MEV-računalstvo

poruka: 9
|
čitano: 8.768
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
MEV-računalstvo

pozz svima.. naime.. buduči da sam več student, a nedavno sam saznal da postoji taj studij u mojoj okolici (relacija između kc i vž-a sam) pa me zanima dali ima koga iz MEV-a da ide na smjer računalstvo.. jer sam sad na GFV-u i to da budem iskreni me baš i ne zanima previše, puno više me privlače inf smjerovi, s time da su sad u mome kraju samo 3 takva faxa.. VELS i multimedija (koji odmah otpada jer znam JAKO puno ljudi koji nemaju posla sa tim faxom) i FOI koji nekako mrzim iz dna duše i kako got sam u svojoj generaciji bio oko 100 mjesta na rang listi nisam se htio tamo upisati... neke usporedbe da se u zg upišem na neki dobar inf fax ne dolaze u obzir jer nemam para za fax koji je 20-30km od mene budući da moram uz to radit... tako da... :D :D :D

 

http://www.mev.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=1168&Itemid=1115&lang=hr

 

 

http://www.mev.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=1172&Itemid=1173&lang=hr

 

e sad ako ima tko kakvih iskustava tamo koliko stud upisuje koliko je školarina (na netu sam našao samo podatak da košta 7,3k kn izvanredni smjer za redovni ništa ne piše), koliko ih završava............ uglv sve šta got o tome znate bio bih zahvalan da ovdje podjelite samnom i cijelim forumom..

 :D :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: MEV-računalstvo
Za smjer racunarstva upisuju 60 redovnih i 50 izvanrednih. Prosle godine se popunilo svih 60 redovnih (vecina iz strukovnih i tehnickih skola), te oko 10 izvanrednih mjesta, tako da kao izvanredan imas gotovo siguran upis.
 
Realno gledano studij je lagan. Kod prve godine treba malo znati mucnuti glavom, kod ostalih godina se vecinom svodi na streberaj. Konkretno u prvoj godini od "tezih" imas matematiku, fiziku, osnove elektrotehnike, digitalni elektronicki sklopovi i programiranje - svi ti predmeti su mrvicu iznad razine gimnazije i tehnicara za racunalstvo. Ako si recimo zavrsio bas teh. za racunalstvo prva godina bude ti ponavljanje, a i kod ostalih ti bude dosta toga poznato.
 
Buduci da su vecina studenta iz strukovnih skola i/ili padobranci, sami kolokviji i ispiti su vecinom smjesno lagani jer ih nitko inace nebi polozio. Mada ih i sad jedva 10 polozi, makar je tezina objektivno i ispod one gimnazijske. Sve ti je jasno kad kazem da neki 6-ti put idu polagati neki ispit i opet naprave 0 (nula) bodova. Studij zavrsavaju po desetak ljudi na god. Profesori su jako otvoreni i pristupacni, vecina ti pomogne koliko moze. 
 
Predmeti:
 
Upis 2012/2013:
 
Studentski forum:
 
 
Da sumiram:
  • ako na faks ides da nesto naucis - proci ces lako i skolovanje bude ti ugodno i korisno (za razliku od nekih drugih fakseva za koje cujem da su profersori dosta bezobrazni), i imas opciju daljnjeg strucnog diplomskog skolovanja u Zg-u, Rijeci ili Mariboru - ili se prebaciti u FOI na sveucilisni diplomski studij. 
  • ako ti je cilj pokupiti titulu sa cim manje truda i zavrsio si teh. za racunalstvo ili nesto sl. - studiranje bude ti od poprilicno do srednje tesko, ovisi dal si bio padobranac i u srednjoj.
  • ako ti je cilj pokupiti titulu sa cim manje truda i zavrsio si neki strukovni smjer ala web-dizajn - jako ces zapinjati ali ako si jako uporan i dosadan mozda uspijes doc do kraja, ako ne zaglavis na onim profesorima koji drze do svog predmeta

 

http://izrada-igara.bloger.hr/ -> Blog o izradi igara :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2012 17:27 (Koki007).
13 godina
offline
Re: MEV-računalstvo
Koki007 kaže...
Za smjer racunarstva upisuju 60 redovnih i 50 izvanrednih. Prosle godine se popunilo svih 60 redovnih (vecina iz strukovnih i tehnickih skola), te oko 10 izvanrednih mjesta, tako da kao izvanredan imas gotovo siguran upis.
 
Realno gledano studij je lagan. Kod prve godine treba malo znati mucnuti glavom, kod ostalih godina se vecinom svodi na streberaj. Konkretno u prvoj godini od "tezih" imas matematiku, fiziku, osnove elektrotehnike, digitalni elektronicki sklopovi i programiranje - svi ti predmeti su mrvicu iznad razine gimnazije i tehnicara za racunalstvo. Ako si recimo zavrsio bas teh. za racunalstvo prva godina bude ti ponavljanje, a i kod ostalih ti bude dosta toga poznato.
 
Buduci da su vecina studenta iz strukovnih skola i/ili padobranci, sami kolokviji i ispiti su vecinom smjesno lagani jer ih nitko inace nebi polozio. Mada ih i sad jedva 10 polozi, makar je tezina objektivno i ispod one gimnazijske. Sve ti je jasno kad kazem da neki 6-ti put idu polagati neki ispit i opet naprave 0 (nula) bodova. Studij zavrsavaju po desetak ljudi na god. Profesori su jako otvoreni i pristupacni, vecina ti pomogne koliko moze. 
 
Predmeti:
 
Upis 2012/2013:
 
Studentski forum:
 
 
Da sumiram:
  • ako na faks ides da nesto naucis - proci ces lako i skolovanje bude ti ugodno i korisno (za razliku od nekih drugih fakseva za koje cujem da su profersori dosta bezobrazni), i imas opciju daljnjeg strucnog diplomskog skolovanja u Zg-u, Rijeci ili Mariboru - ili se prebaciti u FOI na sveucilisni diplomski studij. 
  • ako ti je cilj pokupiti titulu sa cim manje truda i zavrsio si teh. za racunalstvo ili nesto sl. - studiranje bude ti od poprilicno do srednje tesko, ovisi dal si bio padobranac i u srednjoj.
  • ako ti je cilj pokupiti titulu sa cim manje truda i zavrsio si neki strukovni smjer ala web-dizajn - jako ces zapinjati ali ako si jako uporan i dosadan mozda uspijes doc do kraja, ako ne zaglavis na onim profesorima koji drze do svog predmeta

 

 

 

ma nisam bio padobranac u srenjoj.. svi stručni su mi jako dobro išli jer me to jako zanimalo :D u srednjoj su bili problem oni predmeti koji nisu imali doticaj sa strukom (hrv, biologija.......) a ono.. uporan jesam i to me puno više zanima, a i kolko sam uspoređival programe ja imam riješeno iz prve god 70% predmeta i to sa realno težeg faxa, jedino me muči ako ih se upisuje tako mnogo studenata, pa su mi šanse skoro nikakve da upadnem bez plačanja a realno nemam 7,5k kn za godinu :(

16 godina
neaktivan
offline
MEV-računalstvo

Zasto mislis da su ti sanse skoro nikakve za upasti?

 

Tam su ti vecinom padobranci iz gospodarske skole, ako velis da nisi padobranac onda jako tesko da si napiso maturu losije od njih.

http://izrada-igara.bloger.hr/ -> Blog o izradi igara :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MEV-računalstvo
Koki007 kaže...

Zasto mislis da su ti sanse skoro nikakve za upasti?

 

Tam su ti vecinom padobranci iz gospodarske skole, ako velis da nisi padobranac onda jako tesko da si napiso maturu losije od njih.

 

 

ma nisam padobranac, ja se pokušavam prebacit sa geotehničkog fakulteta.... tamo imam skoro cijele 2 god riješene i jeno 3-4 predmeta nemam koja imaju u MEVu... (stručni predmeti) i prosjek mi je oko 3 na faxu... zato su mi šanse skoro nikakve da upadnem tamo bez plačanja sa prebacivanjem... (jbg-a ovako radim da idem an fax na kojem ništa ne plačam, kamoli da idem na fax koji se plača preko 7k kn)

16 godina
neaktivan
offline
MEV-računalstvo

A po kojem te uopce kriteriju rangiraju ako se zelis prebaciti?

Ili se prvi svi redovno upisu pa onda ako ostane mjesta, ili?

http://izrada-igara.bloger.hr/ -> Blog o izradi igara :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 18:07 (Koki007).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MEV-računalstvo
Koki007 kaže...

A po kojem te uopce kriteriju rangiraju ako se zelis prebaciti?

Ili se prvi svi redovno upisu pa onda ako ostane mjesta, ili?

 

neznam... u referadi mi je dala inf da sve ovisi kako vijeće to odluči... znači kako se njima sprdne tako bude :D

15 godina
neaktivan
offline
Re: MEV-računalstvo

 

Ne bi se baš složio oko težine studiranja... Evo ja sam upravo završio tri godine studija. Kad sam upisao prvu godinu bilo nas je oko 65, do treće godine došlo nas je 23, a završilo treću godinu je manje od 10, ovih ostali 13 imaju još nekoliko predmeta za položiti... Uglavnom brojke govore sve.  Redovitim učenjem prolazak je zagarantiran, bilo da si na fer-u, foi, velvu ili mev-u!

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 16:14 (Niky518).
14 godina
offline
MEV-računalstvo

Zna netko od kuda se mogu skinuti nekakve skripte ili prezentacije sa predavanja pošto nisam bio na prvim predavanjima iz fizike i osnova elektrotehnike a izvanredni sam student?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice