PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.768.001
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
9 godina
offline
PlayStation 4

 

Jutro je pametnije od večeri, pa da se vratim na fetch quest priču. Ja sam uživao i u AC Odysseyu i u Witcheru 3.

 

Odyssey je dobro napravio glavne igrine mehanike, npr. raznolika i zadovoljavajuća borba. Kad je to dobro onda ti se da igrati 100 sati igru. Ali također je igra imala i odličnih questova koji su bili kvalitetno omotani pričom, samo ako će netko upratiti. Npr. bio je jedan quest koji je jako podsjećo na Kralja Edipa (ako se netko sjeća iz srednje lektire). Također ono što mi je bilo odlično je da sam imao osjećaj da sam ja mala točkica na ogromnoj mapi i trebam se izboriti za sebe.

 

U W3 je većina questova bila itekako vrijedna pažnje i stvarno ih je bilo predobrih i emotivnih. Bloody baron, bande podzemlja u Novigradu, hulje od naših prijatelja Zoltana i Dandeliona, itd itd. Također su mnogi questovi imali posljedice. U jednom quesu sam išao u neki napušten dvorac istjerati nešto što ga opsjeda. Tokom questa sam saznao neke stvari i što se dogodilo i na kraju došao do priče s nekim duhom koji me je zajebao i ja sam ga oslobodio. Duh bacio prokletstvo na obližnja sela itd, moj bed. To su bila predobra igraća iskustva. Jebiga borba je postala dosadnjikava nakon nekog vremena ali sve drugo je valjalo.

 

I odyssey i W3 rade također odlično imerziju u smislu da se stvarno osjećaš kao plaćenik u ratu odnosno lovac na čudovišta. Tako da su meni te igre odlične

 

A ne igrati W3 zbog upitnika na mapi je blesavo, uopće ne moraš dirati upitnike, ja sam sebi to isključio na mapi, pa na šta naletim - naletim

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
Hambrle kaže...

 Ne zaje... znas na sta sam mislio konkretno u ovom kontekstu :) Nema puno dobrih story-focused igara. Odnosno, puno vise ima genericnih open world igara nego dobrih story igara.

 

Ne znam, nisam prebrojavao. Možda imaš neku statistiku.

 

Meni su story igre sve jednake, i sve su QTE igre više manje.

Kad vidiš jednu, vidio si ih sve. Imaš priču, imaš uske prolaze i više manje iste logičke zagonetke koje su time-sink i potpuno su linearne.

Da Telltale nije propao imali bi danas valjda još 5 novih takvih igara.

 

Masu puta je kompliciranije napraviti igru poput Odysseya gdje se igrač može kretati bilo gdje i bilo kojim redoslijedom rješavati misije, a da na kraju sve štima.

Naravno, nekom je glup Odyssey, nekom je glup Bloodbourne, nekom je glup CoD, nekom Fifa, a nekom Tomb Raider.

 

Ja trenutno igram Ubisoftov Anno 1800, tog ni nema na konzoli što je šteta. Priča je skoro nepostojeća :-)

Ja sam shvatio da najvise uzivam u igrama koje mi daju mogucnost izbora u tom pogledu. Opet da se dotaknem Witchera kao primjer. Igra u kojoj imas izbor hoces li pratiti samo story, ili ces ici okolo istrazivati itd. Ali ima veoma dobro uradjen story (nije linearan, nemas QTE, ne traje 8 sati, i odluke ipak nesto znace). Sa druge strane igre poput Until Dawn odigram i bude cool, ali to nije nesto cega se bas bas dugo sjecam nakon toga.

 

Obzirom da gledam na igre kao umjetnost, puno tu faktora utice na to hoce li mi se igra svidjeti na kraju, a prica je jedan veoma bitan (ali ne i uvijek presudan) faktor za mene.

4 godine
protjeran
offline
PlayStation 4

Ne znam zasto ali mi se sad nakon vasih upisa igra soul reaver.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Meni je dobar primjer open world igara FarCry. Pocnes na jednom djelu mape i zavrsis na drugom. Ima i main i side quests i nikad nisam imao osjecaj da me igra voza amo tamo kao recimo gta.
Spomenuo sam AC Odyssey jer su gamad namjerno napravili igru s fetch questovima kako bi umjetno produzili igru i prodali exp boost. To me smeta. To me smetalo i u Nfs heat. Nezelim u igri imati level needed za story misije. Ne zelim izgubiti pol h na farmanju levela da bih igrao story.
I onda ce netko reci novi AC zaslužuje price tag od 70$ jer nudi stotine sati gameplaya. Ne, ne zaslužuje. Pravdati višu cijenu copy pasteom si ne smijemo dozvoliti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
PlayStation 4

Zadnja Ubisoftova igra koju sam igrao je Ghost Recon Wildlands. To je bilo prije dvije godine. Još će mi trebati dvije godine da se odlučim na novu njihovu igru. Iz nekog čudnog razloga ta me igra uvukla u svoj svijet i prešao sam ju. Igra ima 20 velikih misija, svaka od tih velikih misija ima još deset malih misija i još hrpa istih upitnika duž cijele mape. Vidiš jednu super građevinu u glavnoj misiji, misliš si "wow kako predobro". Misija broj šest, potpuno drugi dio mape, guess what? Ista građevina kao i iz prve misije samo druge boje. Takve igre može igrati samo mazohist ili netko tko ne cijeni dovoljno vlastito vrijeme. Bit će da sam ja u toj fazi bio i jedno i drugo. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
PlayStation 4

Hmm zadnje sto mi je valjalo od ubisofta je bio splintet cell i rainbow six vegas 2.

AC iako mi se svidjela ideja nakon sto sam prosao prvi i black flag tako me i pustilo.

Odyssey sam igrao cijelih 10 min i zakljucio da to nije za mene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
Vandit kaže...

Zadnja Ubisoftova igra koju sam igrao je Ghost Recon Wildlands. To je bilo prije dvije godine. Još će mi trebati dvije godine da se odlučim na novu njihovu igru. Iz nekog čudnog razloga ta me igra uvukla u svoj svijet i prešao sam ju. Igra ima 20 velikih misija, svaka od tih velikih misija ima još deset malih misija i još hrpa istih upitnika duž cijele mape. Vidiš jednu super građevinu u glavnoj misiji, misliš si "wow kako predobro". Misija broj šest, potpuno drugi dio mape, guess what? Ista građevina kao i iz prve misije samo druge boje. Takve igre može igrati samo mazohist ili netko tko ne cijeni dovoljno vlastito vrijeme. Bit će da sam ja u toj fazi bio i jedno i drugo. 

 Meni isto tak. Oke je igra kaj se gameplay-a tice no kad sam vidio da cu morat istu stvar ponovit jos 1000x odustao sam od igre.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Vandit kaže...

Zadnja Ubisoftova igra koju sam igrao je Ghost Recon Wildlands. To je bilo prije dvije godine. Još će mi trebati dvije godine da se odlučim na novu njihovu igru. Iz nekog čudnog razloga ta me igra uvukla u svoj svijet i prešao sam ju. Igra ima 20 velikih misija, svaka od tih velikih misija ima još deset malih misija i još hrpa istih upitnika duž cijele mape. Vidiš jednu super građevinu u glavnoj misiji, misliš si "wow kako predobro". Misija broj šest, potpuno drugi dio mape, guess what? Ista građevina kao i iz prve misije samo druge boje. Takve igre može igrati samo mazohist ili netko tko ne cijeni dovoljno vlastito vrijeme. Bit će da sam ja u toj fazi bio i jedno i drugo. 

 

Igra je bila fino zabagirana, Breakpoint je još gori.

Ali mi je Wildlands i dalje full draga igra u sjećanju jer je dobro dočarala rat protiv narkokartela i to baš kad su krenule serije tipa Narcos o toj tematici.

I to je napravila odlično. Multiplayer, rebels, prijevozna sredstva od helikoptera i aviona do sportskih auta i motora. I još se godinama proširivala raznim sadržajima za one najviše zagrižene manijake (predator, u breakpointu terminator, dosta zabavni koncepti).

To što nije svaka kuća jedinstvena na cijeloj ogromnoj mapi je zanemariv problem u cijeloj toj igri. Odi u Pitomaču, svaka druga kuća isto izgleda. ;-) Ili neki kvart u Zagrebu, velika je vjerojatnost da ima više zgrada istog layouta, jel.

 

Nema puno igara takvog tipa pa se ljudi zažele i igraju.

 

Ima toliko igara koje nismo probali niti ćemo probati, a mi se stalno lovimo za par AAA naslova.

A zašto? Zato što ipak veliki studiji naprave u velikom broju slučajeva iznadprosječne igre nego indie igre koje odigraš 10ak sati i ugasiš (čast iznimkama).

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: PlayStation 4

Ma slažem se. Ja sam igru na kraju prešao, riješio sve main i side misije. Skupio sigurno preko 50 sati. Naravno da nije big deal što su svi mansioni u igri isti, pa čak i raspored soba, ali onda napravi manju mapu i potrudi se. Više nije nužno i bolje. Level dizajn u današnjim igrama često ide u krivom smjeru pri čemu je Wildlands dobar primjer. 

 

 

9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Vijesti vezane uz PS Plus i Ps Now.

Ps Plus igre mozete dodati u Library.

Ps Now igre su vjerojatno Watch Dogs 2, Street fighter 5 i Hello Neighbor.

PS japan je vec objavio WD2 i Street fighter 5 kao dio ps now, dok ce Dead Nation sigurno zamjeniti s Hello Neighbor za US i EU tržište.
Moj PC  
1 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gogy7 kaže..

Ps Plus igre mozete dodati u Library.

 Ne kužim ovo..mi možeš pojasniti što to točno znači?

4 godine
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
amd freak kaže...
Gogy7 kaže..

Ps Plus igre mozete dodati u Library.

 Ne kužim ovo..mi možeš pojasniti što to točno znači?

 One 3 super igre za veliku 10 godisnjicu ps plusa od danas mozemo dodat u libary.

Nba, tomb raider i elice ili kako vec.

12 godina
offline
PlayStation 4

Pretpostavljam da kolega misli da se free igre za ps plus za 7 mjesec mogu dodati od danas

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PlayStation 4

Ja sam se vec ponadao da mogu do sada sve prikupljene igre na ps plusu igrati i bez ps plus pretplate u librariju, zato sam i pitao :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
PlayStation 4

Eheh bio je free vikend ili ce ovaj vikend biti free za igranje bez pretplate.

 

Gta shop tlou 2 440kn, i dobio mail od sonya nekakav novi trailer za cyberpunk je izasao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 20:49 (bloodborne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Komotno mozemo ovu godinu nazvati godinom delaya.
Odgodena Mafia remake, gameplay ce biti pokazan 22.7.
Ja znam preko 20 igara koje su bile odgođene neke cak i 4 puta. Neke indie igre nisu cak ni bile najavljene a trebale su izaci ove godine. Ocekujte jos odgoda, cak i vecih igara.
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: PlayStation 4
S jedne strane govore kako je rad od kuće nešto najbolje što se desilo i onda im je virus kriv....stvar je ekonomije...radi virusa mnogi budi vagali svaki dolar...euro...kunu...i stoga svi žele da što prije dođe 2021 i valjda oporavak pa se zato igre odgađaju A tu su i nove konzole pa je mnogima lova za konzolu prioritet A ne nove igre
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
13 godina
offline
PlayStation 4

Ekipa zanima me na koji način "odjaviti" acc na PS4 te isti vratit skroz na tvorničke postavke.

Pošto isti prodajem a želim da mi korisnički račun ostane s obzirom na imam igre i PS Plus pretplatu (a planiram uzet PS5)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gale92 kaže...

Ekipa zanima me na koji način "odjaviti" acc na PS4 te isti vratit skroz na tvorničke postavke.

Pošto isti prodajem a želim da mi korisnički račun ostane s obzirom na imam igre i PS Plus pretplatu (a planiram uzet PS5)

 Factory reset ??? Tvoje je tak i tak vezano uz acc ...

9 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
Ideš pod settings i onda ili account management ili login, ne znam točno napamet, tam bi trebalo bit delete user.
7 godina
offline
PlayStation 4

ja igram samo opet world igre. dok sam bio na bolovanju 2 mjeseca sam igrao division 2 i sad mi je iskreno play malo prisjeo. ja mislin cak prodat 4 da imam za ps5 kad izade. a po meni, primjer najbolje opet world igre sa odlicnom pricom je horizon zero dawn. ta igrica mi je jednostavno vrh. i mislim da cu samo radi nastavka uzet ps5

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
PlayStation 4

Nova akcija na storeu spiderman, ac, gow, a far cry 3 je 20kn 😃

Moj PC  
5 0 hvala 3
9 godina
offline
PlayStation 4

Novi PS Store Sale JULY SAVINGS 

 

SPIDERMAN 135KN

GOD OF WAR 112KN

AC Odyssey 150kn

Resident Evil 7 75Kn

Star Wars Jedi Fallen Order Deluxe 350kn

Far Cry 3 20kn

 

I igra koju svi volimo Knack 2 je 67kn :)

 

Deal Of The Week je Dragon Ball FighterZ Ultimate Edition 142kn

 

Moj PC  
7 0 hvala 8
9 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Pozdrav ekipa. Teski Noob sam za PS4 i sve vezano uz to.

Nećak ima PS4 i zeli neke slušalice s mikrofonom. Moze neka preporuka, ulozeno dobiveno sto da uzmem?

 

Jedno glupo pitanje. Da li su bilo koje USB gejmerske slušalice kompatibilne s PS4? Ako da, je li ih je tesko instalirati?

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Flas1987 kaže...

Pozdrav ekipa. Teski Noob sam za PS4 i sve vezano uz to.

Nećak ima PS4 i zeli neke slušalice s mikrofonom. Moze neka preporuka, ulozeno dobiveno sto da uzmem?

 

Jedno glupo pitanje. Da li su bilo koje USB gejmerske slušalice kompatibilne s PS4? Ako da, je li ih je tesko instalirati?

Hvala unaprijed.

USB ne znam da li rade, em lakse dode do povlacenja konzole na pod.

Ako imaju USB zvucnu, moglo bi raditi, ali opet moguce povlacenje konzole na pod.

 

Prakticnije rjesenje je headset s 3,5mm samo pripazi da negdje pise da rade na PS4.

Bilo je "dobrih" za 150-200kn, ali se ne mogu sjetiti modela (Skiller nesto).

Asus Cerberus bile 300kn na akciji.

Do/oko 500kn Redragon, ROCCAT, HyperX, Corsair, ...

 

Osobno su mi nedavno preporucili HyperX Cloud II Gaming (uzeo na akciji 550kn) super zadovoljan.

 

Bezicne su skuplje i s njima nemam iskustva pa ne mogu nista preporuciti.

 

Sve ovisi koliko novaca se misli potrositi.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Ghost of Tsushima dostupan za preload ako ste preorderali Digitalnu verziju. 34GB mozete skinuti prije izlaska igre. Embargo na review je do 14.7.
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Procurio Far Cry 6. Odnosno info da izlazi i to u veljači nagodinu. Glavnog negativca glumi Gus iz Breaking Bada. Protagonist je fiksni lik. Besplatna nadogradnja za ps4 na ps5 verziju.
Vidjet ćemo što će biti prikazano u nedjelju na Ubisoft eventu, nadam se da će biti nešto novo, prošli sam kupio na akciji za oko 200 kn, igrao 10ak sati i nisam mogao više, ništa me na igri nije privuklo. Ono kad mi ubace pecanje u igri upucao bi nekog. Napravi fishing simulator i gotovo
Moj PC  
4 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Ja sam najvise uzivao u Blood Dragon i Primal. Primal mi je jedan od drazih FarCry naslova uz FC3
4 godine
protjeran
offline
Re: PlayStation 4

Koja je prica iza tog far cry-a ? To je kao fps shooter ?

Nisam nikada igrao niti pretjerano gledao bas na yt

tak da zapravo nisam nikada ni znao o cemu se tocno i radi

u samoj igri. A ovo za 20kn mi je mislim besplatna igrica pa me zanima

da li vrijedi odigrati neovisno o smijesnoj cijeni ? 

13 godina
offline
PlayStation 4

Meni su sve Far Cry igre poslije Far Cry 3 bile čisti prosjek. Trica je imala lijep svijet i solidan gameplay. Sve ovo poslije mi je bilo sranje.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
3 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice