Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.618
|
čitano: 4.739.830
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
IvanDado kaže...
Ne znam. Volio bih da Sony stvarno prikaze sluzbeno konzolu, datum izlaska, cijenu i naravno igre. Previse su mi tajanstveni, a ipak bih htio znati koliko ce ta stvarcica kostati, te hoce li se isplatiti posjedovati je odmah. Samo Sony, nemoj to sve razotkrit tek 2 mjeseca prije izlaska... Treba raja i ustedit nesto.

 Pa meni se cine da znaju kaj rade i da su poprilicno samouvjereni.
Dok MS je poceo gluposti izvodit.

Meni je svejedno. Ne stedim nist za konzolu nit ju ne namjeravam kupit Day1. Prvo da vidim kak ce beta testeri proc :P

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ove price za ustedu, to ja vise sebe tjesim 😁 Vec se vidim na kraju kako cu tijekom cijele generacije nabaviti base ps5 a kasnije i ps5 pro
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
IvanDado kaže...
Ne znam. Volio bih da Sony stvarno prikaze sluzbeno konzolu, datum izlaska, cijenu i naravno igre. Previse su mi tajanstveni, a ipak bih htio znati koliko ce ta stvarcica kostati, te hoce li se isplatiti posjedovati je odmah. Samo Sony, nemoj to sve razotkrit tek 2 mjeseca prije izlaska... Treba raja i ustedit nesto.

 Pa meni se cine da znaju kaj rade i da su poprilicno samouvjereni.
Dok MS je poceo gluposti izvodit.

Meni je svejedno. Ne stedim nist za konzolu nit ju ne namjeravam kupit Day1. Prvo da vidim kak ce beta testeri proc :P

 Slazem se, imaju odlican marketing i pametno rade sve do sada. Sluzbeno predstavljanje konzole ce vjerovatno biti nekad u junu. Tu ce vjerovatno pokazati konzolu, UI, featurse te odredjeni broj igara. Pretpostavljam da ce od eskluziva HZD 2 biti da obori sve s nogu i da se samo o tome prica.

 

Sto se tice cijene, to ce sigurno ici poslije i to nekad bas mjesec-dva prije izlaska u prodaju. Tu Sony i MS igraju sah, pa svako ceka da konkurencija uradi prvi potez kako bi dali svoj proizvod jeftinije.

10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nije li Sony 2013e u veljaci na prezentaciji odmah izjasnio i cijenu? Inace sve ovo stoji sto si rekao.
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
IvanDado kaže...
Nije li Sony 2013e u veljaci na prezentaciji odmah izjasnio i cijenu? Inace sve ovo stoji sto si rekao.

 E ne znam, tad sam imao PS3 i nisam to pratio kao sada. Ako jeste onda je moguce da ubrzo dobijemo i cijenu.

11 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

For PC at least a GeForce RTX 2070 Super to run the Unreal Engine 5 demo smoothly

 

 

https://www.guru3d.com/news-story/for-pc-at-least-a-geforce-rtx-2070-super-to-run-the-unreal-engine-5-demo-smoothly.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Nope, cijenu je objavio u lipnju

10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da ti iskreno kazem tesko mi je vjerovat u ovo. GPU u PS5 ne moze biti bolji od RTX 2070 Super koja spada u high end kartice. Prije bi rekao da je navedeni demo prilagodjen za konzolu, pa iz tog razloga i takve performanse.
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
A interesantno, pretpostavljam na E3. No svejedno, posto ove godine cekamo duze nadam se mozda odmah i cijeni.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
IvanDado kaže...
Da ti iskreno kazem tesko mi je vjerovat u ovo. GPU u PS5 ne moze biti bolji od RTX 2070 Super koja spada u high end kartice. Prije bi rekao da je navedeni demo prilagodjen za konzolu, pa iz tog razloga i takve performanse.

 Ne znam zašto, GPU je od otprilike 10TF, što je na razini neke aftermarket RX 5700 XT. RTX 2070 Super, kad uzmeš prosjek stvari je brža za nekih 10-ak posto od RX 5700 XT, naravno neke igre se puno bolje vrte na jednoj, neke na drugoj. No, PS5 ima RDNA2 arhitekturu što vjerojatno donosi nešto i bolje performanse TF za TF, to je taj faktor razlike koji nadokađuje stvar. 

Bit će zanimljivo vidjeti kakve će onda biti RDNA2 kartice na PC-u jer ovo ne budi neku nadu u veliki skok efikasnosti AMD GPU-ova.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
IvanDado kaže...
Da ti iskreno kazem tesko mi je vjerovat u ovo. GPU u PS5 ne moze biti bolji od RTX 2070 Super koja spada u high end kartice. Prije bi rekao da je navedeni demo prilagodjen za konzolu, pa iz tog razloga i takve performanse.

 Opce poznato je da se iz hardvera konzola uvijek izvlacilo vise i dobijale bolje performanse nego na nekom ekvivalentnom HW na PC. Dovoljno je vidjet sta je u stanju hardver originalnog ps4 iz 2013 godine. Dodatno PS5 u ovom konkretnom slucaju dobro pomaze taj brzi ssd pa dosta rastereti gpu u ovom tech demu. Sony je uklonio sve bottlenecke tako da mogu izvuci maksimalnu brzinu iz tog ssd a vjerovatno i drugih komponenti, dok npr kada jupis ssd za pc uvijek na papiru pisu jedne brojke dok u praksi to bude tesko postici radi drugih stvari gdje koci. Te brojke na papiru i jesu teoretski maksimalne pod optimalnim uvjetima ali cesto ti uvjeti u praksi nisu takvi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 18:25 (arnes_king).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...
IvanDado kaže...
Da ti iskreno kazem tesko mi je vjerovat u ovo. GPU u PS5 ne moze biti bolji od RTX 2070 Super koja spada u high end kartice. Prije bi rekao da je navedeni demo prilagodjen za konzolu, pa iz tog razloga i takve performanse.

 Opce poznato je da se iz hardvera konzola uvijek izvlacilo vise i dobijale bolje performanse nego na nekom ekvivalentnom HW na PC. Dovoljno je vidjet sta je u stanju hardver originalnog ps4 iz 2013 godine. Dodatno PS5 u ovom konkretnom slucaju dobro pomaze taj brzi ssd pa dosta rastereti gpu u ovom tech demu. Sony je uklonio sve bottlenecke tako da mogu izvuci maksimalnu brzinu iz tog ssd a vjerovatno i drugih komponenti, dok npr kada lupis ssd za pc uvijek na papiru pisu jedne brojke dok u praksi to bude tesko postici radi drugih stvari gdje koci. Te brojke na papiru i jesu teoretski maksimalne pod optimalnim uvjetima ali cesto ti uvjeti u praksi nisu takvi.

 

Pa da, stvar je čisto optimizacije. Optimirati za jednu konfiguraciju na kojoj znaš kako se sve ponaša je lakše nego za beskonačno njih gdje treba raditi hrpu kompromisa.

Ali takav engine ćeš onda i teško portati da radi na drugim platformama, i to je ok pristup za ekskluzive koje nikad neće biti izdane na drugim platformama.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zato i mislim da je bezveze usporedjivati kako bih nesto radilo na PC-u sto je namjenjeno bilo prikazati prednost next gen konzole. A i ovako i onako objektivno znamo da ce vec sljedece kartice koje izadju pojest PS5 i Xbox SeX.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Naravno kad će koštati više nego cijela konzola.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Same old story different time :)
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Naravno kad će koštati više nego cijela konzola.

 

Pa već i sad koštaju duplo i trostruko od konzola :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

https://www.tportal.hr/tehno/clanak/sef-epic-gamesa-playstation-5-je-toliko-mocan-da-ce-definirati-buduce-pc-je-20200518?utm_source=direct_vecernji&utm_medium=directVecernji&utm_campaign=TrafficExchange_vecernji

 

Ima hrpu CPU moći no i jako dobar menadžment zapremnine.

 

>> It has an immense amount of GPU power, but also multi-order bandwidth increase in storage management

 

koji debilan prijevod 😂😂 cak ni CPU<>GPU ne razlikuje

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 

Znaju oni dobro zašto pišu "soon" - zato jer odmah krenete svi pisati šta bude bilo :-)

To im je najbolji marketing. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Sony PlayStation 5
PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 23:37 (Bitanga).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 Ne. Na tech demu se taj video vrtio na laptopu, nije laptop pogonio demo.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 Ne. Na tech demu se taj video vrtio na laptopu, nije laptop pogonio demo.

 

Pročitaj tekst. No svejedno, taj laptop ionako košta 3-4 puta više od PS5 :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Jel tko preordao PS4 kada je izlazio?

Kako to kod nas funkcionira, jel preko amazona ili Sancta recimo nudi?

Mislim preorderat posto mi ps4 riknuo pa da se pripremim.

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

 Ne. Na tech demu se taj video vrtio na laptopu, nije laptop pogonio demo.

 

Pročitaj tekst. No svejedno, taj laptop ionako košta 3-4 puta više od PS5 :-)

 Pratio sam tu situaciju preko reddita i najveci nesporazum tu je nastao jer je neko svjesno malo iskrivljavao prijevod. Izostavi odredjene rijeci i promijeni se kontekst. Receno je da se moze i na najobicnijim SSD-ovima vrtit demo ali nakon prilagodbe, odnosno sa znatno manjim brojem poligona/trouglova (kako ih vec zovu). Neki su to preveli kao da se bas takav kakav je bio prikazan na PS5 moze vrtiti sa MB/s brzinama umjesto GB/s, sto je pogresno i tu je najveca zabuna bila.

 

Kako god, opet svejedno, jer kao sto kazes taj laptop je mnogo skuplji od PS5.

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Emixman1 kaže...

Jel tko preordao PS4 kada je izlazio?

Kako to kod nas funkcionira, jel preko amazona ili Sancta recimo nudi?

Mislim preorderat posto mi ps4 riknuo pa da se pripremim.

A preorder kao svaki drugi, rezerviraš, dođe ti dostava i to je to (ili pokupiš u trgovini). 

 

Sumnjam da će biti isporuka odmah isti dan kada krene globalna prodaja - ali možda i bude.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
robogo kaže...
Emixman1 kaže...

Jel tko preordao PS4 kada je izlazio?

Kako to kod nas funkcionira, jel preko amazona ili Sancta recimo nudi?

Mislim preorderat posto mi ps4 riknuo pa da se pripremim.

A preorder kao svaki drugi, rezerviraš, dođe ti dostava i to je to (ili pokupiš u trgovini). 

 

Sumnjam da će biti isporuka odmah isti dan kada krene globalna prodaja - ali možda i bude.

 ma bila je neka fora sa ps4 preorderom u sancta domenici
samo se ne sjecam kaj je bilo

If Microsoft ever made a product that didn&#39;t suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2020 19:00 (Santana).
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Emixman1 kaže...

Jel tko preordao PS4 kada je izlazio?

Kako to kod nas funkcionira, jel preko amazona ili Sancta recimo nudi?

Mislim preorderat posto mi ps4 riknuo pa da se pripremim.

 Koliko se siječam dva mjeseca prije izlaska si se mogao pribilježiti, sad nisam 100% siguran da li je trebalo davati polog.

Konzolu si mogao na dan izlaska preuzeti u trgovini, a ako si se odlučio poštom morao si čekati dan dva.

Jedino kod nas je bio minus garancija koja je trajala godinu dana, dok je u inozemstvu bila 2. godine.

 

 

BF3:fluffy_inside
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Za PS4 se morao platiti polog, ne sjećam se točno koji iznos. I onda se dobio taj neki bon sa kojim si išao preuzeti konzolu, i od pologa bi ti odbilo dio od ukupne cijene konzole. Mislim da će biti slično sa PS5 jer se ne sjećam kad je bila ovolika zainteresiranost za nove konzole. Teško da će svi biti u mogućnosti kupiti odmah.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bome navodno izgleda da je iduća srijeda u pitanju. Ali navodno da će i oni razvodniti stvar, tako da će svakih tjedan-dva nešto prikazati.
Ništa od toga naravno nije sigurno, vrijeme će pokazati, ali iskreno stvarno mi fali E3. Svako ljeto, u lipnju, ja budem sretan kao malo dijete. Volio sam to, svi devovi se skupe i prikažu najbolje što imaju tokom 10ak dana, i za svaki dan imamo neki raspored, pratimo što se događa. A ovo sada, prvo što je razdvojeno na više online evenata, a drugo što traje od svibnja pa sve do kolovoza, pa majku mu milu, kad mi daješ tako na kapaljku nemoj mi ni davat. Ne sviđa mi se nikako i stvarno mi fali E3
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice