Pravila oglasnika se ne poštuju zaključana tema

poruka: 83
|
čitano: 19.357
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pravila oglasnika

Odlucio sam otvorit ovu temu zbog brojnog bumpanja oglasniku.Izgleda da pravila na oglasniku se sve manje postuju,na skoro svakom trecem oglasu netko bumpa i pise velikim slovima,bez obzira sto u pravilniku pise da je "bumpanje" zabranjeno te da ce se poruke pisane velikim slovima obrisati bez upozorenja.I to znaju napisat cak i forumasi koji su vise od 6mj. ovdje.

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 19:39 (ivanoile).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pravila oglasnika
ivanoile kaže...

Odlucio sam otvorit ovu temu zbog brojnog bumpanja oglasniku.Izgleda da pravila na oglasniku se sve manje postuju,na skoro svakom trecem oglasu netko bumpa i pise velikim slovima,bez obzira sto u pravilniku pise da je "bumpanje" zabranjeno te da ce se poruke pisane velikim slovima obrisati bez upozorenja.I to znaju napisat cak i forumasi koji su vise od 6mj. ovdje.

Predlažem:

7 ukidanje oglasa na forumu
95 ograničiti pristup tom dijelu
23 ostaviti sve kako je
...
13 godina
protjeran
offline
Re: Pravila oglasnika
Miro kaže...
ivanoile kaže...

Odlucio sam otvorit ovu temu zbog brojnog bumpanja oglasniku.Izgleda da pravila na oglasniku se sve manje postuju,na skoro svakom trecem oglasu netko bumpa i pise velikim slovima,bez obzira sto u pravilniku pise da je "bumpanje" zabranjeno te da ce se poruke pisane velikim slovima obrisati bez upozorenja.I to znaju napisat cak i forumasi koji su vise od 6mj. ovdje.

Predlažem:

Na koji nacin ograniciti?

Ko prestane biti prijatelj, prijatelj nikada nije ni bio. || Čime se pametan stidi, time se budala ponosi.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pravila oglasnika
Crypto kaže...
Miro kaže...
ivanoile kaže...

Odlucio sam otvorit ovu temu zbog brojnog bumpanja oglasniku.Izgleda da pravila na oglasniku se sve manje postuju,na skoro svakom trecem oglasu netko bumpa i pise velikim slovima,bez obzira sto u pravilniku pise da je "bumpanje" zabranjeno te da ce se poruke pisane velikim slovima obrisati bez upozorenja.I to znaju napisat cak i forumasi koji su vise od 6mj. ovdje.

Predlažem:

Na koji nacin ograniciti?

Nacina i mogucnosti ima puno.

Samo se treba provesti.

Razmislja se o tome nebojte se.

 

+-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+ |B|a|d| |t|o| |t|h|e| |B|o|n|e| +-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+
14 godina
neaktivan
offline
Pravila oglasnika se ne poštuju

Mislim da je fer ograničiti pristup forumašima sa stažem kraćim od 6mj i manje od 100 poruka.

Prodajem razne iPhone...za informacije, obratite mi se na pp.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 19:49 (Plahi).
Moj PC  
15 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pravila oglasnika se ne poštuju

Ja sam za to da samo aktivni clanovi mogu stavljati oglase,a da se svi mogu javljat.Aktivnim clanovima bi smatrao one koji su tu vise od npr. 5mjeseci i imaju vise od npr. 50ak poruka......tako nesto.Jer ima onih kojima forum sluzi samo kao oglasnik,prijavi se samo da bi postavio oglas!

Bumpanje bi dozvolio i ogranicio na jedan puta tjedno!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 19:49 (Quilombo23).
 
15 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Pravila oglasnika se ne poštuju

Mislio sam dodati i odgovor:

 

- svaki prekršaj pravila = crveni karton

 

Ali znam da bi svi glasali za to, sve dok se ne odnosi na njih! :)

...
Moj PC  
24 0 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
Re: Pravila oglasnika se ne poštuju
Quilombo23 kaže...

Ja sam za to da samo aktivni clanovi mogu stavljati oglase,a da se svi mogu javljat.Aktivnim clanovima bi smatrao one koji su tu vise od npr. 5mjeseci i imaju vise od npr. 50ak poruka......tako nesto.Jer ima onih kojima forum sluzi samo kao oglasnik,prijavi se samo da bi postavio oglas!

Bumpanje bi dozvolio i ogranicio na jedan puta tjedno!

 

 

 

Sto se bold-anog tice, tu su one idiotske teme na kojima se stekne 50 post-ova u danu, tako da ostaje samo 5 mjeseci....

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
14 godina
neaktivan
offline
Pravila oglasnika

mislim da bi trebalo ograniciti pristup oglasniku za clanove ispod barem mjesec-dva dana staza na forumu, ili 100 poruka za otkljucavanje oglasnika. Mislim da bi tada bilo vise reda u njemu.

Google is your friend
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Pravila oglasnika se ne poštuju

Treba svaki prekršaj sankcionirati, a kad više ljudi dobije zabranu zbog takvih stvari i drugi će paziti kako stavljaju oglas.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pravila oglasnika se ne poštuju
Mentalist kaže...
Quilombo23 kaže...

Ja sam za to da samo aktivni clanovi mogu stavljati oglase,a da se svi mogu javljat.Aktivnim clanovima bi smatrao one koji su tu vise od npr. 5mjeseci i imaju vise od npr. 50ak poruka......tako nesto.Jer ima onih kojima forum sluzi samo kao oglasnik,prijavi se samo da bi postavio oglas!

Bumpanje bi dozvolio i ogranicio na jedan puta tjedno!

 

 

 

Sto se bold-anog tice, tu su one idiotske teme na kojima se stekne 50 post-ova u danu, tako da ostaje samo 5 mjeseci....

  Nisi dobro shvatio,znaci i jedno(5mjeseci) i drugo(50ak poruka).Ovo boldano po misljenju moderatora

16 godina
protjeran
offline
Pravila oglasnika se ne poštuju

jednostavno, kao na pc ekspert forumu.

 

predlažem

 

--1.  da bi uopće otvorio temu u oglasniku treba uvesti limit min 100 postova, da se ne infiltriraju nepouzdani šverceri i prevaranti, te spameri.

 

--2.  ni jedan se oglas ne može komentirati osim putem pm-a odn maila direktno s prodavačem ili kupcem.

 

zašto izmišljati toplu vodu kad je već izmišljena.

 

Lp

Kukavice ! pucajte u prsa ! Život dam , zvjezdice ne dam !!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 19:55 (Bugofil).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Pravila oglasnika se ne poštuju

Hvala vam - ali nisam vas pitao kako ograničiti pravo na unos oglasa! To ćemo mi sami smisliti! {#}

...
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Pravila oglasnika se ne poštuju

Neznam bili ovo upalilo ali mozda kada bi forumasi u svoj profil stavljali što prodaju i to riješavali privatno,a tu sa strane ispod tema bi pisalo jeli tko sto UPdatea.

I will go on until the end
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pravila oglasnika se ne poštuju

Treba nešto još strože. Mjesec - dva je ništa, a i bome 50 postova na ovom forumu.

 

Ja glasam za barem pola godine i 500 postova.

 

 

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Pravila oglasnika se ne poštuju

Mislim da se ne bi trebalo uopste gledati po postovima.Buduci da ce se otvorit drugi problem a to je spam, neko ce da se naspama samo da bi dobio pristup tom dijelu.

http://s3.ba.bitefight.org/user/bite/132359
13 godina
protjeran
offline
Re: Pravila oglasnika se ne poštuju
Plahi kaže...

Mislim da je fer ograničiti pristup forumašima sa stažem kraćim od 6mj i manje od 100 poruka.

Mislim da to nebi bilo dobro rijesenje za one koji stvarno zele nesto prodati ili slicno.Ovisi od situacije do situacije.

Miro kaže...

Mislio sam dodati i odgovor:

 

- svaki prekršaj pravila = crveni karton

 

Ali znam da bi svi glasali za to, sve dok se ne odnosi na njih! :)

Malo pre grubo sto se mene tice.Dobit crveni za to sto zelis nesto hitno prodat a netko mozda nije ucio tvoj thread? {#}

Ko prestane biti prijatelj, prijatelj nikada nije ni bio. || Čime se pametan stidi, time se budala ponosi.
16 godina
moderator
offline
Re: Pravila oglasnika se ne poštuju
Bugofil kaže...

 

--2.  ni jedan se oglas ne može komentirati osim prko pm-a odn maila direktno s prodavačem ili kupcem.

 

Pa to je onda prijedlog za ukidanje forum-oglasa!

 

Odavno postoji: http://www.bug.hr/malioglasi/

 

Ali se baš zbog komentiranja i rasprave oko predmeta ponude tražilo da se dodaju i na forumu.

...
16 godina
neaktivan
offline
Pravila oglasnika se ne poštuju

A sta napravit sto se tice zastite korisnika?

Gledano na cinjenicu da neko stavi oglas kao prodaje nesto pa pobere lovu i gas.

Ima i takvih slucajeva.

 

Moji prijedlozi:

 

 

1 skriveni oglasi za pretplatnik
1 plati kunu po oglasu(mobitelom
5 posebna verifikacija za oglase
37 scan osobne i otkljucan oglasn
+-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+ |B|a|d| |t|o| |t|h|e| |B|o|n|e| +-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Pravila oglasnika se ne poštuju
Miro kaže...

Mislio sam dodati i odgovor:

 

- svaki prekršaj pravila = crveni karton

 

 

to se radi u totaliterarnim državama i forumima.

dobro da nam još šaku ne odrežete ako prekršimo pravilo. {#}

 

treba imati mozga pa napisati zakon-pravilo, koje se ne može prekršiti, a ne samo lupati kartone.

Kukavice ! pucajte u prsa ! Život dam , zvjezdice ne dam !!
14 godina
protjeran
offline
Re: Pravila oglasnika se ne poštuju
LUXX kaže...

A sta napravit sto se tice zastite korisnika?

Gledano na cinjenicu da neko stavi oglas kao prodaje nesto pa pobere lovu i gas.

Ima i takvih slucajeva.

 

Moji prijedlozi:

 

 

 

Zaboravili ste (ako cemo biti toliko strogi).

23 Scan roznice
Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
13 godina
neaktivan
offline
Pravila oglasnika se ne poštuju

Al ovo za osobnu se lako može sredit,uzmes od nekog drugog,tako da to nije to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pravila oglasnika se ne poštuju
Bugofil kaže...

 

 

to se radi u totaliterarnim državama i forumima.

dobro da nam još šaku ne odrežete ako prekršimo pravilo. {#}

 

treba imati mozga pa napisati zakon-pravilo, koje se ne može prekršiti, a ne samo lupati kartone.

Nemozes takvo pravilo napisat.

90% forumasa ne cita pravila.

I sta ti onda vredi pisat?

Na koliko foruma,trackera,sta ti ja znam pisu pravila naveliko pa se ne drzi toga.

Kolko se pisalo i jos se pise o opcem ponasanju u internetu (forumi vecinom) pa opet ima bisera koji se toga ne drze.

E pa kad se ionako nemisle drzat izmisljeni su kartoni koji po meni jako dobro funkcioniraju.

Pravila ionako niko ne sljivi pol posto ali kad mu zakeljim karton zato sto je kenjo naveliko i vredo onda pocne mislit.

Na koji nacin bi prisilio nekog da cita pravila?

Mozes kod registracije napravit mali kviz a odgovori se nalaze u pravilima pa mora procitat da bi se regao.

Ali to ti svejedno NE GARANTIRA da ce se tih pravila i drzat.

+-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+ |B|a|d| |t|o| |t|h|e| |B|o|n|e| +-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+
14 godina
neaktivan
offline
Pravila oglasnika se ne poštuju

Ovo s osobnom mi se sviđe!

Scan osobne i ulaz, samo kako bi ti mogao kontrolirati da li je netko dao svoju osobnu ili od susjeda?

Prodajem razne iPhone...za informacije, obratite mi se na pp.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pravila oglasnika se ne poštuju

A je,ja npr. nemam osobnu a svejedno nikad mi nije palo napamet da nekog prevarim i sigurno ima takvih kao ja.Ides na razmjenu igre za PC i onda trebas osobnu.

 

I mene je najvise strah ovih novih od par dana ili tjedana koji prodaju neke skupe stvari.Nekako nemam povjerenja a prodavac je mozda dobar,a opet me moze i prevarit.

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 20:14 (ivanoile).
14 godina
neaktivan
offline
Pravila oglasnika se ne poštuju

Imam zamjerku na to da se ogranici na nacin da se mora imati odredjeni broj postova.

Ja sam npr zbog svog posla (vozac u medjunarodnoj spediciji, tj kamionđija) jako ogranicen mogucnostima za citanje i postanje po forumu.

Iako sam vise od godinu dana na forumu, neki imaju vise postova u jednom danu nego kaj ih ja imam ukupno do sad.

{#}

Treba napraviti selekciju, ali treba paziti na koji nacin da se ne zakinu "normalni" ljudi koji na neki svoj nacin pridonose zivotu na ovome forumu.

I to ne samo brojem postova.

Big Bad Boys Drive Big Bad Toys
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pravila oglasnika se ne poštuju
LUXX kaže...

A sta napravit sto se tice zastite korisnika?

Najbolja zastita za korisnika je sam korisnik glavom i bradom.

 

Nitko i ništa ga nemoze zastitit bolje od samog sebe.

Google is your friend
13 godina
offline
Re: Pravila oglasnika se ne poštuju

Moje ogranicenje bi bio kao nekakav minumum po meni: forumas mora biti duze od 2. mjeseca na forumu,u slucaju BUMP ili pisanje velikih slova opomena,u slucaju ponavljanja Bump i ostalog karton itd.

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 20:18 (ivanoile).
16 godina
moderator
offline
Re: Pravila oglasnika se ne poštuju
Bugofil kaže...
Miro kaže...

Mislio sam dodati i odgovor:

 

- svaki prekršaj pravila = crveni karton

 

 

to se radi u totaliterarnim državama i forumima.

dobro da nam još šaku ne odrežete ako prekršimo pravilo. {#}

 

treba imati mozga pa napisati zakon-pravilo, koje se ne može prekršiti, a ne samo lupati kartone.

hoćeš reći da je netko napisao pravila bez mozga, a?

 

treba imati i manje mozga pa shvatiti da OVO s crvenim kartonom NIJE ponuđena opcija u anketi, već šala i to IZDVOJENO napisana!

 

eto sad se fino nas dva glupana (ja pravila, ti ne kužiš zeku-peku) možemo zagrliti i jedan drugom čestitati na - gluposti! {#}

 

p.s.

divim se sam sebi kako sam tolerantan, ali nemoj me previše dovoditi u kušnju...

 

...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pravila oglasnika se ne poštuju
Jurky kaže...
LUXX kaže...

A sta napravit sto se tice zastite korisnika?

Najbolja zastita za korisnika je sam korisnik glavom i bradom.

 

Nitko i ništa ga nemoze zastitit bolje od samog sebe.

To stoji.

Po starom dobrom pravilu: Ne na sve klikat kaj nije do 3 na drvetu :D

 

Gle kod mene u ovom njemackom forumu je to ovak napravljeno:

Imaju isto casopis o hardveru ko bug.

 

I ogroman forum (oko 80 000 korisnika)

Ako uzmes casopis na pretplatu (nema veze dal tiskano ili digitalno izdanje) dobivas automatski vise poruka u privatne poruke dijelu (umjesto 50 dobijes 3500)

plus dobijes pristup skrivenom dijelu oglasnika koji vide samo pretplatnici

plus imas poseban znak kod nicka i kad trgujes u normalnom dijelu oglanika ljudi ti vjeruju posto redakcija ima tvoje podatke (moraju imat da bi ti slali casopis)

ako nekog zahebes lako redakcija da tvoje podatke.

Dakle pretplatnici imaju veliku prednost i povjerljivi su trgovci.

 

Zasto takvo nesto ne napravit?

Ok ako bi pretplata za bug nekom bila puno novaca napravit nesto kao pretplatu na forum.

Sa cime bi se dobilo vise mogucnosti u samom forumu (skriveni oglasnik naprimjer) ili vise privatnih poruka il nesto slicno.

Treba nesto izmislit

nemojte da sve ja moram gruntat.

+-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+ |B|a|d| |t|o| |t|h|e| |B|o|n|e| +-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice