PLAYSTATION 5 - dostava

poruka: 4.538
|
čitano: 957.403
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
bloodborne kaže...
 Meni je jednostavno neprofesionalno da ti nekome saljes robui da ta osoba/firma kako god nema obavijest ili ne dobije obavijest o tome koliko komada cega saljes.

 

Dobro, zar si toliko naivan i zar ti stvarno misliš da domaći zastupnik ne zna kada će i koliko robe dobiti? Jebeni japanc vlak zaustavi na milimetar od predviđene linije a dolazak na stanicu je u sekundu točan. Kad zakasni par sekundi ili vlak ne stane na zamišljenu liniju strojovođa izvrši samoubojstvo zbog sramote.  I sad kada znaš koliko su pedantni i točni, ti vjeruješ da ne znaju kada i koliko nekome pošalju konzola? Kako rekoh, problem je u Hrvatskoj a ne u Japanu. Naravno da se svi prave mutavi i tebi govore da ne znaju kada će i koliko dobiti konzola jer da ti kažu odmah bi shvatio da su te izjebali. Naručio si konzolu u hg šrotu u trenutku kada nitko u Hrvatskoj osim njih nije primao narudžbe. Aj promisli zašto? Znači primali su narudžbe a bili su svjesni da ih neće moći isporučiti mjesecima. Kad je jedan lik uzeo u isto vrijeme kad i ti i kad sam mu rekao da neće konzolu dobiti do ljeta, smijao mi se. Hg šrot je istu stvar napravio pri izlasku PS4. Nisu imali ideju kada će dobiti konzole ali su imali ideju kako prikupiti što više narudžbi. I tada je bila histerija mjesecima zbog neisporučenih konzola. Je li i tada kriv bio japanac?

 

Nitko, ama baš nitko nije mogao predvidjeti posljedice korone na svjetsko gospodarstvo. Ljudi su godinu dana zaključani u kuće, dosadno im je i troše novce na stvari na koje nisu do tada trošili. Pandemija je utjecala na pojedine grane privrede pa trenutno autoindustrija ima problema s količinom chipova koje dobijaju. Lakše je trenutno dobiti sedmicu na lotu nego kupiti novu nvidia grafičku karticu. Samsung muku muči s proizvodnjom. Baš kao i amd. Službeno su rekli da će tek u drugoj polovici ove godine normalizirati ponudu chipova na tržištu. Sve do tada će biti nestašice. Znači s jedne strane interes je veći nego ikad a s druge strane imaš problem dijelova koji ti trebaju za tvoj proizvod. Unatoč svemu proizveli su više konzola nego ikada prije u istom razdolju. No nije dovoljno. Jednostavno neki trenutni limiti postoje i ne mogu se preskočiti.

 

Poslovni planovi se rade bar godinu/dvije dana unaprijed. Nitko ih ne radi ovaj mjesec za sljedeći. Davno prije i microsoft i sony su dogovorili količine potrebnih chipova. Nisu oni jedini potrošaći koje samsung i amd moraju zadovoljiti. Niz velikih korporacija isto trebaju te chipove. Ne posluju ovi samo zbog microsofta i sonya. Limiti proizvodnog procesa i amd i samsunga postoje a svjetsko tržište je veliko. Sony bi volio da im recimo samsung isporuči 10 milijuna komada memorije. No to bi volio i microsoft i apple i niz drugih korporacija. No to je nemoguće zbog proizvodnog procesa samsunga. Jednostavno u ovom trenutku stvari stoje tako i kako su najavili iz amd i samsunga, normalizacija slijedi tek u drugoj polovici godine. Samim time očekuje se da će se nestašice regulirati i da će se tržište normalizirati negdje u 9 mjesecu. Pišete kao da su japanci hrpa nesposobnih debila koja nema pojma o prodaji i da namjerno tankiraju kako bi što manje konzola prodali.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

Ja baš zato ne kužim zašto onda SD ne kaže doći će taj i taj datum....i sve ok.

 

Mogli su mi kad sam naručio reći doći će  1.6 i ja bi rekao ok, barem znam. Dan vise manje nije problem, ali ovo 'mazanje očiju' je neozbiljno za službenog dobavljača.

 

Za HG Spot nije čudno, kao što si napisao, napravili su to već jednom i napravili su opet, ali za SD nema opravdanja.

15 godina
online
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
lovropg kaže...

Ja baš zato ne kužim zašto onda SD ne kaže doći će taj i taj datum....i sve ok.

 

Mogli su mi kad sam naručio reći doći će  1.6 i ja bi rekao ok, barem znam. Dan vise manje nije problem, ali ovo 'mazanje očiju' je neozbiljno za službenog dobavljača.

 

Za HG Spot nije čudno, kao što si napisao, napravili su to već jednom i napravili su opet, ali za SD nema opravdanja.

Ako ti kažu da će doći 01.06. pola bi ljudi odustalo i tražilo alternativu. Ovako ti mažu oči i odugovlače. Uz sve to kako je netko napisao previše su vezani za teleoperatere jer s njima vrte velike novce na mobitelima pa nemaju snage reći im ne po pitanju PS5 konzola. Koliko traže toliko im daju. Nije normalno da kupci u dućanu čekaju dva mjeseca na konzolu a ekipa koja je prošli mjesec produživala ugovor kod teleoperatera konzole je dobijala u tri dana. Znači bilo je konzola samo su završile na nekoj drugoj adresi. I tako stalno. Konzole dođu i preusmjere se na produživanje ugovora a mi ostali čekamo. Tko nam kriv što nismo produžili ugovor u recimo t comu jer bi već konzolu dobili odavno. Naravno da opravdanja nema.

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Masoni ne žele da mi dobimo Plejke 5 zbog statusa. Oni u ložama od davno već igraju Cold War i Miles Morales.
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Trebalo bi ih prijaviti udruzi za zaštitu potrošača, i inspekciji jer lažu ljude, sigurno ima neka pravna šema, kao dovođenje u zabludu ili nekaj takvog .🤔
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Cncrokaj kaže...
Trebalo bi ih prijaviti udruzi za zaštitu potrošača, i inspekciji jer lažu ljude, sigurno ima neka pravna šema, kao dovođenje u zabludu ili nekaj takvog .🤔

 Procedura je to... Prvo moras pisani prigovor poslat trgovini (oni moraju u roku 15 dana odgovoriti) i ponude "razumni" rok isporuke koji moras sacekat. Tek nakon toga mozes mingu podnjet prijavu ali moras imat dokaza za ono sto pricas (uslikan razgovor, proslijediti mailove.. Itd) i onda opet cekas.. I pitanje sta ces postići sa svime, vjerojatno nista

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Dobar dan ekipa. Novi dan, nova nada.
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
LesGod23 kaže...
Dobar dan ekipa. Novi dan, nova nada.

 Misliš novi dan isto sranje :D

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
5 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

Ima li kakvog svježeg info-a od strikana ?

12 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Kupio Days Gone i God of War na ovim Sonyevim akcijama. Kupio i DualSense charging station...

 

Još mi samo fali jedna sitnica koja se zove PS5 

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
greysaint0 kaže...

Kupio Days Gone i God of War na ovim Sonyevim akcijama. Kupio i DualSense charging station...

 

Još mi samo fali jedna sitnica koja se zove PS5 

 nemoj mi reci da si kupio day gone koji se od jucer moze skinuti free preko ps+? :D

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
12 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
bloodborne kaže...

 nemoj mi reci da si kupio day gone koji se od jucer moze skinuti free preko ps+? :D

 Pa kaj nije da se to može skinuti samo ako imaš PS4? Samo mi nemoj reći da na PS5 mogu skidati i Plus igre za PS4.  Ako je to točno, nabijem lika na Redditu ili gdje sam već pročitao prije koji mjesec koji je napisao da se PS4 Plus igre ne mogu skidati na PS5.

5 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

Čak i da ne možeš preko PS5 (nisam siguran), možeš preko aplikacije/web stranice.

12 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
CickoRaga kaže...

Čak i da ne možeš preko PS5 (nisam siguran), možeš preko aplikacije/web stranice.

 Čak i ako nemam registriran PS4?

3 godine
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

Pa jel nisu i Days Gone i God of War besplatni na PS5 preko onog PS collectiona?

Ili je to prošlo?

4 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
greysaint0 kaže...
bloodborne kaže...

 nemoj mi reci da si kupio day gone koji se od jucer moze skinuti free preko ps+? :D

 Pa kaj nije da se to može skinuti samo ako imaš PS4? Samo mi nemoj reći da na PS5 mogu skidati i Plus igre za PS4.  Ako je to točno, nabijem lika na Redditu ili gdje sam već pročitao prije koji mjesec koji je napisao da se PS4 Plus igre ne mogu skidati na PS5.

 samo moras imati playstation račun i onda kupujes/preuzimaš na tri načina preko plejke, web-a ili ps app.
 neovisno o konzoli ps4/5

 edit: je, al iskreno nemam pojma do kad taj ps5 collection vrijedi, a i za collection
 sustav tj. psn ti treba registrirati ps5.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 14:15 (bloodborne).
12 godina
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
greysaint0 kaže...
CickoRaga kaže...

Čak i da ne možeš preko PS5 (nisam siguran), možeš preko aplikacije/web stranice.

 Čak i ako nemam registriran PS4?

 Dok god imaš ps plus možeš dodati ps plus igre u library i downloadati ih ili na PS4 ili PS5. Čak iako nemaš konzolu možeš ih dodati u library ali uz uvjet da imaš aktivan PS account i aktivnu PS plus pretplatu. Sva igre koje izađu na PS plus možeš skinuti i igrati na PS5.

12 godina
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
bloodborne kaže...
greysaint0 kaže...
bloodborne kaže...

 nemoj mi reci da si kupio day gone koji se od jucer moze skinuti free preko ps+? :D

 Pa kaj nije da se to može skinuti samo ako imaš PS4? Samo mi nemoj reći da na PS5 mogu skidati i Plus igre za PS4.  Ako je to točno, nabijem lika na Redditu ili gdje sam već pročitao prije koji mjesec koji je napisao da se PS4 Plus igre ne mogu skidati na PS5.

 samo moras imati playstation račun i onda kupujes/preuzimaš na tri načina preko plejke, web-a ili ps app.
 neovisno o konzoli ps4/5

 edit: je, al iskreno nemam pojma do kad taj ps5 collection vrijedi.

 Mislim da PS5 collection ostaje trajno kao neka ponuda uz PS5. A koliko se sjećam bilo je priče da će se proširivati novim naslovima .....

12 godina
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Ctmnz kaže...

Pa jel nisu i Days Gone i God of War besplatni na PS5 preko onog PS collectiona?

Ili je to prošlo?

 Jesu. Ali samo za PS5 korisnike. Tak da je ovo super da su dali i PS4 korisnicima Days Gone. Mada bi im ja dao sve naslove koji su u PS5 collectionu.

3 godine
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

Pa covjek ih je ocito kupio da ih igra na PS5, a igre besplatne (jednom kad dobijemo PS druge godine).

Mislim, ak jos mozes, vrati.

Ja sam evo sad dodal Days Gone u library preko appa, al imam ps+ jos od kad sam imal 4ku.

12 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Hvala na info ekipa, nažalost pročitao sam da se PS Plus igre za PS4 ne mogu skidati na PS5 pa sam eto očito popušio 150 kn. Ajde, barem sam platio 150 kn a ne 599 kn, moglo je i gore 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Nez jel netko vidio na facebook grupi Playstation 5 Hrvatska objavu da će zalihe kasniti i do mjesec dana zbog onog zaglavljenog broda. Čini mi se da je to info od HG-spota, ali nisam siguran. Ako netko zna nešto više o tme ili ima kakvu bolju informaciju neka javi.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Ne sirite dezinformacije nego se prvo raspitajte, ja sam objavio sliku i evo je ovdje isto, nije hg srot poslao nego sancta domenica.

 
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Koje su to dezinformacije koje nisu navedene u toj poruci? Napisao sam da nisam siguran jel to HG, jer ne piše.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Kako ga seru !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
posro_ kaže...

Ne sirite dezinformacije nego se prvo raspitajte, ja sam objavio sliku i evo je ovdje isto, nije hg srot poslao nego sancta domenica.

 isao sam bas sad guglati to pricalo se nesto o tom nekom brodu zadnjih dana.
 aha cek citam brod je bio nasukan 3 dana i isporuka ce kasniti mj dana ? HAHAHAAH
 HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH prejako kako su iskoristili situaciju HAHAHAHAHAHAHAHA
 e ja majke mi urlam HAHAHAHAHAHAHAHAHA idem sad nakon posla u 16h direkt u hg spot
 da na licu mjesta otkazem ps5 haahahahaha ovo je vise presmijesno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 15:34 (bloodborne).
3 godine
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Brijem da u petak idem po lovu i ko ih hebe.😠😡🤬
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Ma izvlace se na to sada

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Ovo zvuci kao teza laz. Brod je bio nasukan par dana, promet je vec danima normalan. Da mi je znati koja je to kreativna matematika 3 dana pretvorila u mjesec dana kasnjenja.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Evo upravo sam zvao arena park sancta domenicu.

Da uzmemo u obzir prvo da se nikada nitko nije javljao na taj telefon.

zovem ih sad javlja mi se sekretarica na engleskom jeziku i kaze da ostavim poruku nakon tona. 
Tona nema nego sekretarica govori kako nije moguce ostaviti poruku jer im je govorna posta puna upita.

Tako da ne morate ni pokusavati zvati.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice