Problemi s forumom nakon odrzavanja v2 zaključana tema

poruka: 371
|
čitano: 59.442
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Samo u temi o monitorima mi pokazuje da ima jos jedna stranica(bez teksta), i tako vec duze vrijeme, ima netko jos taj problem?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
mrssmit kaže...
Samo u temi o monitorima mi pokazuje da ima jos jedna stranica(bez teksta), i tako vec duze vrijeme, ima netko jos taj problem?

 

Cudno, zadnja stranica je 550 i na njoj ima samo 26 postova pa ti nikako ne bi smjelo pokazivati 551

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Friday kaže...
mrssmit kaže...
Samo u temi o monitorima mi pokazuje da ima jos jedna stranica(bez teksta), i tako vec duze vrijeme, ima netko jos taj problem?

 

Cudno, zadnja stranica je 550 i na njoj ima samo 26 postova pa ti nikako ne bi smjelo pokazivati 551

 Ne, na str 550 je 30 postova, tako da je to uobičajeni bug na mobilnom formu (na desktopu se ne pojavljuje)...

...
14 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Miro kaže...
Friday kaže...
mrssmit kaže...
Samo u temi o monitorima mi pokazuje da ima jos jedna stranica(bez teksta), i tako vec duze vrijeme, ima netko jos taj problem?

 

Cudno, zadnja stranica je 550 i na njoj ima samo 26 postova pa ti nikako ne bi smjelo pokazivati 551

 Ne, na str 550 je 30 postova, tako da je to uobičajeni bug na mobilnom formu (na desktopu se ne pojavljuje)...

 

Na mobilom mi je to na 80% tema, a jednom mi se čak dogodilo da su bile dvije prazne stranice umjesto jedne

 

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Miro kaže...
Friday kaže...
mrssmit kaže...
Samo u temi o monitorima mi pokazuje da ima jos jedna stranica(bez teksta), i tako vec duze vrijeme, ima netko jos taj problem?

 

Cudno, zadnja stranica je 550 i na njoj ima samo 26 postova pa ti nikako ne bi smjelo pokazivati 551

 Ne, na str 550 je 30 postova, tako da je to uobičajeni bug na mobilnom formu (na desktopu se ne pojavljuje)...

 

Jutros sam 2 puta brojao i bilo ih je 26

A znamo tko najvise broji na ovom forumu

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 12:49 (Friday).
7 godina
protjeran
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v2

Najvise broje zene, zna se koja je najveca klafraca po inboxu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Bas super sad imam taj problem i u Amd temi, bolje da sam šutio🤣🤣🤣😂😂, lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v2

youtube embedan u forumskim komentarima ne radi kako treba, kod pokretanja videa čuje se samo zvuk, video se ne pokreće...

probano u chromiumu, edge (chromium) i firefoxu s enablanim i disablanim addonovima na desktop forumu, ima li još tko sličnih problema?

 

edit: izgleda neki linkovi rade a neki ne, ovaj npr. ne radi unutar originalne teme ali ovdje radi...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 20:17 (Louis Pluto).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Louis Pluto kaže...

youtube embedan u forumskim komentarima ne radi kako treba, kod pokretanja videa čuje se samo zvuk, video se ne pokreće...

probano u chromiumu, edge (chromium) i firefoxu s enablanim i disablanim addonovima na desktop forumu, ima li još tko sličnih problema?

 

edit: izgleda neki linkovi rade a neki ne, ovaj npr. ne radi unutar originalne teme ali ovdje radi...

 

Da, u pravu si. Evo, isprobao i kod mene isto ne radi unutar originalne teme dok na ovoj temi radi.

Ok, ja sam probao na Chrome Version 81.0.4044.129 (Official Build) (64-bit) jer trenutno nemam instaliran još koji preglednik.

 

Kad sam već tu, da ponovim u vezi Mobilnog foruma i stranica bez postova.

Prije se to događalo rijetko i na samo gdje kojoj temi, unazad par dana se

događa na skoro svakoj temi koju posjetim preko mobilnog Chrome preglednika.

 

Nije da se ne da čitati zbog toga, ali nakon nekog vremena postane iritantno.

 

Edit: evo 2 screenshota sa mobitela, nije mi se dalo više pecati po temama. 

 

 

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 21:24 (fromcelltohell).
11 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Da, te stranice bez postova su užasno iritantne, pogotovo kad se sporije učitava. Čekaš i čekaš, a ono ništa. Ne kužim da to već mjesecima ne mogu srediti.
16 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Visak kaže...

 Ja ih trenutno pratim 2001, tj. uglavnom sve u kojima sudjelujem, jer postoji nezgodan feature da 'teme u kojima sudjelujem' ne prikazuju nove postove u temama nakon što 60 dana nije bilo aktivnosti. Ne razumijem tu logiku, ali praćenjem rješavam taj problem.

BOOKMARK

 

http://www.bug.hr/forum/contributedtopics/?sort=act&nolimit=(random napisano bilo koja riječ)

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 21:47 (Najbrži).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Najbrži kaže...
Visak kaže...

 Ja ih trenutno pratim 2001, tj. uglavnom sve u kojima sudjelujem, jer postoji nezgodan feature da 'teme u kojima sudjelujem' ne prikazuju nove postove u temama nakon što 60 dana nije bilo aktivnosti. Ne razumijem tu logiku, ali praćenjem rješavam taj problem.

BOOKMARK

 

http://www.bug.hr/forum/contributedtopics/?sort=act&nolimit=(random napisano bilo koja riječ)

 Možeš objasniti?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Visak kaže...

 Možeš objasniti?

 Pokazuje SVE teme u kojima si sudjelovao ikad, a ne samo u zadnjih 60 dana.

 

EDIT: ne pokazuje SVE teme

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 23:43 (Najbrži).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Najbrži kaže...
Visak kaže...

 Možeš objasniti?

 Pokazuje SVE teme u kojima si sudjelovao ikad, a ne samo u zadnjih 60 dana.

 

Nope... meni pokazuje samo 300-tinjak tema. A otvorio sam ih vise od 1000. Da ne spominjem u kolikima sam sudjelovao

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Friday kaže...

 

Nope... meni pokazuje samo 300-tinjak tema. A otvorio sam ih vise od 1000. Da ne spominjem u kolikima sam sudjelovao

 ..but who's counting..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v2

Op op, sad smo došli do toga da na mobilnom forumu ne prikazuje jednu praznu stranicu nego čak dvije 

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
fromcelltohell kaže...

Op op, sad smo došli do toga da na mobilnom forumu ne prikazuje jednu praznu stranicu nego čak dvije 

 Nije prvi put nažalost.

 

 

 

Nego jedno pitanje za admine, jel ima ovaj forum mogućnost IP banna? Jer ovo učestalo vraćanje protjeranih trollova je postalo stvarno smiješno.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Miro kaže...

 Trudimo se imati vrlo nenapadne reklame, bez iskakanja i prekrivanja teksta, uklopljenje u dizajn da ne ometaju čitanje i omogućavaju jednostavan pregled tema.

 

Pa zašto nam ne biste dali taj minimum podrške i isključili svoje adblockere za bug.hr stranice?

 Sorry Miro, ali pored ovakvih reklama...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
7 godina
protjeran
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Jakovp kaže...

Nego jedno pitanje za admine, jel ima ovaj forum mogućnost IP banna? Jer ovo učestalo vraćanje protjeranih trollova je postalo stvarno smiješno.

 

Mislim da to zbog GPDR-a nebi smjeli - svaki korisnik moze zatraziti uvid u prikupljene podatke, BUG mora ispostavati i dostaviti,

i na zahtjev korisnika - obrisati - i nakon toga korisnik moze otvoriti novi racun i BUG ne smije imati stare podatke po kojim bi mogao pratiti korisnika.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Čitatelj kaže...
Jakovp kaže...

Nego jedno pitanje za admine, jel ima ovaj forum mogućnost IP banna? Jer ovo učestalo vraćanje protjeranih trollova je postalo stvarno smiješno.

 

Mislim da to zbog GPDR-a nebi smjeli - svaki korisnik moze zatraziti uvid u prikupljene podatke, BUG mora ispostavati i dostaviti,

i na zahtjev korisnika - obrisati - i nakon toga korisnik moze otvoriti novi racun i BUG ne smije imati stare podatke po kojim bi mogao pratiti korisnika.

-ne postoji ip-ban .. tj wan-ip je adresa u vlasništvu operatera dok juzer ima privremeno neki ip.. (promjena ip i što tad? mijenja se npr 24sata.. vrlo malo je fixnih-najam)

-može po internoj mac, no to je GDPR.. ali i dozvoljeno, tj ovisi kako će tko tumačiti obvezu svih pružatelja usluga ili foruma (držanje logova..) u tome je opsian ip, ne interna adresa-mac no može se provući tj ovisi o tumačenju-stučnosti sudca i sl.

-drugim riječima, bug mora skuplajti i držati logove o ip-adresi barem 6mj.. i po potrebi nanalog sudca dati te podatke, dok će operater dati svoje logove i tako se može utvrditi počinitelj nekog djela.. no problem, time se ne otkriva počinitelj, nego samo adresa-pristupna točka, kuća-stan-firma ili kafić-hotspot.. ne konkretna osoba-počinitelj (bez maca nema ni konkretnog računala, pa implicitno u tim podacima-logovima uvjek ima malo više nego samo ip.. npr mrežni naziv račuanala ili username.. mada to istovremeno ovisno o tumačenju krši opseg podataka koji je dozvoljen po gdpru..).

-previše pravila-tumačenja, nitko ne kontrolira.

-ip ban je besmislica.

-ukoliko žele, bug može tražiti zabranu prema konkretnoj osobi i dobit će no kod nas nema te rutine-postupka, pa se još ne zna kako bi postupak ekšli išao osim u teoriji.. :)

-obrnuto, bez opravdanog razloga, nema se nikome pravo ništa zabraniti što je javno dostupno, javni prijevoz, ulazak u npr kino-kafić-javni prostor.. čak ako kafić nije otvoren u navedeno radno vrijeme plaća kaznu.. a svaka zabrana nekoj osobi bi bila segregacija ili pravni razlog koji tad uključuje sud, ne samovoljno.. :) tj laički, ne brane ljudi-civili šetanje drugima po ulici, nego to radi policija, npr zatvorenik može pobijeći iz zatvora ali ti nisi policajac, oni to rade pa tako ni bug nije taj koji to radi nego u slučaju potrebe zatraži od nadležnih .. itd itd.

 

edit: nemiješati osobne podatke i raspolaganje njima npr kad osoba traži brisanje svojih osobnih podataka iz neke baze.. tj to nema veze i ne primjenjuje se na druge baze-obveze, kao npr policija-kazne-banke-logovi operatera.. tj osoba ne može tražiti brisanje tih podataka jer to nisu njeni osobni podaci nego transakcije-banke, nužni za kontrolu, obveza čuavnja x-godina itd.. i te podatke ne može netko brisati, moraju ostati trajno kao logovi. Samo osobni podatak koji je takve 'klase' se može brisati, npr telefonski broj iz adresara kontakta-klijenata-kupaca, ali ne npr račun za kupljenu robu ako sadrži npr ime ili obib jer taj dokument mora ostati trajno kao dokaz itd. itd..

-npr osoba prijeđe granicu, zapiše se npr ime-datum.. ne može tražiti brisanje osobnog podatka, jer to nije osobni podatak niti takav tip podatka-baze. Ostaje i u slučaju da nakon x-vremena treba kao neki dokaz tad se koristi, odnosno tek istekom dužeg perioda se briše i sl. ili ostaje trajno nedefinirano vrijeme.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 11:43 (ihush).
7 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
ihush kaže...

...itd itd.

 kako si uspio? kako si se suzdržao ne ispuniti bar još pola plahte? jedno te isto se može napisati na bar još nekoliko načina...

edit. damn, edit

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 11:47 (Louis Pluto).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Jakovp kaže...

Nego jedno pitanje za admine, jel ima ovaj forum mogućnost IP banna? Jer ovo učestalo vraćanje protjeranih trollova je postalo stvarno smiješno.

IP adresa ti se mijenja svakih par dana ili prilikom reseta routera, a sutra ti možeš od svog operatera dobiti IP adresu koja je banirana jer ju je prije toga imao troll.

Takve stvari je teško raditi jer bi u osnovi trebao kreirati nekakav profil korisnika i opet netko to mora pregledati jer možeš imati puno false positivea.

 

Čitatelj kaže...

Mislim da to zbog GPDR-a nebi smjeli - svaki korisnik moze zatraziti uvid u prikupljene podatke, BUG mora ispostavati i dostaviti,

i na zahtjev korisnika - obrisati - i nakon toga korisnik moze otvoriti novi racun i BUG ne smije imati stare podatke po kojim bi mogao pratiti korisnika.

Ovo sam baš iskoristio pri prošlom natječaju za zapošljavanje, kao bonus pitanje - kako identificirati bannanu e-mail adresu, uz uvjet da ne smije ostati pohranjena. Može se, bez problema.

 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Čitatelj kaže...
Jakovp kaže...

Nego jedno pitanje za admine, jel ima ovaj forum mogućnost IP banna? Jer ovo učestalo vraćanje protjeranih trollova je postalo stvarno smiješno.

 

Mislim da to zbog GPDR-a nebi smjeli - svaki korisnik moze zatraziti uvid u prikupljene podatke, BUG mora ispostavati i dostaviti,

i na zahtjev korisnika - obrisati - i nakon toga korisnik moze otvoriti novi racun i BUG ne smije imati stare podatke po kojim bi mogao pratiti korisnika.

 Ok može biti, ali ovo je javni forum gdje se registraraš bez osobnih podataka, tj. možeš biti anoniman ako želiš, pa nisam siguran jel GDPR obuhvaća to.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
MrBlc kaže...
Jakovp kaže...

Nego jedno pitanje za admine, jel ima ovaj forum mogućnost IP banna? Jer ovo učestalo vraćanje protjeranih trollova je postalo stvarno smiješno.

IP adresa ti se mijenja svakih par dana ili prilikom reseta routera, a sutra ti možeš od svog operatera dobiti IP adresu koja je banirana jer ju je prije toga imao troll.

Takve stvari je teško raditi jer bi u osnovi trebao kreirati nekakav profil korisnika i opet netko to mora pregledati jer možeš imati puno false positivea.

 


 

 

 

A ne znam točno, ali mi se čini da su forumi to prije imali.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2

Može se detektirati da se dva accounta redovito spajaju s iste IP adrese, pa se onda po postovima lako zaključi da je li klon ili se radi o dva člana kućanstva. Međutim, uvođenjem CGNAT-a, gdje velik broj korisnika dijeli isti vanjski IP, to pada u vodu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Pa nije neki problem pisati za jedan account s računala, a drugi s mobitela.

Barem meni. :-)
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Visak kaže...
Pa nije neki problem pisati za jedan account s računala, a drugi s mobitela.

Barem meni. :-)

 

Znaci ti si taj sto udara TD iz prikrajka

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Je, zbog epilepsije su mi razdvojili moždane polutke, pa za jedan account pišem lijevom, a za drugi desnom.

Pa kad se posvađamo...
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Visak kaže...
Je, zbog epilepsije su mi razdvojili moždane polutke, pa za jedan account pišem lijevom, a za drugi desnom.

Pa kad se posvađamo...

 

Nije to nista. Dobri nas Tonci je davno prije dok je koristio 2 accounta (jedan moderatorski, drugi obicni) sam sebi dao karton.

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v2
Ja (visak) zapravo ne znam koji mi je drugi, jer ga ovaj skriva. Sumnjam na ihusha i Milku. Jedno vrijeme sam i na Vilu, al je ispalo da je to ferov.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice