Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.618
|
čitano: 4.738.993
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Koliko sam shvatio sljedeći Sony event je u 8 mj. gdje bi Guerrilla games trebala prikazati tech demo.

U kojem bi trebali vidjeti sve grafičke mogučnosti PS5, a koliko sam shvatio budu i bolje pokazali kako bi to sa ssd-om trebalo funkcionirati.

BF3:fluffy_inside
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Gogy7 kaže...
Tako je, Novi ratchet i clank to dobro pokazuju.
Cak promjena ne mora ni biti vidljiva, vise ce se raditi o brzini citanja igre i detalja. Ovisiti ce o developerima hoce li to znati iskoristiti. Kod ratcheta vidimo da je dovoljno svega par sekundi da se ucita citav level.
Mnoge igre maskiraju loading screen s cinematic scenama.
@antimadridista probaj igrati LoU2 i probaj preskočiti scenu, vidjet ces kako je dug loading.
To više neće postojati na ps5. Npr netko to ni ne primjeti ali to je vazna mehanika igre.
Ono sto cemo vidjeti i osjetiti je vise vezano uz zvuk i dualsense.
Vjerujem da je dozivljaj igara znatno izrazeniji na ps5.

 Brži loading je najvećim dijelom quality of life improvement. A i prvenstveno je bitan u drugom prelasku igre, ako onda hoćeš preskočiti cut scene. Kad smo već kod takvog primjera.

 

Meni je ovo što ima Ratchet impresivno, ali samo na papiru. Hoće li uopće u toj igri postojati stalna potreba za skakanjem iz svijeta u svijet kao što je prikazano u traileru? I koliko igara će tako specifičan primjer korištenja SSD-a uopće trebati. 

Drugih konkretnih primjera baš i nismo vidjeli.

 Pa vidjet ces odmah primjer i razliku tako sto leveli nece vise biti dizajnirani sa uskim hodnicima, prolazima i brdima da ne vidis sa strane.

 

Dodatno zamisli igru dragonball ili bilo koju drugu gdje imas potrebu da se krećeš ekstremno brzo, ili npr konkretno u dbz imas instant transmision (teleportacija) do sada smo tu bili jako ograniceni. Horizon Forbiden West ces moci letjeti, to su devovi htjeli ubaciti u keca ali nisu mogli zbog sporog hdd. Vjerujem spiderman da ce takodjer profitirati i da cemo imati daleko brze kretanje gradom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 19:52 (arnes_king).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...
Hexfire kaže...
Gogy7 kaže...
Tako je, Novi ratchet i clank to dobro pokazuju.
Cak promjena ne mora ni biti vidljiva, vise ce se raditi o brzini citanja igre i detalja. Ovisiti ce o developerima hoce li to znati iskoristiti. Kod ratcheta vidimo da je dovoljno svega par sekundi da se ucita citav level.
Mnoge igre maskiraju loading screen s cinematic scenama.
@antimadridista probaj igrati LoU2 i probaj preskočiti scenu, vidjet ces kako je dug loading.
To više neće postojati na ps5. Npr netko to ni ne primjeti ali to je vazna mehanika igre.
Ono sto cemo vidjeti i osjetiti je vise vezano uz zvuk i dualsense.
Vjerujem da je dozivljaj igara znatno izrazeniji na ps5.

 Brži loading je najvećim dijelom quality of life improvement. A i prvenstveno je bitan u drugom prelasku igre, ako onda hoćeš preskočiti cut scene. Kad smo već kod takvog primjera.

 

Meni je ovo što ima Ratchet impresivno, ali samo na papiru. Hoće li uopće u toj igri postojati stalna potreba za skakanjem iz svijeta u svijet kao što je prikazano u traileru? I koliko igara će tako specifičan primjer korištenja SSD-a uopće trebati. 

Drugih konkretnih primjera baš i nismo vidjeli.

 Pa vidjet ces odmah primjer i razliku tako sto leveli nece vise biti dizajnirani sa uskim hodnicima, prolazima i brdima da ne vidis sa strane.

 

Dodatno zamisli igru dragonball ili bilo koju drugu gdje imas potrebu da se krećeš ekstremno brzo, ili npr konkretno u dbz imas instant transmision (teleportacija) do sada smo tu bili jako ograniceni. Horizon Forbiden West ces moci letjeti, to su devovi htjeli ubaciti u keca ali nisu mogli zbog sporog hdd. Vjerujem spiderman da ce takodjer profitirati i da cemo imati daleko brze kretanje gradom.

 Kojimina zajebancija na tu temu

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 Kojimina zajebancija na tu temu

 

Ne znaš jel bolje proveo te 2 minute života onaj koji je igrao ili ja koji sam gledao :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Santana kaže...

 Kojimina zajebancija na tu temu

 

Ne znaš jel bolje proveo te 2 minute života onaj koji je igrao ili ja koji sam gledao :-D

 

ma to je bilo jebene 2 minute. Kad sam igrao tu igru, 2004 ili 2005, imao si osjećaj kako je svijet ogroman samo zbog toga. 

 

Eeeeeh to mi je stvarno bila jedna od najboljih igara ikad

5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Iskreno da nemam PS4 nebi ga sad kupovao. Iz Sony-a stalno pričaju da su oni izričito za taj koncept generacija konzola, odnosno da se stara generacija konzola podržava dok ne izađe nova ali tad prestaje. Oni nisu toliko otvoreni za podršku PS4 nakon izlaska novih konzola kao Microsoft sa Xbox One. I po meni je bolje tako, imali smo 7 godina igranja na ovim konzolama, ne treba mi sad da još 5 godina ove stare konzole koče nove igre i konzole.

 

Kome je do igranja PS4 igara, one će se moći igrati i na PS5. Nebi mi imalo nikakvog smisla sad ići na PS4 osim možda za ljude koje ni ne planiraju kupovati PS5.

 Lako je to govoriti dok imaš doma plejku. Ali da nemaš plejku i hočeš se igrati koliko ćeš na PS5 čekati dok dođe u HR? S obzirom na koronu, pa još mogući zastoji i problemi u proizvodnji to čekanje na PS5 može trajati još cca. (+)(-) ko zna koliko mjeseci pa i do godinu dana. A sad kupiš četvorku za 200 eur i opet ju prodaš za istu lovu kod kod kupnje PS5. 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
manubis kaže...

 Lako je to govoriti dok imaš doma plejku. Ali da nemaš plejku i hočeš se igrati koliko ćeš na PS5 čekati dok dođe u HR? S obzirom na koronu, pa još mogući zastoji i problemi u proizvodnji to čekanje na PS5 može trajati još cca. (+)(-) ko zna koliko mjeseci pa i do godinu dana. A sad kupiš četvorku za 200 eur i opet ju prodaš za istu lovu kod kod kupnje PS5. 

Sva sreća pa sony već tri generacije svoju konzolu plasira na tržište po točno određenim pravilima u kojima je podijelio tržišta u nekoliko kategorija. Prva kategorija su ona najveća i njima najbitnija tržišta. Mi spadamo u drugu kategoriju, što znači da će se prilikom lansiranja konzole na tržište znati točan datum dolaska u Hrvatsku. Do sada je to bilo uvijek jako korektno i brzo. No sva sreća pa smo u EU i postoji internet trgovina pa će oni nestrpljiviji moći konzolu prednaručiti negdje drugdje. Uopće ne dvojim da će svatko tko stvarno želi konzolu do nje doći jako brzo. No slažem se, tko se želi igrati odmah neka kupi četvioku pa ju lako proda kad za to dođe vrijeme.

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Što nisu rekli nedavno da ovaj put planiraju konzolu izbaciti "worldwide" za sva područja u isto vrijeme? Možda sam u krivu ali sam gotovo siguran da sam pročitao tako nešto nedavno.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Što nisu rekli nedavno da ovaj put planiraju konzolu izbaciti "worldwide" za sva područja u isto vrijeme? Možda sam u krivu ali sam gotovo siguran da sam pročitao tako nešto nedavno.

 

I da bude, sigurno neće HR distributer dobiti isto komada kao onaj u Njemačkoj.

Začas se razgrabi prva zaliha.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mislim da cemo na ps5 napokon dobiti pravu Space Rpg igru zahvaljujući novom ssdu.
Napokon cemo dobiti konzolu koja ce biti u stanju ucitati citav planet dok smo u svemiru. Naravno ne instantno.
Recimo oko pol minute do minutu max za jako velike planete dok za manje planete i manje. Tocno koliko nam treba za ucitavanje toliko je udaljen planet od trenutne lokacije.
Jedva čekam da dobijemo jednu takvu igru. Mozda vec slijedeći Mass Effect
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

zakaj bi trebao "cijelu planetu" imati instant u memoriji?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Mislim da cemo na ps5 napokon dobiti pravu Space Rpg igru zahvaljujući novom ssdu.
Napokon cemo dobiti konzolu koja ce biti u stanju ucitati citav planet dok smo u svemiru. Naravno ne instantno.
Recimo oko pol minute do minutu max za jako velike planete dok za manje planete i manje. Tocno koliko nam treba za ucitavanje toliko je udaljen planet od trenutne lokacije.
Jedva čekam da dobijemo jednu takvu igru. Mozda vec slijedeći Mass Effect

 

E to bi bio posao. To si dobro primjetio, next gen je vrijeme za to. Osobno bi volio nešto u stilu fireflya ili cowboy bebop, dosadilo mi je biti spasitelj svijeta, radije bi bio bounty hunter/mercenary sa posadom hulja i bitangi

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

I da bude, sigurno neće HR distributer dobiti isto komada kao onaj u Njemačkoj.

Začas se razgrabi prva zaliha.

Ja sam četvorku uzeo u prednarudžbi u SD. Do kraja godine teško si je mogao uhvatiti u slobodnoj prodaji jer to što su dobili odmah je planulo. Zato mislim da svatko tko je želi kupiti, odmah treba uzeti prednarudžbu. Uz sve to bude i nešto jeftinija zbog toga. Čim otvore prednarudžbe, prvi dan odmah ću je rezervirati.

12 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Nije vam rizično tako kupovati? Po meni je uvijek bolje pričekati masovnu prodaju jer tek nakon toga se peglaju i ispravljaju sitnice. Koliko puta su prvi modeli imali problema sa diskovima, sa pregrijavanjem, bukom...

 

Sad je idealno za uzeti PS4, odigrati 50-60 top naslova, i onda taman za godinu i pol uzme se PS5 kad mu cijena padne i izađe novi pokrpani model.

 

Tko želi odmah imati najnoviju konzolu taj nema puno izbora, ali meni osobno je tako svejedno da li ću je imati sutra ili za godinu dana dok se imam na čemu igrati.

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...

Nije vam rizično tako kupovati? Po meni je uvijek bolje pričekati masovnu prodaju jer tek nakon toga se peglaju i ispravljaju sitnice. Koliko puta su prvi modeli imali problema sa diskovima, sa pregrijavanjem, bukom...

 

Sad je idealno za uzeti PS4, odigrati 50-60 top naslova, i onda taman za godinu i pol uzme se PS5 kad mu cijena padne i izađe novi pokrpani model.

 

Tko želi odmah imati najnoviju konzolu taj nema puno izbora, ali meni osobno je tako svejedno da li ću je imati sutra ili za godinu dana dok se imam na čemu igrati.

 Nisu ti problemi u tolikom omjeru kako raja prica i misli, a moze ih biti bilo kad da uzmes. Upravo za to sluzi garancija, a kasnije ako izadje slim ili neka verzija koju zelis lahko je prodati i doplatit malo da se uzme opet noviji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 16:55 (arnes_king).
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

dobar dan trebao bi pomoc imam latop acer aspire 3 A315-41-R1JŠ amd ryzen3 2200U amd vega 3 mobile grpahics 4gb ddr4 ram 128 gb ssd 1000gb hdd

pa bi htjeo da dodam jos 4 gb ddr4 rama da imam ukupno 8 gb rama i htio bi neki bolju graficu pa ako neko moze predlozizi neki bolju graficku za gaming

 
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
armin098 kaže...

dobar dan trebao bi pomoc imam latop acer aspire 3 A315-41-R1JŠ amd ryzen3 2200U amd vega 3 mobile grpahics 4gb ddr4 ram 128 gb ssd 1000gb hdd

pa bi htjeo da dodam jos 4 gb ddr4 rama da imam ukupno 8 gb rama i htio bi neki bolju graficu pa ako neko moze predlozizi neki bolju graficku za gaming

 PS5.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

da ali jedva da je itko aktivan pod graficke za latop sry

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...
mzopg kaže...

Nije vam rizično tako kupovati? Po meni je uvijek bolje pričekati masovnu prodaju jer tek nakon toga se peglaju i ispravljaju sitnice. Koliko puta su prvi modeli imali problema sa diskovima, sa pregrijavanjem, bukom...

 

Sad je idealno za uzeti PS4, odigrati 50-60 top naslova, i onda taman za godinu i pol uzme se PS5 kad mu cijena padne i izađe novi pokrpani model.

 

Tko želi odmah imati najnoviju konzolu taj nema puno izbora, ali meni osobno je tako svejedno da li ću je imati sutra ili za godinu dana dok se imam na čemu igrati.

 Nisu ti problemi u tolikom omjeru kako raja prica i misli, a moze ih biti bilo kad da uzmes. Upravo za to sluzi garancija, a kasnije ako izadje slim ili neka verzija koju zelis lahko je prodati i doplatit malo da se uzme opet noviji.

Sve pet, samo što nemam ja volje i vremena za kupi-prodaj.

Frend mi ima prvi PS4 uzeo na preorder, kad igra God of War kao da mu je helikopter u sobi. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Prednarudzba kazes? S obzirom da mu je 7g usisavao prasinu bilo bi i cudno da se ne cuje helikopter 😅
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...

Nije vam rizično tako kupovati? Po meni je uvijek bolje pričekati masovnu prodaju jer tek nakon toga se peglaju i ispravljaju sitnice. Koliko puta su prvi modeli imali problema sa diskovima, sa pregrijavanjem, bukom...

 

Sad je idealno za uzeti PS4, odigrati 50-60 top naslova, i onda taman za godinu i pol uzme se PS5 kad mu cijena padne i izađe novi pokrpani model.

 

Tko želi odmah imati najnoviju konzolu taj nema puno izbora, ali meni osobno je tako svejedno da li ću je imati sutra ili za godinu dana dok se imam na čemu igrati.

Svaku konzolu sam kupio prvi dan po izlasku i nikad mi se niti jedna nije pokvarila. Kad je izašao PS4 pro, prodao sam PS4 i samo nadodao za PS4 pro. Sada ću napraviti opet isto. Prodati PS4 pro i nadodati za PS5. Uopće se ne zamaram time ima li dječjih bolesti. Ja ih nisam nikada do sada osjetio.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
AA-d00d kaže...
Prednarudzba kazes? S obzirom da mu je 7g usisavao prasinu bilo bi i cudno da se ne cuje helikopter 😅

Sve je moguće. 

 

movie kaže...
mzopg kaže...

Nije vam rizično tako kupovati? Po meni je uvijek bolje pričekati masovnu prodaju jer tek nakon toga se peglaju i ispravljaju sitnice. Koliko puta su prvi modeli imali problema sa diskovima, sa pregrijavanjem, bukom...

 

Sad je idealno za uzeti PS4, odigrati 50-60 top naslova, i onda taman za godinu i pol uzme se PS5 kad mu cijena padne i izađe novi pokrpani model.

 

Tko želi odmah imati najnoviju konzolu taj nema puno izbora, ali meni osobno je tako svejedno da li ću je imati sutra ili za godinu dana dok se imam na čemu igrati.

Svaku konzolu sam kupio prvi dan po izlasku i nikad mi se niti jedna nije pokvarila. Kad je izašao PS4 pro, prodao sam PS4 i samo nadodao za PS4 pro. Sada ću napraviti opet isto. Prodati PS4 pro i nadodati za PS5. Uopće se ne zamaram time ima li dječjih bolesti. Ja ih nisam nikada do sada osjetio.

Nisam mislio na kvarove, mada je bilo problema i sa blue-rayom pa je ekipa okretala konzole i lupkala po njima da im pročita disk. Te prodaje koje spominješ meni se ne daju, ali kome to nije problem slobodno. Meni je uvijek draže kupiti uređaj koji je već određeno vrijeme na tržištu.

 

Nisu to dječje bolesti tipa ne mogu igrati jer nešto ne radi, to je više "sporedno", ali teško je to i vidjeti dok se ne proba bolje.

 

Kako sam već ranije napisao, svatko ima nekakvu svoju strategiju oko kupovine i to je normalno nismo svi isti.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
farming kod rpg-ova...to će biti milina kod trenutačnog učitavanja...igram Borderlands 2 na ps4pro i stvarno ono ide na živce da više potrošim vrimena na učitavanje nego na boss borbu radi boljeg loot-a....ako budem kupovao ps5 to ne prije 2023...a do tada imam punu kantu igara za ps4pro

2023 godine...hzd 2...novi ratchet...bude to išlo za 50 kn po disku:)

god of war nakon dvi godine od izlaska...može se naći za ispod 100kn.... Uncharted 4 platio (na disku) 50kn
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
farming kod rpg-ova...to će biti milina kod trenutačnog učitavanja...igram Borderlands 2 na ps4pro i stvarno ono ide na živce da više potrošim vrimena na učitavanje nego na boss borbu radi boljeg loot-a....ako budem kupovao ps5 to ne prije 2023...a do tada imam punu kantu igara za ps4pro

2023 godine...hzd 2...novi ratchet...bude to išlo za 50 kn po disku:)

god of war nakon dvi godine od izlaska...može se naći za ispod 100kn.... Uncharted 4 platio (na disku) 50kn

 Ovo ti za stvarno? Nebi čekao tak dugo za PS5. A ovo kupovanje igara kad budu 10 kuna je smiješno. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ps4pro sam uzeo za BF 2018... znači dvi godine prije izlaska petice ja uzeo četvorku...što je najgore imam oko 15 igara...70% još nisam ni ubacio u konzolu...prošli petak mi stigao novi(65"XG od sony) TV:)....tek sad započinje pravi game-ing.

Imam profesionalnu deformaciju...strpljivost do besvjesti u potrošnji novaca...

umisto za igru 300kn...dam 50kn a razlika ide za novi hardware

i da prije mi je bilo bitno 2-3 igre svaki mjesec(PC ... torrents)...sad je LESS IS MORE

igram isključivo SP...ovo ljeto bude posebno jer prisilna pauza od rada:(...a svih prošlih godina od početka svibnja pa do početka studenog...rad konzole pa čak i tv-s se broji u minutama

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2020 0:59 (HCMAA).
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
ps4pro sam uzeo za BF 2018... znači dvi godine prije izlaska petice ja uzeo četvorku...što je najgore imam oko 15 igara...70% još nisam ni ubacio u konzolu...prošli petak mi stigao novi(65"XG od sony) TV:)....tek sad započinje pravi game-ing.

Imam profesionalnu deformaciju...strpljivost do besvjesti u potrošnji novaca...

umisto za igru 300kn...dam 50kn a razlika ide za novi hardware

i da prije mi je bilo bitno 2-3 igre svaki mjesec(PC ... torrents)...sad je LESS IS MORE

igram isključivo SP...

Ima toliko super igara koje čekaju na red kod mene da nema šanse da moram igrati neku igru prvi dan kad izađe i dati 500 kn za nju. S obzirom da kupujem samo digitalno čekam akcije da igra padne ispod 200 kn, većinom kupujem za 149kn ili manje i stvarno mi nije žao tih novaca. Evo npr. tako je bilo s GoW kojeg sam odigrao tek pred jedno 6 mjeseci. Inače imam PS3 kojeg sam nabavio 2007 i dan danas znam odigrati neke zaostatke kao npr sad trenutno MGS 4. Jest da je bučan ali nije ni čudo 13 godina je star. Btw kupit ću i PS5 na izlasku i stajati će ponosno kraj mojeg PS3 i PS4 pro😁.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
14 godina
offline
Sony PlayStation 5
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 

skupe sluške a baš sam njih kontao uzeti uz konzolu, vidjet ćemo kakva će biti cijena kod nas, al ako je 56$ onda će kod nas biti 500kn

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
50€ manju cijenu na konzoli budu pokušali nadoknaditi s većom cijenom od dodataka
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice