Na kraju sam u dnevnoj sobi u mrklom mraku podešavao super precizno (koliko je moguće golim okom) "Adjust HDR" postavku na PS5. Ovaj put nisam koristio HDTVtest preporuku nego sam slijedio upute sa PS5 i moram priznati da vidim veliko poboljšanje. 

 

Boja su življe, slika ima daleko bolji kontrast, pogotovo crna boja. Mislim da mi je osnovna greška bila ta da sam slijedio sve upute sa HDTVtest videa. U tom videu, Vincent kaže da ako se ne igraš u "referentnoj sobi" (HDR sadržaj je zamišljen da ga se konzumira u mračnoj prostoriji), da treću postavku (za crnu boju) treba dignuti dosta iznad nulte vrijednosti. To je uzrokovalo "ispranost slike" pošto crna i nije bila baš crna. Pošto se većina mog igranja odvija u dosta svijetloj dnevnoj sobi, mislio sam da će bolje biti tako postaviti, međutim to nije bio slučaj.

 

Na kraju sam na svom TV-u (Samsung Q80T) dobio najbolje iskustvo korištenjem ovih "Adjust HDR" postavki:

 

1. slika: Brightness na max i od tud ga smanjiti za 8 klikova.

2. slika: Brightness na max i od tud ga smanjiti za 11 klikova.

3. slika: brightness na minimum i od tud ga povećati za 2 klika.

 

Ove postavke zadovoljavaju preporuku na PS5 da simbol treba biti "barely visible" i tu mi je točno granica kada nakon koje se dogodi "HDR clipping". Simbol je zaista jedva jedvice vidljiv, kako se i preporuča.

 

Jučer sam probao Horizon i moram priznati da bi to trebao biti showcase za sve developere o tome kako ispravno implementirati HDR. Igra je vizualni spektakl i ne mogu vjerovati da takvo što radi na PS4. HDR je besprijekoran, točno kako bi i trebao raditi. Obuzdava prežarke boje koje se javljaju u SDR-u, dok detalji na snježnim brdima obasjani Suncem izgledaju odlično, vidim i najmanja neravnina u daljini. Čak i implementacija HDR-a u Spider-manu ne izgleda dobro kao Horizon.

 

EDIT: probao upravo i FIFU i stvarno odlično izgleda sad. Kriva postavka za crnu boju na PS5 je definitivno smrdala cijelu stvar.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 11:15 (greysaint0).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
LordSnow kaže...
Sto se tice postavki na ps5 sve mi je na automatic i hdr na always on, nisam pratio nikakve upute od hdtv (kako se vec zovu)

PS
Postam preko mobitela :)

 Puno ti hvala na trudu! Koliko sam vidio, koristiš Vincentove preporučene postavke (HDTVtest).

 

Jučer sam navečer kad su mi djeca otišla spavati valjda 2 sata podešavao sve žive i nežive postavke. Na kraju sam u dnevnoj sobi u mrklom mraku podešavao super precizno (koliko je moguće golim okom) "Adjust HDR" postavku na PS5. Ovaj put nisam koristio HDTVtest preporuku nego sam slijedio upute sa PS5 i moram priznati da vidim veliko poboljšanje. 

 

Boja su življe, slika ima daleko bolji kontrast, pogotovo crna boja. Mislim da mi je osnovna greška bila ta da sam slijedio sve upute sa HDTVtest videa. U tom videu, Vincent kaže da ako se ne igraš u "referentnoj sobi" (HDR sadržaj je zamišljen da ga se konzumira u mračnoj prostoriji), da treću postavku (za crnu boju) treba dignuti dosta iznad nulte vrijednosti. To je uzrokovalo "ispranost slike" pošto crna i nije bila baš crna. Pošto se većina mog igranja odvija u dosta svijetloj dnevnoj sobi, mislio sam da će bolje biti tako postaviti, međutim to nije bio slučaj.

 

Na kraju sam na svom TV-u (Samsung Q80T) dobio najbolje iskustvo korištenjem ovih "Adjust HDR" postavki:

 

1. slika: Brightness na max i od tud ga smanjiti za 8 klikova.

2. slika: Brightness na max i od tud ga smanjiti za 11 klikova.

3. slika: brightness na minimum i od tud ga povećati za 2 klika.

 

Ove postavke zadovoljavaju preporuku na PS5 da simbol treba biti "barely visible" i tu mi je točno granica kada nakon koje se dogodi "HDR clipping". Simbol je zaista jedva jedvice vidljiv, kako se i preporuča.

 

Jučer sam probao Horizon i moram priznati da bi to trebao biti showcase za sve developere o tome kako ispravno implementirati HDR. Igra je vizualni spektakl i ne mogu vjerovati da takvo što radi na PS4. HDR je besprijekoran, točno kako bi i trebao raditi. Obuzdava prežarke boje koje se javljaju u SDR-u, dok detalji na snježnim brdima obasjani Suncem izgledaju odlično, vidim i najmanja neravnina u daljini. Čak i implementacija HDR-a u Spider-manu ne izgleda dobro kao Horizon.

Odlicno, drago mi je da si nasao rjesenje i da si zadovoljan. 
Što se tiče postavki koristio sam upute sa HDTVtest, mozda da sam jednu dvije stavke promijenio malo kako meni vise odgovora, ne mogu se tacno sjetiti. Dok postavke HDR na PS5 nisam pratio nikakve upute od HDTVtest neko sam iskljucio namjestio prema preporuci Sony-a da simbol bude "barely visible", tako uradim i u igrama kada mi trazi i ja sam super zadovoljan sa svakom igrom koju sam probao. I da, ko sto kazes, HZD bi trebao biti primjer kako se implementira HDR.

PSN J_Keziah
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...
LordSnow kaže...
sstrmi kaže...

Ja sam mislio da automatski sprema na cloud? ali posto ne sprema, kako da ih sam uploadam tamo?

 Ako imas ps plus preplatu mislim da automatski sprema na cloud. Nisam siguran, neka netko potvrdi :)

....

Ja upiso svoj ACC (imam PS Plus) i povuklo mi je recimo za GTA 5 Online

Dok za Sotry Mode nije. ...

 Pretpostavljam da mislis na saved game sa ps4. Ako imas jos uvijek ps4 mozda da probas manuelno upload saved game na cloud, pa onda na ps5 odes na download sa cloud-a. Ja sam prije nego sam se prebacio na ps5 na svim igrama uradio upload to cloud za svaki slucaj i nisam imao problema ni sa jednim saved game, sve je povuklo sa cloud-a.

PSN J_Keziah
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Sprema automatski samo za igre koje odaberes da sprema automatski.
Mislim da moras staviti kvacicu pokraj igre.

 Nisam nikada nista stimao i vidim da mi za sve igre koje igram redovno sejvove uploada na cloud.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
LordSnow kaže...

Odlicno, drago mi je da si nasao rjesenje i da si zadovoljan. 
Što se tiče postavki koristio sam upute sa HDTVtest, mozda da sam jednu dvije stavke promijenio malo kako meni vise odgovora, ne mogu se tacno sjetiti. Dok postavke HDR na PS5 nisam pratio nikakve upute od HDTVtest neko sam iskljucio namjestio prema preporuci Sony-a da simbol bude "barely visible", tako uradim i u igrama kada mi trazi i ja sam super zadovoljan sa svakom igrom koju sam probao. I da, ko sto kazes, HZD bi trebao biti primjer kako se implementira HDR.

 

Da, ja isto pratim upute na konzoli što pišu. Bilo mi je tako ok svuda gdje je trebalo biti ok.

HZD sam odigrao i u HDRu i u SDRu na PCu. Prekrasna je u oba moda. U HDRu mi je čak bila premračna po noći.

Jedva čekam dvojku.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...
Gogy7 kaže...
Sprema automatski samo za igre koje odaberes da sprema automatski.
Mislim da moras staviti kvacicu pokraj igre.

 Nisam nikada nista stimao i vidim da mi za sve igre koje igram redovno sejvove uploada na cloud.

 

I meni isto tako, nikad nisam palio posebno za igre cloud save, po defaultu sve šalje gore.

Možda kad zapuniš prostor u cloudu onda prestane za nove igre sejvat.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice