JAVA samostalno ili tečaj?

poruka: 3
|
čitano: 2.512
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
JAVA samostalno ili tečaj?

Vidim da nebi bilo loše naučiti JAVU, čisto radi veče mogučnosti budučih poslova. Završio sam rudarstvo na RGNf-u i tamo smo čisto samo malo bradili pascal, tako da nekog pretjeranog iskustva s programiranjem nemam. Za oko mi je zapela netakademija i njihov JAVA OOP tečaj. Ima netko iskustva s istim? Tj. ono što se tamo nauči na tome, je kvalitetno i bilo bi zeznuto doma učiti solo? Da ne ispadne da su baš to sad samo osnove koje si mogao doma naucit sam i baciš novce i dosta vremena na kraju(pošto im je predavaona na drugom dijelu grada, pa nakon posla put do tamo, doslovce te dane me nema doma od 7-22h...). Ili je bolje osnove učit doma uz knjige u tutoriale, pa upisati neki napredni tečaj kasnije?
Mislim, malo je depresivno potratit tolke godine na faks i ne imati od njega neke konkretne koristi. Then again, bolje se dodatno osposobit za tehnologije budučnosti(valjda nije kasno s mojih 29godina), i bit konkurentniji, nego sjedit doma i kansije kukati, e zašto nisam...

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: JAVA samostalno ili tečaj?
Fallen87 kaže...

Vidim da nebi bilo loše naučiti JAVU, čisto radi veče mogučnosti budučih poslova. Završio sam rudarstvo na RGNf-u i tamo smo čisto samo malo bradili pascal, tako da nekog pretjeranog iskustva s programiranjem nemam. Za oko mi je zapela netakademija i njihov JAVA OOP tečaj. Ima netko iskustva s istim? Tj. ono što se tamo nauči na tome, je kvalitetno i bilo bi zeznuto doma učiti solo? Da ne ispadne da su baš to sad samo osnove koje si mogao doma naucit sam i baciš novce i dosta vremena na kraju(pošto im je predavaona na drugom dijelu grada, pa nakon posla put do tamo, doslovce te dane me nema doma od 7-22h...). Ili je bolje osnove učit doma uz knjige u tutoriale, pa upisati neki napredni tečaj kasnije?
Mislim, malo je depresivno potratit tolke godine na faks i ne imati od njega neke konkretne koristi. Then again, bolje se dodatno osposobit za tehnologije budučnosti(valjda nije kasno s mojih 29godina), i bit konkurentniji, nego sjedit doma i kansije kukati, e zašto nisam...

 

Hvala

 Za početak je možda bolje uzeti tečaj. U protivnom ćeš morat samostalno naučit prvo primjeniti OOP paradigmu, onda primijeniti tipične algoritme i strukture podataka, onda tek Javu, a tek nakon tog napravit neš konkretno u Javi. Naravno, sve to možeš od početka učiti u Javi.

 

 

Nek ti prvo objasne po nekoj šabloni što je što i kako radi, bit će ti lakše dalje učit sam (od samoedukacije oko konkretnih stvari ionako nemreš pobjeć).

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2016 23:22 (cruelcore1).
14 godina
neaktivan
offline
JAVA samostalno ili tečaj?

Ako si početnik, slažem se sa ovim gore napisanim.

Ne bi ti bilo loše pogledati ni Courseru, Udacity i slične online providere, puno se tu mogućnosti krije, mislim da bi te manje ispalo novčano + fleksibilnost (možeš od bilo gdje pratiti predavanja i raditi zadatke).

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice