Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.701.674
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Da, 600 kn za  SP igru od dvadesetak sati trajanja, istina vrhunske grafike. Možda odigram jednom kad padne na 150 kn na PS5 slimu, ne žuri se meni nigdje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

TBH, meni je i prethodni R&C potpuno meh iskustvo. Kupit cu i ovaj na nekoj akciji, al ne nadam se nečem nezaboravnom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Volim Rečeta i Klenka ali 500kuna ne dam. Previse je iako je igra top. Kad bude 350 odigrat cu.
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 23:56 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Znači osim grafike ništa pretjerano next gen u Ratchet and Clanku. 70 eura za platformer sa generičkom pričom i likovima bez pravih inovacija u gameplayu.
Znam da je kriza u Sonyu, ali šta je previše je previše.

 A što bi po tebi platformer igra trebala napraviti da bi bila "next gen"? Ne kužim. Ova igra maksimalno iskorištava sve nove stvari koje su predstavljene sa PS5 (trigeri, haptic, 3D audio) i ima brutalnu grafiku. Priča kao priča da je ne znam koliko dobra ili loša nema nikakve veze sa next gen ili last gen. Postoje igre sa brutalnom ptičom na PS2 i sa lošom pričom na PS5, i obrnuto.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 2:26 (antimadridista).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Znam ja da ti ne kužiš, bez brige.

Ako Sony želi 600kn za svaku igru koju izbaci onda hoću jasno znati zašto sad odjednom "moram" plaćati više. U ovoj igri ja to ne vidim. Gameplay je isti kao u prošloj igru koja ionako nije Bog zna šta, Riftanje u većem dijelu igre ispadne kao obični teleport po mapi, Dualsense nije iskorišten na neki zanimljiv način kao kod Returnala recimo.

Očekujem ovo na PS+ u roku godine dana.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ljudi koristite li te adaptive triggere i haptic vibracije? Isprobao ih u Cold war,Dirt 5, Astro, i malo u Sacbkoyu, fora je sve to, ali sam primjetio da se baterija prazni duplo brže od DS 4. Pretpostavljam da ako pogasim to će smanjiti potrošnju baterije, ali me zanimaju vaši dojmovi jer vrijedno imati to upaljeno? Iz moje perspektive zanimljiva forica, ali ništa spektakularno kako su najvljivali, barem u ovim igrama što sam probao. 

Što se tiče spomenutog Ratchet and Clanka čini se odlična igra, ali što jest jest 600 kn je previše. Mislim da neću niti jednu igru kupiti po izlasku s obzirom na cijene, i na ps 4 je to bilo već puno, ali ovih 100 kn gore je kap koja je prelila čašu. Fino se strpit dok ne bude rabljenih ili nekih popusta. S obzirom na cijene napravio sam si uz primarni acc i US, pa ubo prije koji dan Cold War i Dirt 5 sveukupno za 450 kn, samo se treba strpiti malo, tako bude i sa Ratchetom, a taman dok dođe prihvatljiva cijena odigram starog Ratcheta u 60 fps-a da utvrdim gradivo, prošlo par godina kako sam ga odigrao  

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 8:36 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Meni je Ratchet remake na ps4 bio pravo osvjezenje u moru open world igara. Ne kuzim kaj fali gameplayu

 

 

Ne kuzim kakva pak ocekivanja imate. To je Ratchet and Clank igra i nista vise od toga.

 

Ja ne dajem 500-600kn niti za jednu igru, al prije bi dan novce za ovu nego za neki genericki BS koji izlazi svake godine.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Mislim da je najbolje naci nekog pa s tom osobom popola kupovati igre sa ovim novim cijenama. Meni ovaj Rift Apart izgleda odlicno, ali i meni je nedostatak sto mi se gameplay cini identican kao u onom iz 2016. Kupio sam je vec i vjerujem da ce biti zabavan ali daleko mi je ovo ispod nivoa Horizon ili tako nekih igara.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

ja samo želim Elden Ring, pa jel to previše tražiti??

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

ja samo želim Elden Ring, pa jel to previše tražiti??

 trazis nesto sto ne postoji :P

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Recimo ja sam uzeo s gogijem popola RiC. 200kn po glavi. Imam sad AAA igru na dan izlaska. Toliko bih izgubio da sam ju kupio odigrao i odmah prodavao na njuškalu. Plus kao čovjek od obitelji nemam baš more vremena pa ne moram ni žuriti.
 
4 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
Cansee kaže...

ja samo želim Elden Ring, pa jel to previše tražiti??

 trazis nesto sto ne postoji :P

 

sutra nas možda obasja sreća, ako ne bude skačem s mosta

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Ljudi koristite li te adaptive triggere i haptic vibracije? Isprobao ih u Cold war,Dirt 5, Astro, i malo u Sacbkoyu, fora je sve to, ali sam primjetio da se baterija prazni duplo brže od DS 4. Pretpostavljam da ako pogasim to će smanjiti potrošnju baterije, ali me zanimaju vaši dojmovi jer vrijedno imati to upaljeno? Iz moje perspektive zanimljiva forica, ali ništa spektakularno kako su najvljivali, barem u ovim igrama što sam probao. 

Što se tiče spomenutog Ratchet and Clanka čini se odlična igra, ali što jest jest 600 kn je previše. Mislim da neću niti jednu igru kupiti po izlasku s obzirom na cijene, i na ps 4 je to bilo već puno, ali ovih 100 kn gore je kap koja je prelila čašu. Fino se strpit dok ne bude rabljenih ili nekih popusta. S obzirom na cijene napravio sam si uz primarni acc i US, pa ubo prije koji dan Cold War i Dirt 5 sveukupno za 450 kn, samo se treba strpiti malo, tako bude i sa Ratchetom, a taman dok dođe prihvatljiva cijena odigram starog Ratcheta u 60 fps-a da utvrdim gradivo, prošlo par godina kako sam ga odigrao  

 

Da budem iskren, vibra na kontrolerima mi je uvijek išla na živce. Na Dualsense-u je to nešto sasvim drugačije (isključivo na PS5 igrama, na PS4 je DS isti d*ek kao DS4). Moram priznati da sam dosta impresioniran, pogotovo sa adaptive triggerima. Na PS5 igrama ju koristim, na PS4 igrama  isključujem.

 

Što se tiče battery life-a, i nije toliko loš, meni cca. 5-6 sati uz uključenu vibru. Kad je isključim, doda se barem koji sat.

 

Vezano za cijenu igara, ona je definitivno pretjerana u ovoj generaciji. I 500 KN u prošloj je bilo too much, a 600 je pretjerivanje preko svake mjere. Osobno ne vidim da ću kupiti puno igara po izlasku po toj cijeni, možda vrlo rijetke primjerke kao Elden Ring i sl.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
lobotomac90 kaže...

Ljudi koristite li te adaptive triggere i haptic vibracije? Isprobao ih u Cold war,Dirt 5, Astro, i malo u Sacbkoyu, fora je sve to, ali sam primjetio da se baterija prazni duplo brže od DS 4. Pretpostavljam da ako pogasim to će smanjiti potrošnju baterije, ali me zanimaju vaši dojmovi jer vrijedno imati to upaljeno? Iz moje perspektive zanimljiva forica, ali ništa spektakularno kako su najvljivali, barem u ovim igrama što sam probao. 

Što se tiče spomenutog Ratchet and Clanka čini se odlična igra, ali što jest jest 600 kn je previše. Mislim da neću niti jednu igru kupiti po izlasku s obzirom na cijene, i na ps 4 je to bilo već puno, ali ovih 100 kn gore je kap koja je prelila čašu. Fino se strpit dok ne bude rabljenih ili nekih popusta. S obzirom na cijene napravio sam si uz primarni acc i US, pa ubo prije koji dan Cold War i Dirt 5 sveukupno za 450 kn, samo se treba strpiti malo, tako bude i sa Ratchetom, a taman dok dođe prihvatljiva cijena odigram starog Ratcheta u 60 fps-a da utvrdim gradivo, prošlo par godina kako sam ga odigrao  

 

Da budem iskren, vibra na kontrolerima mi je uvijek išla na živce. Na Dualsense-u je to nešto sasvim drugačije (isključivo na PS5 igrama, na PS4 je DS isti d*ek kao DS4). Moram priznati da sam dosta impresioniran, pogotovo sa adaptive triggerima. Na PS5 igrama ju koristim, na PS4 igrama  isključujem.

 

Što se tiče battery life-a, i nije toliko loš, meni cca. 5-6 sati uz uključenu vibru. Kad je isključim, doda se barem koji sat.

 

Vezano za cijenu igara, ona je definitivno pretjerana u ovoj generaciji. I 500 KN u prošloj je bilo too much, a 600 je pretjerivanje preko svake mjere. Osobno ne vidim da ću kupiti puno igara po izlasku po toj cijeni, možda vrlo rijetke primjerke kao Elden Ring i sl.

 Aprilski update za dualsense je podesio vibraciju i na PS4 igrama pa je nesto bolje nego sto je ranije bila. Ja sam znao koristiti dualsense po 12 sati u komadu i tek mi tad dodje obavijest da je baterija pri kraju, nikad nista ne gasim od funkcija.

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kad dolazi mogucnost kupovine dodatnog jamstva? 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...

Kad dolazi mogucnost kupovine dodatnog jamstva? 

 

baš sam jučer sa kolegom pričao o garanciji i dodatnom jamstvu za PS5...to još nije dostupno, ali nije bilo niti za PS4 u početku.

Ne sjećam se doduše kad je krenulo to sa produljenim jamstvom.

 

btw zato imamo kolegu ihush koji je profić u jamstvima, garancijama, nedostacima i sve to :)

 

isti post sam u PS5 dostava napisao zabunom

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Sada gledam na stranicama po netu i svi govore da je ratchet and clank samo 8-15 sati, s tim da se za 14-15 sati moze 100% zavrsiti. Ovo je jako razocarenje za 70$ igru....

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

Sada gledam na stranicama po netu i svi govore da je ratchet and clank samo 8-15 sati, s tim da se za 14-15 sati moze 100% zavrsiti. Ovo je jako razocarenje za 70$ igru....

 

pa ovo je debakl. ako nema 25-30 sati kvalitetnog sadržaja za jedan playthrough onda nemamo šta pričati za te novce. 

 

Nekad sam imao argument da mi je jeftiniji gaming nego ići u birtije i kojekakve izlaske, bome mi je to sad na klimavim nogama

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
I ja sam na tom tragu. Sony misli da može 70 eura naplatiti i platformer od 10h sadržaja i nešto tipa Horizon 2. Fino su se razbahatili.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
I ja sam na tom tragu. Sony misli da može 70 eura naplatiti i platformer od 10h sadržaja i nešto tipa Horizon 2. Fino su se razbahatili.

 Ratchet ne moze u istu recenicu sa Horizonom. To je bar prava igretina i ima sadrzaja dok je ratchet igrica, sa odlicnom grafikom i istim gameplayom koja je jos uz to prekratka za tu cijenu. Samo sreca sto ima ovaj game sharing pa igre i koje kupim day one platim maksimalno upola.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 10:41 (gamex1423).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nije sve u količini. AC Valhala traje 100+ sati ali vec nakon odlaska u englesku igra postaje Copy paste grind fest. Iste misije, ista stvar, samo drugi teritorij.
Meni su najbolje igre oko 10-15h.
Ratchet and Clank Rift Apart nije open world igra. Zasto ju usporedujete s Horizonom. Zar nije i GoW bio oko 15h (samo story).
Dabe igra od 100h ako vam se ne sviđa mehanika i gameplay.

Btw. Meni pise jos samo 3h do početka igre, jedva čekam.

Javim dojmove večeras. 😄
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Nije sve u količini. AC Valhala traje 100+ sati ali vec nakon odlaska u englesku igra postaje Copy paste grind fest. Iste misije, ista stvar, samo drugi teritorij.
Meni su najbolje igre oko 10-15h.
Ratchet and Clank Rift Apart nije open world igra. Zasto ju usporedujete s Horizonom. Zar nije i GoW bio oko 15h (samo story).
Dabe igra od 100h ako vam se ne sviđa mehanika i gameplay.

Btw. Meni pise jos samo 3h do početka igre, jedva čekam.

Javim dojmove večeras. 😄

 A igre kupuješ svojim novcem ili dobiješ kodove?

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 11:12 (forumaš).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
gamex1423 kaže...

Sada gledam na stranicama po netu i svi govore da je ratchet and clank samo 8-15 sati, s tim da se za 14-15 sati moze 100% zavrsiti. Ovo je jako razocarenje za 70$ igru....

 

pa ovo je debakl. ako nema 25-30 sati kvalitetnog sadržaja za jedan playthrough onda nemamo šta pričati za te novce. 

 

Nekad sam imao argument da mi je jeftiniji gaming nego ići u birtije i kojekakve izlaske, bome mi je to sad na klimavim nogama

 

Baš sam jučer pričao o tome s kolegama na poslovnom putu... žalila se kolegica kako joj je skupo svaki vikend plaćat autocestu kad putuje na planinarenje.

Reko, imaš jeftini hobi, probaj gejmat.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ovisi kako koje. Ovu sam kupio s kolegom Gajotresom. Za neke dobijem kod tjedan dana prije releasea. Kupujem jednu igru mjesečno.
Poslali su mi Chivalry 2, Green Hell, Persistence PS5 i Sniper GW Contracts 2. Sniper i Chivalry sam odbio jer mi ne pašu.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Nije sve u količini. AC Valhala traje 100+ sati ali vec nakon odlaska u englesku igra postaje Copy paste grind fest. Iste misije, ista stvar, samo drugi teritorij.
Meni su najbolje igre oko 10-15h.
Ratchet and Clank Rift Apart nije open world igra. Zasto ju usporedujete s Horizonom. Zar nije i GoW bio oko 15h (samo story).
Dabe igra od 100h ako vam se ne sviđa mehanika i gameplay.

Btw. Meni pise jos samo 3h do početka igre, jedva čekam.

Javim dojmove večeras. 😄

 

Zato imaš npr. jednog Hitmana... kupiš i možeš igrati jako dugo (pogotovo sad kad postoji hrpa levela, contracta, challengea, community contracta i sl).

A gameplay odličan.

 

Ima hrpa igara koje se mogu dugo igrati, a da su istovremeno i dobre.

Nisu samo dvije kombinacije igara "kratka, ali dobra", "duga, ali repetitivna".

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Nije sve u količini. AC Valhala traje 100+ sati ali vec nakon odlaska u englesku igra postaje Copy paste grind fest. Iste misije, ista stvar, samo drugi teritorij.
Meni su najbolje igre oko 10-15h.
Ratchet and Clank Rift Apart nije open world igra. Zasto ju usporedujete s Horizonom. Zar nije i GoW bio oko 15h (samo story).
Dabe igra od 100h ako vam se ne sviđa mehanika i gameplay.

Btw. Meni pise jos samo 3h do početka igre, jedva čekam.

Javim dojmove večeras. 😄

 Naravno da nije bitno da nabacaju 100+ sati bezveze ali realno 70$/80€ za igru od 7 sati nema smisla sa realnoscu. 15 sati je za 100% znaci platinu tako da ne treba tu brojku uzimat kao mjerilo. Meni je Valhalla bila ok i zabavna i igrao sam 111 sati dok sam je zavrsio, niko te ne tjera da radis sve redom. Da je ratchet 15 sati main a do 25 za 100% to bi mi vec bilo OK ali ovako je stvarno bezobrazluk. Cini mi se da je i ona iz 2016 bila duza a i ona je bila bas kratka.

Pa ova igra realno ne donosi nista posebno i novo, ima te mehanike koje su na kraju vise gimmick nego nesto sto iole znaci gameplay-u. Meni se otkljucava tek za 17+ sati jer je kupljena na US store. 


GoW je imao 20ak sati da radis samo main misije a daleko vise ako si ganjao i ostale stvari.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 11:20 (gamex1423).
3 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Last of Us 2, igra koja je prošle godine gotovo jednoglasno proglašena najboljom, traje nekih 22h i tada je dosta ljudi prigovaralo da je preduga

Osobno mi je to idealna dužina za SP igru poluotvoreng svijeta, tu su negdje i Uncharted 4 i GOW.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rift Apart mi se svidio zbog raznolikosti, uvijek gledam kvalitetu.
LoU 2 je bio oko 25h ali svi znamo da se prica razvodnila vec nakon 10ak sati. Trebala je trajati 15h i gotovo.
Ti dodatni sati su umanjili ukupni dojam igre i bolje da ih nije ni bilo.
Rift Apart mozete platinirati u jednom prelasku igre ako pazite. Ja sam siguran da cu neke levele igrati vise puta, pogotovo onaj u kojem letite na zmaju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 11:27 (Gogy7).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Nije sve u količini. AC Valhala traje 100+ sati ali vec nakon odlaska u englesku igra postaje Copy paste grind fest. Iste misije, ista stvar, samo drugi teritorij.
Meni su najbolje igre oko 10-15h.
Ratchet and Clank Rift Apart nije open world igra. Zasto ju usporedujete s Horizonom. Zar nije i GoW bio oko 15h (samo story).
Dabe igra od 100h ako vam se ne sviđa mehanika i gameplay.

Btw. Meni pise jos samo 3h do početka igre, jedva čekam.

Javim dojmove večeras. 😄

 

nije "sve", slažem se. Ali ovo je puno premalo. Čovjek je napisao do 15 sati za 100%. Alo, za 70 eura?? God of War sam ja osobno igrao oko 32-33 sata i imao oko 90% pređenosti, i to mi je ok. Da ne pričamo da sam odmah mogao igrati igru od početka koliko mi je bila dobra. 

 

ali ovo 15 sati za 100% za tu cijenu... ne ne, jednostavno ne štima, tko god vadio kakve god argumente

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Rift Apart mi se svidio zbog raznolikosti, uvijek gledam kvalitetu.
LoU 2 je bio oko 25h ali svi znamo da se prica razvodnila vec nakon 10ak sati. Trebala je trajati 15h i gotovo.
Ti dodatni sati su umanjili ukupni dojam igre i bolje da ih nije ni bilo.
Rift Apart mozete platinirati u jednom prelasku igre ako pazite. Ja sam siguran da cu neke levele igrati vise puta, pogotovo onaj u kojem letite na zmaju.

 I ja cu se potruditi da je platiniram u jednom igranju, a jos cu staviti na teze pa da se bar izigram 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice