Playstation VR 2 izdvojena tema

poruka: 748
|
čitano: 227.299
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

 

Artefakti uzrokovani kompresijom su definitivno prisutni jer razlika u brzini virtual linka koji je trebao bit PC standard i obicnog USBa je velika.

To ti je najlakse opisat kao komprimirani YT sadrzaj naspram nativnog UHD BD prikaza,ti mozda nisi ni imao priliku vidjet kako izgleda nativni zicani PC VR prikaz...ili jesi?

 

 

Vjerojatno su prisutni, ali su na tolikom bitrateu i to rezoluciji zanemarivi.

Bandwidth BR UHDa je max 144Mbps, a USB-C kabel ima daleko veći bandwidth. Dalje je na sklopovima koji tu obradu handleaju. Nisam detaljnije proučavao, ali vizualno ne primjećujem neke artifekte, a kamoli da bi mi smetali.

Ima VR puno većih drugih problema prije nego dođemo do artefakata da bi mogli picajzlirati.

Šta me briga za artefakte kad mi fresnel leće toliko sjebavaju gušt da mi je olakšanje kad skinem VR.

 Ne znam kakav je Q2 dizajnom ali Pico 4 sa onim elite strapom meni ne sjedi na licu nikako tojest ne pase mi na nos,na VR2 su to napravili na nacin da pase na bilo koji nos dok je kod Pico 4 to nekakav tvrdji materijal koji je dizajniran za manju glavu od moje i ne pomaze nista ono namjestanje na zadnjem djelu glave kad mi ne pase na lice i vec nakon pola sata mi se to "urezalo" u lice i bilo je extra neudobno.VR2 sam onaj dan kad sam prosao Village koristio oko 8-9sati u komadu,kad su se punili sennsovi igrao sam GT7  na gamepadu.

Poanta je,ako Q2 ima uski sveet spot kao VR2 a manje mogucnosti tocnog namjestanja na glavu onda mi je svakako jasno zasto ti to nije bas najbolje iskustvo.Kod Picoa barem sveet spot nije problem pa ako i ne stoji na licu kako treba slika je odlicna.

15 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...

 Ne znam kakav je Q2 dizajnom ali Pico 4 sa onim elite strapom meni ne sjedi na licu nikako tojest ne pase mi na nos,na VR2 su to napravili na nacin da pase na bilo koji nos dok je kod Pico 4 to nekakav tvrdji materijal koji je dizajniran za manju glavu od moje i ne pomaze nista ono namjestanje na zadnjem djelu glave kad mi ne pase na lice i vec nakon pola sata mi se to "urezalo" u lice i bilo je extra neudobno.VR2 sam onaj dan kad sam prosao Village koristio oko 8-9sati u komadu,kad su se punili sennsovi igrao sam GT7  na gamepadu.

Poanta je,ako Q2 ima uski sveet spot kao VR2 a manje mogucnosti tocnog namjestanja na glavu onda mi je svakako jasno zasto ti to nije bas najbolje iskustvo.Kod Picoa barem sveet spot nije problem pa ako i ne stoji na licu kako treba slika je odlicna.

 

I još naočale nosim pa mi se i one urežu u čelo od pritiska :-) PS VR je bio bolji za naočale, takav je mislim i PS VR2.

No nisam na udobnost čak mislio. Sve te leće nisu idealne, i više one unose "nečistoća" u sliku nego ti minijaturni artefakti koje normalni ljudi ni ne primjete pogotovo ako nemaju s čim usporediti.

Isto kao što npr 200MP kamera na fotiću nema šta tražiti niti pokraj prosječnog DSLR fotića što se tiče detalja.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Ulozili su trud u igru,vjerujem da cu to iduce kupit.

Tek sam sad vidio da ima za kupit paket sa obadva chaptera za 60eu,sta su remasterirali prvi chapter za VR2?....

 

https://www.pushsquare.com/news/2023/03/the-walking-dead-psvr2-looks-generations-apart-from-meta-quest-2

 

Prvo sam pogledao na mobitelu pa nisam ni skuzio kolika je to vizualna razlika u pitanju,ovo je generacijski skok.

 

 I opet uspoređuješ neusporedivo. Prek linka na kompu generacijski to bude isto lol

Evo usporedne recenzije PCVR i VR2 verzija.

 

 

Igra je u tim verzijama dobila 9/10 dok je Quest 2 verzija ocito debakl i to ne samo vizualno.

Zakljucak je da VR2 verzija izgleda i vrti se bolje od PCVR verzije na ultra uz supersampling na rtx3080.

 

Ovo je ogroman win za Sony ali i za PCVR jer sad kada netko razvija AAA pc VR igru moze racunat i na VR2 trziste.

15 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...

 

 

Igra je u tim verzijama dobila 9/10 dok je Quest 2 verzija ocito debakl i to ne samo vizualno.

 

Evo njega opet :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2023 20:51 (Bitanga).
11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

 

 

Igra je u tim verzijama dobila 9/10 dok je Quest 2 verzija ocito debakl i to ne samo vizualno.

 

Evo njega opet :-)

Pogledaj recenziju,Q2 verziju su izbacili sa glichevima,bugovima itd.

Ima ih i u ovim verzijama ali ocito puno manje kad je lik dao 9

15 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...

Pogledaj recenziju,Q2 verziju su izbacili sa glichevima,bugovima itd.

Ima ih i u ovim verzijama ali ocito puno manje kad je lik dao 9

 

Popravit će, kad je išta izašlo da na svim platformama radi savršeno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Playstation VR 2

Kupio sam jučer Star Wars nakon sto sam odigrao demo i mogu reci da je ovo san snova za SW fanatike, rezolucija, glatkoča, plot, dinamika opčenito gameplay sve je top,top imho  

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2023 11:43 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
4mal kaže...

Kupio sam jučer Star Wars nakon sto sam odigrao demo i mogu reci da je ovo san snova za SW fanatike, rezolucija, glatkoča, plot, dinamika opčenito gameplay sve je top,top imho  

Da,vec demo je izuzetno smooth i slika je bistra,napisi vise dojmova kako budes igrao.

Mozda kupim i to....

Ja cu danas uzet bundle Walking Dead

16 godina
offline
Playstation VR 2

Budem, nebum niš sad jedno vrijeme  uzimal jer imam dosta toga sto kupljeno/free patch tak da sam miran 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2023 12:14 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Playstation VR 2

Megatama je unutra do testisa 

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Playstation VR 2

Uzeo sam ovaj stalak/punjač, jako dobra stvar. Ima minimalan footprint, magneti koji drže kontrolere su taman jačine da fino kliknu (ne treba se uopće ciljati ko sa recimo orginal DualSense charging stationom).

Kabel omotam oko horizontalnog nosača za sam headset, sve zajedno izgleda dosta kul. Jedina zamjerka za sad je kratak USB-C na USB-A kabel koji dolazi s njim (nije direkt u utičnicu kao origigi).

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Chronosus kaže...

Uzeo sam ovaj stalak/punjač, jako dobra stvar. Ima minimalan footprint, magneti koji drže kontrolere su taman jačine da fino kliknu (ne treba se uopće ciljati ko sa recimo orginal DualSense charging stationom).

Kabel omotam oko horizontalnog nosača za sam headset, sve zajedno izgleda dosta kul. Jedina zamjerka za sad je kratak USB-C na USB-A kabel koji dolazi s njim (nije direkt u utičnicu kao origigi).

 

 

Ja sam gledao te third party,ukljucujuci i taj ali sam odlucio cekat da dodje sluzbeni punjac u trgovine.

Ne da mi se narucivat direktno od Flonkya.

 

13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...

Ja sam gledao te third party,ukljucujuci i taj ali sam odlucio cekat da dodje sluzbeni punjac u trgovine.

Ne da mi se narucivat direktno od Flonkya.

 

 

Suit yourself. Kolko sam vidio official ima slab magnet i moraš baš pazit kako ga stavljaš da prihvati. To mi je problem i s official Dualsense dockom, sad mi je žao što nisam pričekao i kupio neko (jeftinije) third party rješenje.

Plus, meni je bilo bitno da imam cijeli headset negdje odložiti.

 

Ovaj collective minds isto dosta hvale al čini mi se da previše mjesta zauzima.

 

 

 

P.S. kako si imao živaca proći Resi u VR-u? ja se napokon natjerao da igram demo, bilo me prpa uć u onu mračnu garažu u tutorialu jer sam bio siguran da će me neki shit zaskočiti. To kažem kao obožavatelj horor filmova koji je pogledao više manje sve vrijedno gledanja, a i odigrao sam solidan broj horor igara.

Ovo je nešto potpuno drugo, kad ne možeš skrenuti pogled ako ti je nešto prenapeto ili upaliti svjetlo... Došao do kolibe i rekao super, odlično izgleda. Baj baj. Btw, grafika je odlična.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2023 9:34 (Chronosus).
11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Chronosus kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja sam gledao te third party,ukljucujuci i taj ali sam odlucio cekat da dodje sluzbeni punjac u trgovine.

Ne da mi se narucivat direktno od Flonkya.

 

 

Suit yourself. Kolko sam vidio official ima slab magnet i moraš baš pazit kako ga stavljaš da prihvati. To mi je problem i s official Dualsense dockom, sad mi je žao što nisam pričekao i kupio neko (jeftinije) third party rješenje.

Plus, meni je bilo bitno da imam cijeli headset negdje odložiti.

 

Ovaj collective minds isto dosta hvale al čini mi se da previše mjesta zauzima.

 

 

 

P.S. kako si imao živaca proći Resi u VR-u? ja se napokon natjerao da igram demo, bilo me prpa uć u onu mračnu garažu u tutorialu jer sam bio siguran da će me neki shit zaskočiti. To kažem kao obožavatelj horor filmova koji je pogledao više manje sve vrijedno gledanja, a i odigrao sam solidan broj horor igara.

Ovo je nešto potpuno drugo, kad ne možeš skrenuti pogled ako ti je nešto prenapeto ili upaliti svjetlo... Došao do kolibe i rekao super, odlično izgleda. Baj baj. Btw, grafika je odlična.

 Odigraj Village u VRu,igra je 10 klasa imersivnija i "stvarnija" od flat verzije,i sto dalje ides to je sve nevjerovatnije...od tuda mojih 9.5/10.....remek djelo u VRu.

Ja sam cak krenuo na tezem kad sam prosao ali ono...kaos,masakar

11 godina
offline
Playstation VR 2

Ovaj Flonky je prejadan,store im je potpuno zblesiran.

Walking Dead je trebao bit dostupan 21.03 od ponoci pa se to povlacilo danas kroz cjeli dan,pa je igra malo bila na storu pa malo nije.

Jucer je bio bundle obje igre u PS5 verziji za 60eu,danas to vise ne postoji nego svaka za sebe po 40eu 🤣

Tako da,nope mislim da nece vidjet moje novce ako situacija ostane ovakva.

I najgore je sto se uopce ne vidi odmah da postoji verzija prve igre nego su istaknuli verziju za psvr1 po 40eu plus doplata 10eu za ps5 verziju....a kada se krene skrolat i trazit nadje se i ps5 verzija za 40eu....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...

Ovaj Flonky je prejadan,store im je potpuno zblesiran.

Walking Dead je trebao bit dostupan 21.03 od ponoci pa se to povlacilo danas kroz cjeli dan,pa je igra malo bila na storu pa malo nije.

Jucer je bio bundle obje igre u PS5 verziji za 60eu,danas to vise ne postoji nego svaka za sebe po 40eu 🤣

Tako da,nope mislim da nece vidjet moje novce ako situacija ostane ovakva.

I najgore je sto se uopce ne vidi odmah da postoji verzija prve igre nego su istaknuli verziju za psvr1 po 40eu plus doplata 10eu za ps5 verziju....a kada se krene skrolat i trazit nadje se i ps5 verzija za 40eu....

 

Ko je taj Flonky kojeg non stop spominješ?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovaj Flonky je prejadan,store im je potpuno zblesiran.

Walking Dead je trebao bit dostupan 21.03 od ponoci pa se to povlacilo danas kroz cjeli dan,pa je igra malo bila na storu pa malo nije.

Jucer je bio bundle obje igre u PS5 verziji za 60eu,danas to vise ne postoji nego svaka za sebe po 40eu 🤣

Tako da,nope mislim da nece vidjet moje novce ako situacija ostane ovakva.

I najgore je sto se uopce ne vidi odmah da postoji verzija prve igre nego su istaknuli verziju za psvr1 po 40eu plus doplata 10eu za ps5 verziju....a kada se krene skrolat i trazit nadje se i ps5 verzija za 40eu....

 

Ko je taj Flonky kojeg non stop spominješ?

Sony/Flonky  ja i frendovi tako zovemo Sony kad krene flopat sa "pametnim" potezima.

13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...

Ovaj Flonky je prejadan,store im je potpuno zblesiran.

Walking Dead je trebao bit dostupan 21.03 od ponoci pa se to povlacilo danas kroz cjeli dan,pa je igra malo bila na storu pa malo nije.

Jucer je bio bundle obje igre u PS5 verziji za 60eu,danas to vise ne postoji nego svaka za sebe po 40eu 🤣

Tako da,nope mislim da nece vidjet moje novce ako situacija ostane ovakva.

I najgore je sto se uopce ne vidi odmah da postoji verzija prve igre nego su istaknuli verziju za psvr1 po 40eu plus doplata 10eu za ps5 verziju....a kada se krene skrolat i trazit nadje se i ps5 verzija za 40eu....

 

Da, vidio sam dosta zbunjenih ljudi na redditu za Walking Dead. Nekima je odbrojavalo do ničega, nekima je nestalo iz storea, nekima se nije ni pojavio... Čudno.

 

Btw, ovo izgleda pregenijalno:

 

Vidim da postoje i druge Pixel Ripped igre, nisam nikad čuo za njih.

11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Chronosus kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovaj Flonky je prejadan,store im je potpuno zblesiran.

Walking Dead je trebao bit dostupan 21.03 od ponoci pa se to povlacilo danas kroz cjeli dan,pa je igra malo bila na storu pa malo nije.

Jucer je bio bundle obje igre u PS5 verziji za 60eu,danas to vise ne postoji nego svaka za sebe po 40eu 🤣

Tako da,nope mislim da nece vidjet moje novce ako situacija ostane ovakva.

I najgore je sto se uopce ne vidi odmah da postoji verzija prve igre nego su istaknuli verziju za psvr1 po 40eu plus doplata 10eu za ps5 verziju....a kada se krene skrolat i trazit nadje se i ps5 verzija za 40eu....

 

Da, vidio sam dosta zbunjenih ljudi na redditu za Walking Dead. Nekima je odbrojavalo do ničega, nekima je nestalo iz storea, nekima se nije ni pojavio... Čudno.

 

Btw, ovo izgleda pregenijalno:

 

Vidim da postoje i druge Pixel Ripped igre, nisam nikad čuo za njih.

 Woow ovo djeluje fantasticno!

11 godina
offline
Playstation VR 2

Takodjer zanimljivo,third person escape room.

 

Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Playstation VR 2

Bankrotirat cemo uz VR 

11 godina
offline
Playstation VR 2

Kupio upravo Walking Dead Chapter 2,za jedinicu ne dam 40eu...kad bude na popustu uzet cu ju.

 

Edit

Prvi dojmovi su ok,vizualno sam ocekivao vise...nazalost sam se navikao na Village koji izgleda kao Ps5 igra dok WD vise djeluje kao nesto iz PS3 doba.Ne mogu niti zamislit koliko lose onda izgleda Quest 2 verzija u headsetu.....

Atmosfera je dobra,za ostalo trebam vise vremena sa igrom da bih imao kompletniji dojam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 18:35 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Playstation VR 2

Dosta je izazovan WD,zombi me malo gricne mrtav....bilo bi bolje da sam kupio prvo epizodu 1 pa nju odigrao ali meni epizoda 2 ne vrijedi 40eu a epizoda 1 je par godina stara i vidim na PCu 19eu a na VR2 traze 40eu...stoke.

 

Graficki stil je izuzetno slican Telitales WD igrama.

Full mi se svidja backpack inventorij

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
MEGATAMA kaže...

Dosta je izazovan WD,zombi me malo gricne mrtav....bilo bi bolje da sam kupio prvo epizodu 1 pa nju odigrao ali meni epizoda 2 ne vrijedi 40eu a epizoda 1 je par godina stara i vidim na PCu 19eu a na VR2 traze 40eu...stoke.

 

Graficki stil je izuzetno slican Telitales WD igrama.

Full mi se svidja backpack inventorij

Zanimljivo, dosta hvale ljudi kak izgleda:

https://www.youtube.com/watch?t=21&v=MksYLAPksHM&feature=youtu.be

 

 

Kolko sam vidio apdejtali su epizodu 1 da bude grafički na razini dvojke, ima i slične mehanike tak da možda ima smisla krenut od jedinice. Ne čini mi se 40ak eur za igru od 15ak sati tak strašno.

 

 

11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
Chronosus kaže...
MEGATAMA kaže...

Dosta je izazovan WD,zombi me malo gricne mrtav....bilo bi bolje da sam kupio prvo epizodu 1 pa nju odigrao ali meni epizoda 2 ne vrijedi 40eu a epizoda 1 je par godina stara i vidim na PCu 19eu a na VR2 traze 40eu...stoke.

 

Graficki stil je izuzetno slican Telitales WD igrama.

Full mi se svidja backpack inventorij

Zanimljivo, dosta hvale ljudi kak izgleda:

https://www.youtube.com/watch?t=21&v=MksYLAPksHM&feature=youtu.be

 

 

Kolko sam vidio apdejtali su epizodu 1 da bude grafički na razini dvojke, ima i slične mehanike tak da možda ima smisla krenut od jedinice. Ne čini mi se 40ak eur za igru od 15ak sati tak strašno.

 

 

Da to stoji ali kad me za sad ni ova epizoda 2 nije bas ono odusevila.

Mozda je to bilo woow za dosadasnje VR okvire jer nije bilo nista puno bolje ali kao sto sam vec napisao,Village je u usporedbi enormno imersivniji,atmosfericniji,ljepsi....necu napisat bolji jer sam WD tek krenuo i mozda me do kraja igra apsolutno odusevi pricom itd.

13 godina
offline
Playstation VR 2

Nemam VR, no gledam malo po youtube-u i svaka igra ima to nešto kao da imaš stepavicu, slika se trese u 3PM. Po meni to je skroz nerealno.

Ipak su to mogli malo stabilizirati, a ne ovako kao da imaš neki poremećaj i da ti glava skače ko blesava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Playstation VR 2
David87 kaže...

Nemam VR, no gledam malo po youtube-u i svaka igra ima to nešto kao da imaš stepavicu, slika se trese u 3PM. Po meni to je skroz nerealno.

Ipak su to mogli malo stabilizirati, a ne ovako kao da imaš neki poremećaj i da ti glava skače ko blesava.

To u headsetu ne izgleda tako.

13 godina
offline
Re: Playstation VR 2
David87 kaže...

Nemam VR, no gledam malo po youtube-u i svaka igra ima to nešto kao da imaš stepavicu, slika se trese u 3PM. Po meni to je skroz nerealno.

Ipak su to mogli malo stabilizirati, a ne ovako kao da imaš neki poremećaj i da ti glava skače ko blesava.

Misliš youtuberi footage prije nego ga uploadaju na yt? :P

Ništa se ne trese, prenašaju se tvoji pokreti vjerno u virtualni svijet, inače bi bio rigoleto.

Preporučam da isprobaš sam pa se uvjeriš ;)

 

Al tnx kaj si nas došao obavijestiti :D

13 godina
offline
Playstation VR 2

Aha nisam znao da je normalno dok i koristiš, onda ok

Ovo bi bilo ludilo u glavi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Playstation VR 2

Probao sam demo ovog Seginog IPa sa lopticom,ako se dobro sjecam ta je igra originalno izasla za Dreamcast.

Nije losa ali zamjerka mi je sto izaberem mod sjedenja i onda loptica preleti daleko iznad mene.....

 

Nedavno sam testirao cinema mode tojest probao sam ga kad sam kupio VR2 i djelovalo mi je malo previse mutnjikavo za moj ukus ali nakon onog updatea to je daleko bistrije.

Naravno ne izgleda slika bistro kao na G1 u 4k nego kao 1080p na kino platnu...takav je dojam,kao kino platno.

Slika moze bit bas ogromna i to itekako pridonosi dojmu,boje su odlicne a podrska za 120hz fantasticna.

U svakom slucaju za nekoga tko ima nekakav osrednji LCD tv ovo moze bit odlicna alrernativa za igranje flat naslova.

 

Necu se iznenadit ako Sony kroz vrijeme jos dodatno poboljsa prikaz na VR2.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice