Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.591
|
čitano: 4.714.427
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
s obzirom da je friška roba i još nedostupna nema mogućnosti kupovanja produžene garancije

to je bezobrazno...a te iste komponente u obliku PC...imaju 3...5...10 godina garancije

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 12:39 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kruvat kaže...

uzeo sam Miles Morales na njuškalu, hocu kupiti Spiderman remasteriran i neda mi, izgleda da moram UK psn account napraviti, pa koja p je to, sad bi trebao napraviti novi račun i na njemu kupovati da igram, koja glupost, disk EU, račun mi je HR, zna netko možda neko rješenje. 

 jesi uzeo ultimate ili ? jer uz ultimate koliko se sjecam dolazi remasteriran prvi dio.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
s obzirom da je friška roba i još nedostupna nema mogućnosti kupovanja produžene garancije

to je bezobrazno...a te iste komponente u obliku PC...imaju 3...5...10 godina garancije

 

Sve te produžene garancije su ustvari samo osiguranja, nema veze s proizvođačima uglavnom osim ako se preko njih direktno ne registrira.

I vrijedi samo u tom dućanu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kruvat kaže...

uzeo sam Miles Morales na njuškalu, hocu kupiti Spiderman remasteriran i neda mi, izgleda da moram UK psn account napraviti, pa koja p je to, sad bi trebao napraviti novi račun i na njemu kupovati da igram, koja glupost, disk EU, račun mi je HR, zna netko možda neko rješenje. 

 Ne možeš kupiti remastered verziju posebno, niti na storu, niti fizički. Dolazi jedino u Miles Morales Ultimate edition.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ljudi, slusajte bitangu u vezi garancija, nemojte kasnije plakati. Sve sto je dosad napisao o trajanju i obliku garancije stoji. Sve dodatne garancije su samo osiguranje vezano uz proizvod i objekt gdje ste ju kupili. Jedno je tvornicka garancija, a drugo europska regulativa od 2 godine. Dobro sve proučite prije bilo kakve kupnje garancija. Gledajte sto pokriva garancija a sto ne. Imate kvar na konzoli, buci? Vratite ju u roku 14 dana
Moj PC  
2 0 hvala 2
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Ljudi, slusajte bitangu u vezi garancija, nemojte kasnije plakati. Sve sto je dosad napisao o trajanju i obliku garancije stoji. Sve dodatne garancije su samo osiguranje vezano uz proizvod i objekt gdje ste ju kupili. Jedno je tvornicka garancija, a drugo europska regulativa od 2 godine. Dobro sve proučite prije bilo kakve kupnje garancija. Gledajte sto pokriva garancija a sto ne. Imate kvar na konzoli, buci? Vratite ju u roku 14 dana

 logično čim vidis uniqua osiguranje za plejku dovoljan razlog da ga preskočiš. :D

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

-

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 19:38 (Dermentor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sad sam gledao nešto ovaj spring sale i vidim Dirt 5 da je free tj. izgleda da je PS4 verzija free pa nek uzme tko hoće.

 

Nažalost to je demo😓

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 19:37 (Dermentor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
HCMAA kaže...
s obzirom da je friška roba i još nedostupna nema mogućnosti kupovanja produžene garancije

to je bezobrazno...a te iste komponente u obliku PC...imaju 3...5...10 godina garancije

 

Sve te produžene garancije su ustvari samo osiguranja, nema veze s proizvođačima uglavnom osim ako se preko njih direktno ne registrira.

I vrijedi samo u tom dućanu.

Imam produženo jamstvo/osiguranje na laptop od pet godina. Nakon 3.5 godina riknula matična, javio se osiguranju, poslali me u servis, u servisu odgovorili da nema tu popravka, osiguranje odobirlo kupovinu novog laptopa. Dobio novi bolji laptup u prouvrijednosti.

Po meni genijanlna stvar ta produžena jamstva, pogotvo na osjetljivu/kvarljivu robu.

 

3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Napravio UK account i mogu kupiti Spiderman Remastered, nakon sto se MM updejta, u izborniku igre ima mogućnost kupit remastered, koji radi i bez MM, imam običnu verziju MM. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Meni kad nesto rikne unutar garancije, uglavnom kazu da mi to ne pokriva garancija i da se mogu slikati. Uvijek nesto smuljaju.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...
Bitanga kaže...
HCMAA kaže...
s obzirom da je friška roba i još nedostupna nema mogućnosti kupovanja produžene garancije

to je bezobrazno...a te iste komponente u obliku PC...imaju 3...5...10 godina garancije

 

Sve te produžene garancije su ustvari samo osiguranja, nema veze s proizvođačima uglavnom osim ako se preko njih direktno ne registrira.

I vrijedi samo u tom dućanu.

Imam produženo jamstvo/osiguranje na laptop od pet godina. Nakon 3.5 godina riknula matična, javio se osiguranju, poslali me u servis, u servisu odgovorili da nema tu popravka, osiguranje odobirlo kupovinu novog laptopa. Dobio novi bolji laptup u prouvrijednosti.

Po meni genijanlna stvar ta produžena jamstva, pogotvo na osjetljivu/kvarljivu robu.

 

 

Nitko nije rekao da nisu dobra stvar... ali to nije klasično proizvođačevo jamstvo. Nego ovisiš o osiguravajućoj kući, hrpi uvjeta u osiguranju (može biti franšiza, totalka, a može biti i ćorak). A često su ta osiguranja još ovisna i o dućanu. 

Ja kupio LG OLED, kao poklon dobio produljeno jamstvo, a ono SD+ Zaštita... pokriva materijalne nedostatke, koje ti moraš dokazivati ako te osiguranje hoće gnjaviti, vrlo lako može. Jedna od stvari koje nisu pokrivene je naprimjer "k) štete na svim vrstama softvera (uključujući operativne sustave, pogonske softvere, pogonske programe, pomoćne programe, itd.) nisu pokrivene.". Što to znači? Ako ti playka ili TV riknu zbog firmware updatea, neće ti pomoći to osiguranje? To je poprilično big deal.

7 stranica teksta sa 18 članaka. Možeš se jedino nadati da ti nikad neće zatrebati.

 

Za fotić sam isto tako platio SD Kasko, na svu sreću nije mi trebalo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...
Bitanga kaže...
HCMAA kaže...
s obzirom da je friška roba i još nedostupna nema mogućnosti kupovanja produžene garancije

to je bezobrazno...a te iste komponente u obliku PC...imaju 3...5...10 godina garancije

 

Sve te produžene garancije su ustvari samo osiguranja, nema veze s proizvođačima uglavnom osim ako se preko njih direktno ne registrira.

I vrijedi samo u tom dućanu.

Imam produženo jamstvo/osiguranje na laptop od pet godina. Nakon 3.5 godina riknula matična, javio se osiguranju, poslali me u servis, u servisu odgovorili da nema tu popravka, osiguranje odobirlo kupovinu novog laptopa. Dobio novi bolji laptup u prouvrijednosti.

Po meni genijanlna stvar ta produžena jamstva, pogotvo na osjetljivu/kvarljivu robu.

 

 Dobro to je izuzetak, osobno nisam nikad kupio produženo jamstvo za ništa.
 od tehnikalija po dosadašnjem iskustvu ako mi nešto rikne riknut će unutar prve godine
 korištenja, od telefona furao sam jedan servis, prosli pc sam furao jednom na servis,
 tv opet jednom da nije hisense možda bi i to bilo pod nikad, plejku nikad.

 meni su ta osiguranja/jamstva okej ako dolaze od strane samog proizvođača tipa
 kao što elipso zna imati 2 god na tv + 3 god dodatno ako se regaš na stranicu
 od proizvođača ( jedan takav tv imam doma ).

 a ove fore kaj oni nude preko koje kakvih osiguravajućih kuća tipa ona
 pizdarija za lom ekrana mob, pa dodatno jamstvo za koje kakve gluposti
 to valja prvo dobri pročitati, kao što je bitanga gore rekao.

 kao što sam ti ja pao skoro na grawe dopunskom osiguranju
 došao kod svog osobnog bankara i kak ti stalno moraju guzit
 promocije, štednje bla bla bla ponudila mi to za kojih 40tak kn
 paket za mlade, akcija, bla bla..

 ja si mislim pa ajde dajte brošuru bacit ću oko kad dođem doma
 i metodom guglanja skužio da uz to osiguranje jedino
 kaj mi se isplati je ostati zdrav jer to grawe dopunsko
 ne pokriva kurca od pregleda/lijekova itd...

 

 tak da ja im ne vjerujem, ak mi rikne riknut će odma ako je falš proizvod
 ako ne sve mi radi godinama bez beda. uvijek je u svakom slučaju
 bolje prvo pročitati uvjete tog proširenog jamstva osim ajde
 ako jednokratna cifra nije neka mizerija od 100tinjak kn, ali opet
 dobro znati da ne gubiš vrijeme hodajući naokolo od dućana do servisa.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mozete probati Knockout City.
Crossplay Beta počinje danas u 15h i zavrsava 4.4.
Link https://store.playstation.com/en-hr/product/EP0006-CUSA25870_00-LOREMIPSUM27CLBT
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pozdrav, dns bi trebo kupit ps5 digitalnu verziju preko oglasa pa me zanima na sto trebam pripazit tjekom kupovine. Covjek tvrdi da je uradaj kupljen vani i da posjeduje garantni list i racun, te da ako bude problema garanancija ce vrijedit u SD. Pa evo ako neko ima iskustva sa kupnjom preko oglasa dobro bi dosao kojo savjet.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
marinda kaže...
Pozdrav, dns bi trebo kupit ps5 digitalnu verziju preko oglasa pa me zanima na sto trebam pripazit tjekom kupovine. Covjek tvrdi da je uradaj kupljen vani i da posjeduje garantni list i racun, te da ako bude problema garanancija ce vrijedit u SD. Pa evo ako neko ima iskustva sa kupnjom preko oglasa dobro bi dosao kojo savjet.

Nisam siguran da garancija vrijedi u SD za nešto što nisi kupio kod njih iako smo sada zajedničko tržište s EU pa tko zna? U svakom slučaju obrati pozornost na račun koji dobijaš da nije neki fake. Najjednostavnije je nazvati SD pa pitati i dobit ćeš pravu informaciju. Kao i kod svega, sve može biti ok a sve može i krenuti krivo. Kupovina preko oglasa je na tvoj rizik. Uglavnom, ako je uređaj tvornički zapakiran vjerojatno ne bi trebalo biti problema iako smo svjesni da određen broj proizvoda izađe s proizvodne trake s nekim problemom. To nitko ne može znati dok ne proba određen uređaj. Na kraju sve se svodi na sreću. Netko je kupio u SS i problemi, no nekako sam siguran da će taj problem lakše riješiti od nekog tko je kupio preko oglasa.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 14:33 (movie).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Evo moj scenarij s PS4 slim i EU jamstvom, kupio prije već dosta godina iz Media Markta DE za 200 EUR-a dok su kod nas bili daleko skuplji.

Nakon par mjeseci se pokvario, poslao mail Sancti da pitam vrijedi li garancija kod nas, kažu vrijedi.
Poslo njima da bi me zvali šta ja izvodim, nemože to tako, kakav je to račun kao nema seriala ni ničega, strani račun itd.

Malo smo se svađali preko telefona s ne baš lijepim riječima jer je osoba s druge strane tako nastupila krkanski, kao nemogu oni to jer nema jamstveni s točnim brojem kontigneta da je to za HR,

i takve gluposti.

Reko, jeste potvrdili da vrijedi jamstvo, nebi vam slao da niste, kao nemaju oni taj mail, reko ovo vam vrijeme i sve, nakon još malo natezanja se ukaže mail.

Kao dobit će osoba koja je to potvrdila otkaz, reko slobodno nije to moj problem.

I stvarno nakon pola sata natezanja kao odradit će mi to, ali da ni slučajno nebi to opet radio.

Uglavnom za dan-dva stigao novi PS4, jedino su mi iskrižali original račun za što nisam baš bio sretan,

otkud im ideja da uništavaju moj račun.

 

Tako da se može i treba vrijedit jamstvo, samo se Sancta pokuša izvući na svaki način.

robimarko@gmail.com
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Eto kupio plejku preko oglasa koja je kupljena u Švicarskoj, pred prodavacem doma otvorili isprobali dal sve šljaka. Kontaktiro SD kazu da ce mi priznat jamstvo ako je kupljeno u Švici, nadam se da sam dobro proso hahaha

Zahvaljujem na savjetima.
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
marinda kaže...
Eto kupio plejku preko oglasa koja je kupljena u Švicarskoj, pred prodavacem doma otvorili isprobali dal sve šljaka. Kontaktiro SD kazu da ce mi priznat jamstvo ako je kupljeno u Švici, nadam se da sam dobro proso hahaha

Zahvaljujem na savjetima.

 Dal si dobro prošao, ovisi kolko si platio...

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ekipa koja ima LG CX..jeste dodatno kalibrirali gameing mod ili ste ostavili sve kako je tvornicki? Uzeo 65".. valjda bu dobar..stize drugi tjedan

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Purger155 kaže...

Ekipa koja ima LG CX..jeste dodatno kalibrirali gameing mod ili ste ostavili sve kako je tvornicki? Uzeo 65".. valjda bu dobar..stize drugi tjedan

Po meni je ključno da se na tv pogasi sva elektronika koja umjetno pumpa sliku. Ostavio sam upaljen jedino HDR mod. Trebaš podesiti samo osvjetljenje, kontrast i boju. To sam podesio po onom kinezu koji recenzira televizore i samo sam malo modificirao kako meni više paše. Na PS5 sam sve stavio auto, tako i on preporuča. Gle, kada jednom upališ PS5 na tom televizoru nećeg ga više htjeti gasiti. Ne da je dobar, izvrstan je.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Purger155 kaže...

Ekipa koja ima LG CX..jeste dodatno kalibrirali gameing mod ili ste ostavili sve kako je tvornicki? Uzeo 65".. valjda bu dobar..stize drugi tjedan

 

Hehe, čuj ovoga, "valjda bu dobar" :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Purger155 kaže...

Ekipa koja ima LG CX..jeste dodatno kalibrirali gameing mod ili ste ostavili sve kako je tvornicki? Uzeo 65".. valjda bu dobar..stize drugi tjedan

 

Hehe, čuj ovoga, "valjda bu dobar" :-D

 ;) 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Purger155 kaže...

Ekipa koja ima LG CX..jeste dodatno kalibrirali gameing mod ili ste ostavili sve kako je tvornicki? Uzeo 65".. valjda bu dobar..stize drugi tjedan

Po meni je ključno da se na tv pogasi sva elektronika koja umjetno pumpa sliku. Ostavio sam upaljen jedino HDR mod. Trebaš podesiti samo osvjetljenje, kontrast i boju. To sam podesio po onom kinezu koji recenzira televizore i samo sam malo modificirao kako meni više paše. Na PS5 sam sve stavio auto, tako i on preporuča. Gle, kada jednom upališ PS5 na tom televizoru nećeg ga više htjeti gasiti. Ne da je dobar, izvrstan je.

 To je pretpostavljam HDTVTest kanal? Thanks na info.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Purger155 kaže...

 To je pretpostavljam HDTVTest kanal? Thanks na info.

Da, imaš cijeli tutorial kako podesiti tv za PS5 i općenito seciranje tv do u detalje pa baciš pogled

3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Pazite samo kada pratite te strucnjake za podesavanje postavki i kalibraciju da ne idete slijepo sve 100% prema uputama. Njima je prece da im instrumenti prikazu vrijednosti koje se vode kao optimalne i precizne nego ono sto je lijepo oku i sto u igrama najbolje izgleda. Dobro je pratiti ih radi neke referentne vrijednosti i da se skonta sta koja stavka tacno radi, ali je uvijek dobro istestirati sve i vidjeti sta licno daje najljepsi prikaz. Svakako je i to subjektivno sta kome dobro i lijepo izgleda pa svako moze imati nesto drugacije postavke i da su mu one najbolje.

[URL=https://psnprofiles.com/arnes_91][IMG]https://card.psnprofiles.com/1/arnes_91.png[/IMG][/URL]
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ma naravno, uvijek se neki parametri poriktaju po svome guštu-oku.. Pogledao sam video od kineza i čini mi se da čovjek zna posao. Vidjet ćemo kada stigne, napokon imam gameing setup po svom guštu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

Pazite samo kada pratite te strucnjake za podesavanje postavki i kalibraciju da ne idete slijepo sve 100% prema uputama. Njima je prece da im instrumenti prikazu vrijednosti koje se vode kao optimalne i precizne nego ono sto je lijepo oku i sto u igrama najbolje izgleda. Dobro je pratiti ih radi neke referentne vrijednosti i da se skonta sta koja stavka tacno radi, ali je uvijek dobro istestirati sve i vidjeti sta licno daje najljepsi prikaz. Svakako je i to subjektivno sta kome dobro i lijepo izgleda pa svako moze imati nesto drugacije postavke i da su mu one najbolje.

 A gle, čovjek objašnjava kako se namjeste postavke da ekran precizno prikaže ono što izvorni materijal (igra ili film) zapravo želi prikazati. Znači da postavke slike odgovaraju preciznom prikazu. A sad, druga je stvar što netko više voli nepriodne boje i namjesti nešto da njemu osobno "ljepše" izgleda. Po meni je bezveze imati tako kvalitetan TV i onda namjestiti slku da izgleda totalno neprirodno sa previše saturacije i efekata. Ali to sam samo ja.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

Pazite samo kada pratite te strucnjake za podesavanje postavki i kalibraciju da ne idete slijepo sve 100% prema uputama. Njima je prece da im instrumenti prikazu vrijednosti koje se vode kao optimalne i precizne nego ono sto je lijepo oku i sto u igrama najbolje izgleda. Dobro je pratiti ih radi neke referentne vrijednosti i da se skonta sta koja stavka tacno radi, ali je uvijek dobro istestirati sve i vidjeti sta licno daje najljepsi prikaz. Svakako je i to subjektivno sta kome dobro i lijepo izgleda pa svako moze imati nesto drugacije postavke i da su mu one najbolje.

Pa zato sam i rekao da sam uzeo njegove postavke boje, kontrasta i svjetline pa ih modificirao onako kako najbolje odgovara okruženju u kojem je tv u mom domu. Nije to daleko od onog što je on izmjerio i postavio. Uglavnom se radi o svjetlini koja je različita u njegovoj i mojoj sobi pa moram malo posvijetliti kako bih tamne scene učinio onakvima kakve su kod njega.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 21:49 (movie).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
gamex1423 kaže...

Pazite samo kada pratite te strucnjake za podesavanje postavki i kalibraciju da ne idete slijepo sve 100% prema uputama. Njima je prece da im instrumenti prikazu vrijednosti koje se vode kao optimalne i precizne nego ono sto je lijepo oku i sto u igrama najbolje izgleda. Dobro je pratiti ih radi neke referentne vrijednosti i da se skonta sta koja stavka tacno radi, ali je uvijek dobro istestirati sve i vidjeti sta licno daje najljepsi prikaz. Svakako je i to subjektivno sta kome dobro i lijepo izgleda pa svako moze imati nesto drugacije postavke i da su mu one najbolje.

 A gle, čovjek objašnjava kako se namjeste postavke da ekran precizno prikaže ono što izvorni materijal (igra ili film) zapravo želi prikazati. Znači da postavke slike odgovaraju preciznom prikazu. A sad, druga je stvar što netko više voli nepriodne boje i namjesti nešto da njemu osobno "ljepše" izgleda. Po meni je bezveze imati tako kvalitetan TV i onda namjestiti slku da izgleda totalno neprirodno sa previše saturacije i efekata. Ali to sam samo ja.

 

Neprirodne boje ne postoje, sve su to prirodne boje, samo je pitanje što je kome ugodnije. Netko voli warm white žarulju, netko white, netko cold white...

Niti trava ni nebo u real-lifeu ne izgledaju isto u svakom trenutku, najljepši su u zlatnom satu (1h prije zalaska sunca), a drugačiji u jutro ili podne, ili kad je oblačno itd. Mozak se prilagodi i procesira boje kako treba.

 

Ne postoji ništa pogrešno, a to kako je "filmaš zamislio" nešto se može isto okačit maču o rep ako su meni zbog tog njegovog "prirodnog" prikaza titlovi žuti umjesto bijeli.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice