PLAYSTATION 5 - dostava

poruka: 4.538
|
čitano: 958.468
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
m4st4 kaže...

 

Kako želiš, nije ni meni više hype kao kad sam tek naručio. Zapravo sam već se polako i odvikao console gaminga sve ove mjesece čekanja. Ali nema šanse da im tek tako pustim ovaj mjesec kao što sam prošli. 

 Slažem se. Veljaču im još puštam, a onda šaljem inspekciju ako ne dobijem PS5 Bluray.

 

Čak i da Sony prolongira dostavu za ožujak ja šaljem prijavu inspekciji ako preuzimanje PS5 ne bude u veljači jer sam PS5 već odavno trebao dobiti.

 

Izgovori me više ne zanimaju. Neka inspekcija provjeri njihovo poslovanje i neka ih kazni ako su prevarili kupce, a prevaru su sami priznali kada su PS5 dali djelu ljudi koji su istu naručili 19.11., a mi iz listopada još uvijek čekamo.

 

Do 28. veljače PS5 će biti kod mene ili 01. ožujka ide prijava inspekciji protiv SD.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 15:50 (MDrakon).
13 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
MDrakon kaže...
m4st4 kaže...

 

Kako želiš, nije ni meni više hype kao kad sam tek naručio. Zapravo sam već se polako i odvikao console gaminga sve ove mjesece čekanja. Ali nema šanse da im tek tako pustim ovaj mjesec kao što sam prošli. 

 Slažem se. Veljaču im još puštam, a onda šaljem inspekciju ako ne dobijem PS5 Bluray.

 

Čak i da Sony prolongira dostavu za ožujak ja šaljem prijavu inspekciji ako preuzimanje PS5 ne bude u veljači jer sam PS5 već odavno trebao dobiti.

 

Izgovori me više ne zanimaju. Neka inspekcija provjeri njihovo poslovanje i neka ih kazni ako su prevarili kupce, a prevaru su sami priznali kada su PS5 dali djelu ljudi koji su istu naručili 19.11., a mi iz listopada još uvijek čekamo.

 

Do 28. veljače PS5 će biti kod mene ili 01. ožujka ide prijava inspekciji protiv SD.

 takoder.

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
MDrakon kaže...
m4st4 kaže...

 

Kako želiš, nije ni meni više hype kao kad sam tek naručio. Zapravo sam već se polako i odvikao console gaminga sve ove mjesece čekanja. Ali nema šanse da im tek tako pustim ovaj mjesec kao što sam prošli. 

 Slažem se. Veljaču im još puštam, a onda šaljem inspekciju ako ne dobijem PS5 Bluray.

 

Čak i da Sony prolongira dostavu za ožujak ja šaljem prijavu inspekciji ako preuzimanje PS5 ne bude u veljači jer sam PS5 već odavno trebao dobiti.

 

Izgovori me više ne zanimaju. Neka inspekcija provjeri njihovo poslovanje i neka ih kazni ako su prevarili kupce, a prevaru su sami priznali kada su PS5 dali djelu ljudi koji su istu naručili 19.11., a mi iz listopada još uvijek čekamo.

 

Do 28. veljače PS5 će biti kod mene ili 01. ožujka ide prijava inspekciji protiv SD.

 tako je samo naprid, nema odustajanja i ja saljem prijavu, dosta je laži i muljanja od najgore firme ikad koja voli lizat muda kriminalcima iz telekoma zbog kojih cekamo skoro POLA godine

12 godina
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Samo uzmite u obzir da ćete na odg. inspekcije čekati cca 20ak dana, ako ne i više. Morate priložiti račun i pisani prigovor koji ste uputili trgovcu.
 
4 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Ezel94 kaže...
Samo uzmite u obzir da ćete na odg. inspekcije čekati cca 20ak dana, ako ne i više. Morate priložiti račun i pisani prigovor koji ste uputili trgovcu.

 Svi mi znamo da će potrajati da inspekcija izađe na teren, utvrdi stanje stvari, provede postupak, napiše rješenje na koje SD ima pravo žalbe i tako dalje...no rad inspekcije će sigurno ubrzati činjenica da su u jednom danu dobili hrpetinu prijava.

 

Nadalje, oni su nas zeznuli i prevarili te su nam zagorčali život...ne vidim zašto i mi njima ne bismo napravili probleme ako nam ne dostave konzole u veljači.

 

Posao inspekcije jest da utvrdi da li ,u ovom slučaju, SD posluje sukladno zakonu. Ako utvrdi da je SD prevario kupce inspekcija će ih kazniti makar oni dostave konzole u ožujku/travnju.

 

Zato je najbolje SD-u da konzole dostavi u veljači da ljudi ne podnose prijave.

 

A SD bi trebao na još nešto misliti...s ovakvim ponašanjem si radi lošu reklamu...oni žive od kupaca i to ne od bogataša ili ljudi s vezom nego od prosječnih ljudi poput nas koji zajedno potrošimo mnogo više kod njih nego kada se zbroji potrošnja bogataša.

 

 

3 godine
protjeran
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Nakon tih silnih prijava, SD će svima stornirat preordere i vratit novce jer ne mogu isporučit nešto što nemaju, što je sasvim jasno (osim nekim pacijentima), tako da se pozdravite od PS5 tamo do ljeta, a možda i do idućeg božića, lol.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 17:32 (uniball).
 
2 4 hvala 0
14 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Do ljeta? Od kuda info da će na ljeto biti išta bolje? Tak se pričalo za 2. mjesec pa konzola nema apsolutno nigdje. Jednako tako mogu pretpostaviti da ih neće biti cijelu godinu osim preko liste čekanja, i to bez bilo kakve vremenske garancije dolaska.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
forumaš kaže...

Jednako tako mogu pretpostaviti da ih neće biti cijelu godinu osim preko liste čekanja, i to bez bilo kakve vremenske garancije dolaska.

 Upravo tako, upitna je cijela godina, ali nekima to ne dopire do glave i napadaju ovdje SD koji ne može utjecati na ništa.

Ali dobro, lagano će biti storniranja narudžbi nakon prijava pa ćemo se mi drugi ubaciti i preuzeti nečiji preorder, lol.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 17:38 (uniball).
14 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

To sam si sam pomislio, možda se ubaciti ako netko izađe iz reda :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
wishful thinking od tvoje strane sto bi ameri rekli, tko je ovoliko cekao nije mu problem cekati jos malo, nije da te zelim demoralizirati ali ako ce ga ljudi koji su ga vec preorderali cekati do 5-6 mjeseca, onda ga ti prijatelju neces vidjeti ni do 2022
14 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Ma nema veze, ne stignem na kompu odigrati sve što želim tak da ima vremena. Uzmem ga 2023. neki slim pa krenem na ekskluzive koje će do tada biti na popustima ako prije ne bude dostupan. Mogu samo "profitirati".

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Perox89 kaže...
wishful thinking od tvoje strane sto bi ameri rekli, tko je ovoliko cekao nije mu problem cekati jos malo

 A ti izgleda upadaš ko padobranac i ne čitaš postove ovdje.

Ljudi ga ne mogu više čekati i planiraju ko rulja koja je upala u kongres u americi da upadnu u SD.

Vidiš da se i prijave spremaju... jedva čekam da im SD svima lupi storno na narudžbu i nogom u guzicu. :rofl:

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 18:33 (uniball).
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
uniball kaže...
Perox89 kaže...
wishful thinking od tvoje strane sto bi ameri rekli, tko je ovoliko cekao nije mu problem cekati jos malo

 A ti izgleda upadaš ko padobranac i ne čitaš postove ovdje.

Ljudi ga ne mogu više čekati i planiraju ko rulja koja je upala u kongres u americi da upadnu u SD.

Vidiš da se i prijave spremaju... jedva čekam da im SD svima lupi storno na narudžbu i nogom u guzicu. :rofl:

 

 

 

 I ako SD stornira naruđbe inspekcija neće kazniti SD zbog prevare kupaca?

 

Zanimljivo razmišljanje, ali suprotno zakonu.

3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

kako ne shvacate da je uniball huškator i veliki obozavatelj velikih firmi malog srca, a sigurno je jedan od članova 250k kriminalaca koji glasaju i koji su dio zločinacke organizacije hdz s kojim cemo se obracunat kad tad i zato je njemu ode strano za sto se mi borimo, mogu cekat i 2 godine konzolu sta se mene tice ali to cekanje moze biti samo legalno sta u ovom slucaju nije

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Uniballe, da znaš koliko trgovci strepe od prijava i izbjegavaju ih, ne bi se baš rugao toliko. Loš glas se lako pročuje i puno brže se širi od dobrog. Ja se samo nadam da inspekcije nisu korumpirane kao većina državnih službi u ovom cirkusu od "države". Meni mogu vratiti novac, ali ću sigurno tražiti i kamatu, makar bila 50 kn. U Njemačkoj se dogodila gotovo ista stvar, uključila se inspekcija ili zaštita potrošača i na kraju su svi dobili konzole ili će dobiti do kraja veljače. Zanimljivo kako su magično stvorili konzole i uz to svima dali PS+ 3 mj. gratis. Tako da ove fore od naših trgovaca da konzola nema su apsolutna laž. Dali su operaterima za dobru proviziju i rugaju se s kupcima od kojih uistinu žive kako je netko ranije naveo.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Terabalo bi ukinuti mogućnopst prednardžbi i problema nema. Nitko, NITKO, ne može garantiarti isporuku jer konzola će biti onoliko koliko TSMC može naštancati chipova, tj. onoliko koiko je AMD rezervirao wafera za konzole. I tu je glavni problem.

Ukinuti prednarudžbe jer su besmislene, sigurno će prodati svaki dostupan primjerak a prodati će po principu tko prvi, njegova djevojka kao i inače. Kakve vražije prednarudžbe. I tako se ne mogu kotrolirati koliko se ispravno provode. Stanje je debilno.

Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Ezel94 kaže...
U Njemačkoj se dogodila gotovo ista stvar, uključila se inspekcija ili zaštita potrošača i na kraju su svi dobili konzole ili će dobiti do kraja veljače.

 aha, vjerovatno je inspekcija natjerala trgovce da njihovi radnici sklope konzole u svom podrumu i isporuče kupcima...

daj nemoj pisat bajke... kakve veze inspekcija ima s time i što oni mogu ako konzola nema?

 

Ezel94 kaže...
Tako da ove fore od naših trgovaca da konzola nema su apsolutna laž. Dali su operaterima za dobru proviziju...

 Tu teoriju zavjere je razvilo vas par paraonika ovdje, a to nema veze s vezom.

Taman i da su proslijedili operaterima, opet je te konzole netko prednaručio, uredno platio i dobio, samo si ti ljubomoran jer nisi ti dobio nego netko drugi.

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Osim što voliš trollat, užasno si frustrirana osoba. Žao mi te je.
3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
forumaš kaže...

54 starane plakanja i kmečanaj jer nema igračke 

 Ono što neki ne shvaćaju jest da smo predaruđbom ušli u ugovorni odnos s SD. 

 

SD je reklamirao isporuku PS5 konzole kronološki po redoslijedu zaprimanja prednaruđbi. To je lako dokazivo elektroničkom poštom koju je SD slao potencijalnim kupcima.

 

Nadalje, SD kasnije šalje elektroničku poštu gdje obavještava kupce da će dio ljudi koji su naručili 19.11. dobiti konzole prije ljudi iz listopada. Tim činom vrši prevaru kupaca što je kažnjivo zakonom. Moguće je da će inspekcija u nadzoru otkriti i druga kršenja redoslijeda isporuke PS5 konzole no to ne mogu tvrditi jer nemam dokaza no utvrđivanje činjenica je posao inspekcije.

 

Inspekciju se treba poslati jer je to jedan od načina na koji će se naše trgovce natjerati da posluju po zakonu. Izlaskom inspekcije na teren PS5 konzole se neće stvoriti no kada trgovce inspekcija opali po đepu drugi put će trgovci ipak razmisliti prije nego se odluče izvoditi gluposti.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

Ma briga mene za inspekciju i za SD. Što se mene tiče mogu ih sutra zatvoriti.

3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava

Niti čitam niti pratim niti se ima šta pratiti, svakih par tjedana otvorim temu i pročitam par postova da vidim jel se šta pomaklo i vidim da je sve po starom i da likovi i dalje kmeče jer nemaju PS5 :rofl:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 20:08 (uniball).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Nije stvar u SD-u niti u PS5.

 

Stvar je u tome da smo mi ušli u ugovorni odnos u kojem smo mi, kupci, ispunili svoj dio obveze. Trgovac, u ovom slučaju SD, nije ispunio svoju obvezu već je prevario kupce (prijevremena dostava kupcima od 19.11).

 

U svakom ugovornom odnosu obje strane moraju pošteno ispuniti svoju obvezu. Meni ne bi bio problem čekati i do lipnja da SD uistinu nije dobio konzole no kada elektroničkom poštom prizna prevaru onda je problem čekati.

 

Zato imamo inspekcije i sudove na kojima se trebamo boriti za svoja prava u bilo kojem ugovornom odnosu...prilikom kupnje PS5, stana, kuće, auta itd...

 

Odrasli ovo razumiju, a djeca će naučiti.

 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
MDrakon kaže...

Nije stvar u SD-u niti u PS5.

 

Stvar je u tome da smo mi ušli u ugovorni odnos u kojem smo mi, kupci, ispunili svoj dio obveze. Trgovac, u ovom slučaju SD, nije ispunio svoju obvezu već je prevario kupce (prijevremena dostava kupcima od 19.11).

 

U svakom ugovornom odnosu obje strane moraju pošteno ispuniti svoju obvezu. Meni ne bi bio problem čekati i do lipnja da SD uistinu nije dobio konzole no kada elektroničkom poštom prizna prevaru onda je problem čekati.

 

Zato imamo inspekcije i sudove na kojima se trebamo boriti za svoja prava u bilo kojem ugovornom odnosu...prilikom kupnje PS5, stana, kuće, auta itd...

 

Odrasli ovo razumiju, a djeca će naučiti.

 Aj, super, napravi tu pritžbu pa javi rezultat, baš me zanima ishod zabave radi :D 

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
forumaš kaže...
MDrakon kaže...

Nije stvar u SD-u niti u PS5.

 

Stvar je u tome da smo mi ušli u ugovorni odnos u kojem smo mi, kupci, ispunili svoj dio obveze. Trgovac, u ovom slučaju SD, nije ispunio svoju obvezu već je prevario kupce (prijevremena dostava kupcima od 19.11).

 

U svakom ugovornom odnosu obje strane moraju pošteno ispuniti svoju obvezu. Meni ne bi bio problem čekati i do lipnja da SD uistinu nije dobio konzole no kada elektroničkom poštom prizna prevaru onda je problem čekati.

 

Zato imamo inspekcije i sudove na kojima se trebamo boriti za svoja prava u bilo kojem ugovornom odnosu...prilikom kupnje PS5, stana, kuće, auta itd...

 

Odrasli ovo razumiju, a djeca će naučiti.

 Aj, super, napravi tu pritžbu pa javi rezultat, baš me zanima ishod zabave radi :D 

 Kao što sam prethodno rekao...prijava ide 1. ožujka ako u veljači ne dobijem PS5.

 

 

14 godina
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Pa OK, to je za samo dva tjedna, prođe to brzo :D

Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Bas me zanima sta ce ovaj forumas i unibal imat za rec kad konzole stignu u slnedeca 2 tjedna, jel to znaci da njihov nastup ovdje pada u vodu il sta?

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
PLAYSTATION 5 - dostava

Jbt koju hrpu gluposti ovdje možeš pročitat da to nisu istine, po ne znam koji put za ekipu kojoj se neda čitat par stranica unazad postove kada sam napiso info od SD koji sam telefonski dobio nakon maila koji sam im poslao...

SVE BR, ALI SVE prednarudžbe SD zatvara do kraja mjeseca osim digitalnih koji su naručili ljudi 7.,8.,9.10. i AMEN! Pa nisu ni uzimali narudžbe za dalje jer znaju da su sjebali, sad će uzimat tolko kolko će im Sony javit da će dobit i fajrunt. I meni je pun k čekat već puna 4 i pol mjeseca, ali brate strpite se sad još koji dan, kaj placete tolko, a sve sam vam reko još prije 10 dana.

 
4 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Nightyx kaže...

Bas me zanima sta ce ovaj forumas i unibal imat za rec kad konzole stignu u slnedeca 2 tjedna, jel to znaci da njihov nastup ovdje pada u vodu il sta?

 Tvoj nastup u vodu je pao odavno, ti si imao info da svaki tjedan dolazi konzola, od početka siječnja, ne znam kako te uopće nije sram više išta pisati... lol

3 godine
neaktivan
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Uniball, kakav nastup, pa nije ga ni bilo. Ljudi su postali u thread pod nazivom dostava PS5, o dostavi PS5.

To je kao da dolaziš na probe predstave koja te ne zanima i moliš nastup. Alo, nema nastupa dok grupa ne odradi svoje do premijere. Uostalom, tko te pustio iza u zadnji red da se gušiš na kokice?

Nemaš pametnijeg posla pa se tu feedaš na drugima negativnom energijom i ispunjavaš svoje dane.

...' rofl, lmao.'
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 22:47 (m4st4).
 
4 0 hvala 2
15 godina
online
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
MDrakon kaže...
Kao što sam prethodno rekao...prijava ide 1. ožujka ako u veljači ne dobijem PS5.

 

 

Prije toga pozorno pročitaj njihove uvjete prodaje putem internet trgovine. Mogu mijenjati, pisati, brisati i nisu za ništa krivi. Zaštitili su se kao lički medvjed.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 23:16 (movie).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice