Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.617
|
čitano: 4.735.738
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Zar sam ja jedini kojem je i ovaj Ssd prevelik. Imam instalirano Spiderman MM, Cyberpunk, Demon's Souls, Dirt5, Trine 4 i Tekken 7 za couch mp, uz to sve imam oko 6h snimljenog gameplaya Spidermana u 60fps. I jos imam mjesta. Idući tjedan brisem Spidermana, Demon's Souls i Cyberpunk i okrecem se drugim igrama. Uvijek ima mjesta ako ga napraviš 😄

 Dark Souls 1 2 3, Bloodborne, Sekiro, Jedi Fallen Order, Shadow of War, Crash, NBA 2k20, Monster Hunter, Days Gone, TLOU, Bugsnax, Hollow Knight, Astro i 71 GB slobodno. 

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
movie kaže...
Bitanga kaže...

 

A gle, Samsung, Intel i sl. proizvode diskove i kontrolere godinama. Pa bih ipak rekao da oni bolje znaju. 

Samo kažem, za PS5 su napravili optimalno custom rješenje, sveukupno, optimirano za ostatak hardvera. Na PCu sigurno nema potrebe za takvim stvarima i moderni NVMe diskovi sigurno neće biti takvih "čudnih" kapaciteta, a garantiram da će biti brži. I naravno skuplji.

 

Nisu stavili veći disk jer bi bilo preskupo, i to je glavni razlog.

Pa naravno. Ovo je rješenje za PS5. Sigurno su dugo i precizno kemijali kako dobiti što veće performanse i postići što bolju optimizaciju svih komponenti za što manje novca. Dobili su rješenje za ovu generaciju konzola i to je to. Ja sam samo rekao ne ulazeći u tehničke detalje zašto je kapacitet takav kakav je i zašto nećemo dobiti ssd okruglog broja. Ništa više. Naravno, govorim pod uvjetom da će se držati logike ssd u konzoli i priče koju prodaju uz ovaj ssd i konzolu. U tom slučaju moraju slijediti arhitekturu koju su napravili. Tko zna, možda ponude neki ssd okruglog kapaciteta tipa 2TB s kojeg nećeš moći pokretati igre već ih samo skladištiti. No to mi nema nekog smisla s obzirom na priču koju prodaju zadnjih godinu dana o važnosti super duper ssd u konzoli.

 Da, ovdje ljudi misle ako su sastavili vlastiti PC i ubacili unutra grafičku karticu i CPU u socket, osjednom su inženjeri i bolje znaju od Sonya ili Microsofta kako bi konzola trebala raditi.

"Mogli su ovo, mogli su ono". Ako nešto zvuči jednostavno ali nije napravljeno u 10 godina koliko su inženjeri smišljali konzolu, onda sigurno nije tako jednostavno kako se čini 

 

Pa ja i jesam inžinjer :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Pa ja i jesam inžinjer :-)

 Mijenjaj zanimanje. Vidiš da je danas svatko.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...
movie kaže...
Bitanga kaže...

 

A gle, Samsung, Intel i sl. proizvode diskove i kontrolere godinama. Pa bih ipak rekao da oni bolje znaju. 

Samo kažem, za PS5 su napravili optimalno custom rješenje, sveukupno, optimirano za ostatak hardvera. Na PCu sigurno nema potrebe za takvim stvarima i moderni NVMe diskovi sigurno neće biti takvih "čudnih" kapaciteta, a garantiram da će biti brži. I naravno skuplji.

 

Nisu stavili veći disk jer bi bilo preskupo, i to je glavni razlog.

Pa naravno. Ovo je rješenje za PS5. Sigurno su dugo i precizno kemijali kako dobiti što veće performanse i postići što bolju optimizaciju svih komponenti za što manje novca. Dobili su rješenje za ovu generaciju konzola i to je to. Ja sam samo rekao ne ulazeći u tehničke detalje zašto je kapacitet takav kakav je i zašto nećemo dobiti ssd okruglog broja. Ništa više. Naravno, govorim pod uvjetom da će se držati logike ssd u konzoli i priče koju prodaju uz ovaj ssd i konzolu. U tom slučaju moraju slijediti arhitekturu koju su napravili. Tko zna, možda ponude neki ssd okruglog kapaciteta tipa 2TB s kojeg nećeš moći pokretati igre već ih samo skladištiti. No to mi nema nekog smisla s obzirom na priču koju prodaju zadnjih godinu dana o važnosti super duper ssd u konzoli.

 Da, ovdje ljudi misle ako su sastavili vlastiti PC i ubacili unutra grafičku karticu i CPU u socket, osjednom su inženjeri i bolje znaju od Sonya ili Microsofta kako bi konzola trebala raditi.

"Mogli su ovo, mogli su ono". Ako nešto zvuči jednostavno ali nije napravljeno u 10 godina koliko su inženjeri smišljali konzolu, onda sigurno nije tako jednostavno kako se čini 

 

Pa ja i jesam inžinjer :-)

 Onda bi trebao znat da su okrugli brojevi glupost i da ovdje nemaju nikakvog smisla osim da nekim bude lakse brojat

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 23:22 (Santana).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 

Pa ja i jesam inžinjer :-)

 Onda bi trebao znat da su okrugli brojevi glupost i da ovdje nemaju nikakvog smisla osim da nekim bude lakse brojat

 

Pa naravno, imaš disk, komada 1. Tak svejedno kolko, dosta ti je, mora biti dosta! :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Santana kaže...

 

Pa ja i jesam inžinjer :-)

 Onda bi trebao znat da su okrugli brojevi glupost i da ovdje nemaju nikakvog smisla osim da nekim bude lakse brojat

 

Pa naravno, imaš disk, komada 1. Tak svejedno kolko, dosta ti je, mora biti dosta! :-)

 Pa cuj imas izbor, druga konzola nudi vise prostora i vec sad ga mozes nadogradit. Za PS5 ces se strpit malo, al iskreno ne znam kaj cekaju. Ne vjerujem da ovaj samsung 980 pro ne valja za PS5.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 Pa cuj imas izbor, druga konzola nudi vise prostora i vec sad ga mozes nadogradit. Za PS5 ces se strpit malo, al iskreno ne znam kaj cekaju. Ne vjerujem da ovaj samsung 980 pro ne valja za PS5.

 

Ma meni ni ne treba, nije mi PS5 primarna gaming platforma, a ne bih niti iskeširao 1.5k ili 2k kn za 1TB disk. Prije bih si ga u PC stavio.

Samo smo pričali o zajebanciji, i što je veća zajebancija 5TB ili 825GB :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 0:00 (Bitanga).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Santana kaže...

 Pa cuj imas izbor, druga konzola nudi vise prostora i vec sad ga mozes nadogradit. Za PS5 ces se strpit malo, al iskreno ne znam kaj cekaju. Ne vjerujem da ovaj samsung 980 pro ne valja za PS5.

 

Ma meni ni ne treba, nije mi PS5 primarna gaming platforma, a ne bih niti iskeširao 1.5k ili 2k kn za 1TB disk. Prije bih si ga u PC stavio.

Samo smo pričali o zajebanciji, i što je veća zajebancija 5TB ili 825GB :-D

 Pa meni 5TB jer za 825GB postoji razlog koji je objasnjen. Kad vidim takve okrugle brojeve vec vidim kak je netko izvodio neke gluposti kak bi nekome bilo fino vidjet tak okrugli broj.
Ionak na kraju nit nece bit okrugli kad se sve to pretvori u GB i OS ti uzme svoje kaj treba, no za marketing dusu dalo kad ocito ima ljudi koji na to pate :)

 

Ja na komp nebi stavljo takav SSD jer ga on nece iskoristit. Za komp i jeftiniji moze proc :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 0:06 (Santana).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
Bitanga kaže...
Santana kaže...

 Pa cuj imas izbor, druga konzola nudi vise prostora i vec sad ga mozes nadogradit. Za PS5 ces se strpit malo, al iskreno ne znam kaj cekaju. Ne vjerujem da ovaj samsung 980 pro ne valja za PS5.

 

Ma meni ni ne treba, nije mi PS5 primarna gaming platforma, a ne bih niti iskeširao 1.5k ili 2k kn za 1TB disk. Prije bih si ga u PC stavio.

Samo smo pričali o zajebanciji, i što je veća zajebancija 5TB ili 825GB :-D

 Pa meni 5TB jer za 825GB postoji razlog koji je objasnjen. Kad vidim takve okrugle brojeve vec vidim kak je netko izvodio neke gluposti kak bi nekome bilo fino vidjet tak okrugli broj.
Ionak na kraju nit nece bit okrugli kad se sve to pretvori u GB i OS ti uzme svoje kaj treba, no za marketing dusu dalo kad ocito ima ljudi koji na to pate :)

 

Ja na komp nebi stavljo takav SSD jer ga on nece iskoristit. Za komp i jeftiniji moze proc :)

 

Misliš u GiB. U GB se nema šta pretvarati.

Neće ga ni playka iskoristi bez brige, dosta ti je 825GB za tih par ekskluziva koje će to iskoristiti.

 

A ovo da komp neće znat iskoristit disk je krivo. Ako programeri multiplatform igara budu radili poseban kod za PS5 onda će ga staviti i na PC ovisno o disku koji koristiš i njegovoj brzini.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 1:06 (Bitanga).
14 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Jeste skuzili da mozete koristiti daljinski od tv-a umjesto kontrolera?

Sve mozete odraditi daljnskim od tv-a, browsati store, kupovati, brisati, instalirati, cak i pokrenuti igru.

Doduse ne mozete je igrati, logicno, ali eto, zgodna fora.....

To radi još od PS3 tj. od kad je Sony počeo ugrađivati podršku za HDMI-CEC standard .

Već više od 10 godina se ugrađuje u sve kućne uređaje (TV, STB itd...) Svaki proizvođač ima neki svoj naziv za to.

Postoje i HDMI-CEC moduli za kompjutere pa se može daljinskim od tv-a kontrolirati kompjuter (korisno za HTPC npr.)

KOristio sam to na HTPC-u godinama i već godinama ne koristim od kad imam netflix , hbo na tv-u , chromecastu i sl.

Ali ljudi se i dan danas iznenade kad skuže da im uređaji to mogu. Slab marketing. Glavno da se luđački reklamiralo npr. 3D naočale a o ovom što je stvarno korisno ni riječi.

 

 

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 0:40 (Ezio).
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Po meni 825GB je sasvim dovoljno čak i uz sporiji internet. Uz brzi internet je suludo trošiti dodatne novce na još jedan disk za PS5. 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Santana kaže...
Bitanga kaže...
Santana kaže...

 Pa cuj imas izbor, druga konzola nudi vise prostora i vec sad ga mozes nadogradit. Za PS5 ces se strpit malo, al iskreno ne znam kaj cekaju. Ne vjerujem da ovaj samsung 980 pro ne valja za PS5.

 

Ma meni ni ne treba, nije mi PS5 primarna gaming platforma, a ne bih niti iskeširao 1.5k ili 2k kn za 1TB disk. Prije bih si ga u PC stavio.

Samo smo pričali o zajebanciji, i što je veća zajebancija 5TB ili 825GB :-D

 Pa meni 5TB jer za 825GB postoji razlog koji je objasnjen. Kad vidim takve okrugle brojeve vec vidim kak je netko izvodio neke gluposti kak bi nekome bilo fino vidjet tak okrugli broj.
Ionak na kraju nit nece bit okrugli kad se sve to pretvori u GB i OS ti uzme svoje kaj treba, no za marketing dusu dalo kad ocito ima ljudi koji na to pate :)

 

Ja na komp nebi stavljo takav SSD jer ga on nece iskoristit. Za komp i jeftiniji moze proc :)

 

Misliš u GiB. U GB se nema šta pretvarati.

Neće ga ni playka iskoristi bez brige, dosta ti je 825GB za tih par ekskluziva koje će to iskoristiti.

 

A ovo da komp neće znat iskoristit disk je krivo. Ako programeri multiplatform igara budu radili poseban kod za PS5 onda će ga staviti i na PC ovisno o disku koji koristiš i njegovoj brzini.

Naravno disk je bitan, al da bi moglo bit na istoj razini kao PS5 ovo je potrebno

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/rtx-io-gpu-accelerated-storage-technology/

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ljudima na ovim prostorima nikako udovoljit, ova tema je čisti dokaz. Da nekom daš milijun eura dobio bi odgovor - zašto nisi dao dva i bio popljuvan.

 

Ajmo malo uživat u konzoli i igrama, a ne samo tražit mane i dlake u jajetu.

I am over 9000!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 11:39 (Shivi).
 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Presao sam Spiderman Miles Morales.
Uzivao sam u igri unatoč pocetnim problemima s freezanjem konzole na Performance RT postavkama.
Nemojte misliti da se radi o punoj igri, ovo je ipak standalone expanzija, tj Spiderman 1.5.
Grafika, combat i priča su dobri. Slika je jako oštra, puna detalja, mozete brojati ljuskice na odjelu ako zelite.
Soundtrack je isto veliki plus.
Combat i brz, fluidan i zadovoljavajuć. Mozete kombinirati poteze, gadgete, moći i okolinu te predmete u igri.
Igra je dosta linearna i straight forward sto mi je super, imam hrpu toga za odraditi nakon main storija.

Uocio sam samo nekoliko mana, gubio bi se audio u par scena (gospođa iz gepeka nije imala voice line kod prvog igranja misije), no to je toliko random da je sigurno neki bug.
Zatim u misiji u muzeju Spiderman pocne T-pose animaciju svaki put kad ides po stepenicama sto mi je bilo jako smjesno.

Necu spominjati pricu i nedostatak pravog neprijatelja jer se radi o samom pocetku novog spidermana i standalone expanziji.
Radi se o krnjoj verziji originalne igre, ali i dalje lijepoj i zabavnoj.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Shivi kaže...

Ljudima na ovim prostorima nikako udovoljit, ova tema je čisti dokaz. Da nekom daš milijun eura dobio bi odgovor - zašto nisi dao dva i bio popljuvan.

 

Ajmo malo uživat u konzoli i igrama, a ne samo tražit mane i dlake u jajetu.

 

Da, istina, prvo trebaju isporučit sve preordere da bi uopće tek i počeli udovoljavati.

A onda čekamo igre dostojne nove konzole, ili bar patcheve starih. Disk je zasad najmanji problem.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nije sve tako crno....

 

Tko igra sam, jednostavno moze taktizirati, i imati i vise nego dovoljno mjesta na disku, cak i u mom slucaju, uvijek je moguce drzati 30-40gb slobodno, iako nije uvijek jednostavno.

 

Problem nije u tome kako to sony navodi "brzom disku", jer do sada bi sigurno svi veci igraci u proizvodnji diskova i memorija ponudili svoju varijantu ps5 kompatibilnog uredjaja, cak bi i sam sony pustio na trziste "licensed" proizvod, jer, cijena u ovom slucaju apsolutno nije bitna, uvijek ima ljudi kojima novci nisu problem.

 

Stvar je jednostavna, sa sigurnosnog gledista, lakse je imati nesto disejblano, nego omoguciti end useru pristup necemu.

 

Sony se cak nije odlucio niti na neko polovicno rjesenje, a koje mu je svakako dostupno - ponuditi opciju ugradnje BILO kojeg ssd diska, uz ogranicenje da se na njega mogu instalirati samo ps4 naslovi. Pa cak niti kao podopciju - mozete koristiti kao storage za igre koje NE igrate.

 

Tako da, cijela ta prica o nekom ultra brzom disku, koji eto ne postoji kod nikoga osim sonya, a svi ostali proizvodjaci jednostavno nisu u stanju napraviti disk tocno tih specifikacija i zahtjeva, lagano pada u vodu, za sada je, kako se moze iscitati izmedju redova, i pronaci u nekim kuloarskim raspravama jednostavno stvar sigurnosti, i sonyu apsolutno nije u cilju omoguciti takav level pristupa konzoli tako rano.

 

Mene vise zanima kako stvari stoje s koristenjem externog diska za ps4 igre, dali su u tom segmentu sto popravljali, jer oni prvi reporti su navodili svakakve probleme vezano za to, dali netko koristi, kako koristi?

 

P.S.

 

Netko je spomenuo da mu Detroit izbacuje errore, meni radi najnormalnije, nisam imao nikakva rusenja niti cudna ponasanja, OSIM sto sam mjestimicno primjetio trzanje i fps dropove tamo gdje ih nebi smjelo biti, posebice animacija kad se dolazi pred Jericho.

 

Zanimljvo je da se dolazak do te tocke u igri poklopio s instaliranjem dodatnih igara, s cime je slobodni prostor na disku pao na nekih 20gb, sto mozda nema nikakve veze, no dodatna zanimljivost je da se oslobadjanjem dodatnog mjesta na disku takva trzanja i dropovi vise nisu pojavili (za sada).... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Shivi kaže...

Ljudima na ovim prostorima nikako udovoljit, ova tema je čisti dokaz. Da nekom daš milijun eura dobio bi odgovor - zašto nisi dao dva i bio popljuvan.

 

Ajmo malo uživat u konzoli i igrama, a ne samo tražit mane i dlake u jajetu.

 

Da, istina, prvo trebaju isporučit sve preordere da bi uopće tek i počeli udovoljavati.

A onda čekamo igre dostojne nove konzole, ili bar patcheve starih. Disk je zasad najmanji problem.

 Meni je preorder najgluplja stvar, pogotovo kada se radi o igrama, koje digitalno možeš kupiti na day one ili ne kupiti kada čuješ kakve bugove igra nosi sa sobom. Da dobiješ neki popust pa da ti se isplati, sve ok, a ovako šta ću dobit neki skin, paketić više, igrat 12h prije ostalih vau, big deal. Rađe se strpim mjesec dva ili koliko treba dok ne puste patcheve i ne prolazim agoniju.

I am over 9000!!!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Prosle godine sam sve nove igre preorderao, oko 20ak igara. Jedina igra s bugovima je bila Cyberpunk. Neznam ja o kojim vi bugovima govorite, vecina igara su dobro ispolirane na izlasku.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Prosle godine sam sve nove igre preorderao, oko 20ak igara. Jedina igra s bugovima je bila Cyberpunk. Neznam ja o kojim vi bugovima govorite, vecina igara su dobro ispolirane na izlasku.

 onaj ko trazi, taj ce i naci, tako je to inace u svemu, neki jednostavno jedva docekaju da proklize jedna noga od tipa spidermana pa da ispljuju neispoliranu i bugovitu igru...

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

BalkanTech napravio recenziju

 

 
3 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nightyx kaže...
Gogy7 kaže...
Prosle godine sam sve nove igre preorderao, oko 20ak igara. Jedina igra s bugovima je bila Cyberpunk. Neznam ja o kojim vi bugovima govorite, vecina igara su dobro ispolirane na izlasku.

 onaj ko trazi, taj ce i naci, tako je to inace u svemu, neki jednostavno jedva docekaju da proklize jedna noga od tipa spidermana pa da ispljuju neispoliranu i bugovitu igru...

 Istina kolega. Ne znam iz prve ruke jer ne preorderam, ali koliko čitam po portalima, forumima većina "big name" igara pri izlasku ima neki problem. Da li spidermenu klizi noga ili se igra ruši, ne znam, znam samo ono što pročitam i to me skroz odbija od preordera.

Također, ako je sve super ispolirano, čemu day one patchevi od par gigi? Mislim da su u manjini "veliki naslovi" koji u prvih tjedan dana nisu imali patcheve od koje gige. Da ponovim, ne znam iz prve ruke, ali koliko se piše po portalima, forumima itd. tako je. Možda je u ljudskoj prirodi pljucat iz tko zna kojeg razloga, ali eto - osobno ne mogu reći da sam naišao na neki gamebreaking bug ili problem sa novom konzolom i bilo kojom igrom koju sam igrao (Cyberpunk nisam igrao jer sam pročitao čudesa). Radi tiho, sve se super vrti, nemam coil whine (ili ga nisam čuo jer nisam stavio stetoskop na konzolu), disk je sasvim dovoljne veličine i brzine, jedino me iritira skupljanje prašine na crnom dijelu kučišta

I am over 9000!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 16:14 (Shivi).
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav, vi koji ste kupili PS5 po Msrp-u koliko je koštao kod nas? I koliko dugo mislite da će trajat ovaj nedostatak (2-3 mjeseca?)? Jer ovo duplanje cijena od preprodavača nije normalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Platio sam konzolu 3850kn 5.10.
Mislim da ce konzole biti u siroj prodaji pocetkom sljedeće fiskalne godine. Ostvarili su vise nego dobre prodajne rezultate za launch i Božić.
Ovaj trenutni period im gotovo nista ne znaci u smislu prodaje pa je fokus na proizvodnji.
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

U drugom mjesecu ps5 izlazi u Indiji, brijem da većina trenutne proizvodnje ide tamo a mi ćemo dobiti oko Uskrsa. 
Čitao sam nes i o nedostatku nekog materijala za proizvodnju procesora, valjda ima nedostatak i nece ga biti bas previše u 2021g, svi ga trebaju, Nvidia, Apple, Amd, Sony...navodno tko vise plati on ga dobje prvi, tak da me neće ništa vise iznenaditi. 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Platio sam konzolu 3850kn 5.10.
Mislim da ce konzole biti u siroj prodaji pocetkom sljedeće fiskalne godine. Ostvarili su vise nego dobre prodajne rezultate za launch i Božić.
Ovaj trenutni period im gotovo nista ne znaci u smislu prodaje pa je fokus na proizvodnji.

 Ovakve komentare volim.....zamisli samo recimo 10-ak vodećih managera Sonija da ne govorimo o onima širom svijeta kad bi im ovakva rečenica izašla iz usta.....očito nisi nikada pokucao za rad u nekoj od većih korporacija....

Oni jednostavno nisu očekivali ovakvu potražnju , a recimo za moj pojam pogotovo u doba covida itekako su trebali računati....

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Blackcastle kaže...
Gogy7 kaže...
Platio sam konzolu 3850kn 5.10.
Mislim da ce konzole biti u siroj prodaji pocetkom sljedeće fiskalne godine. Ostvarili su vise nego dobre prodajne rezultate za launch i Božić.
Ovaj trenutni period im gotovo nista ne znaci u smislu prodaje pa je fokus na proizvodnji.

 Ovakve komentare volim.....zamisli samo recimo 10-ak vodećih managera Sonija da ne govorimo o onima širom svijeta kad bi im ovakva rečenica izašla iz usta.....očito nisi nikada pokucao za rad u nekoj od većih korporacija....

Oni jednostavno nisu očekivali ovakvu potražnju , a recimo za moj pojam pogotovo u doba covida itekako su trebali računati....

 Valjda ti je jasno da je Covid imao utjecaja i na samu proizvodnju? Najlakše je nama gledati iz naše kuta kao kupac. Što misliš da su u vrijeme pandemije trebali još pojačati proizvodnju? I ti ljudi koje Sony zapošljava za rad na konzolama su samo ljudi.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Blackcastle kaže...
Gogy7 kaže...
Platio sam konzolu 3850kn 5.10.
Mislim da ce konzole biti u siroj prodaji pocetkom sljedeće fiskalne godine. Ostvarili su vise nego dobre prodajne rezultate za launch i Božić.
Ovaj trenutni period im gotovo nista ne znaci u smislu prodaje pa je fokus na proizvodnji.

 Ovakve komentare volim.....zamisli samo recimo 10-ak vodećih managera Sonija da ne govorimo o onima širom svijeta kad bi im ovakva rečenica izašla iz usta.....očito nisi nikada pokucao za rad u nekoj od većih korporacija....

Oni jednostavno nisu očekivali ovakvu potražnju , a recimo za moj pojam pogotovo u doba covida itekako su trebali računati....

 Valjda ti je jasno da je Covid imao utjecaja i na samu proizvodnju? Najlakše je nama gledati iz naše kuta kao kupac. Što misliš da su u vrijeme pandemije trebali još pojačati proizvodnju? I ti ljudi koje Sony zapošljava za rad na konzolama su samo ljudi.

 Ma jasno je to pogotovo njima ....ali napraviti toliki hype oko igračke koje se ne može kupiti je totalno promašena lopta.....al ok....inače bilo koja korporacija svijeta ide u takvu akciju prodaje dobro uskladištena s robom a naravno marketing prati sve....

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Blackcastle kaže...
antimadridista kaže...
Blackcastle kaže...
Gogy7 kaže...
Platio sam konzolu 3850kn 5.10.
Mislim da ce konzole biti u siroj prodaji pocetkom sljedeće fiskalne godine. Ostvarili su vise nego dobre prodajne rezultate za launch i Božić.
Ovaj trenutni period im gotovo nista ne znaci u smislu prodaje pa je fokus na proizvodnji.

 Ovakve komentare volim.....zamisli samo recimo 10-ak vodećih managera Sonija da ne govorimo o onima širom svijeta kad bi im ovakva rečenica izašla iz usta.....očito nisi nikada pokucao za rad u nekoj od većih korporacija....

Oni jednostavno nisu očekivali ovakvu potražnju , a recimo za moj pojam pogotovo u doba covida itekako su trebali računati....

 Valjda ti je jasno da je Covid imao utjecaja i na samu proizvodnju? Najlakše je nama gledati iz naše kuta kao kupac. Što misliš da su u vrijeme pandemije trebali još pojačati proizvodnju? I ti ljudi koje Sony zapošljava za rad na konzolama su samo ljudi.

 Ma jasno je to pogotovo njima ....ali napraviti toliki hype oko igračke koje se ne može kupiti je totalno promašena lopta.....al ok....inače bilo koja korporacija svijeta ide u takvu akciju prodaje dobro uskladištena s robom a naravno marketing prati sve....

 Konzola je proizvod za sljedećih 6-7 godina. Ne za sljedeća 2 mjeseca. Još najbolje da su predstavili hardver na kojem će se ljudi igrati sljedećih 7 godina i da ga nisu nahajpali. A da ne govorim da je ogromna količina marketinga i svega ostalog dolazila prije nego je itko znao išta o virusu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

ljudi ovdje brkaju osnovne pojmove ekonomije(klasicna balkanska prica, svi sve znaju, u ovom slucaju puno bolje nego sony i njegovi analiticari i strucnjaci).

 

Ovdje je jasna stvar da sam sony nije ocekivao bas ovoliku potraznju, uz to desila im se nepogodna situacija s covidom koja je najvjerojatnije jos dodatno smanjila kapacitet proizvodnje. 
Po nekima ovdje sony je tada valjda trebao napraviti reklamu koju ce emitirati na svim televizijama gdje kazu "e ljudi ipak necemo imat dovoljno konzola, pa dajte prestanite narucivat nasu konzolu, nemamo pojma kad cemo ih imat, niti kolko cemo ih imat, u svakom slucaju nemojte kupovat". 
Pa valjda vam je jasno da to velika kompanija kao sto je sony ne moze napravit, gubitci bi bili ogromni, a sony je dionicko drustvo, a dionicare ne zanima ama bas nista drugo osim vrijednosti dionica.

 

Druga stvar, kazete da je sony trebao znati da ce potraznja biti ovakva. sony je sigurno odradio neko istrazivanje trzista i imao brojke na papiru kolika bi potraznja mogla biti, no nije cudo da je stvarnja potraznja daleko nadmasila te brojke. trziste nije pojam koji mozemo tocno u brojkama izraziti, da je onda bi se i ja sutra obogatio na necemu. 

 

Nije ispalo savrseno, ispalo je kako je ispalo, konzola ce biti kad tad, bez brige. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Blackcastle kaže...

 Ma jasno je to pogotovo njima ....ali napraviti toliki hype oko igračke koje se ne može kupiti je totalno promašena lopta.....al ok....inače bilo koja korporacija svijeta ide u takvu akciju prodaje dobro uskladištena s robom a naravno marketing prati sve....

Koji hype je napravio sony? Ja nisam vidio nikakav. Ljudi su sami napravili hype i jedva su čekali izlazak konzole. S druge strane proizvodnja je takva kakva je. Ima neke limite. Ne možeš recimo u bocu od litre natočiti dvije litre niti možeš u njihovom proizvodnom procesu po smjeni recimo izbacivati 10k konzola ako je limit recimo 5k konzola. Jednostavno je to nemoguće. Sam sony je rekao da su pojačali kapacitete za proizvodnju i da će do kraja fiskalne godine izbaciti duplo više konzola nego je to bilo u slučaju izlaska PS4. Dakle, napravili su sve što je u njihovoj moći. Ova pandemija izazvala je totalni kaos na tržištu. Konzolu su kupovali i oni koji ne bi. Ljudima je dosadno i igranje je postalo in.

 

Ruše se rekordi cijelu prošlu godinu u prodaji svih konzola, periferije i igri. Po tvom komentaru ispada da je megakorporacija kakva je sony nakupina amatera koja nema pojma niti o proizvodnji a niti o prodaji. Inače u doba pandemije imali smo izlazak dvije nove konzole a obje firme ovise o nekim proizvođačima poput samsunga ili amd. Uz sve to recimo jedan samsung osim microsofta i sonya opskrbljuje niz drugih firmi svojim proizvodima koji se nalaze u gotovo svim mobitelima. Znači sony nije samo limitiran proizvodnjom već i opskrbom samsunga koji isto ima neke limite u proizvodnji. Ista stvar je s amd koji je trebao opskrbiti obje firme s dovoljnim količinama a znamo da je pandemija poremetila redovnu proizvodnju. Osim toga par mjeseci kina je bila blokirana a bilo kakva proizvodnja stopirana. Ono, najlakše je reći hrpa debila nas napalila a sada nam ne znaju prodati konzolu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice