Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.700.935
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Iskreno, uopce se ne opterecujem s tim njuskalo glupostima. Meni je bitno da je moj doma, a to sto netko prodaje/preprodaje svoj za 15 ili kolko vec tisuca kuna, puca mi kikiriki...

Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
x18x05x kaže...

Jednostavnije je kupit lokalni ps+. 

 Kod kupovanja pretplate za USA account imaš samo jedan korak više, a to je kupovanje gift carda na amazonu što traje doslovno dvije minute. 

 

Btw, ako vam iz nekog razloga treba samo kutija za PS5 - i to se prodaje. :) 

 

https://twitter.com/GTPlanetNews/status/1330235788559257605/photo/1

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako netko od kolega intenzivno igra Demon's Souls volio bih se prednaruciti za kupnju vase igre kad mi stigne PS5 😄 Trenutno je 475kn u trgovini. Ako ga netko planira prodati pocetkom prosinca nek mi se javi 😄
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kruvat kaže...

 Tu je Demons Souls, i mogućnost igranja skoro svih naslova u 60fps, to je velika razlika u samom doživljaju igranja. 

 

Konačno je došlo doba kad te na ovu izjavu na temi s konzolama nitko ne može pohejtat :-)

Čekao sam 6-7 godina, ali vrijedilo je :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 11:09 (Bitanga).
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav svima, zelim vam ugodno igranje na novoj konzoli..da li moze netko ukratko napisat iskustva za ove nove pulse 3D slusalice za ps5, jel se isplate?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Prodat cu ti ja. Navodno igra nije duga pa ce brzo to
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
abbondanzieri1 kaže...

Pozdrav svima, zelim vam ugodno igranje na novoj konzoli..da li moze netko ukratko napisat iskustva za ove nove pulse 3D slusalice za ps5, jel se isplate?

 Imam ih, odlicne su, lagane i udobne na glavi. Kvalitet zvuka je takodjer odlican, jedina zamjerka je malo losiji zvuk mikrofona, ipak moze proci.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...
abbondanzieri1 kaže...

Pozdrav svima, zelim vam ugodno igranje na novoj konzoli..da li moze netko ukratko napisat iskustva za ove nove pulse 3D slusalice za ps5, jel se isplate?

 Imam ih, odlicne su, lagane i udobne na glavi. Kvalitet zvuka je takodjer odlican, jedina zamjerka je malo losiji zvuk mikrofona, ipak moze proci.

Da li je kvalitetniji mikrofon na dualsensu?

 

Frend od kojeg sam trebao uzet konzolu, a narucio je preko Tcoma, mi je bas javio da su njega smjestili u 3. Val. Njegova stize tek pocetkom 2021.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 11:52 (SimeKZ).
8 godina
online
Sony PlayStation 5

Nisam neko vrijeme pratio stanje i ponudu ps4 igara (rabljenih, disc), no evo kako cekam ps5, rekoh, sto nebih nabavio par rabljenih igara, sto jos nisam igrao, ili bi eventualno htio imati u kolekciji...

 

Odem na njuskalo, i neugodno se iznenadim, cini mi se da su i ps4 igre poskupile izlaskom ps5?

 

Sjecam se, ono sto sam zadnji put platio 50-60kn, sad nema oglasa ispod 100kn, sto bijase 100, sad je minimalno 150, i tako....

 

Ne zelim reci da je skupo, ili nerealno, no cini mi se novi val oportunizma, nova prilika za prodaju, pa zasto dati za 50....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

Planirala sam kupiti ps5 za godinu-dvije kad prodju djecje bolesti i bude veci izbor igrica, ali sam podlegla hypeu zbog vas i u petak ga ubola u tele2, navodno stize krajem prosinca...

 

Citam ovdje kako su neki pisali da su brzo sve prebacili s ps4 na ps5, na sto se tu misli, na sejvove ili bas na igre? Meni su sve igre na eksternom hdd-u, ni jedna nije za ps5, da li ce mi tako raditi na ps5 ili cu ih morati nanovo instalirati/skidati (nisu sve digitalne)?

 

Ps+ collection ne mogu "kupiti" dok nemam fizicki ps5? Nisam nikad uzimala ps+ pretplatu pa ne mogu provjeriti...

Edit- iskopala sam odgovor na njihovoj stranici:

Plus Collection (PS5 only)

This collection of games from PS4 is available for Plus members only on PS5 consoles. 

  • On PS5, go to Games home > PlayStation Plus > Plus Collection.

 

Btw, ne svidja mi se novi store, imala sam brdo toga na wish listi pa kupovala kad bi bili popusti, a sad su izbacili wish listu 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 14:06 (Korisnik1251).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Korisnik1251 kaže...

Planirala sam kupiti ps5 za godinu-dvije kad prodju djecje bolesti i bude veci izbor igrica, ali sam podlegla hypeu zbog vas i u petak ga ubola u tele2, navodno stize krajem prosinca...

 

Citam ovdje kako su neki pisali da su brzo sve prebacili s ps4 na ps5, na sto se tu misli, na sejvove ili bas na igre? Meni su sve igre na eksternom hdd-u, ni jedna nije za ps5, da li ce mi tako raditi na ps5 ili cu ih morati nanovo instalirati/skidati (nisu sve digitalne)?

 

Ps+ collection ne mogu "kupiti" dok nemam fizicki ps5? Nisam nikad uzimala ps+ pretplatu pa ne mogu provjeriti...

Edit- iskopala sam odgovor na njihovoj stranici:

Plus Collection (PS5 only)

This collection of games from PS4 is available for Plus members only on PS5 consoles. 

  • On PS5, go to Games home > PlayStation Plus > Plus Collection.

 

Btw, ne svidja mi se novi store, imala sam brdo toga na wish listi pa kupovala kad bi bili popusti, a sad su izbacili wish listu 

 Ne preporučam ti da prebacuješ sa eksternog HDD-a PS4 igre na PS5. Iako je ta opcija prva ili druga u inicijalnom wizardu dok se pokrene OS, navodno su neki imali problema zbog korištenja te opcije. Ništa što Sony neće riješiti nekim apdejtom firmwarea, ali opet, ja bih svakako nanovo skinuo sa storea sve igre koje želim igrati.

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nešto sam se bunio protiv njuškalo postova na temi ali eto sad ću sam protiv sebe... Ali realno, uopće mi ne smetaju njuškalo postovi, samo sam malo seruckao...

Dakle, mogao bih sad staviti oglas za ps4 pro za 7000 kn. Jer tko nema para za ps5 za 15000 kn, mogao bi si djetetu za svetog nikolu priuštiti ps4 za tričavih 7000.

Ako dodam psvr komplet, onda ide to za 15000 kn, što je realna cijena jer u ps5 paketu za 15000 ne dobiješ 3d. Dakle gubiš imerzivnosti itd.

E da, moj ps4 pro je kupljen u hr, dakle nije model za njemačko ili neko drugo nekompatibilno tržište tj. koristi sve hrvatske potencijale, tj. radi bez greške na hr elektroenergetskoj mreži.

Plan mi je da kupim onaj ps5 za 15000 kn pa sam prošao praktički džabalesku. A lova se okreće.

P.S. za forumaše dajem popust 30%. Kad je bal nek je maskenbal.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 14:21 (Ezio).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo i mojih iskustava nakon dan i pol korištenja :)

 

Za početak, jako me oduševio dizajn i minimalizam sučelja. Nije sad nešto ekstra ekstra važno, ali u to ćemo gledati sljedećih 7 godina, pa zašto da bude ružno i natrpano - ne kažem da je PS4 sučelje bilo takvo, ali ovo je za stepenicu iznad. Ne sviđa mi se jedino što su shortcuti nešto drugačiji (pritisak na PS gumb umjesto long press da bi se konzola ugasila, kontroler ugasio itd), ali sve ostalo mi se sviđa. Brzina koja to sve prati također, nema više zamornog čekanja kao na PS4 (Pro) od 2-3 minute da bi se claimale PS plus igre.

 

Kontroler je, ukratko, fantastičan. Kao i mnogi ovdje, preferirao sam Xbox kontroler zbog veličine, sve do sad. Već je više manje sve rečeno o Astrobotu, "smart" vibracijama itd, a fora mi je bio i zvučni efekt prskanja vode koji dolazi direktno iz kontrolera dok trčiš tamo po nekom bazenčiću. Mislim da su vibracije toliko precizne da bih mogao žmireći pogoditi površinu po kojoj trčim :)

 

Od igara sam osim Astrobota isprobao Fifu 21 i Rise of the Tomb Raider (ostala mi sa PS Plusa i to sam baš htio igrati) - nijedna još nema PS5 optimizacije, pa svi ovi featurei sa kontrolera ne rade (plus Rise of the Tomb Raider u 4K modu i dalje ima 30 fpsa jer je lockano), ali oduševila me brzina loadinga. Idealno bi bilo naravno da ga nema, ali i sada je taman na razini da se ne primijeti. Plus, dok Lara puca iz pištolja, čuje se zvučni efekt i na kontroleru, ne sjećam se da je to bilo na PS4.

 

Zasad sam primijetio samo jedan problem - dok sam igrao Fifu, u jednom trenutku mi se na cca 500 ms zacrnio ekran i potom se ponovno upalio i sve je nakon toga bilo OK. Međutim, sjećam se da mi je slično bilo i sa PS4 Pro (otprilike se to znalo dogoditi jednom u 2 tjedna), pa se ne bih čudio da je možda i do TV-a. Jel imao netko sličan problem?

 

E da, i HDMI kabel mi je za nijansu prekratak, ne znam koliko je dugačak, ali HDMI utori su mi sa desne strane TV-a, a PS5 mi bolje odgovara na lijevoj i jedva sam ga ukopčao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 14:32 (Marko).
 
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

ovo sa gašenjem ekrana na kratko se meni isto događalo na ps4 a događa mi se i na chromecastu. Nije često, upravo tako kako si i rekao-jednom u dva tjedna. TV je samsung JU7000

PSN - darklydexter
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Marko kaže...

 

E da, i HDMI kabel mi je za nijansu prekratak, ne znam koliko je dugačak, ali HDMI utori su mi sa desne strane TV-a, a PS5 mi bolje odgovara na lijevoj i jedva sam ga ukopčao.

 

Pokraj tvog TVa PS5 na slici izgleda kao smiješna mala dječja igračka :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Je li probao ko sa svojim računom prijaviti se na PS5 od nekog drugog da claima PS+ Collection? Rado bi igrao na četvorci neke naslove dok ne dođe petica
na svadbi zovu me Svemirko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Marko kaže...

 

E da, i HDMI kabel mi je za nijansu prekratak, ne znam koliko je dugačak, ali HDMI utori su mi sa desne strane TV-a, a PS5 mi bolje odgovara na lijevoj i jedva sam ga ukopčao.

 

Pokraj tvog TVa PS5 na slici izgleda kao smiješna mala dječja igračka :-)

Eh da.. Marko koliki ovo TV imaš? U inčima molim :-D

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Applovac kaže...
Je li probao ko sa svojim računom prijaviti se na PS5 od nekog drugog da claima PS+ Collection? Rado bi igrao na četvorci neke naslove dok ne dođe petica

 Radi

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Marko kaže...

 

E da, i HDMI kabel mi je za nijansu prekratak, ne znam koliko je dugačak, ali HDMI utori su mi sa desne strane TV-a, a PS5 mi bolje odgovara na lijevoj i jedva sam ga ukopčao.

 

Pokraj tvog TVa PS5 na slici izgleda kao smiješna mala dječja igračka :-)

 Hehe, ma ispada tako na slici, zapravo je prešao polovicu visine TV-a uključujući TV stalak :)

Envy kaže...
Bitanga kaže...
Marko kaže...

 

E da, i HDMI kabel mi je za nijansu prekratak, ne znam koliko je dugačak, ali HDMI utori su mi sa desne strane TV-a, a PS5 mi bolje odgovara na lijevoj i jedva sam ga ukopčao.

 

Pokraj tvog TVa PS5 na slici izgleda kao smiješna mala dječja igračka :-)

Eh da.. Marko koliki ovo TV imaš? U inčima molim :-D

65 inča. Ni OLED ni QLED, ovaj: https://www.samsung.com/hr/support/model/UE65MU6502UXXH/ 

Kupio sam ga sredinom 2018-e, mislim da je model iz 2017-e.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 14:50 (Marko).
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ezio kaže...

ovo sa gašenjem ekrana na kratko se meni isto događalo na ps4 a događa mi se i na chromecastu. Nije često, upravo tako kako si i rekao-jednom u dva tjedna. TV je samsung JU7000

 Da, i ja imam Samsung TV. Trebat ću to malo istražiti, možda je do nekog postprocessinga ili slično.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Marko kaže...
* * *

Eh da.. Marko koliki ovo TV imaš? U inčima molim :-D

65 inča. Ni OLED ni QLED, ovaj: https://www.samsung.com/hr/support/model/UE65MU6502UXXH/ 

Kupio sam ga sredinom 2018-e, mislim da je model iz 2017-e.

Eh hvala puno.. idem na kakvu sekciju jer moram danas odlučiti koji TV starcima da kupim.

Sorry na offtopicu.. a možda i nije jer tek na 65" se može vidjeti razlika u 4K sadržaju nakon 2,5 metra udaljenosti za razliku od 55". Barem kako sam ja testirao.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Applovac kaže...
Je li probao ko sa svojim računom prijaviti se na PS5 od nekog drugog da claima PS+ Collection? Rado bi igrao na četvorci neke naslove dok ne dođe petica

 Kolko znam to bi trebalo radit. 

Ako netko treba, mogu mu ja aktivirat na svom ps5, nije problem. 

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nismo komentirali mi koji smo dobili konzole, jer nitko nije brijao na to od uzbuđenja zbog setupa i igranja, ali evo baš gledam račun od Svijeta Medija.

Kao što smo i pričali, dva su računa na datum 19.11:

 

- storno računa predujma - negativni iznos uplate na dan preordera

- račun na kojem je navedeno da je kao način plaćanja navedeno avansno plaćanje

 

E sad, jel to sve moglo biti odrađeno i dva dana prije, ja vjerujem da je.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nitko ne pise nista o zujanju konzole u idleu i u loadu.Coil whine sam samo ja potrefio ili vas to ne smeta?
Kad je sve tiho po noci itekako se cuhe konzola.Ili ja imam defektnu.Isto tako wifi 5ghz prekida konekciju.2.4 i Lan rade besprijekorno.

Imam spidermana goty za ps4.Jel on updejtan na remaster za ps5 ili je to druga igra?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
On nije Updatean, samo kad kupis Miles Morales Ultimate Edition dobijes upadate verziju Spidermana
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ares001 kaže...
Nitko ne pise nista o zujanju konzole u idleu i u loadu.Coil whine sam samo ja potrefio ili vas to ne smeta?
Kad je sve tiho po noci itekako se cuhe konzola.Ili ja imam defektnu.Isto tako wifi 5ghz prekida konekciju.2.4 i Lan rade besprijekorno.

Imam spidermana goty za ps4.Jel on updejtan na remaster za ps5 ili je to druga igra?

 Ja nemam coil whine. Konzola mi je stvarno tiha cijelo vrijeme, u igrama i u idleu. Nebo i zemlja razlika u odnosu na PS4 Pro.

 

Spiderman remaster ti se vodi kao druga igra. Moraš kupiti remaster verziju, odnosno Miles Morales Ultimate da bi igrao u boljoj grafici i 60 fps.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 15:41 (antimadridista).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ares001 kaže...
Nitko ne pise nista o zujanju konzole u idleu i u loadu.Coil whine sam samo ja potrefio ili vas to ne smeta?
Kad je sve tiho po noci itekako se cuhe konzola.Ili ja imam defektnu.Isto tako wifi 5ghz prekida konekciju.2.4 i Lan rade besprijekorno.

Imam spidermana goty za ps4.Jel on updejtan na remaster za ps5 ili je to druga igra?

Meni je konzola spojena wi fi na 5GHz i u tri dana niti jednom nije crkla veza. No ja sam si na routeru podijelio wi fi na 2.4 i 5 GHz tako da mi se ne miješaju i spajam se na točno određenu vezu. Tri godine nemam s tim problema niti na jednom uređaju. Konzola mi radi cijeli dan, svaki dan. Baš par puta dnevno stavim uho na konzolu i ja stvarno ništa ne čujem, bar za sada.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jebiga potrefila me s greskom konzola.Kad budu dostupne svugdje onda cu reklamirat.
 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...
gamex1423 kaže...
abbondanzieri1 kaže...

Pozdrav svima, zelim vam ugodno igranje na novoj konzoli..da li moze netko ukratko napisat iskustva za ove nove pulse 3D slusalice za ps5, jel se isplate?

 Imam ih, odlicne su, lagane i udobne na glavi. Kvalitet zvuka je takodjer odlican, jedina zamjerka je malo losiji zvuk mikrofona, ipak moze proci.

Da li je kvalitetniji mikrofon na dualsensu?

 

Frend od kojeg sam trebao uzet konzolu, a narucio je preko Tcoma, mi je bas javio da su njega smjestili u 3. Val. Njegova stize tek pocetkom 2021.

 Nisam probao ovaj od dualsense ali ono sto sam vidio testiranja i poredjenja na netu cini se da je osjetno kvalitetniji mikrofon u njemu naspram ovog od pulse 3d. Valjda je problem sto su ga ubacili unutra pa ima blagi efekat kao da se iz nekog bureta prica...

Korisnik1251 kaže...

Planirala sam kupiti ps5 za godinu-dvije kad prodju djecje bolesti i bude veci izbor igrica, ali sam podlegla hypeu zbog vas i u petak ga ubola u tele2, navodno stize krajem prosinca...

 

Citam ovdje kako su neki pisali da su brzo sve prebacili s ps4 na ps5, na sto se tu misli, na sejvove ili bas na igre? Meni su sve igre na eksternom hdd-u, ni jedna nije za ps5, da li ce mi tako raditi na ps5 ili cu ih morati nanovo instalirati/skidati (nisu sve digitalne)?

 

Ps+ collection ne mogu "kupiti" dok nemam fizicki ps5? Nisam nikad uzimala ps+ pretplatu pa ne mogu provjeriti...

Edit- iskopala sam odgovor na njihovoj stranici:

Plus Collection (PS5 only)

This collection of games from PS4 is available for Plus members only on PS5 consoles. 

  • On PS5, go to Games home > PlayStation Plus > Plus Collection.

 

Btw, ne svidja mi se novi store, imala sam brdo toga na wish listi pa kupovala kad bi bili popusti, a sad su izbacili wish listu 

 Wish lista postoji i na PS Store na PS5, samo su izbacili sa PS app.


Napomena, COD BO Cold War kreshuje konzolu, igrao sinoc i odjednom mi se samo ugasi, morao iskljuciti iz struje i ponovo ukljuciti te je bio onaj system check ali sve OK. Prijatelju je danas zaledilo sve u toj igri a po netu vidim masu raje na ps5 i xbox da se zali da im igra kreshuje konzolu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 16:42 (gamex1423).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ares001 kaže...
Jebiga potrefila me s greskom konzola.Kad budu dostupne svugdje onda cu reklamirat.

 Meni se cuje samo kad palim plej, kad udjem u igru i tokom igre ne cuje se.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice