Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.613
|
čitano: 4.732.231
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Taj Cyberpunk ću kupiti na PS5, odigrati i prodati za 50kn manje. Ajd napravi to na PC-u biseru.

 štima, to nije loš plan ali ima mana. prvo ostaneš bez igre za koju će izlaziti besplatne ekspanzije. čak i da neće ako ju poželiš igarti ponovno moraš ju kupiti ponovno. radije imam takvu igru. pričaj što želiš ali ovo poskupljenje ekskluziva rijetko tko može sebi opravdati.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa poskupljenje je loše makar i bio koji argument ZA. Pogotovo ako će cijene od 80 eura biti učestala. Ali se i dalje može igrati jeftinije ili jednako jeftino kao na PC-u tko želi.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dupli
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 11:14 (Hexfire).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Treći, jbmti mobilni forum
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 11:14 (Hexfire).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

svjedno moraš platit 80 eura za igru, pa onda tražiti kupca, čak se i žuriti igrati da joj cijena što manje padne.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 11:18 (forumaš).
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...
MEGATAMA kaže...

Sama konzola je full jeftina ali pocevsi od dodataka pa do igara sve je otislo gore cijenom. 

80eu za igru je podosta i ovdje a kamoli u Hr gdje su primanja visestruko manja. 

 Veci je problem kaj dok su igre bile 59,99e kod nas su bile 69,99e... Ovo ce sad bit jebeno dizanje.

Mislis da bi se to moglo dic na 90eu u Hr?.... 

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kod nas su nove igre bile 549 kn (72 eura), ne vjerujem da će biti više od 600 (80 eura)... Dok su Europljani kupovali za 60 eura, 450 kn mi smo imali 100 kuna veću cijenu. Tako da bi nama max mogla skočiti cijena 50-ak kuna jer neće ljudi tu kupovati, pa po dosadašnjem sistemu Spiderman Ultimate PS5 bi bio 800 kn

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kako se cini Ps5 igre nece bit nista manje nego mozda cak i vece ili bar jednake kao danasnje  kolicinom gigabajta a to znaci da ovaj ugradjeni ssd bude mogao pohranit tek par igara, za Ps5 ce sigurno pasat Samsung EVO980 ali on bi u verziji od 1TB mogao kostat 250eu+ 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 11:45 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sve top end Sony eskluzive ce kostati 80€, Cekajte samo cijenu Horizona 2 i Ratcheta.... Isto 80€.... Pa vidite da Crash 4 kosta 60€.
Spiderman MM je standalone expanzija pa kosta 60€.
Vec prije se govorilo o dizanju cijene. Niti jedna veca kompanija ne zeli ovisiti o milijunima prodanih primjeraka. Zašto je iphone 1000€ a ne 500€? Manji troškovi proizvodnje, manja ciljana prodaja a veca ili u najgorem slucaju ista zarada.
Publisheri ne zele uloziti u igru 100 milijuna eura pa cekati hoce li uspjeti prodati dovoljan broj igara. Sve je to zbog vecih troskova i vece zarade.
Cyberpunk kosta 120+ Milijuna u izradi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Taj Cyberpunk ću kupiti na PS5, odigrati i prodati za 50kn manje. Ajd napravi to na PC-u biseru.


Ja cu ga kupiti na PCu za 100kn prije ili kasnije. A mozda i 50kn, ako dođe nekad u neki povoljni bundle. I imat cu ga zauvijek. Do kraja windows platforme.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 11:51 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Čekaj da bude u Konzumu 49,99kn
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

po nekim procjenama RDR 2 je koštao 900+ miliona $ da bi ugledao svjetlo dana.

https://venturebeat.com/2018/10/26/the-deanbeat-how-much-did-red-dead-redemption-2-cost-to-make/

 

ne vidim neko opravdanje za 80 eura i dalje. ni jedna od tih kompanija nije propala, dapače jako su profitabilne. jedino ak zbog eskluzivnosti se mora platiti tolika cijena, e to bi onda mogao biti problem za sve.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sony u globalu izdaje samo za PS konzole dok je RDR2 izasao za 3 platforme pa naravno i moze ostvarit vecu prodaju. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Kako se cini Ps5 igre nece bit nista manje nego mozda cak i vece ili bar jednake kao danasnje  kolicinom gigabajta a to znaci da ovaj ugradjeni ssd bude mogao pohranit tek par igara, za Ps5 ce sigurno pasat Samsung EVO980 ali on bi u verziji od 1TB mogao kostat 250eu+ 

 realno problem za one što imaju sporiji net pa moraju svako malo skidati igre po maloj brzini. mene više zanima koliko takav SSD može izdržati piši/briši kroz 6-7 godina koliko bi trebala trajati konzola. igre imaju puno GB, i stalno se nešto učitava, skidaš, brišeš itd.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako digneš cijenu 20%, ali ti onda prodaja po full cijeni padne 40% nisi puno dobio. Pitanje je kako će tržište reagirati.

iPhone košta 1k eura, jer zasad može, ali može li Sony single player igra od 30h koštati 80eura, a da broj prodanih primjeraka ne padne, ne bih se kladio.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Ako digneš cijenu 20%, ali ti onda prodaja po full cijeni padne 40% nisi puno dobio. Pitanje je kako će tržište reagirati.

iPhone košta 1k eura, jer zasad može, ali može li Sony single player igra od 30h koštati 80eura, a da broj prodanih primjeraka ne padne, ne bih se kladio.

 Moglo bi se desiti da padne prodaja u prvim tjednima, jer će ljudi čekati sniženja na koja su navikli.

A kako je taj prvi val izdavačima najbitniji, ne bih se čudio da sniženja budu sve rjeđa i slabija, kao npr. kod Nintenda.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 12:12 (DeniZg).
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kako je lijepo biti u zaostatku...kad jednom uđeš u zaostatak...onda više nisi...mi smo balkanci...snaći ćemo se...eto osnuje se ozbiljni klub razmjene igara i problem riješen...ako ništa drugo na taj način isprobaš igru pa ako ti se svidi kupiš odmah ili čekaš popuste

Ja sam ZA... vidim po oglasu neke igre i kotaktiram prodavače da mi iznajme igru i oni se boje...pa nisam ja tamo neki balavac...igre čuvam kao zjenicu oka svoga

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Ako digneš cijenu 20%, ali ti onda prodaja po full cijeni padne 40% nisi puno dobio. Pitanje je kako će tržište reagirati.

iPhone košta 1k eura, jer zasad može, ali može li Sony single player igra od 30h koštati 80eura, a da broj prodanih primjeraka ne padne, ne bih se kladio.

 mislim da znaju što rade, kina su propala kao i neki drugi luksuzi tak da će ljudi platiti za ovaj luksuz koliko budu tražili. 

 

kad sam vidio hardver rekao sam moram si to kupiti, PS5 i novi X su savršene konzole. kad sam vidio cijenu konzola rekao kupujem PS5 odmah. sad kad vidim što su isplanirali, hvali konzole drš se kante.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Meni dužina igre nije bitan faktor, radije bi platio 40€ igru od 6 sati nego 60€ igru od 20+ sati.
Mene duge igre ubiju, izgubim volju kasnije. Vise volim SP igru s pričom nego te neke RPG igre di pol dana lutas uokolo. Sve MP igre krizam ali volim odigrati cod SP ili BF.
Jos vazem dali uzeti Cyberpunk ili ne, odbija me sto je first person i sto je ogromna, a opet privlači jer sam tako slab na tu blade runner atmosferu.
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Meni ce bit kao i do sad Ps5 ekskluzive a PC sve ostalo, zato sam kupio rtx3080 i za dvije godone cu uzet 4080 i tako dalje. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jasam se jednostavno navukao na Borderlands...ali imam neki ludi film u glavi da moram igre proći bez i jedne smrti i secon wind(oni koji su igrali znaju)

U Borderlands 2 sam utukao minimalno 200 sati A još nisam osnovnu igru prešao...igram i onda se desi ono što ne želim i onda izbrišem lika i nakon par dana sve iz početka

Ostale igre mi pate radi toga...igram drugu igru a mislim na Borderlands...tako da Borderlands 3 budem igrao na PS5(čekam goty)

Prije misec i po dana kupio prvi borderlands goty za ps4...igrao sam ga na PC-u kao i dvicu...

Tako da me zaboli ako će igre biti i 1000kn...ja i onako ne dam više od 20€..pa makar odustao od te igre.

Od 20 igara koje imam...njih 15 još niti jednom nisam pokrenuo...A sve te igre su po mom guštu...i dalje nastavljam potragu po oglasima.

Sebe sam prisilio da moram završiti 2/3 dostupnih igara prije nego kupim PS5
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

to je to :D, netko bi mislio da dok "čekaš" zuriš u sunce a ne da se ubijaš od igranja :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Trebao bi ponovo zaživit jailbreak, pa nek onda stavljaju i 100 eura
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
@Gogy7 ako voliš blade runnera mislim da ti je cp2077 must have, vidi još pa odluči.

Kad se malo razmisli o tim cijenama i odnosu između sp i mp igara onda su mi zapravo neke stvari i dosta jasne i logične. Jebiga ovi što naprave mp sa masom skinova grabe na tom lovu kao ludi, a devovi koji naprave sp igru i ulože i više love, a na kraju zarade manje.

Kad gledam tom logikom ok mi je da sp igre potaknem sa više novaca nego mp igre, ako to više volim, ali mi mora igra biti nova, svježa, inovativna. Ulazimo u next gen, 2021. je pred vratima i moraju igre to slijediti. Nije mi dovoljan napredak samo grafički, ako igra napreduje sa svijetom, AI-om, nelinearnošču, e to ću onda platiti više.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 13:26 (Cansee).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chaky kaže...
Cansee kaže...
Gogy7 kaže...
Naravno da ce biti, Ipak se radi o eskluzivi za ps5

 

pas me jebo, 615 kn, i to u najjeftinijem shopu za igre kojeg sam dosad našao, ghost of tshushima je bio 397 kn, 615 kn za remake? Ne dam, jednostavno ne dam, pa ovo stvarno nije normalno.

 

https://www.gamershop.hr/playstation5/demons-souls

 

edit: to je 82 eura, pa kod nas mora najskuplje kak god da okreneš, jebote pa to je lova u americi a ne kod nas, ekipa iz geta će te ubiti za te novce i spavati ko bebe

bloodborne kaže...

615kn za remake lol.

 

Strašno

Nema sanse da dam 80€ za remake.

Uzet cu Godfall.

 Bas dok ja nju prodem i preprodam kostat ce 200kn u ducanu.

 A da cu na silu rushat igrsnje da bi ju prodao za 50-100kn manje

 u odnosu na koliko sam ju platio nema sanse. + Ne vidim apsolutno nikakav

 argument da copy paste igre nba, fifa, itd kostaju vise kamoli jedan remake

 pa makar to bio i demon souls.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ma ja sam u Tele2 korisnik vec preko 6 godina ali govorim za opciju bez ugovora

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

 

Sad PS4 prema njemu izgleda ko' mala beba. 

 

 

EDIT: vidim da je u međuvremenu još malo narastao. PS5 size: 390 x 104 x 260 mm, 4.5kg. Usporedbe radi PS4 265 × 39 × 288 mm 2.1kg i PS4 Pro 295 × 55 × 327 mm 3.3kg.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 14:57 (mzopg).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zivo me zanima kak ce odigrati nadogradnju PS4 igara na PS5.

Tipa, imas RDR2 s PS4 i mozes ga day one igrati PS5..i sve 5.
No, kad tad ce izaci velika nadogradnja (bilo graficka, po pitanju performansi i sl.)te iste igrice za PS5 i što onda? Sitna nadoplata (ili for free) da imas sve kako spada ili ce pederski izbaciti novi disk i reci: ma to je sad "nova" igra...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 14:52 (Purger155).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Purger155 kaže...
Zivo me zanima kak ce odigrati nadogradnju PS4 igara na PS5.

Tipa, imas RDR2 s PS4 i mozes ga day one igrati PS5..i sve 5.
No, kad tad ce izaci velika nadogradnja (bilo graficka, po pitanju performansi i sl.)te iste igrice za PS5 i što onda? Sitna nadoplata (ili for free) da imas sve kako spada ili ce pederski izbaciti novi disk i reci: ma to je sad "nova" igra...

 Kako koji razvojni studio. Neki su najavili besplatne nadogradnje na next gen, neki nisu. Sony je ostavio na volju svakog izdavača. Fifa dolazi kao besplatna nadogradnja na next gen fifu.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
forumaš kaže...

zato na drugim platformama ako baš moraš odmah igrati novu hit igru, platiš cc 40 eura  CYBERPUNK 2077

 

i bez plaćanja dodatne pretplate

 ak cu kupit cyberpunk onda ce to bit preko gog-a,  a ne preko nekih sumljivih stranica gdje je uopce pitanje dal developeru idu novci.

Bolje onda piratizirat nego financirat takve stranice

 Te "sumnjive stranice" maknu porez sa igre. Dakle nema više krađe keyeva (u večini slučajeva), već platiš porez kao "outside EU" , key plate developeru kao i svi ostali.

Recimo kinguin ako odabereš RH na tim naslovima, igra te dođe tipa 58€ , dakle tek sitno jeftinije nego direktno na GoG-u. Kad dodaš troškove uplate, često košta isto ili više.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice