Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.576
|
čitano: 4.707.101
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Zasto bih ja zelio na konzoli igrat mishom i tipkovnicom....pa imam pc ako zelim tako igrat. 

Cjenim kada su platforme jedinstvene ili barem pokusavaju bit....dual sense naprimjer.....Nintendo Switch.... 

 Kaj fali tome? Ja primjerice imam zasebni stol na kojem mi je PS, monitor, laptop.

I bas sam neki dan gledo kak bi bilo ok da za Apex i CoD imam mis i tipkovnicu. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...
MEGATAMA kaže...

Zasto bih ja zelio na konzoli igrat mishom i tipkovnicom....pa imam pc ako zelim tako igrat. 

Cjenim kada su platforme jedinstvene ili barem pokusavaju bit....dual sense naprimjer.....Nintendo Switch.... 

 Kaj fali tome? Ja primjerice imam zasebni stol na kojem mi je PS, monitor, laptop.

I bas sam neki dan gledo kak bi bilo ok da za Apex i CoD imam mis i tipkovnicu. 

 

Točno to. Imam stol s dva monitora, pojačalom, zvučnicima. Jedan je 4k, na koji spojim konzolu (PS4, Switch), a spojen je i PC inače, a drugi je g-sync na koji mi je spojen samo PC jer konzole to ne podržavaju.

Na stolu su volan, tipkovnica, miš... želim igrati igre s tipkovnicom, mišem, kontrolerom i volanom. Kako na PCu tako i na konzoli.

Može se, samo developeri ne dozvoljavaju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 10:51 (Bitanga).
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

68 stranica. od toga jedna o konzoli, jedna o kontroleru, a ostalih 66 o FPS-u.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Opet kazem 4k i 60 fpsa nece moc vrtit 70 posto igara. Da dolazim iz buducnosti

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Za 60/120fps(ovisno o rezi) trenutno imam rtx2080 a uskoro rtx3080ti i tu ocekujem taj framerate ali kod konzola sam realan i ocekujem svasta....od 30 do 120fps,ovisi kakva je igra u pitanju......

 

Za GT7 se zna da je 4k/60 uz raytrace ali isto tako da su neke prikazane igre u 30fps....tako da bit ce svega.

 

Trenutno me full zanima UI konzole,dual sensse,razina buke u full loadu,kvaliteta izrade konzole i gamepada.....

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa nikako da skužite poantu. Nije stvar u hardveru niti rezoluciji niti FPSu.

Stvar je u opcijama. Sve se može podesiti da radi onako kako želiš, ali trebaju opcije.

 

Ako želiš native 4k sa najboljom grafikom, evo ti 30 FPSa. Ako želiš 60 FPSa, evo ti checkerboarding ili 4k sa manjim shadowsima i efektima.

To je bar lako složiti za jedan jedini hardver. Ne treba tisuću opcija kao na PCu. Ne vidim nikakav problem.

 

Sve dok su jedine opcije u igri da se promijeni jezik i uključi/isključi subtitles to naravno neće biti moguće.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 11:48 (Bitanga).
Moj PC  
5 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Pa nikako da skužite poantu. Nije stvar u hardveru niti rezoluciji niti FPSu.

Stvar je u opcijama. Sve se može podesiti da radi onako kako želiš, ali trebaju opcije.

 

Ako želiš native 4k sa najboljom grafikom, evo ti 30 FPSa. Ako želiš 60 FPSa, evo ti checkerboarding ili 4k sa manjim shadowsima i efektima.

To je bar lako složiti za jedan jedini hardver. Ne treba tisuću opcija kao na PCu. Ne vidim nikakav problem.

 

Sve dok su jedine opcije u igri da se promijeni jezik i uključi/isključi subtitles to naravno neće biti moguće.

 Slažem se.... al opet developeri su gladni novaca i činjenica je da je samo bitno da izbace nekaj kaj budu vremenom krpali, pogotovo u početku. Kasnije kad skuže dovoljno hardver nadam se da će s ovom generacijom početi ubacivati opcije za isključivanje pojedinih feature-a ( manje sjena, ray tracinga, antialiasinga itd )... Dok bi za 1080p trebali imat po defaultu barem 60FPS-a. 30 je odavno problem. Uviijek se sjetim warframe-a i njihovih 60FPS-a i fluidnosti koju imaju za f2p igru na toliko "staroj" generaciji. Tako da ne vidim problem zašto nebi i puno jači developeri iskoristili napredniji hardver.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Apsolutno podržavam tvoj stav. Nakon PS4 sigurno neću uzeti konzolu ako ne bude minimum 60fps za sve igre. Zadnje što sam igrao na konzoli je bio Conan Exiles i nažalost ne mogu reći da je tako nešto prihvatljivo u 2020. Jednostavno oči se previše naprezu u nedostatku fps i ja ne želim to podržati u 2020-toj godini. Al koliko vidim to ne smeta većini, a znate kako se kaže: dok je ovaca neće faliti vune. Da su svi kao ja vidjeli bih vi što bih izbacili igru u 30 fps većinom još i manje.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako gledamo PS4 PRO kao svojevrsni test uvođenja mogućnosti prilagodbe grafičkih opcija, stvarno nemaju nikakvog opravdanja da na novoj generaciji to nestane. Ili da bude previše ograničeno.

Fora mi je kako uvođenje mikrotransakcija opravdavaju famoznim "player choice", a kad se radi o performansama prave se blesavi.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Prije pola sata izašlo, par informacija o kompatibilnosti starih uređaja sa PS5

 

PlayStation 5: Answering your questions on compatible PS4 peripherals & accessories

 

 

Senior IT Consultant
Moj PC  
2 0 hvala 2
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Ako gledamo PS4 PRO kao svojevrsni test uvođenja mogućnosti prilagodbe grafičkih opcija, stvarno nemaju nikakvog opravdanja da na novoj generaciji to nestane. Ili da bude previše ograničeno.

Fora mi je kako uvođenje mikrotransakcija opravdavaju famoznim "player choice", a kad se radi o performansama prave se blesavi.

 i onda jos jedno 3 dlc i 850 season passova da bi uopce dobio kompletnu igru i pricu.
 razvijaju nes 5+ god i ne stignu jadni izbacit potpunu igru. meni je to "najdrazi" dio.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...
Hexfire kaže...
Ako gledamo PS4 PRO kao svojevrsni test uvođenja mogućnosti prilagodbe grafičkih opcija, stvarno nemaju nikakvog opravdanja da na novoj generaciji to nestane. Ili da bude previše ograničeno.

Fora mi je kako uvođenje mikrotransakcija opravdavaju famoznim "player choice", a kad se radi o performansama prave se blesavi.

 i onda jos jedno 3 dlc i 850 season passova da bi uopce dobio kompletnu igru i pricu.
 razvijaju nes 5+ god i ne stignu jadni izbacit potpunu igru. meni je to "najdrazi" dio.

 

To mi je ok. Kao netko tko je 10 godina plaćao World of Warcraft uz neku pauzu tu i tamo volim igre koje se razvijaju godinama nakon releasea (tipa rainbow six iako ga ne igram, overwatch, fortnite i ostale subscription ili season pass igre poput MOBA igara ili trading card igara).

Rađe to nego da izlazi svake godine nova verzija pa ajmo sve ispočetka. Ali podržavam samo one koje se stvarno razvijaju, a ne da samo izbace novu sezonu radi toga da ekipi nije dosadno, tipa Diablo 3.

 

I znam cijeniti community koji takve igre steknu kroz godine i godine postojanja.

 

A ove DLCove od story driven igara većinom niti ne odigram ako kupim igru na releaseu. Zato mi je bolje igrati igru kasnije i kupiti complete edition jer su već svi DLCovi vani. Ali tko će onda igrati po 150h to :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 Očekivano. Ajde bar nekakav minimalan korak naprijed u odnosu na PS4 koji nije niti podržavao Dualshock 3 u nikojem smislu.

 

Dobra vijest je da će slušalice koje rade na PS4 raditi i na PS5.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 16:16 (antimadridista).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

I ja sam protiv 30 fps i nadam se da nijedna poznatija igra nece biti 30 fps, stvarno ubije dozivljaj igranja...a eto prije par dana poceo igrati the last of us 2 i igra stvarno jako lijepo radi, uopce ni ne kuzim da je u 30 fps. Ako ce vec raditi igre u 30 fps neka ih tako dobro optimiziraju i necu se previse buniti

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

PlayStation 5: Answering your questions on compatible PS4 peripherals & accessories

 

 

 

https://blog.playstation.com/2020/08/03/playstation-5-answering-your-questions-on-compatible-ps4-peripherals-accessories/

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Eto da vuk bude sit...A ovce na broju...nek daju mogućnost izbora...ne branim ja konzole uopće...evo prije par miseci pokrenem Doom(2016) na ps4pro i nisam virovao da konzola odnosno ventilator se može tako čuti...A upravo jedna od vrlina konzola je kao nečujnost...A triba biti iskren i reći da ps4pro i njegova plastika je...A naročito gornja je sramota za Sony...svi su oni postali isti...maksimalno škrtarenje..

I šta kaže kolega...još nisu ni izbacili igru a već pričaju o dlc-ovima za proširenje "iskustva"...u doba ekspanzija to se nije spominjalo...čak su ekspanzije bile skoro velike ko normalne igre i u startu manja cijena...više nema ni demo-a... digitalne verzije skuplje od onih na disku...kupiš igru u kutiji i u njoj umjesto diska papir sa šifrom za digitalno skidanje

Moramo prihvatiti da su igre izašle iz garaže i postale ozbiljan biznis...sad se gleda samo profit i jedini način neke borbe u mom slučaju je da kupujem polovne igre i to do max 99kn...rađe igru neću igrati...nego za nju dati više od 99kn

Kod sljedeće generacije razina buke kad je ventilator na Max će biti glavni uteg na vagi oko odluke...kad se sjetim prvog xbox-a...ka od stine odvaljen:)

Dok je ovaca bit će i vune...to vridi samo kod day one ovaca
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 18:05 (HCMAA).
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
Eto da vuk bude sit...A ovce na broju...nek daju mogućnost izbora...ne branim ja konzole uopće...evo prije par miseci pokrenem Doom(2016) na ps4pro i nisam virovao da konzola odnosno ventilator se može tako čuti...A upravo jedna od vrlina konzola je kao nečujnost...A triba biti iskren i reći da ps4pro i njegova plastika je...A naročito gornja je sramota za Sony...svi su oni postali isti...maksimalno škrtarenje..

I šta kaže kolega...još nisu ni izbacili igru a već pričaju o dlc-ovima za proširenje "iskustva"...u doba ekspanzija to se nije spominjalo...čak su ekspanzije bile skoro velike ko normalne igre i u startu manja cijena...više nema ni demo-a... digitalne verzije skuplje od onih na disku...kupiš igru u kutiji i u njoj umjesto diska papir sa šifrom za digitalno skidanje

Moramo prihvatiti da su igre izašle iz garaže i postale ozbiljan biznis...sad se gleda samo profit i jedini način neke borbe u mom slučaju je da kupujem polovne igre i to do max 99kn...rađe igru neću igrati...nego za nju dati više od 99kn

Kod sljedeće generacije razina buke kad je ventilator na Max će biti glavni uteg na vagi oko odluke...kad se sjetim prvog xbox-a...ka od stine odvaljen:)

Dok je ovaca bit će i vune...to vridi samo kod day one ovaca

Moram priznati da ne kužim ovu spiku oko day one ovaca? Kupio sam PS4 prvi dan. Igrao sam se na njemu do izlaska PS4 pro, potom sam ga prodao, nadodao razliku i kupio PS4 pro. Igram se na njemu sve do sada i još nadam se samo 3 mjeseca. Kada izađe PS5 kupit ću ga prvi dan. Onda ću prodati PS4 pro i nastaviti niz do recimo PS5 pro kojeg ću opet kupiti prvi dan a prodati PS5. Zašto sam ja ovca? Igram se na konzoli od prvog dana bez ikakvog opterećenja. Ne razmišljam kakva je plastika na gornjem dijelu konzole jer je niti ne vidim, niti me interesira. Buku isto ne čujem osim ako nije savršena tišina u sobi a nije nikad. Prebolio sam sve dječje bolesti s PS4 i PS4 pro a da ih nisam niti osjetio. Ne zamaram se niti s dječjim bolestima na PS5. Imam garanciju i uvijek kupca koji će kupiti moju konzolu kada prelazim na novu. Bitno mi je igrati se na novoj konzoli od prvog dana.

 

Što se škrtosti tiče, cilj svake konzole je najmanja moguća cijena. Toj cijeni se prilagođavaju komponente. Da ti naprave kvalitetnu konzolu u svim pogledima, takva konzola bi koštala duplo više. No onda se gubi bit jednostavnosti i cijene konzole. Mene to ne bi smetalo, ja bih dao 1000 eura za takvu konzolu. No pitanje je koliko bi igrača pristalo na takvu cijenu. Mislim da je ova logika male cijene i skromne plastike puno bolja opcija za većinu igrača. I da, u svakom biznisu se gleda samo profit. Nema profita nema biznisa. Otkako je produkcija izašla iz garaže imamo igre koje su skuplje od najskupljih kino filmova. Sve se plaća.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 18:25 (movie).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
Eto da vuk bude sit...A ovce na broju...nek daju mogućnost izbora...ne branim ja konzole uopće...evo prije par miseci pokrenem Doom(2016) na ps4pro i nisam virovao da konzola odnosno ventilator se može tako čuti...A upravo jedna od vrlina konzola je kao nečujnost...A triba biti iskren i reći da ps4pro i njegova plastika je...A naročito gornja je sramota za Sony...svi su oni postali isti...maksimalno škrtarenje..

I šta kaže kolega...još nisu ni izbacili igru a već pričaju o dlc-ovima za proširenje "iskustva"...u doba ekspanzija to se nije spominjalo...čak su ekspanzije bile skoro velike ko normalne igre i u startu manja cijena...više nema ni demo-a... digitalne verzije skuplje od onih na disku...kupiš igru u kutiji i u njoj umjesto diska papir sa šifrom za digitalno skidanje

Moramo prihvatiti da su igre izašle iz garaže i postale ozbiljan biznis...sad se gleda samo profit i jedini način neke borbe u mom slučaju je da kupujem polovne igre i to do max 99kn...rađe igru neću igrati...nego za nju dati više od 99kn

Kod sljedeće generacije razina buke kad je ventilator na Max će biti glavni uteg na vagi oko odluke...kad se sjetim prvog xbox-a...ka od stine odvaljen:)

Dok je ovaca bit će i vune...to vridi samo kod day one ovaca

 

Pa naravno da se gleda profit, a nego što bi se trebalo gledati? Napraviti igru danas nije da uzmeš jednog programera pa rokaj miško. Možeš, al onda ćeš dobiti nešto tipa Stardew Valley ili Minecraft. Super igre, ali nemaju grafiku koja radi na 30 FPSa max.

Razvoj je brutalno skup. Bilo čega. Programeri su jedni od najskupljih radnika.

 

Early access model nije uopće loš, jer to većinom rade mali studiji za male i jednostavnije igre koje rade za community koji se na to pali pa onda u suradnji i komunikaciji s njima to razvijaju. Jer to je publika koja će tu igru na kraju i kupiti. Ali ja nikad ne bih igrao igru koja nije dovršena, previše bih se nervirao i ne bih htio investirati svoje vrijeme u poluproizvod. Ali ima ekipe koja to voli.

 

Lako se igre nabave i besplatno ako se čeka, samo se treba u glavi posložiti, a ne nabrijavati hype.

 

A što se tiče ventilatora, da, sve te komponente generiraju jaaaako puno topline i to treba nekud odvesti. No PS4 ne bi trebao nikako biti tako glasan, jako su usrali taj dizajn. Niti gamerski laptopi triput tanji i triput veće snage nisu toliko glasni kao ovo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 18:44 (Bitanga).
14 godina
online
Sony PlayStation 5

Which existing PS4 peripherals/accessories will work on PS5?

  • Specialty peripherals, such as officially licensed racing wheels, arcade sticks, and flight sticks, will work with PS5 games and supported PS4 games.

 

 

Jel ovo znači da svi volani koji su radili na ps4 rade i na ps5 ili nisam dobro shvatio? 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
AFARON kaže...

Which existing PS4 peripherals/accessories will work on PS5?

  • Specialty peripherals, such as officially licensed racing wheels, arcade sticks, and flight sticks, will work with PS5 games and supported PS4 games.

 

 

Jel ovo znači da svi volani koji su radili na ps4 rade i na ps5 ili nisam dobro shvatio? 

 Ta rečenica definitivno to sugerira.

 

 

Ali rečenica nakon toga:

 

Please note, not all PlayStation officially licensed or third-party peripherals/accessories may work on PS5

 

sugerira da bi tu moglo biti svega ovisno od proizvođača do proizvođača.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Hoće petica imati kraći životni vijek od prošlih generacija? S obzirom na razvoj tehnologije, ništa čudnog.

 

 

https://www.videogameschronicle.com/news/ps5-life-cycle-could-be-reduced-to-5-years-claim-supply-sources/

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...

Hoće petica imati kraći životni vijek od prošlih generacija? S obzirom na razvoj tehnologije, ništa čudnog.

 

 

https://www.videogameschronicle.com/news/ps5-life-cycle-could-be-reduced-to-5-years-claim-supply-sources/

 

Tako i treba. 5 godina za promijenit računalo je isto neki normalni period. 7 godina je svakako previše.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pet godina i novi Pley zvuci odlicno. Navodno se suska da bi nakon dvije godine trebao izaci i PS5 pro,moguce da onda zazivi 4k/120hz,to bi bilo bolesnoooooooooooooooooooooooo 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2020 22:15 (Sideswipe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Generacije konzola tradicionalno traju 5-7 godina ovisno o uspijehu konzole, googlajte.

 

Sto se tice rasprava da bi sve igre na Ps5 trebale bit 60fps.....dosli su benchevi Horizona za PC i nazalost nije 60fps niti na rtx2080ti u 4k.

Uzevsi u obzir da prikazani Horizon 2 izgleda visestruko bolje od jedinice ne znam kakav bi to hardver trebao bit za lock 60fps uz 4k ili opcenito koliko bi reza morala ic dolje.....zivio DLSS 2.0 u konacnici. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Generacije konzola tradicionalno traju 5-7 godina ovisno o uspijehu konzole, googlajte.

 

Sto se tice rasprava da bi sve igre na Ps5 trebale bit 60fps.....dosli su benchevi Horizona za PC i nazalost nije 60fps niti na rtx2080ti u 4k.

Uzevsi u obzir da prikazani Horizon 2 izgleda visestruko bolje od jedinice ne znam kakav bi to hardver trebao bit za lock 60fps uz 4k ili opcenito koliko bi reza morala ic dolje.....zivio DLSS 2.0 u konacnici. 

 

Daj bože da bude bar opcija 1080p/60fps.

 

Btw, sumnjam da će i jedna AAA igra raditi na 4k/60fps, vjerovatno će većina raditi sa upscaling-om na nižim rezolucijama (od 900p do <4k) slično kao i u trenutnim generacijama konzola. Ali nada je da ćemo imati dvije opcije: niža rezolucija u 60fps ili 4k slideshow.

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Izgleda da će sve ostati isto i na novoj generaciji konzola jer nitko nije lud da pili granu na kojoj sjedi.

 

"Najnoviji financijski izvještaj koji je Sony objavio, a odnosi se na razdoblje od travnja do srpnja ove godine, otkriva da je 41 posto ukupne zarade došlo od DLC-eva, mikrotransakcija i drugih kupovina unutar igre. U prijevodu, radi se o 2.29 milijardi američkih dolara. Što se tiče samih igara, one donose 350 milijuna dolara zarade, što predstavlja 6 posto ukupne zarade tvrtke. Hardware zastupa slični postotak, sa 520 milijuna američkih dolara. Digitalna prodaja na PlayStation Storeu je u porastu, a predstavlja 24 posto ukupne zarade, točnije 1. 37 milijardi američkih dolara.

 

Sony uzima 30 posto od mikrotransakcija igara u kojima korisnici/ice troše svoj novac, kao što su GTA, FIFA i mnoge druge, pa je očito da će ova praksa sa mikrotransakcijama i dalje ostati dio realnosti. Kako od strane Sonyja, tako i od strane drugih, naravno."

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
AFARON kaže...
MEGATAMA kaže...

Generacije konzola tradicionalno traju 5-7 godina ovisno o uspijehu konzole, googlajte.

 

Sto se tice rasprava da bi sve igre na Ps5 trebale bit 60fps.....dosli su benchevi Horizona za PC i nazalost nije 60fps niti na rtx2080ti u 4k.

Uzevsi u obzir da prikazani Horizon 2 izgleda visestruko bolje od jedinice ne znam kakav bi to hardver trebao bit za lock 60fps uz 4k ili opcenito koliko bi reza morala ic dolje.....zivio DLSS 2.0 u konacnici. 

 

Daj bože da bude bar opcija 1080p/60fps.

 

Btw, sumnjam da će i jedna AAA igra raditi na 4k/60fps, vjerovatno će većina raditi sa upscaling-om na nižim rezolucijama (od 900p do <4k) slično kao i u trenutnim generacijama konzola. Ali nada je da ćemo imati dvije opcije: niža rezolucija u 60fps ili 4k slideshow.

NE bude, konzole ne funkcioniraju tako.

U odredjenim naslovima imamo opcije performance, quality isl ali konzole ne nude po defoltu takvo nesto nego se mora implementirat na bazi pojedine igre. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
Eto da vuk bude sit...A ovce na broju...nek daju mogućnost izbora...ne branim ja konzole uopće...evo prije par miseci pokrenem Doom(2016) na ps4pro i nisam virovao da konzola odnosno ventilator se može tako čuti...A upravo jedna od vrlina konzola je kao nečujnost...A triba biti iskren i reći da ps4pro i njegova plastika je...A naročito gornja je sramota za Sony...svi su oni postali isti...maksimalno škrtarenje..

I šta kaže kolega...još nisu ni izbacili igru a već pričaju o dlc-ovima za proširenje "iskustva"...u doba ekspanzija to se nije spominjalo...čak su ekspanzije bile skoro velike ko normalne igre i u startu manja cijena...više nema ni demo-a... digitalne verzije skuplje od onih na disku...kupiš igru u kutiji i u njoj umjesto diska papir sa šifrom za digitalno skidanje

Moramo prihvatiti da su igre izašle iz garaže i postale ozbiljan biznis...sad se gleda samo profit i jedini način neke borbe u mom slučaju je da kupujem polovne igre i to do max 99kn...rađe igru neću igrati...nego za nju dati više od 99kn

Kod sljedeće generacije razina buke kad je ventilator na Max će biti glavni uteg na vagi oko odluke...kad se sjetim prvog xbox-a...ka od stine odvaljen:)

Dok je ovaca bit će i vune...to vridi samo kod day one ovaca

 Prva verzija PS4 Pro ima taj "problem" venitlatori zvuce kao avionski motor. Verzija 2 PS4 Pro je puno tisa.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
S obzirom da Sony ovisi o Playstation grupaciji...bez nje je gotov...s obzirom da 100 milijuna prodanih PS4 konzola nije malen broj i usto igre izgledaju odlično...s obzirom da 2.1 hdmi je očajno zastupljen...evo ja kupio tv prije 2 miseca i to Sony lcd flagship iz 2019 XG pa nema 2.1 nego 2.0....ista stvar je i sa ovogodišnjim flagship modelom XH...nema 2.1...Ali zato slabiji XH model koji je hardware slabiji od XG ima...

Šta bi ja sad tribao novi tv baciti u smeće jer nema 2.1...A taj 2.1 igra samo kod igara...odnosno 2.0 omogućava 120fps ali u 1080p...A za 4K60fps...

Prvih godinu...dvije budu igre... vjerojatno većina izlazile i za PS4 i za PS5...A da ne budu šupci pa da moraš igru kupovati dva puta PS4 vjerojatno im bude osnova

S obzirom na broj igara koje trenutno imam...dok neke dođu na red će se već kupiti PS5...znači igre izašle za PS4 ću igrati na petici...GOW...TLOU2...Ghost Of Tshushima
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice