Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.567
|
čitano: 4.696.578
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Cudi me da jos nisu objavili cijenu, isto kao niti MS. 

Sad je izlazak vec poprilicno blizu.... 

Čekanje je čisti dokaz koliko se i jedni i drugi boje krivog poteza. Rat živaca tko će prvi popustiti i otkriti cijenu te omogućiti drugom da je ili prihvati ili korigira na dolje.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
MEGATAMA kaže...

Cudi me da jos nisu objavili cijenu, isto kao niti MS. 

Sad je izlazak vec poprilicno blizu.... 

Čekanje je čisti dokaz koliko se i jedni i drugi boje krivog poteza. Rat živaca tko će prvi popustiti i otkriti cijenu te omogućiti drugom da je ili prihvati ili korigira na dolje.

 Nema to veze, lako oni spuste cijenu ako ovi drugi budu imali nižu. Il pak daju neki kupon uz konzolu čisto da budu bolji ili isti kao konkurencija. Opet, konzola je ta koja se bude prodavala, ako bude dobra prodat će se ako ne, nema tu puno pomoći.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jaka ti je logika nema šta. Nek onda košta 1000 eura.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Jaka ti je logika nema šta. Nek onda košta 1000 eura.

 Ne lupetaj, logika stoji. Zamisli cijenu 600 eur, PS5 bude 500, daju ti kupon od 100 i na istom si. Ne kontam šta je tebi teško za shvatit?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
x18x05x kaže...

 Ne lupetaj, logika stoji. Zamisli cijenu 600 eur, PS5 bude 500, daju ti kupon od 100 i na istom si. Ne kontam šta je tebi teško za shvatit?

 Pa ne pričamo o hlačama da ovisno o potrebi otpustiš ili zategneš remen...

 

Tom logikom zašto ne daju kupon od 200 eura, 300 eura? Jer smanjiti cijenu nečega je samo tak, nikom ništa. Sigurno iza neke određene cijene proizvoda ne stoje tisuće proračuna i projekcija da bi se došlo do cijene koja ti je prihvatljiva kao proizvođaču, a istodobno ne odbija potencijalne kupce. Baš je svejedno trebaš li za pozitivnu nulu prodati milijun, 10 milijuna ili 100 milijuna konzola. Cijena je samo broj kojeg bezveze bubneš, a onda poslije snižavaš kak ti puhne bez ikakvih posljedica.  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...

Čekanje je čisti dokaz koliko se i jedni i drugi boje krivog poteza. Rat živaca tko će prvi popustiti i otkriti cijenu te omogućiti drugom da je ili prihvati ili korigira na dolje.

 Naravno da nitko ne želi prvi "potegnuti". Nekakva logična pretpostavka je da si M'soft može dopustiti nižu cijenu (recimo da je 50$ neki safe bet), ali nisu ni oni glupi da objave cijenu 100$ nižu od PS5, ako nije potrebno. 

 

Plus... korona. Dosta toga se još stigne promijeniti na gore do onda, upitno je koliko će projekcije na današnji dan biti relevantne za 3-4 mjeseca. Samo da se sitno poremete rokovi isporuke i transportni tokovi već si u problemu.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

MS si ne moze dopustit nizu cijenu iz razloga sto su MS, Xbox je samo jedna divizija i poprilicno je ogranicen financijski jer kroz sve te godine nije donio ocekivani financijski uspijeh.

Pisalo se o tome kroz godine. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

MS si ne moze dopustit nizu cijenu iz razloga sto su MS, Xbox je samo jedna divizija i poprilicno je ogranicen financijski jer kroz sve te godine nije donio ocekivani financijski uspijeh.

Pisalo se o tome kroz godine. 

 

Pa da, i Xbox One X je bio dosta skuplji od PS4 Pro sve do nedavno. Tek prije koji mjesec su debelo snizili cijene vjerojatno radi rješavanja zaliha.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

MS si ne moze dopustit nizu cijenu iz razloga sto su MS, Xbox je samo jedna divizija i poprilicno je ogranicen financijski jer kroz sve te godine nije donio ocekivani financijski uspijeh.

Pisalo se o tome kroz godine. 

 

Pa da, i Xbox One X je bio dosta skuplji od PS4 Pro sve do nedavno. Tek prije koji mjesec su debelo snizili cijene vjerojatno radi rješavanja zaliha.

 Nije baš neka usporedba s obzirom na snagu jedne i druge konzole. Na stranu što je jača prvenstveno na papiru, ali je jača. Ne čudi da je koštala više.

 

Prije bih rekao da si baš MS i može dopustiti da više gubi po prodaji konzole od Sonya. Imaju mnogo drugih načina da pokriju taj gubitak, ako očekuju da će se dugoročno isplatiti. Pa evo samo ovaj Mixer fijasko. Ni trepnuli nisu što su stotine milijuna dolara otišle niz vjetar.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
x18x05x kaže...

 Ne lupetaj, logika stoji. Zamisli cijenu 600 eur, PS5 bude 500, daju ti kupon od 100 i na istom si. Ne kontam šta je tebi teško za shvatit?

 Pa ne pričamo o hlačama da ovisno o potrebi otpustiš ili zategneš remen...

 

Tom logikom zašto ne daju kupon od 200 eura, 300 eura? Jer smanjiti cijenu nečega je samo tak, nikom ništa. Sigurno iza neke određene cijene proizvoda ne stoje tisuće proračuna i projekcija da bi se došlo do cijene koja ti je prihvatljiva kao proizvođaču, a istodobno ne odbija potencijalne kupce. Baš je svejedno trebaš li za pozitivnu nulu prodati milijun, 10 milijuna ili 100 milijuna konzola. Cijena je samo broj kojeg bezveze bubneš, a onda poslije snižavaš kak ti puhne bez ikakvih posljedica.  

 Samo tvoje mišljenje i ništa više. Živimo u takvom svijetu gdje je sve moguće. Pa i tih 100 $/€. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

MS si ne moze dopustit nizu cijenu iz razloga sto su MS, Xbox je samo jedna divizija i poprilicno je ogranicen financijski jer kroz sve te godine nije donio ocekivani financijski uspijeh.

Pisalo se o tome kroz godine. 

 

Pa da, i Xbox One X je bio dosta skuplji od PS4 Pro sve do nedavno. Tek prije koji mjesec su debelo snizili cijene vjerojatno radi rješavanja zaliha.

 Nije baš neka usporedba s obzirom na snagu jedne i druge konzole. Na stranu što je jača prvenstveno na papiru, ali je jača. Ne čudi da je koštala više.

 

Prije bih rekao da si baš MS i može dopustiti da više gubi po prodaji konzole od Sonya. Imaju mnogo drugih načina da pokriju taj gubitak, ako očekuju da će se dugoročno isplatiti. Pa evo samo ovaj Mixer fijasko. Ni trepnuli nisu što su stotine milijuna dolara otišle niz vjetar.

 

Nikog ništ ne čudi, a ipak se stalno čudimo. Kog briga tko će imati kakve cijene uopće. Ljudi se odlučuju za platformu neovisno o cijeni hardvera.

Ima puno više bitnijih parametara od cijene +/- 100€.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Meni cijena PS5 ne znači ništa, bila skuplja 100€ opet cu je kupiti, konzolu uzimam za komotnost i zbog eskluziva. Xbox je kod mene odavno otpisan. Nisam vidio niti jednu eskluzivu vrijednu igranja. A na ps5 cu uzeti Ratcheta, Demon souls, horizon 2, GoW2 itd.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Meni cijena PS5 ne znači ništa, bila skuplja 100€ opet cu je kupiti, konzolu uzimam za komotnost i zbog eskluziva. Xbox je kod mene odavno otpisan. Nisam vidio niti jednu eskluzivu vrijednu igranja. A na ps5 cu uzeti Ratcheta, Demon souls, horizon 2, GoW2 itd.

 

Pa naravno. Isto tako i oni koji briju na Xbox. A oni koji briju na cijenu konzole obično kupuju konzolu za djecu, a ne za sebe, jer bi inače drugačije razmišljali. I oni će kupiti ono što djeca žele iz hrpe raznih razloga koji nemaju veze s cijenom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 14:32 (Bitanga).
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ne kužim ove iz Microsofta... ako im nije problem popušiti 100 milijuna...zašto onda ne kažu evo svima koji kupe konzolu u roku 365 dan nakon izlaska... poklanjamo sve naše eksluzive koje su izašle s predhodnih konzola s tim da budemo napravili update svih tih igara za novu konzolu...kad bi to napravili ja bi prvi kupio... Master Chief Collection i Gears of War Collection...imaš brdo igaraš

S druge strane vide da su ljudi spremni davati novce za igru koja nikad neće izaći Star Citizen...a oni u svom vlasništvu imaju Freelancer..izdaš remaster od Freelancera za novi Xbox...daš ovima koji stoje iza STALKER-a 10 milijuna da naprave remaster prve tri igre za novu konzolu...

ispada da su im šefovi bili na obuci u Agrokoru
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa kad se gleda samo i isključivo profit.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kao prvo sve njihove igre su na gamepassu koji je stvarno dobar deal. Pogotovo za nas VPN muljatore :). Ponuditi sve to besplatno kupcima SeX-a je pucanje samom sebi u nogu. Razljutiti ćeš pretplatnike, a sigurno nećeš dobiti previše novih korisnika samo na temelju toga. Neisplativo je čak i bez da ideš svaku tu igru remasterirat za next gen, što nema ni samo po sebi nikakvog smisla jer je do nov, a dio nedavno remasteran za Xone.

Freelancer bi mogao biti uspješan, ali ekipa koja baca lovu na Star Citizen nije neko mjerilo interesa jer ono što je njima obećano neće nikad vidjeti. Plus što je upitno koliko igrača na konzolama bi bilo zainteresirano, a oni na PC-u teško da će se radi toga gnjaviti da smećem od Microsoft storea.

10 milijuna (ajd recimo da bi bilo dovoljno što sumnjam) za STALKER će si vratiti nikad. Isti razlog kao kod Freelancera. Eventualno da STALKER 2 dobro prođe na konzoli pa možda onda probati remster.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
ne kužim ove iz Microsofta... ako im nije problem popušiti 100 milijuna...zašto onda ne kažu evo svima koji kupe konzolu u roku 365 dan nakon izlaska... poklanjamo sve naše eksluzive koje su izašle s predhodnih konzola s tim da budemo napravili update svih tih igara za novu konzolu...kad bi to napravili ja bi prvi kupio... Master Chief Collection i Gears of War Collection...imaš brdo igaraš

S druge strane vide da su ljudi spremni davati novce za igru koja nikad neće izaći Star Citizen...a oni u svom vlasništvu imaju Freelancer..izdaš remaster od Freelancera za novi Xbox...daš ovima koji stoje iza STALKER-a 10 milijuna da naprave remaster prve tri igre za novu konzolu...

ispada da su im šefovi bili na obuci u Agrokoru

Ja nism nigdje pročitao da je bilo tko iz uprave microsofta rekao da im nije problem izgubiti 100 milja eura/dollara, nebitno čega. To su uvijek do sada bile špekulacije analitičara tko bi lakše prebolio i podnio eventualni minus. Obje firme vjerojatno imjau fokus na što manjem minusu u startu i što prije pozitivnom poslovanju u slučaju nove generacije konzola. Stoga, baš suprotno. Šefovi im nisu bili na obuci u agrokoru i zato im ove divizije unutar firme pozitivno posluju i donose lijepu zaradu. Sve što rade su pomno razrađene strategije i nije sve banalno kako to mi mislimo.

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Zanimljivo...izgleda da su prednja i zadnja ploca kucista zamjenjive

 

https://www.vg247.com/2020/07/27/ps5-white-plates-customize-swap/

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

To sam bas maloprije vidio, ako nije fejk to je genijalna opcija kustomizacije. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

To sam bas maloprije vidio, ako nije fejk to je genijalna opcija kustomizacije. 

 Cist logicna stvar s obzirom kak su specijalne verzije PS4 popularne ovdje su si to jos olakšali

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
sad je lagano počelo guranje 120fps...koliko je realno da ove konzole budu u stanju progutati 4K120fps...mene to ne pogađa jerbo TV ima 2.0 hdmi...međutim 2.0 omogućuje 1080*120fps

vjerovatno bude
4K 30-60fps
1080-1440/120fps
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ma kakvih 4k120 fps na hardveru od 500 eura. Samo će te se razočarati ako takve stvari očekujete od nove generacije konzola.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Ma kakvih 4k120 fps na hardveru od 500 eura. Samo će te se razočarati ako takve stvari očekujete od nove generacije konzola.

 

Da, eventualno checkerboarding.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Ma kakvih 4k120 fps na hardveru od 500 eura. Samo će te se razočarati ako takve stvari očekujete od nove generacije konzola.

Negdje sam pročitao kako se očekuje cijena od 430 eura za konzolu s uhd blu ray pogonom i 340 eura za digitalnu verziju  PS5 konzole. Znači niti 500 eura. To bi bilo lijepo. Stranica je nekog dućana koji će prodavati konzole te kažu da uskoro kreću prednarudžbe a da su ovo očekivane cijene. Ako lažu oni, lažem i ja. No ovo bi stvarno bila nevjerojatna cijena.

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

4k/120 ne ocekujem cesto ali 1440/120 uz rekonstrukciju moguce ali onda ce morat rezat nextgen elemente vizuala/techa. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

4k/120 ne ocekujem cesto ali 1440/120 uz rekonstrukciju moguce ali onda ce morat rezat nextgen elemente vizuala/techa. 

 Ma bit ce tak nekak. Da daju i 1080p 120fps-a bilo bi super za određene igre.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Recimo,ja bih bio presretan da 4K/60fps bude standard. Igre ce jednostavo izgledati preljepo,60fps je cisto fluidno za igrat.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Hrpa igara ce bit 4k/30.

 

Sve vise je glasina da je Sony upecao jake third party ekskluzive tipa FF16,Silent Hill..... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Hrpa igara ce bit 4k/30.

 

Sve vise je glasina da je Sony upecao jake third party ekskluzive tipa FF16,Silent Hill..... 

 
Kod mene nema apsolutno nikakve šanse da ću ikad više kupiti ijednu igru na 30 FPSa. Pa samo nek ih oni štancaju.

Evo, to mi je principić u zadnjih par godina, i zasad mi je super funkcionirao.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice