Teh. za elek.strojeve s primijenjenim računalstvom

poruka: 4
|
čitano: 10.425
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Teh. za elek.strojeve s primijenjenim računalstvom

Ljudi molim vas za pomoć!  Upisao sam ove god. Elektrotehničku školu -smijer tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom. Pa me zanima kakav posao uopče mogu dobiti s tim zanimanjem i mogu li s tim smjerom postati npr.  serviser za PC, programer.. Pitam zato što nakon prvog i drugog raz. imam mogućnost prebacivanja u smijer tehničar za računalstvo što mi je i krajnji  cilj biti u životu. Dajte mi neki savjet sta da radim dal da se prebacim nakon prve god ili da ostanem u tom smjeru oba su 4god isto tako za oba smijera imam mogućnost nakon 3. i 4.god upisati cisco akademiju (razmisljam o tom al neznam sto ce mi to pomoc i dali da idem na to). Znači zanima me što točno mogu raditi s tim smijerom !  znam da imam i mogučnost ići na faks s oba smijera ali nisam siguran oču ić. zato ako ima netko iskustva s tim smijerom ili ima neki savjet molim vas napisite ovdje..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Teh. za elek.strojeve s primijenjenim računals
matej4792 kaže...

...ili ima neki savjet molim vas napisite ovdje..

 

Inače to ne radim (skoro pa) nikad... Ali nisam se ovaj put uspio suzdržati. Bez obzira na izbor obrazovnog smjera u budućnosti preporučio bih ti da pokušaš poboljšati pismeni izričaj. I to čim prije. A to bi značilo: slaganje rečenica, č / ć, semantika, interpunkcijski znakovi itd. itd.

 

Ne znam jesi li i sâm jedan od takvih, ali ljudi često misle da se lova u ICT-u okreće oko toga koliko netko zna u svojoj struci. Pritom mislim na stvari poput praktičnih znanja i njihovu primjenu. Dok zapravo prava istina leži u tome da to vrijedi vrlo malo. Pod pretpostavkom da istovremeno ne možeš s (potencijalnim) klijentima komunicirati jasno, gramatički ispravno, precizno izreći svoja mišljenja i želje te nedvosmisleno objasniti / pojasniti svoje ideje. Osim vizualnog dojma (ako govorimo o direktnoj komunikaciji licem u lice) jezik i izričaj je druga najvažnija stvar u bilo kojoj ICT grani. Stotine e-mail diskusija i telefonskih razgovora u kojima ćeš sudjelovati tijekom radnog vijeka predstavlja upravo onu prevagu koja određuje čiji posao će uspjeti, a čiji propasti.

 

Molim te da ne shvatiš ovaj prijedlog kao nešto zlonamjerno - već upravo suprotno. A to isto vrijedi i za ostale koji čitaju ovo i misle si "što dovraga sad on brije". Oni koji me prate na forumu dulje vrijeme znaju da uvijek pokušavam mladima dati barem pokoji korisni savjet kako biti konkurentniji (a što u konačnici direktno koristi upravo njima, meni nikako). Osnovna ideja je biti što je moguće bolji od konkurencije, zar ne? E pa... To se postiže radom na sebi, a pogotovo radom na vlastitim nedostatcima / manama.

 

A što se škole tiče... Kratko i jasno: škola će ti dati točno ono što si od iste spreman "uzeti". I možda još jedna mala napomena: ako ćeš ikada u životu imati vremena, to je upravo sad. Stoga ga pokušaj iskoristiti pametno.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2012 21:57 (vlad0).
16 godina
offline
Re: Teh. za elek.strojeve s primijenjenim računals
matej4792 kaže...

Ljudi molim vas za pomoć!  Upisao sam ove god. Elektrotehničku školu -smijer tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom. Pa me zanima kakav posao uopče mogu dobiti s tim zanimanjem i mogu li s tim smjerom postati npr.  serviser za PC, programer.. Pitam zato što nakon prvog i drugog raz. imam mogućnost prebacivanja u smijer tehničar za računalstvo što mi je i krajnji  cilj biti u životu. Dajte mi neki savjet sta da radim dal da se prebacim nakon prve god ili da ostanem u tom smjeru oba su 4god isto tako za oba smijera imam mogućnost nakon 3. i 4.god upisati cisco akademiju (razmisljam o tom al neznam sto ce mi to pomoc i dali da idem na to). Znači zanima me što točno mogu raditi s tim smijerom !  znam da imam i mogučnost ići na faks s oba smijera ali nisam siguran oču ić. zato ako ima netko iskustva s tim smijerom ili ima neki savjet molim vas napisite ovdje..

Ja sam to završio i imaš isti program kao i računalci do neke 3.-će godine gdje tebi veći fokus ide na elektrotehniku, a njima na računala i mreže. Al to ti niš ne znači kad dođeš na faks... sad smo na faksu i ja i frendovi koji su išli u računalce i srednja ti opet nije bitna kad svi završite na istom faksu :D

LoL username: UnimatriX (EU West)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Teh. za elek.strojeve s primijenjenim računals
Unimatrix 007 kaže...
matej4792 kaže...

Ljudi molim vas za pomoć!  Upisao sam ove god. Elektrotehničku školu -smijer tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom. Pa me zanima kakav posao uopče mogu dobiti s tim zanimanjem i mogu li s tim smjerom postati npr.  serviser za PC, programer.. Pitam zato što nakon prvog i drugog raz. imam mogućnost prebacivanja u smijer tehničar za računalstvo što mi je i krajnji  cilj biti u životu. Dajte mi neki savjet sta da radim dal da se prebacim nakon prve god ili da ostanem u tom smjeru oba su 4god isto tako za oba smijera imam mogućnost nakon 3. i 4.god upisati cisco akademiju (razmisljam o tom al neznam sto ce mi to pomoc i dali da idem na to). Znači zanima me što točno mogu raditi s tim smijerom !  znam da imam i mogučnost ići na faks s oba smijera ali nisam siguran oču ić. zato ako ima netko iskustva s tim smijerom ili ima neki savjet molim vas napisite ovdje..

Ja sam to završio i imaš isti program kao i računalci do neke 3.-će godine gdje tebi veći fokus ide na elektrotehniku, a njima na računala i mreže. Al to ti niš ne znači kad dođeš na faks... sad smo na faksu i ja i frendovi koji su išli u računalce i srednja ti opet nije bitna kad svi završite na istom faksu :D

na koji si faks iso? i s kolko si prolazio skolu onak srednja ocjena 3,4,5 ? da znam jer bi mogo s nekom cetvorkom ic na faks i kolko to traje??

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice