Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.582
|
čitano: 4.711.005
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ATJLučko kaže...

 

U mojem slučaju, igrao bih najvjerojatnije 99.3% neku vožnju, kao F1, WRC ili nešto sličnog, makar bih najvolio igrati RR3, ali uzeti sa diskom ili na CD pogon ?! 

 

Igre ne vjerujem da bih prodavao dalje, ali možda neku posudbu, možda u budućnosti, kada savladam tehnike općenito! 

 CD.... tj sa BR čitačem......

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ATJLučko kaže...

U veljači iduće godine, ističe mi ugovor sa T-Com providerom, pa malo mozgam 

 

Ako budu nudili uz produljenje ugovora i PS5, što bih prihvatio, mene zanima koju "konfiguraciju" bi bilo bolje za mene uzeti?! 

 

U mojem slučaju, igrao bih najvjerojatnije 99.3% neku vožnju, kao F1, WRC ili nešto sličnog, makar bih najvolio igrati RR3, ali uzeti sa diskom ili na CD pogon ?! 

 

Igre ne vjerujem da bih prodavao dalje, ali možda neku posudbu, možda u budućnosti, kada savladam tehnike općenito! 

 

Kupiš obadvije, i problem riješen.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ps5 s BR je puno bolja opcija jer imaš opciju čitanja BR medija, dvd i cd medija. A sad hoćeš li ih koristiti...
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...
ATJLučko kaže...

 

U mojem slučaju, igrao bih najvjerojatnije 99.3% neku vožnju, kao F1, WRC ili nešto sličnog, makar bih najvolio igrati RR3, ali uzeti sa diskom ili na CD pogon ?! 

 

Igre ne vjerujem da bih prodavao dalje, ali možda neku posudbu, možda u budućnosti, kada savladam tehnike općenito! 

 CD.... tj sa BR čitačem......

Iskreno, uopće se nisam uspio sjetiti BR opcije, moj danak jednom malom nedostatku opće kulture  koji je evo sada riješen, valjda! 

Bitanga kaže...
ATJLučko kaže...

U veljači iduće godine, ističe mi ugovor sa T-Com providerom, pa malo mozgam 

 

Ako budu nudili uz produljenje ugovora i PS5, što bih prihvatio, mene zanima koju "konfiguraciju" bi bilo bolje za mene uzeti?! 

 

U mojem slučaju, igrao bih najvjerojatnije 99.3% neku vožnju, kao F1, WRC ili nešto sličnog, makar bih najvolio igrati RR3, ali uzeti sa diskom ili na CD pogon ?! 

 

Igre ne vjerujem da bih prodavao dalje, ali možda neku posudbu, možda u budućnosti, kada savladam tehnike općenito! 

 

Kupiš obadvije, i problem riješen.

Može, ako je na svaku popust 50%, a 50 i 50 kada zbrojiš daje 100% popusta !  

Zokizole84 kaže...
Ps5 s BR je puno bolja opcija jer imaš opciju čitanja BR medija, dvd i cd medija. A sad hoćeš li ih koristiti...

Upravo sam na prvi komentar se poklopio po ušima zbog neznanja, ali uvijek je dobro dobiti pravi savjet

 

Hvala vam svima, na učinjenom u cilju prosvjećivanja mojeg uskoro i gamerskog uma!  

ATJ Lučko
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Neznam kako kod vas ali mene "ono bučenje" dok vrti DVD "ubija"..... rekli su da će to ispravit nekom nadogradnjom ali još ništa od toga čini se

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...

Neznam kako kod vas ali mene "ono bučenje" dok vrti DVD "ubija"..... rekli su da će to ispravit nekom nadogradnjom ali još ništa od toga čini se

 Cijelo vrijeme buči ili? Kod mene to traje 5-10 sekundi i bude bučno, ali iza toga se smiri i postaje nečujno.

I am over 9000!!!
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...

Neznam kako kod vas ali mene "ono bučenje" dok vrti DVD "ubija"..... rekli su da će to ispravit nekom nadogradnjom ali još ništa od toga čini se

 

Tako i treba, da demotivira ljude od kupovine diskova! Ja bih još i mali zvučnik stavio koji zuji.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo par pitanja:

1. Upgrade ssd-, samo eksterni ili ima opcija i interni mijenjati?

2. Mogu li se neke igre s mišem i tipkovicom - ili samo gamepad?

3. Kod prodaje ps4, mogu li prodati s accountom na kojem je hrpa igara ili bolje sve obrisati? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Gale92 kaže...

Neznam kako kod vas ali mene "ono bučenje" dok vrti DVD "ubija"..... rekli su da će to ispravit nekom nadogradnjom ali još ništa od toga čini se

 

Tako i treba, da demotivira ljude od kupovine diskova! Ja bih još i mali zvučnik stavio koji zuji.

 

 meni je pak tesko povjerovati da se ta buka toliko hvaljene "tihe" konzole od strane recenzenta

 pored zvuka kroz tv i toliko "hvaljenih" plastnicnih 3d "overear" slusalica i dalje cuje na udaljenosti

 od 3m+ 

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Interni ne mozes mjenjati jer je zalemljen. Ps ima slot za dodatni m2 koji je jos uvijek disejblan u os-u i ne moze se koristiti.

Externi mozes koristiti samo za ps4 naslove, opet zasada....

Podrska za vanjski ce doci, ne ocekujem je brzo, a podrska za interni.... Tko zna, bojim se cijene takvog diska za vecinu korisnika, sony je promasio sa izborom diska, svaka cast na super brzom ssd-u, no 800gb u doba kad prosjecna igra + update trosi i preko 100gb....

Profulano skroz.

Jos ako zakompliciraju, pa u dodatni slot ne bude mogao bas svaki m2.... U rijetkim slucajevima cemo vidjeti neke ozbiljnije diskove u njemu.
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Interni ne mozes mjenjati jer je zalemljen. Ps ima slot za dodatni m2 koji je jos uvijek disejblan u os-u i ne moze se koristiti.

Externi mozes koristiti samo za ps4 naslove, opet zasada....

Podrska za vanjski ce doci, ne ocekujem je brzo, a podrska za interni.... Tko zna, bojim se cijene takvog diska za vecinu korisnika, sony je promasio sa izborom diska, svaka cast na super brzom ssd-u, no 800gb u doba kad prosjecna igra + update trosi i preko 100gb....

Profulano skroz.

Jos ako zakompliciraju, pa u dodatni slot ne bude mogao bas svaki m2.... U rijetkim slucajevima cemo vidjeti neke ozbiljnije diskove u njemu.

 

Free je oko 667GB jer i OS troši enormno puno spacea i ima rezervirano vjerojatno za još nešto.

Da, dobili smo super brzi nestandardni storage koji će iskorisiti 5 ekskluziva, a za day to day gaming nema apsolutno nikakve koristi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Imam trenutno instalirano 17 igara na interni SSD i imam nekih 40GB slobodno tako da mi stvarno nisu jasni ovi sto stalno kukaju na velicinu ssd-a. Pogotovo u vremenu gdje vecina raje ima dosta solidne brzine neta ili cak igre na disku. Medju ovim igrama je i novi CoD koji je sam preko 100GB. Zar nekom treba istovremeno instalirano vise od 15-20 igara?

Kod mene je 50Mbit/s i skine mi svaku igru poprilicno brzo, a znam da vas ima dosta koji imate i brzine 200-300+Mbit/s.

Za godni dvije ce SSD diskovi dovoljne brzine biti dovoljno jeftini da ce se svakako moci kupiti 1-2TB dodatno za ne tako velike pare.

 

Persona 5 Strikers izlazi za PS4, Switch i PC/Steam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 13:14 (gamex1423).
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Slazem se, u nekoj mjeri.

Ne ulazeci u to koliko nekome treba mjesta i koliko igara voli imati instalirano, 800gb disk je u danasnje vrijeme malo.

Kada bi situacija bila kao na pc-u, ili ps4, gdje u prvom slucaju mozes staviti prakticki "neograniceni" broj diskova, ili u drugome gdje disk jednostavno izvadis i zamjenis ga s onim ciji ti kapacitet i brzina odgovaraju, na ps5 to ne mozes.

Da mozes, pozdravio bih odluku - evo vam ultra brzi disk, kapacitet je taj koji je, tko ima potrebu i novce, neka ga mjenja s cime god hoce.

Nije nerealan scenarij u kojem ce, kroz dogledno vrijeme, sony izbaciti diskove za apgrejd u postojeci m2 slot, vjerovatno dva tri kapaciteta - hajmo reci 1tb, 2tb i 4tb.... Ostaje pitanje cijene, jer ti "licensed" diskovi nece pratiti realno stanje cijena diskova, niti pojeftinjenja/povecanja kapaciteta za isti iznos.

Ok, ako sony dozvoli, pa kaze - moze bilo koji disk, bilo koja brzina, bilo koji proizvodjac, svaka cast, no mislim da to nece biti tako.

Dodatni problem su sigurnosne rupe u samom softwareu, opet, sony nece dozvoliti neki ozbiljniji exploit koji bi eventualno nastao omogucavanjem koristenja dodatnog m2 slota.

Trece, neznam kako se sony, odnosno taj disk odnosi prema onom "pravilu" za ssd diskove, da iste ne treba puniti do cepa, vec uvijek ostavljati odredjeni postotak kapaciteta neiskoristeno? Mozda to vise ne vrijedi, ili ne vrijedi za ovaj disk?

I finalno, psiholoski efekat, ne volim vidjeti 20gb free space, cak i ako nemam stvarne potrebe niti nacina da i njih popunim.
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

Imam trenutno instalirano 17 igara na interni SSD i imam nekih 40GB slobodno tako da mi stvarno nisu jasni ovi sto stalno kukaju na velicinu ssd-a. Pogotovo u vremenu gdje vecina raje ima dosta solidne brzine neta ili cak igre na disku. Medju ovim igrama je i novi CoD koji je sam preko 100GB. Zar nekom treba istovremeno instalirano vise od 15-20 igara?

Kod mene je 50Mbit/s i skine mi svaku igru poprilicno brzo, a znam da vas ima dosta koji imate i brzine 200-300+Mbit/s.

Za godni dvije ce SSD diskovi dovoljne brzine biti dovoljno jeftini da ce se svakako moci kupiti 1-2TB dodatno za ne tako velike pare.

 

Persona 5 Strikers izlazi za PS4, Switch i PC/Steam.

 

Čim sam stavio PS5 klinci su instalirali deset igara sa PS4 :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
 no 800gb u doba kad prosjecna igra + update trosi i preko 100gb....

 Baš me zanima kako si došao do tog prosjeka. Trenutno mi niti jedna od 10-ak instaliranih igara nema 100 GB.

 

Isto tako igre zauzimaju manje prostora na disku nego u prošloj generaciji iako izgledaju bolje. Zbog boljeg iskorištavanja diska i kompresije. PS4 verzija Spidermana zauzima više prostora na disku od PS5 verzije. FIFA isto.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
No, koliko ti tih 10 instaliranih igara zauzima mjesta?

20gb? 50gb? Ili si vec blizu kraja raspolozivog mjesta?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Stvarno se nekima od vas ne mogu načuditi da imate 10+ igri instalirano, pa da li vi radite, imate djecu, nemate... kad stižete odigrat sve to, ja to ne mogu shvatiti, kad se ulovim neke igre, odigram ju do kraja, deletem, zbogom, ajmo sljedeća, ok neke sportske koje možeš u nedogled igrat ili warzone i slično, ali da svaku od tih 10 igri igrate pola sata, to je dnevno 5h, tko ima toliko vremena svaka čast, ali ljudi meni to nikada nije imalo smisla, daj me razuvjerite i prosvijetlite me... :D

 
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Renato89 kaže...

Stvarno se nekima od vas ne mogu načuditi da imate 10+ igri instalirano, pa da li vi radite, imate djecu, nemate... kad stižete odigrat sve to, ja to ne mogu shvatiti, kad se ulovim neke igre, odigram ju do kraja, deletem, zbogom, ajmo sljedeća, ok neke sportske koje možeš u nedogled igrat ili warzone i slično, ali da svaku od tih 10 igri igrate pola sata, to je dnevno 5h, tko ima toliko vremena svaka čast, ali ljudi meni to nikada nije imalo smisla, daj me razuvjerite i prosvijetlite me... :D

 Želim imat izbora, ne igra mi se jedna igra svaki dan. Nema veze sa vremenom, djecom ili poslom.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 16:22 (x18x05x).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Renato89 kaže...

Stvarno se nekima od vas ne mogu načuditi da imate 10+ igri instalirano, pa da li vi radite, imate djecu, nemate... kad stižete odigrat sve to, ja to ne mogu shvatiti, kad se ulovim neke igre, odigram ju do kraja, deletem, zbogom, ajmo sljedeća, ok neke sportske koje možeš u nedogled igrat ili warzone i slično, ali da svaku od tih 10 igri igrate pola sata, to je dnevno 5h, tko ima toliko vremena svaka čast, ali ljudi meni to nikada nije imalo smisla, daj me razuvjerite i prosvijetlite me... :D

 E,Radis 8 sati na dan,8 sati spavas,putujes s posla na posao sat,sat i pol,dva,to je 18 sati a dan traje 24 sata. 

Koliko konj ima cetiri noge?

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Renato89 kaže...

Stvarno se nekima od vas ne mogu načuditi da imate 10+ igri instalirano, pa da li vi radite, imate djecu, nemate... kad stižete odigrat sve to, ja to ne mogu shvatiti, kad se ulovim neke igre, odigram ju do kraja, deletem, zbogom, ajmo sljedeća, ok neke sportske koje možeš u nedogled igrat ili warzone i slično, ali da svaku od tih 10 igri igrate pola sata, to je dnevno 5h, tko ima toliko vremena svaka čast, ali ljudi meni to nikada nije imalo smisla, daj me razuvjerite i prosvijetlite me... :D

 

Zamisli, postoje ljudi koji imaju drugačije navike, žive drugačije živote i drugačije raspolažu svojim vremenom. Pa to je skandal. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zokizole84 kaže...
Ps5 s BR je puno bolja opcija jer imaš opciju čitanja BR medija, dvd i cd medija. A sad hoćeš li ih koristiti...

Po meni je taj okrugli komad plastike stvar prošlosti. Unatoč tome sve me navodi kupiti PS5 s diskom, ali već sad znam da mi je nepotreban. Sve serije, filmove, sport streamam preko optike u 4k bez problema. Sve više igrica kupujem u digitalnom formatu, ne moram se brinuti što ako oštetim disk ili ga zagubim (čitaj posudim pa se više nikada ne vrati), ne zauzimaju fizički prostor...

 

PS4 nikada nisam ubacio drugi disk osim ovih par igrica koje imam na njima i to kad sam odigrao više ne koristim.

 

Kod mene se to sad svodi na onu "bolje da ima"... ali u biti nije. 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...
Zokizole84 kaže...
Ps5 s BR je puno bolja opcija jer imaš opciju čitanja BR medija, dvd i cd medija. A sad hoćeš li ih koristiti...

Po meni je taj okrugli komad plastike stvar prošlosti. Unatoč tome sve me navodi kupiti PS5 s diskom, ali već sad znam da mi je nepotreban. Sve serije, filmove, sport streamam preko optike u 4k bez problema. Sve više igrica kupujem u digitalnom formatu, ne moram se brinuti što ako oštetim disk ili ga zagubim (čitaj posudim pa se više nikada ne vrati), ne zauzimaju fizički prostor...

 

PS4 nikada nisam ubacio drugi disk osim ovih par igrica koje imam na njima i to kad sam odigrao više ne koristim.

 

Kod mene se to sad svodi na onu "bolje da ima"... ali u biti nije. 

 Naravno da je bolje imati BR čitač. Ne ovisiš o Sonyu i njegovim cijenama na storeu nego imaš i opciju kupovine igara sa strane. Bude dobrih dealova i na storeu, ali na PS4 sam kupio hrpu igara na disku za jeftine pare na raznim popustima.

 

Evo npr. prije par dana prednaručio Cyberpunk za 47 eura. I to sa raznim in game bonusima itd. Da nemam BR čitač, igru nebi mogao prednaručiti za manje od 60 eura.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kolacic kaže...
Renato89 kaže...

Stvarno se nekima od vas ne mogu načuditi da imate 10+ igri instalirano, pa da li vi radite, imate djecu, nemate... kad stižete odigrat sve to, ja to ne mogu shvatiti, kad se ulovim neke igre, odigram ju do kraja, deletem, zbogom, ajmo sljedeća, ok neke sportske koje možeš u nedogled igrat ili warzone i slično, ali da svaku od tih 10 igri igrate pola sata, to je dnevno 5h, tko ima toliko vremena svaka čast, ali ljudi meni to nikada nije imalo smisla, daj me razuvjerite i prosvijetlite me... :D

 E,Radis 8 sati na dan,8 sati spavas,putujes s posla na posao sat,sat i pol,dva,to je 18 sati a dan traje 24 sata. 

Koliko konj ima cetiri noge?

U realnosti malo tko radi 8h, često je to barem +1-2h, pa si na 9-10h, posao vamo-tamo 1-2h, uz to pranje-umivanje-sranje-brijanje-ostala higijena dodatnih 1-2h, žderanje barem dva do tri konkretna obroka dnevno svaki po pola sata = 1-1.5h, spavanje do 8h, eto već smo na 20h do 23.5h.

 

A gdje je sad još priprema tih obroka, pranje suđa, sređivanje kuće, klinci, žena, sex, vježbanje, igranje... pa dodatne obaveze oko auta, stana, kuće, bicikle, motora... dodatno obrazovanje, čitanje, gledanje filmova, serija...

 

Tako da, da, i ja se divim ljudima koji uza sve te obaveze stignu igrati svaki dan po par sati.

 

Kod nas na moru se to lako riješi, 4-5 apartmana, radiš 3-4 mjeseca uživaš ostatak godine. 

 

Ili imaš ženu koja preuzme obavezu na sebe oko klinaca i kuće i to trpi dok ti igraš igrice, ali i takvih je sve manje. 

 

Poanta je, treba dati otkaz dok je vrijeme i igrati se što više, uživati i posvetiti se obitelji. Tempus Fugit.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 15:47 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 Naravno da je bolje imati BR čitač. Ne ovisiš o Sonyu i njegovim cijenama na storeu nego imaš i opciju kupovine igara sa strane. Bude dobrih dealova i na storeu, ali na PS4 sam kupio hrpu igara na disku za jeftine pare na raznim popustima.

 

Evo npr. prije par dana prednaručio Cyberpunk za 47 eura. I to sa raznim in game bonusima itd. Da nemam BR čitač, igru nebi mogao prednaručiti za manje od 60 eura.

Zato i kažem "kod mene", jer svatko ima svoje običaje i potrebe. Meni tih 13 eura ne znači previše, a iskreno u ovom trenu imam barem 30 kupljenih igrica koje još nisam ni započeo, tako da dok njih odigram Cyberpunk će biti na akciji za 5$. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...
Kolacic kaže...
Renato89 kaže...

Stvarno se nekima od vas ne mogu načuditi da imate 10+ igri instalirano, pa da li vi radite, imate djecu, nemate... kad stižete odigrat sve to, ja to ne mogu shvatiti, kad se ulovim neke igre, odigram ju do kraja, deletem, zbogom, ajmo sljedeća, ok neke sportske koje možeš u nedogled igrat ili warzone i slično, ali da svaku od tih 10 igri igrate pola sata, to je dnevno 5h, tko ima toliko vremena svaka čast, ali ljudi meni to nikada nije imalo smisla, daj me razuvjerite i prosvijetlite me... :D

 E,Radis 8 sati na dan,8 sati spavas,putujes s posla na posao sat,sat i pol,dva,to je 18 sati a dan traje 24 sata. 

Koliko konj ima cetiri noge?

U realnosti malo tko radi 8h, često je to barem +1-2h, pa si na 9-10h, posao vamo-tamo 1-2h, uz to pranje-umivanje-sranje-brijanje-ostala higijena dodatnih 1-2h, žderanje barem dva do tri konkretna obroka dnevno svaki po pola sata = 1-1.5h, spavanje do 8h, eto već smo na 20h do 23.5h.

 

A gdje je sad još priprema tih obroka, pranje suđa, sređivanje kuće, klinci, žena, sex, vježbanje, igranje... pa dodatne obaveze oko auta, stana, kuće, bicikle, motora... dodatno obrazovanje, čitanje, gledanje filmova, serija...

 

Tako da, da, i ja se divim ljudima koji uza sve te obaveze stignu igrati svaki dan po par sati.

 

Kod nas na moru se to lako riješi, 4-5 apartmana, radiš 3-4 mjeseca uživaš ostatak godine. 

 

Ili imaš ženu koja preuzme obavezu na sebe oko klinaca i kuće i to trpi dok ti igraš igrice, ali i takvih je sve manje. 

 

Poanta je, treba dati otkaz dok je vrijeme i igrati se što više, uživati i posvetiti se obitelji. Tempus Fugit.

 Hehehe 

Cemu tolike skole ako se ce se raditi vise od 8h?

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Renato89 kaže...

Stvarno se nekima od vas ne mogu načuditi da imate 10+ igri instalirano, pa da li vi radite, imate djecu, nemate... kad stižete odigrat sve to, ja to ne mogu shvatiti, kad se ulovim neke igre, odigram ju do kraja, deletem, zbogom, ajmo sljedeća, ok neke sportske koje možeš u nedogled igrat ili warzone i slično, ali da svaku od tih 10 igri igrate pola sata, to je dnevno 5h, tko ima toliko vremena svaka čast, ali ljudi meni to nikada nije imalo smisla, daj me razuvjerite i prosvijetlite me... :D

 

Zašto bi ikad obrisao Gran Turismo, F1, FIFAu, UFC 3, Mortal Kombat, CoD Warzone ili Overwatch (lupam napamet). I ja isto odigram pa obrišem Last of Us, Uncharted i God of War.

Ali neke igre se ne brišu, baš zato što nemaš vremena i ne znaš kad će ti se opet htjeti nastaviti F1 prvenstvo ili namlatit nekoga.

A onda još u cijelu tu priču uskoče i djeca, jebiga, ona hoće Knack i Knack 2 koji zajedno imaju valjda 60 GB i više, hoće sve moguće Sonic igre i Spidermana, GTA V i Minecraft.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Renato89 kaže...

Stvarno se nekima od vas ne mogu načuditi da imate 10+ igri instalirano, pa da li vi radite, imate djecu, nemate... kad stižete odigrat sve to, ja to ne mogu shvatiti, kad se ulovim neke igre, odigram ju do kraja, deletem, zbogom, ajmo sljedeća, ok neke sportske koje možeš u nedogled igrat ili warzone i slično, ali da svaku od tih 10 igri igrate pola sata, to je dnevno 5h, tko ima toliko vremena svaka čast, ali ljudi meni to nikada nije imalo smisla, daj me razuvjerite i prosvijetlite me... :D

 

Zašto bi ikad obrisao Gran Turismo, F1, FIFAu, UFC 3, Mortal Kombat, CoD Warzone ili Overwatch (lupam napamet). I ja isto odigram pa obrišem Last of Us, Uncharted i God of War.

Ali neke igre se ne brišu, baš zato što nemaš vremena i ne znaš kad će ti se opet htjeti nastaviti F1 prvenstvo ili namlatit nekoga.

A onda još u cijelu tu priču uskoče i djeca, jebiga, ona hoće Knack i Knack 2 koji zajedno imaju valjda 60 GB i više, hoće sve moguće Sonic igre i Spidermana, GTA V i Minecraft.

Baš pogledao, kod mene slobodno još 150GB, zauzeto 730GB, instalirano 16 igrica. Najveća je RDR2 112GB, NBA 2K20 89GB, GTA V 80GB, SpiderMan 70GB... ove sportske mi je glupo brisati jer uvijek mogu baciti partiju basketa ili nogometa. RDR2 i GTA V isto mogu igrati do besvijesti. Uz to imam još desetak naslova koje sam počeo igrati, ali nisam uvijek od volje igrati isto pa se prebacim na drugu igru... nedavno krenuo sa Bloodborne, qrca ne kužim o čemu se tu radi, nema nikakav uvod-intro, samo me ubaci sa nekakvom sjekirom i napadne me nekakav pas pa lokalni seljaci... čudna igra.  

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nisam zelio reci da je sdd u ps5 neadekvatan, vec samo da smatram profulanim da u "next gen" konzolu stavljaju hardver koji je "slabiji" od prosle generacije iste konzole.

 

Da, brzi je, no kapacitetom je manji. Da, ima profiti u ucitavanju i starih naslova, no, to je zanemarivi dio, vece je pitanje sto kad izadje vise ps5 naslova, posebice ps5 only naslova.... Do tada cemo vjerovatno imati i support za dodatne diskove, no....

 

Cjenovno se nista nebi poremetilo previse da su stavili 1,5 ili 2TB disk, nema nista "next gen" u disku od 860gb.

 

O navikama se ne vrijedi uopce raspravljati, no moja percepcija konzole je nesto sto upalis i uzivas (igras). Svaki dan par sati, svakih par dana sat - nebitno. Kad pozelim - konzola je spremna.

 

Ako ja imam par igara koje igram, klinac ima par igara koje igra, nebitno kad i koliko ih igramo - disk je vrlo brzo pun, sto znaci, svaka nova igra - deinstaliranje stare, download, ili instalacija pa download updatea..... sto je previse izgubljenog vremena, koje je previse dragocjeno, i mogao sam ga potrositi na stvarno igranje. Ja sam old school, volim ubaciti disk i igrati...

 

Evo bas sam negdje procitao, za cyberpunk, kojeg valjda velika vecina nas ocekuje, prvi update je preko 40gb.... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Vec par dana haklam RDR2 i moram priznati da sam bas zadovoljan. Nema frame dropova (pogotovo u Sanit Denisu gdje se recimo PS4 PRO jako mucio i divljao s ventilatorom), a i sama konzola stvarno tiho radi.. 

 

Vjerujem kako ce s pravim updateom stvari biti jos bolje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 18:38 (Purger155).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...

Nisam zelio reci da je sdd u ps5 neadekvatan, vec samo da smatram profulanim da u "next gen" konzolu stavljaju hardver koji je "slabiji" od prosle generacije iste konzole.

 

Da, brzi je, no kapacitetom je manji. Da, ima profiti u ucitavanju i starih naslova, no, to je zanemarivi dio, vece je pitanje sto kad izadje vise ps5 naslova, posebice ps5 only naslova.... Do tada cemo vjerovatno imati i support za dodatne diskove, no....

 

Cjenovno se nista nebi poremetilo previse da su stavili 1,5 ili 2TB disk, nema nista "next gen" u disku od 860gb.

 

O navikama se ne vrijedi uopce raspravljati, no moja percepcija konzole je nesto sto upalis i uzivas (igras). Svaki dan par sati, svakih par dana sat - nebitno. Kad pozelim - konzola je spremna.

 

Ako ja imam par igara koje igram, klinac ima par igara koje igra, nebitno kad i koliko ih igramo - disk je vrlo brzo pun, sto znaci, svaka nova igra - deinstaliranje stare, download, ili instalacija pa download updatea..... sto je previse izgubljenog vremena, koje je previse dragocjeno, i mogao sam ga potrositi na stvarno igranje. Ja sam old school, volim ubaciti disk i igrati...

 

Evo bas sam negdje procitao, za cyberpunk, kojeg valjda velika vecina nas ocekuje, prvi update je preko 40gb.... 

 

kako to mislis... disk od 1tb je 230€ a 2tb 470€ ... pa i ovako su na gubitku sa cijenom, a sa vecim diskom ne bi mogli ostati ispod 500...  

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice