Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.613
|
čitano: 4.734.086
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Ne igram nista od sportova godinama.

 

Znaci jos mjesec dana do izlaska PS5,kako je opet krenulo sa koronom panika nextgen konzole bi mogle doc u vrijeme potpunog lockdowna.

 Dokle god ja svoju mogu 11.09. pokupiti u SM-u, to me ne brine. Ako će bit tu sranja oko korone... onda ste svi koji ste uzeli dostavu preko SD samo toliko bolje procijenili.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Niti Watch Dogs: Legion ne može raditi u 4K rezoluciji i 60FPS-a na PS5/XSX-u

https://ffa.hr/vijesti/niti-watch-dogs-legion-ne-moze-raditi-u-4k-rezoluciji-i-60fps-a-na-ps5-xsx-u/51406/

 

RT vjerojatno bude tvrd orah za nadolazeće konzole...4K60 bude ili uz neki osnovni RT ili bez...i onda sa tu neki plaču da moraju uzeti novi tv t 2.1 hdmi da mogu igrati u 4K120fps+RT...možda jedino Tetris

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 11:11 (HCMAA).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

WD Legion u 4k/high/ray ne moze radit u 60fps niti na 3080 ako sam dobro vidio.

Ubisoft nije ID software da ce im igre letit u 100+ fps na 4k ultra.

Optimizacija vs neoptimizacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa vecina ovih AAA igara nece radit 4k60 na novim konzolama
Spustite ocekivanja. Bit ce 1440p60 ili 4k30

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
5 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ko što je rtx 2*** serija bila entry za RT...tako će i ove nove konzole biti što se tiče RT-a...RT vs. 60fps.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
ko što je rtx 2*** serija bila entry za RT...tako će i ove nove konzole biti što se tiče RT-a...RT vs. 60fps.

 GT7 ce ti bit 4k60 sa RT :P

Kaj se tice RT ocekuj manju rezluciju isto nego sto je to moguce na PC-u

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Radit će 4K@60, ali neće s Ray Tracingom.

Watch Dogs je prva igra za koju se spominje da neće biti 60 FPS, ali čini se da je ta igra ionako zbrljana. Bilo je odgoda i svega.

Valhalla će npr. biti 4K@60.

PSN - DeniZg80
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Poliphony Digital si je za GT7 postavio ljestvicu....4k/60fps uz prikazani raytrace.

Ako netko to moze izvest onda su to oni....to je car konzola....ta luda optimizacija doslovno na frame by frame bazi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Radit će 4K@60, ali neće s Ray Tracingom.

Watch Dogs je prva igra za koju se spominje da neće biti 60 FPS, ali čini se da je ta igra ionako zbrljana. Bilo je odgoda i svega.

Valhalla će npr. biti 4K@60.

 

Ma iskreno se bojim kako će Vlahalla izgledati po izlasku. Čini mi se da igra traži još vremena. Eventualno ako su sredili konzole, a PC će biti problem

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
jedna lasta/igra ne čini proljeće
DIRT 5
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

raspitivao sam se kod Infomarka oko igranja fizičkih ps4 igara na ps5, evo odgovora koji sam dobio, možda će nekima biti zanimljivo

 

"Poštovani,

Dinamika igranja PS4 igara na PS5 konzoli će biti ta da svi koji posjeduju PS4 fizičku verziju će dobiti na PS5 konzoli digitalni update igre za igranje igre kupljene u fizičkom obliku za PS4 konzolu, na PS5 konzole.

Lp"

 

Možda je to i rečeno, možda vas i više to zna, ali ja nisam nigdje naišao na neki službenui info za fizičke igre pa sam htio provjeriti

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Mislim da je tako bilo i kod Xbox One.

Konzola prepozna licencu igre sa diska i onda povuče download digitalne verzije.

PSN - DeniZg80
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

Pa vecina ovih AAA igara nece radit 4k60 na novim konzolama
Spustite ocekivanja. Bit ce 1440p60 ili 4k30

 GOW radi 4K 30 na PS4. Horizon Zero Dawn također. Zašto nova generacija ne bi donijela dvostruki framrate?

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Santana kaže...

Pa vecina ovih AAA igara nece radit 4k60 na novim konzolama
Spustite ocekivanja. Bit ce 1440p60 ili 4k30

 GOW radi 4K 30 na PS4. Horizon Zero Dawn također. Zašto nova generacija ne bi donijela dvostruki framrate?

 Zato kaj ne diktira samo rezolucija FPS nego i hrpa drugih stvari. Po meni nema smisla forisrat nativni 4k dok se mogu druge stvari poboljsat.

 

GOW na PS4 nije 4k nativni. Koristi checkerboard rendering

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Santana kaže...

Pa vecina ovih AAA igara nece radit 4k60 na novim konzolama
Spustite ocekivanja. Bit ce 1440p60 ili 4k30

 GOW radi 4K 30 na PS4. Horizon Zero Dawn također. Zašto nova generacija ne bi donijela dvostruki framrate?

 

GOW je izašao 5 godina nakon izlaska PS4, rađen je isključivo za PS4 od strane ljudi koji su vrlo sposobni raditi za PS4.

 

Santana priča o igrama koje izlaze odmah po početku PS5 generacije, i većina tih igara je rađena za sve tri platforme, a to naravno nije optimizirano kao sony ekskluziva

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Santana kaže...

Pa vecina ovih AAA igara nece radit 4k60 na novim konzolama
Spustite ocekivanja. Bit ce 1440p60 ili 4k30

 GOW radi 4K 30 na PS4. Horizon Zero Dawn također. Zašto nova generacija ne bi donijela dvostruki framrate?

 

Nisu u 4k nego imaju checkerboarding za upscale na 4k.

Naravno da se svi nadamo da ćemo dobiti native 4k u 60 FPS kao nešto normalno danas. Ili barem kao opciju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Santana kaže...

Pa vecina ovih AAA igara nece radit 4k60 na novim konzolama
Spustite ocekivanja. Bit ce 1440p60 ili 4k30

 GOW radi 4K 30 na PS4. Horizon Zero Dawn također. Zašto nova generacija ne bi donijela dvostruki framrate?

 Zbog Raytracinga. Evo pogledaj Watchdog Legions cilja 4K 30fpsa sa raytracingom. 

 

https://www.vg247.com/2020/10/18/watch-dogs-legion-ps5-xbox-series-x/

 

Nisu jos rekli hoce biti neki preformance mode pa da bude 60 fpsa.

 

Cansee kaže...

raspitivao sam se kod Infomarka oko igranja fizičkih ps4 igara na ps5, evo odgovora koji sam dobio, možda će nekima biti zanimljivo

 

"Poštovani,

Dinamika igranja PS4 igara na PS5 konzoli će biti ta da svi koji posjeduju PS4 fizičku verziju će dobiti na PS5 konzoli digitalni update igre za igranje igre kupljene u fizičkom obliku za PS4 konzolu, na PS5 konzole.

Lp"

 

Možda je to i rečeno, možda vas i više to zna, ali ja nisam nigdje naišao na neki službenui info za fizičke igre pa sam htio provjeriti

 Pa pise ti na sonijevoj stranici.

 

https://support.playstation.com/s/article/upgrade-ps4-games?language=en_US

 

Upgrade an eligible PS4 game on disc on a PS5 console with a disc drive
To upgrade an eligible PS4 game on disc to the digital PS5 version, you will need a PS5 console with a disc drive. PS4 game discs can’t be used with the PlayStation®5 Digital Edition.

Sign in to your existing account on your PS5 console (or create an account).
Insert the eligible PS4 game disc.
Go to the game hub for the PS4 game.
Select the upgrade offer on the game hub and review the upgrade offer.
Select Download (or purchase with the discount price) to download/purchase content.
After the download is complete, you can play the PS5 digital game by inserting the PS4 game disc. You will need to keep the disc inserted each time to play the game.
 
 
Upgrade an eligible PS4 digital game on a PS5 console with a disc drive or PS5 Digital Edition
To upgrade an eligible digital PS4 game you already own to the digital PS5 version:

Sign in to your existing account on your PS5 console.
Find the PS5 game in PlayStation Store, or by Search, and go to the game hub for the PS5 game.
Select the upgrade offer on the game hub and review the upgrade offer.
Select Download (or purchase with the discount price) to download/purchase content.
After the download is complete, you can play the PS5 game.
 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 14:31 (Mew).
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Očekivati od Ubisofta da će ono biti ti koji će pružiti grafički benchmark je suludo. Njihove igre u najboljem slučaju izgledaju vrlo dobro. Mislim da svi trebaju malo smanjiti očekivanja od onoga što će nove konzole biti u stanju prikazivati. 

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

Očekivati od Ubisofta da će ono biti ti koji će pružiti grafički benchmark je suludo. Njihove igre u najboljem slučaju izgledaju vrlo dobro. Mislim da svi trebaju malo smanjiti očekivanja od onoga što će nove konzole biti u stanju prikazivati. 

 

 

Od PS3 ljudi imaju prevelika ocekivanja svake generacije jer su navikli na prije. Sa NES na SNES na N64 su bili iskoraci da boli glava veliki. Pa cak i sa PS1 na PS2 je bilo dosta veliki korak ali onda su konzole dosle u rang PCa.

 

Sjecam se kad je PS3 izlazio svi su mislili da ce RSX 'Reality Synthesizer' biti bog i da ce sve igre vrtit na 1080p jer ipak to je Nvidia 7800GTX.

I naravno Nvidia je godinu dana kasnije izbacila 8800GTX i pomela sve konzole vise manje a PS3 je vrtio vecinu igara na 720p30 sa iznimkama islo je i dolje ali i gore.

 

Onda naravno dolazi PS4 i svi misle wow gurat ce sve na 1080p to je ipak Radeon HD 7970 kad ono nije bio Radeon HD 7970 vec Radeon HD 7870 i gurao je stvari na 1080p30 dok nije dosao pro koji su isto mislili da ce 4K60 pa je bilo 4K30 

 

Sad naravno svi misle opet Xbox/PS5 ce biti ko Radeon RX 6800 ali su zaboravili da AMD vise neradi jake graficke pa ce to zapravo biti Radeon RX 6700 i vise manje ces dobit ekvivalent RTX 2070 od nvidie. RTX 2070 nije 4K grafa na kompu ali na konzolama moze biti ako se uzmi onaj boost sto dobiju jer nekoriste Vulcan ili DX12 API vec direktno imaju pristup grafi. Znaci dobit ces grafu koja moze vrtit 4k60 ALI nikako sa RTom tako da ce konzole ako nebudu igra imali neki Preformance / Quality mode biti 4K30 ali koriti puni potencijali hardwarea.

 

Samo mislim da su developeri konacno shvatili da 30 fpsa nije zabavno za igrat pogotovo ne kod pucacina i slicnoga tako da ne nebi cudilo da igre tipa apex legendsa daju opciju 120 Hz modea uz podrzane TVe i monitore. 

 

Pogotovo jer obje konzole imaju FreeSync+ Pro ugrađene u sebe.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ima onih koji očekuju 4K120+RT na max...već sad spominju 8K a još masa kupaca ima tek full HD tv...koliko će godina proći dok ne budu svi imali 4K tv u vlasništvu..taman do izlaska sljedeće generacije PS6 i Xbox 5
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
ima onih koji očekuju 4K120+RT na max...već sad spominju 8K a još masa kupaca ima tek full HD tv...koliko će godina proći dok ne budu svi imali 4K tv u vlasništvu..taman do izlaska sljedeće generacije PS6 i Xbox 5

 Ovo cesto viđam, a ne cini mi se bas tako.

Kakav tv imate?

12 FULL HD
37 4K
http://trakt.tv/user/MjezZza
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Da ljudi na ovom forumu su bas reprezentativni uzorak.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
#maxy0
Sony 65XG9505:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
imam LG oled c8, nazalost nema najnoviji standard 2.1 hdmi al bit ce dobar za ps5
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
R4zOR229 kaže...

Da ljudi na ovom forumu su bas reprezentativni uzorak.

Pa ono, 4K TV se unazad 3-4 godine može nać za vrlo mali novac. Ima ih trenutno od 1600 kuna 43", do 1800kn pristojne dijagonale od 50".

Ljudi koji kupuju TV u Pevecu na akciji za 699kn nisu baš svjetski reprezentativni uzorak, a ni oni koji kupuju PS5, dapače...

 

Ja sam poprilično uvjeren da večina koji su kupili u zadnje 3-4 godine nije gledala ispod 4K osim ako je bila neka bolesna akcija.

10 godina
suspendiran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...
R4zOR229 kaže...

Da ljudi na ovom forumu su bas reprezentativni uzorak.

Pa ono, 4K TV se unazad 3-4 godine može nać za vrlo mali novac. Ima ih trenutno od 1600 kuna 43", do 1800kn pristojne dijagonale od 50".

Ljudi koji kupuju TV u Pevecu na akciji za 699kn nisu baš svjetski reprezentativni uzorak, a ni oni koji kupuju PS5, dapače...

 

Ja sam poprilično uvjeren da večina koji su kupili u zadnje 3-4 godine nije gledala ispod 4K osim ako je bila neka bolesna akcija.

 

TV se u principu kupuje jednom u 7-8 godina, tako da je broj onih s 1080p zaslonom vjerojatno vrlo velik.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...
R4zOR229 kaže...

Da ljudi na ovom forumu su bas reprezentativni uzorak.

Pa ono, 4K TV se unazad 3-4 godine može nać za vrlo mali novac. Ima ih trenutno od 1600 kuna 43", do 1800kn pristojne dijagonale od 50".

Ljudi koji kupuju TV u Pevecu na akciji za 699kn nisu baš svjetski reprezentativni uzorak, a ni oni koji kupuju PS5, dapače...

 

Ja sam poprilično uvjeren da večina koji su kupili u zadnje 3-4 godine nije gledala ispod 4K osim ako je bila neka bolesna akcija.

 Pa vrlo vjerojatno zato sto ih niti nemozes kupit, nzn dal itko i prodaje osim vivaxa i takvih marki nes ispod 4k. Al ne kupuju ljudi televizore svakih 2-3god(tj. ne kupuje vecina).

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Naravno, ima ljudi sa starijim TV uređajima.

ali pričamo o RH gdje sam uvjeren u zadnje 3-4 godine da su ljudi koji su mijenjali ugl. išli na 4K. Ljudi vani to rade vjv i nešto dulje.

 

To ne znaći da nema puno FullHD TV-a koji su i dalje u upotrebi, samo da večina onih koji su investirali u PS4 ili sada PS5 su negdje u zadnjih 5g isto učinili sa TV ili monitorom ili nekim ekranom koji je 2K/4K

 

Moji starci i moja punica imaju FullHD TV. Starci čak imaju jedan HD Ready još uvijek (720p)... ali isto tako oni nisu profil ljudi koje to zanima niti če ikada razmišljat o PS-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...
R4zOR229 kaže...

Da ljudi na ovom forumu su bas reprezentativni uzorak.

Pa ono, 4K TV se unazad 3-4 godine može nać za vrlo mali novac. Ima ih trenutno od 1600 kuna 43", do 1800kn pristojne dijagonale od 50".

Ljudi koji kupuju TV u Pevecu na akciji za 699kn nisu baš svjetski reprezentativni uzorak, a ni oni koji kupuju PS5, dapače...

 

Ja sam poprilično uvjeren da večina koji su kupili u zadnje 3-4 godine nije gledala ispod 4K osim ako je bila neka bolesna akcija.

 Ja nisam Kupio prije cca 4 god LG 49" 1080. I dan danas radi i dobar bu mi i za ps5. Nemam bas namjeru sad uzimat novi tv zbog ps5. Kad bude vise naslova,tj. neki standard od 4k u ps5 nadolazecim igrama vjerojatno bude i novi tv.

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ovo moje nije bahato "kak to nemaš 4k tv" već samo da me ne čudi da većina lupa 4k u anketi.

U opticaju sigurno ima puno više full HD nego 4k.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice