TVZ-općenito-pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 420
|
čitano: 301.471
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Za upis na tvz je li domovnica može biti starija od 6mjeseci?

eune : Flaeryy
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Super flaeryy kaže...

Za upis na tvz je li domovnica može biti starija od 6mjeseci?

 

Mislim da može i dava se kopija domovnice, nigdje nisam čuo da se domovnica daje orginal, tako da bi trebao imati orginal svoju od rođenja. Ako kojim slučajem nemaš, onda se može izvaditi uz nadoplatu 20kn.

Druga stvar je za rodni list koji bi trebao biti nov do 6 mjeseci.

Float like a butterfly, sting like a bee!
9 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
maxy440 kaže...
Super flaeryy kaže...

Za upis na tvz je li domovnica može biti starija od 6mjeseci?

 

Mislim da može i dava se kopija domovnice, nigdje nisam čuo da se domovnica daje orginal, tako da bi trebao imati orginal svoju od rođenja. Ako kojim slučajem nemaš, onda se može izvaditi uz nadoplatu 20kn.

Druga stvar je za rodni list koji bi trebao biti nov do 6 mjeseci.

 Jel sigurno da rodni list nesmije biti stariji od 6 mjeseci?

12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

el pistlero123 Inače traže relativno nov rodni list do 6 mjeseci pa sam ja podigao novi u ponedjeljak... Sad službeno nigdje ne piše da striktno nesmije biti stariji od 6 mjeseci tako da bi ga trebali prihvatiti.

Samo si pazi dali ima na njemu OIB, ako nema moras donesti kopiju OIB broja.

Float like a butterfly, sting like a bee!
12 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Kako da dođem do TVZ sa glavnog kolodvora?Zahvaljujem

eune : Flaeryy
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Super flaeryy kaže...

Kako da dođem do TVZ sa glavnog kolodvora?Zahvaljujem

 Odi tramvajem 2 prema črnomercu i izadi na Adžijinoj.   

Ondje predi cestu i kod mrzle pive ti stoji bus za voltino. 

Izadeš na baštijanovvoj i desno uz igralište je TVZ. 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2016 14:06 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Za neke smjerove je na Vrbiku pa pripazi gdje ideš.

12 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Meni na Lokaciji od upisa piše Konavoska 2 znaci onda da idem po naputku kolege fer-de-lance. Šta toliko puno presjedanja ima? prvo moram vlak,tramvaj pa onda bus.

eune : Flaeryy
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Super flaeryy kaže...

Meni na Lokaciji od upisa piše Konavoska 2 znaci onda da idem po naputku kolege fer-de-lance. Šta toliko puno presjedanja ima? prvo moram vlak,tramvaj pa onda bus.

 A čuj, ja sam se uvijek ili prošetao od črnomerca, ili od glavnog do Mažuranca, ili kod Avenue Malla na bus 109 pa pješke po Baštijanovoj.

A ti očito dolaziš baš na glavni, a ako ideš s kontra strane,  imaš stajališta vlaka i kod črnomerca pa kilometar pješke, a mislim da ima i kod doma sportova, pa ti je tu odmah bus. 

Kruha i igala...
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Ja obično uzmem tramvaj za Ljubljanicu i od tamo je 10 minuta šetnje do TVZ-a.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Gledao sam upisne liste, i  ispod 650 bodova više nemožeš upasti na informatiku.U moje vrijeme 680 bodova je bilo za upad na FER, a na TVZ informatici je bio zadnji sa 580 bodova. A prva generacija sa državne mature je na TVZ informatiku mogla upasti i sa ja mislim 560 bodova.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Moze li mi netko rec kako funkcionira vanredno studiranje na tvz-racunarstvu.

Npr. kada su predavanja, hocu li ici na predavanja s redovitim studentima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Samo napsram prošle godine se dosta podigao bodovni prag. Ja sam postigao 721.5 bod, kad sam vidio prošlogodišnje liste, bio sam siguran da ću upast na računalstvo, kad ono, bam, zadnji je imao 20 bodova više ja mislim.

10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
johnsteR kaže...

Moze li mi netko rec kako funkcionira vanredno studiranje na tvz-racunarstvu.

Npr. kada su predavanja, hocu li ici na predavanja s redovitim studentima...

 Ako sam dobro shvatio, od 16 nadalje su predavanja za izvanredne.

12 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Imam pitanje, kako ja mogu produžiti članstvo u student servisu, imam karticu iz 2013 godine kada sam upisao FER i onda sam se ispisao, ove godine upisao TVZ i jos nemam x-icu, niti potvrdu o upisu, samo upisni list...

Mogu li se već sada printati potvrde za ak.godinu 2016/2017 ili se to može tek od 10. mjeseca? Postoji li način kako bi produljio članstvo?

Float like a butterfly, sting like a bee!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pitanje - koliko se popune ovi izvanredni studiji po predhodnim iskustvima? Sada vidim da je ostalo još 35 mjesta za jesenski upis na računalstvo, a nisam neka osoba sa prebajnim ocjenama.  

I nejasno mi je da li je tih 35 mjesta samo za ljude koji su završili prije uvođenja mature srednju školu? Ako je, da li je moguće tipa da upišem inf se prebaciti na rač? 

Pitam ako je netko već check outao da ne zovem bezveze referadu (ako uopće radi sada?)

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

@maxy440 Ako imaš onaj AAIEDU identitet možeš otići na Vrbik, tamo ima studomat na kojemu možeš isprintati potvrde koje ti trebaju.


Edit: Makar nisam siguran jel radi uopće sad kad referada ne radi, odem sutra pa ti javim da znaš sigurno..

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 0:24 (Athalansy).
7 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Athalansy kaže...

 

Edit: Makar nisam siguran jel radi uopće sad kad referada ne radi, odem sutra pa ti javim da znaš sigurno..

 Do kad su im godišnji? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

mm93

 

"Studentska služba Strojarskog odjela i Specijalističkog diplomskog stručnog studija informatike za stranke radi:

  • do 22. srpnja i od 29. kolovoza 2016. godine

Rad u tjednu od 18. do 22. srpnja 2016. godine odvija se u prijepodnevnom terminu. Molimo sve studente da iz razloga upisa "brucoša" sve svoje radnje odrade do 19. srpnja 2016. godine.Svim studentima, nastavnom i nenastavnom osoblju želimo dug i ugodan odmor.Vlatka, Blaženka i Danijela" - sa mojtvz

Float like a butterfly, sting like a bee!
7 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

A jel onda netko zna da li je moguće se prijaviti na više od jednog smjera? Po ocjenama iz srednje imam 264 boda od 400, a radni staž nemam (na koji ide 200 bodova), osim ako ne dijele bodove i na studentske relevantne poslove (tipa sad radim u Ericsson Nikola Tesla)?
I sad da li ima još neki prijemni ili? 

 

I ako odlučim igrat na sigurniju varijantu, je li moguće tipa sa elektrotehnike se prebacit na računarstvo? Ne interesira me ništa od ostalih smjerova, a vidim da je sličan izvedbeni plan osim što nema programiranja, zbog kojeg ponajviše upisujem rač.
Nadala sam se da ću danas dobit sve info u referadi, ali pošto ne radi još mjesec dana ako ima netko neki savjet, info, I'll take it.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

na zadnje pitanje ti mogu odgovoriti jer sam im prije mjesec dana poslao mail s upitom koji su uvjeti a prebacivanje s elektrotehnike ili mehatronike na racunarstvo i dobio sam odgovor da se nije moguce prebacit s bilo kojeg smjera na računarstvo i informatiku.

7 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

A jbmu, hvala svejedno. Onda prijaviti se na računarstvo i nadati se najboljem.

8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Ali se vrlo vjerojatno možes prebaciti s informatike na računarstvo, tak da se prijavi i na informatiku.

11 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

@mm93 Za RAČ do 1.9.
Bio danas oko 18h i ne mogu ni do studomata, zaključana ona vrata poslije stepenica, makar vjerovatno sam trebao ranije doć :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 2:46 (Athalansy).
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
mm93 kaže...

A jbmu, hvala svejedno. Onda prijaviti se na računarstvo i nadati se najboljem.

 Poanta je u tom da moraš imat barem 30 ECTS za prenijet u kolegijima koji se poklapaju. Dakle, ako ti za računastvo priznaju 30 ECTS s elektrotehnike, možeš prijeć. Al proučavam programe sve već dugo i teško ćeš to izvest, nemaju puno tog zajedničko...

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2016 23:29 (cruelcore1).
14 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Po novome treba 50 ECTS-a za prenijet ako se hoces prebacit na informatiku ili racunarstvo. Inace na prvoj godini su racunarstvo i elektrotehnika skoro pa isti, a razlikuju se samo u jednom kolegiju u 1. semestru (Programiranje - 7 ECTS-a) i 2 kolegija u 2. semestru (Objektno orijentirano programiranje - 7 ECTS-a i Uvod u web tehnologije - 5 ECTS-a). Tako da ne mozes bas prenijeti 50 ECTS-a, a i da mozes, opet su donijeli odluku da se na informatiku i racunarstvo ne mozes prebaciti s niti jednog drugog studija unutar TVZ-a.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2016 23:48 (nj0fra).
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
nj0fra kaže...

Po novome treba 50 ECTS-a za prenijet ako se hoces prebacit na informatiku ili racunarstvo. Inace na prvoj godini su racunarstvo i elektrotehnika skoro pa isti, a razlikuju se samo u jednom kolegiju u 1. semestru (Programiranje - 7 ECTS-a) i 2 kolegija u 2. semestru (Objektno orijentirano programiranje - 7 ECTS-a i Uvod u web tehnologije - 5 ECTS-a). Tako da ne mozes bas prenijeti 50 ECTS-a, a i da mozes, opet su donijeli odluku da se na informatiku i racunarstvo ne mozes prebaciti s niti jednog drugog studija unutar TVZ-a.

 

 U prvoj sam izbrojao (malo brže) 34 ECTS za prenijet s ELO na RAČ.

 

Uzmi u obzir da se gleda vrijednost ECTS s računarstva. Dakle, 23 ECTS iz elektrotehnike i elektronike ide na 7 jer na računarstvu nosi 7. I to samo ako nema puno manje bodova nego na elektrotehnici. Npr s "vjerojatnost i statistika" iz 3.sem se možeš slikat, na ELO nosi 3ECTS, na rač 6ECTS.

 

Moraš položit određene kolegije iz prvih 5 semestara ako ćeš se prebacit s ELO na RAČ, ukoliko vrijedi pravilo 50 bodova. Alternativa je upisat rač ispočetka, al za redovno imaš samo 1 godinu za razišljanje jer ti ističe matura, i nemreš redovno nazad na elo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.8.2016 0:33 (cruelcore1).
7 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Jel netko zna možda kad će se uplaćivati razredbeni postupak? Preloše su informacije na stranici, jedino što nalazim je od prošle akademske godine 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Moraš uplatit prije prijave na natječaj, a na prijavi predaš ispis transakcije.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
11 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Meni su sve informacije prlično jasne i od ove su godine... probaj ovdje http://studiraj.tvz.hr/

 

Uglavnom do petka u 23:59 26.8. moraš se prijaviti online, isprintati prijavu i platiti. Podaci za uplatu nalaze se u natječaju.

U ponedjeljak i utorak (29. i 30. kolovoz) od 16:00 do 18:00 predaješ papirnatu dokumentaciju na određenom mjestu ovisno o studiju koji želiš upisati.

 

Mene samo zanima (ako netko zna) pošto upisujem specijalistički vanredni a magistrirao sam na drugom faxu i moram donijeti nastavni plan ovjeren od svog faxa... rekli su mi na faxu da to isprintam sa isvu.hr i donesem kod njih na ovjeru ali gledam toga bi bilo cca 30-40 stranica. Što mi je suludo sve to predavati u priijavi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice