Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.582
|
čitano: 4.710.585
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Na onom stolu sto vrtis, mislim da imas jednu ili dvije regije koje ne mozes posjetiti a vezane su uz nastavak, pricao je direktor santa Monice da je bio u planu dlc s Thorom. Odlucili su napraviti zasebnu igru. Vec onda su počeli raditi na tome tj imali puno tog već napravljeno
12 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Kad smo već imali raspravu oko 4k vs fHD, gledam sad ovaj TV, došla mi reklama na mail, pa se mislim može li jeftinije. Jasno mi je da je to nekakav entry-level TV, ali za 2670kn 146cm 4k HDR 10 TV meni djeluje kao poklon.

 

Ajmo sad kritike prije nego ga uzmem starcima. 

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/hisense-58ae7000f-4k-uhd-led-televizor-smart-tv

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 17:19 (mzopg).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Nisam znao da Hisense ima kod nas za kupiti.

Oni slove kao best-buy telkači.

PSN - DeniZg80
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Imam ja hisense, nisam pretjerano odusevljen njime.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Nisam znao da Hisense ima kod nas za kupiti.

Oni slove kao best-buy telkači.

Mozda si pomjesao sa Vizio koji je ekskluzivan za US,Hisense je samo cheap buy,klasicni Kinez.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
DeniZg kaže...

Nisam znao da Hisense ima kod nas za kupiti.

Oni slove kao best-buy telkači.

Mozda si pomjesao sa Vizio koji je ekskluzivan za US,Hisense je samo cheap buy,klasicni Kinez.

Neće baš biti da je klasični Kinez. Hisense je ogromna kompanija.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Hisense

 

The companies it has bought from include Hitachi, Lucent, Matsushita, NEC, Sanyo, Toshiba, and Qualcomm.

 

In July 2015, Hisense bought a Mexico facility from Sharp for $23.7 million alongside rights to use the Sharp brand on televisions sold in North and South America.

 

In November 2017, Hisense announced that it would acquire a 95% controlling stake in Toshiba Visual Solutions for US$113 million.[16] In 2018, Hisense became the majority shareholder in Slovenian appliance manufacturer Gorenje with 95.4% of shares.

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ogromna su kompanija no moram priznati da sam za njih cuo tek unazad dvoje godine 

Imam telku i mini friđ od njih. Friđ je okej zasad, ali telka ima neke mušice npr.

ocu uci u netflix ili youtube app i ne dopusta mi ili kada hocu prebacit iz jednu u drugu 

ista stvar, onda hocu prebacit preko source-a na hdmi da igram plejku ista stvar.

 

Zblesira se i samo titra kao kada npr refreshas site proradi tek kada ugasim tv,

ako ni tad ne reagira onda ga moram iskopcat iz struje i ukopcat nazad da se upali.

Ne znam cudno skroz slao sam mail ovima iz elipsa rekli mi da ga odfuram na servis.

Da budem iskren nisam jer sam lijen i neda mi se onda prebacivat plejku na drugi tv dok ovaj 

kroz mj dana bude gotov.

 

Pored njega imam jos grundig i samsung. Samsung ima jako los odaziv na daljinac,

Grundig jako los i spor UI inace oba okej.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kod mene je 4k h43a6550 (mozda sam fulo koji broj). 4k je odlican ali panel ima malo slabije kuteve vidljivosti od 10god starog Grundiga koji je 32” i FHD. “HDR” na Hisenseu je medu losijim zbog panela i jer je to LCD telka. 4k SDR kada gledam film je jebenica jer s rezolucijom nemos fulat kolko s kutevima gledanja i samom kvalitetom panela.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
maxy0 kaže...
HCMAA kaže...
ima onih koji očekuju 4K120+RT na max...već sad spominju 8K a još masa kupaca ima tek full HD tv...koliko će godina proći dok ne budu svi imali 4K tv u vlasništvu..taman do izlaska sljedeće generacije PS6 i Xbox 5

 Ovo cesto viđam, a ne cini mi se bas tako.

Kakav tv imate?

 Ako si u zadnje 4 godine kupio TV iznad 3000 kuna dobio si 4K htio ti ili ne 1080p je mrtva rezolucija koja je samo u 32" TV ima od max 4000 kuna. Evo meni je crko TV kad 2017 il 2018 nesjecam se bio je 1080p imo sam PS4 Slim. Trudio sam se iz petnih zila nac neki dobar 1080p TV ali sve funkcije i stvari koje sam htio su bile vezane za 4K rezoluciju. Pogotovo kod 50" - 60" tj 127cm do 152cm velicine.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...

Ogromna su kompanija no moram priznati da sam za njih cuo tek unazad dvoje godine 

Imam telku i mini friđ od njih. Friđ je okej zasad, ali telka ima neke mušice npr.

ocu uci u netflix ili youtube app i ne dopusta mi ili kada hocu prebacit iz jednu u drugu 

ista stvar, onda hocu prebacit preko source-a na hdmi da igram plejku ista stvar.

Uglavnom su radili kao OEM za mnoge poznate kompanije. Tek zadnjih godina su krenuli u masovniju prodaju preko svog glavnog brenda.

TV 146cm 4k 2670kn, a s druge strane za mobitele dajemo 4-5kkn. Sve se obrnulo. 

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
#BlueMax

postoje i oni koji već prije same kupovine nađu na internetu najbolje postavke i onda nakon kupovine se igraju s njima...i ti osim toga još znaju da je KUM remek djelo a ne neko marvelovo izdrkavanje... apocalypse now...2001 a space odyssey...black hawk down...the shining...dr.strangelov...FMJ...unforgiven...su neki od remux koje imam...hebiga čovik se zaigra pa 14TB diskova sve puno:)

gospodari prstenova stižu krajem godine na 4K...Beetlejuice me čeka a nemam mjesta na HDD
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
#BlueMax

postoje i oni koji već prije same kupovine nađu na internetu najbolje postavke i onda nakon kupovine se igraju s njima...i ti osim toga još znaju da je KUM remek djelo a ne neko marvelovo izdrkavanje... apocalypse now...2001 a space odyssey...black hawk down...the shining...dr.strangelov...FMJ...unforgiven...su neki od remux koje imam...hebiga čovik se zaigra pa 14TB diskova sve puno:)

gospodari prstenova stižu krajem godine na 4K...Beetlejuice me čeka a nemam mjesta na HDD

Black Hawk Down uz Mad Maxa: Fura Road su dva tehnički najbolja UHD 4k filma koja sam do sada vidio. Zvuk je besprijekoran a slika fantastična, to su testni filmovi. Ako nekog želiš zadiviti onda mu puštaš ta dva filma. Kompletan doživljaj. Puno sam pogledao full UHD 4k filmova ali ova dva su mi se nekako urezala u sjećanju.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
HCMAA kaže...
#BlueMax

postoje i oni koji već prije same kupovine nađu na internetu najbolje postavke i onda nakon kupovine se igraju s njima...i ti osim toga još znaju da je KUM remek djelo a ne neko marvelovo izdrkavanje... apocalypse now...2001 a space odyssey...black hawk down...the shining...dr.strangelov...FMJ...unforgiven...su neki od remux koje imam...hebiga čovik se zaigra pa 14TB diskova sve puno:)

gospodari prstenova stižu krajem godine na 4K...Beetlejuice me čeka a nemam mjesta na HDD

Black Hawk Down uz Mad Maxa: Fura Road su dva tehnički najbolja UHD 4k filma koja sam do sada vidio. Zvuk je besprijekoran a slika fantastična, to su testni filmovi. Ako nekog želiš zadiviti onda mu puštaš ta dva filma. Kompletan doživljaj. Puno sam pogledao full UHD 4k filmova ali ova dva su mi se nekako urezala u sjećanju.

 Avatar izgleda bolesno...

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Devil May Cry 5 na PS5 će imati sljedeće opcije:

4K/30 fps sa ray tracingom

1080p/60 fps sa ray tracingom

4K/60 fps bez ray tracinga

120 fps bez ray tracinga

 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
7 0 hvala 4
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Devil May Cry 5 na PS5 će imati sljedeće opcije:

4K/30 fps sa ray tracingom

1080p/60 fps sa ray tracingom

4K/60 fps bez ray tracinga

120 fps bez ray tracinga

 

 

Ovo mi je ok. S obzirom da sam slijep na fps-ove odabrao bi 4K/30 fps. 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Kad bi svaka igra imala te opcije, bilo bi puno lakše prihvatiti nove cijene.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 9:52 (DeniZg).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Robert_84 kaže...

 Avatar izgleda bolesno...

Avatara nema na UHD blu ray 4k mediju. Tek treba izaći.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Robert_84 kaže...

 Avatar izgleda bolesno...

Avatara nema na UHD blu ray 4k mediju. Tek treba izaći.

 upravu si, standardno blu ray izdanje. no i BR izgleda odlicno.

 

veliak je razlika kad netko gleda BR il nekakve ripove...

 

jednostavno nije to to

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
#movie

malo smo off topic noćas gledao malo FMJ u 4K...inače ga imam i u 2K ...ustvari to mi je bio prvi film pogledan prije 10 godina na tada kupljenom Panasonic...razlike postoje ali su minimalne...to je upravo "prokletstvo" o kojem sam govorio stari filmovi i njihova produkcija je takva da kod visokih rezolucija dolazi do pokazivanje mana analogne trake i objektiva koji su korišteni...to sam isto primjetio i kod apocalypse now...mada je veći odavno primjećeno da objektivi kod apocalypse nisu bili na nivou

a što se tiče HDR budući on ovisi o količini svjetla...ako u filmu prevladava nedostatak svjetla onda ni HDR neće biti na nivou...a i onako za potpuni HDR doživljaj treba imati tv sa 4000 nita

planet earth...blue planet dokumentarci snimani najmodernijom opremom...tada se vide blagodati 4KHDR

KUM je remek djelo međutim ima i on problema s tehnikom koja je korištena tijekom snimanja tako da dvd ili blu ray...razlike su minimalne:(...pa evo film zaradi 2 milijarde i više $ pa je sniman u 2K i kasnije upscaled na 4K(avengers prvi i drugi dio)

da budem iskren bio sam i ja razočaran nakon kupnje tv-a gledajući razne filmove...dok nisam letimično pogledao BLUE PLANET:)

a sad već imamo 8K...33 milijuna pixela
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
HCMAA kaže...
#BlueMax

postoje i oni koji već prije same kupovine nađu na internetu najbolje postavke i onda nakon kupovine se igraju s njima...i ti osim toga još znaju da je KUM remek djelo a ne neko marvelovo izdrkavanje... apocalypse now...2001 a space odyssey...black hawk down...the shining...dr.strangelov...FMJ...unforgiven...su neki od remux koje imam...hebiga čovik se zaigra pa 14TB diskova sve puno:)

gospodari prstenova stižu krajem godine na 4K...Beetlejuice me čeka a nemam mjesta na HDD

Black Hawk Down uz Mad Maxa: Fura Road su dva tehnički najbolja UHD 4k filma koja sam do sada vidio. Zvuk je besprijekoran a slika fantastična, to su testni filmovi. Ako nekog želiš zadiviti onda mu puštaš ta dva filma. Kompletan doživljaj. Puno sam pogledao full UHD 4k filmova ali ova dva su mi se nekako urezala u sjećanju.

 Hvala za info, baš nešto takvo sam tražio

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ajd super da ne moram posebno pratit teme koji ste film pogledali i koji tv odabrati kad sve to imam u ovoj temi, a ponekad gratis dobijem i neke informacije o PS5.
 
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam dobio maloprije sliku od cure na whapp.

Ne znam kako da ju protumacim.

Moj PC  
7 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...

a što se tiče HDR budući on ovisi o količini svjetla...ako u filmu prevladava nedostatak svjetla onda ni HDR neće biti na nivou...a i onako za potpuni HDR doživljaj treba imati tv sa 4000 nita


 

Mene oči bole i od ovih cca 850 nitsa na OLEDu, ne mogu ni zamisliti 4000 nitsa.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...

Ja sam dobio maloprije sliku od cure na whapp.

Ne znam kako da ju protumacim.

 Ja bi odbio..... ko zna koliko će te na kraju "koštat" taj playstation. Još pogotovo ak se sama ponudila.... Nevolja nikad ne dolazi sama.....

 

Šalim se... Reci joj da joj puno hvala i da odma uzme i  drugi kontroler da možete zajedno nekaj odigrat.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Mene oči bole i od ovih cca 850 nitsa na OLEDu, ne mogu ni zamisliti 4000 nitsa.

Meni je poanta u cijeloj toj priči naći neki balans kako mi ekran ne bi svijetlio kao svjetionik a opet da HDR dođe do izražaja a prikaz bude prirodan koliko to može biti. Definitivno na oledu to svijetli po difoltu prejako i ja si to korigiram. Mislim da nije poanta da to svijetli da te oči bole već da ti gledanje bude ugodno uz što je moguće bolji i realniji prikaz na ekranu. Isijavanje ekrana na maksimalno sigurno nije ono što bih volio gledati.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
#BlueMax

postoje i oni koji već prije same kupovine nađu na internetu najbolje postavke i onda nakon kupovine se igraju s njima...i ti osim toga još znaju da je KUM remek djelo a ne neko marvelovo izdrkavanje... apocalypse now...2001 a space odyssey...black hawk down...the shining...dr.strangelov...FMJ...unforgiven...su neki od remux koje imam...hebiga čovik se zaigra pa 14TB diskova sve puno:)

gospodari prstenova stižu krajem godine na 4K...Beetlejuice me čeka a nemam mjesta na HDD

Dobar izbor filmova, Kubrick je bio genijalac.

 

movie kaže...

Black Hawk Down uz Mad Maxa: Fura Road su dva tehnički najbolja UHD 4k filma koja sam do sada vidio. Zvuk je besprijekoran a slika fantastična, to su testni filmovi. Ako nekog želiš zadiviti onda mu puštaš ta dva filma. Kompletan doživljaj. Puno sam pogledao full UHD 4k filmova ali ova dva su mi se nekako urezala u sjećanju.

Fury Road je film za kino ili vrhunski TV, sve lošije od toga mogu samo reći "šteta filma". Prvi put sam ga gledao u kinu i oduševio se, uživao u svakoj sekundi i onda sretnem frenda i kažem mu da ga ode pogledati, na što on odgovori da ga je već pogledao i da mu je bez veze, kaže skinuo nekakav cam rip.  

 

Black Hawk Down mi ima vrhunski surround dojam, nešto kao i Saving private Ryan, sjećam se kad sam to prvi put gledao doma na novom kućnom kinu, meci su samo fijukali oko mene. 

 

Robert_84 kaže...

 Avatar izgleda bolesno...

 +1

 

On u fHD izgleda glava boli.

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

nece me sigurno kostati kao njen laptop, mob, stolic za sminkanje i da ne nabrajam na sta sam
sve bacio lovu hahaha... ali znam da me zajebava, ja ti vjerujem u onu uzdaj se use i u svoje kljuse.
sto god zelim moram sam doci do toga.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...

nece me sigurno kostati kao njen laptop, mob, stolic za sminkanje i da ne nabrajam na sta sam
sve bacio lovu hahaha... ali znam da me zajebava, ja ti vjerujem u onu uzdaj se use i u svoje kljuse.
sto god zelim moram sam doci do toga.

 al ako slučajno oboje kupite ps5 javi ovdje pa ćemo se dogovoriti već nešto ;)

15 godina
online
Sony PlayStation 5

Kaj je s tom novom PSN aplikacijom? Zar nisu rekli da od jučer starta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...

Kaj je s tom novom PSN aplikacijom? Zar nisu rekli da od jučer starta?

 Mislim da će ga postepeno uvoditi po regijama, tako sam negdje pročitao

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice