PLAYSTATION 5 - dostava

poruka: 4.538
|
čitano: 958.569
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
movie kaže...
MDrakon kaže...
Kao što sam prethodno rekao...prijava ide 1. ožujka ako u veljači ne dobijem PS5.

 

 

Prije toga pozorno pročitaj njihove uvjete prodaje putem internet trgovine. Mogu mijenjati, pisati, brisati i nisu za ništa krivi. Zaštitili su se kao lički medvjed.

 Ne brini se. Nisu oni uopće zaštićeni.

 

Neću previše komplicirati već ću pojednostaviti i samo naglasiti da snaga propisa ide sljedećim redoslijedom: Ustav, zakon, podzakonski propisi...skroz na dnu su ugovori, opći uvjeti itd.

 

Dakle, Opći uvjeti SD-a moraju biti usklađeni s zakonom. Zakon o obveznim odnosima određuje u kojim slučajevima su odredbe Općih uvjeta ništavne (ne primjenjuju se). Zakon o zaštiti potrošača propisuje što je lažna reklama, prevara itd...

 

Može SD propisati što god hoće u svojim Općim uvjetima no zakoni su iznad njegovih Općih uvjeta te se ne mogu obraniti Općim uvjetima kada prevare kupce odnosno reklamiraju isporuku po redoslijedu zaprimanja naruđbi, a zatim izvise ljudi iz listopada dok PS5 konzole dobije dio ljudi koji je naručio 19.11.

 

To vrijedi za bilo kojeg trgovca, banku itd...Opći uvjeti moraju biti u skladu s zakonima.

6 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
uniball kaže...
Nightyx kaže...

Bas me zanima sta ce ovaj forumas i unibal imat za rec kad konzole stignu u slnedeca 2 tjedna, jel to znaci da njihov nastup ovdje pada u vodu il sta?

 Tvoj nastup u vodu je pao odavno, ti si imao info da svaki tjedan dolazi konzola, od početka siječnja, ne znam kako te uopće nije sram više išta pisati... lol

 

A kako tebe nije sram? svaki mjesec točan kao sat, tih dana kad trebaju konzole stići kod dobavljača i početi se isporučivati naručiteljima evo uniballa kako bi sve obeshrabrio s pričama o nestašicama i svibnju. Kad podijele što su imali od tebe ni traga ni glasa do iduće najavljene isporuke. Da nisi možda preprodavač koji dođe tu govoriti ljudima kako neće dobiti i slično zato jer ti vijesti o zaprimanjima i isporuci ruše cijenu? Ili si samo zlobna i zla osoba?

Dio prednarudžbi je isporučen i prošli mjesec kad si govorio da ništa od ničega i pokazalo se da lažeš o tim svojim insiderskim informacijama. Jednostavno si full of shit. Možeš se slikati, većini prednarudžbi ide isporuka ovaj mjesec a preoostalima za digitalne ide u ožujku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 9:45 (Maat).
12 godina
protjeran
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Prodajem PS5 BR edition, star cca 3 mjeseca. Ima jedno 50 sati rada, sva mabalaža, tihi model, nema zujanja itd..... šalim se ljudi.. Istina je ovo što pišete, SD je zakazala maksimalno i svi preorderi su im za k..... podilaze operaterima i muljaju svakim emailom sve više i više.. Ja sam svoju iz prvog vala ( doslovno dan nakon kaj su otvorene narudžbe bile u 9 mj. 2020-te dobio tek u 12 mjesecu ) ... znam za pojedine ljude koji su naručili iza 19.11 i dobili konzole.. Nikakvog reda nema u tim preorderima, nikakvog.

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Maat kaže...
uniball kaže...
Nightyx kaže...

Bas me zanima sta ce ovaj forumas i unibal imat za rec kad konzole stignu u slnedeca 2 tjedna, jel to znaci da njihov nastup ovdje pada u vodu il sta?

 Tvoj nastup u vodu je pao odavno, ti si imao info da svaki tjedan dolazi konzola, od početka siječnja, ne znam kako te uopće nije sram više išta pisati... lol

 

A kako tebe nije sram? svaki mjesec točan kao sat, tih dana kad trebaju konzole stići kod dobavljača i početi se isporučivati naručiteljima evo uniballa kako bi sve obeshrabrio s pričama o nestašicama i svibnju. Kad podijele što su imali od tebe ni traga ni glasa do iduće najavljene isporuke. Da nisi možda preprodavač koji dođe tu govoriti ljudima kako neće dobiti i slično zato jer ti vijesti o zaprimanjima i isporuci ruše cijenu? Ili si samo zlobna i zla osoba?

Dio prednarudžbi je isporučen i prošli mjesec kad si govorio da ništa od ničega i pokazalo se da lažeš o tim svojim insiderskim informacijama. Jednostavno si full of shit. Možeš se slikati, većini prednarudžbi ide isporuka ovaj mjesec a preoostalima za digitalne ide u ožujku.

 Dosad su "pretpostavljatli" isporuku, a sad su poslali mail svima kao "obavijest da stize konzola tijekom veljače" i to je druga prica, pored svih ovih nezgoda od strane njih, najmanje bi bili ludi da ovo ne ispune!

4 godine
protjeran
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

ahh, nostalgija

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Nighty, kako znaš da su svima poslali? Evo meni nisu. Dapače, čekam konkretan odgovor na mail i današnje zvanje.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
m4st4 kaže...
Nighty, kako znaš da su svima poslali? Evo meni nisu. Dapače, čekam konkretan odgovor na mail i današnje zvanje.

 Kad si prednarucio i koju verziju?

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
8. listopada blu-ray.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
m4st4 kaže...
8. listopada blu-ray.

 I nisu ti poslali mail da ti stize u veljači? hmm mozda da im posaljes upit pa cisto da imas potvrdu na mailu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 11:31 (Nightyx).
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Ovako, u petak sam poslao mail u kojem sam zahtijevao da mi napismeno odgovore za veljaču, da imam pisani trag ako 'pobjegnu' opet u ožujak. Nije bilo odgovora, ignore. Onda sam nazvao i lik s druge strane mi obećao pisani trag, opet ništa. Danas zovem, slušam šablone s druge strane... Da bih evo maloprije napokon dobio pisani trag. Iako ja i u ovom mailu vidim prostora za 'bijeg' jer piše 'očekuje se u veljači', dakle nema tu nigdje garancije, ali bolje išta nego ništa. I kad pročitam to očekuje se iskreno mi se zgadi sve skupa jer veljača je još ovaj i sljedeći tjedan, odnosno svega devet radnih dana.

Ali neka, imam pisane tragove sad, imam tragove zvanja, pa da vidimo.

Nisam optimističan dok ne dođe mail o slanju proizvoda. Ništa im više ne vjerujem dok nije crno na bijelo.
 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
m4st4 kaže...
Ovako, u petak sam poslao mail u kojem sam zahtijevao da mi napismeno odgovore za veljaču, da imam pisani trag ako 'pobjegnu' opet u ožujak. Nije bilo odgovora, ignore. Onda sam nazvao i lik s druge strane mi obećao pisani trag, opet ništa. Danas zovem, slušam šablone s druge strane... Da bih evo maloprije napokon dobio pisani trag. Iako ja i u ovom mailu vidim prostora za 'bijeg' jer piše 'očekuje se u veljači', dakle nema tu nigdje garancije, ali bolje išta nego ništa. I kad pročitam to očekuje se iskreno mi se zgadi sve skupa jer veljača je još ovaj i sljedeći tjedan, odnosno svega devet radnih dana.

Ali neka, imam pisane tragove sad, imam tragove zvanja, pa da vidimo.

Nisam optimističan dok ne dođe mail o slanju proizvoda. Ništa im više ne vjerujem dok nije crno na bijelo.

 Ja sam im naknadno poslao mail u kojem sam napisao da zelim odmah da mi posalju konzolu i na to mi je odgovoreno da su me nazvali telefonski i rekli da ce stici u veljaci i da ju onda ocekujem. Tako da su tu i napisali da ce stici u veljaci pa se ja toga i drzim, a trebao bi i ti

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Pa lijepo od njih, stvarno je. Samo ti velim da ako zoveš komuniciraš s likom koji samo radi u call centru, a ako šalješ mail to ide u IT službu koja ti odgovara zasebno. Ali imaš još bezbroj načina na koji ti mogu izmaknuti tu 'očekivanu veljaču' i način na koji je mail formiran je standardno korporativno lukav jer isti takav smo dobili u prosincu i u siječnju, samo mijenjaš mjesec i konstrukcija je ista.

Ali živi bili pa vidjeli, evo, držim se toga kao da je sveto.

Posebno ću se držati ako bude 1.ožujka, a ja još u istoj priči.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
m4st4 kaže...
Pa lijepo od njih, stvarno je. Samo ti velim da ako zoveš komuniciraš s likom koji samo radi u call centru, a ako šalješ mail to ide u IT službu koja ti odgovara zasebno. Ali imaš još bezbroj načina na koji ti mogu izmaknuti tu 'očekivanu veljaču' i način na koji je mail formiran je standardno korporativno lukav jer isti takav smo dobili u prosincu i u siječnju, samo mijenjaš mjesec i konstrukcija je ista.

Ali živi bili pa vidjeli, evo, držim se toga kao da je sveto.

Posebno ću se držati ako bude 1.ožujka, a ja još u istoj priči.

 nesto mi smrdi petak da bi mogli poslat obavijest o isporuci sljedeci radni dan, pa ocekivat isporuku tamo negdje u utorak

12 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

21.1. sam poslao upit na Mingo da vidim sta se moze poduzeti vezano uz preorder posto sam napravio preorder 7.10 i dobivao samo klasicne C/P mailove kao i svi ostali.

Prenosim odgovor tocno kakvog sam dobio:

 

Poštovani,

Vezano za upit koji ste uputili putem Centralnog informacijskog sustava za zaštitu potrošača očitujemo se kako slijedi.

Navodite da ste prije više od tri mjeseca izvršili pred narudžbu uređaja i podmirili neke od rata, a uređaj još niste dobili, smatrate da od trgovca možete dobiti neku odštetu.

Zakon o zaštiti potrošača („Narodne novine“, broj: 41/14, 110/15 i 14/19 dalje u tekstu: Zakon) članak 43. stavak 1. propisuje da je trgovac dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ugovora, ovoga Zakona i Zakona o obveznim odnosima.
 
Članak 44. stavci 1., 2. i 3. propisuju da osim ako je drukčije ugovoreno, trgovac je dužan ispuniti ugovor o kupoprodaji bez odgađanja, a najkasnije u roku od 30 dana od dana sklapanja ugovora. Ako trgovac ne ispuni ugovor u roku iz stavka 1. ovoga članka, dužan je o tome, bez odgađanja, pisanim putem obavijestiti potrošača te potrošač ima pravo na raskid ugovora samo ako je dao trgovcu naknadni razumni rok za ispunjenje ugovora.
 
Također Vas obavještavamo da je vezano za plaćanje predujmom sukladno članku 13. stavku 1. Zakona propisano da ako trgovac zahtijeva ili izričito uvjetuje kupnju proizvoda ili pružanje usluge djelomičnim ili ukupnim jednokratnim ili obročnim predujmom, osim ako nije drukčije ugovoreno, dužan je potrošaču prigodom isporuke proizvoda ili pružene usluge obračunati i isplatiti kamate po kamatnoj stopi poslovne banke trgovca za oročene štedne uloge na tri mjeseca za cijelo razdoblje, računajući od dana primljenog predujma do dana isporuke proizvoda ili pružanja usluge, ako je rok isporuke proizvoda ili pružanja usluge dulji od 30 dana.

Nastavno u stavku 2. istoga članka Zakona propisano je da ako trgovac nije ispunio ugovor, dužan je vratiti potrošaču uplaćeni predujam uvećan za zakonske zatezne kamate, računajući od dana primitka predujma do dana isplate, što je moguće prije, a najkasnije u roku od sedam dana od dana raskida ugovora.

Za sve pritužbe vezane uz Vaš ugovorni odnos s trgovcem temeljem članka 10. stavaka 1., 2. i 5. Zakona možete trgovcu podnijeti pisani prigovor i to osobno u poslovnim prostorijama trgovca, kao i putem pošte, elektroničke pošte ili telefaksa. Ističemo da je trgovac dužan odgovoriti na pisani prigovor u roku od 15 dana od dana zaprimanja istog.
 
Ako Vam trgovac na prigovor ne odgovori u navedenom roku u pisanom obliku ili ako i nakon zaprimljenog odgovora u pisanom obliku i dalje smatrate da su Vaša prava povrijeđena, možete podnijeti prijavu tržišnoj inspekciji Državnog inspektorata:
 
• putem elektroničke prijave: https://dirh.gov.hr/podnosenje-prijava/83
• putem Centralnog informacijskog sustava zaštite potrošača (CISZP) - http://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp
• osobno ili poštom na adresu: Državni inspektorat, Šubićeva 29, 10 000 Zagreb.
 
Također, navodimo da predmetni spor možete pokušati riješiti i putem jednog od tijela nadležnih za alternativno rješavanje potrošačkih sporova koja djeluju u Republici Hrvatskoj.
 
Postupak možete pokrenuti pred:
1. Centrom za mirenje pri Hrvatskoj udruzi za mirenje, Zagreb, Teslina 1/I, info@mirenje.hr;
2. Profi Test d.o.o., Centrom za mirenje „Medijator“, Bjelovar, Petra Hektorovića 2,
medijator@medijator.com.hr;
3. Centrom za mirenje pri Hrvatskoj gospodarskoj komori, Zagreb, Rooseveltov trg 2,
mirenje@hgk.hr.
 
Sve ostale informacije o tijelima za alternativno rješavanje potrošačkih sporova i postupcima alternativnog rješavanja sporova možete pronaći na mrežnim stranicama pojedinog tijela.
 
Dodatno Vas obavještavamo kako su na portalu “Sve za potrošače”, koji je dostupan na mrežnoj stranici https://www.szp.hr/, na jednom mjestu dostupne sve aktualne informacije iz različitih područja zaštite potrošačkih prava (neispravna roba, jamstvo, javne usluge, financijska i medijska pismenost i dr.) te Vas pozivamo da isti posjetite i informirate se o Vašim potrošačkim pravima.
 
S poštovanjem,
 
Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja

 

Moj PC  
1 0 hvala 2
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Na prvo čitanje, oni su ovdje zaštićeni jer su ponudili povrat novca kad su se maknuli iz prosinca, a kupac ima pravo na kamate u svakom slučaju, ukoliko dođe do povrata novca.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
m4st4 kaže...
Na prvo čitanje, oni su ovdje zaštićeni jer su ponudili povrat novca kad su se maknuli iz prosinca, a kupac ima pravo na kamate u svakom slučaju, ukoliko dođe do povrata novca.

 Za njih je problematična dostava PS5 konzola ljudima koji su naručili 19.11., a da prethodno nisu dostavilo konzole ljudima iz listopada.

 

Povrat novaca ih ne oslobađa odgovornosti za gore navedeno.

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
To svakako. Samo nek riješe sve nas iz listopada i dalje primaju samo narudžbe s jasnim pravilima igre i datumima isporuke. Što vjerojatno znači da će se načekati za dobiti još para od ljudi jer najave nisu idealne. Sony može htjeti dosegnuti kojekakve milijunske brojke, ali ako nema čipova za računalo u Pentagonu, nema ni za konzolu koja pokreće igrice. Banaliziram, ali kužimo se.

Kad krenu fotke plejki u domovima ovdje sljedeći tjedan, bit će veselja... Nadam se. :)
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Kad kupujete kljuceve za igre i software za neke sitne novce preko xy no name stranica, bilo da se radi o preorderu ili kupovini, nakon sto mailom ili direktno na stranici ne dobijete taj isti kljuc od cca 15 ojra, borite se s nekim Xiao Changom da vam vrne pare ili salje kljuc...
I to je ok, rizik je jasan ko podne.
Ali kad ti renomirana firma, generalni uvoznik Sony PlayStation konzola u 5 mjeseci sibne ukupno 3 maila o tome kako ce unaprijed, u potpunosti placen proizvod od 500 ojra jednom valjda sigurno doc...
Onda se upravo iz tog razloga gomilaju stranice na bugovom forumu. I nista vise.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Ne branim SD, i meni su se strašno zamjerili, tolko sam love kod njih ostavio, ali boli njih ona stvar za to. Uglavnom mislim da ste u krivu kaj se tiče mailova, oni su i za 12. i za 1. mjesec poslali mail da ne znaju kada će stići nove konzole i uvijek je pisalo sa se očekuje taj mjesec, međutim sada su prvi puta i telefonski i mailom potvrdili da konzola dolazi ovaj mjesec, znači nije pisalo očekujte dostavu konzole ovaj mjesec, već piše da će biti isporučen ovaj mjesec i to mi daje neku sigurnost baš iz razloga jer su puno toga zasrali u nazad 4 mjeseca i mislim sa se ne bi išli sad igrat i zajebavat pa da opet ekipa poludi i zove, šalje mailove, prijeti i ne znam kaj sve ne. 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Citiram: 'najavljena za dolazak u skladište od proizvođača tijekom veljače'.

Ti tu ne vidiš prostora za: 'Proizvođač nije poslao najavljeni broj konzola za veljaču'?

Ma sve oni mogu nakon toliko mjeseci, a i samo se ograditi sa vraćamo pare ako ti je dosadila ova igra.

Nigdje ništa 100% i ne vjerujem im ništa dok ne dođe mail s pakiranjem i očekivanom isporukom GLS-u ili tko im već vozi.

Sorry na cinizmu, ali moram se malo samozaštititi jer živimo gdje živimo.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 18:21 (m4st4).
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

... kao što Vam je kolega telefonskim putem naveo Vaš uređaj će Vam biti dostavljen ovaj mjesec...

 

Ovako glasi dio maila koji su meni poslali

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Dobio si i hat trick V-janja. 😁
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Renato89 kaže...

... kao što Vam je kolega telefonskim putem naveo Vaš uređaj će Vam biti dostavljen ovaj mjesec...

 

Ovako glasi dio maila koji su meni poslali

 isto tak i meni 

7 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Poruka iz Svijeta Medija nakon što sam napisao poruku žalbe sličnu već poslanima Sancti.

 

"Nažalost, isporuka konzola ne ovisi o nama, već o proizvodnji te isporučujemo redom prema zaprimljenim narudžbama. Vrlo rado bismo Vam rekli točnu informaciju o datumu isporuke, ali tu informaciju u ovom trenutku nemamo.

Zbog navedene situacije, nemamo otvorenu mogućnost za nove narudžbe. Nije nam cilj nikoga prevariti i iskoristiti, u svakom trenutku na Vaš zahtjev možemo napraviti povrat sredstava.

Unaprijed hvala na razumijevanju!
Lp"

 

Prvo su mi bili rekli preko maila da ću moći napraviti nadoplatu, pa su mom burazu rekli preko facebooka da nema nadoplate. Zašto on tu spominje da nema "otvorene mogućnosti nove narudžbe", ne znam. Napomenuo sam čak u mailu da svakako nisam za povrat sredstava i da ću čekati koliko je potrebno.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 8:47 (tomglo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Mislim da žele reći da zbog općenite situacije više ne primaju nove narudžbe za konzolu, jer još nisu riješili ni stare.

E sad za nadoplatu nemam pojma. A prednaručio si u svijet medija i SD?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Evo update: zvali me s eKupi i rečeno mi je da im je SD javila da i dalje ne znaju kada će stići DE, ali da im u četvrtak stižu BR verzije i da mogu uz nadoplatu dobiti. Također su mi rekli da su dobili prijavu inspekcije. Očito BR verzije stižu ovaj mjesec svima iz ranijih prednarudžbi :)
 
3 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Ajde više.

Okej, to je 18. očekujem mejlove 18.-19., a na pragu ponedjeljak-utorak.

🤞🤞🤞🤞🤞
 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Sony je napravio tolko mučki posao sa BR izdanjima da to nema nigdje, koji kurac onda nisu cekali da digital izbace sa PS5 slim ako im to nije trenutno prioritet prodavati, bas su ispali pizde sam take....

 
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
starblack kaže...
Kad kupujete kljuceve za igre i software za neke sitne novce preko xy no name stranica, bilo da se radi o preorderu ili kupovini, nakon sto mailom ili direktno na stranici ne dobijete taj isti kljuc od cca 15 ojra, borite se s nekim Xiao Changom da vam vrne pare ili salje kljuc...
I to je ok, rizik je jasan ko podne.
Ali kad ti renomirana firma, generalni uvoznik Sony PlayStation konzola u 5 mjeseci sibne ukupno 3 maila o tome kako ce unaprijed, u potpunosti placen proizvod od 500 ojra jednom valjda sigurno doc...
Onda se upravo iz tog razloga gomilaju stranice na bugovom forumu. I nista vise.

 Meni je dovoljno da se ušetam u SD i vidim njihov sony/gaming kutatk
 kako izgleda i koliko je "bogat" ponudom odma meni bude neguodno
 sto su oni zastupnik za sony/ps kaj god kod nas.

 

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
7 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
m4st4 kaže...
Mislim da žele reći da zbog općenite situacije više ne primaju nove narudžbe za konzolu, jer još nisu riješili ni stare.

E sad za nadoplatu nemam pojma. A prednaručio si u svijet medija i SD?

 Prednaručio sam digitalnu 25.9. u svijetu medija.

Jasno mi je to, al nisam ga u mailu ni pitao za nove već samo rekao da ću i ja prijaviti inspekciji ako ne stigne u veljači i da su mi rekli 2 puta oprečne informacije u vezi nadoplate.

Jer bih svakako nadoplatio za BR verziju ako bi stigla prije. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice