Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.593
|
čitano: 4.715.322
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
Do nazad jučer koristili smo razna "smecha" od TV-a i monitor-a...A sad odjednom"svi" traže dlaku u jajetu

Većina ipak ne može ili ne želi kupovati TV svake dvi godine:)...te neke stvari koje možda smetaju kod gledanje filmova(kako kome) u igrama se ili teško vide ili ih je nemoguće vidjeti

Na mome Sony 65" XG 9505 igre izgledaju odlično...filmovi i serije također...Kod svih tih detalja veličina je bitna... između 55 oled i boljeg LCD od 65" za istu cijenu...veličina pobjeđuje

Odlican tv. 

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
AFARON kaže...

 Sumnjam...tada će tek 4k sadržaj postati mainstream, u smislu tv kanala (i to ne domaćih), filmova i gaminga. Npr. trenutno tek oko 2% ljudi igra na 4k, a krenuo se masovno promovisati ima već koliko, 5-6 godina?

Od kuda ti taj podatak? Već par godina se prodaju isključivo 4k televizori u našim dućanima a vani je sigurno isto tako. Prije dvije godine sam bio kod kćeri u americi i u dućanu nije bilo ništa osim 4k televizora. Znači ameri najmanje dvije godine kupuju samo 4k televizore. Moj stari je kupio prije godinu dana 4k televizor jer drugog nije bilo. Znači samo u zadnjih godinu dana su prodali hrpu 4k televizora kod nas. Prijatelj mi je uvoznik za LG. prošle godine krajem 5 mjeseca kompletna pošiljka oled televizora za europu je bila prodana u roku keks. Morao sam čekati mjesec dana novu pošiljku za europu. Ako se tako dobro prodaju onda mora biti neusporedivo više igrača koji igraju na 4k od tog postotka kojeg navodiš.

 

Igraju na 4k Tv-u ali ne u toj rezoluciji. Podatak od oko 2% je sa steama, a sto se tiče konzola to je vjerovatno bliže nuli.. No uskoro će se to polako početi mijenjati izlaskom novih konzola i novih gpu-ova. Mada vjerujem da će i na novim konzolama većina igara da se igra upscale-ano sa 1440p ili sa neke među-rezolucije na 4k. Mozda i nisam u pravu jer developeri na konzolama obožaaaaaavaju 30fps, tako da ce mozda gurati igre u slideshow-u samo da bi iz marketinskih razloga dostigli 4k.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 20:22 (AFARON).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...


Na mome Sony 65" XG 9505 igre izgledaju odlično...filmovi i serije također...Kod svih tih detalja veličina je bitna... između 55 oled i boljeg LCD od 65" za istu cijenu...veličina pobjeđuje

 kada jednom osjetiš tu crnu boju na oledu i količinu detalja u njoj nikakav lcd bez obzira na veličinu ne pobjeđuje. Bar je u mom slučaju tako.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
HCMAA kaže...


Na mome Sony 65" XG 9505 igre izgledaju odlično...filmovi i serije također...Kod svih tih detalja veličina je bitna... između 55 oled i boljeg LCD od 65" za istu cijenu...veličina pobjeđuje

 kada jednom osjetiš tu crnu boju na oledu i količinu detalja u njoj nikakav lcd bez obzira na veličinu ne pobjeđuje. Bar je u mom slučaju tako.

 E vidis, kada dode jos bolja tehnologija onda odjednom ta tvoja crna vise nece biti tako crna i tako idemo non stop....

Nikad kraja sve crnijoj boji.. ne znam kakve televizore to mi imamo 99.9% sam siguran kada sve ovo citam da vidimo sivo a ne crno

 

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam kupio 65" Sony XF9005 i nije mi žao. Doduše po vama, sada bih se trebao ubit jer je TV krš naspram modela iz 2019. i 2020. Nekako ipak mislim da ću preživjet tu činjenicu da nemam adaptive sync i idealni local dimming, pogotovo u igrama gdje je crna rijetkost, ali OK...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
toxic kaže...
movie kaže...
HCMAA kaže...


Na mome Sony 65" XG 9505 igre izgledaju odlično...filmovi i serije također...Kod svih tih detalja veličina je bitna... između 55 oled i boljeg LCD od 65" za istu cijenu...veličina pobjeđuje

 kada jednom osjetiš tu crnu boju na oledu i količinu detalja u njoj nikakav lcd bez obzira na veličinu ne pobjeđuje. Bar je u mom slučaju tako.

 E vidis, kada dode jos bolja tehnologija onda odjednom ta tvoja crna vise nece biti tako crna i tako idemo non stop....

Nikad kraja sve crnijoj boji.. ne znam kakve televizore to mi imamo 99.9% sam siguran kada sve ovo citam da vidimo sivo a ne crno

 

 Je u pravu si stalno muljaju sa tom crnom.

Ja sam 2012 mislim kupio plazmu Panasonic G30 i imala je "nevjerovatnu" crnu današnji televizor valjda imaju 10x crniju. black hole crnu boju.

10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
HCMAA kaže...


Na mome Sony 65" XG 9505 igre izgledaju odlično...filmovi i serije također...Kod svih tih detalja veličina je bitna... između 55 oled i boljeg LCD od 65" za istu cijenu...veličina pobjeđuje

 kada jednom osjetiš tu crnu boju na oledu i količinu detalja u njoj nikakav lcd bez obzira na veličinu ne pobjeđuje. Bar je u mom slučaju tako.

 

Slažem se 100%. To bljedilo i ispranost LCD-a je nepodnošljivo sve da je ekran veličine nogometnog terena.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Ja sam kupio 65" Sony XF9005 i nije mi žao. Doduše po vama, sada bih se trebao ubit jer je TV krš naspram modela iz 2019. i 2020. Nekako ipak mislim da ću preživjet tu činjenicu da nemam adaptive sync i idealni local dimming, pogotovo u igrama gdje je crna rijetkost, ali OK...

 

Ohoho, polaaaako, nema potrebe za tako nečim radikalnim!

 

Dovoljno je 20 udaraca bičem.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Ja sam kupio 65" Sony XF9005 i nije mi žao. Doduše po vama, sada bih se trebao ubit jer je TV krš naspram modela iz 2019. i 2020. Nekako ipak mislim da ću preživjet tu činjenicu da nemam adaptive sync i idealni local dimming, pogotovo u igrama gdje je crna rijetkost, ali OK...

To je odlican tv i mozes ga koristit kako god ti zelis, sa bilo kakvim logotipovima programa, Netflixa, Youtuba, ingame HUDova.....sto ti srce zeli. A ne postoji niti jedan oled koji to moze.... sad dali je bitnija duboka crna ili koristenje televizora?.... 

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Crna ovisi o sadržaju kojeg gledaš...Kod igara crna baš ne igra... ustvari kod igara uopće ne igra...Kod filmova i serija isto ovisi o situaciji...u tamnijim scenama pobjeđuje oled...u svjetlijim scenama pobjeđuje bolji lcd

Sad kad koristim svoj Sony Xg od 65"...mogu slobodno reći da LCD ima budućnost...odnosno stvar je u količini fald zona...s jedne strane ulažu u mini/micro led koji još narednih 10 godina će biti kućnom korisniku skup...A s druge strane škrtare sa zonama kod fald.

Kad bi stavili da na svakih 25 cm2 ekrana imamo jednu zonu...to bi bio vrh...i uz Sony algoritam za fald... između takvog lcd i oleda po istoj cijeni za istu dijagonalu kupio bi lcd

Na ovom mome bez kalibracije....out of box....ljudska koža izgleda točno kako treba...evo gledam escape at dannemora...pa kad kamera pokaže u krupnom planu glavu od Benicio del toro...točno izgleda ko u stvarnosti...još je 1080 rip...vidiš mu u oku sve te krvne žilice

Jel ima boljih TV-a od ovog...ima...Jel se meni daje puno više novaca za tu razliku za koju me nije briga...ne daje...da se kupam u parama isto bi gledao da kupim best buy

Nemam ništa protiv OLED.... vjerojatno i njega kad dođe vrijeme budem kupio...ali oledaši se ponašaju ko ovi audiofili koji čuju zvukove koji uopće nisu snimljeni...kad slušaju zvučnike od malo... malo više kuna

Gledali smo filmove na monokromatskom CRT tv sa mono zvučnikom...veličine 50cm...4:3...bez daljinskog:) pa ja sam uživao u filmu...A sad se traži dlaka mikroskopom u jajetu

A kakva je bila tek kvaliteta gledanja filmova u Kinu kod nas prije 30-40-50 godina...današnji tv od 5000kn je melem za oči i uši u odnosu kad sam gledao filmove u kinu 80'
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 12:45 (HCMAA).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
PS5 ću i dalje igrati na par godina starom 50" 1080p Sonyu jer ne vidim razloga mijenjati ga. Niti 4K, a još manje HDR mi nisi presudni za uživanje u nekoj igri. Ovo pre*eravanje s crnom na OLED-u, također ne kužim.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

ak igraš sa više od 1.5 metara na 50"-55" tak svejedno 1080p ili 4K rezolucija

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...

ak igraš sa više od 1.5 metara na 50"-55" tak svejedno 1080p ili 4K rezolucija

 

Bože sveti...

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...

ak igraš sa više od 1.5 metara na 50"-55" tak svejedno 1080p ili 4K rezolucija

 Ja igram sa metar i pol na 43" ekranu i itekako vidim razliku u rezoluciji na PS4 Pro. S time da na PS4 Pro igre ni ne rade u punoj 4k rezoluciji. Dosta ih radi u 1600p i svejedno vidim itekakvu razliku sa male udaljenosti na 43" ekranu, u odnosu na 1080p. To je ogromna razlika u broju piksela.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 14:55 (antimadridista).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...

ak igraš sa više od 1.5 metara na 50"-55" tak svejedno 1080p ili 4K rezolucija

 A čuj puno toga ovisi i o dioptriji naočala.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
forumaš kaže...

ak igraš sa više od 1.5 metara na 50"-55" tak svejedno 1080p ili 4K rezolucija

 

Bože sveti...

 i majko božija

 

https://www.rgb.com/display-size-resolution-and-ideal-viewing-distance

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 15:51 (forumaš).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...
Bitanga kaže...
forumaš kaže...

ak igraš sa više od 1.5 metara na 50"-55" tak svejedno 1080p ili 4K rezolucija

 

Bože sveti...

 i majko božija

 

https://www.rgb.com/display-size-resolution-and-ideal-viewing-distance

 

Da, RGB.kom će mi reći što je dobro, a što nije. Tnx.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

oni kao i svi ostali potvrđuju očito "Display size and viewing distance are two critical factors"

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 15:57 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...

oni kao i svi ostali potvrđuju očito "Display size and viewing distance are two critical factors"

 

Naravno, to su dva faktora, ali ne i jedini.

Također, ne slažem se s njihovim vrijednostima na grafovima, i što ćemo sad.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 16:01 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
toxic kaže...

 E vidis, kada dode jos bolja tehnologija onda odjednom ta tvoja crna vise nece biti tako crna i tako idemo non stop....

Nikad kraja sve crnijoj boji.. ne znam kakve televizore to mi imamo 99.9% sam siguran kada sve ovo citam da vidimo sivo a ne crno

 

Imam najbolji philips lcd i lg oled c9. LCD ima tamnu nijansu sive, ja bih to tako nazvao. Kada joj dodaš malo svega da dobiješ bolju crnu boju onda gubiš detalje u crnoj. Kada želiš vidjeti sve detalje u crnoj kao na oledu onda dobiješ kako sam rekao tamnu nijansu crne. I tako u krug. Kada dojde bolja tehnologija s boljim prikazom onda možemo o njoj razgovarati. Danas niti jedan drugi tv nema takvu crnu s tom kooličinom detalja kao lg oled c9. To je moje mišljenje s kojim se naravno ne moraš slagati. No ja imam privilegij svaki dan gledati oba televizora pa mi je razlika očita bez obzira koliko čorav bio.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
forumaš kaže...

oni kao i svi ostali potvrđuju očito "Display size and viewing distance are two critical factors"

 

Naravno, to su dva faktora, ali ne i jedini.

Također, ne slažem se s njihovim vrijednostima na grafovima, i što ćemo sad.

apsolutno ništa, svatko će od nas i tako raditi ono što želi ili ne želi, skroz nebitno.

po mom iskustvu i ono što sam isprobavao grafovi su dosta precizni.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

To je odlican tv i mozes ga koristit kako god ti zelis, sa bilo kakvim logotipovima programa, Netflixa, Youtuba, ingame HUDova.....sto ti srce zeli. A ne postoji niti jedan oled koji to moze.... sad dali je bitnija duboka crna ili koristenje televizora?.... 

 Već sam rekao da oled koristim jednako kao i ti. Nema nikakve razlike i u godinu dana nisam primjetio nikakve promjene na panelu a tv mi je upaljen svaki dan od 16h pa do dva sata poslije ponoći. Baš svaki dan. C9 je prvi oled koji ima neke mehanizme zaštite protiv stvari i kojima govoriš. Sve si to poštimaš u opcijama. Možeš doći kod mene pa tražiti po ekranu promjene koliko ti srce želi. Strpljivo ću pričekati dok nešto ne nađeš. Nakon mog iskustva s oledom kojeg imam godinu dana slobodno mogu reći da mi je bitniji moj komfor od bilo čega. Uživam u prikazu i stvarno se ne opterećujem kada će mi cigla pasti na glavu ili se nešto pojaviti na ekranu.

 

Hexfire kaže...
PS5 ću i dalje igrati na par godina starom 50" 1080p Sonyu jer ne vidim razloga mijenjati ga. Niti 4K, a još manje HDR mi nisi presudni za uživanje u nekoj igri. Ovo pre*eravanje s crnom na OLED-u, također ne kužim.

Nije to nikakvo preseravanje. Normalno komuniciramo i iznosimo mišljenja. Netko je rekao da mu je veličina važnija od crne, a ja sam samo rekao nakon što sam se u to uvjerio da mi je crna važnija od veličine. Doduše, i ja bih volio imati 65" oled ali za sada mi nije dostupan. Puno je ljepše i s više informacija gledati tamne scene na oled tv nego na lcd tv. To je moje mišljenje iz mog iskustva. Naravno, svatko ima svoje mišljenje i interese i ne mora se složiti samnom. No ovo preseravanje nije ok. Ispada da se sada ja tu nešto preseravama a ne znam s čim? Znači li to da se onda ovaj drugi preserava s veličinom svog tv? Nema smisla ići u tom smjeru. Ok, nije ti bitna crna, nije ti bitan hdr, nije ti bitan 4k. Nije niti meni bilo bitno dok nisam počeo gledati. Sada bih se teško vratio na staro. Ne želim više film gledati ako nije 4k. Lako se je navuči na bolje...

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...

apsolutno ništa, svatko će od nas i tako raditi ono što želi ili ne želi, skroz nebitno.

po mom iskustvu i ono što sam isprobavao grafovi su dosta precizni.

 

Citirat ću ti što si napisao inicijalno:

 

"ak igraš sa više od 1.5 metara na 50"-55" tak svejedno 1080p ili 4K rezolucija"

 

To uopće nema veze sa grafovima koje si poslao.

 

Drugo, filmovi i igre nisu ista stvar. Filmovi se većinom snimaju u krupnom kadru gdje je ono u pozadini većinom blurry, a igre imaju svakakvog bitnog contenta u daljini.

Ne postoji neka crta u prostoru iza koje je 4k generalno isti kao 1080p. Ako i postoji, sigurno nije 1.5m za 55''.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
forumaš kaže...

apsolutno ništa, svatko će od nas i tako raditi ono što želi ili ne želi, skroz nebitno.

po mom iskustvu i ono što sam isprobavao grafovi su dosta precizni.

 

Citirat ću ti što si napisao inicijalno:

 

"ak igraš sa više od 1.5 metara na 50"-55" tak svejedno 1080p ili 4K rezolucija"

 

To uopće nema veze sa grafovima koje si poslao.

 

Drugo, filmovi i igre nisu ista stvar. Filmovi se većinom snimaju u krupnom kadru gdje je ono u pozadini većinom blurry, a igre imaju svakakvog bitnog contenta u daljini.

Ne postoji neka crta u prostoru iza koje je 4k generalno isti kao 1080p. Ako i postoji, sigurno nije 1.5m za 55''.

 igre nisu statične pa da gledaš razliku u oštrini, barem se nadam. igres su dinamične i nove tehnike upravo idu prema tome da rendaju dijelove na ekranu u nižoj rezoluciji koji su igraču manje bitni kako bi rasteretili grafički chip.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...

 igre nisu statične pa da gledaš razliku u oštrini, barem se nadam. igres su dinamične i nove tehnike upravo idu prema tome da rendaju dijelove na ekranu u nižoj rezoluciji koji su igraču manje bitni kako bi rasteretili grafički chip.

 

Mogu ti nabrojati puno igara u kojima je bitnije ono što se događa dalje od tebe nego tebi ispred nosa. Igre su dinamične da, i visoka rezolucija je tu da vidiš više detalja koje u manjoj rezoluciji ne bi mogao razaznati.

Mislim, o čemu ti sad tu pričaš? Jel stvarno sad tvoj savjet da je 1080p isti kao i 4k ako gledaš dalje od 1.5m na TVu 55''? Jesi izmjerio 1.5m? Stvarno te ne razumijem.

 

Sorry, al ne mogu shvatiti ozbiljno graf koji na sebi ima 480p i 720p, a razmaci su jednaki između 720p i 1080p kao i između 1080p i 4k.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 16:47 (Bitanga).
9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Znaci 16.09. cemo znati vise.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
forumaš kaže...

 igre nisu statične pa da gledaš razliku u oštrini, barem se nadam. igres su dinamične i nove tehnike upravo idu prema tome da rendaju dijelove na ekranu u nižoj rezoluciji koji su igraču manje bitni kako bi rasteretili grafički chip.

 

Mogu ti nabrojati puno igara u kojima je bitnije ono što se događa dalje od tebe nego tebi ispred nosa. Igre su dinamične da, i visoka rezolucija je tu da vidiš više detalja koje u manjoj rezoluciji ne bi mogao razaznati.

Mislim, o čemu ti sad tu pričaš? Jel stvarno sad tvoj savjet da je 1080p isti kao i 4k ako gledaš dalje od 1.5m na TVu 55''? Jesi izmjerio 1.5m? Stvarno te ne razumijem.

 

Sorry, al ne mogu shvatiti ozbiljno graf koji na sebi ima 480p i 720p, a razmaci su jednaki između 720p i 1080p kao i između 1080p i 4k.

 možda ne striktno sa 1.5 metara ali sa više od 2.5 metara definitivno. u principu moraš sjediti blizu televizora da bi vidio razliku u oštrini između tih rezolucija. uzmi u obzir da svi današnji televizori jako dobro upcalaju 1080p rezoluciju na višu.

ne razumijem ni ja tebe, ako misliš da sa nekoliko metara iz naslonajača vidiš razliku iako svi ovi grafovi tvrde suprotno. ako ju ti vidiš super.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 16:51 (forumaš).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Da se nadovezem. Recimo meni je idealno sjest na 2.5 do 3m od TVa. Posto mi je ovaj od 40'' vec postao sitan odavno logicno mi nesto vece uzeti. Danas postaje standard 4k. Da recimo usporedimo 55' 1K i 4K koji bi bolje izgledao? U tome je poanta. Isto reci da 1920x1080 vs 2560x1440 na monitoru od 27'' na istoj udaljenosti izgledaju isto ili da ce mi reza od 720p biti dosta...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sideswipe kaže...

Da se nadovezem. Recimo meni je idealno sjest na 2.5 do 3m od TVa. Posto mi je ovaj od 40'' vec postao sitan odavno logicno mi nesto vece uzeti. Danas postaje standard 4k. Da recimo usporedimo 55' 1K i 4K koji bi bolje izgledao? U tome je poanta. Isto reci da 1920x1080 vs 2560x1440 na monitoru od 27'' na istoj udaljenosti izgledaju isto ili da ce mi reza od 720p biti dosta...

 Onda gledaj na bar 65" ako ideš  na 3 m od TV i želiš vidjeti 4K oštrinu.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
PS5 ću i dalje igrati na par godina starom 50" 1080p Sonyu jer ne vidim razloga mijenjati ga. Niti 4K, a još manje HDR mi nisi presudni za uživanje u nekoj igri. Ovo pre*eravanje s crnom na OLED-u, također ne kužim.

Nije to nikakvo preseravanje. Normalno komuniciramo i iznosimo mišljenja. Netko je rekao da mu je veličina važnija od crne, a ja sam samo rekao nakon što sam se u to uvjerio da mi je crna važnija od veličine. Doduše, i ja bih volio imati 65" oled ali za sada mi nije dostupan. Puno je ljepše i s više informacija gledati tamne scene na oled tv nego na lcd tv. To je moje mišljenje iz mog iskustva. Naravno, svatko ima svoje mišljenje i interese i ne mora se složiti samnom. No ovo preseravanje nije ok. Ispada da se sada ja tu nešto preseravama a ne znam s čim? Znači li to da se onda ovaj drugi preserava s veličinom svog tv? Nema smisla ići u tom smjeru. Ok, nije ti bitna crna, nije ti bitan hdr, nije ti bitan 4k. Nije niti meni bilo bitno dok nisam počeo gledati. Sada bih se teško vratio na staro. Ne želim više film gledati ako nije 4k. Lako se je navuči na bolje...

 Nekako se ne čudim da si se baš ti pronašao prozvanim. 

 

Btw, ovo je Playstation tema. Kakve veze imaju filmovi s ičim? 

 

Za igre koje igram mi je 4K, OLED, HDR apsolutno nebitno. Ne sjećam se kad sam zadnji put igrao nešto da sam si rekao "e ovo stvarno loše izgleda". Igre su dosegnule određeni nivo grafike koji je meni sasvim dovoljan. Sigurno neću uživati u nekoj igri više ili manje, igrao ju na trenutnom setupu ili na novom 4K OLED TV-u. Pa koliko god to bilo lijepo i krasno, i bolje od ovoga što imam sad, to je investicija koju si nikako ne mogu logički opravdati. Možda na PS6...

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice