Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.701.249
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Iako su citaci definitivno stvar proslosti, bas kao i na pc-u, vec u slijedecoj generaciji ocekujem izostanak bilo kakve optike na konzolama, za sada pozdravljam ovaj potez, i za mene (a vjerujem i za vecinu ljudi) digital edition nema smisla.

 

Dok na pc nije nikakav problem prakticki unedogled povecavati diskovni prostor, za sitne novce, s ps5 je situacija drasticno drugacija. Em je u startu limitiran s vrlo malo prostora, 600-tinjak gb je par igara doslovce, em je mogucnost prosirenja diskovnog mjesta upitno. Da, opcija je tu, no kad ce je sony omoguciti, i pod kojim uvjetima.... veliko pitanje.

 

Neznas ustvari sto bi bilo gore - da ponude jedan svoj disk, "ps5 original" koji ce se naplacivati puno, a nuditi malo, ili da sloze listu kompatibilnih drajvova za prosirenje... Kako god, omogucavanjem bilo cega "externog" otvaraju vrata za exploite i iskoristavanje sigurnosnih propusta, sto sony nece dozvoliti u samom startu. Uostalom, i instalacija na externi disk kod ps4 je bila feature maltene od starta, no, zazivjela je poprilicno kasno, tako ce biti i ovdje.

 

Nadalje, ssd disk takve brzine (koja je kako uvjeravaju nuzna za ps5) nece biti nimalo jeftin, pa s time niti interesantan velikoj vecini ljudi.

 

Kod nas je net takav kakav je, za vecinu ljudi skidanje 100-150gb nije bas tako brzo, da kazes - ma slazem u library, kad mi se igra, par minuta, skinem, igram, obrisem...

 

I najbitnije, igre su kratke. Disk verziju uvijek mozes zamjeniti, prodati, pokloniti nekome.... netko tebi pokloniti....  povratiti dio ulozenog novca, preusmjeriti ga za novu igru....

 

S digitalnom, sjedi i placi, odigrao si, nije ti vise interesantna.....to je to.

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Ja ne vidim neki + u digital verziji barem ne na pocetku generacije.

ovisis iskljucivo o storeu cak i da nabavis us acc.

 

za pocetak mislim da je disc verzija isplatljivija kupis, prodes, prodas.

tko planira kupiti ps5 tamo negdje za 3-4 god tu mislim da ce digital
dodi do izrazaja. nekad su cijene na storeu bolje nekad u nasim trgovinama,

imam puno digital igara, ali opet bi radije isao na disc verziju.

 

odigram prodam i tak krug, budala sto to dosad nisam radio. prodem igru,

cuvam ju ne znam ni sam za sta i onda joj padne cijena i moze se prodat
za kutiju pljuga

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Prosao Bugsnax :):)

prva ps5 igra koja je pala, moram reci da nije tolko losa.. isplati se odigrati, igranje novinara\detektiva... Lov na razna bica (ala pokemoni) malo mozgalica skroz pocetnih itd....

skroz ok

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Meni u rest modeu nikako ne puni dzojstik, ustvari pokazuje da puni al nema ni one narandzaste boje na dzojstiku nit ista. Isto ko da je ugasen. Zna li neko do cega je?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
miikaa77 kaže...

Meni u rest modeu nikako ne puni dzojstik, ustvari pokazuje da puni al nema ni one narandzaste boje na dzojstiku nit ista. Isto ko da je ugasen. Zna li neko do cega je?

 Takoder, puni se no nema narandzaste boje koja daje do znanja da se puni... Znaci nisi jedini. Mozda nekim updejtom to rijese kasnije.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
miikaa77 kaže...

Meni u rest modeu nikako ne puni dzojstik, ustvari pokazuje da puni al nema ni one narandzaste boje na dzojstiku nit ista. Isto ko da je ugasen. Zna li neko do cega je?

 pogledaj si u power settinzima tamo moras nariktat da ti u rest modu puni gamepad...

jel ti ga puni kada je konzola upaljena?

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gajotres kaže...
Ne treba to 200+ za digitalnu verziju dovoljano je i 150 🤣🤣🤣🤣🤣

 

Al to nitko ne nudi, samo 100 i 200, onda moraš 200 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...

Iako su citaci definitivno stvar proslosti, bas kao i na pc-u, vec u slijedecoj generaciji ocekujem izostanak bilo kakve optike na konzolama, za sada pozdravljam ovaj potez, i za mene (a vjerujem i za vecinu ljudi) digital edition nema smisla.

 

Dok na pc nije nikakav problem prakticki unedogled povecavati diskovni prostor, za sitne novce, s ps5 je situacija drasticno drugacija. Em je u startu limitiran s vrlo malo prostora, 600-tinjak gb je par igara doslovce, em je mogucnost prosirenja diskovnog mjesta upitno. Da, opcija je tu, no kad ce je sony omoguciti, i pod kojim uvjetima.... veliko pitanje.

 

Neznas ustvari sto bi bilo gore - da ponude jedan svoj disk, "ps5 original" koji ce se naplacivati puno, a nuditi malo, ili da sloze listu kompatibilnih drajvova za prosirenje... Kako god, omogucavanjem bilo cega "externog" otvaraju vrata za exploite i iskoristavanje sigurnosnih propusta, sto sony nece dozvoliti u samom startu. Uostalom, i instalacija na externi disk kod ps4 je bila feature maltene od starta, no, zazivjela je poprilicno kasno, tako ce biti i ovdje.

 

Nadalje, ssd disk takve brzine (koja je kako uvjeravaju nuzna za ps5) nece biti nimalo jeftin, pa s time niti interesantan velikoj vecini ljudi.

 

Kod nas je net takav kakav je, za vecinu ljudi skidanje 100-150gb nije bas tako brzo, da kazes - ma slazem u library, kad mi se igra, par minuta, skinem, igram, obrisem...

 

I najbitnije, igre su kratke. Disk verziju uvijek mozes zamjeniti, prodati, pokloniti nekome.... netko tebi pokloniti....  povratiti dio ulozenog novca, preusmjeriti ga za novu igru....

 

S digitalnom, sjedi i placi, odigrao si, nije ti vise interesantna.....to je to.

 

Pišeš kao da za igre na bluray disku ne treba SSD disk space.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
toxic kaže...
miikaa77 kaže...

Meni u rest modeu nikako ne puni dzojstik, ustvari pokazuje da puni al nema ni one narandzaste boje na dzojstiku nit ista. Isto ko da je ugasen. Zna li neko do cega je?

 pogledaj si u power settinzima tamo moras nariktat da ti u rest modu puni gamepad...

jel ti ga puni kada je konzola upaljena?

 Izabrao sam na pocetku onaj mod gdje puni kontrolere i skida igre i apdejte.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...

Ja ne vidim neki + u digital verziji barem ne na pocetku generacije.

ovisis iskljucivo o storeu cak i da nabavis us acc.

 

za pocetak mislim da je disc verzija isplatljivija kupis, prodes, prodas.

tko planira kupiti ps5 tamo negdje za 3-4 god tu mislim da ce digital
dodi do izrazaja. nekad su cijene na storeu bolje nekad u nasim trgovinama,

imam puno digital igara, ali opet bi radije isao na disc verziju.

 

odigram prodam i tak krug, budala sto to dosad nisam radio. prodem igru,

cuvam ju ne znam ni sam za sta i onda joj padne cijena i moze se prodat
za kutiju pljuga

 

99% ljudi s djecom se neće složiti s tobom :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...

odigram prodam i tak krug, budala sto to dosad nisam radio. prodem igru,

cuvam ju ne znam ni sam za sta i onda joj padne cijena i moze se prodat
za kutiju pljuga

 

Tko će se zadnji smijati za 40 godina kada za TLoU disk bude prodao za četiri cifre... 😏

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Eric Prydz kaže...
bloodborne kaže...

odigram prodam i tak krug, budala sto to dosad nisam radio. prodem igru,

cuvam ju ne znam ni sam za sta i onda joj padne cijena i moze se prodat
za kutiju pljuga

 

Tko će se zadnji smijati za 40 godina kada za TLoU disk bude prodao za četiri cifre... 😏

 Pa ja je cuvam jer ce mi se mozda igrat opet nakon nekog vremena...

6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja se još nisam odlučio bili uzeo digital ili disk verziju. 80% igara koje kupim su digitalne i k tome još i na popustu. Nije mi bitno imati day one igre, osim...Osim onih par koje kupim po punoj cijeni i na koje sam baš nabrijan. Ali onda te takve igre igram po par mjeseci, kako zbog nedostatka vremena tako i zbog činjenice da želim što detaljnije istražiti igru. Long story short, dok ja takvu igru završim ona na njuškalu već košta 60-70% jeftinije i ne isplati mi ju se prodavati. 

 

 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Tele 2 update:

 

Kao sto je bilo prvorec3no da ce konzole valjda biti dostavljene ovaj tjedan, sad su promijenili u , da ce valjda  biti tek poslane ovaj tjedan, mamicu im poljubim lopovsku neodgovornu

 

Kako mi se cini da ce prije dobit konzolu ovi iz drugog vala nego mi

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 9:44 (Marcek555).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Pišeš kao da za igre na bluray disku ne treba SSD disk space.

 Naravno da treba...

 

No, iz perspektive brzine neta, nekome sa 10-20-50mbps brzinom je svakako jednostavnije i brze ubaciti disk u citac, instalirati, nego skidati. I u svakom momentu mozes igru obrisati, osloboditi si mjesto za nesto drugo, i onda u roku par minuta ponovo obrisanu igru vratiti nazad, i nastaviti gdje si stao. Ovako, ako znas da ce trebati sati/dani da nesto skines.... 

 

Dodatno, vecina igara nakon sto ih jednom odigram su mi bezvrijedne, nemaju neki replay value, zasto ih ne prodati za 50kn i te novce uloziti u nabavku druge? Dodatak na dodatno, disk izdanjima cijena brze pada, pa ako ne moras igrati bas prvi dan, vecinu igara ces na disku nabaviti daleko jeftinije nego na bilo kojem ps saleu.... i prije.

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
bloodborne kaže...

Ja ne vidim neki + u digital verziji barem ne na pocetku generacije.

ovisis iskljucivo o storeu cak i da nabavis us acc.

 

za pocetak mislim da je disc verzija isplatljivija kupis, prodes, prodas.

tko planira kupiti ps5 tamo negdje za 3-4 god tu mislim da ce digital
dodi do izrazaja. nekad su cijene na storeu bolje nekad u nasim trgovinama,

imam puno digital igara, ali opet bi radije isao na disc verziju.

 

odigram prodam i tak krug, budala sto to dosad nisam radio. prodem igru,

cuvam ju ne znam ni sam za sta i onda joj padne cijena i moze se prodat
za kutiju pljuga

 

99% ljudi s djecom se neće složiti s tobom :-)

 auu kad se sjetim sta sam bacao cd-e i gamepade kad sam imao ko klinac ps1/2

 i kak je stari bio u prizemlju u dnevnom boravku i cuo da leti sve po sebi,

 dolazio je gore a ja sam samo bio u iscekivanju šamarelice, sa tih stepenica

 sam vec znao i cuo sta slijedi :D

Eric Prydz kaže...
bloodborne kaže...

odigram prodam i tak krug, budala sto to dosad nisam radio. prodem igru,

cuvam ju ne znam ni sam za sta i onda joj padne cijena i moze se prodat
za kutiju pljuga

 

Tko će se zadnji smijati za 40 godina kada za TLoU disk bude prodao za četiri cifre... 😏

 hahahah, slicnu viziju moj buraz ima za nba 2k mamba edition, sad kad sam vracao mob
 za vikend u links navratio usput do arene instar ju nema, links, sd, elispo nitko nema
 mamba edition u ponudi ili nisu ni imali.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Prije par tjedana je Fifa 20 bila 38kn na storu, nađi mi toga na njušci il u ducanu koji ima takvu cijenu diska :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav da li netko zna jel se jos i dalje mogu naruciti 3d pulse ps5 slusalice...ako ne, kad bi se otprilike mogle ako netko ima informaciju?

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
abbondanzieri1 kaže...

Pozdrav da li netko zna jel se jos i dalje mogu naruciti 3d pulse ps5 slusalice...ako ne, kad bi se otprilike mogle ako netko ima informaciju?

 za vikend bio u linksu ( trešnjevka ) imali 3 kom izlozena.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Marcek555 kaže...

Tele 2 update:

 

Kao sto je bilo prvorec3no da ce konzole valjda biti dostavljene ovaj tjedan, sad su promijenili u , da ce valjda  biti tek poslane ovaj tjedan, mamicu im poljubim lopovsku neodgovornu

 

Kako mi se cini da ce prije dobit konzolu ovi iz drugog vala nego mi

 Meni je ta informacija recena jos prosli tjedan petak mislim da ce tek ovaj tjedan biti poslane, tj da ce biti poslane krajem iduceg tjedna to sam u petak dobio od 3 razlicita agenta.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
miikaa77 kaže...

Meni u rest modeu nikako ne puni dzojstik, ustvari pokazuje da puni al nema ni one narandzaste boje na dzojstiku nit ista. Isto ko da je ugasen. Zna li neko do cega je?

 Ne treba ni svijetliti, za svijetli samo da ti pokaze kako je prikljucen na punjac, a onda fadeouta i to je skroz ok, ne svijetli stalno, ali se puni

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

https://steamcommunity.com/id/HeatPwnz/
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Treba ih stisnuti Prigovorima na mail i javno na fb stranicu. Imao sam razumijevanja za 2-3 dana kašnjenja ali sve preko toga je bahato i neorganizirano prema korisnicima. Ili je u pitanju lijenost ili ne shvaćaju pojam "prednarudžba". Ako je kasnilo njima zbog blagdana, kasnilo je i drugim operaterima, koji su ipak stigli sve provuć kroz sustave i dostaviti svojim korisnicima. Štancanje generičkih odgovora im samo ide na štetu.
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Daneix kaže...
Marcek555 kaže...

Tele 2 update:

 

Kao sto je bilo prvorec3no da ce konzole valjda biti dostavljene ovaj tjedan, sad su promijenili u , da ce valjda  biti tek poslane ovaj tjedan, mamicu im poljubim lopovsku neodgovornu

 

Kako mi se cini da ce prije dobit konzolu ovi iz drugog vala nego mi

 Meni je ta informacija recena jos prosli tjedan petak mislim da ce tek ovaj tjedan biti poslane, tj da ce biti poslane krajem iduceg tjedna to sam u petak dobio od 3 razlicita agenta.

 Ma nek se jebu, nisu u stanju poslat konzolu gamad jedna

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav, dali je netko probao ili mozda zna dali CD verzija igre UFC 4 za PS4 radi na PS5 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...

 Naravno da treba...

 

No, iz perspektive brzine neta, nekome sa 10-20-50mbps brzinom je svakako jednostavnije i brze ubaciti disk u citac, instalirati, nego skidati. I u svakom momentu mozes igru obrisati, osloboditi si mjesto za nesto drugo, i onda u roku par minuta ponovo obrisanu igru vratiti nazad, i nastaviti gdje si stao. Ovako, ako znas da ce trebati sati/dani da nesto skines.... 

 

Dodatno, vecina igara nakon sto ih jednom odigram su mi bezvrijedne, nemaju neki replay value, zasto ih ne prodati za 50kn i te novce uloziti u nabavku druge? Dodatak na dodatno, disk izdanjima cijena brze pada, pa ako ne moras igrati bas prvi dan, vecinu igara ces na disku nabaviti daleko jeftinije nego na bilo kojem ps saleu.... i prije.

 

 

Slažem se djelomično ovo za download, ali imaš igre koje se ne isplati kupovati na disku. Npr, ako si kupio CoD MW, Destiny, Rainbow Six Siege, Overwatch na disku naskidat ćeš se updejtova bez obzira na disk. 

Neke single player igre, pogotovo one koje ne žive dalje, koje se odigraju i prodaju - dapače - pogotovo ako si solo i nemaš djecu. Ako imaš djecu priča je skroz drugačija, jer bi i oni igrali, svojim tempom i u skladu s obavezama u školi i sl. Pa onda još i ne daju da prodaš, i na kraju završiš zakucan na disk zauvijek :-)

 

No, nema pravog odgovora, svatko za sebe odlučuje što mu je bolje i to je to.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 10:33 (Bitanga).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Za mene je jedino disk verzija dolazila u obzir. Svaki single player igru odigram jednom i nikad vise i sto ce mi onda.

Sad sam kupio DS koji cu za sto kuna manje prodat kad je predjem. Odigras top naslov za male pare a nek za nula kuna ako ga uspijes prodat po istoj cijeni.I sad nek mi netko kaze da je digital u prednosti.Ne razumijem

 

 

Za par odigranih igara nadomjestim razliku u cijeni konzole a gdje su jos sve dalje odigrane.

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 10:41 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Scrappy kaže...

Ono kad stavis liquid mental na SoC a zaboravis da moras hladit ostatak sistema

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 10:31 (Mew).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Evo sto mi stiglo na upit iz svijeta medija.... Ni neznaju kad će doći 😄
Znači da mi iz drugog vala (10. mj) jos nista neznamo i da ovaj mjesec sigurno necemo dobiti. Mogu tek misliti kad ce dobiti ovi koji su narucili 19.11.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Marcek555 kaže...
Daneix kaže...
Marcek555 kaže...

Tele 2 update:

 

Kao sto je bilo prvorec3no da ce konzole valjda biti dostavljene ovaj tjedan, sad su promijenili u , da ce valjda  biti tek poslane ovaj tjedan, mamicu im poljubim lopovsku neodgovornu

 

Kako mi se cini da ce prije dobit konzolu ovi iz drugog vala nego mi

 Meni je ta informacija recena jos prosli tjedan petak mislim da ce tek ovaj tjedan biti poslane, tj da ce biti poslane krajem iduceg tjedna to sam u petak dobio od 3 razlicita agenta.

 Ma nek se jebu, nisu u stanju poslat konzolu gamad jedna

Posto ugovor nije produzen/sklopljen tako dugo dok konzola nije dostavljena ja im upravo pišem mail u kojem trazim raskid dogovora ako konzola danas ili najkasnije sutra ne bude kod mene na adresi... Iz principa cu biti na bilo kojoj drugoj mrezi jer je lažu i zavlače ljude.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice