PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.765.425
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
cvaja997 kaže...
antimadridista kaže...

 Nema tu puno filozofije, počistiš ponekad od prašine i to je to.

 Sa čim ti počistiš PS od prašine? Na hladnjaku se nakupi toliko kroz mjesece da zaštopa cijeli hladnjak između pera. Ventilator se dere jer dobiva siginal da je prevruće, a ne može ohladit jer je sve zaštopano i nema protok zraka. Nećaku i sebi sam stavio MX-4 umjesto skorenog bijelog "segmenta" što je davno bila termalna pasta. On nema problema već 6 mjeseci, ja isto jer niti ne koristim PS. Sestra zadovoljna jer se stvarno derala konzola kao da polijeće u dnevnom. Win-win.

 Ma dobro razlika je i gdje držiš PS4 meni je blizu poda pa se stvarno nakupi puno prašine pored njega, a vjerojatno i u njemu. 

6 godina
offline
PlayStation 4

Malo me izbace iz takta neke stvari, danas sam tu pročitao post člana koji je na forumu više godina i čudi se lemljenju žica za kontroler brzine okretaja i osvjetljenja ventilatora. Tu se ismijavaju ljudi koji otvore i očiste svoju konzolu. Još neki govore kako je to bezveze i bespotrebno. Sa takvima bi trebalo malo u zapuštena polja da čupaju ambroziju i nauče radit nešto sa rukama osim "bacanja majmunčeka u nesvjest" i tipkanja.

Moj PC  
2 3 hvala 0
14 godina
offline
PlayStation 4

Evo i od mene par slikica. 

Meni je riknuo pro par sati nakon što sam išao mijenjati pastu i očistiti ga.

Ne znam koji je bio razlog da je riknuo, možda ili najvjerojatnije zbog toga jer imam klince, mali je još beba pa je par puta srušio plejku sa komode od tridesetak cm na pod.

Nakon što je rikla probao sam sve moguće postupke i tutorijale da nešto popravim no uvijek se vraćao BLOD. Par puta se cak i upalio i proradio na desetak minuta ali opet crko. 

Kod pokusavanja spašavanja odlomio sam i ovaj jedan kapacititor sa plejke pa sad mi je plejka kod jednog forumaša da on vidi ako se da tu nešto iskemijat da se popravi ili bude išla za dijelove. 

 

Nakon tjedan dana kupio sam rabljeni pro, noviji model od mojeg, star odprilike godinu i pol u nadi da bude ok. No uletio je jeftino pa i s tim sam odmah predpostavljao da bude i s njim kemijanja. 

I nisam se prevario. 

Slike govore vise od riječi:)

Disk gotov, u meniju trokiralo sve, kad si ušao u igru pregrijavanje u roku par minuta. No riješio sam ga, novi disk i očistio, nova pasta i sad radi, sve super, tih i sve. Bitno mi je da potraje barem do ps5.

Znaci, ako vam je konzola glasna, jako glasna u određenim situacijama kod igranja, preporučam da si očistite konzolu i promjenite pastu. Daleko je jednostavnije rastavit ps4 nego ps3.

Toliko, pozdrav. 

Moj PC  
8 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
cvaja997 kaže...

Malo me izbace iz takta neke stvari, danas sam tu pročitao post člana koji je na forumu više godina i čudi se lemljenju žica za kontroler brzine okretaja i osvjetljenja ventilatora. Tu se ismijavaju ljudi koji otvore i očiste svoju konzolu. Još neki govore kako je to bezveze i bespotrebno. Sa takvima bi trebalo malo u zapuštena polja da čupaju ambroziju i nauče radit nešto sa rukama osim "bacanja majmunčeka u nesvjest" i tipkanja.

 

Nije se nitko smijao ljudima koji čiste konzolu. Ove slike dolje su čisti svinjac.

 

Termalna pasta služi samo da zapuni rupe zraka (koji je loš vodič topline) između proca i heatsinka. No ona je i dalje lošiji vodič topline od metala. Dovoljno je vrlo vrlo malo paste, samo da popuni te mikroskopske rupice. To što se razlila sa strane i tamo "skorila" nema nikakve veze jer tamo nije ni služila ničemu i bila je višak.

 

Glavni je problem što ne možeš očistiti jebeni heatsink na konzoli bez da to sve rastaviš. A u njemu je najveći problem. Potpuno krivi dizajn kućišta.

 

A tko hoće rastavljat neka rastavlja. 

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
offline
PlayStation 4

Moja ima 3 godine garancije,ako bi se desilo da crkne radi hlađenja nakon garancije iz principa nebi uzeo peticu.

Kad se sjetim prvog ps...kao beton,a tek prvog xbox-a kao tenk:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 0:59 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Ne znam kak je na PRO ali moj 2god star slim je toliko tih da se jedva čuje kad je upaljen.

Kad stavim ruku na njega hladan je do kraja. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Moj pro, zadnja revizija, je star oko 9 mjeseci i stvarno dosad nije bilo briga što se buke tiče u odnosu na stari model. Ali eto zadnjih par dana se povremeno prilikom igranja Mortal kombata iz čistog mira počne ventilator vrtjeti kao iz najboljih dana igranja God of wara na starom modelu :).

To traje par sekundi i dalje je opet nečujna.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
PlayStation 4

Kupis slim i nemas beda. Kad sam jos vidio te s.o.s signale pro modela.

Definitivno ta razlika u cijeni nije opravdana za kvazi 60 fpsa i kak ti "4k" reza.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 7:29 (bloodborne).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Ima tko da je kupio nba 2k20 sad kad je bio 38 kn?Ja sam mislio kupiti danas jer je pisalo da je do ponoci danas cijena 38 kn i sad vidim da je 449 opet tako da sam zakasnio.Ako ima tko da je uzeo jel bi htio posuditi account da skinem nba 2k20,ja mu zauzvrat dam svoje podatke da si skine koju god hoce igru?Ako to tako funkcionira uopce?Kad bi mi netko dao svoj account na kojem je 2k20 da li mogu nakon sto skinem igru obrisati taj account sa svoje konzole i normalno igrati igru sa svoje plejke ili mora biti konstanto taj originalni account na kojem je nba2k20 ulogiran u moju plejku da bi ju ja mogao igrati?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 15:59 (big_guy).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
bloodborne kaže...

Kupis slim i nemas beda. Kad sam jos vidio te s.o.s signale pro modela.

Definitivno ta razlika u cijeni nije opravdana za kvazi 60 fpsa i kak ti "4k" reza.

 Ne opravdava ako imaš samo 1080p TV ili monitor. Ali definitivno opravdava ako igraš na velikom 4k TV-u. Bez obzira što igre ne rade u punoj 4k rezoluciji. 

Ogromna razlika je igrati u 1080p ili recimo 1600p koliko radi dosta igara. Znam jer sam imao običnu i Pro konzolu. Recimo Resident Evil igre izgledaju puno bolje na Pro konzoli ako imaš 4k TV. I u puno igara stabilniji framerate itd

 Puno ljudi misli da se tek sa 4k dobije vidljivi pomak. Ali već sa 1080p na 1440p je ogroman pomak. To na većem ekranu itekako primjetiš.

 

Ja bi rekao da se Pro ne isplati ako očekuješ da će igre raditi u 60 fpsa, jer ih puno ne radi. Ali se isplati ako ti rezolucija i bolja grafika nešto znače. Jer je razlika itekako vidljiva.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 19:11 (antimadridista).
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
big_guy kaže...

Ima tko da je kupio nba 2k20 sad kad je bio 38 kn?Ja sam mislio kupiti danas jer je pisalo da je do ponoci danas cijena 38 kn i sad vidim da je 449 opet tako da sam zakasnio.Ako ima tko da je uzeo jel bi htio posuditi account da skinem nba 2k20,ja mu zauzvrat dam svoje podatke da si skine koju god hoce igru?Ako to tako funkcionira uopce?Kad bi mi netko dao svoj account na kojem je 2k20 da li mogu nakon sto skinem igru obrisati taj account sa svoje konzole i normalno igrati igru sa svoje plejke ili mora biti konstanto taj originalni account na kojem je nba2k20 ulogiran u moju plejku da bi ju ja mogao igrati?

 big_guy

Njegov acc. mora biti na tvojoj plejki i tvoja plejka označena kao primarna za njegov acc. tako da neko nepoznat baš i nije za "šeranje".

9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bit ce nba opet na popustu, vjerojatno u Us jer je ovih 5€ bilo samo za Eu i Aziju
15 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
hummer0 kaže...
John_Doe_11 kaže...
hummer0 kaže...
John_Doe_11 kaže...
hummer0 kaže...

Čekaj čekaj što nije tu neko na forumu rastavljao i mjenjao pastu pa nije više mogao upaliti konzolu.

Bilo vas je koji ste to napravili bez problema, ali jedan je bio fail.

Ja sam isto odustao zbog poklopca nekako teško je išlo pa sam odustao.

 Taj jedan fail sam (bio) ja I ja sam razmišljao da odustanem zbog poklopca, ali.. viša sila i moji živci to nisu dopustili. Ostalo je povijest. Na kraju Sancta i "Staro za novo", -50% na konzolu.

 U kojem dijelu misliš da si pogriješio?

Nisi ti jedini još je bio jedan slučaj.

 Dobro je dok nisam jedini fail.

Gotovo sam siguran da je to bilo kada je bilo potrebno odvojiti konektor napajanja od matične ploče, nema drugo. Djelovalo je nekako "zalijepljeno", cimam lijevo-desno, pokušavam svojim ćevapima ne primjeniti preveliku silu pri izvlačenju, ne ide pa ne ide.. uzmem mali odvijač i umjesto da podignem "kopčicu" iz ležaja, (kasno) skužim da sam pokušao cijeli konektor od matične dignut (jer kažem, sve je djelovalo "zalijepljeno" + moji živci) i doslovce kao da se jedan mali pin odvojio od matične. Uspijem nekak sav spigan očistit i promijenit termalnu pastu bez da sam išta dodatno micao, vratim, zašarafim i to je to. Dalje se nije upalila.

Ne znam jel potrebno spomenuti da je konzola bila toliko čista da mi je zbog toga još više pao mrak na oči..

 Baš šteta što nisi uspio, ali mogao si odnijeti u neki drugi servis da zamjene taj konektor.

Samo ne u sancta domenica "servis".

Jer mislim da oni muljaju da se ne može popraviti i onda ide ta opcija 50% za novu konzolu , a njima daš svoju neispravnu.

Tako su mene muljali za HDMI izlaz iako je nisu ni pogledali.

 Da ti budem iskren - Sancta mi nije bila niti H opcija.

Zvao sam nekoliko servisa u Zagrebu i svi su mi rekli istu stvar - nemoguće za popraviti. Čak mi je rečeno od strane jednog da je možda moguće popraviti, ali da se ne može garantirati za normalan rad kroz xy vrijeme. Ako uzmemo u obzir da je slanje paketa, u grubo, cca 100kn i na to pridodat popravak od xy pa da me sve to ispadne, u grubo, oko 500-700kn i to bez garanicije da bi konzola mogla nesmetano raditi.. malo mi je to too much za "možda je moguće". Na kraju sam od jednog dobio informaciju za Sanctu i "Staro za novo" pa rekoh ajmo probat. (a za sve zavrzlame i (krive) informacije u tom cijelom procesu neki drugi put (za one koje žele znati više))

4 godine
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
hummer0 kaže...
big_guy kaže...

Ima tko da je kupio nba 2k20 sad kad je bio 38 kn?Ja sam mislio kupiti danas jer je pisalo da je do ponoci danas cijena 38 kn i sad vidim da je 449 opet tako da sam zakasnio.Ako ima tko da je uzeo jel bi htio posuditi account da skinem nba 2k20,ja mu zauzvrat dam svoje podatke da si skine koju god hoce igru?Ako to tako funkcionira uopce?Kad bi mi netko dao svoj account na kojem je 2k20 da li mogu nakon sto skinem igru obrisati taj account sa svoje konzole i normalno igrati igru sa svoje plejke ili mora biti konstanto taj originalni account na kojem je nba2k20 ulogiran u moju plejku da bi ju ja mogao igrati?

 big_guy

Njegov acc. mora biti na tvojoj plejki i tvoja plejka označena kao primarna za njegov acc. tako da neko nepoznat baš i nije za "šeranje".

 Pa nije cak ni dio sa oznacavanjem konzole bed. Bed je kaj dajes cijeli acc sa svim igrama i walletom ( karticom )

 Jos ak zaboravis karticu maknut iz walleta. Fun, fun, fun

 I sad da neko prckara po tome, mijenja, izmjenjuje nedo bog share-a dalje. Postoji rizik

 

 Ja ga sheram s 5ero ljudi pa se stalno rotiraju sa igrama. Od toga dvoje francuz i spanjolac. 😁

 

 Nioh 2 novi deal of the week 350kn

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2020 7:58 (bloodborne).
12 godina
offline
PlayStation 4

ps4 pro u linksu za 1666kn

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Rasprodano u Linksu
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Podijelio sam s frendom akaunte na ps4

On je skinuo od mene jednu igricu koja ga zanimala a ja od njega htio Uncharted 4. Kad ono ne može ... mogu ostale igrice skinuti koje on ima sebi ali Uncharted ne mogu.

Kada uđem na njegovom acc na svojoj konzoli pored ostalih igri ima ona strelica za download a pored Uncharted nema.

 

Zna li ko u ćemu je fol.

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: PlayStation 4

Pretpostavljam da ima uncharted skinut s ps+ moras imat aktivan ps+ da bi skinuo + igre.
unatoc tome sto ti on share-anjem svog acc dijeli i + ali vrijedi samo za online igranje ne i skidanje istih.

13 godina
offline
Re: PlayStation 4
bloodborne kaže...

Pretpostavljam da ima uncharted skinut s ps+ moras imat aktivan ps+ da bi skinuo + igre.
unatoc tome sto ti on share-anjem svog acc dijeli i + ali vrijedi samo za online igranje ne i skidanje istih.

 Nije do toga moj kum normalno skida sve PS+ igre sa moga acc. , a ja imam PS+.

Isto dijelimo acc.

4 godine
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
hummer0 kaže...
bloodborne kaže...

Pretpostavljam da ima uncharted skinut s ps+ moras imat aktivan ps+ da bi skinuo + igre.
unatoc tome sto ti on share-anjem svog acc dijeli i + ali vrijedi samo za online igranje ne i skidanje istih.

 Nije do toga moj kum normalno skida sve PS+ igre sa moga acc. , a ja imam PS+.

Isto dijelimo acc.

 Hmm, stvarno ? ali kako je to moguce ? znam da je fora ovako ili sam barem uvjeren da je ovako.
 game share ako se ne varam je zapravo zamisljen prvobitno da ti kod nekoga drugoga ( evo u tvom slucaju kuma )
 zapravo igras/shareas svoj load, profile kako god i onda ne kvaris kumovu igru odnosno on tvoj.

 sto se tice djela sto se zapravo radi znam ( ili barem mislim da znam ) da ti mozes share-ati sve
 digitalne igre u svom libraryu sa nekime i obrnuto, medutim igre preuzete sa + mozes skinuti i igrati
 samo ako obojica imate akivan +, ali postoji i onda dio sto sam vec spomenuo share-anjem acc
 druga osoba koristi pravo na + online igranje dokle god je tvoj acc postavljen na njenoj konzoli kao primary
 odnosno njegova konzola kao tvoj primary ps4.

 iiii upravo se sjetih ja od frenda nisam mogao skinuti + igre jer on nije imao aktivnu pretplatu vise. daaaa
 aaaa moj bed.

9 godina
offline
PlayStation 4

ekipa kupio bi prijatelju za poklon bon za ps store od 150 kn. Šta mislite, hoće li to vrijediti i za PS5 ili samo za PS4? S obzirom na to da je ps store kontam da bi moglo biti jednako i za ps3, ps4 i ps5

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
bloodborne kaže...

Pretpostavljam da ima uncharted skinut s ps+ moras imat aktivan ps+ da bi skinuo + igre.
unatoc tome sto ti on share-anjem svog acc dijeli i + ali vrijedi samo za online igranje ne i skidanje istih.

 Nije tacno, ja tako dijelim od druga account, on ima plus ja nemam i ja mogu skinuti sve PS + igre koje je on na vrijeme uzeo. Samo je bitno, kao i za kupljene igre, da se download pokrene sa glavnog accounta koji posjeduje te igre.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2020 12:23 (arnes_king).
4 godine
protjeran
offline
Re: PlayStation 4

Zasto ne ? Te pare idu u tvoj ps/sony virtualni novcanik na storeu dolaskom ps5ice se

nece mijenjat store samo sadrzaj u njemu. 👌😉

6 godina
offline
PlayStation 4

Days of Play 2020., 03.06.-17.06.

 

Popusti na igre i PS+ članstvo. 

 

https://blog.eu.playstation.com/2020/05/22/days-of-play-2020-incredible-deals-on-games-and-more/

 

Europe deals:

  • PS VR Starter Pack for £199.99/€199.99 RRP
  • PS VR Mega Pack for £229.99/€229.99 RRP
  • Nioh 2 from £39.99/€49.99 RRP
  • Death Stranding from £24.99/€29.99 RRP
  • Days Gone from £15.99/€19.99 RRP
  • Selected titles in the PlayStation Hits range from £11.99/€14.99 RRP each, including The Last of Us Remastered, God of War, Horizon Zero Dawn and more
  • Save 30% on a 12-month PlayStation Plus membership (should be £34.99/€41.99)
  • Save 30% on a 12-month PlayStation Now membership and play over 700 PS4, PS3 and PS2 classics for a year (should be £34.99/€41.99)

 

EDIT: 

Days of Play will kick off early at participating retailers in Europe, Australia, New Zealand and other select regions starting 25th May, with promotions running through 8th June.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2020 18:33 (robogo).
Moj PC  
1 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: PlayStation 4
Ali placati za igrati online u 21 stoljecu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: PlayStation 4
Spacecraft kaže...
Ali placati za igrati online u 21 stoljecu?

Jesi ikad kupio PS+ članstvo?

 

Jer da jesi, znao bi da nije samo online multiplayer u pitanju.

10 godina
offline
Re: PlayStation 4
Naravno da je samo to. Sto mislis da je MP besplatan dabi ljudi kupovali ps+? Kako da ne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: PlayStation 4
Spacecraft kaže...
Naravno da je samo to. Sto mislis da je MP besplatan dabi ljudi kupovali ps+? Kako da ne.

Imam dvije godine PS+ članstva, a uglavnom igram single player igre. Kako to pojašnjavaš?

 

Činjenica da PS+ uključuje automatsko skidanje updateova dok je konzola u rest modeu, cloud backup save gameova i dvije besplatne igre svaki mjesec nemaju nikakve veze s tim, u pravu si totalno. 

 

Plus (nije namjerna igra riječi), valjda svatko smije trošiti svoj novac kako želi...

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2020 19:22 (robogo).
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Spacecraft kaže...
Naravno da je samo to. Sto mislis da je MP besplatan dabi ljudi kupovali ps+? Kako da ne.

 Možda ne po toj cijeni, ali sigurno da bi.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Moze li se kako saznati lozinka od accounta ako nemam pristup originalnoj mail adresi accounta?Stari zaboravio lozinku od maila jer ga ne koristi a ja sam zaboravio koja je lozinka accounta?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice