Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.582
|
čitano: 4.708.738
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
x18x05x kaže...

Ja imam Qled Q60R 65 inch., isto je brutala za konzole. Ima pravi game mod i konzola ga sama pokrene. Tak da je jeftinija opcija za one koji nemaju love za OLED.

Ja imam sad Q90R prije njega sam imao LG B6 i B7 olede.

14 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
x18x05x kaže...

Ja imam Qled Q60R 65 inch., isto je brutala za konzole. Ima pravi game mod i konzola ga sama pokrene. Tak da je jeftinija opcija za one koji nemaju love za OLED.

Ja imam sad Q90R prije njega sam imao LG B6 i B7 olede.

 Jel velika razlika u korist Oled-a ili? Kakav ti je ovaj za igre?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
x18x05x kaže...
MEGATAMA kaže...
x18x05x kaže...

Ja imam Qled Q60R 65 inch., isto je brutala za konzole. Ima pravi game mod i konzola ga sama pokrene. Tak da je jeftinija opcija za one koji nemaju love za OLED.

Ja imam sad Q90R prije njega sam imao LG B6 i B7 olede.

 Jel velika razlika u korist Oled-a ili? Kakav ti je ovaj za igre?

Q90R mi je bolji od B7 oleda u svim uvjetima osim kada su full mracne scene tu je oled bolji, sa druge strane q90r je bolji u svim svijetlim scenama.

Za gaming je ovaj q90r fantastican, ima ALLM,Freesync,1080p do 120hz a isto tako i nativni 1440p/120hz te 4k/120hz pa je za pc i visok framerate genijalan.

Sa druge strane LG 2019/20 serije oleda imaju hdmi 2.1 na sva cetiri porta tako da su i LG oledi genijalni za igre ali mora se pazit da HUD igara nema ikone u zutoj, crvenoj, narandjastoj boji jer te najbrze trose piksele. 

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
x18x05x kaže...
MEGATAMA kaže...
x18x05x kaže...

Ja imam Qled Q60R 65 inch., isto je brutala za konzole. Ima pravi game mod i konzola ga sama pokrene. Tak da je jeftinija opcija za one koji nemaju love za OLED.

Ja imam sad Q90R prije njega sam imao LG B6 i B7 olede.

 Jel velika razlika u korist Oled-a ili? Kakav ti je ovaj za igre?

Q90R mi je bolji od B7 oleda u svim uvjetima osim kada su full mracne scene tu je oled bolji, sa druge strane q90r je bolji u svim svijetlim scenama.

Za gaming je ovaj q90r fantastican, ima ALLM,Freesync,1080p do 120hz a isto tako i nativni 1440p/120hz te 4k/120hz pa je za pc i visok framerate genijalan.

Sa druge strane LG 2019/20 serije oleda imaju hdmi 2.1 na sva cetiri porta tako da su i LG oledi genijalni za igre ali mora se pazit da HUD igara nema ikone u zutoj, crvenoj, narandjastoj boji jer te najbrze trose piksele. 

 

Preko čega ga spajaš pa da može raditi na 4k/120hz? Podržava hdmi 2.1? Je li ti i grafička podržava hdmi 2.1? Mislio sam da još nema takvih.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
AFARON kaže...
MEGATAMA kaže...
x18x05x kaže...
MEGATAMA kaže...
x18x05x kaže...

Ja imam Qled Q60R 65 inch., isto je brutala za konzole. Ima pravi game mod i konzola ga sama pokrene. Tak da je jeftinija opcija za one koji nemaju love za OLED.

Ja imam sad Q90R prije njega sam imao LG B6 i B7 olede.

 Jel velika razlika u korist Oled-a ili? Kakav ti je ovaj za igre?

Q90R mi je bolji od B7 oleda u svim uvjetima osim kada su full mracne scene tu je oled bolji, sa druge strane q90r je bolji u svim svijetlim scenama.

Za gaming je ovaj q90r fantastican, ima ALLM,Freesync,1080p do 120hz a isto tako i nativni 1440p/120hz te 4k/120hz pa je za pc i visok framerate genijalan.

Sa druge strane LG 2019/20 serije oleda imaju hdmi 2.1 na sva cetiri porta tako da su i LG oledi genijalni za igre ali mora se pazit da HUD igara nema ikone u zutoj, crvenoj, narandjastoj boji jer te najbrze trose piksele. 

 

Preko čega ga spajaš pa da može raditi na 4k/120hz? Podržava hdmi 2.1? Je li ti i grafička podržava hdmi 2.1? Mislio sam da još nema takvih.

Preko ove moje konfe,moze 4k/120 ali bez HDRa.Sve ostale reze mogu 120hz i hdr simultano,za full 4k/120hz HDR moramo cekat 2.1 hdmi source...next GPUs, konzole

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Prije dvadesetak dana sam kupio Sony 65" XG9505...mislio se možda mi 65" bude to much....kad već nakon par dana 65" je postalo malo...A gleda se sa 330cm:)...zašto lcd...jer u mom načinu uporabe na oledu mi ne gine burn in

Mislim da kod igara ne igra toliko preciznost crne boje koliko kod filmova...A opet s druge strane sranje film je sranje uvijek..A većina nove produkcije je takva

4K i veće rezolucije predstavljaju problem kod starijih filmova...ovih s analogne trake...veća rezolucija otkriva mane analogne trake...ograničenja u produkciji... također otkriva ograničenja u kvaliteti objektiva koji su korišteni kod snimanja

Ja volim kad je slika čista bez te filmske zrnatosti...A uzrok zrnatosti je da filmska traka ovisno o njenoj kvaliteti ima problem s nedostatkom svjetla kod snimanja...ta zrnatosti je šum...

copy/paste:

Potvrdu da se igre sve više prodaju u digitalnom obliku ne treba tražiti dalje od japanske tvrtke Capcom, koja je svojim investitorima upravo otkrila kako se u 2020. četiri od pet njihovih igara prodaju digitalno. Dakle, 80% prodaje ostvarili su digitalno, što je više nego je itko u Capcomu očekivao. Naime, projekcija im je za 2020. bila da će digitalno prodati 75,4% igara.

U Capcomu vjeruju kako neće biti povratka na staro pa očekuju da će postotak u prodaji digitalnih primjeraka igara i dalje rasti, predviđaju do 90%.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 21:22 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...

Prije dvadesetak dana sam kupio Sony 65" XG9505...mislio se možda mi 65" bude to much....kad već nakon par dana 65" je postalo malo...A gleda se sa 330cm:)...zašto lcd...jer u mom načinu uporabe na oledu mi ne gine burn in

Mislim da kod igara ne igra toliko preciznost crne boje koliko kod filmova...A opet s druge strane sranje film je sranje uvijek..A većina nove produkcije je takva

4K i veće rezolucije predstavljaju problem kod starijih filmova...ovih s analogne trake...veća rezolucija otkriva mane analogne trake...ograničenja u produkciji... također otkriva ograničenja u kvaliteti objektiva koji su korišteni kod snimanja

Ja volim kad je slika čista bez te filmske zrnatosti...A uzrok zrnatosti je da filmska traka ovisno o njenoj kvaliteti ima problem s nedostatkom svjetla kod snimanja...ta zrnatosti je šum...

copy/paste:

Potvrdu da se igre sve više prodaju u digitalnom obliku ne treba tražiti dalje od japanske tvrtke Capcom, koja je svojim investitorima upravo otkrila kako se u 2020. četiri od pet njihovih igara prodaju digitalno. Dakle, 80% prodaje ostvarili su digitalno, što je više nego je itko u Capcomu očekivao. Naime, projekcija im je za 2020. bila da će digitalno prodati 75,4% igara.

U Capcomu vjeruju kako neće biti povratka na staro pa očekuju da će postotak u prodaji digitalnih primjeraka igara i dalje rasti, predviđaju do 90%.

To je ovaj model zar ne?

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x950g

 

Ja gledam tv sa 2 metra a igram igre sa nekih metar i pol ili manje. 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Ja gledam tv sa 2 metra a igram igre sa nekih metar i pol ili manje. 

 Ja kad igram jednostavno moram biti priljubljen uz ekran bez obzira na veličinu ekrana. Kad se odmaknem dalje isto kao da mi je netko jednu ruku oduzeo, nemam osjećaja za igranje kad igram iz daljine bez obzira što sve dobro vidim.

 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...

Prije dvadesetak dana sam kupio Sony 65" XG9505...mislio se možda mi 65" bude to much....kad već nakon par dana 65" je postalo malo...A gleda se sa 330cm:)...zašto lcd...jer u mom načinu uporabe na oledu mi ne gine burn in

Mislim da kod igara ne igra toliko preciznost crne boje koliko kod filmova...A opet s druge strane sranje film je sranje uvijek..A većina nove produkcije je takva

4K i veće rezolucije predstavljaju problem kod starijih filmova...ovih s analogne trake...veća rezolucija otkriva mane analogne trake...ograničenja u produkciji... također otkriva ograničenja u kvaliteti objektiva koji su korišteni kod snimanja



 

Gledaj serije, ne moraš filmove. Ima odličnih serija.

BTW, really? Analogne trake? To ne treba biti argument za kupovinu novog TVa.

 

Je ništ, morat ću kupit onda i OLED i QLED, jedan za serije, a drugi za igre:-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
za one koji gledaju crne trake(filmovi...serije ako nisu 16:9)...oled je bolji izbor...za nas koji gledamo ono između traka...svatko neka kupi prema vlastitom nahođenju:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

OLED je brutalan, frend ima C9 i stvarno je ekstra. Ja imam ok televizor sa HDR podrškom, ali standardan panel jednostavno ne može prikazati tu "dubinu" koju OLED paneli imaju. Recimo kad vidiš crnu boju na OLED-u, ništa ti više ne izgleda kao crna boja na drugim panelima, sve je zapravo sivo.

 

Uzeo bih si odmah OLED za PS5, ali jednostavno nemam prostora za toliki televizor u sobi. Šteta što nema OLED TV-a u nekim manjim dimenzijama.

 Ove godine LG radi i manji oled, 49". Manje od toga ne ide.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
antimadridista kaže...

OLED je brutalan, frend ima C9 i stvarno je ekstra. Ja imam ok televizor sa HDR podrškom, ali standardan panel jednostavno ne može prikazati tu "dubinu" koju OLED paneli imaju. Recimo kad vidiš crnu boju na OLED-u, ništa ti više ne izgleda kao crna boja na drugim panelima, sve je zapravo sivo.

 

Uzeo bih si odmah OLED za PS5, ali jednostavno nemam prostora za toliki televizor u sobi. Šteta što nema OLED TV-a u nekim manjim dimenzijama.

 Ove godine LG radi i manji oled, 49". Manje od toga ne ide.

48inch,napisao sam na prosloj stranici. 

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

#MEGATAMA

 

između manjeg oleda i većeg lcd-a za istu cijenu...veće je bolje:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 23:20 (HCMAA).
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ne gledam nista od tog click baitera, kada zelim procitat ili pogledat tv review koristim renomirane portale tipa AVforums, Rtings itd. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...

Prije dvadesetak dana sam kupio Sony 65" XG9505...mislio se možda mi 65" bude to much....kad već nakon par dana 65" je postalo malo...A gleda se sa 330cm:)...zašto lcd...jer u mom načinu uporabe na oledu mi ne gine burn in

Mislim da kod igara ne igra toliko preciznost crne boje koliko kod filmova...A opet s druge strane sranje film je sranje uvijek..A većina nove produkcije je takva

4K i veće rezolucije predstavljaju problem kod starijih filmova...ovih s analogne trake...veća rezolucija otkriva mane analogne trake...ograničenja u produkciji... također otkriva ograničenja u kvaliteti objektiva koji su korišteni kod snimanja

Ja volim kad je slika čista bez te filmske zrnatosti...A uzrok zrnatosti je da filmska traka ovisno o njenoj kvaliteti ima problem s nedostatkom svjetla kod snimanja...ta zrnatosti je šum...

copy/paste:

Potvrdu da se igre sve više prodaju u digitalnom obliku ne treba tražiti dalje od japanske tvrtke Capcom, koja je svojim investitorima upravo otkrila kako se u 2020. četiri od pet njihovih igara prodaju digitalno. Dakle, 80% prodaje ostvarili su digitalno, što je više nego je itko u Capcomu očekivao. Naime, projekcija im je za 2020. bila da će digitalno prodati 75,4% igara.

U Capcomu vjeruju kako neće biti povratka na staro pa očekuju da će postotak u prodaji digitalnih primjeraka igara i dalje rasti, predviđaju do 90%.

Zrno daje dozu filmičnosti. Recimo Pad crnog jastreba je namjerno tako rađen na 4k uhd blu rayu. Meni to izgleda fantastično. Ne volim čistu i oštru sliku kod filma jer me to onda vuće na BBC dokumentarac. Film za mene mora imati tu dozu filmičnosti i ne mora sve biti kao po špagi. Pad crnog jastreba spada među najbolje ocijenjene 4k filmove po kvaliteti slike i zvuka. Što se veličine tv ekrana tiče, slažem se u potpunosti. Nikad nije prevelik. Mislim da je precijenjen i taj burn in na oled televizorima. Imam oled godinu dana. Upaljen je po cijeli dan. Radi i kad nikog nema u sobi. Vrtim igre, filmove, dnevnik, nogomet. Sve što me inetresira. Svakih par mjeseci opalim test zbog znatiželje. Nema nikakve pojave na ekranu. Znam lika koji ima C7, znači dvije generacije stariji tv od mog koji nema mehanizme zaštite kakve ima C9 i kaže lik da nema problema s ekranom.

 

U C9 imaš par opcija zaštite ekrana. No što manje o tome razmišljaš to bolje. Uopće se ne uzbuđujem zbog toga. Potrošna roba. Neki dan se zamislim i krenem s autom a da ne pogledam ispred sebe i zabijem se u lika. Lik krene pa stane, ja pogledam lijevo i krenem i ne vidim da je stao i pizdarija skoro veća od oled televizora. Nekad bih infarkt zbog toga dobio a sada sam se samo nasmijao. Uvijek gledam gdje ću parkirati, da sam ravnomjerno stao između parking crta da me netko ne oguli i uvijek mi netko na parkingu zguli vrata. Što hoću reći? Što više pazim to auto više dobije po piksi. Tako da sam se prestao živcirati za sve. Na kraju sve je tu da mene uveseljava a ne da ja budem rob tih stvari. Kada sam si tako sve posložio, lakše mi je.

 

Stoga, tko ima želju kupiti oled po meni ne treba previše razmišljati. Neće pogriješiti. Samo bih dodao tko sada kupuje tv neka obrati pozornost na HDMI 2.1 jer će biti poželjan za novu generaciju konzola kako bi iskoristili sve tehničke blagodati novih konzola. Koliko vidim sony i ove godine izbacuje tv s HDMI 2.0b. Interesantno. Samsung je prošle godine izbacio tv s HDMI 2.0b ali je implementirao neke mogućnosti HDMI 2.1 u televizore koje se tiču gaminga.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

48inch,napisao sam na prosloj stranici. 

 Da, LCD rade u 49" a oled u 48". Interesantno, no očito postoji razlog.

7 godina
offline
Sony PlayStation 5

sony sutra objavljuje detalje za ps5? nekako mi je 13.7. datum u glavi vezano za ps5

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 11:33 (Zec04).
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Zec04 kaže...

sony sutra objavljuje detalje za ps5? nekako mi je 13.7. datum u glavi vezano za ps5

 

mislim da sljedeće službene info za ps5 stižu u kolovozu

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zec04 kaže...

sony sutra objavljuje detalje za ps5? nekako mi je 13.7. datum u glavi vezano za ps5

 To su neka nagađanja, da će sutra reći cijenu konzole i da će krenuti prednarudžbe. Ali sumnjam.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 17:45 (antimadridista).
9 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Sve je moguće, ali da tako šta naprave 10 dana prije MS eventa gdje bi se mogla otkriti cijena xboxa, i ja također čisto sumnjam.

To bi napravili da su stvarno presigurni i u hardware i u cijenu, ali zasad mi djeluje da se dosta škica konkurencija
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
Sve je moguće, ali da tako šta naprave 10 dana prije MS eventa gdje bi se mogla otkriti cijena xboxa, i ja također čisto sumnjam.

To bi napravili da su stvarno presigurni i u hardware i u cijenu, ali zasad mi djeluje da se dosta škica konkurencija

Isto i MS radi, ali mislim da je pritisak na MS jer je PS5 do sada imao puuuuno bolje otvaranje, sad MS mora žestoko udarit, kako cijenom, tako i ponudom.

Nadam se u svemu tome da konzola kod nas neće biti preko 5k kuna, po mogućnosti bliže 4-4.5k ali nekako sumnjam, na žalost. Eventualno digital edition 4999kn

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...
Cansee kaže...
Sve je moguće, ali da tako šta naprave 10 dana prije MS eventa gdje bi se mogla otkriti cijena xboxa, i ja također čisto sumnjam.

To bi napravili da su stvarno presigurni i u hardware i u cijenu, ali zasad mi djeluje da se dosta škica konkurencija

Isto i MS radi, ali mislim da je pritisak na MS jer je PS5 do sada imao puuuuno bolje otvaranje, sad MS mora žestoko udarit, kako cijenom, tako i ponudom.

Nadam se u svemu tome da konzola kod nas neće biti preko 5k kuna, po mogućnosti bliže 4-4.5k ali nekako sumnjam, na žalost. Eventualno digital edition 4999kn

 Sumnjam.. ko ce ti kupovati konzolu za 5000 kn, casual igraci sigurno nece a ps4 ih ima brdoo..

3999 mi se cini realno nekako.

http://trakt.tv/user/MjezZza
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
2.1 hdmi....koliko je realno da nove konzole vrte 4K na 120fps...meni osobno ti fps-ovi ne znače ništa...igram samo SP...igrao sam Crysis prvi kad je izašao na prosječnih 25fps i to me nije spriječilo da mi bude među 10 najboljih gaming iskustava

Za 4K hdr potpuno no gaming iskustvo 2.0 je i više nego dovoljno...odnosno i kad uključimo gaming 4K hdr u 60fps je i više nego dovoljno...2.1 je za 8K i za ove koji žele više od 60fps A upitno je hoće li nove konzole to omogućiti...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
maxy0 kaže...
Rhodin kaže...
Cansee kaže...
Sve je moguće, ali da tako šta naprave 10 dana prije MS eventa gdje bi se mogla otkriti cijena xboxa, i ja također čisto sumnjam.

To bi napravili da su stvarno presigurni i u hardware i u cijenu, ali zasad mi djeluje da se dosta škica konkurencija

Isto i MS radi, ali mislim da je pritisak na MS jer je PS5 do sada imao puuuuno bolje otvaranje, sad MS mora žestoko udarit, kako cijenom, tako i ponudom.

Nadam se u svemu tome da konzola kod nas neće biti preko 5k kuna, po mogućnosti bliže 4-4.5k ali nekako sumnjam, na žalost. Eventualno digital edition 4999kn

 Sumnjam.. ko ce ti kupovati konzolu za 5000 kn, casual igraci sigurno nece a ps4 ih ima brdoo..

3999 mi se cini realno nekako.

To je istina... ali ako je vjerovat najavama, novi PS5, a i MS XBOX će imati poprilično močan hardvare. Priča se o 3700X + big navi odnosno usporednim konfiguracijama, tipa downclockani 4700X i "al pari" big navi, hrpa rama, veliki , brzi SSD

Kad tako nešto prevedeš u PC svijet to je računalo od 10k + kuna

 

Ja sam svjestan da Sony to na milione naručenih dobije sa dosta sniženom cijenom i prodaju i uz gubitak da bi sve skupa nadoknadili na PS+ i igrama, ali ne vjerujem da će ići puno ispod 5k.

nadam se da hoće, ali PS5, a ni jači XBOX neće biti "mainstream" računala, već prema onome što smatramo high end.

Dodaj tome controller i igru, ili 2 controllera ili štogod će biti u paketu, ne vidim baš toliko prostora da Sony ili MS gube po konzoli.

 

EDIT: pod "big navi" ne najveći, naravno, ali nešto tipa 6800 naspram 6800x i 6900 koji se spominju. Nisu isti chipovi, naravno, zato kažem "al pari", barem po veličini chipa. To što će biti drugačiji PCB, nešto drugaciji chip, drugaćiji GDDR... ttrošak proizvodnje i veličina chipova neće biti bitno drugačiji da na manjem clocku postižu 10 teraflopsa ili 12 koliko XBox tvrdi kod sebe.

5800XT navodno ima oko 9.7 , RTX 2080 Ti oko 13 , a poprilično su nabrijane i vruće kartice. Ovo će biti chip koji je veći, ali downclockan i u konačnici 10teraflopsa. Računaj da ide u diskretnu GPU da bi sam GPU bio "barem" oko 3.5-4k kuna kod nas, kako god okreneš

Sve su to naklapanja i pretpostavke, i možda je bezveze da ja sad isto trabunjam napamet koji dan prije nego saznamo za stvarno, ali... recimo da se nadam ispod 5k, ali ne očekujem. Nije ni PS4 bio jeftiniji od 4K, a naspram ondašnjih računala je bio u razini "mainstream" računala. Ova generacije ide ipak malo prema gore, ako je vjerovat svemu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 21:21 (Rhodin).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Isto i MS radi, ali mislim da je pritisak na MS jer je PS5 do sada imao puuuuno bolje otvaranje, sad MS mora žestoko udarit, kako cijenom, tako i ponudom.

Nadam se u svemu tome da konzola kod nas neće biti preko 5k kuna, po mogućnosti bliže 4-4.5k ali nekako sumnjam, na žalost. Eventualno digital edition 4999kn

Ne mogu vjerovati da s vremena na vrijeme uvijek uleti ovakav post? Već smo zaključili nekoliko puta da cijenu određuje sony a ne domaći zastupnik i da će biti kod nas konzola biti nešto skuplja nego u njemačkoj za razliku pdv i ostalih nameta koji se razlikuju od države do države. Već si po ovoj generaciji konzola mogao shvatiti koja je razlika u cijeni te da su kod nas cijene korektne tako da se većini niti nije isplatilo konzolu kupovati vani već kod domaćeg zastupnika. No dobro... uskoro će sve biti jasno.

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa ono, nisam rekao da će kod nas biti skuplji nego vani, iz čega si to isčitao?

Znaš cijenu u SAD-u?

Koliko ja znam cijena se još nije definirala finalna i to svi čekamo. Hoće li biti 400, 500 ili 650$ to još nitko ne zna. ali da se moram kladit i sa saznanjem da će biti jedna od jačih 6000 grafan nutra i 8 jezgreni ryzen 4000 , SSD kakav su najavljivali itd. da ne nbrajam, na 400$ se sigurno ne bih kladio.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...
Nije ni PS4 bio jeftiniji od 4K, a naspram ondašnjih računala je bio u razini "mainstream" računala. Ova generacije ide ipak malo prema gore, ako je vjerovat svemu.

Da si samo pratio ovu temu vidio bi prije par dana da smo razgovarali o cijeni PS4 u prednarudžbi. Dakle, PS4 u prednarudžbi je koštao 3.099 kuna, a kasnije u maloprodaji oko 3400 kuna. To je debelo ispod 4000 kn koje navodiš. Teško da će nova konzola koštati gotovo duplo više od PS4.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
2.1 hdmi....koliko je realno da nove konzole vrte 4K na 120fps...meni osobno ti fps-ovi ne znače ništa...igram samo SP...igrao sam Crysis prvi kad je izašao na prosječnih 25fps i to me nije spriječilo da mi bude među 10 najboljih gaming iskustava

Za 4K hdr potpuno no gaming iskustvo 2.0 je i više nego dovoljno...odnosno i kad uključimo gaming 4K hdr u 60fps je i više nego dovoljno...2.1 je za 8K i za ove koji žele više od 60fps A upitno je hoće li nove konzole to omogućiti...

UZ HDMI 2.1 veže se niz poboljšanja, pogotovo vezanih za gaming kao što su recimo auto low-latency mode (ALLM), variable refresh rate (VRR), Nvidia G-Sync technology itd. Tako da ne bih uzimao zdravo za gotovo novi HDMI 2.1 jer će konzole podržavati sve to i ako ćeš htjeti izvući iz nove konzole maksimum, tv s HDMI 2.1 se nameće kao nešto normalno.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Pa ono, nisam rekao da će kod nas biti skuplji nego vani, iz čega si to isčitao?

Znaš cijenu u SAD-u?

Koliko ja znam cijena se još nije definirala finalna i to svi čekamo. Hoće li biti 400, 500 ili 650$ to još nitko ne zna. ali da se moram kladit i sa saznanjem da će biti jedna od jačih 6000 grafan nutra i 8 jezgreni ryzen 4000 , SSD kakav su najavljivali itd. da ne nbrajam, na 400$ se sigurno ne bih kladio.

 Tvoja pretpostavka o cijeni se temelji na PC hardveru, a za to nema temelja jer je to uspoređivanje kruške i jabuke. Konzola mora biti pristupačna masi ljudi jer inače nebi imala smisla. Ako stavis cijenu od preko 600 dolara, gubiš ogroman broj potencijalnih kupaca. U to se Sony već uvjerio sa PS3, pa su se kasnije morali spašavati nizom poteza. 

 

Današnje konzole jesu praktički PC, ali opet su namijenjene drugačijem profilu ljudi. I sama izrada, prodaja i zarada kod samih konzola funkcionira na potpuno drugi način nego PC hardver.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice