Algebra otvorila visoku školu za računarstvo

poruka: 90
|
čitano: 61.377
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo

Bas dobih mail od njih....

 

"Certificirano od FER-a", 31000kn godina.....nice Cool

 

Vise na:

www.racunarstvo.com

There's no place like 127.0.0.1
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo
Sta se tamo sve uci?
Idem na faks kako bi bio pametan, a ne zato što sam pametan...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo
Storm Heroes kaže...
Sta se tamo sve uci?
 
...hmm...racunarstvo... :)

Pogledaj..imaju identican nastavni program kao i na FERu.
Iako sve to meni osobno nema nekoga smisla ako mozes upisati FER....naravno, osim ako ti firma placa skolovanje.

To su visoke skole aka Libertas, Vern, Zsem...uglavnom u privatnom vlasnistvu kompanija...od kada su uveli Bolonju samo cvijetatju ko gljive poslje kise.


There's no place like 127.0.0.1
16 godina
offline
RE: Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo
Je, identičan... osim što "besplatno" polažeš gomilu industrijskih certifikata. MCSA, MCSE, CCNA i još gomilu toga.
I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
odjavljen
offline
Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo

Da se ucio kak treba kroz srednju upo bi mozda i bez placanja

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo
Amrapheus kaže...

Da se ucio kak treba kroz srednju upo bi mozda i bez placanja

 
Ja ne idem na taj faks!
There's no place like 127.0.0.1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo
Amrapheus kaže...

Da se ucio kak treba kroz srednju upo bi mozda i bez placanja

 U ovu visoku školu (kao i u ostatak privatnih) sigurno ne bi upao bez plaćanja, čak i da si u srednjoj učio i više nego što treba.
Privatna škola = plaćanje
Ovdje je pozitivno što barem imaju prijemni (za razliku od mnoštva drugih privatnih gdje je bitna samo pinka).
E sad, mislim da bi bilo korisno čuti koju od mfrankovića. On je "Algebrin čovjek" pa pretpostavljam da zna bar otprilike vrednovati ovu školu.
 
mfrankovicu može li kakav savjet, komentar, kritika, pohvala....?
I pitanje (ako netko možda zna odgovor): da li na onaj kredit koji nude za to školovanje u zagrebačkoj banci mogu dobiti i izvanredni studenti?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo

Skola je kombinacija klasicnih predmeta i industrijskih certifikata (Cisco, Linux, Microsoft). Sto se tice cijene, to odlucuje netko drugi ali se meni ipak cini OK. Ovo za izvaredne studente treba pitati ljude zaduzene za upise u skolu. I sto to znaci "Algebrin čovjek"? ;) Pa ja radim u Algebri. :)

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
15 godina
neaktivan
offline
Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo

Hvala mfrankovicu na informacijama.

 

("Algebrin čovjek" znači upravo to: čovjek koji radi u Algebri.

S obzirom da sam čitala o tome da predaješ tamo, vjerojatno su navodnici tu ipak višak ;)

 

 

Edit: dodatak - ukoliko još nekoga zanima, kredit se odobrava i izvanrednim studentima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2008 5:58 (elephant).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo
Father_Dougal kaže...
Je, identičan... osim što "besplatno" polažeš gomilu industrijskih certifikata. MCSA, MCSE, CCNA i još gomilu toga.
 
Je, baš besplatno, ako je godina 31000, a na državnim faksevima oko 7 do 8 tisuc, pa ti izračunaj koliko možeš cerftifikata položiti do 31 000. I još su cerftifikati (CISCO provjeren, a vjerojatno i drugi) jeftiniji dok si student i do 50%.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo

Sve to stoji i svatko je pomalo u pravu.

 

Ipak, u toj visokoj školi za taj novac (31.000) dobivamo i znanje i literaturu potrebnu za polaganje certifikata.

S druge strane, ako odemo na tečaj za neki od njih opet ćemo morati dati otprilike sličan iznos 7,8 tisućica, pa još nekoliko puta toliko (ako smo ambiciozni).

S treće strane :), ako smo samouki, oko stotinjak dolara i nije puno za samo certificiranje, ali po meni tu postoji "kvaka" tipa kojekakvih dumpova pred kojima je lako popustiti  (ipak smo svi ljudi) kako bismo ubrzali dobivanje certifikata.

Na taj način preskačemo ono bitno: znanje.

S četvrte strane :) :) , uz testiranje za certifikate u ovoj se školi ipak stječe i službeno zvanje inženjer primjenjenog računarstva, jer ipak treba uzeti u obzir da još uvijek puno firmi traži i formalno obrazovanje (ako ne za samo zapošljavanje, onda za veću plaću).

 

Sigurno postoji i peta strana :)) , kad se sjetim, javim. No, eto to je moje mišljenje.

 

14 godina
neaktivan
offline
Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo

Evo vec nekoliko puta sam preletio sve moguce forume i nigdje ne nalazim novije postove vezane uz ovu temu. Pa jel ima tko ikakvih novosti o tom studiju? Pa sta nema nikoga ko studira racunarstvo u algebri. Sad bi trebala zavrsavat prva godina a nigdje ni traga ni glasa o tome. Kako, sta, gdje?????? 

Pod ovim mislim na impresije samih studenata, znam sve o skoli sto sam na njihovim stranicama procitao, al me stvarno zanima misljenje nekog ko stvarno studira tamo??? Nitko??????

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo
daseparo kaže...
Father_Dougal kaže...
Je, identičan... osim što "besplatno" polažeš gomilu industrijskih certifikata. MCSA, MCSE, CCNA i još gomilu toga.
 
Je, baš besplatno, ako je godina 31000, a na državnim faksevima oko 7 do 8 tisuc, pa ti izračunaj koliko možeš cerftifikata položiti do 31 000. I još su cerftifikati (CISCO provjeren, a vjerojatno i drugi) jeftiniji dok si student i do 50%.
 nisi u pravu!
cijena studija je cca 25.000 - 30.000 kn po studentu jedino je stvar sto tebi dio para daje ministarstvo, a ti placas dio od cca 5.000 - 7.000 kn (kao izvanredni).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo
sasa kaže...
daseparo kaže...
Father_Dougal kaže...
Je, identičan... osim što "besplatno" polažeš gomilu industrijskih certifikata. MCSA, MCSE, CCNA i još gomilu toga.
 
Je, baš besplatno, ako je godina 31000, a na državnim faksevima oko 7 do 8 tisuc, pa ti izračunaj koliko možeš cerftifikata položiti do 31 000. I još su cerftifikati (CISCO provjeren, a vjerojatno i drugi) jeftiniji dok si student i do 50%.
 nisi u pravu!
cijena studija je cca 25.000 - 30.000 kn po studentu jedino je stvar sto tebi dio para daje ministarstvo, a ti placas dio od cca 5.000 - 7.000 kn (kao izvanredni).
 Ne nego ti nisi u pravu! Izvanredniu sami sebi sve placaju i nemaju uopce prava i prakticki nisu studenti!
Potpora drzave je za đake sa boljim prosjekom u obliku upisa bez plaćanja i djelomičnim plaćanjem + prava!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo

ajde, ono što mene zanima što osim upitne reklame znači ovaj dio "certificirano od FER-a"?

Igor
16 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo

valjda znaci to da je FER potvrdio program koji se provodi kao kvalitetan, a valjda su i predavaci provjereni. mozes na to gledat i na nacin da FER svojim imenom garantira da je to kvalitetan program.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku skolu za racunarstvo
Pogledajte koliko je kamata na tih 31k na godinu :)
Prevelika :)
Kvalitetan fax ali mislim da ispada jefitnije na tečjeve ići. Jedino što ovdje imate prava redovnih studenata. Za neke cert. mislim da niti ne treba upisivati tečaj, treba samo dobro znat engleski i zagrijati stolac!
15 godina
protjeran
offline
Algebra otvorila visoku školu za računarstvo

Definitivno preskupo. U cijenu su očito uračinati i industrijski certifikati, umjesto da imaš slobodu izbora da si biraš koje ćeš od njih pohađati tokom školovanja a koje ne, te time da se korigira i sama cijena školovanja. Ovako si gotovo prisiljen na sve njih ići kako ne bi "popušio" novce.

 

Također, s obzirom na razvoj IT tehnologije znanje prikupljeno tokom školovanja će polako postati zastarijelo i trebati će opet konstantno usavršavanje i ponovno upisivanje/polaganje/PLAĆANJE tečajeva i certifikata koji si ionako ovdje skupo platio, a tek si vjerovatno završio školovanje. Jednostavno neisplativo za 31000 po godini s obzirom na brzinu razvoja IT-a.

 

Usto, po meni je upitno koliko je to sve priznato I GDJE? Sve u svemu ako godina studija na nekom fakultetu košta oko ~7000kn onda je razlika između 21000 kn za cijeli trogodišnji studij i 31000 kn za godinu tj. 93000 kn za studij u Algebri jednostavno prevelika. Po meni je to sve samo mazanje očiju. Marketinški trik da se uz studij uvale i naplate industrijski certifikati.

 

Zato je po meni PUNO ISPLATIVIJE i SIGURNIJE upisati neki već priznatiji studij informatike ili računalstva na FER-u, TVZ-u ili FOI-u gdje ćeš puno jeftinije proći i gdje imaš izbora i mogućnost da se dalje usavršavaš i na MS, CISCO, LINUX i ostalim IT akademijama uz potpunu kontrolu i fleksibilnost svojih troškova, a ne da plaćam nešto što me eventualno niti ne zanima niti se time kanim baviti.

 

Ukratko, sva logika govori da cijena ovog studija nije razumna s obzirom na ono što nudi u odnosu na konkurenciju, i da imam punu kantu novaca i da eure koristim umjesto toalet papira opet ih ne bi tako potrošio. Ne sumnjam u kvalitetu predavanja/predavače i program, ali razlika između 21000  i 93000 je prevelika i neopravdana. Tko voli neka izvoli.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku školu za računarstvo
Tracer kaže...

Definitivno preskupo. U cijenu su očito uračinati i industrijski certifikati, umjesto da imaš slobodu izbora da si biraš koje ćeš od njih pohađati tokom školovanja a koje ne, te time da se korigira i sama cijena školovanja. Ovako si gotovo prisiljen na sve njih ići kako ne bi "popušio" novce.

 

Također, s obzirom na razvoj IT tehnologije znanje prikupljeno tokom školovanja će polako postati zastarijelo i trebati će opet konstantno usavršavanje i ponovno upisivanje/polaganje/PLAĆANJE tečajeva i certifikata koji si ionako ovdje skupo platio, a tek si vjerovatno završio školovanje. Jednostavno neisplativo za 31000 po godini s obzirom na brzinu razvoja IT-a.

 

Usto, po meni je upitno koliko je to sve priznato I GDJE? Sve u svemu ako godina studija na nekom fakultetu košta oko ~7000kn onda je razlika između 21000 kn za cijeli trogodišnji studij i 31000 kn za godinu tj. 93000 kn za studij u Algebri jednostavno prevelika. Po meni je to sve samo mazanje očiju. Marketinški trik da se uz studij uvale i naplate industrijski certifikati.

 

Zato je po meni PUNO ISPLATIVIJE i SIGURNIJE upisati neki već priznatiji studij informatike ili računalstva na FER-u, TVZ-u ili FOI-u gdje ćeš puno jeftinije proći i gdje imaš izbora i mogućnost da se dalje usavršavaš i na MS, CISCO, LINUX i ostalim IT akademijama uz potpunu kontrolu i fleksibilnost svojih troškova, a ne da plaćam nešto što me eventualno niti ne zanima niti se time kanim baviti.

 

Ukratko, sva logika govori da cijena ovog studija nije razumna s obzirom na ono što nudi u odnosu na konkurenciju, i da imam punu kantu novaca i da eure koristim umjesto toalet papira opet ih ne bi tako potrošio. Ne sumnjam u kvalitetu predavanja/predavače i program, ali razlika između 21000  i 93000 je prevelika i neopravdana. Tko voli neka izvoli.

tracer,

ovih 7.000 kn koje spominješ je na fakultetima koji se financiraju iz državnog proračuna!

pogledaj privatne visoke škole (najviše ih je iz područja ekonomije) -> svugdje je cijena cca 30.000 kn/godini.

a kod ovih državnih fakulteta ti platiš 7.000 kn, a ostalo nadoplati ministarstvo.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku školu za računarstvo
Još uvijek smatram da je to skupo i da je kamata prevelika, pre prevelika. Za obrazovanje, prevelika :))

Mislim da će se o ovoj temi moći kvalitetnije raspravljati kad čujemo komentare studenata.
16 godina
neaktivan
offline
Algebra otvorila visoku školu za računarstvo
Sasa nemas pojma! Znaci po tome bi EFZG dobio 13 000 X 30 000 = 390 000 000 kuna godisnje!!! :D Iznanredni placaju isto kao i redovni a oni nemaju nikakvu potporu drzave zato ne mozes izjednaciti privatni faks i "obicni"! Drzava subvencionira onima koji upadnu bez placanja ili linearno placanje! Ostali placaju PUNU cijenu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku školu za računarstvo

Molim da pogledate cijene drugih privatnih veleučilišta, pa se onda može diskutirati o tom aspektu cijele priče.

 

U Americi odavno postoje privatni fakulteti, i oni se masno plaćaju, međutim za tu cijenu nude ipak nešto više od državnih fakulteta. Kod nas je to još u povojima i prije ili kasnije će doći na istu razinu. Postoje 100 tine razloga zašto su privatne škole skuplje od državnih.

 

Nijedno veleučulište, pa tako ni Algebrino Računarstvo nije samo skup certifikata. Ipak se dobije formalno obrazovanje, priznato u Hrvatskoj, a pošto ide po Bolonjskom procesu, i u cijeloj Europi.

 

Da, IT je dinamičan sektor, stalno se treba educirati i učiti nove stvari, ali ne zavaravajte se, kada neko završi ekonomski fakultet, isto tako mora i dalje učiti i educirati se. Računovodstvo je najbolji primjer za to.

 

Stoga, netko će ići na privatni a netko na državni fakultet. Uvijek postoji izbor.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
16 godina
neaktivan
offline
Algebra otvorila visoku školu za računarstvo

Frankovicu jesi ti isao na privatni fakultet?

 

EDIT: Gospodine Frankovic

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2009 15:00 (Luka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku školu za računarstvo
Luka kaže...

Frankovicu jesi ti isao na privatni fakultet?

 

Kada sam ja išao na fakultet, mislim da nije postojao nijedan privatni. :) Da sam onda znao što znam sada, vrlo vjerovatno ne bi završio ekonomiju, već bi išao na neki fakultet koji će me usko specijalizirati za željeno zanimanje. PMF, FER, FOI i slični, nisu takvi fakulteti.

 

Da li se mi gospodine Luka znamo kada me tako srdačno oslovljavate?

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2009 14:44 (mfrankovic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku školu za računarstvo
mfrankovic kaže...

Da li se mi gospodine Luka znamo kada me tako srdačno oslovljavate?

Pa naravno da se znamo, preko foruma! :D

 

Ja sve na forumu dozivljavam kao prijatelje, ravnima meni!

Takvo okruzenje je ugodnije i komunikacija je bolja, otvorenija i te stvari cijenim kod foruma!

Zato sve oslovljavam na "ti" i isto ocekujem od njih!

 

...Zaboravih da tu ima i gospode kojima takav nacin smeta ili vrijeda posto ipak imaju mg.sc. ispred imena ili neki polozaj pa ako si "ti" medu njima, ispravit cu ja onaj post! ;D

Ali ako je to stvar, mozda si profulao forum jer ovdje smo svi jednaki, nema ovdje profesor-ucenik, bogatas-siromah, svi smo jednaki!

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2009 14:59 (Luka).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku školu za računarstvo
Luka kaže...

Ali ako je to stvar, mozda si profulao forum jer ovdje smo svi jednaki, nema ovdje profesor-ucenik, bogatas-siromah, svi smo jednaki!

Pa mislim da nismo svi jednaki. Po znanju i iskustvu svakako nismo. Zato i jesmo tu. Da jedni od drugih učimo. Jer kad bi svi bili po svemu jednaki onda ovo ne bi imali nikakvog smisla. Ne, ja nisam jedan od onih koji treba titulirati.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
15 godina
offline
Algebra otvorila visoku školu za računarstvo

Evo da osvjezim malo ovu temu (mislio sam otvoriti novu ali sam naso da vec postoji), zanima me sta je po vasem misljenju bolji smjer na ovom fakultetu?

Imaju sistemsko i programsko inženjerstvo, i jedan i drugi imaju svojih pluseva i minusa, pa me zanima vase misljenje.

Chuck Norris twita na facebook_u xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Algebra otvorila visoku školu za računarstvo

Pozdrav svima,

Imam 4 banke i mada sam studirao na 3 faksa, ni jedan nisam završio. Pa me sad pod stare dane puko entuzijazam da upišem i završim neki faks računarstva, s obzirom da već 10 godina radim u IT sektoru, a htio bih napredovati, ali bez diplome ne ide. S obzirom da ne mogu ići na FER, FOI, TVZ (što zbog nemogućnosti redovnog studiranja, što zbog državne mature...) izbor mi je ograničen na ovu šačicu privatnih fakseva kod nas. I nekako mi se po kriteriju najbolje vrijednosti na uloženi novac Visoka škola primjenjenog računarstva čini najbolji izbor. Ali opet, to je po čitanju informacija na njihovom webu, što ne možeš uzeti zdravo za gotovo. A neovisnih informacija nema, ili ih nisam uspio pronaći. Također, volio bih čuti od studenata, iz prve ruke, kako su zadovoljni sa školom. Ali od njih ni traga ni glasa. Probao sam ih pronaći na njihovom forumu, pošalje te da se registriraš, pa ti na sljedećoj strani veli da registracija trenutno nije moguća. Škola je preskupa da bih je upisao samo po onome što piše na njihovom službenom webu. A feedbacka niotkuda... Imam povjerenja u Algebru, slušao sam i polagao neke certifikate preko njih i stvarno su dobri u tome što rade, ali, ipak, ovdje se radi o cca. 100,000kn za cijelo školovanje koje neću baš iskeširat samo tako.

Imate li neki prijedlog gdje bih onda mogao studirati, ako se ovo ispostavi da i nije baš najbolje rješenje? Ima li uopće alternative? Foi je u Varaždinu pa mi nije baš zgodno jer živim i radim u zg, TVZ od ove godine ima državnu maturu kao uvjet (što nije fer prema starijoj ekipi, ali to je već druga tema), čuo sam da postoji još škola kao što je Algebrina, ali na netu ne mogu pronaći niti jednu od njih... uglavnom, molim za pomoć.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Algebra otvorila visoku školu za računarstvo
sokre70 kaže...

Imate li neki prijedlog gdje bih onda mogao studirati, ako se ovo ispostavi da i nije baš najbolje rješenje? Ima li uopće alternative? Foi je u Varaždinu pa mi nije baš zgodno jer živim i radim u zg, TVZ od ove godine ima državnu maturu kao uvjet (što nije fer prema starijoj ekipi, ali to je već druga tema), čuo sam da postoji još škola kao što je Algebrina, ali na netu ne mogu pronaći niti jednu od njih... uglavnom, molim za pomoć.

http://www.vvg.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=40&tstyle=style4&Itemid=28&lang=hr

 

Nemam iskustva iz prve ruke.

14 godina
offline
RE: Algebra otvorila visoku školu za računarstvo
rooswelt1991 kaže...

Evo da osvjezim malo ovu temu (mislio sam otvoriti novu ali sam naso da vec postoji), zanima me sta je po vasem misljenju bolji smjer na ovom fakultetu?

Imaju sistemsko i programsko inženjerstvo, i jedan i drugi imaju svojih pluseva i minusa, pa me zanima vase misljenje.

A koji su to plusevi i minusi ? Koji smjer tebe zanima?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice