Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.583
|
čitano: 4.712.297
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...

Nego kak vam se čini ps5 u globalu nakon nekog vremena korištenja? Mene zanima da li je npr fortnite poboljšan npr grafički naprama ps4 pro mada i na njemu ide jako fino. Ili npr warzone?

 

Također vi koji ste probali demon souls i novi ratchet, je li uistinu vidljiv taj pomak generacije?

 Skok u doslovno svakome segmentu. Bez pretjerivanja. A tek kada dodju pravi AAA naslovi za PS5..

4 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pozdrav svima.
Namjeravam da kupim PS5 sa disk verzijom pa me zanimaju iskustva.
Dosta me brine sto se pise da mnogi imaju problema sa bucnim ventilatorom, gamepad se navodno brzo kvari i problemi kada se ubaci igra u disk citac.
Hvala.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Imam PS5 pola godine i nemam nijedan od navedenih problema.
Moguće je da ce ti gamepad driftati kao i svaki drugi, konzola je jako tiha, disk se nakon zadnjeg updatea jako rijetko vrti.
Naravno, mozes naletjeti na problem, sve ovisi kakvu ces konzolu i gamepad dobiti. No mislim da pretjerano brineš.
2 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

bitanga, mitch, vandit hvala vam na kratkom osvrtu na F1.

Mislim da ću pričekati malo sa kupnjom, ali svakako

ću je uzeti sa vremenom nisam baš gledao kak se kreću

 

cijene na nabavi, a ni njuškalu friško je izašla pa ni ne očekujem

ništa niže od onoga na store-u. Baš iz razloga koji si naveo bitanga

se i premišljam brzo će joj pasti cijena, a i još brže izaći novi nastavak.

 

U svakom slučaju hvala vam na reviewu. Pokupio sam jučer konzolu

nisam se igrao time do danas stvarno je mrcina, dualsense odličan.

Nemam šta reći, a da vi ovdje niste već ispričali. Nadam se samo da će

me driftanje analoga zaobići iako si priželjkujem crni dualsense.

 

Dobio sam neku igru ujedno uz konzolu nije bila navedena ni na računu

niti kada sam dobio na izbor bundle-ove. Destruction all stars,

primjetio sam da sam je pitaj boga pokupio u sklopu + pretplate

stoga mi ne treba, a po njuškalu ide po 100kn i isto toliko oglasa.

 

Pa ako netko od vas ima dijete kojem ju nije uspio ugrabiti, a možda je htio

ili vi sami ja bi ju nekome poklonio, ako treba i poslao tisak paketom o svoj trošak.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...

Nego kak vam se čini ps5 u globalu nakon nekog vremena korištenja? Mene zanima da li je npr fortnite poboljšan npr grafički naprama ps4 pro mada i na njemu ide jako fino. Ili npr warzone?

 

Također vi koji ste probali demon souls i novi ratchet, je li uistinu vidljiv taj pomak generacije?

 Fortnite je poboljšan grafički u odnosu na PS4 Pro, a ima i 120 fps performance mod. Warzone još uvijek radi u backwards compatibility modu pa je grafika ista kao na PS4 Pro ali je zato baš nedavno otključan fps i isto radi u 120 fps. Nisam još probao ali budem ovaj tjedan kad mi stigne OLED.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...

Nego kak vam se čini ps5 u globalu nakon nekog vremena korištenja? Mene zanima da li je npr fortnite poboljšan npr grafički naprama ps4 pro mada i na njemu ide jako fino. Ili npr warzone?

 

Također vi koji ste probali demon souls i novi ratchet, je li uistinu vidljiv taj pomak generacije?

 Super, ali danas sam nekako odustao od 4k+120+HDR. Jednostavno je lose realizirano u vecini igara (gubi se na kvaliteti u odnosu na 60) ili nije kompatibilno kako spada. Sa FSR ce jedva gurat 100 Hz, a dosta TV nema dobar VRR, pa cak ni Sony, a PS5 ga jos ni ne podrzava.

 

Tako da na kraju je pao novi Sony X950H na popustu jer ipak ima najbolji non-oled 4k@60+HDR za gaming....

 

Trenutno samo Sony X90J radi out-of-the-box sa svime kako spada osim VRR jer ga PS5 nema (niti TV zapravo dok ne stigne update).

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja se jos nakon dva mjeseca ne mogu nacuditi kako je controler udoban. Prvi puta da mi se ps vise sviđa od xbox controlera

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...

Frendu sam neki dan preporucio da direktno posalje mail u poslovnicu ( koja god mu je zgodnija zbog prijevoza ). Odgovorili su mu da trenutno ne uzimaju narudzbe. Prode 1tj, dolazi mu mail da je netko odustao od digitalne edicije i da mu je cuvaju 5 dana od slanja maila. Otisao je tamo i uzeo konzolu. 

 

Konzola ima, konzola ce bit. Par valova hypea je prosao i sada nije tolika navala. 

 

Davat novce ovima na njuskalu je bio mutav potez, sad je jos mutaviji.

 Davat novce i za ove bundleove je isto ludost. Bolje pričekat još malo i kupit samo konzolu jer te igre koje ubacuju samo zato jer ih nemaju kome prodat, mogu se nabavit na njuškalu za 150 kn. Evo ja Miles Moralesa nemrem ni za toliko prodat.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Juve2019 kaže...
Pozdrav svima.
Namjeravam da kupim PS5 sa disk verzijom pa me zanimaju iskustva.
Dosta me brine sto se pise da mnogi imaju problema sa bucnim ventilatorom, gamepad se navodno brzo kvari i problemi kada se ubaci igra u disk citac.
Hvala.

 

To što na internetu piše ne znači da je u velikom postotku. Oni kojima ne valja se žale, a velika većina veselo igra bez problema. :)

 

Ja konzolu s 2-3 metra ne čujem. Dapače, više čujem laptop koji je udaljeniji još 3-4 metra nego konzolu. Po meni, ovo je daleko bolje dizajnirana konzola nego PS4 i PS4 Pro.

Kao što je kolega gore napisao, isplati se čak i ako igraš PS4 igre. Quality of life je neusporedivo viši.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 9:40 (Chronosus).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chronosus kaže...
Juve2019 kaže...
Pozdrav svima.
Namjeravam da kupim PS5 sa disk verzijom pa me zanimaju iskustva.
Dosta me brine sto se pise da mnogi imaju problema sa bucnim ventilatorom, gamepad se navodno brzo kvari i problemi kada se ubaci igra u disk citac.
Hvala.

 

To što na internetu piše ne znači da je u velikom postotku. Oni kojima ne valja se žale, a velika većina veselo igra bez problema. :)

 

Ja konzolu s 2-3 metra ne čujem. Dapače, više čujem laptop koji je udaljeniji još 3-4 metra nego konzolu. Po meni, ovo je daleko bolje dizajnirana konzola nego PS4 i PS4 Pro.

 Ne znam da li ti kojima buči konzola uopće imaju konzolu ili možda naslone uho na nju pa kao buči. Da me se krivo ne shvati, ne kažem da nema "bučnih" konzola (tvornička greška možda ili slično), ali definitivno pretjeruju i u manjini su. Konzola mi je kraj telke, 3m udaljena od kauča sa kojeg igram i nečujna je, čuješ ju samo kad zavrti disk i to je to. Kada se prvi put pokrenulo to o "bučnoj" konzoli, stišao sam tv do kraja i igrao 10-tak min ps5 spidermana i nisam čuo buku, čak sad i u ljetnim danima je ne čujem. Za usporedbu, ps4, a pogotovo ps4 pro su bili kao mlazni avioni u usporedbi sa ps5.

Isto tako uzmi u obzir da je buka subjektivna stvar, nekom je cvrkut ptica buka, a nekome ne smeta ni kad kamioni prolaze kraj njega.

I am over 9000!!!
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Shivi kaže...
Chronosus kaže...
Juve2019 kaže...
Pozdrav svima.
Namjeravam da kupim PS5 sa disk verzijom pa me zanimaju iskustva.
Dosta me brine sto se pise da mnogi imaju problema sa bucnim ventilatorom, gamepad se navodno brzo kvari i problemi kada se ubaci igra u disk citac.
Hvala.

 

To što na internetu piše ne znači da je u velikom postotku. Oni kojima ne valja se žale, a velika većina veselo igra bez problema. :)

 

Ja konzolu s 2-3 metra ne čujem. Dapače, više čujem laptop koji je udaljeniji još 3-4 metra nego konzolu. Po meni, ovo je daleko bolje dizajnirana konzola nego PS4 i PS4 Pro.

 Ne znam da li ti kojima buči konzola uopće imaju konzolu ili možda naslone uho na nju pa kao buči. Da me se krivo ne shvati, ne kažem da nema "bučnih" konzola (tvornička greška možda ili slično), ali definitivno pretjeruju i u manjini su. Konzola mi je kraj telke, 3m udaljena od kauča sa kojeg igram i nečujna je, čuješ ju samo kad zavrti disk i to je to. Kada se prvi put pokrenulo to o "bučnoj" konzoli, stišao sam tv do kraja i igrao 10-tak min ps5 spidermana i nisam čuo buku, čak sad i u ljetnim danima je ne čujem. Za usporedbu, ps4, a pogotovo ps4 pro su bili kao mlazni avioni u usporedbi sa ps5.

Isto tako uzmi u obzir da je buka subjektivna stvar, nekom je cvrkut ptica buka, a nekome ne smeta ni kad kamioni prolaze kraj njega.

 Ps5 ti ima 2 ili 3 vrste ventilatora ( citao prije par mj pa sam zaboravio tocan broj ) i ima velike razlike u buci. Zato je nekima bucno a neki ne cuju nista. Mada i to bucno je daleko manje bucno od prve dvije revizije ps4 pro :D

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Imaju 2 vrste ventova u Ps5 sa mislim 17 lopatica i sa manje...tako nesto.

Jedan se ne cuje uopce drugi da,ja sam pogodio ovaj koji se uopce ne cuje...kao da ps5 nije ni upaljen cak i u full loadu.

Sa druge strane Ps4 Pro je bio najglasnija konzola koju sam ikad imao ali na servisu su nesto napravili pa je sada ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam jučer ubacio spiderman u nju i čula se ništa prestrašno ali.

tako da vjerujem da sam dobio verziju s manje lopatica, ne razmumijem taj

potez sony-a, ali me i ne iznenađuju više svojim besmisljem.

doduše sjedio sam na pola metra od konzole, da btw da li se svijetlo
na konzoli može ugasiti ? I nisam uspio aktivirati PS collection barem ne putem

PS aplikacije na mobitelu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Navodno ce danas EA objaviti pravi FIFA22 gameplay sa svim next gen goodies-ima..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sony je stavio dvije vrste ventova jer nisu mogli dobit dovoljno samo ovih tisih.

Da to nisu napravili cekalo bi se jos duze na playke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Sony je stavio dvije vrste ventova jer nisu mogli dobit dovoljno samo ovih tisih.

Da to nisu napravili cekalo bi se jos duze na playke.

 Koliko je krilca na "boljoj" verziji ?

 budem bacio oko kasnije. primjetio sam da

 mi malo smetaju rubovi prilikom vađenja CD-a

 iz konzole, mislim sama vanjština konzole me

 od starta nije baš oduševila, ali šta je tu je.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mAa+_ kaže...
MEGATAMA kaže...

Sony je stavio dvije vrste ventova jer nisu mogli dobit dovoljno samo ovih tisih.

Da to nisu napravili cekalo bi se jos duze na playke.

 Koliko je krilca na "boljoj" verziji ?

 budem bacio oko kasnije. primjetio sam da

 mi malo smetaju rubovi prilikom vađenja CD-a

 iz konzole, mislim sama vanjština konzole me

 od starta nije baš oduševila, ali šta je tu je.

Mislim da je Digital Foundry odradio test na ventovima pa baci pogled na njihov yt kanal.

 

Meni je Ps5 preljep a na kraju mi se svidja i izgled XsX koji u zivo izgleda bolje nego na slikama ili videu...i treba vremena da se "zavoli" taj dizajn 😁

2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
mAa+_ kaže...
MEGATAMA kaže...

Sony je stavio dvije vrste ventova jer nisu mogli dobit dovoljno samo ovih tisih.

Da to nisu napravili cekalo bi se jos duze na playke.

 Koliko je krilca na "boljoj" verziji ?

 budem bacio oko kasnije. primjetio sam da

 mi malo smetaju rubovi prilikom vađenja CD-a

 iz konzole, mislim sama vanjština konzole me

 od starta nije baš oduševila, ali šta je tu je.

Mislim da je Digital Foundry odradio test na ventovima pa baci pogled na njihov yt kanal.

 

Meni je Ps5 preljep a na kraju mi se svidja i izgled XsX koji u zivo izgleda bolje nego na slikama ili videu...i treba vremena da se "zavoli" taj dizajn 😁

 Vidio sam sad neki video ili su 23 krilca ili ih je 17. sudeći po zvukovima jučer

 rekao bih da je mene zapeo ovaj nesretniji. a nije mi konzola bila nešto prehladna

 kako su neki pričali da je. Al onda opet koliko će raditi i za moje potrebe više nego u redu.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dizajn kojeg samo majka može voljeti
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
2 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Usao u spiderman podesio postavke na performance. 

Ekran se smrznuo neki error i dolje na ss-u rjesenje.

Krenulo je super :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mAa+_ kaže...

Usao u spiderman podesio postavke na performance. 

Ekran se smrznuo neki error i dolje na ss-u rjesenje.

Krenulo je super :)

 mAa+_ 

Čekaj da se malo razradi biti će to ok. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 21:43 (hummer0).
2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...
mAa+_ kaže...

Usao u spiderman podesio postavke na performance. 

Ekran se smrznuo neki error i dolje na ss-u rjesenje.

Krenulo je super :)

 mAa+_ 

Čekaj da se malo razradi biti će to ok. 

 bojim se da ne nece se uopce "upaliti" smrzne se i resetira i

 tako u krug. javio sam se mailom u ducan rekli mi da ga donesem

 da ustanove sta mu je hoce li biti servis ili nova konzola.

 jucer je normalno radila.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Koja sramota za Sony za PS5... Veca je sansa "ubosti" falicnu konzolu, nego dobru... Problem i hardver i softver.
 
1 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Juve2019 kaže...
Pozdrav svima.
Namjeravam da kupim PS5 sa disk verzijom pa me zanimaju iskustva.
Dosta me brine sto se pise da mnogi imaju problema sa bucnim ventilatorom, gamepad se navodno brzo kvari i problemi kada se ubaci igra u disk citac.
Hvala.

 I nakon svega toga što čuješ ti bi isto ps5? 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dvomim se, zato sam i pitao. Inace nisam ni u jednom taboru, bilo Sony ili Microsoft, tako da se ne zelim uvlaciti u te "ratove". Mislim da cu cekati novu, poboljsanu verziju.
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nakon što sam se pohvalio da mi nakon 6 mjeseci ne driftaju kontroleri, jedan od njih je čuo to i počeo driftati. Kupljen je u "svijet-medija". Kako ide sa garancijom iz drugih dućana? Ima li itko iskustva sa njima, ili se odmah nosi u "Sanctu" jer iako je kupljen drugdje njihova je garancija?

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

popis igara na summer saleu: https://blog.playstation.com/2021/07/20/the-massive-summer-sale-comes-to-playstation-store/ 

 

očekivao sam ratchet rift apart na popustu ali ništa.... znam da ga ima vjerojatno puno po njuškalu ali meni treba digitalna verzija....

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav,

 

jučer mi krepao PS5...bio je upaljen, ali mi nije dalo spojiti kontroler. S daljincem od TV-a mogu kontrolirati

sučelje pa sam ga ugasio, a kad sam ga ugasio, više ga nisam mogao upaliti.


Probao sam već nekoliko puta ištekati iz struje, uštekati, ali ništa se ne događa...

 

Je li tko imao slično iskustvo? Neki savjet? Ne da mi ga se nositi na servis ako baš nije nužno :))

 

Hvala.



 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
dragutin985 kaže...

Pozdrav,

 

jučer mi krepao PS5...bio je upaljen, ali mi nije dalo spojiti kontroler. S daljincem od TV-a mogu kontrolirati

sučelje pa sam ga ugasio, a kad sam ga ugasio, više ga nisam mogao upaliti.


Probao sam već nekoliko puta ištekati iz struje, uštekati, ali ništa se ne događa...

 

Je li tko imao slično iskustvo? Neki savjet? Ne da mi ga se nositi na servis ako baš nije nužno :))

 

Hvala.



 Evo kolega možda ti pomogne ovaj stručan savjet SD-a kao što meni nije.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mAa+_ kaže...
dragutin985 kaže...

Pozdrav,

 

jučer mi krepao PS5...bio je upaljen, ali mi nije dalo spojiti kontroler. S daljincem od TV-a mogu kontrolirati

sučelje pa sam ga ugasio, a kad sam ga ugasio, više ga nisam mogao upaliti.


Probao sam već nekoliko puta ištekati iz struje, uštekati, ali ništa se ne događa...

 

Je li tko imao slično iskustvo? Neki savjet? Ne da mi ga se nositi na servis ako baš nije nužno :))

 

Hvala.



 Evo kolega možda ti pomogne ovaj stručan savjet SD-a kao što meni nije.

 

 

 

 

Probao sam ja i sat i dva i preko noći pa ništa ne pomaže...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice