Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.701.855
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
IvanBrekalo kaže...

jer kolicina poligona na PC je 10000x veca, teksture 10x bolje, rezolucija takoder,.

 kakvo pretjerivanje...

 

btw. kad je izašao base model PS4, bilo je rečeno da se GPU može usporediti sa Radeon HD 7850 jer su slične snage.

Sad gledaj kako taj HD 7850 vrti moderne igre. Reci mi dal se ovo može uspoređivati sa PS4?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 3:22 (antimadridista).
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Sve ce se znati za blagdane 2020. Osobno se nikad nisam opterecivao speckama konzole.

Zasto ? Kako god da okrenem vrtit ce sve za svog zivotnog vijeka. A to oce bit 1080p, 4k

nekima ovdje 8k sa 120 fpsa nebi bilo dosta ,a kamoli da bi uopce i primjetili razliku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
IvanBrekalo kaže...

To si u pravu, jer kolicina poligona na PC je 10000x veca, teksture 10x bolje, rezolucija takoder, da ne pricam o dx kerefekama kojih 90% na konzoli uopce nema, dakle i treba ti 10x brzi gpu/PCgpu u ps4 je bio u razini r7 260x od niti 2teraflopsa, taj gpu je nakon izlaska ps4 kostao 100+$...danas taj gpu vrti Gta5 u 50fpsa- na low postavkama pri Fullhd rezoluciji, ps4 ima lock na 30 no bez obzira na to na r7 260x min fps je oko 45 pa bi vjerovatno i na ps4 bi bio slican da nema fps lock, dakle isto sranje samo na PC vjerovatno zgleda drasticno bolje. Danasnjim cijenama gpu-ova tesko da ce ti "kinez" prodati konzolu za 4k@60fps-a za 400€ takav gpu NE postoji.

 Kako mi idu na onu stvar likovi poput tebe sa konstantnim trakeljanjem kako je pc xxxx puta superiorniji.

Odmah znam da nemas blage veze o cemu pricas.

 

Imam pc kutiju u vrijednosti 10 soma kuna i ps4 pro...sve spojeno na high end televizor 65" i ono sto s pravom tvrdim je da pc nije toliko superiorniji kao sto ti pricas u praksi.

 

PS4 se u stvari toliko dobro drzi da igram sve na njemu osim pucacina i strategija i to cisto jer sam u dusi pc plus mis tip.

 

Tako da kad ces imat jedno i drugo onda ces biti relevantan davati nekakve usporedbe a ovako trakeljas gluposti.

 

Tebe i sve slicne pozivam kod sebe doma da se uvjerite kako plejka radi i slobodno donesite svoje kutijice pa da vidim tu 1331 puta bolju grafiku lol

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 8:24 (amd freak).
8 godina
offline
Sony PlayStation 5
Ljudi uzivaju igrajuci switch (i ja skupa s njima preko emulatora) bez obzira na grafiku.
To jedino muci ove pc likove koii vise vrte benchove i sline oko brojeva nego sto zapravo prolaze igre.
Moj PC  
5 1 hvala 2
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

mene ne muči ništa, ali volim igrati sa što boljom grafikom na što boljoj rezoluciji i sa što više fpsa

 

Igram igre zato što to volim, a ako nešto volim onda mi je logično da želim da izgleda što bolje i ide što fluidnije. Naravno da svatko mora biti svjestan koliko si realno može priuštiti financijski

 

Slažem se da igre na PS4 izgledaju odlično, ja sam također uspoređivao svoj PC  koji košta nemalo novaca sa PS4 PRO, i slažem se da izgleda slično, prvenstveno osobama koje se ne žele opterećivati s takvim stvarima.

 

Ali ono što me muči kod PS4 je redovita nestabilnost, redoviti frame dropovi, i jebeno me nervira što u 2019. godini to moramo trpiti. Meni ne treba 120 ili 144 ili 240 FPSa, to ni ne vidim, 60 FPS mi je top topova. Ali kad netko krene srati da ne vidi razliku između 30 i 60 fpsa taj je jebeno čorav. Ja i mogu igrati na 30 FPSa, ali jebenih stabilnih 30, da mi ni milisekunde ne pada na 25, odnosno da baš u rijetkim situacijama malo zaštuca, i glavna želja mi je da se sa PS5 dogodi skok sa FPSovima. Jer nije isto ako ti padne sa 60 na 50 ili sa 30 na 20. I to me najviše živcira kod sonya, što prvo ide na full hd pa na 4k pa na 8k, a nikako da stabiliziraju fps. valjda im je to zbog marketinga, dobro zvuči 4K, iako bi meni najdraža reklama bila 60 FPS ali možeš ga jebat

 

Uglavnom, najbitnije od svega mi je prvo stabilnost frame rateova, a drugo ako je moguće da se napravi skok na 60. a tek onda mi je 4K

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 10:19 (Cansee).
Moj PC  
7 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam mozda jednom, dvaput u unchartedu primjetio frame drop i par puta u par godina na bb-u.

U ostalim igricama ne pamtim bas frame dropove pa ni u spidermanu nisam primjetio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...

Ja sam mozda jednom, dvaput u unchartedu primjetio frame drop i par puta u par godina na bb-u.

U ostalim igricama ne pamtim bas frame dropove pa ni u spidermanu nisam primjetio.

 

bloodborne je izašao u prilično lošem stanju u nekim dijelovima, pogotovo u central yharnamu, ja sam čak s tim imao problema prije par mjeseci pa sam na tvu smanjivao osvjetljenje pa je to pomoglo. sad mi i sekiro zna tu i tamo zatrzat ali na svu sreću dovoljno rijetko. A i sekiro i bloodborne su jako problematične ako zaštekaju jer kad si u borbi ubit ćete ko zeca ako ti ne ide sve glatko.

 

uglavnom, događali su mi se dropovi i volio bi da se prvo poradi na tome

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
bloodborne kaže...

Ja sam mozda jednom, dvaput u unchartedu primjetio frame drop i par puta u par godina na bb-u.

U ostalim igricama ne pamtim bas frame dropove pa ni u spidermanu nisam primjetio.

 

bloodborne je izašao u prilično lošem stanju u nekim dijelovima, pogotovo u central yharnamu, ja sam čak s tim imao problema prije par mjeseci pa sam na tvu smanjivao osvjetljenje pa je to pomoglo. sad mi i sekiro zna tu i tamo zatrzat ali na svu sreću dovoljno rijetko. A i sekiro i bloodborne su jako problematične ako zaštekaju jer kad si u borbi ubit ćete ko zeca ako ti ne ide sve glatko.

 

uglavnom, događali su mi se dropovi i volio bi da se prvo poradi na tome

 I opet mi je to jedna od naj igri generacije

Naravno da bi bilo bolje da je sve tehnicki savrseno.

 

Grafika i stabilni fps nece napravit losu igru dobrom dok losa grafika i ponekad nestabilan fps nece s*ebat dobru igru. (Naravno u nekim granicama normale)

 

Ja sam isto za napredak no realno gledajuci to i nije tolko bitno, ak cemo i na drugoj generaciji dobivat hrpu generickog smeca punog lootboxeva i slicnih pi*darija ko recimo ovaj Breakpoint.

 

Tak da kad vidin te silne rasprave oko grafike sere mi se.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bloodborne ima katastrofalan engine i jedan je od boljih primjera koliko loš frame pacing može pokvariti doživljaj igre.

Dok s druge strane ima primjera tipa GoW, Siderman, HZD gdje ti uopće nije jasno kako igra može tako dobro izgledati i raditi na tom prastarom hardveru.



Za kolegu iznad. Slažem se 100% da je stabilnost fps-a prioritet. Problem je samo što ne mogu sad najaviti 60 fps 1080p kao nešto novo jer su isto već najavili za PS4 :D.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
bloodborne kaže...

Ja sam mozda jednom, dvaput u unchartedu primjetio frame drop i par puta u par godina na bb-u.

U ostalim igricama ne pamtim bas frame dropove pa ni u spidermanu nisam primjetio.

 

bloodborne je izašao u prilično lošem stanju u nekim dijelovima, pogotovo u central yharnamu, ja sam čak s tim imao problema prije par mjeseci pa sam na tvu smanjivao osvjetljenje pa je to pomoglo. sad mi i sekiro zna tu i tamo zatrzat ali na svu sreću dovoljno rijetko. A i sekiro i bloodborne su jako problematične ako zaštekaju jer kad si u borbi ubit ćete ko zeca ako ti ne ide sve glatko.

 

uglavnom, događali su mi se dropovi i volio bi da se prvo poradi na tome

 Prejak sam ja za frame dropove u bb. Bring it on. 😅

 Ali jbg igrica je dosta stara, mislim meni stvarno jako rijedak frame drop nikada nije kvario sam gameplay.

 Kaj se tice soulsborne igara i frame dropova mogu ti u tom slucaju kada te zadesi dati samo jedan 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 11:54 (bloodborne).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...
Cansee kaže...
bloodborne kaže...

Ja sam mozda jednom, dvaput u unchartedu primjetio frame drop i par puta u par godina na bb-u.

U ostalim igricama ne pamtim bas frame dropove pa ni u spidermanu nisam primjetio.

 

bloodborne je izašao u prilično lošem stanju u nekim dijelovima, pogotovo u central yharnamu, ja sam čak s tim imao problema prije par mjeseci pa sam na tvu smanjivao osvjetljenje pa je to pomoglo. sad mi i sekiro zna tu i tamo zatrzat ali na svu sreću dovoljno rijetko. A i sekiro i bloodborne su jako problematične ako zaštekaju jer kad si u borbi ubit ćete ko zeca ako ti ne ide sve glatko.

 

uglavnom, događali su mi se dropovi i volio bi da se prvo poradi na tome

 Prejak sam ja za frame dropove u bb. Bring it on. 😅

 Ali jbg igrica je dosta stara, mislim meni stvarno jako rijedak frame drop nikada nije kvario sam gameplay.

 Kaj se tice soulsborne igara i frame dropova mogu ti u tom slucaju kada te zadesi dati samo jedan 

 Da nema dropova blighttown nebi bio to sto je :D

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
Ljudi uzivaju igrajuci switch (i ja skupa s njima preko emulatora) bez obzira na grafiku.
To jedino muci ove pc likove koii vise vrte benchove i sline oko brojeva nego sto zapravo prolaze igre.

 U zadnje vrijeme PS4 mi skuplja prašinu, dok Switch upalim svako malo i više sam nego zadovoljan. Grafika je daleko od najbitnije stvari, igre na Switchu izgledaju prekrasno, iako je stilizirana grafika ona je kristalno čista, fluidna i stvarno jednom riječju - prelijepa. Meni osobno više od toga ne treba. Može grafika biti kakva god hoće, ali ako nema priče i sadržaja uz nju kakav priliči onda je to sve skupa bezveze.

 

Bit će vrlo zanimljivo kad Nintendo najavi svoju iduću konzolu, meni je koncept switcha super iako sam mislio da će mi mobilni dio biti bezveze i nepotreban, ispalo je da ga koristim sve više i više. Šteta što Sony nema nešto slično, jer kad god sam s ekipom, switch lako ponesem i uvijek možemo igrati neki co-op, dok je PS4 vrlo nezgodno nositi.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Bloodborne ima katastrofalan engine i jedan je od boljih primjera koliko loš frame pacing može pokvariti doživljaj igre.

Dok s druge strane ima primjera tipa GoW, Siderman, HZD gdje ti uopće nije jasno kako igra može tako dobro izgledati i raditi na tom prastarom hardveru.



Za kolegu iznad. Slažem se 100% da je stabilnost fps-a prioritet. Problem je samo što ne mogu sad najaviti 60 fps 1080p kao nešto novo jer su isto već najavili za PS4 :D.

 Nek onda najave  60fps i pravi 4k kao nešto novo, a onda nek dobijemo 1080p i stabilnih 60fps!

 4k nek bude malo iznad 30fps (bitno ne ispod) i ja za konzolu nove generacije čisto zadovoljan a vjerujem i većina! 

Samo bože daj da to bude u tom pravcu išlo.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ps4 pro mi je spojen na 1080 LCD,ali u postavkama nisam uopće uključio super sampling,jerbo i bez toga se zna ventilator zavrtiti na max okreta..i ono što sam mislio da na konzolama nije moguće,postane stvarnost.

To da konzolu čuješ dok radi,i onda kad rukom provjeriš gornju stranu konzole...nije baš ugodno.

Ako se desi da PS5 bude imao usrano hlađenje...selim se na Xbox4 ili čekam da izbace neku novu verziju sa boljim hlađenjem(PS5pro)

Ps4 pro je iskorišten kao način testiranja kupaca,dali su kupci spremni platiti još jednom za sličnu konzolu(samo jača).Dobili su potvrdu da nitko nije se ljutio...nego su oni koji su imali standardnu verziju...uzeli i pro.

2020 PS5
2024-2025 PS5 pro
2027 PS6

Na E3(2020)...sve će se saznati u,svezi petice(Sony) i četvorke(Microsoft)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 13:11 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
Ps4 pro mi je spojen na 1080 LCD,ali u postavkama nisam uopće uključio super sampling,jerbo i bez toga se zna ventilator zavrtiti na max okreta..i ono što sam mislio da na konzolama nije moguće,postane stvarnost.

To da konzolu čuješ dok radi,i onda kad rukom provjeriš gornju stranu konzole...nije baš ugodno.

Ako se desi da PS5 bude imao usrano hlađenje...selim se na Xbox4 ili čekam da izbace neku novu verziju sa boljim hlađenjem(PS5pro)

Ps4 pro je iskorišten kao način testiranja kupaca,dali su kupci spremni platiti još jednom za sličnu konzolu(samo jača).Dobili su potvrdu da nitko nije se ljutio...nego su oni koji su imali standardnu verziju...uzeli i pro.

2020 PS5
2024-2025 PS5 pro
2027 PS6

Na E3(2020)...sve će se saznati u,svezi petice(Sony) i četvorke(Microsoft)

 Prije bi iso slagat neko drugo hlađenje na ps4 il ps5 nego da bi preso na xbox

Kaj ce mi ta konzola kad nema nit pola igara koje me zanimaju. Zbog igara se i kupuje konzola

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 14:00 (Santana).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
HCMAA kaže...
Ps4 pro mi je spojen na 1080 LCD,ali u postavkama nisam uopće uključio super sampling,jerbo i bez toga se zna ventilator zavrtiti na max okreta..i ono što sam mislio da na konzolama nije moguće,postane stvarnost.

To da konzolu čuješ dok radi,i onda kad rukom provjeriš gornju stranu konzole...nije baš ugodno.

Ako se desi da PS5 bude imao usrano hlađenje...selim se na Xbox4 ili čekam da izbace neku novu verziju sa boljim hlađenjem(PS5pro)

Ps4 pro je iskorišten kao način testiranja kupaca,dali su kupci spremni platiti još jednom za sličnu konzolu(samo jača).Dobili su potvrdu da nitko nije se ljutio...nego su oni koji su imali standardnu verziju...uzeli i pro.

2020 PS5
2024-2025 PS5 pro
2027 PS6

Na E3(2020)...sve će se saznati u,svezi petice(Sony) i četvorke(Microsoft)

 Prije bi iso slagat neko drugo hlađenje na ps4 il ps5 nego da bi preso na xbox

Kaj ce mi ta konzola kad nema nit pola igara koje me zanimaju. Zbog igara se i kupuje konzola

 

to stoji, nema šanse da idem na xbox kad nemaju ništa, sony ima hrpu odličnih single player ekskluziva i to isto najavljuju za PS5, već su otvoreno govorili kako za njih sp igre nisu ni iz daleka mrtve

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
eto,spašava ga podrška za ps4 igre...pa kad imaš masu ps4 igara normalno da su veće šanse za kupovinu ps5

svi hitovi sa ps4 garant dobijaju update za ps5:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
eto,spašava ga podrška za ps4 igre...pa kad imaš masu ps4 igara normalno da su veće šanse za kupovinu ps5

svi hitovi sa ps4 garant dobijaju update za ps5:)

 Pa za backwards compatibility ne bi trebao biti potreban update. Ako je, onda to nije pravi backwards compatible sistem, jer bi igra trebala misliti da se vrti na PS4 bez ikakvih modifikacija.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
JozoBozo121 kaže...
HCMAA kaže...
eto,spašava ga podrška za ps4 igre...pa kad imaš masu ps4 igara normalno da su veće šanse za kupovinu ps5

svi hitovi sa ps4 garant dobijaju update za ps5:)

 Pa za backwards compatibility ne bi trebao biti potreban update. Ako je, onda to nije pravi backwards compatible sistem, jer bi igra trebala misliti da se vrti na PS4 bez ikakvih modifikacija.

 Možda misli na update za veću rezoluciju ili bolju grafiku

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
sorry...mislio sam na update za grafiku i fps:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kad bi soni mogao predstaviti ps5?
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kill Frenzy kaže...
Kad bi soni mogao predstaviti ps5?

 Pa valjda e3 iduce godine

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cim se bude moglo ide prednarudzba u zeldi
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kill Frenzy kaže...
Kad bi soni mogao predstaviti ps5?

 Moguće prvo event na proljeće kao s PS4, neke eksluzivne igre, novi koncepti i slično, a onda na E3 puni unveil sa puno detalja.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
S obzirom da Sony nije sudjelovao na E3 ove godine, prije bih rekao da će organizirati svoj event za predstavljanje. Ne bih se čudio da bude negdje na proljeće. Nakon izlaska TLOU2 recimo.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sigurno prva konzola koju kupujem day 1. Ako ne bude preko nekih 600 eura.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
#antimadrista

Pričekajte rađe godinu dana...dječije bolesti i to....meni garancija za ps4 istječe u prosincu 2021...i još godinu dana i to je to:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

ahhahaha da kad izadje ps5 ja čekam godinu dana? šaljivdžja neki

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Ja ako bude sve u redu sa recenzijama kad novi PS5 izađe, nakon mjesec-dva dana i ako nebude nekih "gadnih" pritužbi na neke zabrinjavajuće izvedbe u performansama same konzole uzimam je čim dođe u HR a pomalo se već špara.

Sa strane već imam 2k kuna i vjerujem da neće bit skuplja od 4k.

Namaknut će se nekako samo nek ona bude moćna i sa boljim sustavom hlađenja (TIŠIM) nego sad na ovoj mojoj PS4 Pro, uzima se to odmah.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
u moru sve samih nastavak...ne očekujem da će se to drastično promijeniti s novom generacijom...tako da u prvoj godini od PS5...nastavak Spiderman...nastavak HZD... nastavak GOW...isto tako očekujte još više remastera...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice