Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.700.945
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
...

Tako da se meni ovo cini kao dobro smisljen marketing, hajmo napraviti ludilo, jer kad pogledas, nema mjesta na internetu gdje se ne raspravlja o novom ps5. U razlicitim kontekstima, no reklama je reklama, postigli su (nicime) da cijeli svijet luduje, nema kruha, nema mlijeka, nema posla - ma koga briga, pusti to, nema plejstejsna covjece, sto cemo sad?????

 

Znači Sony je šupak u cijeloj priči, zeznuli su i ljude i operatere i trgovce. Ne sjećam se da je netko rekao da zbog principa prelazi na PC ili Xbox :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 13:19 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
dedaa kaže...
Bitanga kaže...

..., nekakve prijetnje neće riješiti problem.

...

 Baš nemaš iskustva s telekomima.

 

Naravno da imam, i sve probleme sam riješio na lijep način, a ne prijetnjama i rokovima s moje strane.

Eskalacija da, uvijek se može u CC dodati mail člana uprave ako treba, lako se pogodi - ime.prezime@firma.hr

 

Doduše, ja ne želim mijenjati operatera jer su svi lošiji od onog na kojem sam trenutno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa u osnovi, da...sony je ispao bad guy u ovoj prici....

 

Do launcha je valjda bilo poprilicno jasno koliko su konzola proizveli, a koliko ih je preorderano.

 

I ne samo da nisu povukli kocnicu, odgodili launch - imali bi opravdani razlog - vec i dalje - kupite ps5, gdje god dodjes, sta god kliknes - iskace reklama za ps5. 

 

Stariji se sigurno sjecaju kovanice - vapourware.....

 

Ne bas tocna ni precizna definicija, jer konzola ipak postoji, izasla je, samo..... uzimanje tolikih preordera se vec moze poistovjetiti sa jednom od definicija -  "Developers have been accused of intentionally promoting vaporware to keep customers from switching to competing products that offer more features"

 

Znaci, bolje milion prednarudzbi, pa pljuckanje, nego priznati - yebesga, nema dovoljno, odgadjamo mjesec-dva, dok ne napravimo i ne pocmemo zadovoljavati potraznju.

 

Jer, ide bozic, ako nema ps5, ima neceg drugog.....

 

Naravno, OSIM ako bad guys nisu ispali dileri, operateri i slicno, koji su namjerno zavaljali kupce, uzeli narudzbe i novce, nakon sto su obavjesteni od sony-a da ne ide sve po planu.......

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nije problem u proizvodnji vec tempiraju isporuke za Božić. 12.11 i 19.11 ne znace nista, Božić je vrhunac prodaje. Sad ce doci vise konzola i sve ce se opet prodati a ostatak ce naruciti za nagodinu. Prva isporuka im je bila avionima, sad za bozic dolazi jeftinijim i sporijim načinima.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Stjepan2222 kaže...

pozdrav.. htio sam pitati kakav vam je zvuk konzole? primjetio sam zadnjh par dana da mi se zvuk konzole promjeni kada sam u meniju i kada udem u igricu (konkretno Miles Morales).. nije to nista da bih sad rekao da je konzola glasna, jedva se cuje i to kada se bas dode do same konzole i slusa.. al kad ju ugasim, istog trenutka utihne, tako da pretpostavljam da nije u pitanju ventilator.. citao sam neke recenzije i svugdje se pise da je konzola gotovo necujna, a neki su spominjali coil whine pa sad ne znam.. kakva su vasa iskustva?

 To ti je coil whine i mnogo konzola ga ima, moze se desiti da nekome nema ali se vremenom pojavi, a isto tako ti moze prestati samo od sebe. Nije nikakav kvar niti ce uticati na ispravnost konzole, ali moze postati glasnije.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Meli92 kaže...
mar123 kaže...

 dal je ista stvar i na njihovom mobilnom flat internetu? to smanjenje mislim, jer sam nedavno uzeo onu njihovu tarifu za mob di je sve neograniceno pa me zanima dal moram pripazit.

 

sto se tice drugog vala, istu info imam provjerenu iz SD-a, dolaze cca sredinom 12. mjeseca. 

 
To smanjenje se odnosi samo na pokućni, ne utječe na mobilni net..makar zasada je tako. Jedino si ga moraš produžiti nakon prvih 5gb, odnosni sljedećih 2gb, ali to lako namjestiš Tasker app pa ne moraš ni to sam raditi 

 daj mi molim te malo vise detalja, mozes u pp da ne spamamo tu. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Nije problem u proizvodnji vec tempiraju isporuke za Božić. 12.11 i 19.11 ne znace nista, Božić je vrhunac prodaje. Sad ce doci vise konzola i sve ce se opet prodati a ostatak ce naruciti za nagodinu. Prva isporuka im je bila avionima, sad za bozic dolazi jeftinijim i sporijim načinima.

 mislim da te cuju iz sonya napravili bi facepalm velicine aviona (no offense)

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Neznam, t-com se i dalje tvrdoglavo drzi price o 15.12....

 

Da sam paranoican, pomislio bih da oni znaju nesto sto mi ne znamo.... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Sve konzole koje su sa čitačem će biti isporučene u prosincu, sada ovisno kad, ali sve digitalne ps5 konzole će biti isporučene početkom godine, najvjerojatnije početkom siječnja. Eto, igrajte do tada ps4 jer ćete se izludit time ako razmišljate stalno kada će doći. Ni ova tema više nema simsla. Kužim pitat dva, tri puta ali ovo već ista pitanja danima. Chill, dobiti ćete ju svi koji ste naručili kroz mjesec dva, ne godinu nego mjesec dva. It's not that serious 

Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
 
5 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
KobeHOF- kaže...

Sve konzole koje su sa čitačem će biti isporučene u prosincu, sada ovisno kad, ali sve digitalne ps5 konzole će biti isporučene početkom godine, najvjerojatnije početkom siječnja. Eto, igrajte do tada ps4 jer ćete se izludit time ako razmišljate stalno kada će doći. Ni ova tema više nema simsla. Kužim pitat dva, tri puta ali ovo već ista pitanja danima. Chill, dobiti ćete ju svi koji ste naručili kroz mjesec dva, ne godinu nego mjesec dva. It's not that serious 

 pa to je nagodinu mjesec - dva lol...da sam znao da ce bit tolika nestasica digitalke, narucio bi sa diskom, isti mi ku*ac za tih sto eura, a ne da me ovako je*u

3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Isti slucaj...jos sam narucio 18.09. u SD digitalnu...kazu isporuka Q1/2021...
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dream0n kaže...
Isti slucaj...jos sam narucio 18.09. u SD digitalnu...kazu isporuka Q1/2021...

 ja sam narucio kasnije, al da sam u tvojoj kozi a to je kontam prvi krug skoro pa popizdio bi, iovako pizdim, sad ces vidit kad nam razvuku digitalke do uskrsa, pa stalno bude nestasice, a naravno ne dopustaju doplatu za standardnu, samo nude otkazivanje narudjbe i storno računa

4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

ma joj nije komad plastike vrijedan zivciranja.

kad dode dobro je dosao.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

ne znam sta ste se toliko uhvatili uvjerenja da konzole nece stici 15.12.

pa i vamo u austriji su sve trgovine prilikom narudžbe 19.11. javno rekle da konzole stižu 15.12. i da će biti isporučene najkasnije do 20.12. svima

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 14:24 (Mortiis).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Moze li se uvesti policijski sat na ovu temu?
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Treba nova tema "Kada će doći moj PS5?" pa da se tješe ljudi međusobno
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
KobeHOF- kaže...

Sve konzole koje su sa čitačem će biti isporučene u prosincu, sada ovisno kad, ali sve digitalne ps5 konzole će biti isporučene početkom godine, najvjerojatnije početkom siječnja. Eto, igrajte do tada ps4 jer ćete se izludit time ako razmišljate stalno kada će doći. Ni ova tema više nema simsla. Kužim pitat dva, tri puta ali ovo već ista pitanja danima. Chill, dobiti ćete ju svi koji ste naručili kroz mjesec dva, ne godinu nego mjesec dva. It's not that serious 

 Nije da stalno razmišljam kad će doći i tak mi je sad svejedno. Ali ako sam nešto kupio prije dva mjeseca, i naplaćeno je i ako je pisala isporuka od 19.11.2020 onda i očekujem neki faking odgovor kaj je z narudžbom. A ne izmotavanja i znate ovo, znate ono. Ne znam ništa zato i pitam. Koji bog su onda stavili isporuku od 19.11 ako se naruči u tom prvom "valu"? Shvaćam da postoje problemi u tranziciji, isporuci itd., ali napiši jasno i razumljivo: nema ih, zeznuli smo, doći će tada i tada. Jedan distributer koji svjesno otvara prednarudžbe svako malo nema pojma kad im stiže roba?? Moš si mislit. Čekaju prvo da opskrbe razne influencere, jutubere, nagradne igre itd... a onda ostala raja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 14:33 (Han).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mortiis kaže...

ne znam sta ste se toliko uhvatili uvjerenja da konzole nece stici 15.12.

pa i vamo u austriji su sve trgovine prilikom narudžbe 19.11. javno rekle da konzole stižu 15.12. i da će biti isporučene najkasnije do 20.12. svima

 Konzole sa čitačem vjerojatno dolaze u prosincu, ali digitalne koznole ne dolaze jer ih nisu dovoljno proizveli. Odi na reddit pa ćeš vidjet koliko ljudi ima koji su naručili digitalnu, a dobili u kutiji (crnoj) sa čitačem. 

Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

iphone 12, apple mac, nvidia 3000, amd 5000, amd 6000, xbox i playstation - sve to unutar 2 mjeseca, a imate 3 tvornice koje proizvode chipove za sve te proizvode

 

naravno da je nestasica svega, ovako nesto se nije nikada desilo da najtrazeniji proizvodi izlaze u isto vrijeme

 

istina kineza ima preko milijardu, ali ne rade svi u te tri tvornice 

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mortiis kaže...

ne znam sta ste se toliko uhvatili uvjerenja da konzole nece stici 15.12.

pa i vamo u austriji su sve trgovine prilikom narudžbe 19.11. javno rekle da konzole stižu 15.12. i da će biti isporučene najkasnije do 20.12. svima

 Talk to "standard edition", digitalke ce nagodinu, je*em im sunce

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...
KobeHOF- kaže...

Sve konzole koje su sa čitačem će biti isporučene u prosincu, sada ovisno kad, ali sve digitalne ps5 konzole će biti isporučene početkom godine, najvjerojatnije početkom siječnja. Eto, igrajte do tada ps4 jer ćete se izludit time ako razmišljate stalno kada će doći. Ni ova tema više nema simsla. Kužim pitat dva, tri puta ali ovo već ista pitanja danima. Chill, dobiti ćete ju svi koji ste naručili kroz mjesec dva, ne godinu nego mjesec dva. It's not that serious 

 Nije da stalno razmišljam kad će doći i tak mi je sad svejedno. Ali ako sam nešto kupio prije dva mjeseca, i naplaćeno je i ako je pisala isporuka od 19.11.2020 onda i očekujem neki faking odgovor kaj je z narudžbom. A ne izmotavanja i znate ovo, znate ono. Ne znam ništa zato i pitam. Koji bog su onda stavili isporuku od 19.11 ako se naruči u tom prvom "valu"? Shvaćam da postoje problemi u tranziciji, isporuci itd., ali napiši jasno i razumljivo: nema ih, zeznuli smo, doći će tada i tada. Jedan distributer koji svjesno otvara prednarudžbe svako malo nema pojma kad im stiže roba?? Moš si mislit. Čekaju prvo da opskrbe razne influencere, jutubere, nagradne igre itd... a onda ostala raja.

 

Baš me zanima što HR zakon ili inspekcije kažu na ovo. Čisti false marketing.

Ok, ljudi mogu raskinut ugovore, no onda neće dobit konzolu još dulje. Ne znam jel netko može popušit kaznu zbog takvih stvari.

Možda bi stvarno trebalo prijaviti nekome.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Naručio sam 19.11 običnu, i dobio odgovor na pitanje kada mogu konzolu očekivati : 

Poštovani,
hvala na javljanju vašu narudžbu za PS5 ste napravili u listopadu, isporuka konzole očekuje se tokom prosinca 2020 .


Ne znam otkad je 11 mjesec listopad al ajde hahaha

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 14:40 (LeBron2233).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...
KobeHOF- kaže...

Sve konzole koje su sa čitačem će biti isporučene u prosincu, sada ovisno kad, ali sve digitalne ps5 konzole će biti isporučene početkom godine, najvjerojatnije početkom siječnja. Eto, igrajte do tada ps4 jer ćete se izludit time ako razmišljate stalno kada će doći. Ni ova tema više nema simsla. Kužim pitat dva, tri puta ali ovo već ista pitanja danima. Chill, dobiti ćete ju svi koji ste naručili kroz mjesec dva, ne godinu nego mjesec dva. It's not that serious 

 Nije da stalno razmišljam kad će doći i tak mi je sad svejedno. Ali ako sam nešto kupio prije dva mjeseca, i naplaćeno je i ako je pisala isporuka od 19.11.2020 onda i očekujem neki faking odgovor kaj je z narudžbom. A ne izmotavanja i znate ovo, znate ono. Ne znam ništa zato i pitam. Koji bog su onda stavili isporuku od 19.11 ako se naruči u tom prvom "valu"? Shvaćam da postoje problemi u tranziciji, isporuci itd., ali napiši jasno i razumljivo: nema ih, zeznuli smo, doći će tada i tada. Jedan distributer koji svjesno otvara prednarudžbe svako malo nema pojma kad im stiže roba?? Moš si mislit. Čekaju prvo da opskrbe razne influencere, jutubere, nagradne igre itd... a onda ostala raja.

 Nije do njih, oni koji su glavni je Sony, a čak ni Sony ne može točno odrediti kapacitete koji su dostupni. Shvatite ljudi da je neprirodan demand. Razumijem ljude koji su naručili konzolu prije ,,3 godine'' i platili je odjednom, ali nije do dućana kod nas toliko koliko je do Sony-a zato nema smisla da se ljutite na SD, Tele 2, Links i druge. Razmisli malo bolje jendostavno nije do njih, a znaju da žele i moraju prodati. Kada padne sustav jednostavno treba malo ,,strpiti se'' i pričekat. Kažem opet kužim te, naručio si prije u prvom valu možda si se čak i digao prije svih bio za kompom čitavu noć spamo resrefsh nebi li ju osigurao i bio među prvima da kaže ,,je tako je moja konzola dolazi'' i još k tome platio odjednom ,,krvno zarađen novac'' Sve mi je jasno, ali ima ona ,,Bože daj mi razuma da prihvatim stvari koje NE mogu promijeniti, hrabrosti da PROMJENIM stvari koje se mogu promjeniti i MUDROST da znam razliku'' Ovaj moto možeš primijeniti na ,,NAJBANALNIJU'' situaciju u životu. Prijatelju chill, doći će ti konzola. Sačuvaj si živce na igrački, trebat će ti za ostale malo ,,bitnije'' stvari. Svima nama. 

Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
LeBron2233 kaže...

Naručio sam 19.11 običnu, i dobio odgovor na pitanje kada mogu konzolu očekivati : 

Poštovani,
hvala na javljanju vašu narudžbu za PS5 ste napravili u listopadu, isporuka konzole očekuje se tokom prosinca 2020 .


Ne znam otkad je 11 mjesec listopad al ajde hahaha

 pa cuj s obzirom da im samo BUG-ovci .dnevno posalju barem 1000 mail-ova
 s istim pitanjima i bez obzira na sve odgovore ovdje i dalje salju i priupitkuju
 onda je ova mala greška je cak i zanemariva.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Nije problem u proizvodnji vec tempiraju isporuke za Božić. 12.11 i 19.11 ne znace nista, Božić je vrhunac prodaje. Sad ce doci vise konzola i sve ce se opet prodati a ostatak ce naruciti za nagodinu. Prva isporuka im je bila avionima, sad za bozic dolazi jeftinijim i sporijim načinima.

 Nope.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Han kaže...
KobeHOF- kaže...

Sve konzole koje su sa čitačem će biti isporučene u prosincu, sada ovisno kad, ali sve digitalne ps5 konzole će biti isporučene početkom godine, najvjerojatnije početkom siječnja. Eto, igrajte do tada ps4 jer ćete se izludit time ako razmišljate stalno kada će doći. Ni ova tema više nema simsla. Kužim pitat dva, tri puta ali ovo već ista pitanja danima. Chill, dobiti ćete ju svi koji ste naručili kroz mjesec dva, ne godinu nego mjesec dva. It's not that serious 

 Nije da stalno razmišljam kad će doći i tak mi je sad svejedno. Ali ako sam nešto kupio prije dva mjeseca, i naplaćeno je i ako je pisala isporuka od 19.11.2020 onda i očekujem neki faking odgovor kaj je z narudžbom. A ne izmotavanja i znate ovo, znate ono. Ne znam ništa zato i pitam. Koji bog su onda stavili isporuku od 19.11 ako se naruči u tom prvom "valu"? Shvaćam da postoje problemi u tranziciji, isporuci itd., ali napiši jasno i razumljivo: nema ih, zeznuli smo, doći će tada i tada. Jedan distributer koji svjesno otvara prednarudžbe svako malo nema pojma kad im stiže roba?? Moš si mislit. Čekaju prvo da opskrbe razne influencere, jutubere, nagradne igre itd... a onda ostala raja.

 

Baš me zanima što HR zakon ili inspekcije kažu na ovo. Čisti false marketing.

Ok, ljudi mogu raskinut ugovore, no onda neće dobit konzolu još dulje. Ne znam jel netko može popušit kaznu zbog takvih stvari.

Možda bi stvarno trebalo prijaviti nekome.

 Realno, svašta bi tu inspekcija mogla reći, ali veliki igrač je u igri pa bi vjerojatno bio pucanj u prazno. Mislim da se niti ne može raskinuti ugovor jer formalno niti ne postoji. Da sam imao bilo gdje drugdje uzeti uzeo bi ( za sve one koji će se pitati zašto moram imati konzolu day one: zato kaj želim i zato kaj su moji novci a ne tvoji ), a ovak sam bio "prisiljen" preko njih kad i tak imam tamo 3 broja i niti jedan uređaj pa rekoh hajde kad ih još uvijek imaju u ponudi u odnosu na sve retailere koji su ih rasprodali prije neg sam stigao uopće napravit narudžbu. Znam da će kad tad stići samo me smeta ta neprofesionalnost i zakidanje informacija, te laganje da je na putu prema korisnicima.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...
Bitanga kaže...
Han kaže...
KobeHOF- kaže...

Sve konzole koje su sa čitačem će biti isporučene u prosincu, sada ovisno kad, ali sve digitalne ps5 konzole će biti isporučene početkom godine, najvjerojatnije početkom siječnja. Eto, igrajte do tada ps4 jer ćete se izludit time ako razmišljate stalno kada će doći. Ni ova tema više nema simsla. Kužim pitat dva, tri puta ali ovo već ista pitanja danima. Chill, dobiti ćete ju svi koji ste naručili kroz mjesec dva, ne godinu nego mjesec dva. It's not that serious 

 Nije da stalno razmišljam kad će doći i tak mi je sad svejedno. Ali ako sam nešto kupio prije dva mjeseca, i naplaćeno je i ako je pisala isporuka od 19.11.2020 onda i očekujem neki faking odgovor kaj je z narudžbom. A ne izmotavanja i znate ovo, znate ono. Ne znam ništa zato i pitam. Koji bog su onda stavili isporuku od 19.11 ako se naruči u tom prvom "valu"? Shvaćam da postoje problemi u tranziciji, isporuci itd., ali napiši jasno i razumljivo: nema ih, zeznuli smo, doći će tada i tada. Jedan distributer koji svjesno otvara prednarudžbe svako malo nema pojma kad im stiže roba?? Moš si mislit. Čekaju prvo da opskrbe razne influencere, jutubere, nagradne igre itd... a onda ostala raja.

 

Baš me zanima što HR zakon ili inspekcije kažu na ovo. Čisti false marketing.

Ok, ljudi mogu raskinut ugovore, no onda neće dobit konzolu još dulje. Ne znam jel netko može popušit kaznu zbog takvih stvari.

Možda bi stvarno trebalo prijaviti nekome.

 Realno, svašta bi tu inspekcija mogla reći, ali veliki igrač je u igri pa bi vjerojatno bio pucanj u prazno. Mislim da se niti ne može raskinuti ugovor jer formalno niti ne postoji. Da sam imao bilo gdje drugdje uzeti uzeo bi ( za sve one koji će se pitati zašto moram imati konzolu day one: zato kaj želim i zato kaj su moji novci a ne tvoji ), a ovak sam bio "prisiljen" preko njih kad i tak imam tamo 3 broja i niti jedan uređaj pa rekoh hajde kad ih još uvijek imaju u ponudi u odnosu na sve retailere koji su ih rasprodali prije neg sam stigao uopće napravit narudžbu. Znam da će kad tad stići samo me smeta ta neprofesionalnost i zakidanje informacija, te laganje da je na putu prema korisnicima.

 Na taj način, govoreći svojim kupcima da je ,,konzola na putu'' se smiruje ljude koji su izvršili kupovinu i udaljava ih se od otkazivanja narudžbe nebi li otišli negdje drugdje i ostavili svoj novac. Čista psihologija. Na kraju dana mi smo ti koji kupuju. Nitko te ne sili, i sam kažeš ,,zato kaj želim i zato kaj su moji novci a ne tvoji'' Ljudi DOĆIĆE svima konzola.

Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...

 Realno, svašta bi tu inspekcija mogla reći, ali veliki igrač je u igri pa bi vjerojatno bio pucanj u prazno. Mislim da se niti ne može raskinuti ugovor jer formalno niti ne postoji. Da sam imao bilo gdje drugdje uzeti uzeo bi ( za sve one koji će se pitati zašto moram imati konzolu day one: zato kaj želim i zato kaj su moji novci a ne tvoji ), a ovak sam bio "prisiljen" preko njih kad i tak imam tamo 3 broja i niti jedan uređaj pa rekoh hajde kad ih još uvijek imaju u ponudi u odnosu na sve retailere koji su ih rasprodali prije neg sam stigao uopće napravit narudžbu. Znam da će kad tad stići samo me smeta ta neprofesionalnost i zakidanje informacija, te laganje da je na putu prema korisnicima.

 

Ako imaš avansni račun i to je ugovor. Tražiš ih povrat love i to je to, možda se daju i neke kamate par lipa izvuć :-) 

Ma da, u tom je i problem, monopol, veliki igrač, ako se žališ nećeš dobiti konzolu, ali baš od takve prakse bi te država i EU trebali štititi.

Da spiče Sonyu neku kaznu za nepoštenu igru (ako je ima) i onda Sony možda drugi put bude pažljivije radio. Ili bude drugi put EU dobila konzole godinu dana poslije USa :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 14:54 (Bitanga).
5 godina
offline
Sony PlayStation 5

bit će njih poslije božića još i na skladištima...

 

ps-ovo radi od kad su se prvi put probili u usa, za božić izlaze konzole i hype na najjače.

 

nintendo-djeca su im bila glavna meta

 

sega-u dokumentarcu priznaju da su im fakultetlije bile glavna meta pa su na sve fakultete u usa slali po jednog studenta sa konzolom i opremom te igrama kako bi napaljivali ostale...

 

imamo osjećaj da svi samo traže ps5 na sve strane a većina (koja ne čita forume) nezna ni da je ps5 izašao...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
KobeHOF- kaže...
Han kaže...
KobeHOF- kaže...

Sve konzole koje su sa čitačem će biti isporučene u prosincu, sada ovisno kad, ali sve digitalne ps5 konzole će biti isporučene početkom godine, najvjerojatnije početkom siječnja. Eto, igrajte do tada ps4 jer ćete se izludit time ako razmišljate stalno kada će doći. Ni ova tema više nema simsla. Kužim pitat dva, tri puta ali ovo već ista pitanja danima. Chill, dobiti ćete ju svi koji ste naručili kroz mjesec dva, ne godinu nego mjesec dva. It's not that serious 

 Nije da stalno razmišljam kad će doći i tak mi je sad svejedno. Ali ako sam nešto kupio prije dva mjeseca, i naplaćeno je i ako je pisala isporuka od 19.11.2020 onda i očekujem neki faking odgovor kaj je z narudžbom. A ne izmotavanja i znate ovo, znate ono. Ne znam ništa zato i pitam. Koji bog su onda stavili isporuku od 19.11 ako se naruči u tom prvom "valu"? Shvaćam da postoje problemi u tranziciji, isporuci itd., ali napiši jasno i razumljivo: nema ih, zeznuli smo, doći će tada i tada. Jedan distributer koji svjesno otvara prednarudžbe svako malo nema pojma kad im stiže roba?? Moš si mislit. Čekaju prvo da opskrbe razne influencere, jutubere, nagradne igre itd... a onda ostala raja.

 Nije do njih, oni koji su glavni je Sony, a čak ni Sony ne može točno odrediti kapacitete koji su dostupni. Shvatite ljudi da je neprirodan demand. Razumijem ljude koji su naručili konzolu prije ,,3 godine'' i platili je odjednom, ali nije do dućana kod nas toliko koliko je do Sony-a zato nema smisla da se ljutite na SD, Tele 2, Links i druge. Razmisli malo bolje jendostavno nije do njih, a znaju da žele i moraju prodati. Kada padne sustav jednostavno treba malo ,,strpiti se'' i pričekat. Kažem opet kužim te, naručio si prije u prvom valu možda si se čak i digao prije svih bio za kompom čitavu noć spamo resrefsh nebi li ju osigurao i bio među prvima da kaže ,,je tako je moja konzola dolazi'' i još k tome platio odjednom ,,krvno zarađen novac'' Sve mi je jasno, ali ima ona ,,Bože daj mi razuma da prihvatim stvari koje NE mogu promijeniti, hrabrosti da PROMJENIM stvari koje se mogu promjeniti i MUDROST da znam razliku'' Ovaj moto možeš primijeniti na ,,NAJBANALNIJU'' situaciju u životu. Prijatelju chill, doći će ti konzola. Sačuvaj si živce na igrački, trebat će ti za ostale malo ,,bitnije'' stvari. Svima nama. 

 Hvala na "lijepim" željama i pokušaju da me umiriš i da mi sačuvaš živce, i brigu za moje "bitnije" stvari. Po prirodi sam užasno smirena osoba i flegma na sve. Ali, uvijek ima ali. U Hrvatskoj je Sancta distributer za Sony Playstation i znali su koje količine imaju na raspolaganju za operatere, retailere, svoje poslovnice i ostale "promo" komade za razne časopise itd. Shodno tome su svi potpisali NDA ugovor koji je garantirao količine i broj koliko se narudžbi smije pustiti za day one: 19.11.2020. Svi koji su na "vrijeme" naručili su imali osiguranu konzolu koja izlazi u prodaju 19.11.2020. Ako je došlo do manjka konzola koje su išle za prvi val jedini krivac je Sancta jer nije na vrijeme reagirala i obavijestila. Sancta kao glavni distributer je znala cijelo vrijeme koje količine ima na raspolaganju i za koga. Ako i je došlo do manjka u isporuci od strane Sonyja u zadnji čas, onda se reagira po principu, kako su i sami naveli kod narudžbi: ko prvi njegovo,tj. vremenski prema datumu i vremenu narudžbi. Onda su mogli tak i isporučivat, a ne da netko tko je naručio u drugom valu dobije konzolu, a oni iz prvog čekaju i to bez ikakvih informacija. To je poanta priče, gdje su informacije prema korisnicima?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice