Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.596
|
čitano: 4.716.118
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dupli.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 16:21 (Hexfire).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
#Hexfire

Imam Sony xg9505 i kod HDR-a oči se manje naprežu...manje suze...manje bole...kad se zalomi 8...9...12...15 sati:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Meni i dalje nije jasna prednost HDR-a. Meni to izgleda preblještavo. Pogotovo ova prva slika sa Spidermanom. Možda je uživo ili u pokretu bolje, ali izgleda mi ko nešto što bih prvo isključio.

Na cemu ti gledas hdr sadrzaj?

 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
#Hexfire

Imam Sony xg9505 i kod HDR-a oči se manje naprežu...manje suze...manje bole...kad se zalomi 8...9...12...15 sati:)

To je izvrstan tv,jedan od boljih LCDova za HDR.

 

 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lange kaže...

 Kad ce druga u prodaju?

 

 a ova neće ne ona se prodala "jer se morala" ali ova neće....

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Meni i dalje nije jasna prednost HDR-a. Meni to izgleda preblještavo. Pogotovo ova prva slika sa Spidermanom. Možda je uživo ili u pokretu bolje, ali izgleda mi ko nešto što bih prvo isključio.

 Prednost je što imaš realniju sliku. Ogroman kontrast između tamnijih dijelova slike i onih koji su svijetliji. Kao nebo, mjesec, svijeće, bilo koji izvor svijetla. Na ovoj slici što sam uslikao se to i ne može prikazati ovako preko foruma jer to moraš gledati preko HDR ekrana i slika/video mora biti u HDR formatu. Ovako preko foruma izgleda malo bezveze, da. Ali uživo potpuno drugačije. Pravi HDR kad je dobro napravljen u igri/filmu i kad imaš ekran koji je to sposoban prikazati ima baš wow efekt.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 17:44 (antimadridista).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Hexfire kaže...
Meni i dalje nije jasna prednost HDR-a. Meni to izgleda preblještavo. Pogotovo ova prva slika sa Spidermanom. Možda je uživo ili u pokretu bolje, ali izgleda mi ko nešto što bih prvo isključio.

 Prednost je što imaš realniju sliku. Ogroman kontrast između tamnijih dijelova slike i onih koji su svijetliji. Kao nebo, mjesec, svijeće, bilo koji izvor svijetla. Na ovoj slici što sam uslikao se to i ne može prikazati ovako preko foruma jer to moraš gledati preko HDR ekrana i slika/video mora biti u HDR formatu. Ovako preko foruma izgleda malo bezveze, da. Ali uživo potpuno drugačije. Pravi HDR kad je dobro napravljen u igri/filmu i kad imaš ekran koji je to sposoban prikazati ima baš wow efekt.

Da to je ono sto ekipa NE kuzi...ako nemate sadrzaj u HDRu i panel koji ga moze reproducirat necete moc vidjet kako to uistinu izgleda.

 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Meni i dalje nije jasna prednost HDR-a. Meni to izgleda preblještavo. Pogotovo ova prva slika sa Spidermanom. Možda je uživo ili u pokretu bolje, ali izgleda mi ko nešto što bih prvo isključio.

Treba se s njim poigrati. Složiti ga tako da se vidi a da opet ekran ne blješti. Meni postavke u HDR modu nisu na max kako se same postave kada prepozna HDR sadržaj. Smanjim da je slika prirodna a da opet HDR vidljivo naglasi one dijelove kadra koje treba naglasiti. U svakom slučaju nakon što sam odgledao prvi film u HDR sada mi je nezamislivo gledati film bez HDR ili dolby visiona

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Hexfire kaže...
Meni i dalje nije jasna prednost HDR-a. Meni to izgleda preblještavo. Pogotovo ova prva slika sa Spidermanom. Možda je uživo ili u pokretu bolje, ali izgleda mi ko nešto što bih prvo isključio.

Treba se s njim poigrati. Složiti ga tako da se vidi a da opet ekran ne blješti. Meni postavke u HDR modu nisu na max kako se same postave kada prepozna HDR sadržaj. Smanjim da je slika prirodna a da opet HDR vidljivo naglasi one dijelove kadra koje treba naglasiti. U svakom slučaju nakon što sam odgledao prvi film u HDR sada mi je nezamislivo gledati film bez HDR ili dolby visiona

 Da, to se podrazumijeva. Obavezno izgasiti onaj dynamic tone mapping i te stvari da slika izgleda onako kako je to izvorno zamišljeno kod igre/filma. Recimo kad se uključi dynamic tone mapping cijela slika bude svijetlija i onda se gubi poanta HDR-a da se naglase samo oni dijelovi slike koji se trebaju naglasiti.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 17:59 (antimadridista).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa ovu sliku konkretno gledam na mobitelu. Oled ekran i HDR ima. Pa sad nemam pojma iskreno izgleda li to kod mene kao i kod vas ili ne.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Pa ovu sliku konkretno gledam na mobitelu. Oled ekran i HDR ima. Pa sad nemam pojma iskreno izgleda li to kod mene kao i kod vas ili ne.

Nazalost ne izgleda radi dijagonale i ja imam mob sa oled ekranom.

Ali bitnija je stavka da ne mozes tu sliku koju je on stavio vidjet u HDRu.

Na mobitelu mozes pogledat hdr video sa recimo YTa ali opet to je ogromna ogromna razlika gledat na velikom ekranu i na tom malom od mobitela.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Meni i dalje nije jasna prednost HDR-a. Meni to izgleda preblještavo. Pogotovo ova prva slika sa Spidermanom. Možda je uživo ili u pokretu bolje, ali izgleda mi ko nešto što bih prvo isključio.

 

Ma to moraš vidjet u živo.

Ne možeš na 8bitnoj slici na bug forumu vidjet 10bitne boje na panelu.

Poanta HDRa nije samo intenzitet svjetla i kontrast, nego i realističniji prikaz boja radi 10 bitnih boja. U Spidermanu je to stvarno vrhunski odrađeno i imaš feeling da kroz prozor gledaš grad u real lifeu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Na micro ledu u 4000nits sam gledao video gdje se sunce bljeska kroz krosnje drveca i to je nesto najblize stvarnosti sto sam ikad vidio na jednom panelu.

Znaci nije stvar da tih 4000nits bljesti kao reflektor u vase oci....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...
lange kaže...

 Kad ce druga u prodaju?

 

 a ova neće ne ona se prodala "jer se morala" ali ova neće....

 Sve jasno.vise nisu isplative preprodaje ps 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Na micro ledu u 4000nits sam gledao video gdje se sunce bljeska kroz krosnje drveca i to je nesto najblize stvarnosti sto sam ikad vidio na jednom panelu.

Znaci nije stvar da tih 4000nits bljesti kao reflektor u vase oci....

 

Sigurno da blješti kao reflektor, kad bi sve na ekranu bilo bijelo. 

Ali da bi mogao prikazati više boja, ekran mora imati mogućnost emitirati žarkije boje. Zato HDR i radi na max brightnessu jer mu jedino to omogućava sve boje.

Isto kao što i monitori i mobiteli izgledaju puno bolje na max brightnessu (samo se kod LEDa s backlightom onda gube tamne nijanse, a tu onda nastupa OLED).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 20:02 (Bitanga).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Vidi se fino HDR i na VA panelu, gdje neće na OLEDu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 Da, to se podrazumijeva. Obavezno izgasiti onaj dynamic tone mapping i te stvari da slika izgleda onako kako je to izvorno zamišljeno kod igre/filma. Recimo kad se uključi dynamic tone mapping cijela slika bude svijetlija i onda se gubi poanta HDR-a da se naglase samo oni dijelovi slike koji se trebaju naglasiti.

 

Meni je sa ugašenim dynamic tone mapingom na LG CX (u game modeu) već i glavni PS5 meni pretaman i to sigurno ne izgleda prirodno kako je zamišljeno.

Sve je to još uvijek nestandardizirano. Igre uglavnom ne podržavaju HGIG i sistemske postavke kalibracije HDRa. I u većini igara sve mi izgleda bolje sa uključenim dynamic tone mappingom. A ne planiram ga paliti i gasiti ovisno o igri tako da će ostati upaljen i dalje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 20:10 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

 Da, to se podrazumijeva. Obavezno izgasiti onaj dynamic tone mapping i te stvari da slika izgleda onako kako je to izvorno zamišljeno kod igre/filma. Recimo kad se uključi dynamic tone mapping cijela slika bude svijetlija i onda se gubi poanta HDR-a da se naglase samo oni dijelovi slike koji se trebaju naglasiti.

 

Meni je sa ugašenim dynamic tone mapingom na LG CX (u game modeu) već i glavni PS5 meni pretaman i to sigurno ne izgleda prirodno kako je zamišljeno.

Sve je to još uvijek nestandardizirano. Igre uglavnom ne podržavaju HGIG i sistemske postavke kalibracije HDRa. I u većini igara sve mi izgleda bolje sa uključenim dynamic tone mappingom. A ne planiram ga paliti i gasiti ovisno o igri tako da će ostati upaljen i dalje.

 Da to je zapravo najveći problem kod HDR-a što ima više različitih standarda i igre/filmovi nisu uvijek napravljeni isto tako da se treba prilagođavati svakoj igri. Ali zasad ove nativne PS5 igre što sam probao, dosta ih podržava HGIG tako da izgledaju super bez dynamic tone mappinga, dok su neke pretamne. Ali u idealnom scenariju, dynamic tone mapping bi trebao biti ugašen ako je igra napravljena na pravi način jer mi DTM nerealno osvijetljava cijelu sliku i onda se gubi onaj doživljaj HDR-a jer oni dijelovi slike koji bi trebali biti svijetliji više ne odskaču toliko.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

 Da, to se podrazumijeva. Obavezno izgasiti onaj dynamic tone mapping i te stvari da slika izgleda onako kako je to izvorno zamišljeno kod igre/filma. Recimo kad se uključi dynamic tone mapping cijela slika bude svijetlija i onda se gubi poanta HDR-a da se naglase samo oni dijelovi slike koji se trebaju naglasiti.

 

Meni je sa ugašenim dynamic tone mapingom na LG CX (u game modeu) već i glavni PS5 meni pretaman i to sigurno ne izgleda prirodno kako je zamišljeno.

Sve je to još uvijek nestandardizirano. Igre uglavnom ne podržavaju HGIG i sistemske postavke kalibracije HDRa. I u većini igara sve mi izgleda bolje sa uključenim dynamic tone mappingom. A ne planiram ga paliti i gasiti ovisno o igri tako da će ostati upaljen i dalje.

 Da to je zapravo najveći problem kod HDR-a što ima više različitih standarda i igre/filmovi nisu uvijek napravljeni isto tako da se treba prilagođavati svakoj igri. Ali zasad ove nativne PS5 igre što sam probao, dosta ih podržava HGIG tako da izgledaju super bez dynamic tone mappinga, dok su neke pretamne. Ali u idealnom scenariju, dynamic tone mapping bi trebao biti ugašen ako je igra napravljena na pravi način jer mi DTM nerealno osvijetljava cijelu sliku i onda se gubi onaj doživljaj HDR-a jer oni dijelovi slike koji bi trebali biti svijetliji više ne odskaču toliko.

 

Ma sve ok, al džabe svijetli dijelovi slike ako je sve ostalo neugodno tamno. Cijela slika mora biti oku ugodna.

Uglavnom, sad ste me samo sjebali. Išao sam isprobavat ove opcije na playki, ugasio playku i žena upalila maxTV i samo crna slika (zvuk se čuje). Upalim playku, i tamo crna slika.

Popizdio sam, morao sam se zavlačit pod komodu i tražit koji je utikač od LG CXa, jer debili nisu ugradili opciju u menijima za restart, što svi drugi normalni TVi imaju. Naravno, TV utikač je bio zadnji koji sam isprobao :-D 

Poslije restarta je sve ok. Uglavnom, tu i tamo moram restartat TV jer se tu i tamo nešto generalno ujebe (od nestajućih pointera, nevidljivih pointera, pa sad i ovo).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 20:29 (Bitanga).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

 Da, to se podrazumijeva. Obavezno izgasiti onaj dynamic tone mapping i te stvari da slika izgleda onako kako je to izvorno zamišljeno kod igre/filma. Recimo kad se uključi dynamic tone mapping cijela slika bude svijetlija i onda se gubi poanta HDR-a da se naglase samo oni dijelovi slike koji se trebaju naglasiti.

 

Meni je sa ugašenim dynamic tone mapingom na LG CX (u game modeu) već i glavni PS5 meni pretaman i to sigurno ne izgleda prirodno kako je zamišljeno.

Sve je to još uvijek nestandardizirano. Igre uglavnom ne podržavaju HGIG i sistemske postavke kalibracije HDRa. I u većini igara sve mi izgleda bolje sa uključenim dynamic tone mappingom. A ne planiram ga paliti i gasiti ovisno o igri tako da će ostati upaljen i dalje.

 Da to je zapravo najveći problem kod HDR-a što ima više različitih standarda i igre/filmovi nisu uvijek napravljeni isto tako da se treba prilagođavati svakoj igri. Ali zasad ove nativne PS5 igre što sam probao, dosta ih podržava HGIG tako da izgledaju super bez dynamic tone mappinga, dok su neke pretamne. Ali u idealnom scenariju, dynamic tone mapping bi trebao biti ugašen ako je igra napravljena na pravi način jer mi DTM nerealno osvijetljava cijelu sliku i onda se gubi onaj doživljaj HDR-a jer oni dijelovi slike koji bi trebali biti svijetliji više ne odskaču toliko.

 

Ma sve ok, al džabe svijetli dijelovi slike ako je sve ostalo neugodno tamno. Cijela slika mora biti oku ugodna.

Uglavnom, sad ste me samo sjebali. Išao sam isprobavat ove opcije na playki, ugasio playku i žena upalila maxTV i samo crna slika (zvuk se čuje). Upalim playku, i tamo crna slika.

Popizdio sam, morao sam se zavlačit pod komodu i tražit koji je utikač od LG CXa, jer debili nisu ugradili opciju u menijima za restart, što svi drugi normalni TVi imaju. Naravno, TV utikač je bio zadnji koji sam isprobao :-D 

Poslije restarta je sve ok. Uglavnom, tu i tamo moram restartat TV jer se tu i tamo nešto generalno ujebe (od nestajućih pointera, nevidljivih pointera, pa sad i ovo).

Imas restart...ne sjecam se tocno sa svojih LG oleda ali zar nije duze drzanje power tipke na daljinskom?....

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Imas restart...ne sjecam se tocno sa svojih LG oleda ali zar nije duze drzanje power tipke na daljinskom?....

 

Nije, nema, nisam nigdje uspio naći. Na android TVu je full lako bilo restartat tv.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Imas restart...ne sjecam se tocno sa svojih LG oleda ali zar nije duze drzanje power tipke na daljinskom?....

 

Nije, nema, nisam nigdje uspio naći. Na android TVu je full lako bilo restartat tv.

Sad stvarno nisam siguran i mi je ostalo u sjecanju da se B6 i B7 mogao resetirat.....na Q90R je dovoljno drzat par sekundi power tipku na daljinskom i restarta se full a ima i opcija u izborniku.

Proguglat cu  malo za nove olede....

 

EDIT

Lol stvarno je situacija cudna....probaj ovo.

 

Instead of unplugging your TV just to restart it, all you have to do is press and hold the volume down and power keys simultaneously until the device reboots. This will take about 11-12 seconds. Then release the keys when you see the LG bootup logo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 21:16 (MEGATAMA).
3 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Igrao sam Ghost of Tutshima na Sonyu 9096 i stvarno se vidi HDR u scenama kada mjesečina po noći obasjava obzor, stvarno fenomenalan prizor. Taj Sony ima odličnan kontrast i prikaz crne pa se to stvarno odmah skuži.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lange kaže...

 Sve jasno.vise nisu isplative preprodaje ps 

 ti si u pravu... da... tako je.....

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Sad stvarno nisam siguran i mi je ostalo u sjecanju da se B6 i B7 mogao resetirat.....na Q90R je dovoljno drzat par sekundi power tipku na daljinskom i restarta se full a ima i opcija u izborniku.

Proguglat cu  malo za nove olede....

 

EDIT

Lol stvarno je situacija cudna....probaj ovo.

 

Instead of unplugging your TV just to restart it, all you have to do is press and hold the volume down and power keys simultaneously until the device reboots. This will take about 11-12 seconds. Then release the keys when you see the LG bootup logo.

 

Ma ništa to ne radi. Jednostavno su mutavi :-)

Niti je to igdje dokumentirano.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Sad stvarno nisam siguran i mi je ostalo u sjecanju da se B6 i B7 mogao resetirat.....na Q90R je dovoljno drzat par sekundi power tipku na daljinskom i restarta se full a ima i opcija u izborniku.

Proguglat cu  malo za nove olede....

 

EDIT

Lol stvarno je situacija cudna....probaj ovo.

 

Instead of unplugging your TV just to restart it, all you have to do is press and hold the volume down and power keys simultaneously until the device reboots. This will take about 11-12 seconds. Then release the keys when you see the LG bootup logo.

 

Ma ništa to ne radi. Jednostavno su mutavi :-)

Niti je to igdje dokumentirano.

Dzizzus nisu normalni jer uz hdmi 2.1 standard i njegove musice potreba za rebootom tva nije tako rijetka...naprimjer black screen/loose of signal.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže....

Dzizzus nisu normalni jer uz hdmi 2.1 standard i njegove musice potreba za rebootom tva nije tako rijetka...naprimjer black screen/loose of signal.

 

Pa da, to mi se vjerojatno i dogodilo jucer.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Meni i dalje nije jasna prednost HDR-a. Meni to izgleda preblještavo. Pogotovo ova prva slika sa Spidermanom. Možda je uživo ili u pokretu bolje, ali izgleda mi ko nešto što bih prvo isključio.

 Ja dok sam igrao na samsung TV iz 2018 koji ima 8-Bit HDR + FRC i nema wide color gamut a nisko osvjetljenje izgledalo mi je losije sa HDR nego SDR. Medjutim kako sam nabavio XH90 tek sam shvatio zasto svi hvale HDR jer ovaj TV ima pravi 10 Bit, wide color gamut i jace osvjetljenje i stvarno igre izgledaju sjajno u HDR, Ghost of Tsushima pogotovo. Takodjer ovaj novi TV ima i full array led osvjetljenje kao i local dimming sto sliku cini jos boljom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 9:38 (gamex1423).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
A ništa, moram onda i ja iskeširati za novi TV da vidim iz prve ruke
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
A ništa, moram onda i ja iskeširati za novi TV da vidim iz prve ruke

 Meni je bila zabavna prvih tjedan dana, sljedeći tjedan sam razmišljao čemu

 sam dao toliko love za obićan TV, nebi se doduše vratio na nešto drugo

 ali nebi više ni dao toliko za TV koji mjesećno gori možda 50h.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice