Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.593
|
čitano: 4.715.125
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ljudi koji ciljaju na PS5 i gaming općenito su više "up to date" sa tehnikom nego neka tamo baka koja gleda turske serije. Sigurno je da dosta ljudi koji će kupiti PS5 već imaju 4K TV.

 

Ako gledaš apsolutno sve televizore u opticaju kod svih skupina ljudi, onda naravno da su niže rezolucije kod većeg broja njih i da je 4K u manjini.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa ja jos imam 1080p TV
na njemu se pogleda neki film preko kompa i youtube. Kvaliteta slike nije losa samo je 1080p.

Nemam 4k TV jer ovaj 1080p jos uvijek radi.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Imam dva 4K tv i po mom iskustvu ispod tisuću eura ne vrijedi ni tražiti dobar 4k tv.Samo na papiru dobro izgleda,razlika se itekako osjeti, za 55 veličinu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 20:23 (torente 35).
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sada sam vidio reklamu za Z'Bregov nagradnu igru, jedna od nagrada je i PS5, pa čisto da znate gdje je otišao dio konzola. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja nisam ima namjeru ali sad kad se vratim u proslost niti jedna televizija mi se nije pokvarila nego bi je bas zbog konzole i igara nekako minja ps1- nesicam se koju sam imao, ps2 philips crt 70 cm, ps3 - sony lcd 82cm, ps4 samsung 102 cm, i sad prije godinu kazem izac ce ps5 pa da nemoram sve odjednom uzeo samsung 55' q70.
Stim da napomenem niti jedan tv mi nije riknio nego sam ih podilia blizoj rodbini.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nije se ni meni nikad Commodore pokvario... 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
6 0 hvala 0
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...
Rhodin kaže...
R4zOR229 kaže...

Da ljudi na ovom forumu su bas reprezentativni uzorak.

Pa ono, 4K TV se unazad 3-4 godine može nać za vrlo mali novac. Ima ih trenutno od 1600 kuna 43", do 1800kn pristojne dijagonale od 50".

Ljudi koji kupuju TV u Pevecu na akciji za 699kn nisu baš svjetski reprezentativni uzorak, a ni oni koji kupuju PS5, dapače...

 

Ja sam poprilično uvjeren da večina koji su kupili u zadnje 3-4 godine nije gledala ispod 4K osim ako je bila neka bolesna akcija.

 Ja nisam Kupio prije cca 4 god LG 49" 1080. I dan danas radi i dobar bu mi i za ps5. Nemam bas namjeru sad uzimat novi tv zbog ps5. Kad bude vise naslova,tj. neki standard od 4k u ps5 nadolazecim igrama vjerojatno bude i novi tv.

 

 

Pa nije ti baš neka suluda razlika 1080p vs 4K. Osim ako ne sjediš 30cm pred TVom i namjerno tražiš pixele. Ali u igri/filmovima razlika je iskreno skoro pa neprimjetna, tako da definitivno ne gubiš u tom pogledu ne znam što.

Eventualno zbog drugih mogućnosti bi se isplatilo uzeti novi TV, a to je podrška za HDR/ili bolji HDR (više NIT-a), Dolby Vision i osvježavanje slike od 120hz, ali opet, i nije nekakva razlika dan i noć. IMHO ako se igra kupuje samo radi gledanja blještavila boja i ničeg drugog, onda ta igra ne valja.

 

 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
BlueMax kaže...
Santana kaže...

Pa vecina ovih AAA igara nece radit 4k60 na novim konzolama
Spustite ocekivanja. Bit ce 1440p60 ili 4k30

 GOW radi 4K 30 na PS4. Horizon Zero Dawn također. Zašto nova generacija ne bi donijela dvostruki framrate?

 Zato kaj ne diktira samo rezolucija FPS nego i hrpa drugih stvari. Po meni nema smisla forisrat nativni 4k dok se mogu druge stvari poboljsat.

 

GOW na PS4 nije 4k nativni. Koristi checkerboard rendering

 Znam, to su trikovi o kojima sam ranije govorio kad se pričalo o snazi grafičke kartice u PS5. Na vidim zašto se isti trikovi ne bi koristili i na PS5. Zato se PS5 s grafičkom u rangu 5600XT može reklamirati kao 4K 120fps + RT. U stvarnosti nije ni blizu toga. Iskreno, razliku između 4K i 1080p na 55" TV-u ćeš primijetiti samo ako staneš u igri i dobro se zableneš u sliku. Za vrijeme igre nema teorije da primijetiš razliku, tako da sam i ja uvijek za 1080p 60+fps nego 4K 30 fps. Podizanjem rezolucije stavlja se ogroman teret na grafičku a rezultati su jedva ili nikako primjetni. Napredak grafike u igrama treba tražiti u povećanom broju poligona, kvalitetnim teksturama i kvalitetnom i brzom renderingu a ne u rezoluciji. 1080p je sasvim dovoljno da bi jednog dana igra izgledala ko 1080p film.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

Pa ja jos imam 1080p TV
na njemu se pogleda neki film preko kompa i youtube. Kvaliteta slike nije losa samo je 1080p.

Nemam 4k TV jer ovaj 1080p jos uvijek radi.

 Ja imam 4K jer sam žrtva konzumerizma. Za 99,9% sadržaja (osim Blueray filmova) 1080p je bolji izbor. Ljudi kupuju 4K "za budućnost" ali kad ta budućnost dođe onda će kupovati 8K opet "za budućnost".

Gledaš 4K Netflix i misliš kako iskorištavaš potencijal TV-a ali zbog kompresije ta slika je ista ili lošija od 1080p.

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Malo ga pretjeruješ, slika na 4K je bolja uvijek od one na 1080p, nemoj se zavaravat. Imam jedno i drugo i sam mogu usporediti na identičnom TV-u maltene, isti CPU, jedan je 1080p, drugi 4K pa ne može netko reć da je panel ili software ili ne znam što.

Isto tako nitko ti na 4K TV-u ne brani igrati na 1440p ako si time zadovoljniji, a igrat na 65" full hd i 65" 4K je nebo i zemlja, s time fa sa full HD TV-om definitivno nemaš izbora dignut rezu na 4K.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Sony PlayStation 5

više puta to ponavljam, ako se odmakneš 2-3 metra od TV-a full HD i 4K su isti drek na 50"-55". da bi vidio razliku moraš sjediti metar od TV-a kada su igre u pitanju.

Moj PC  
1 5 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Evo popričal sam si sa Tele 2 upravo i konzole kreću na dostavu 19.11...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Santana kaže...

Pa ja jos imam 1080p TV
na njemu se pogleda neki film preko kompa i youtube. Kvaliteta slike nije losa samo je 1080p.

Nemam 4k TV jer ovaj 1080p jos uvijek radi.

 Ja imam 4K jer sam žrtva konzumerizma. Za 99,9% sadržaja (osim Blueray filmova) 1080p je bolji izbor. Ljudi kupuju 4K "za budućnost" ali kad ta budućnost dođe onda će kupovati 8K opet "za budućnost".

Gledaš 4K Netflix i misliš kako iskorištavaš potencijal TV-a ali zbog kompresije ta slika je ista ili lošija od 1080p.

 

1080p TVi su ionako low end modeli na izumiranju, to se više ni ne razvija. 1080p TV će danas kupiti netko tko gleda televiziju i ništa drugo.

Meni je HDR tj. 10-bitna boja (12 bita čak za Dolby Vision) sama za sebe korisnija tehnologija od 4K za gledanje filmova/serija. No ne postoji na 1080p ekranima, pa moraš kupiti 4k.

 

A 4K je must have za gaming i računala. 4K monitor je nebo i zemlja naspram 1080p monitora. Već i PS4 home screen izgleda savršeno na 4K u odnosu na 1080p.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
BlueMax kaže...
Santana kaže...

Pa ja jos imam 1080p TV
na njemu se pogleda neki film preko kompa i youtube. Kvaliteta slike nije losa samo je 1080p.

Nemam 4k TV jer ovaj 1080p jos uvijek radi.

 Ja imam 4K jer sam žrtva konzumerizma. Za 99,9% sadržaja (osim Blueray filmova) 1080p je bolji izbor. Ljudi kupuju 4K "za budućnost" ali kad ta budućnost dođe onda će kupovati 8K opet "za budućnost".

Gledaš 4K Netflix i misliš kako iskorištavaš potencijal TV-a ali zbog kompresije ta slika je ista ili lošija od 1080p.

 

1080p TVi su ionako low end modeli na izumiranju, to se više ni ne razvija. 1080p TV će danas kupiti netko tko gleda televiziju i ništa drugo.

Meni je HDR tj. 10-bitna boja (12 bita čak za Dolby Vision) sama za sebe korisnija tehnologija od 4K za gledanje filmova/serija. No ne postoji na 1080p ekranima, pa moraš kupiti 4k.

 

A 4K je must have za gaming i računala. 4K monitor je nebo i zemlja naspram 1080p monitora. Već i PS4 home screen izgleda savršeno na 4K u odnosu na 1080p.

 Evo baš jučer došao frend kod mene i žali se kako mu je mutna slika ili treba naočale za njegov novi 4K i brdo funkcija za gadnu lovu a ja mu pokažem svoj novi "skupi" Quadro 40" FullHD i čudi se kako je slika kristalno čista.....he,he....ovce su da se šišaju ;)

 Nebi ja kupio niti ovaj novi Quadro ali mi moj stari Sony Trinitron sa katodnom cijevi ne podržava dvb-t2 prijemnik.....kad dođe novo vrijeme i tehnologija ode naprijed kupiti ću možda i taj 4K za 1000kn ;)

 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Margo-I kaže...

 Evo baš jučer došao frend kod mene i žali se kako mu je mutna slika ili treba naočale za njegov novi 4K i brdo funkcija za gadnu lovu a ja mu pokažem svoj novi "skupi" Quadro 40" FullHD i čudi se kako je slika kristalno čista.....he,he....ovce su da se šišaju ;)

 Nebi ja kupio niti ovaj novi Quadro ali mi moj stari Sony Trinitron sa katodnom cijevi ne podržava dvb-t2 prijemnik.....kad dođe novo vrijeme i tehnologija ode naprijed kupiti ću možda i taj 4K za 1000kn ;)

 

 

Ne znam što bih ti rekao na ovu budalaštinu.

 

BTW, mobiteli danas imaju veće rezolucije od 1080p. S razlogom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 10:20 (Bitanga).
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Margo-I kaže...

 Evo baš jučer došao frend kod mene i žali se kako mu je mutna slika ili treba naočale za njegov novi 4K i brdo funkcija za gadnu lovu a ja mu pokažem svoj novi "skupi" Quadro 40" FullHD i čudi se kako je slika kristalno čista.....he,he....ovce su da se šišaju ;)

 Nebi ja kupio niti ovaj novi Quadro ali mi moj stari Sony Trinitron sa katodnom cijevi ne podržava dvb-t2 prijemnik.....kad dođe novo vrijeme i tehnologija ode naprijed kupiti ću možda i taj 4K za 1000kn ;)

 

 

Ne znam što bih ti rekao na ovu budalaštinu.

 

BTW, mobiteli danas imaju veće rezolucije od 1080p. S razlogom.

Treba znat "naštelat" televizor.... teško da je na 4K mutna slika, prije bi rekao da gleda ove režimske televizije u 576i pa ima primjetno zamućenje...

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

1080p TVi su ionako low end modeli na izumiranju, to se više ni ne razvija. 1080p TV će danas kupiti netko tko gleda televiziju i ništa drugo.

Meni je HDR tj. 10-bitna boja (12 bita čak za Dolby Vision) sama za sebe korisnija tehnologija od 4K za gledanje filmova/serija. No ne postoji na 1080p ekranima, pa moraš kupiti 4k.

 

A 4K je must have za gaming i računala. 4K monitor je nebo i zemlja naspram 1080p monitora. Već i PS4 home screen izgleda savršeno na 4K u odnosu na 1080p.

 Nisam pisao kako bi danas da kupujem TV kupio 1080p nego je li bilo ikakvog smisla u mijenjanju ispravnog odličnog 1080p TV-a također odličnim 4K TV-om. Nije. Tv program nam je 720p, filmove preko Kodija gledam u 1080p, igre igram u 1080p a jedino Netflix gledam u 4K i slika je lošija nego što je DVD na 1080p.

12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Bitanga kaže...

 

1080p TVi su ionako low end modeli na izumiranju, to se više ni ne razvija. 1080p TV će danas kupiti netko tko gleda televiziju i ništa drugo.

Meni je HDR tj. 10-bitna boja (12 bita čak za Dolby Vision) sama za sebe korisnija tehnologija od 4K za gledanje filmova/serija. No ne postoji na 1080p ekranima, pa moraš kupiti 4k.

 

A 4K je must have za gaming i računala. 4K monitor je nebo i zemlja naspram 1080p monitora. Već i PS4 home screen izgleda savršeno na 4K u odnosu na 1080p.

 Nisam pisao kako bi danas da kupujem TV kupio 1080p nego je li bilo ikakvog smisla u mijenjanju ispravnog odličnog 1080p TV-a također odličnim 4K TV-om. Nije. Tv program nam je 720p, filmove preko Kodija gledam u 1080p, igre igram u 1080p a jedino Netflix gledam u 4K i slika je lošija nego što je DVD na 1080p.

 Kaj se sekiraš ili pravdaš? Ja isto tak imam 1080p TV i nebum ga mjenjao. Kad rikne ili bude potrebe za novim uzet ću 4K. A da mi je sad od krucijalne važnosti imat 4K nije..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

BTW, mobiteli danas imaju veće rezolucije od 1080p. S razlogom.

Da bi pumpali brojke za bolju prodaju? Marketing voli velike brojke. 

 

Preko 1080p na 5-6" vidim korisno jedino za VR, a to koristi vjerojatno manje od 0,5% korisnika.

Možda je razlog veća potrošnja baterije.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Bitanga kaže...

 

1080p TVi su ionako low end modeli na izumiranju, to se više ni ne razvija. 1080p TV će danas kupiti netko tko gleda televiziju i ništa drugo.

Meni je HDR tj. 10-bitna boja (12 bita čak za Dolby Vision) sama za sebe korisnija tehnologija od 4K za gledanje filmova/serija. No ne postoji na 1080p ekranima, pa moraš kupiti 4k.

 

A 4K je must have za gaming i računala. 4K monitor je nebo i zemlja naspram 1080p monitora. Već i PS4 home screen izgleda savršeno na 4K u odnosu na 1080p.

 Nisam pisao kako bi danas da kupujem TV kupio 1080p nego je li bilo ikakvog smisla u mijenjanju ispravnog odličnog 1080p TV-a također odličnim 4K TV-om. Nije. Tv program nam je 720p, filmove preko Kodija gledam u 1080p, igre igram u 1080p a jedino Netflix gledam u 4K i slika je lošija nego što je DVD na 1080p.

 

DVD je 720x540 :-)

 

Netflix 4k HDR (tj. Dolby Vision) je neusporediv sa 1080p SDR. Bez obzira na kompresiju. Rezolucija sama po sebi je manji faktor u cijeloj priči.

U igrama naravno rezolucija dolazi do većeg izražaja jer tamo nema takve kompresije.

 

Naravno da ako imaš "odličan" 1080p TV koji te zadovoljava nema potreba da ga mijenjaš. Svatko ima svoju potrebu.

Kolega s posla je neki dan kupio 1080p TV jer gleda samo televiziju. Ja sam se zgražao jer sam nedavno kupio OLED, al njega boli briga :-)

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 12:39 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...
Bitanga kaže...

 

BTW, mobiteli danas imaju veće rezolucije od 1080p. S razlogom.

Da bi pumpali brojke za bolju prodaju? Marketing voli velike brojke. 

 

Preko 1080p na 5-6" vidim korisno jedino za VR, a to koristi vjerojatno manje od 0,5% korisnika.

Možda je razlog veća potrošnja baterije.

 

Ne, nego zbog DPIa, veća rezolucija, veći DPI, bolji fontovi, oštriji elementi na ekranu, vizualno bolje iskustvo.

Naravno, na poslu i dalje radim na 27'' 1080p ekranu i može se. Ali nikad ne bih rekao da je 27'' 4k monitor samo marketinški trik ili šišanje ovaca, jer to apsolutno nije istina. Taman i da samo u excelu radiš razlika je jako vidljiva.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

rasprava o tome sta je dovoljno dobra je opcenito besmislena...

 

evo ja si mogu priustiti i bolji auto, ali necu..vozim daciju jer mi je dovoljna...  svi se rjesite svojih auta i kupite sandera na plin... jer ja mislim da je to dovoljno i realno ni nema neke razlike... kad sjednes u njega, isto ga upalis i vozis po prometnim pravilima... tako da i on ide 60 kao sto ide i necije Ford Focus ST, a duplo jeftiniji...  sluzi prijevozu od tocke a do tocke b ... i da, analogija je potpuno ista ovoj raspravi o televizorima....

 

ne znam zasto ljudi imaju potrebu naglasavati da su njihove jeftinije stvari dovoljno dobre u odnosu na objektivno bolju? jel to zavist, ljubomora, potreba da se bude u pravu ili u centru paznje, defetizam jer ne mogu/ne zele si to priustiti ili jednostavno moraju biti svakom loncu poklopac?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
mzopg kaže...
Bitanga kaže...

 

BTW, mobiteli danas imaju veće rezolucije od 1080p. S razlogom.

Da bi pumpali brojke za bolju prodaju? Marketing voli velike brojke. 

 

Preko 1080p na 5-6" vidim korisno jedino za VR, a to koristi vjerojatno manje od 0,5% korisnika.

Možda je razlog veća potrošnja baterije.

 

Ne, nego zbog DPIa, veća rezolucija, veći DPI, bolji fontovi, oštriji elementi na ekranu, vizualno bolje iskustvo.

Naravno, na poslu i dalje radim na 27'' 1080p ekranu i može se. Ali nikad ne bih rekao da je 27'' 4k monitor samo marketinški trik ili šišanje ovaca, jer to apsolutno nije istina. Taman i da samo u excelu radiš razlika je jako vidljiva.

Ako se ne varam ljudsko oko može vidjeti razliku negdje do 350 dpi, preko toga samo supermeni među nama vide razliku.

Ne znam odakle sad 27" monitor, ja sam se referirao na tvoju izjavu vezano za mobitele i nabrijavanje rezolucije, naravno da je kod monitora drugačija situacija kad većina ima 72 dpi i tu se itekako vidi razlika.

Naravno da 4k na 27" nije marketing.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MarioArt kaže...

ne znam zasto ljudi imaju potrebu naglasavati da su njihove jeftinije stvari dovoljno dobre u odnosu na objektivno bolju? jel to zavist, ljubomora, potreba da se bude u pravu ili u centru paznje, defetizam jer ne mogu/ne zele si to priustiti ili jednostavno moraju biti svakom loncu poklopac?

 

 

Svi smo "biased" prema stvarima u koje uložimo novac, pogotovo dok je to ulaganje još svježe. Izgleda da imamo neku čudnu podsvjesnu potrebu da sami sebi opravdavamo to ulaganje, na način da hvalimo taj proizvod pred drugima.

 

Mislim da smo se svi kada tada ovako ponašali..

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...

gledam u 4K i slika je lošija nego što je DVD na 1080p.

 Kaj se sekiraš ili pravdaš? Ja isto tak imam 1080p TV i nebum ga mjenjao. Kad rikne ili bude potrebe za novim uzet ću 4K. A da mi je sad od krucijalne važnosti imat 4K nije..

 Niti se sekiram niti pravdam. Samo kažem da nije bilo nekog smisla u mijenjaju 1080p TV-a s 4K TV-om prije 5 godina kad sam ga promijenio, a nema ni danas. U biti tek tada je 1080p počeo dobivati nekakav smisao (osim za PS3-PS4). 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...

Ako se ne varam ljudsko oko može vidjeti razliku negdje do 350 dpi, preko toga samo supermeni među nama vide razliku.

Ne znam odakle sad 27" monitor, ja sam se referirao na tvoju izjavu vezano za mobitele i nabrijavanje rezolucije, naravno da je kod monitora drugačija situacija kad većina ima 72 dpi i tu se itekako vidi razlika.

Naravno da 4k na 27" nije marketing.

 

Pa tema je PS5, znači monitori su bliži za usporedbu outputa nego netflix ili televizija.

 

Većina highend mobitela već godinama ima 1440p i dpi iznad 500, i to je nešto sasvim normalno postalo.

Osim Applea, oni imaju puno lošiji dpi na osnovnim modelima, i razlika je vrlo vidljiva.

 

350 dpi nije fiksna i univerzalna granica. Ovisi i udaljenost od oka jel.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 13:12 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
AFARON kaže...

 

 

Svi smo "biased" prema stvarima u koje uložimo novac, pogotovo dok je to ulaganje još svježe. Izgleda da imamo neku čudnu podsvjesnu potrebu da sami sebi opravdavamo to ulaganje, na način da hvalimo taj proizvod pred drugima.

 

Mislim da smo se svi kada tada ovako ponašali..

 Ja očito imam suprotnu potrebu pa kritiziram sve što imam. 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
Han kaže...

gledam u 4K i slika je lošija nego što je DVD na 1080p.

 Kaj se sekiraš ili pravdaš? Ja isto tak imam 1080p TV i nebum ga mjenjao. Kad rikne ili bude potrebe za novim uzet ću 4K. A da mi je sad od krucijalne važnosti imat 4K nije..

 Niti se sekiram niti pravdam. Samo kažem da nije bilo nekog smisla u mijenjaju 1080p TV-a s 4K TV-om prije 5 godina kad sam ga promijenio, a nema ni danas. U biti tek tada je 1080p počeo dobivati nekakav smisao (osim za PS3-PS4). 

 kakve veze 4K il full hd kad nas 98% gleda ripove.... sa neta ispranih boja.

 

a sto se tice igre, tu se isto bas ne primjeti 4K ili full HD jer jednostavno nemas vremena za gledat detalje dok igras.

 

samo oni bolesnici sto kupe tv pa onda pauziraju i vrte slike da mjere dimenziju tockice...

 

no takvi ne igraju igre nit gledaju filmove. vec kupe tv da pricaju kakv tv imaju.

 

Na zalost prosjecan tv u Hr je nizio srednji rang... tako da netko dok ne vidi tv od recimo 55" ali cijenovnog ranga od 20 000 kn, niti ne zna sta je kvaliteta boja ili slike.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
AFARON kaže...

 

 

Svi smo "biased" prema stvarima u koje uložimo novac, pogotovo dok je to ulaganje još svježe. Izgleda da imamo neku čudnu podsvjesnu potrebu da sami sebi opravdavamo to ulaganje, na način da hvalimo taj proizvod pred drugima.

 

Mislim da smo se svi kada tada ovako ponašali..

 Ja očito imam suprotnu potrebu pa kritiziram sve što imam. 

 

Da, ja isto većinom tako radim kao i ti. Nalazim mane u onom što sam kupio, jer ne postoji nijedan savršeni device. Sve su neki kompromisi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Robert_84 kaže...

 kakve veze 4K il full hd kad nas 98% gleda ripove.... sa neta ispranih boja.

 

a sto se tice igre, tu se isto bas ne primjeti 4K ili full HD jer jednostavno nemas vremena za gledat detalje dok igras.

 

samo oni bolesnici sto kupe tv pa onda pauziraju i vrte slike da mjere dimenziju tockice...

 

no takvi ne igraju igre nit gledaju filmove. vec kupe tv da pricaju kakv tv imaju.

 

Na zalost prosjecan tv u Hr je nizio srednji rang... tako da netko dok ne vidi tv od recimo 55" ali cijenovnog ranga od 20 000 kn, niti ne zna sta je kvaliteta boja ili slike.

 

Primjeti se u igrama gdje je bitno ono što je daleko od igrača. Npr, utrke, pucačine i sl. Pozadinski detalji.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice