Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.700.945
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
arnes_king kaže...

 

Kako sam gledao ove strucnjake i developere sta govore shvatio sam da se ne gleda snaga samo u TF i da mnogo drugih faktora igra ulogu tako da ce konzole opet biti tu negdje i jos se ne zna koja ce dati bolje performanse dok ne vidimo na igrama.

 Tak je bilo s prošlom generacijom. Kao nije Xbox slabiji, ima ESRAM memoriju, Power of the cloud i ostali bulšiti pa znamo kako je završilo.

 

Istina, Playstation 4 je bio i jači i jeftiniji i to skupa je prevagnulo i pokrenulo lavinu.

Jer, u početku ni jedna konzola nije imala neke ekskluzive, tako da priča kako će ljudi odmah na početku kupovati PS5 radi igara, baš ne drži vodu. Imati će ih i Microsoft.

 

Vidjet ćete kad krene marketing "push" na DF i ostalim sajtovima i kad se krenu brojati pikseli i mutne teksture, kako će to imati utjecaja na prodaju.

 

Ako Sony ne prikaže neku dodatnu vrijednost uz PS5 (npr. novi PSVR2) ili ne bude barem 100$/€ jeftiniji, mogao bi imati spor start generacije.

 

 

Don Mattrick je zasrao XONE, a da ga nije zasrao bila bi onda zanimljiva utrka izmedju XONE i PS4, a dok se sa dolaskom Phila Spencera Xbox dosta popravio i posve sam siguran da ce biti zanimljiva utrka izmedju Xbox SeX i PS5. Vec je u startu Xbox SeX u prednosti nad PS5 jer ima BC i XGP

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 23:24 (HunterXHunter).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da moguce je da ce DS 2 doci na PC samo je pitanje kada, bit ce stvarno zanimljivo vidjet tko ce krenut sa dominacijom trzista, jer da mnogi sad podcjenjuju PS5 jer je slabiji, ali sigurno je da ce Sony imat provjerene exclusive tj sve nastavke manje vise,a taj 3D Tempest kao i brzi SSD bi mogli biti game changer, dok ce XBSX trebati neko vrijeme da stvori vise novih fransiza,zaboravio sam spomenuti Beyond Good and Soul 2,neznam da li dolazi kao exclusiva na neku od konzola ili je all platform,neka me netko ispravi....
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2020 7:31 (Barracuda727).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ma kakav Death Stranding zar ne slusate glasine.

Konami pusta Sony-u izradu Sillent Hilla sa Kojimom u glavnoj ulozi

 

Kojima na twitteru od kad je zavrsio sa DS daje hintove da radi na horror igri

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Barracuda727 kaže...
Da moguce je da ce DS 2 doci na PC samo je pitanje kada, bit ce stvarno zanimljivo vidjet tko ce krenut sa dominacijom trzista, jer da mnogi sad podcjenjuju PS5 jer je slabiji, ali sigurno je da ce Sony imat provjerene exclusive tj sve nastavke manje vise,a taj 3D Tempest kao i brzi SSD bi mogli biti game changer, dok ce XBSX trebati neko vrijeme da stvori vise novih fransiza,zaboravio sam spomenuti Beyond Good and Soul 2,neznam da li dolazi kao exclusiva na neku od konzola ili je all platform,neka me netko ispravi....

 Beyond Good and Evil 2 ce biti dostupan na svim platformama

6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Poštujem mišljenje svih onih koji podržavaju backward compability, ali meni osobno je to potpuno bespotrebno. Ajd, za PS4 igre još i mogu shvatiti, ali kada se ekipa loži na to hoće li PS5 imati podršku za PSX i PS2 igre to mi nikako nije jasno. 

 

Kada sam nostalgičan za nekom PSX  igorm pogledam video na yt-u i gotovo uvijek pomislim kako sam to mogao igrati. :D

 

Što se tiče sonyevog SSD-a, dosta stručnjaka je oduševljeno istim, tako da se stvarno možda radi o gamechangeru. 

 
5 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Tekst

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 9:34 (arnes_king).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Na kraju dana, većina igara će se raditi za obje konzole i PC pa je upitno koliko će "koristi" biti od Sonyevih inovacija ako nitko to neće ispravno koristiti. Za SSD developeri najavljuju da bi dosta mogao promijeniti sam način kako se game world dizajnira, ali ako će to biti izvedivo samo i isključivo na PS5 onda teško da će itko osim onih koji rade Sony ekskluzive to do kraja iskoristiti.

 

Kao i kod svega, vrijeme će pokazati. Jedino što je zasad sigurno je da si je Sony poprilično pucao u nogu s svojom očajnom prezentacijom. Podsjeća na Microsoftov fijasko s Xbone reveala od kojeg se nisu cijelu generaciju oporavili. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...

Na kraju dana, većina igara će se raditi za obje konzole i PC pa je upitno koliko će "koristi" biti od Sonyevih inovacija ako nitko to neće ispravno koristiti. Za SSD developeri najavljuju da bi dosta mogao promijeniti sam način kako se game world dizajnira, ali ako će to biti izvedivo samo i isključivo na PS5 onda teško da će itko osim onih koji rade Sony ekskluzive to do kraja iskoristiti.

 

Kao i kod svega, vrijeme će pokazati. Jedino što je zasad sigurno je da si je Sony poprilično pucao u nogu s svojom očajnom prezentacijom. Podsjeća na Microsoftov fijasko s Xbone reveala od kojeg se nisu cijelu generaciju oporavili. 

Ne definitivno ne podsjeca na to lol nemoj pretjerivat. Vec sad se stvari okrecu i ljudi shvacaju da nije sve tak jednostavno kak su mislili TF vs TF
Imaju dosta vremena to ispravit, ne izlazi konzola sutra. Zamisli kaj ce bit kad stave gameplay nove Horizon igre... ima da se useremo i sve ove nebitne brojke zaboravimo

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 10:07 (Santana).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

Ne definitivno ne podsjeca na to lol nemoj pretjerivat. Vec sad se stvari okrecu i ljudi shvacaju da nije sve tak jednostavno kak su mislili TF vs TF
Imaju dosta vremena to ispravit, ne izlazi konzola sutra. Zamisli kaj ce bit kad stave gameplay nove Horizon igre... ima da se useremo i sve ove nebitne brojke zaboravimo

 Pa oni koji se imalo razumiju su znali i prije da TF vs TF nije usporedivo. Sony je trebao znati da će otkazivanjem svega živoga ovu prezentaciju gledati puno ljudi koji nisu bili ciljna publika i da je neke stvari trebalo bolje iskomunicirati široj publici. To jest, morali su pokazati konkretno što te njihove inovacije mogu donijeti. Ovako je u suštini ispalo da Sony ima slabiju konzolu s manjim SSD-om. Što se na kraju možda i pokaže točnim, time will tell, ali definitivno to nisu morali tako prezentirati.

 

Evo baš taj tvoj primjer. Zašto nisu konkretno na primjeru HZD 2 pokazali što će biti moguće ostvariti isključivo radi custom SSD-a i ostalih inovacija koje su implementirali. Jer izjave tipa "developeri su uzbuđeni", "SSD je gamechager", "mijenja se način kako dizajniramo igre" i slično je samo mrtvo slovo na papiru ako nitko ne zna što točno to donosi.

 

Microsoft je srećom u ozbiljnom naletu i Sony se ipak morao malo bolje pripremiti. 

 

Bilo kako bilo, trenutno sam puno bliže nabavci novog Xboxa day one, a ne PS5 osim ako razlika u cijeni ne bude baš drastična. 

 

   

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Morao bi sony bas dobro nesto zeznuti ili xbox da bude drasticno bolji od PS5 da bih uopste razmislio o prelasku. Imao sve od prvog PS do PS4 pro i uvijek sam bio prezadovoljan. Jedina negativnost je bila ove generacije zbog buke konzole, ostalo sve super, pa ne vjerujem ni da cu se u PS5 razocarati. 

 

 

Da li je microsoft mijenjao sta u vezi politike sa polovnim igrama ili ce ostati kako je i do sada bilo?

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 12:56 (arnes_king).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
arnes_king kaže...

Morao bi sony bas dobro nesto zeznuti ili xbox da bude drasticno bolji od PS5 da bih uopste razmislio o prelasku. Imao sve od prvog PS do PS4 pro i uvijek sam bio prezadovoljan. Jedina negativnost je bila ove generacije zbog buke konzole, ostalo sve super, pa ne vjerujem ni da cu se u PS5 razocarati. 

 

 

Da li je microsoft mijenjao sta u vezi politike sa polovnim igrama ili ce ostati kako je i do sada bilo?

 Meni je PS4 prva i zasad jedina konzola pa nemam nekakve sentimentalne povezanosti s samim brandom. A pošto igrom slučaja imam aktivne 3 godine Xbox game passa mislim si prvo uzeti Xboxsex, a onda za koju godinu PS5. Ionako prvih par godina neće biti dovoljno ekskluziva da bi opravdale trošak. Jer brat bratu, pratički samo za cijenu grafičke mogu uzeti konzolu koja će sve tjerati bez frke. Još ako će podržavati miš i tipkovnicu bez ikakvih kemijanja, PC može u penziju što se gaminga tiče.

 

Nemam pojma što je u vezi s polovnim igrama? Vidim da se na njuškalu normalno prodaju ko i ove za Plejku. Postoji nešto?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
arnes_king kaže...

Morao bi sony bas dobro nesto zeznuti ili xbox da bude drasticno bolji od PS5 da bih uopste razmislio o prelasku. Imao sve od prvog PS do PS4 pro i uvijek sam bio prezadovoljan. Jedina negativnost je bila ove generacije zbog buke konzole, ostalo sve super, pa ne vjerujem ni da cu se u PS5 razocarati. 

 

 

Da li je microsoft mijenjao sta u vezi politike sa polovnim igrama ili ce ostati kako je i do sada bilo?

 Meni je PS4 prva i zasad jedina konzola pa nemam nekakve sentimentalne povezanosti s samim brandom. A pošto igrom slučaja imam aktivne 3 godine Xbox game passa mislim si prvo uzeti Xboxsex, a onda za koju godinu PS5. Ionako prvih par godina neće biti dovoljno ekskluziva da bi opravdale trošak. Jer brat bratu, pratički samo za cijenu grafičke mogu uzeti konzolu koja će sve tjerati bez frke. Još ako će podržavati miš i tipkovnicu bez ikakvih kemijanja, PC može u penziju što se gaminga tiče.

 

Nemam pojma što je u vezi s polovnim igrama? Vidim da se na njuškalu normalno prodaju ko i ove za Plejku. Postoji nešto?

 Znam pri samom izlasku Xbox 360 da je bila politika da nema dijeljenja igara, preprodavanje polovnih i slicno. Zato i pitam, ne znam je li se sta promijenilo.

 

Upravo zbog toga se sony sprdao s njima s ovakvim videima.

 

 

To svakako razumijem, al et kad godinama nesto koristis i zadovoljan si onda ne vidim svrhe rizikovati necim drugim. Jos mi je sva raja, koja sada zivi vani, na PS platformi pa smo tako najcesce i u kontaktu igrajuci zajedno. Jos jedna bitna stvar koja mi je veliki plus kod Sony-a i PS4 jeste share-ovanje igara. Jest da su to napravili za situacije kada imas 2 konzole u kuci pa da ne kupujes duplo igre, ali eto dosta raje koristi kako bi dijelili troskove igara, PS+ i slicno pa igre dodju svakako upola jeftinije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 17:11 (arnes_king).
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

To što Xbox može imati tehnički superiorniju konzolu u odnosu za PS znači - apsolutno ništa. Gleda se cijeli paket. Nekome će presuditi nešto, ali sumnjam da će većini biti presudno to što je novi Xbox tehnički jača konzola od PS-a. 

 

Bitan je cijeli paket koji uključuje cijenu, podršku, igre i slično. Pogotovo na tržištima gdje je pravi izbor moguć. Kod nas baš i nije s obzirom da nas Microsoft godinama šikanira. 

 

 

 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
I sad je zadnji xbox malo jaci od ps4 pro i sto im to vrijedi
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ma ja se uopce ne sekiram, baš mi je drago da je Sony više išao na razvoj inteligentnijeg rasporeda poslova među komponentama za razliku od sirove snage. Pa dolazi nam konzola koja je više od dupla jača od PS4 PRO, jedva čekam.

I još jedna stvar, znam da sam dosadan više s time, ali stalno po redditu kruže priče o najavljivanju GTA6, bilo je priče o 20.03., sada govore da teaser izlazi 25.03., ako i sada ne izađe neću više daviti s time, ali kad bi nas sada šokirali sa nekim dobrim trailerom i najavom da je samo na next genu, to bi bilo jebeno
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
I sad je zadnji xbox malo jaci od ps4 pro i sto im to vrijedi

 Nije malo, zadnji xbox je gledajuci TF jaci za preko 30% pa je razlika opet neznatna (grafika/performanse) a prodao se manje od 50mil puta dok je PS4 preko 110mil. Ta razlika je ove generacije duplo manja iako ne uzmemo u obzir sve ove druge faktore.

 

Ja se bas radujem PS5 i jedva cekam da vidim kakve zvjerke od igara cu igrati na njoj 

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ne možete uspoređivati PS4 Pro i Xbox X i reći da veća grafička snaga nema utjecaja na performanse ili prodaju.

To nisu osnovni modeli koji ćine glavninu prodaje, a izašli su u trenutku kad je PS4 već imao preveliku prednost u odnosu na Xbox (npr. svi frendovi imaju PS4, pa ću ga i ja kupiti) 

Također, obje konzole koči slabašni procesor i uzalud im grafička snaga.

 

U novoj generaciji to neće biti slučaj i kreće se od nule.

Tj. ako gledamo samo igre, PS5 kreće sa 100 igara iz PS4 generacije, a Xbox kreće sa većinom igara iz svih Xbox generacija + Gamepass.

 

PSN - DeniZg80
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Igre su najbitnije...a razlika u brzini, pogotovo ako je samo 5-10%, je nebitna.

 

Da je brzina konzole bitna, nintendo bi davno propao.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

 

Tj. ako gledamo samo igre, PS5 kreće sa 100 igara iz PS4 generacije, a Xbox kreće sa većinom igara iz svih Xbox generacija + Gamepass.

 

 

to su ispravili, rekli su da će više tisuća igara biti backwards compatible čim izađe PS5

11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
DeniZg kaže...

 

Tj. ako gledamo samo igre, PS5 kreće sa 100 igara iz PS4 generacije, a Xbox kreće sa većinom igara iz svih Xbox generacija + Gamepass.

 

 

to su ispravili, rekli su da će više tisuća igara biti backwards compatible čim izađe PS5

 "In his presentation, Mark Cerny provided a snapshot into the Top 100 most-played PS4 titles, demonstrating how well our backward compatibility efforts are going. We have already tested hundreds of titles and are preparing to test thousands more as we move toward launch. We will provide updates on backward compatibility, along with much more PS5 news, in the months ahead. Stay tuned!"

 

Ono sto mi se igralo na PS4 sam i odigrao, a PS5 nabavljam za next gen igre. Dobro je svakako imati podrsku ali ipak ne vjerujem da cu zaigrati nesto sto sam vec igrao ponovo, samo jer je na novom i boljem hardveru. Svakako nismo svi isti i svi imamo drugacija ocekivanja i prioritete.

 

Zato ce PS5 krenuti sa nekim PS5 ekskluzivama koje ce biti prilagodjene samo za PS5, dok ce za Xbox narednih godina sve sto izadje za seriju X biti i na one x pa im je to bottleneck.

 

Evo jedan tekst u vezi testa grafickih kartica sa razlicitim TFlops i koliko u praksi utice na performanse.

 

"

The RX5700 XT has 11.11% more CUs(40 vs 36), 10.43% higher clock (10.43%), resulting in 22.71% higher Teraflops (~7,9 vs ~9,7).

Then you looks at reviews for both cards and this is what you get:

 

In our testing, the AMD Radeon RX 5700 XT is between 4-11% faster than the AMD Radeon RX 5700. Again, when you're paying 13% more for the faster card, that small of a delta in performance just doesn't make much sense.

https://www.techradar.com/news/amd-radeon-rx-5700-vs-rx-5700-xt-whats-the-best-amd-gpu-for-you

 

In gaming tests, both cards prove to be very capable at both 1080p and 1440p, with more than playable frame rates (40-80FPS) at 4K in Fortnite, Battlefield 5, and Civilization VI. Across the board we see the RX 5700 perform within roughly 10 percent of the 5700 XT. In some cases, it’s even closer.

https://www.digitaltrends.com/computing/radeon-rx-5700-xt-vs-rx-5700/

 

The non-XT model overall is 10% slower.

https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_radeon_rx_5700_and_5700_xt_review,31.html

 

Looking at that I don't think we have any reason to expect that the already small difference in Teraflops (about 18%) will translate into a similar difference in performance."

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2020 12:43 (arnes_king).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Ne možete uspoređivati PS4 Pro i Xbox X i reći da veća grafička snaga nema utjecaja na performanse ili prodaju.

To nisu osnovni modeli koji ćine glavninu prodaje, a izašli su u trenutku kad je PS4 već imao preveliku prednost u odnosu na Xbox (npr. svi frendovi imaju PS4, pa ću ga i ja kupiti) 

Također, obje konzole koči slabašni procesor i uzalud im grafička snaga.

 

U novoj generaciji to neće biti slučaj i kreće se od nule.

Tj. ako gledamo samo igre, PS5 kreće sa 100 igara iz PS4 generacije, a Xbox kreće sa većinom igara iz svih Xbox generacija + Gamepass.

 

 Sony jednostavno ne mora gledat kak prodat istu igru 10 puta i na 10 nacina

 

Nema tu nekih iznenađenja. Zna se kolko tko moze igara izbacit i kakvih.

MS sa Halo i Gears i Forza moze zadrzat postojece igrace, al sigurno s tim igrama nece privuc veci broj PS4 korisnika

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

već duže vrijeme planiram i izdvajam pare za kupovinu novog televizora do 1.500-2000 eura. naciljao sam ovaj tv SONY televizor 65XG9505, i u naredna dva do tri mjeseca bi ga trebao kupiti. međutim kako su izašle nove info o ps5, sada se malo dvoumim da li uzimati novi tv ili ipak čekati izlazak ps5 i nove linije televizora, jer vidim da se spominje hdmi 2.1, i kako ova generacija televizora nece izvlaciti max iz novih konzola bla bla, al opet s druge strane pitanje je i koja će cijena novih televizora biti kada se nadodaju svi ti marketinski trikovi za povećanje cijena.

 

uglavnom, zanima me vaše mišljenje da li je sad dobro vrijeme za kupiti tv ili čekati novu liniju televizora, prvenstveno zbog toga što tv mi i služi 80% vremena za ps4 (buduće ps5).

PSN Tokioplastic292
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Mislim da ti je pametnije ako ces financijski gledajuci uzest tv malo prije izlaska novih modela, ja sam nedavno uzeo samsung 55q70 za 7000kn i mislim da sam dobro prosao jer je cijena ima pola godine bila puno visa  a brzo dolaze novi modeli. Negdje sam citao da neki novi modeli tv-a koji su prije imali 120hz osvjezenje za tu klasu tv-a, sa novim modelima dolaze sa 60hz osvjezenja i vecom cijenom, nisam siguran koji brand je u pitanju mislim Lg. Po meni nemas sta cekat  sa tim modelom sonya vjerovatno ces biti zadovoljan jer su ga dosta hvalili po forumima i recenzijama https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x950g . Mislim da nece biti neke razlike izmedu tog tv-a i ovogodisnjih modela. Bila bi razlika jedino oled a on ka nije za gaming zbog burna staticnih djela igre, mozda nove generacije oleda to rjese. 

4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HunterXHunter kaže...

 Koliko vidim to ne piše nigdje u članku. "Neće biti" i "očekuje se da neće biti" nikako nije isto. A i na kraju dana nitko ne zna dokad će sve ovo trajati i kakve sve posljedice imati. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice