Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.596
|
čitano: 4.716.306
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Quality mode nativna 4k rezolucija uz 60fps sa dropovima u nekim situacijama. 

Performance mode 1800p sa stabilnih 60fps.

Ultrawide mode takodjer stabilnih 60fps.

 

Igra loada za 3 sekunde i u svim nacinima ima bolje teksture, modele, vodu, draw distance i ostalo.

 

Odlicna pa5 verzija i prva igra gdje vidimo nativni 4K da gura solidno do 60fps.

 

Savrsena igra za adaptive triggers i haptic vibracije :) i opet cisti doksz kako je nativna 4k preteska za performance naspram skoro nikakve razlike koja se primjeti tokom igranja npr u 1800p ili upscaled 4k ili cak i dinamicna rezolucija. Svakako bi VRR dosta pomogao u ovakvim situacijama.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 19:26 (gamex1423).
 
4 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
WadeWilson kaže...

Pokušavam kupiti PS store gift card na američkom Amazonu, imam generiranu fake adresu i svejedno mi javlja grešku, jel trebam neki VPN??

 

 Ne treba ti uopće VPN jer dosta ljudi bez problema kupuje gift card na amazon.com bez VPN-a. 

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
I ja sam prije kupovao bez problema ali vise ne mogu, sigurno su nešto mijenjali na amazonu
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5

Gdje sada kupuješ?

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Na pcgamesupply... Platim dolar dva vise ali su strasno pouzdani i brzi.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
Dragonbane kaže...

Možda bi ovo trebalo ići u temi za R&C igru ali pošto se tiče hardvera same konzole neka ga ovde.

Naime, R&C može raditi i na duplo sporijem SSD-u. Ovo mi je bilo jako važno da znam jer su se inače iz Sonya najviše hvalili ovom karakteristikom kod plejke, a PC igrači bojali da će tolika brzina SSD-a zaista odvojiti neke igre na toj konzoli. Ne kažem da pun kapacitet SSD-a neće ostvariti neke igre u budućnosti, pogotovo ekskluzive, ali šanse da se to desi su jako male.

Ceo članak je sa HCL-a koji je inače radio DF pa vidite:

https://www.hcl.hr/vijest/ratchet-clank-rift-apart-izvodi-se-bez-problema-disku-sporiji-onoga-ps5-177165/

Sta ce tek onda bit sa ps5 ekskluzivama koje ce moc full iskoristit brzinu tog ssda....

 Videćemo šta će nam buduće godine doneti. Ja nešto ne znam da li je bilo potrebe za tolikom brzinom SSD-a na PS5, ali ajde, valjda neko zna...

Multiplatform igre tipa AC serijal će doći svuda tako da će se tražiti najmanji zajednički sadržalac a to je XSS.

3 godine
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
I ja sam prije kupovao bez problema ali vise ne mogu, sigurno su nešto mijenjali na amazonu

 Znači da zaboravim na amazon...

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nisam izdržao.

Danas došla.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2021 21:53 (hummer0).
Moj PC  
14 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Prijateljski savjet, izvuci je napolje pregrijavat ce se tu, nazad izbacuje doslovno vreo zrak kad igras bilo koju PS5 igru i koja je zahtjevnija

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
steedvd kaže...

Prijateljski savjet, izvuci je napolje pregrijavat ce se tu, nazad izbacuje doslovno vreo zrak kad igras bilo koju PS5 igru i koja je zahtjevnija

 steedvd

Hoću moram napraviti razmještaj iako je i PS4 PRO isto bio ovdje.

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ima li je neko? Koliko je zanimljiva za igrati? Kena: Bridge of Spirits

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja sam jucer presao story, trebalo mi oko 10h na easy. Po meni najbolja indie igra godine, ima sitnih tehnickih problema, animacija kretanja i skakanja su lose, nekad je jako tesko izaci iz vode itd.
Ali, sve u svemu, igra je jako lijepa, šarmantna i ima lijepu, pomalo tuznu priču. Ocekuj da ce ti trebati barem 15h za platinum jer je jako teska na najtezoj razini.
U studenom izlazi fizicka kopija deluxe edicije koja po meni nije vrijedna dodatnih 10$ jer dobijes samo skin za štap i zlatni skin samo za jednog rota.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
KiloOne kaže...

ekipa vidim da ste aktivni (i aktualni) pa imam nekoliko pitanja:

 

* u hr je trenutno nemoguće nabaviti non-bundle verzije konzola, koje su ustvari izmišljeni bundleovi? drugim riječima imam izbor njuškalo ili sancta bundle?

* vidio sam da je nedavno izašao update za podršku nvme m2 diskova pa me zanima; dali bi radio Samsung 970 EVO Plus 500gb?

* iz svega priloženog, koliko god ps5 bio jak, očito nema puno naslova podršku za 120fps, pa me zanima (s obzirom da imam FHD tv), jeli bolje kupiti neki okish 4k oled/qled tv od cca 55", ili se isplati pljunuti za one LG.e po 8-9 tisuća koji imaju 4k/120hz podršku. Razlika u cijeni je skoro pa duplo. Imao sam gaming PC sa 144h monitorom tako da znam koliko je dobro, ali opet. 

* iz single player perspektive; može li se ea play koristiti bez ps+.a?
* i za kraj, jeli analog stick drift problem riješen?

 

 

 - 970 evo plus je 3500/3300 MB/s a za PS5 se preporucuje bar 5500MB/s tako da nisam siguran da ce biti kompatibilan.

- 120Hz ce podrzavati sigurno mali broj igara i to vjerovatno MP fokusirane igre, imam TV sa 120Hz ali cak i igre gdje ima 120Hz podrska igram na 60Hz uz bolju grafiku tako da o tebi ovisi koliko ti se isplati kupiti takav TV. Igre koje i imaju 120Hz spustaju rezoluciju tako da ne vjerujem da cemo vidjati 4K/120Hz osim u nekim nezahtjevnim igrama.

- stick drift postoji na svim kontrolerima sa analozima, dosta ovisi o sreci, meni se nikad nije desio niti na dualshock 4 a sada imam 2 dualsense od izlaska ps5 i za sada nemam drift, sto ne znaci da tebe ne moze potrefiti.

 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

Quality mode nativna 4k rezolucija uz 60fps sa dropovima u nekim situacijama. 

Performance mode 1800p sa stabilnih 60fps.

Ultrawide mode takodjer stabilnih 60fps.

 

Igra loada za 3 sekunde i u svim nacinima ima bolje teksture, modele, vodu, draw distance i ostalo.

 

Odlicna pa5 verzija i prva igra gdje vidimo nativni 4K da gura solidno do 60fps.

 

Savrsena igra za adaptive triggers i haptic vibracije :) i opet cisti doksz kako je nativna 4k preteska za performance naspram skoro nikakve razlike koja se primjeti tokom igranja npr u 1800p ili upscaled 4k ili cak i dinamicna rezolucija. Svakako bi VRR dosta pomogao u ovakvim situacijama.

 

 

Imam ps4 verziju ali sam naknadno bio kupio i za pc radi 60fps.

Napravit cu upgrade na ps5 verziju radi dual sennse podrske.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

.....

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.9.2021 9:13 (King96).
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Samsung 970 EVO Plus je PCIe Gen 3 SSD, a za PS5 ti treba Gen 4 SSD poput 980 PRO. Dakle vrlo vjerojatno neće raditi uopće.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

Quality mode nativna 4k rezolucija uz 60fps sa dropovima u nekim situacijama. 

Performance mode 1800p sa stabilnih 60fps.

Ultrawide mode takodjer stabilnih 60fps.

 

Igra loada za 3 sekunde i u svim nacinima ima bolje teksture, modele, vodu, draw distance i ostalo.

 

Odlicna pa5 verzija i prva igra gdje vidimo nativni 4K da gura solidno do 60fps.

 

Savrsena igra za adaptive triggers i haptic vibracije :) i opet cisti doksz kako je nativna 4k preteska za performance naspram skoro nikakve razlike koja se primjeti tokom igranja npr u 1800p ili upscaled 4k ili cak i dinamicna rezolucija. Svakako bi VRR dosta pomogao u ovakvim situacijama.

 

 

 Izgleda da se može napraviti čak i nadogradnja one verzije iz game colectiona PS5, jeeeej. 40kn na indija storu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.9.2021 9:30 (Gajotres).
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Upgrade ps4 disk verzije na digitalnu ps5 je 10 eura,uzeo i skida se..blizu 70gb na ssdu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

Quality mode nativna 4k rezolucija uz 60fps sa dropovima u nekim situacijama. 

Performance mode 1800p sa stabilnih 60fps.

Ultrawide mode takodjer stabilnih 60fps.

 

Igra loada za 3 sekunde i u svim nacinima ima bolje teksture, modele, vodu, draw distance i ostalo.

 

Odlicna pa5 verzija i prva igra gdje vidimo nativni 4K da gura solidno do 60fps.

 

Savrsena igra za adaptive triggers i haptic vibracije :) i opet cisti doksz kako je nativna 4k preteska za performance naspram skoro nikakve razlike koja se primjeti tokom igranja npr u 1800p ili upscaled 4k ili cak i dinamicna rezolucija. Svakako bi VRR dosta pomogao u ovakvim situacijama.

 

 

 

Da, Death Stranding ima poprilično vrhunski game engine. No na PCu nisam primjetio nikakvu bitnu razliku između 4k i 1440p sa DLSS-om pa sam na kraju vrtio na ovom drugom da dobijem čim više FPSa.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav,

Imate li info gdje je najpovoljnije kupiti PS5? 

Hvala,

Lp,

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

https://www.nabava.net/konzole/sony-playstation-5-cijena-118952951

 

Sad ovisi gdje ti paše lokacija i cijena.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gajotres kaže...
gamex1423 kaže...

Quality mode nativna 4k rezolucija uz 60fps sa dropovima u nekim situacijama. 

Performance mode 1800p sa stabilnih 60fps.

Ultrawide mode takodjer stabilnih 60fps.

 

Igra loada za 3 sekunde i u svim nacinima ima bolje teksture, modele, vodu, draw distance i ostalo.

 

Odlicna pa5 verzija i prva igra gdje vidimo nativni 4K da gura solidno do 60fps.

 

Savrsena igra za adaptive triggers i haptic vibracije :) i opet cisti doksz kako je nativna 4k preteska za performance naspram skoro nikakve razlike koja se primjeti tokom igranja npr u 1800p ili upscaled 4k ili cak i dinamicna rezolucija. Svakako bi VRR dosta pomogao u ovakvim situacijama.

 

 

 Izgleda da se može napraviti čak i nadogradnja one verzije iz game colectiona PS5, jeeeej. 40kn na indija storu. 

 U kakvom collectionu si dobio death stranding? Ja se ne sjecam da su je ikad davali free.... Ali ko ima kupljenu igru 10$ je upgrade na digital deluxe koja ukljucuje dlc, upgrade i digital deluxe sadrzaj.

P.S. Na ovoj verziji je sve odlicno osim sejv migracija. Ghost of Tsushima i FF7 je bilo tako jednostavno a ovdje morate skinuti PS4 verziju, otici u najblizi centar pa eksportovati, i to pazite ovo, ako imate aktivne dostave ne mozete to uraditi. Neke se mogu cancelovati dok neke morate zavrsiti :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.9.2021 11:05 (gamex1423).
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
WadeWilson kaže...
Gogy7 kaže...
I ja sam prije kupovao bez problema ali vise ne mogu, sigurno su nešto mijenjali na amazonu

 Znači da zaboravim na amazon...

 https://www.g2a.com/search?adid=GA-HR_PB_DIGI_SN_BRAND_Croatian-W-TXT_&gclid=EAIaIQobChMIh4Wa0KKX8wIVDEaRBR115gR7EAAYASABEgJ82fD_BwE&gclsrc=aw.ds&id=35&query=psn%20gift

ovdje kupi, najjeftiniji. Dosta puta sam uspio kupit tipa 20$ gift card za 18-19$

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
foofajter kaže...
WadeWilson kaže...
Gogy7 kaže...
I ja sam prije kupovao bez problema ali vise ne mogu, sigurno su nešto mijenjali na amazonu

 Znači da zaboravim na amazon...

 https://www.g2a.com/search?adid=GA-HR_PB_DIGI_SN_BRAND_Croatian-W-TXT_&gclid=EAIaIQobChMIh4Wa0KKX8wIVDEaRBR115gR7EAAYASABEgJ82fD_BwE&gclsrc=aw.ds&id=35&query=psn%20gift

ovdje kupi, najjeftiniji. Dosta puta sam uspio kupit tipa 20$ gift card za 18-19$

 I ja kupujem preko g2a.com i nikada nisam problema imao, key se dobije u roku od 5 min max, cim prodje uplata. Samo gledam da seller od kojeg kupujem key da ima što veći postotak positive feedback. 

PSN J_Keziah
3 godine
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
foofajter kaže...
WadeWilson kaže...
Gogy7 kaže...
I ja sam prije kupovao bez problema ali vise ne mogu, sigurno su nešto mijenjali na amazonu

 Znači da zaboravim na amazon...

 https://www.g2a.com/search?adid=GA-HR_PB_DIGI_SN_BRAND_Croatian-W-TXT_&gclid=EAIaIQobChMIh4Wa0KKX8wIVDEaRBR115gR7EAAYASABEgJ82fD_BwE&gclsrc=aw.ds&id=35&query=psn%20gift

ovdje kupi, najjeftiniji. Dosta puta sam uspio kupit tipa 20$ gift card za 18-19$

 Jel to finalna cijena ili uzmu još nešto provizije?

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
WadeWilson kaže...
foofajter kaže...
WadeWilson kaže...
Gogy7 kaže...
I ja sam prije kupovao bez problema ali vise ne mogu, sigurno su nešto mijenjali na amazonu

 Znači da zaboravim na amazon...

 https://www.g2a.com/search?adid=GA-HR_PB_DIGI_SN_BRAND_Croatian-W-TXT_&gclid=EAIaIQobChMIh4Wa0KKX8wIVDEaRBR115gR7EAAYASABEgJ82fD_BwE&gclsrc=aw.ds&id=35&query=psn%20gift

ovdje kupi, najjeftiniji. Dosta puta sam uspio kupit tipa 20$ gift card za 18-19$

 Jel to finalna cijena ili uzmu još nešto provizije?

 nema provizije

PSN J_Keziah
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hvala. Vidi, meni puno znači pouzdanost koda, zato sam izbjegavao takve stranice. Vecinu tih kodova dajem drugima kao giveaway pa bih se lose osjećao ako nevalja kod, meni osobno nije tesko prijaviti problem s kodom ali ako ga nekome dam zelim znati da neće imati problema. Bas cu pokusati pratiti cijene na g2a pa vam javim ako naletim na popust i budem li imao problema.
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Hvala. Vidi, meni puno znači pouzdanost koda, zato sam izbjegavao takve stranice. Vecinu tih kodova dajem drugima kao giveaway pa bih se lose osjećao ako nevalja kod, meni osobno nije tesko prijaviti problem s kodom ali ako ga nekome dam zelim znati da neće imati problema. Bas cu pokusati pratiti cijene na g2a pa vam javim ako naletim na popust i budem li imao problema.

 Ja sam od mjeseca jula imao 7 kupovina US kodova i zaista niti jednom nije bilo problema, sve u par minuta bude gotovo. Svi selleri imaju "dojmove" i poslije svake kupovine ti trazi da ostavis svoj dojam vezan za kupovinu koda. Primjetio sam da ima sellera npr sa samo 50% positive feedbacka, ja kodove koje sam uzimao je bilo sve od 98% i preko pozitivnih dojmova. Najvise kodova sam uzimao od ovog https://www.g2a.com/user/Games4world?category=6&f[drm][0]=8586 i svaki put je sve uredno zavrseno, cim uplata prodje instant key dolazi.

PSN J_Keziah
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dobra ponuda za one koji koriste US account na PS5

 

1 mijesec sa može uzeti za 1 dollar, ne znam da li se može stackati.

 

Wario64 on Twitter: "PlayStation Plus 1-Month Subscription is $1 on US PSN (not available to existing subscribers) https://t.co/PwXsu35iSu https://t.co/afmpN5SGoH" / Twitter

 

 

LP
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Evo mi se pojavio stick drift na jednom kontroleru. Imam oba od novembra prosle godine pa srecom da je jos unutar garantnog roka. Nadam se da se drugom nece isto desiti. Dobra metoda za biti siguran, ako vec primjetite, jeste astros dualsense demo kao i ds4windows na pc, odete na profile pa edit pa controller readings.

 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice