Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.583
|
čitano: 4.711.765
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
manubis kaže...

Pa neće valjda biti šira od 43 cm koliko su mi i ostale hi-fi komponente u ormariću. Kamo ću ju metnutii? 

 Ja sam na 33 cm. Kod mene nema šanse da stane unutra :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

ja sam isto za 60 fps pod cijenu rezolucije. samo znamo da se to neće dogoditi jer raji bolje zvuči 4K nego 60FpS i to je to. jebiga to da će ove konzole postići 60 fps u 4k čisto sumnjam. ALi kad bi svaka igra imala ovaj izbor 1440p/60 FPs ili 4K/30 Fps e to bi bio posao

 Pa neke igre sigurno budu. Npr racing i sportske igre

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...

 Digital Foundry je nedavno izbacio video gdje su poredili 1440p sa checkerboarding i nativno 4K.

 

 

Nema tu neke mudrosti, ne možeš stvoriti detalje koje nemaš u slici manje rezolucije.

Dovoljno je dobro, ali 4k je bolje, pogotovo za detalje u daljini.

To je pogotovo vidljivo u pucačinama tipa Division, Battlefield gdje gađaš jako udaljene i skrivene protivnike. Naravno da u igrama poput auto-utrka neće biti toliko bitno jer su auti i teksture u krupnom planu.

 

BTW, ne bih se složio da je Driveclub u 30 FPSa prekrasno iskustvo, to je kao pas na lancu, njemu je dobro jer ne zna za bolje :-)

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

Nego, igrajući The Last of Us 2 došao sam do zaključka da bi za PS5 idealan "sweet spot" trebalo biti 1440p i 60 fpsa u AAA igrama. Igrao sam neke igre u 4k i osobno ne vidim neku veliku razliku između 1440p i 4k u gamingu. Pogotovo ako to izgleda toliko dobro grafički kao TLoU 2, a PS5 će to tjerati bez problema. Nebi imao ništa protiv toga da sve igre izgledaju kao ova igra na PS5 i da rade u 60 fpsa. To nebi trebala biti nemoguća misija.

 

Vidi se razlika itekako, u detaljima u daljini. Ali za to moraš igrati na velikom ekranu koji je blizu tebi. Dok sam imao 43'' TV kao monitor to se vidjelo stvarno dobro u svim igrama. RDR2 u 4k i na 43'' ekranu ispred tebe je divota. Vidiš čuda u daljini.

Ali je nedostatak toga taj da ti to sve previše blješti u oči. Pogotovo u HDRu.

 

Zato sam prešao na 1440p g-sync monitor i slažem se, 1440p je sasvim dovoljno za super grafiku na normalnom omjeru veličine i udaljenosti ekrana.

Svakako bih preferirao 60 FPS od rezolucije sve dok hardver ne postane moćan da tjera i 4k u 60 FPSa.

 

Iako, sad mi je već i 60 FPSa seljački sporo :-)

 

Meni je isto smijesno to forsiran je od 4k i izmisljavanje tople vode, 1440p 144hz je orgazmično.

Ali jos su mi smjesniji debili sa svojim nEmA rAzLikE iZmEdU 60 i 30 fpsa i 144 je prebrzo

 

Nakon jedno 5+ godina igranja na 120/144 hz dok moram igrati nekaj na 30 fpsa jednostavno mi se povraca koliko je tromo, tako da se fakat nadam da nebude niti jedne igre na 30 fpsa na PS5 posto dok izade vec bude skoro 2021 godina i bil bi red da odjebu s 30 fpsa.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2020 10:19 (dad0r).
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
dad0r kaže...
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

Nego, igrajući The Last of Us 2 došao sam do zaključka da bi za PS5 idealan "sweet spot" trebalo biti 1440p i 60 fpsa u AAA igrama. Igrao sam neke igre u 4k i osobno ne vidim neku veliku razliku između 1440p i 4k u gamingu. Pogotovo ako to izgleda toliko dobro grafički kao TLoU 2, a PS5 će to tjerati bez problema. Nebi imao ništa protiv toga da sve igre izgledaju kao ova igra na PS5 i da rade u 60 fpsa. To nebi trebala biti nemoguća misija.

 

Vidi se razlika itekako, u detaljima u daljini. Ali za to moraš igrati na velikom ekranu koji je blizu tebi. Dok sam imao 43'' TV kao monitor to se vidjelo stvarno dobro u svim igrama. RDR2 u 4k i na 43'' ekranu ispred tebe je divota. Vidiš čuda u daljini.

Ali je nedostatak toga taj da ti to sve previše blješti u oči. Pogotovo u HDRu.

 

Zato sam prešao na 1440p g-sync monitor i slažem se, 1440p je sasvim dovoljno za super grafiku na normalnom omjeru veličine i udaljenosti ekrana.

Svakako bih preferirao 60 FPS od rezolucije sve dok hardver ne postane moćan da tjera i 4k u 60 FPSa.

 

Iako, sad mi je već i 60 FPSa seljački sporo :-)

 

Meni je isto smijesno to forsiran je od 4k i izmisljavanje tople vode, 1440p 144hz je orgazmično.

Ali jos su mi smjesniji debili sa svojim nEmA rAzLikE iZmEdU 60 i 30 fpsa i 144 je prebrzo

 

Nakon jedno 5+ godina igranja na 120/144 hz dok moram igrati nekaj na 30 fpsa jednostavno mi se povraca koliko je tromo, tako da se fakat nadam da nebude niti jedne igre na 30 fpsa na PS5 posto dok izade vec bude skoro 2021 godina i bil bi red da odjebu s 30 fpsa.

 Znaci ako ne zelim sebi pokvariti console gaming da nikada i ne pokusavam igrati na nekom high end racunaru sa vise od 60 fps i bit cu rahat/zadovoljan kao i do sad 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...

 Znaci ako ne zelim sebi pokvariti console gaming da nikada i ne pokusavam igrati na nekom high end racunaru sa vise od 60 fps i bit cu rahat/zadovoljan kao i do sad 

 

Pa to sigurno. Ista stvar je sa svime u životu :-)

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
arnes_king kaže...

 Digital Foundry je nedavno izbacio video gdje su poredili 1440p sa checkerboarding i nativno 4K.

 

 

Nema tu neke mudrosti, ne možeš stvoriti detalje koje nemaš u slici manje rezolucije.

Dovoljno je dobro, ali 4k je bolje, pogotovo za detalje u daljini.

To je pogotovo vidljivo u pucačinama tipa Division, Battlefield gdje gađaš jako udaljene i skrivene protivnike. Naravno da u igrama poput auto-utrka neće biti toliko bitno jer su auti i teksture u krupnom planu.

 

BTW, ne bih se složio da je Driveclub u 30 FPSa prekrasno iskustvo, to je kao pas na lancu, njemu je dobro jer ne zna za bolje :-)

 

 Za arkadu je cist oke.Nisam bas primjetio da su se ljudi zalili. Naravno da je 60fps-a bolje svagdje, al velim da ce oni rađe forsirat 4k na takvim igrama nego 60fps-a

Kod GTsporta 30fps-a bi bio veci problem, srecom imamo 60 :)

 

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Aha tnx na objašnjenju sad sam se sjetio da sam gledao dok je digital froundy izbacio video koje benefite ima xbox one s xbox x od vrr pa je bilo bas to o renderiranju slike kolko kasni
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
Bitanga kaže...
arnes_king kaže...

 Digital Foundry je nedavno izbacio video gdje su poredili 1440p sa checkerboarding i nativno 4K.

 

 

Nema tu neke mudrosti, ne možeš stvoriti detalje koje nemaš u slici manje rezolucije.

Dovoljno je dobro, ali 4k je bolje, pogotovo za detalje u daljini.

To je pogotovo vidljivo u pucačinama tipa Division, Battlefield gdje gađaš jako udaljene i skrivene protivnike. Naravno da u igrama poput auto-utrka neće biti toliko bitno jer su auti i teksture u krupnom planu.

 

BTW, ne bih se složio da je Driveclub u 30 FPSa prekrasno iskustvo, to je kao pas na lancu, njemu je dobro jer ne zna za bolje :-)

 

 Za arkadu je cist oke.Nisam bas primjetio da su se ljudi zalili. Naravno da je 60fps-a bolje svagdje, al velim da ce oni rađe forsirat 4k na takvim igrama nego 60fps-a

Kod GTsporta 30fps-a bi bio veci problem, srecom imamo 60 :)

 

 

 

 

Pa za arkadu baš i nije, jer su u arkadi pretjerane brzine i prkosi se fizici i vrijeme reakcije je puno bitnije nego u simulaciji gdje se vozi opreznije na granici, ali bez naglih pokreta.

 

Driveclub je tu bio da izgleda lijepo. I dobra je igra. Recimo to tako - igrao bih ga i danas da je na 60 FPSa. Ovako ne igram, odbija me isključivo 30 FPSa.

Jedno vrijeme sam ga igrao sa motion smoothingom od TVa i to je već puno ugodnije, ali nije to to i dalje.

Možda ga remasteriraju za PS5 u 60 FPSa :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Santana kaže...
Bitanga kaže...
arnes_king kaže...

 Digital Foundry je nedavno izbacio video gdje su poredili 1440p sa checkerboarding i nativno 4K.

 

 

Nema tu neke mudrosti, ne možeš stvoriti detalje koje nemaš u slici manje rezolucije.

Dovoljno je dobro, ali 4k je bolje, pogotovo za detalje u daljini.

To je pogotovo vidljivo u pucačinama tipa Division, Battlefield gdje gađaš jako udaljene i skrivene protivnike. Naravno da u igrama poput auto-utrka neće biti toliko bitno jer su auti i teksture u krupnom planu.

 

BTW, ne bih se složio da je Driveclub u 30 FPSa prekrasno iskustvo, to je kao pas na lancu, njemu je dobro jer ne zna za bolje :-)

 

 Za arkadu je cist oke.Nisam bas primjetio da su se ljudi zalili. Naravno da je 60fps-a bolje svagdje, al velim da ce oni rađe forsirat 4k na takvim igrama nego 60fps-a

Kod GTsporta 30fps-a bi bio veci problem, srecom imamo 60 :)

 

 

 

 

Pa za arkadu baš i nije, jer su u arkadi pretjerane brzine i prkosi se fizici i vrijeme reakcije je puno bitnije nego u simulaciji gdje se vozi opreznije na granici, ali bez naglih pokreta.

 

Driveclub je tu bio da izgleda lijepo. I dobra je igra. Recimo to tako - igrao bih ga i danas da je na 60 FPSa. Ovako ne igram, odbija me isključivo 30 FPSa.

Jedno vrijeme sam ga igrao sa motion smoothingom od TVa i to je već puno ugodnije, ali nije to to i dalje.

Možda ga remasteriraju za PS5 u 60 FPSa :-)

 Uopce se ne slazem s tim kaj velis nit mi ima imalo smisla. Naravno da je u simulacija bitnije vrijeme reakcije i preciznost,a i s tim FPS.
Arkate bez obzira na brzinu ti daju hrpu vremena za kocenje. U simulaciji ako fulas kocenje par metara gotovo je.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2020 10:41 (Santana).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 Uopce se ne slazem s tim kaj velis nit mi ima imalo smisla. Naravno da je u simulacija bitnije vrijeme reakcije i preciznost,a i s tim FPS.
Arkate bez obzira na brzinu ti daju hrpu vremena za kocenje. U simulaciji ako fulas kocenje par metara gotovo je.

 

Ne moraš se slagat, ali je tako. Veća brzina i bliže prepreke -> vrijeme reakcije je puno bitnije. 

Dok ako voziš simulaciju formule ili GT Sport s volanom reakcije nisu toliko bitne, niti s volanom možeš imati takve nagle pokrete kao s kontrolerom.

Čim ti ulaziš u zavoje tako da driftaš to je nešto što se ne radi u simulacijama. No, naravno, nije sve tako crno bijelo.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Santana kaže...

 Uopce se ne slazem s tim kaj velis nit mi ima imalo smisla. Naravno da je u simulacija bitnije vrijeme reakcije i preciznost,a i s tim FPS.
Arkate bez obzira na brzinu ti daju hrpu vremena za kocenje. U simulaciji ako fulas kocenje par metara gotovo je.

 

Ne moraš se slagat, ali je tako. Veća brzina i bliže prepreke -> vrijeme reakcije je puno bitnije. 

Dok ako voziš simulaciju formule ili GT Sport s volanom reakcije nisu toliko bitne, niti s volanom možeš imati takve nagle pokrete kao s kontrolerom.

Čim ti ulaziš u zavoje tako da driftaš to je nešto što se ne radi u simulacijama. No, naravno, nije sve tako crno bijelo.

 

 To tvoje iskustvo mi i nije neki argument nit mi ima imalo smisla. Vrijeme reakcije u arkadama je nebitno jer arkade praštaju jako puno i zato se zovu arkade.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
Bitanga kaže...
Santana kaže...

 Uopce se ne slazem s tim kaj velis nit mi ima imalo smisla. Naravno da je u simulacija bitnije vrijeme reakcije i preciznost,a i s tim FPS.
Arkate bez obzira na brzinu ti daju hrpu vremena za kocenje. U simulaciji ako fulas kocenje par metara gotovo je.

 

Ne moraš se slagat, ali je tako. Veća brzina i bliže prepreke -> vrijeme reakcije je puno bitnije. 

Dok ako voziš simulaciju formule ili GT Sport s volanom reakcije nisu toliko bitne, niti s volanom možeš imati takve nagle pokrete kao s kontrolerom.

Čim ti ulaziš u zavoje tako da driftaš to je nešto što se ne radi u simulacijama. No, naravno, nije sve tako crno bijelo.

 

 To tvoje iskustvo mi i nije neki argument nit mi ima imalo smisla. Vrijeme reakcije u arkadama je nebitno jer arkade praštaju jako puno i zato se zovu arkade.

 

Čuj ovo, moje iskustvo ti nije argument, pa hvala prijatelju. :-D

 

Vozim simulacije, a vozim i arkade. Mislim da znam o čemu pričam.

Arkade se zovu jer su nerealne, za razliku od simulacija koje su realne.

Nikad mi u GT Sportu nisu trebali refleksi i nagle reakcije, nego pravovremene reakcije.

U Forzi Horizon ti često trebaju jebačke reakcije dok se voziš u suprotnom smjeru, sudaraš s autima, nalijećeš na zidiće i ograde i prelećeš preko brda, a da ne vidiš kaj je iza.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Čini se kako je Square Enix dogovorio određeno partnerstvo sa Sonyjem pa PS5 verziju igre guraju kao vizualno najimpresivniju. Za tu verziju obećavaju ultra brza učitavanja, višu rezoluciju, bolju destrukciju oklopa, raytracing, 3D zvuk itd.

 

https://www.hcl.hr/vijest/marvels-avengers-potvrden-playstation-5-xbox-series-x-157918/

Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bio sam jedan od onih koji jos prije 2-3 godine govorio "kakav 4k, preseravanje, 1080p je dovoljno clear itd". Dok jednom covjek ne proba i ne nabavi 4k TV, tesko je govoriti. Prije par mjeseci sam presao Sekira na 4k TV-u PS4 Pro, igra radi u nekih 30ak fpsa na konzoli. Pravi 4k sogurno nije iako izgleda dosta dobro. Kasnije sam spojio TV na PC i pokrenuo Sekira u pravom 4k i fluidnijem fps i pomislim se kud ga nisam presao tako nego na konzoli. Ne slazem se sa ovime da su ti konzole sranje kad jednom prpbas high end PC, ali definitvno ocekujes puno vise od next gena.
PeTak
 
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Ljudi ajde molim vas za pomoc mene kao totalnog laika za PS konzole i sve veano za to, tek me sada sa 30 i kusur godina pocelo to malo zanimati tj otkad sam cuo za PS5 konzolu. Odlucio sam kupiti PS5 cim izađe medutim nekolicina frendova koji imaju PS4 mi govore da ne kupim PS5 iz par razloga koje bi volio da mi vi objasnite/potvrdite:
1) Kazu da ce igre i dalje izlazit vecinom za PS4 i da ce se igrat konzola jos godinama...

2) Mene zanima hoce li se igre koje ste kupili za PS4 moci igrati i na PS5? Ili ce se morati kupiti nove (iste) igre tipa The Last of Us 1 i 2??

Hvala, nadam se da ce mi netko pomoc odgovorit na ovo da se odlucim koju konzolu da na kraju kupim :D

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da si se zainteresira za ps5 onda bi znao i odgovore na ta pitanja, pa ti preporucujem da se mozda malo vise zainteresiras ili sto je tebi lakse ostavis PS-a.
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SudacS9 kaže...

Ljudi ajde molim vas za pomoc mene kao totalnog laika za PS konzole i sve veano za to, tek me sada sa 30 i kusur godina pocelo to malo zanimati tj otkad sam cuo za PS5 konzolu. Odlucio sam kupiti PS5 cim izađe medutim nekolicina frendova koji imaju PS4 mi govore da ne kupim PS5 iz par razloga koje bi volio da mi vi objasnite/potvrdite:
1) Kazu da ce igre i dalje izlazit vecinom za PS4 i da ce se igrat konzola jos godinama...

2) Mene zanima hoce li se igre koje ste kupili za PS4 moci igrati i na PS5? Ili ce se morati kupiti nove (iste) igre tipa The Last of Us 1 i 2??

Hvala, nadam se da ce mi netko pomoc odgovorit na ovo da se odlucim koju konzolu da na kraju kupim :D

 

 

 

PS4 će se moći igrati još dvadeset godina, ljudi igraju PS1 i dalje. 

 

Razmisli si koliko novaca želiš dati za to. Ako kupiš PS4 i igre za PS4 uštedjet ćeš koju kintu i svejedno se zabaviti. Tamo negdje do kraja 2021. ćeš vrlo vjerojatno htjeti upgrejdat na PS5. Ali ako ti nije teško dati koju kintu više, ja bi na tvome mjestu uletio u PS5 i uživao i u starim i u novim igricama. 

Navodno da ćeš moći ubaciti fizičku igru od PS4 u PS5 i igrati ju bez problema. Ali kako će sve funkcionirati, nisam siguran

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Trebaš bolje frendove :P.

Pretpostavka je da će se većina igara sa PS4 moći igrati na PS5. TLOU2 koji je tek izašao skoro sigurno.

Istina je da će za ps4 i dalje izlaziti igre, ali neće izgledati i raditi tako dobro kao na ps5 (bar se nadamo) plus što će neke igre biti samo na PS5.

Pošto ti je to prva konzola možda nije loše krenuti sa PS4. Uzmeš neki s njuškala s par igara da vidiš paše li ti uopće konzola kao uređaj u globalu. Peticu lako kupiš kasnije.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
SudacS9 kaže...

Ljudi ajde molim vas za pomoc mene kao totalnog laika za PS konzole i sve veano za to, tek me sada sa 30 i kusur godina pocelo to malo zanimati tj otkad sam cuo za PS5 konzolu. Odlucio sam kupiti PS5 cim izađe medutim nekolicina frendova koji imaju PS4 mi govore da ne kupim PS5 iz par razloga koje bi volio da mi vi objasnite/potvrdite:
1) Kazu da ce igre i dalje izlazit vecinom za PS4 i da ce se igrat konzola jos godinama...

2) Mene zanima hoce li se igre koje ste kupili za PS4 moci igrati i na PS5? Ili ce se morati kupiti nove (iste) igre tipa The Last of Us 1 i 2??

Hvala, nadam se da ce mi netko pomoc odgovorit na ovo da se odlucim koju konzolu da na kraju kupim :D

 

 

 1.) Izlazit ce crosgen u multiplatform igre, ali sony ce od izlaska PS5 imati igre koje su samo za PS5.

2.) PS5 ce moci pokretati igre od PS4, a dosta developera je vec najavilo da ukoliko kupis igru za ps4 da ces dobiti free upgrade na ps5 verziju.

5 godina
offline
Sony PlayStation 5

Trenutno se PS4 može nabaviti za sigurno 3x manju cijenu nego što će biti cijena PS5. A ako kupiš PS4 sada naigrat ćeš se dosta do dana izlaska PS5 na tržište. S obzirom na koronu može se čisto lako da se odgodi i koji mjesec za početak prodaje.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Iskreno da nemam PS4 nebi ga sad kupovao. Iz Sony-a stalno pričaju da su oni izričito za taj koncept generacija konzola, odnosno da se stara generacija konzola podržava dok ne izađe nova ali tad prestaje. Oni nisu toliko otvoreni za podršku PS4 nakon izlaska novih konzola kao Microsoft sa Xbox One. I po meni je bolje tako, imali smo 7 godina igranja na ovim konzolama, ne treba mi sad da još 5 godina ove stare konzole koče nove igre i konzole.

 

Kome je do igranja PS4 igara, one će se moći igrati i na PS5. Nebi mi imalo nikakvog smisla sad ići na PS4 osim možda za ljude koje ni ne planiraju kupovati PS5.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 14:34 (antimadridista).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SudacS9 kaže...

Ljudi ajde molim vas za pomoc mene kao totalnog laika za PS konzole i sve veano za to, tek me sada sa 30 i kusur godina pocelo to malo zanimati tj otkad sam cuo za PS5 konzolu. Odlucio sam kupiti PS5 cim izađe medutim nekolicina frendova koji imaju PS4 mi govore da ne kupim PS5 iz par razloga koje bi volio da mi vi objasnite/potvrdite:
1) Kazu da ce igre i dalje izlazit vecinom za PS4 i da ce se igrat konzola jos godinama...

2) Mene zanima hoce li se igre koje ste kupili za PS4 moci igrati i na PS5? Ili ce se morati kupiti nove (iste) igre tipa The Last of Us 1 i 2??
Hvala, nadam se da ce mi netko pomoc odgovorit na ovo da se odlucim koju konzolu da na kraju kupim :D

 Možda će biti PS4 igara koje neće raditi na PS5.

 

Al mislim da bi ja radije imao PS5 bez nekih PS4 igara, nego da kupim PS4 i onda imam hrpu novih PS5 igara koje ne mogu igrati.

 

A ako već imaš spremne novce za PS5, mislim da ne moraš previše razmišljati što uzeti :)

 

BTW, ako nisi vidio, i ja sam postavljao početnička pitanja, možda će i tebi odgovori pomoći

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/sony-playstation-5/269241.aspx?page=43&jumpto=6148997&sort=asc&view=flat

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kupio sam The Last of Us 2 za 400kn s dostavom u dućanu, prošao ga i prodao na njuškalu za 380. Uf taj skupi konzolaški gaming...

Mislite da bude nekih većih pomutnja na tom polju kod nas? Jer si gledam, čak i da digital only verzija košta 100 eura manje, u prvoj godini korištenja fizičke si to isplatim. Možda tokom godina stvarno dođe do manje potražnje/ponude rabljenih diskova, ali ne vjerujem da će to biti baš tako brzo. Naravno, ako game sharing ostane identičan ovom.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Iskreno da nemam PS4 nebi ga sad kupovao. Iz Sony-a stalno pričaju da su oni izričito za taj koncept generacija konzola, odnosno da se stara generacija konzola podržava dok ne izađe nova ali tad prestaje. Oni nisu toliko otvoreni za podršku PS4 nakon izlaska novih konzola kao Microsoft sa Xbox One. I po meni je bolje tako, imali smo 7 godina igranja na ovim konzolama, ne treba mi sad da još 5 godina ove stare konzole koče nove igre i konzole.

 

Kome je do igranja PS4 igara, one će se moći igrati i na PS5. Nebi mi imalo nikakvog smisla sad ići na PS4 osim možda za ljude koje ni ne planiraju kupovati PS5.

 Ne samo  Sony nego i drugi, recimo Resident Evil 8 nece doc na PS4.


No bez brige moci ces igrat Fifa 2034 na PS4

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...



No bez brige moci ces igrat Fifa 2034 na PS4

 Da, samo što će imati taj broj a ustvari bit će to zadnja fifa izašla za PS4 za koji je rađena a to je fifa 20. I do sada je izlazila za PS3 samo što je identična fifi 13 samo s update transferima.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ja sam očekivao da će Sony na ovom zadnjem showu prikazati igre koje će imati neke nove mehanike, koje prije nisu bile moguće na staroj generaciji konzola.

Nažalost to se nije desilo.

A ako se to ne desi ni za 3-4 godine, onda možemo reći da stare generacije nisu bile kočnica napretku igara i Microsoft je bio u pravu.

PSN - DeniZg80
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Ja sam očekivao da će Sony na ovom zadnjem showu prikazati igre koje će imati neke nove mehanike, koje prije nisu bile moguće na staroj generaciji konzola.

Nažalost to se nije desilo.

A ako se to ne desi ni za 3-4 godine, onda možemo reći da stare generacije nisu bile kočnica napretku igara i Microsoft je bio u pravu.

 Ratchet & Clank mehanika sigurno nije bilo moguća na PS4.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tako je, Novi ratchet i clank to dobro pokazuju.
Cak promjena ne mora ni biti vidljiva, vise ce se raditi o brzini citanja igre i detalja. Ovisiti ce o developerima hoce li to znati iskoristiti. Kod ratcheta vidimo da je dovoljno svega par sekundi da se ucita citav level.
Mnoge igre maskiraju loading screen s cinematic scenama.
@antimadridista probaj igrati LoU2 i probaj preskočiti scenu, vidjet ces kako je dug loading.
To više neće postojati na ps5. Npr netko to ni ne primjeti ali to je vazna mehanika igre.
Ono sto cemo vidjeti i osjetiti je vise vezano uz zvuk i dualsense.
Vjerujem da je dozivljaj igara znatno izrazeniji na ps5.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 16:40 (Gogy7).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Tako je, Novi ratchet i clank to dobro pokazuju.
Cak promjena ne mora ni biti vidljiva, vise ce se raditi o brzini citanja igre i detalja. Ovisiti ce o developerima hoce li to znati iskoristiti. Kod ratcheta vidimo da je dovoljno svega par sekundi da se ucita citav level.
Mnoge igre maskiraju loading screen s cinematic scenama.
@antimadridista probaj igrati LoU2 i probaj preskočiti scenu, vidjet ces kako je dug loading.
To više neće postojati na ps5. Npr netko to ni ne primjeti ali to je vazna mehanika igre.
Ono sto cemo vidjeti i osjetiti je vise vezano uz zvuk i dualsense.
Vjerujem da je dozivljaj igara znatno izrazeniji na ps5.

 Brži loading je najvećim dijelom quality of life improvement. A i prvenstveno je bitan u drugom prelasku igre, ako onda hoćeš preskočiti cut scene. Kad smo već kod takvog primjera.

 

Meni je ovo što ima Ratchet impresivno, ali samo na papiru. Hoće li uopće u toj igri postojati stalna potreba za skakanjem iz svijeta u svijet kao što je prikazano u traileru? I koliko igara će tako specifičan primjer korištenja SSD-a uopće trebati. 

Drugih konkretnih primjera baš i nismo vidjeli.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice