Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.573
|
čitano: 4.697.211
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mar123 kaže...

gotovo sam sto posto siguran da su ljudi s preorderom dobili dodatnu pogodnost, netko je spomenuo voucher od 500 kn, mislim da je to bilo, ali ne da ti smanji cijenu konzole nego si mogo uzet dodatni joy ili igru itd. 

po meni je to vrhunska stvar, npr da sad stave istu stvar sigurno bih napravio preorder i za takav voucher uzeo odma dodatni joy. 

nekima mozda nikad ne zatreba drugi joystick, meni npr je to obavezna stvar, dolazi ekipa, igraju se sportske igre, nba fifa itd. pa od moje ekipe neki doma imaju i 4 joya kad nas se skupi hrpa a to je dosta cesto igra se 2 na 2. 

nekom ce mozda igra bit bolji izbor, neko mozda bi uzeo kameru...

u svakom slucaju znam da se uz preorder dobivalo nesto, konzolu ionako planiram kupit pa zasto ne onda napravit preorder s kojim dobivam neku pogodnost. 

 

u svakom slucaju kao sto je netko gore napisao, cekanje zbog pojeftinjenja se ne isplati, pojeftinjenja nece biti i u to sam spreman se kladit. 

Krivo si shvatio. Da bi ti preorder bio zaprimljen i konzola rezervirana morao si uplatiti 500 kn. Potom sam doma poštom dobio voucher na kojem je pisalo da će mi se tih 500 kn umanjiti za cijenu konzole. Nisi dobijao nikakav dodatni gamepad i slično. Kada sam došao po konzolu, sada karikiram jer se više točno ne sjećam, promotivna cijena konzole je bila recimo 3200 kn minus onih 500 kn koliko je pisalo na voucheru kojeg sam priložio prilikom kupnje. Kada je konzola krenula u maloprodaji cijena joj je bila opet recimo 3500 kn tako da sam ustvari na preorder dobio konzolu nešto jeftinije. Cijene bubam napamet samo da bih slikovito pojasnio kako je to funkcioniralo jer se točnih cijena više ne sjećam. Dakle, nitko ti ništa prilikom kupnje konzole nije poklanjao.

12 godina
offline
Sony PlayStation 5
http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
3 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
za BF 2018 kupio ps4pro...platio ga 2400kn(dobio Spiderman special edition)...još je zapakiran:)...s tim da sam potrošio još 400kn za dodatno jamstvo...tako da imam 3 godine garancije...sve skupa 2800kn

slabo igram...tako da dok ne riješim sve što me zanima na četvorci nema kupovine petice

sve se to svodi na nastavke...još malo od istog

nisam još niti pokrenuo disk od HZD...God of war nisam nikad ni igrao...čekam da povoljno kupim GOW3... Uncharted također nisam igrao...TLOU isto tako... Spiderman mi još stoji zapakiran

S mojim tempom još naredne 3 godine ja sam na četvorci
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Nakon toliko godina teško se sjetiti točnih cifri. No bio sam siguran da sam konzolu uz prednarudžbu dobio nešto jeftinije nego što je bila kasnije u maloprodaji te da sam morao uplatiti 500 kn kako bi mi se aktivirala rezervacija. Isto tako bio sam siguran da nisu davali nikakav gamepad đabalaka. Sve je potvrđeno u linku kojeg si postao tako da je sada u lipu sve jasno i poznato. Hvala na trudu. Nadam se da će ponoviti isti način prodaje s PS5 u prednarudžbi kao i prije osam godina. Meni je to isplativo i pošteno.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...

Nakon toliko godina teško se sjetiti točnih cifri. No bio sam siguran da sam konzolu uz prednarudžbu dobio nešto jeftinije nego što je bila kasnije u maloprodaji te da sam morao uplatiti 500 kn kako bi mi se aktivirala rezervacija. Isto tako bio sam siguran da nisu davali nikakav gamepad đabalaka. Sve je potvrđeno u linku kojeg si postao tako da je sada u lipu sve jasno i poznato. Hvala na trudu. Nadam se da će ponoviti isti način prodaje s PS5 u prednarudžbi kao i prije osam godina. Meni je to isplativo i pošteno.

 

 pa to je skroz ok cijena. sjećam se da je ps4 imao prvu cijenu 399$, odnosno 399 eura. A prva cijena kod nas je bila 3100 kn za prednarudžbu. Na ovom forumu ekipa uvijek cijene pretače u x10 u kunama. Znači da je ps4 tada trebao koštati 4000 kn, što očito nije istina

 

Što dalje implicira da ako PS5 bude bio 500 $, ili 500 eura u EU, to bi kod nas moglo biti oko 4000-4200 kn, možda i manje ako bude tih vaučera

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

 

 pa to je skroz ok cijena. sjećam se da je ps4 imao prvu cijenu 399$, odnosno 399 eura. A prva cijena kod nas je bila 3100 kn za prednarudžbu. Na ovom forumu ekipa uvijek cijene pretače u x10 u kunama. Znači da je ps4 tada trebao koštati 4000 kn, što očito nije istina

 

Što dalje implicira da ako PS5 bude bio 500 $, ili 500 eura u EU, to bi kod nas moglo biti oko 4000-4200 kn, možda i manje ako bude tih vaučera

 Upravo sam tu cifru spominjao kao moguću. Dobra stvar je što cijenu formira sony i svaka firma koja konzolu kupuje kod domaćeg zastupnika za daljnju prodaju ne može stavljati proizvoljnu cijenu već onu koju je preporučio sony. To govorim iz iskustva jer sam svojevremeno prodavao konzole i igre pa znam o čemu pričam. Uvijek je bilo firmi, da ih sada ne navodim koje su konzole nabavljale izvana mimo domaćeg zastupnika pa su stavljali osjetno veće cijene i koristili nestašicu konzola na tržištu u tom trenutku. Zbog sigurnosti i mirnog sna konzolu ću uzeti kod SD kao i zadnji put. Oni su generalni zastupnik za Hrvatsku i uvijek mi je bilo logično kupovati na taj način. Nikad mi nije palo na pamet otići i kupiti recimo sony tv u pevec. Tako mi mozak funkcionira i ne mogu si pomoći. Ako dođe do problema lakše ga je riješiti s generalnim zastupnikom nego s firmom koja ima jedan uređaj na lageru.  Moja logika koja mi se puno puta pokazala ispravnom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 11:53 (movie).
15 godina
online
Sony PlayStation 5

2K21 next gen je 10$ skuplji od 2K21 current-gen. Nadam se da nece i ostali izdavaci ici tim stopama... 

 

Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Znači moraš platiti $100 za Legend edition da bi dobio upgrade za next gen. Classic 2k... Čak i FIFA daje besplatan upgrade na next gen kad kupiš običnu verziju igre na PS4.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
emerik kaže...

2K21 next gen je 10$ skuplji od 2K21 current-gen. Nadam se da nece i ostali izdavaci ici tim stopama... 

 

 Naravno da hoće. Koliko se pisalo igre će biti oko 70 eura

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
emerik kaže...

2K21 next gen je 10$ skuplji od 2K21 current-gen. Nadam se da nece i ostali izdavaci ici tim stopama... 

 

 Naravno da hoće. Koliko se pisalo igre će biti oko 70 eura

 ma tak se pisalo i za ps4...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 ma tak se pisalo i za ps4...

PS4 igre su bile nešto skuplje od PS3 igri, i tako u krug.... nova generacija konzole, nova pravila, nove cijene. Ne nadam se da će biti ista cijena ili niža. Svake godine produkcija igri je sve skuplja i zahtijevnija. Stoga je za očekivati da će i cijene biti veće.

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ma ne pušim te priče. Neka onda bar maknu mikrotransakcije iz svih igara, a ne da je 90% online igara pay to win. Najbolje da plaćam igru 70 eura i onda još kad upalim igru iz paštete mi iskaču reklame o boljim puškama (ili boljim igračima u sportskim igrama) koje još dodatno moram kupiti pravim parama da bi imao ikakve šanse natjecati se online.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Ma ne pušim te priče. Neka onda bar maknu mikrotransakcije iz svih igara, a ne da je 90% online igara pay to win. Najbolje da plaćam igru 70 eura i onda još kad upalim igru iz paštete mi iskaču reklame o boljim puškama (ili boljim igračima u sportskim igrama) koje još dodatno moram kupiti pravim parama da bi imao ikakve šanse natjecati se online.

 

Ima ona izreka... "budalama treba uzet novce, ako nećeš ti, netko će drugi". 

I to savršeno funkcionira.

 

Evo ja baš kupio season 4 pass za CoD MW. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

Ma ne pušim te priče. Neka onda bar maknu mikrotransakcije iz svih igara, a ne da je 90% online igara pay to win. Najbolje da plaćam igru 70 eura i onda još kad upalim igru iz paštete mi iskaču reklame o boljim puškama (ili boljim igračima u sportskim igrama) koje još dodatno moram kupiti pravim parama da bi imao ikakve šanse natjecati se online.

 

Ima ona izreka... "budalama treba uzet novce, ako nećeš ti, netko će drugi". 

I to savršeno funkcionira.

 

Evo ja baš kupio season 4 pass za CoD MW

 To je još dobro, tu je samo kozmetika. Ako se nešto nije promijenilo u zadnjih par mjeseci otkad sam zadnji put upalio igru. Ali kad igra košta punu cijenu i onda još uz to mi stave bolje puške koje moraš dodatno kupiti, to je užas.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

S ekonomskog stajališta normalno je da će igre poskupiti. Troškovi izrade doista jesu veći, tu je i inflacija itd. Ionako nikada ne kupujem igre po full cijeni tako da me to previše ne dira. 

 

Vidim već po netu romantičare koji govore kako bi zbog veće cijene developeri trebali davati više u igrama - ain't gonna happen. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
emerik kaže...

2K21 next gen je 10$ skuplji od 2K21 current-gen. Nadam se da nece i ostali izdavaci ici tim stopama... 

 

 

2k games odnosno Take Two Interactive je jedan od najvecih cancera gaming industrije, pohlepa je jako teska bolest. 

 

Mada cijela gaming industrija je auto-destrutkivna pocevise od crunch time,mentalih/fizickih zlostavljanja i jebena pohlepa sa loot boxevima i tim sranjima, samo je pitanje dana kad se bude se ta kula od karata urusila.

twice the pride double the fall
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ne znam sto se uzbudujete.

Ne moras kupiti NBA DayOne. Ili bilo koju drugu igru. Ili bilo koji Seasson Pass.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
dad0r kaže...

... samo je pitanje dana kad se bude se ta kula od karata urusila.

Vjerojatno. Sad stvarno ima igara na bacanje. Zato im brzo pada cijena.

Hiperinflacija, pa krah. Treba googlati, to se vec jednom dogodilo s igrama. U 80-im?

Vise/manje sve funkcionira u ciklickim periodima.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne uzbuđujem se, ali me smeta licemjerje. Tuku milijarde na djeci i budućim ovisnicima o kocki, a predstavljaju se kao da su na rubu izumiranja.

Smeća kao FIFA, NBA, Fallout, bi trebala biti free 2 play, a ne da koštaju 10 eura više.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Ne uzbuđujem se, ali me smeta licemjerje. Tuku milijarde na djeci i budućim ovisnicima o kocki, a predstavljaju se kao da su na rubu izumiranja.

Smeća kao FIFA, NBA, Fallout, bi trebala biti free 2 play, a ne da koštaju 10 eura više.

 

Upravo to meni digne tlak to licemjerje, a to koliko su postalni predatorni i bolesni s tim kockanjem u igrama vise nema smisla jedva cekam dok vise drzava pocinje se baviti time samo to bude imalo negativne implikacije na sve igre vise manje ali ko im je kriv kad si neznaju reda dati pohlepna gamad za svoojim polu-proizvodima.

twice the pride double the fall
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Navodno je u UK krenula politička inicijativa da se reguliraju loot boxevi. Tj da se proglase kockanjem jer to i jesu.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Već su donjeli odluku u svezi loot box 

BF3:fluffy_inside
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2020 9:59 (Wolf88).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Wolf88 kaže...

Već su donjeli odluku u svezi loot box 

 Da si se potrudio prolistat temu. Vidio bi link iz 2013 gdje pise da u prednarudzbi imas 300kn popusta na konzolu. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
8 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

@DrNasty, @Danny_HR, @pirat, ekipa di ste? zasto dopustate ove spam objave koje nemaju apsolutno nikakve veze s temom?

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chaky kaže...

Vjerojatno. Sad stvarno ima igara na bacanje. Zato im brzo pada cijena.

Hiperinflacija, pa krah. Treba googlati, to se vec jednom dogodilo s igrama. U 80-im?

Vise/manje sve funkcionira u ciklickim periodima.

Uspoređujete kruške i jabuke. Kakav je gaming bio u 80-im? Kad sam kupio amigu pola naselja je dolazilo pogledati to čudo. Tržište gotovo da i nije postojalo. Danas svaka kuća ima PS i računalo. To su neusporedive stvari. Neće se današnji gaming uništiti. Pa samo sony ima prodanih 100 milja PS4, a gdje su još nintendo, microsoft i PC gaming te sve starije generacije konzola. Danas je gaming tržište nevjerojatno veliko. To što igre brzo padaju ne govori o propasti gaminga, baš suprotno. Svi u prvih mjesec dana prodaju svoj proizvod jako dobro a onda spuštaju cijenu kako bi i ostatak populacije došao do igre jer je baza igrača nevjerojatno velika. Bez brige, sve su oni dobro izračunali.

 

Koliko trebaju zaraditi u prvih trideset dana pa što trebaju napraviti da i u sljedećih trideset dana uzmu novce. Gaming je postao nevjerojatno profitabilna industrija i svi potezi koje vuku dobro su promišljeni i u svrhu su što veće zarade. Tako da uspoređivati tržište u osamdesetima i ovo današnje je smiješno i neusporedivo. EA svake godine samo od fife uzme 2 milijarde dollara a mi pričamo o propasti. Svašta. Nikad im nije bilo bolje i nikad nisu zarađivali više nego što zarađuju danas. Kad izađe nova generacija konzola prihodi će se samo multiplicirati a naše želje da pohlepni izdavači propadnu ostat će neuslišene. Jednostavno, ovo je njihovo vrijeme.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ivanlotz kaže...

@DrNasty, @Danny_HR, @pirat, ekipa di ste? zasto dopustate ove spam objave koje nemaju apsolutno nikakve veze s temom?

  Ti s najmanje god. staža na forumu prozivaš nekakav spam. A ljudi komentiraju da su i da će igre za PS bit preskupe i da to stvarno nije OK. 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

S ekonomskog stajališta normalno je da će igre poskupiti. Troškovi izrade doista jesu veći, tu je i inflacija itd. Ionako nikada ne kupujem igre po full cijeni tako da me to previše ne dira. 

 

Vidim već po netu romantičare koji govore kako bi zbog veće cijene developeri trebali davati više u igrama - ain't gonna happen. 

 

Sve to stoji ali te price o troskovima izrade mogu nekome drugome prodavati s obzirom da doslovno mlate miljarde na kockanju.

twice the pride double the fall
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Mozda se nisam dobro izrazio. Nisam mislio na krah cijele gaming industrije.

Nego da ce teze opstati developeri i studiji.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jbm se PS5 ce ionako sluzit samo za ekskluzive a sav multiplat na rtx3080ti. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
rokonja kaže...

  Ti s najmanje god. staža na forumu prozivaš nekakav spam. A ljudi komentiraju da su i da će igre za PS bit preskupe i da to stvarno nije OK. 

lmao najjace mi je kad vam nestane argumenata, pa pocnete bacati te fore "ti s najmanje godina staza na forumu bla bla..."

mogu imati i 0 dana staza, ali to opet ne mijenja cinjenicu da sam u pravu i da su postovi bili totalni off topic i nevezani za temu, a to potvrduje i brza reakcija moderatora :)

ako te jos nesto muci u vezi toga, baci PM da opet ne bi bilo off topic

lp!

 

OT:

sto vam se cini od Ratchet & Clank: Rift Apart? msm da mi je samo ta igra dovoljan razlog za kupiti konzolu, nadam se nekoj normalnoj cijeni izmedu 3 i 4k kuna

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice