Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.613
|
čitano: 4.731.149
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jesam li ja jedini mozak koji igra ps4 ver spidermana na svojoj ps5?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kako to funkcionira uopće sa prelaskom ps 4 na ps5 verziju? Ja nigdje ne vidim opciju upgradea i sl. Recimo Days Gone kontam da radi 100% u 60 fps-a, a nisam ništa upgrejdao dodatno, samo skinuo igru i to je to. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
starblack kaže...
Jesam li ja jedini mozak koji igra ps4 ver spidermana na svojoj ps5?

 Budi sretan kolega ti si jedini koji imaš PS5

3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Divna konzola stvarno.
Imao sam ps3 sa svim onim move dodacima i kamerom, ps4 ali ga morao prodat...
Ovaj ps5 nedam... Neka traje.
Jos moram nabavit dodatni dualsense, charger.
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
starblack kaže...
Jesam li ja jedini mozak koji igra ps4 ver spidermana na svojoj ps5?

 

Sumnjam. I ja sam tako prešao.

Mnogi će čekati rasprodaju i sniženja prije nego ponovo kupe PS5 verziju ako već posjeduju PS4 verziju, ili za Miles Moralesa Ultimate uz kojega se dobije.

 

12 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Jel itko igrao Borderlands 3 sa PS5 patchem? Jel vrijedi ovih para: https://www.mikronis.hr/Proizvod/ps4-igra-borderlands-3-p-n-ps4x-0545/21708

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Kako to funkcionira uopće sa prelaskom ps 4 na ps5 verziju? Ja nigdje ne vidim opciju upgradea i sl. Recimo Days Gone kontam da radi 100% u 60 fps-a, a nisam ništa upgrejdao dodatno, samo skinuo igru i to je to. 

 Kod igara koje imaju bas odvojenu PS4 i PS5 verziju u store odmah mozes da odaberes tacno koju ces, takodjer ako ti je instalirana mozes stisnuti options tipku pa idi na game version i tu odaberes. Neke igre, kao npr Days Gone, postoje samo u PS4 verziji, s tim da su izbacili update/patch za igru uz pomoc kojeg igra na PS5 ide u 60fps uz bolju rezoluciju.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Igram gow, i primjetio sam, kad je mele.fight, bez sjekire znaci, kao da fale dijelovi animacije dok udara.

Znaci, kad mlatim dok na ekranu nema neprijatelja, lik ima cijeli pokret rukom-udarac. No ako su neprijatelji, onda je onako trzavo, jedna slika je zamahnuta ruka, druga slika je udarac u neprijatelja, znaci nema nista izmedju, da ruka ide prema neprijatelju.

Dali je ovo jos netko primjetio mozda?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako mislis na one kratke pauze prilikom svakog udarca, nazalost ta glupost je kopirana jos iz (mislim) Zelda Ocarina of Time i mnoge igre su implementirale tu, po meni beskorisnu, mehaniku.
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Vrijedi.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

PlayStation Game Size on Twitter: "🚨 Resident Evil Village (PS5) ▶️ Download Size : 27.325 GB (Without Day One Patch) 🟩 Pre-Load : May 5 🟫 Launch : May 7 🟨 #PS5 #ResidentEvil8 #ResidentEvilVillage ⬜ @RE_Games https://t.co/7h3jNt8Bp5" / Twitter

 

 

Prema store-u izgleda da ce na xbox-u zauzimati 35GB. Iako se pricalo o tome kako ce na ps5 igre biti manje iskreno nisam ocekivao ovoliku razliku, pogotovo naspram last gen. Vec imamo dobar broj igara koje osjetno manje zauzimaju na ps5 nego na last gen konzolama pa cak i novom xbox series x/s. 

Ispade da manji ssd u ps5 na kraju nece biti  u zaostatku naspram onog u sx.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
1000 je više od 825 kak god da okreneš. Veći će "problem" biti ako taj brži SSD ne donese nikakve vidljive benefite PS5 verzijama igara. Zasad ih nema.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
1000 je više od 825 kak god da okreneš. Veći će "problem" biti ako taj brži SSD ne donese nikakve vidljive benefite PS5 verzijama igara. Zasad ih nema.

 Da, jeste vise. Ali kakve veze ima ako ce vecina igara 10-30% manje prostora zauzimati na ovom od 825GB? Mislim da je ovo tek pocetak i da ce sve ciste next gen igre biti manje na PS5, vjerovatno imaju bolju kompresiju a uz to sama mogucnost citanja podataka tom brzinom to sve omogucava. Sto se tice benefita, cudno da kazes da ih nema. Pokrecem svaku igru koja to ima preko kartica, i vecinom od home UI do igranja ne prodje vise od 5-10 sekundi, fast travel takodjer bas brz. Dolazi eto i ratchet and clank kojem je glavna mehanika vezana za tu brzinu ucitavanja, a vjerujem da ce se sony potruditi na jos igara pokazati prednosti.


Control za PS5 zauzima 25,79GB dok za xbox series X 42,5GB, sto je skoro 40% manje za PS5. Sta mislis koji ce se disk prije napuniti ako ovaj trend sa velicinama nastavi? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 9:57 (gamex1423).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
1000 je više od 825 kak god da okreneš. Veći će "problem" biti ako taj brži SSD ne donese nikakve vidljive benefite PS5 verzijama igara. Zasad ih nema.

 prije mi je u 2k trebalo 30 sekundi da krene utakmica i da ocita sve, sad u sekundi odmah..nikakvog loadinga nema..

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa meni na SeX se igre pokreću još brže jer imam quick resume. Trenutno su razlike minimalne i upitno je koliko će ako uopće to biti prednost PS5 na dulje staze. Ratchet and Clank će biti prvi test, ali nikako pokazatelj za dalje jer se radi o specifičnom načinu na koji je SSD iskorišten. Nećeš to vidjeti u svakoj igri kao da se radi o nečem univerzalno primijenjivom

Prosječan kupac kad dođe u dućan i na jednom proizvodu vidi 1000, a na drugom 825 što misliš za kojeg će pretpostaviti da ima više storagea?
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nebitno za prosjecnog kupca, nek on kupuje kaj hoce... nije valjda da se brinemo za te korporacije ?

Valjda gledas za sebe kaj je bolje.

 

Btw. imas i Demon's souls za kojeg su rekli da je moguce da ucitavanje bude instantno, ali su odlucili stavit tu tranziciju od 2-3 sekunde da igrac odahne malo :D

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
5 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

Nebitno za prosjecnog kupca, nek on kupuje kaj hoce... nije valjda da se brinemo za te korporacije ?

Valjda gledas za sebe kaj je bolje.

 

Btw. imas i Demon's souls za kojeg su rekli da je moguce da ucitavanje bude instantno, ali su odlucili stavit tu tranziciju od 2-3 sekunde da igrac odahne malo :D

 

Mene npr nervira u Ghost of Tsushima što se tako brzo učitava kod fast travela da ne stignem ni jedan hint pročitati :-)

Sa brzim loadingom će se morati malo drugačije prezentirati ti općeniti hintovi :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mortiis kaže...
Hexfire kaže...
1000 je više od 825 kak god da okreneš. Veći će "problem" biti ako taj brži SSD ne donese nikakve vidljive benefite PS5 verzijama igara. Zasad ih nema.

 prije mi je u 2k trebalo 30 sekundi da krene utakmica i da ocita sve, sad u sekundi odmah..nikakvog loadinga nema..

 ja tu ne vidim benificije jer u tim load 30 sec pauzama sam išao na wc,
 išao po kokice, otvorit pivčinu, zapalit cigaru. sad cu morati biti stalno prisutan
 jer ce se ucitat unutar 5 sec sve. i don't like that shit homie

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...
Mortiis kaže...
Hexfire kaže...
1000 je više od 825 kak god da okreneš. Veći će "problem" biti ako taj brži SSD ne donese nikakve vidljive benefite PS5 verzijama igara. Zasad ih nema.

 prije mi je u 2k trebalo 30 sekundi da krene utakmica i da ocita sve, sad u sekundi odmah..nikakvog loadinga nema..

 ja tu ne vidim benificije jer u tim load 30 sec pauzama sam išao na wc,
 išao po kokice, otvorit pivčinu, zapalit cigaru. sad cu morati biti stalno prisutan
 jer ce se ucitat unutar 5 sec sve. i don't like that shit homie

 

Ima nešto što se zove "options" button, a na PCu, ESC button :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
bloodborne kaže...
Mortiis kaže...
Hexfire kaže...
1000 je više od 825 kak god da okreneš. Veći će "problem" biti ako taj brži SSD ne donese nikakve vidljive benefite PS5 verzijama igara. Zasad ih nema.

 prije mi je u 2k trebalo 30 sekundi da krene utakmica i da ocita sve, sad u sekundi odmah..nikakvog loadinga nema..

 ja tu ne vidim benificije jer u tim load 30 sec pauzama sam išao na wc,
 išao po kokice, otvorit pivčinu, zapalit cigaru. sad cu morati biti stalno prisutan
 jer ce se ucitat unutar 5 sec sve. i don't like that shit homie

 

Ima nešto što se zove "options" button, a na PCu, ESC button :-)

 ehh, ali si zaboravio da to ne postoji u souls igrama.
 odnosno postoji samo malo drugačijim redosljedom.
 PS button -> Options -> Close Application :D

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...

 ehh, ali si zaboravio da to ne postoji u souls igrama.
 odnosno postoji samo malo drugačijim redosljedom.
 PS button -> Options -> Close Application :D

 

Hehe :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...
Bitanga kaže...
bloodborne kaže...
Mortiis kaže...
Hexfire kaže...
1000 je više od 825 kak god da okreneš. Veći će "problem" biti ako taj brži SSD ne donese nikakve vidljive benefite PS5 verzijama igara. Zasad ih nema.

 prije mi je u 2k trebalo 30 sekundi da krene utakmica i da ocita sve, sad u sekundi odmah..nikakvog loadinga nema..

 ja tu ne vidim benificije jer u tim load 30 sec pauzama sam išao na wc,
 išao po kokice, otvorit pivčinu, zapalit cigaru. sad cu morati biti stalno prisutan
 jer ce se ucitat unutar 5 sec sve. i don't like that shit homie

 

Ima nešto što se zove "options" button, a na PCu, ESC button :-)

 ehh, ali si zaboravio da to ne postoji u souls igrama.
 odnosno postoji samo malo drugačijim redosljedom.
 PS button -> Options -> Close Application :D

 Mislim da kada stisnes PS dugme da se svaka igra pauzira u pozadini, cim izbaci onaj menu sa activitie karticama a u najgorem slucaju drzanjem home tipke i odlaskom na home UI igra ce takodjer biti zaledjena.

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

pogledajte i nioh 2

ps4 verzija vs ps4 verija na ps5 vs ps5 verzija

 

https://m.youtube.com/watch?v=RB3kzRjA8bk&feature=emb_title

 

kolko znaci optimizacija za ssd vs sami ssd bez optimizacije

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

pogledajte i nioh 2

ps4 verzija vs ps4 verija na ps5 vs ps5 verzija

 

https://m.youtube.com/watch?v=RB3kzRjA8bk&feature=emb_title

 

kolko znaci optimizacija za ssd vs sami ssd bez optimizacije

 

Mislim da nam je trenutno veći problem nedostatak konzola i igara općenito, a najmanji učitavanje :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 11:49 (Bitanga).
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Mene npr nervira u Ghost of Tsushima što se tako brzo učitava kod fast travela da ne stignem ni jedan hint pročitati :-)

Sa brzim loadingom će se morati malo drugačije prezentirati ti općeniti hintovi :-)

 

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
1000 je više od 825 kak god da okreneš. Veći će "problem" biti ako taj brži SSD ne donese nikakve vidljive benefite PS5 verzijama igara. Zasad ih nema.

 

Osim onog što su ostali rekli, u multiplatform naslovima već postoji prednost u brzini učitavanja ali trenutno relativno zanemarivu IRL, i sumnjam da će ići dalje od toga jer se ipak svodi na najmanji zajednički nazivnik.  Ono što je zanimljivije i gdje bi trebao biti pravi benefit je u ekskluzivama. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Sekiro mi je uz DS3 najdraza From Software igra. Bili su hrabri, nakon mehanike dodgea i parrya u Bloodborne, štita u Dark Souls, pokušali su s mehanikom deflecta i uspjeli. Igra je jako dobro balansirana. Kad ju igras prvi put tesko je, igrao sam ju day one i onaj smrad u bjelome, s kopljem, mi je bio jakooo tezak dok nisam shvatio kako raditi mikiri counter. Kako napredujes otkljucavas skilove koji puno znače.
Orin of the water, ema, ape, demon i saint su tako vrhunski bosevi, a genichiro pravi skill check. A tek Npcs, svaki sa svojom pricom, najdrazi mi je Badger, pratite njegov quest do kraja. Zasluženo igra godine.

 Ja sam igro od fromsoftware bloodborne, ds2, ds1, te ds3 tim redoslijedom, te mogu reći da je ds3 najgora igra po gameplayu od svih navedenih.

 

Ono što daje najveći replay value tim igrama je gameplay sa različitim oružjima, klasama, to je zaista vrhunski odrađeno. U ds3 je je problem što je većina trash mobova prebrza, tako da najbolje oružje ispada 1h sword što se dobije napočetku sa king klasom, sva druga oružja su beskorisna. Beskorisna su 2h oružja jer se ne stigne zamahnut, ono što je posebno glupo, taj 1h king sword ima brži taj prvi zamah od dex oružja. Ima taj prvi zamah najbrži kojim se stigne napraviti dobar stagger, tako da su sva druga oružja beskorisna, nema smisla igru ponovo igrati da se nešto novo isproba. Dok je u prethodnim nastavcima bilo gušt isprobavati močna 2h oružja , kojima se većinu protivnika lijepilo za pod, te različite klase, ovdje to sve izostaje, bezveze.

 

Glede klasa, sorcerer je smiješno preslab, dex klase su beskorisne zbog tog sporog prvog zamaha, nakraju sam igro pyra(zbog nešto range dps-a) sa tim 1h swordom, te nemam nikakvu želju igru ponovo proći.

 

Tu igru su sfušali nabrzinu, nakon bloodbornea, zato taj gameplay, klase i oružja nisu dobro razradili. Nije me oduševilo ni da je vizualni stil isti ko u bloodborneu, bezveze, ko da rockstar napravi dvije vizualno iste igre kao gta5 ili rdr2, samo sa drugim sadržajem.

 

 

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nisam niti je bio odusevljen sa DS3. Prosao jednom i to je to. DS2 ima pak drugih problema

Dok DeS, DS1 i BB sam prosao svaki valjda 5x.

 

DS1 je bas majka za igranje sa raznim buildovima

 

 

Elden ring bi se trebao udaljit od te souls formule tak da jedva cekam iako vjerujem da ce ipak dosta stvari bit slicno

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 15:35 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
A nije bas tako 😄
Ima to vise stvari od onih vidljivih, recimo dark sword je najbrzi sword, jedan sword ima najveći reach u igri a djeluje malo, kraci je od long sworda a ima veci reach.
Onda imas hrpu oruzja koja stunaju protivnika.

Ista stvar i s sekirom. Imas samo jedan mač, ali imas hrpu skilova, vise prosthetic alata.
Ima tu raznolikosti samo ju treba naći. Pogledajte samo PvP buildove.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 15:50 (Gogy7).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice