Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.617
|
čitano: 4.738.374
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Upravo me zvala supruga da mi kaze da su mi dostavili PS5  Prednaručen sa ekupi.ba (BiH) 15.3.2021. godine. Odavno ovako nisam bio uzbudjen 

Jedno pitanje za vas koji se od ranije igrate na ps5, na koji nacin mi je najjednostavije prebaciti igre sa ps4 na ps5? ili da idem fresh install sa library zbog tih igara koje imaju ps5 verziju? Sta mi preporucujete?

Unaprijed zahvalan 

PSN J_Keziah
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
LordSnow kaže...

Upravo me zvala supruga da mi kaze da su mi dostavili PS5  Prednaručen sa ekupi.ba (BiH) 15.3.2021. godine. Odavno ovako nisam bio uzbudjen 

Jedno pitanje za vas koji se od ranije igrate na ps5, na koji nacin mi je najjednostavije prebaciti igre sa ps4 na ps5? ili da idem fresh install sa library zbog tih igara koje imaju ps5 verziju? Sta mi preporucujete?

Unaprijed zahvalan 

 Ja sam sve frisko instalirao jer su u pocetku mnogi imali probleme ako su prebacivali preko eksternog diska. Vjerovatno su to do sad popravili jer je bilo par azuriranja, medju njima jedno i vece. Nemojte zaboraviti i dualsense azurirati, nakon azuriranja konzole bi vam samo trebalo izbaciti i za dualsense.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
LordSnow kaže...

Upravo me zvala supruga da mi kaze da su mi dostavili PS5  Prednaručen sa ekupi.ba (BiH) 15.3.2021. godine. Odavno ovako nisam bio uzbudjen 

Jedno pitanje za vas koji se od ranije igrate na ps5, na koji nacin mi je najjednostavije prebaciti igre sa ps4 na ps5? ili da idem fresh install sa library zbog tih igara koje imaju ps5 verziju? Sta mi preporucujete?

Unaprijed zahvalan 

Iniciraj prebacivanje acountova i sejvova preko kucne mreze sa ps4 na ps5.

Sve odradi automatski onda....

Za igre se ne sjecam tocno ali mislim da mozes rucno birat ako zelis neke prebacit na ps5,ja imam vanjski hdd od 5 terabajta za ps4 igre a ssd u ps5 je samo za ps5 verzije.

2 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

info sta se kupovine  playstation plus pretplate tice, meni nije prolazila naplata ni preko aplikacije, ni weba. Ali je bez problema islo kad sam prebacio u onaj novcanik. Treba uvijek tako ili ne? Da znam za ubuduce kad mi dode konzola, pa da ne gubim zivce.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
reticent_dude kaže...

info sta se kupovine  playstation plus pretplate tice, meni nije prolazila naplata ni preko aplikacije, ni weba. Ali je bez problema islo kad sam prebacio u onaj novcanik. Treba uvijek tako ili ne? Da znam za ubuduce kad mi dode konzola, pa da ne gubim zivce.

 Ako ti account nije eu... onda da

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
God of War Ragnarok je odgoden za 2022.

"And for God of War, the project started a little later. So we’ve made the decision to push that game out to next year, to ensure that Santa Monica Studio can deliver the amazing God of War game that we all want to play."

GoW Ragnarok i Gran Turismo 7 su (mogući) cross gen naslovi:

"Where it makes sense to develop a title for both PS4 and PS5 — for Horizon Forbidden West, the next God of War, GT7 — we’ll continue looking at that. And if PS4 owners want to play that game, then they can. If they want to go on and play the PS5 version, that game will be there for them."
- Hermen Hulst, Head of Playstation Studios
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 19:12 (Gogy7).
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

E koje budaletine, sta bi sa onim "we believe in generations". Najbolje igre im cross gen, pa fuj sony razocarenje tesko. Znaci necemo prave next gen eksluzive imati do 2023.

 

Bitno da su oni ratchet stavili ps5 only a njega su komotno mogli cross gen, ona mehanika sa riftovima svakako i nema neke koristi i ubaceno je cisto da mogu opravdati ps5 i ssd.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 20:02 (gamex1423).
 
0 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne ocekujte da ce vecina naslova biti next gen sve dok PS5 ne bude na barem 50% tržišta.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Ne ocekujte da ce vecina naslova biti next gen sve dok PS5 ne bude na barem 50% tržišta.

 

Većina tih igara je i započeta na PS4 pa ima smisla i da izađe za njega.

One nove koje budu developeri počeli razvijati na PS5 sumnjam da će ikad izaći za PS4.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Razumijem ja njih ali nisu trebali otvoreno da lazu o lazno predstavljaju u pocetku samo da prkose microsoftu, a vidi sta rade.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

E koje budaletine, sta bi sa onim "we believe in generations". Najbolje igre im cross gen, pa fuj sony razocarenje tesko. Znaci necemo prave next gen eksluzive imati do 2023.

 

Bitno da su oni ratchet stavili ps5 only a njega su komotno mogli cross gen, ona mehanika sa riftovima svakako i nema neke koristi i ubaceno je cisto da mogu opravdati ps5 i ssd.

 A za koga tocno da rade ekskluzivno na PS5? Imaju oni jos brdo konzola za prodat prije nego zadovoljavajuc broj korisnika bude na PS5. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...

 A za koga tocno da rade ekskluzivno na PS5? Imaju oni jos brdo konzola za prodat prije nego zadovoljavajuc broj korisnika bude na PS5. 

 

Prodali su ih, samo ih trebaju isporučit :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Novi God of War će, po svemu sudeći, biti cross-gen (PS4 i PS5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
robogo kaže...
Novi God of War će, po svemu sudeći, biti cross-gen (PS4 i PS5).

 

s jedne strane loša vijest, al s druge zapravo očekivana, jer su postojale priče da je developer odmah počeo raditi na nekakvoj ekspanziji za igru i da su onda to pretočili u nastavak

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
robogo kaže...
Novi God of War će, po svemu sudeći, biti cross-gen (PS4 i PS5).

 Takve stvari ne pomazu losem supplyu PS5....

3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Sinoc sam igrao Operation: Tango, koja je free za PS5 korisnike na PS Plus. Moram reci da sam bas pozitivno iznenadjen kako je zabavna igra i malo je drugaciji coop nego sto smo navikli. Coop se mora igrati na odvojenim uredjajima, ali je igra cross-platform i postoji friend pass tako da prijatelj moze da se pridruzi sa bilo koje platforme bez da kupuje igru.

Fazon igre je da je jedan agent a drugi haker, ne smije jedan drugom vidjeti ekran jer se gubi fazon igre, mora se suradjivati i jedan drugom pomagati u misija, s tim da se mora mnogo osloniti na komunikaciju i opisivati situaciju jedan drugom kako bi se uvezalo i skontalo sta ko treba raditi.

 
0 1 hvala 1
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dal je cross platform PS5-PC/Xbox ili je i PS5-PS4? Pretpostavljam da Borderlands 2 mogu halat s nekim ko je na PS4?

 

Pitanjce, konzola ugašena, na telki prebacim na HDMI i konzola se upali. To je ok. 

Kad upalim konzolu i za pol minute prebacim na telki na HDMI, konzola ode u rest mode. Kak da to riješim? TV je LG CX.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Horizon Forbidden West PS5 Modes
Quality mode: 4K 30fps
Performanse mode: Lower resolution (vjerojatno 1440p) 60fps
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Prije bi rekao checkerboard 4k@60fps. PS5 ne podrzava 1440p.
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vjerojatno ce biti upscale 1440p na 4k ali sigurno nece biti nativni 4k@60fps
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Neke novosti sa intervjua o Horizonu:

 

* New free-climbing system
* Full 3D audio and DualSense support

* Completely overhauled skill tree
* New melee system with combos
* Many different biomes
* New workbench system for upgrades
* Development on track
* A lot of the game has been developed on PS4 and is still being playtested on PS4
* PS5 version has a different water rendering technique than PS4 + more details
* The hero lighting on Aloy is only available in cutscenes on PS4

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

LG cx je imao ažuriranje softvera ovaj tjedan pa iduči dan ispravak i mislim da se baš spominje hdmi cec. Provjeri na tv-u. 

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Wontay kaže...

LG cx je imao ažuriranje softvera ovaj tjedan pa iduči dan ispravak i mislim da se baš spominje hdmi cec. Provjeri na tv-u. 

Ma nije to greška. Ja taj hdmi cec isključim jer me živcira da mi on upravlja sa svim komponentama koje ga podržavaju. Hoću upaliti tv i kada njega upalim sve se pali. Odmah sam to isključio jer mi nije teško posebno paliti tv, procesor, PS5, mediaplayer itd.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
To ne mora nužno biti tako.
Ja kad palim tv, palim samo tv.
Kad palim PS5, palim PS5 i TV bez da diram daljinski upravljač.
Sve se da podesiti.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
To ne mora nužno biti tako.
Ja kad palim tv, palim samo tv.
Kad palim PS5, palim PS5 i TV bez da diram daljinski upravljač.
Sve se da podesiti.

Naravno, samo sam želio reći da nije nikakva greška tv već stvar hdmi ceca. Meni to ne treba i ja sam to pogasio

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pričao sam već, mene nervira na LG CX što ne mogu isključit da kad palim TV se ne pali PS5... sve ostalo hoću da pali.

Nekom tko koristi konzolu kao media player i to može biti korisno, ali meni u trenutnom setupu smeta, a ne da se isključit, osim ako su nešto dodavali u međuvremenu, ali zadnje kad sam gledao nije bilo te opcije.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Da li neko koristi drugi hdmi kabl, a ne ovaj što dodje uz konzolu? Meni konkretno treba duži kabl, neka 4m, pa me zanima ako je neko kupovao da mi preporuci koji da uzmem. Ili da koristim ovaj sto sam ranije koristio sa PS4 Pro? Da li ima nekih posebnih beneficija trenutno ovaj hdmi 2.1 kabl? TV koji koristim je SAMSUNG q80t.

PSN J_Keziah
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
LordSnow kaže...

Da li neko koristi drugi hdmi kabl, a ne ovaj što dodje uz konzolu? Meni konkretno treba duži kabl, neka 4m, pa me zanima ako je neko kupovao da mi preporuci koji da uzmem. Ili da koristim ovaj sto sam ranije koristio sa PS4 Pro? Da li ima nekih posebnih beneficija trenutno ovaj hdmi 2.1 kabl? TV koji koristim je SAMSUNG q80t.

Moraš tražiti HDMI 2.1. Negdje neće pisati baš tako, ali moralo bi pisati nešto u stilu "high speed HDMI 48 Gbps". Reci im u trgovini da trebaš HDMI za PS5, oni bi trebali znati. Ja sam prošli tjedan tražio i nigdje nisu imali: Elipso, Instar, SD, svi su rekli ili da još nemaju ili da su prodali.


Da se razumijemo, radit će ti i ovaj sa PS4, ali ti onda PS5 neće moći progurati sve te karafeke tipa varijabilnu frekvenciju osvježavanja i šta ja znam šta još.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 12:10 (fright_lined_room).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
fright_lined_room kaže...
LordSnow kaže...

Da li neko koristi drugi hdmi kabl, a ne ovaj što dodje uz konzolu? Meni konkretno treba duži kabl, neka 4m, pa me zanima ako je neko kupovao da mi preporuci koji da uzmem. Ili da koristim ovaj sto sam ranije koristio sa PS4 Pro? Da li ima nekih posebnih beneficija trenutno ovaj hdmi 2.1 kabl? TV koji koristim je SAMSUNG q80t.

Moraš tražiti HDMI 2.1. Negdje neće pisati baš tako, ali moralo bi pisati nešto u stilu "high speed HDMI 48 Gbps". Reci im u trgovini da trebaš HDMI za PS5, oni bi trebali znati. Ja sam prošli tjedan tražio i nigdje nisu imali: Elipso, Instar, SD, svi su rekli ili da još nemaju ili da su prodali.


Da se razumijemo, radit će ti i ovaj sa PS4, ali ti onda PS5 neće moći progurati sve te karafeke tipa varijabilnu frekvenciju osvježavanja i šta ja znam šta još.

 https://www.gembird.com/item.aspx?id=11042


Ovaj bi odgovarao?

PSN J_Keziah
4 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
LordSnow kaže...
fright_lined_room kaže...
LordSnow kaže...

Da li neko koristi drugi hdmi kabl, a ne ovaj što dodje uz konzolu? Meni konkretno treba duži kabl, neka 4m, pa me zanima ako je neko kupovao da mi preporuci koji da uzmem. Ili da koristim ovaj sto sam ranije koristio sa PS4 Pro? Da li ima nekih posebnih beneficija trenutno ovaj hdmi 2.1 kabl? TV koji koristim je SAMSUNG q80t.

Moraš tražiti HDMI 2.1. Negdje neće pisati baš tako, ali moralo bi pisati nešto u stilu "high speed HDMI 48 Gbps". Reci im u trgovini da trebaš HDMI za PS5, oni bi trebali znati. Ja sam prošli tjedan tražio i nigdje nisu imali: Elipso, Instar, SD, svi su rekli ili da još nemaju ili da su prodali.


Da se razumijemo, radit će ti i ovaj sa PS4, ali ti onda PS5 neće moći progurati sve te karafeke tipa varijabilnu frekvenciju osvježavanja i šta ja znam šta još.

 https://www.gembird.com/item.aspx?id=11042


Ovaj bi odgovarao?

 Da, to je 2.1.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice