Huawei P40

poruka: 1.086
|
čitano: 396.171
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Huawei P40
karlanal kaže...

Mobitel je prodan, doslovce minutu nakon što sam ga stavio u oglas.
Sad čekanje na mate 40pro pa ako mi ne bude po volji uzimam sonya xperiu jendva

izgleda da su napokon složili koliko toliko konkurentan telefon 

posljednji mohikanac, osim jabuke nema više ništa da valja a ima ravni ekran

 Za koliko para si ga prodao? 

12 godina
offline
Huawei P40

Došao novi update 131...dosta poboljšanja ima jer su 3 kineska ažurirana složili u 1 globalni.

 

Koliko sam čitao da su slike u noćnim uvjetima poboljšali... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P40
zvonac kaže...
karlanal kaže...

Mobitel je prodan, doslovce minutu nakon što sam ga stavio u oglas.
Sad čekanje na mate 40pro pa ako mi ne bude po volji uzimam sonya xperiu jendva

izgleda da su napokon složili koliko toliko konkurentan telefon 

posljednji mohikanac, osim jabuke nema više ništa da valja a ima ravni ekran

 Ček, ti si ga prodao isključivo radi onog zakrivljenog zaslona, tj nehotično si stiskao po njemu? I tu ti je puknuo film.. Ili ima još nešto a da nam nisi rekao

 

 

 

 da, isključivo radi ekrana, da tu mi je pukao film

svaki dan po 10-15 poziva, e zvao si me šta se desilo a meni upitnik poviše glave i to mi ide na neku stvar i eto možda nekome čudno ali takav sam

moram bit čudak kad sam dosad bio na HTC-u i sad se opet vratio na njega, zamisli to i sretan sam mada mi fali baterija onakva

R36 kaže...

 Za koliko para si ga prodao? 

 za 4400 glat isti momenat kad sam objavio na face

iPhone is a smartphone for dumb people
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 5:52 (karlanal).
16 godina
offline
Re: Huawei P40
karlanal kaže...

 

 

 

 

 da, isključivo radi ekrana, da tu mi je pukao film

svaki dan po 10-15 poziva, e zvao si me šta se desilo a meni upitnik poviše glave i to mi ide na neku stvar i eto možda nekome čudno ali takav sam

moram bit čudak kad sam dosad bio na HTC-u i sad se opet vratio na njega, zamisli to i sretan sam mada mi fali baterija onakva

 Čudno, pa nisam našao da se neko žali na to, do te mjere da čovjeka natjera da proda mob.

10 godina
neaktivan
offline
Huawei P40
Je li kod nas dostupan P40 pro u plavoj boji? Jer vidim da na našoj sluzbenoj stranici huaweija su dostupne samo tri boje: crna, bijela i siva. Isto tako i kod nasih operatera..

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Huawei P40

Pozdrav!

Imam Huawei P10 pa gledam da bi uzeo P40.

Pitanje u vezi ove akcije sto se se dobije watch gt2e,dali bez obzira gdje se uredaj kupio huawei daje sat?

Zato sto vidim da se popunjava neki obrazac uz presliku racuna i onda huawei salje sat na adresu.

Pitam konkretno iz razloga sto je na mobileshop P40 4388 kn uz uvjet da se dobije sat to je dobra cijena.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
vlatko kaže...

Pozdrav!

Imam Huawei P10 pa gledam da bi uzeo P40.

Pitanje u vezi ove akcije sto se se dobije watch gt2e,dali bez obzira gdje se uredaj kupio huawei daje sat?

Zato sto vidim da se popunjava neki obrazac uz presliku racuna i onda huawei salje sat na adresu.

Pitam konkretno iz razloga sto je na mobileshop P40 4388 kn uz uvjet da se dobije sat to je dobra cijena.

 Koliko ja znam sat se odmah dobije s mobom. Nema nikakvog naknadnog slanja.

 

Mislim da ti to za mobileshop ne vrijedi jer nisu ovlašteni Huawei partner.

 

Vidi na ekupi, elipso, smarston, mobis.

16 godina
neaktivan
offline
Huawei P40

Još me jedna stvar zanima u vezi P40, radi se naravno o GMS, dali nakon instalacije istog servisa sve nomralno funkcionira?

To mi je bitna stvar iz razloga što bi mi koristio kao privatni i službeni mobitel i ne moram puno objašnjavat zašto mi treba Google.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
vlatko kaže...

Još me jedna stvar zanima u vezi P40, radi se naravno o GMS, dali nakon instalacije istog servisa sve nomralno funkcionira?

To mi je bitna stvar iz razloga što bi mi koristio kao privatni i službeni mobitel i ne moram puno objašnjavat zašto mi treba Google.

 Radi bez greške...ja GMS imam instaliran na mobu 3mj.

12 godina
offline
Huawei P40

Nakon skoro 3mj druženja da napravim mali rezime P40 Pro.

 

GMS nije nikakav problem jer ga se da instalirat, tako da oko toga nemam što filozofirat. Radi mi sve bitno - Google fotogradije, Gmail, Google Kepp....bez obzira što imam zamjenu kao Huawei Cloud, Huawei napomene. Koristim i jedno i drugo.

Mob je brz i fluidan kao prvog dana. Nemam tu nikakvih zamjerki. Nemam problema s slučajnim dodirima kao karlanal.

 

Zadnji software 131 je ispolirao kameru. Dodan je macromode za snimanje scena izbliza. Također su poboljšani noćni uvjeti kao i video stablizicija. Meni je kamera bez greške tako da slobodno mogu reći da je ovo moj prvi mob koji ima prednju i zadnju kameru bez mane.

 

Također koristim 3D otključavanje koje radi bez greše. Doslovno senzor otiska prsta ne koristim. 

 

Na njemu zadnjih 2-3 tjedna imam dual sim i što je fascinantno ne vidim razliku u potrošnji baterije. Traje mi isto kao da koristim jednu karticu.

 

Oko baterije se puno ne zamaram jer ima brzo punjenje., ali Sot-a imam negdje 6h-7h - dual sim. U svakom slučaju mob izdrži bez problema cijeli dan ma šta god radili na njemu.

 

Pošto uvijek govorim da mi je kamera najbitnija, mislim imat P40 Pro neko duže vrijeme., jer ne vidim ni jedan razlog zašto bi ga promjenio.

 

 

 

 

 
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Huawei P40
R36 kaže...

Nakon skoro 3mj druženja da napravim mali rezime P40 Pro.

 

GMS nije nikakav problem jer ga se da instalirat, tako da oko toga nemam što filozofirat. Radi mi sve bitno - Google fotogradije, Gmail, Google Kepp....bez obzira što imam zamjenu kao Huawei Cloud, Huawei napomene. Koristim i jedno i drugo.

Mob je brz i fluidan kao prvog dana. Nemam tu nikakvih zamjerki. Nemam problema s slučajnim dodirima kao karlanal.

 

Zadnji software 131 je ispolirao kameru. Dodan je macromode za snimanje scena izbliza. Također su poboljšani noćni uvjeti kao i video stablizicija. Meni je kamera bez greške tako da slobodno mogu reći da je ovo moj prvi mob koji ima prednju i zadnju kameru bez mane.

 

Također koristim 3D otključavanje koje radi bez greše. Doslovno senzor otiska prsta ne koristim. 

 

Na njemu zadnjih 2-3 tjedna imam dual sim i što je fascinantno ne vidim razliku u potrošnji baterije. Traje mi isto kao da koristim jednu karticu.

 

Oko baterije se puno ne zamaram jer ima brzo punjenje., ali Sot-a imam negdje 6h-7h - dual sim. U svakom slučaju mob izdrži bez problema cijeli dan ma šta god radili na njemu.

 

Pošto uvijek govorim da mi je kamera najbitnija, mislim imat P40 Pro neko duže vrijeme., jer ne vidim ni jedan razlog zašto bi ga promjenio.

 

 

 

 

Rade bankovne aplikacije?

12 godina
offline
Re: Huawei P40
love2ml86 kaže...
R36 kaže...

Nakon skoro 3mj druženja da napravim mali rezime P40 Pro.

 

GMS nije nikakav problem jer ga se da instalirat, tako da oko toga nemam što filozofirat. Radi mi sve bitno - Google fotogradije, Gmail, Google Kepp....bez obzira što imam zamjenu kao Huawei Cloud, Huawei napomene. Koristim i jedno i drugo.

Mob je brz i fluidan kao prvog dana. Nemam tu nikakvih zamjerki. Nemam problema s slučajnim dodirima kao karlanal.

 

Zadnji software 131 je ispolirao kameru. Dodan je macromode za snimanje scena izbliza. Također su poboljšani noćni uvjeti kao i video stablizicija. Meni je kamera bez greške tako da slobodno mogu reći da je ovo moj prvi mob koji ima prednju i zadnju kameru bez mane.

 

Također koristim 3D otključavanje koje radi bez greše. Doslovno senzor otiska prsta ne koristim. 

 

Na njemu zadnjih 2-3 tjedna imam dual sim i što je fascinantno ne vidim razliku u potrošnji baterije. Traje mi isto kao da koristim jednu karticu.

 

Oko baterije se puno ne zamaram jer ima brzo punjenje., ali Sot-a imam negdje 6h-7h - dual sim. U svakom slučaju mob izdrži bez problema cijeli dan ma šta god radili na njemu.

 

Pošto uvijek govorim da mi je kamera najbitnija, mislim imat P40 Pro neko duže vrijeme., jer ne vidim ni jedan razlog zašto bi ga promjenio.

 

 

 

 

Rade bankovne aplikacije?

Rade i bez GMS-a.

 

Sve veće banke imaju svoje aplikacije na Huawei storeu. 

6 godina
offline
Re: Huawei P40
R36 kaže...
love2ml86 kaže...
R36 kaže...

Nakon skoro 3mj druženja da napravim mali rezime P40 Pro.

 

GMS nije nikakav problem jer ga se da instalirat, tako da oko toga nemam što filozofirat. Radi mi sve bitno - Google fotogradije, Gmail, Google Kepp....bez obzira što imam zamjenu kao Huawei Cloud, Huawei napomene. Koristim i jedno i drugo.

Mob je brz i fluidan kao prvog dana. Nemam tu nikakvih zamjerki. Nemam problema s slučajnim dodirima kao karlanal.

 

Zadnji software 131 je ispolirao kameru. Dodan je macromode za snimanje scena izbliza. Također su poboljšani noćni uvjeti kao i video stablizicija. Meni je kamera bez greške tako da slobodno mogu reći da je ovo moj prvi mob koji ima prednju i zadnju kameru bez mane.

 

Također koristim 3D otključavanje koje radi bez greše. Doslovno senzor otiska prsta ne koristim. 

 

Na njemu zadnjih 2-3 tjedna imam dual sim i što je fascinantno ne vidim razliku u potrošnji baterije. Traje mi isto kao da koristim jednu karticu.

 

Oko baterije se puno ne zamaram jer ima brzo punjenje., ali Sot-a imam negdje 6h-7h - dual sim. U svakom slučaju mob izdrži bez problema cijeli dan ma šta god radili na njemu.

 

Pošto uvijek govorim da mi je kamera najbitnija, mislim imat P40 Pro neko duže vrijeme., jer ne vidim ni jedan razlog zašto bi ga promjenio.

 

 

 

 

Rade bankovne aplikacije?

Rade i bez GMS-a.

 

Sve veće banke imaju svoje aplikacije na Huawei storeu. 

Onda mi nisu jasni recenzenti koji su govorili da neke aplikacije ne rade zbog security licence (ili tako nešto - govorim iz sjećanja).

12 godina
offline
Re: Huawei P40
love2ml86 kaže...
R36 kaže...
love2ml86 kaže...
R36 kaže...

Nakon skoro 3mj druženja da napravim mali rezime P40 Pro.

 

GMS nije nikakav problem jer ga se da instalirat, tako da oko toga nemam što filozofirat. Radi mi sve bitno - Google fotogradije, Gmail, Google Kepp....bez obzira što imam zamjenu kao Huawei Cloud, Huawei napomene. Koristim i jedno i drugo.

Mob je brz i fluidan kao prvog dana. Nemam tu nikakvih zamjerki. Nemam problema s slučajnim dodirima kao karlanal.

 

Zadnji software 131 je ispolirao kameru. Dodan je macromode za snimanje scena izbliza. Također su poboljšani noćni uvjeti kao i video stablizicija. Meni je kamera bez greške tako da slobodno mogu reći da je ovo moj prvi mob koji ima prednju i zadnju kameru bez mane.

 

Također koristim 3D otključavanje koje radi bez greše. Doslovno senzor otiska prsta ne koristim. 

 

Na njemu zadnjih 2-3 tjedna imam dual sim i što je fascinantno ne vidim razliku u potrošnji baterije. Traje mi isto kao da koristim jednu karticu.

 

Oko baterije se puno ne zamaram jer ima brzo punjenje., ali Sot-a imam negdje 6h-7h - dual sim. U svakom slučaju mob izdrži bez problema cijeli dan ma šta god radili na njemu.

 

Pošto uvijek govorim da mi je kamera najbitnija, mislim imat P40 Pro neko duže vrijeme., jer ne vidim ni jedan razlog zašto bi ga promjenio.

 

 

 

 

Rade bankovne aplikacije?

Rade i bez GMS-a.

 

Sve veće banke imaju svoje aplikacije na Huawei storeu. 

Onda mi nisu jasni recenzenti koji su govorili da neke aplikacije ne rade zbog security licence (ili tako nešto - govorim iz sjećanja).

To je bilo prije 3mj...

 

Sve aplikacije koje su u Huawei storeu rade...kao što meni rade i ostale aplikacije jer imam GMS. 

 

Šta nije radilo zbog tog security licence je meni : Hak i T mobilne aplikacija. 

Tmobole je došao u Huawei store pa sad radi najnormalnije, a Hak ja imam preko GMS-a., a tako i onako ga možeš vidjet normalno preko pretraživača. 

 

Od banaka na Huawei storeu imaš : PBZ, ZABA, Erste, OTP, RBA. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 20:49 (R36).
6 godina
offline
Huawei P40

Ajde super, ako Huawei riješi sve i bude reklo bi se konkurent u svemu Googleu onda je to super vidjet, da mi Pixel košta još manje 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P40
Vjerojatno govore o Google pay, jer to ne prolazi nikak, bez obzira na ovo side loadanje GMS-a.
12 godina
offline
Re: Huawei P40
HAL kaže...
Vjerojatno govore o Google pay, jer to ne prolazi nikak, bez obzira na ovo side loadanje GMS-a.

 To nisam probao jer nisam u PBZ-u., mislim da od HR banaka ima to samo PBZ.

10 godina
offline
Huawei P40

Google Pay mi je u TOP tri najkoristenije radnje na mobitelu, bez toga mi ne dolazi u obzir niti jedan mob bez toga. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
ocean77 kaže...

Google Pay mi je u TOP tri najkoristenije radnje na mobitelu, bez toga mi ne dolazi u obzir niti jedan mob bez toga. 

Eto ti si jedan od onih koji neće kupit mob.

 

Meni je kamera najbitnija, pa ja prema tome tražim mobitele...

16 godina
offline
Re: Huawei P40
Otvoriš badava revolut, prebaciš lovu na njega bez greške i onda vežeš revolut na Google Pay.

Novčanik skoro da više ni ne nosim, sve na Google Pay, a Revolut mi je apsolutno zakon, jer mi je najlakše pratiti troškove i štediti u njegov vault.
12 godina
offline
Re: Huawei P40
HAL kaže...
Otvoriš badava revolut, prebaciš lovu na njega bez greške i onda vežeš revolut na Google Pay.

Novčanik skoro da više ni ne nosim, sve na Google Pay, a Revolut mi je apsolutno zakon, jer mi je najlakše pratiti troškove i štediti u njegov vault.

Već sam pričao o Revolut i blokadi love na njemu...al to nije tema.

 

Dovoljno bi meni bio i PBZ... Ima žena na Iphoneu i njoj je to odlična stvar.

16 godina
offline
Re: Huawei P40
Imam i PBZ, tak da :)
10 godina
offline
Re: Huawei P40
R36 kaže...

 

Meni je kamera najbitnija, pa ja prema tome tražim mobitele...

 

 

Ja ga nebi ni zbog kamere.

 

Da gledam P40 seriju isao bi iskljucivo na P40 PRO+ zbog raspona fokala kamere koji su na njemu dobro pogodjeni...iako bi volio da je ultrawide malo šira, a glavna malo uza (umjesto 23mm da je cca 26-28mm)

Nekome tko na kameru gleda kao iPhone user to ce biti zanemarivo, ali meni su dobro odmjerene fokale kljuc dobre kamere kao i kvalitetan senzor i optika.

Ideal bi mi bio npr 26mm glavna, 50mm, zatim cca 90mm portretna i ajde mozda ta 125mm za neku zezanciju.

Na obicnom P40 PRO imas samo tu od 23mm (mrvicu presiroka) i 125mm koja je turbo preuska za nesto korsno s njom...osim ako nisi neki STALKER.

Ovaj vikend sam bio u Sloveniji (obiteljski izlet po Julijskim alpama) i bas sam cesto mislio kako bi mi P30 PRO koji sam imao prije (isto vrijedi i za P40 PRO obicni) bio cesto neupotrebljiv jer sam i sa 80mm od Mate 20 PRO malo-malo morao napraviti koji korak unatrag da si prosirim kadar...125mm je jednostavno preusko za nesto korisno...osim ako netko pod korisno ne smatra fotkanje brodova na pucini ili ptice u daljini.

 

Mate 20 PRO ipak ima neusporedivo bolje fokale (gore navedeni razlozi) i ove godine pikiram Mi10 PRO koji mu je ipak dosta slican po fokalama i opcenito ima bolji set kamera od obicnog P40 PRO.

12 godina
offline
Re: Huawei P40
ocean77 kaže...
R36 kaže...

 

Meni je kamera najbitnija, pa ja prema tome tražim mobitele...

 

 

Ja ga nebi ni zbog kamere.

 

Da gledam P40 seriju isao bi iskljucivo na P40 PRO+ zbog raspona fokala kamere koji su na njemu dobro pogodjeni...iako bi volio da je ultrawide malo šira, a glavna malo uza (umjesto 23mm da je cca 26-28mm)

Nekome tko na kameru gleda kao iPhone user to ce biti zanemarivo, ali meni su dobro odmjerene fokale kljuc dobre kamere kao i kvalitetan senzor i optika.

Ideal bi mi bio npr 26mm glavna, 50mm, zatim cca 90mm portretna i ajde mozda ta 125mm za neku zezanciju.

Na obicnom P40 PRO imas samo tu od 23mm (mrvicu presiroka) i 125mm koja je turbo preuska za nesto korsno s njom...osim ako nisi neki STALKER.

Ovaj vikend sam bio u Sloveniji (obiteljski izlet po Julijskim alpama) i bas sam cesto mislio kako bi mi P30 PRO koji sam imao prije (isto vrijedi i za P40 PRO obicni) bio cesto neupotrebljiv jer sam i sa 80mm od Mate 20 PRO malo-malo morao napraviti koji korak unatrag da si prosirim kadar...125mm je jednostavno preusko za nesto korisno...osim ako netko pod korisno ne smatra fotkanje brodova na pucini ili ptice u daljini.

 

Mate 20 PRO ipak ima neusporedivo bolje fokale (gore navedeni razlozi) i ove godine pikiram Mi10 PRO koji mu je ipak dosta slican po fokalama i opcenito ima bolji set kamera od obicnog P40 PRO.

Ponavljaš jedno te isto...tako da mi se neda citat te litanije. 

 

Problem je kod tebe što mobitele gledaš isključivo po svojim preferncijama i onda to pokušavas prezentirati kao opću istinu.

Nađeš te fokale koji tebi odgovaraju i filozofiras po tome do iznemoglosti.

 

Tako ja mogu drvit po auto fokusu (Octa PD) i reci da ćeš jedino na P40 Pro dobit uvijek odličnu sliku bez obzira na bilo kakve pokrete ili uvjete...al nema smisla.

10 godina
offline
Re: Huawei P40
R36 kaže...

Ponavljaš jedno te isto...tako da mi se neda citat te litanije. 

 

Problem je kod tebe što mobitele gledaš isključivo po svojim preferncijama i onda to pokušavas prezentirati kao opću istinu.

Nađeš te fokale koji tebi odgovaraju i filozofiras po tome do iznemoglosti.

 

Tako ja mogu drvit po auto fokusu (Octa PD) i reci da ćeš jedino na P40 Pro dobit uvijek odličnu sliku bez obzira na bilo kakve pokrete ili uvjete...al nema smisla.

 

 

 

Referirao sam se na ovu tvoju izjavu koju ponavljas konstantno vezano za kameru.

 

Ponavljam to jer prosjecan korisnik nasjeda na marketing u kojemu mu reklama kaze da taj mobitel ima 5X "zoom" i bez nekih osnova i predznanja njemu ce to biti nesto nenadmasno.

Ovdje ljudima "plasticno" kroz primjere pokusavam docarati ono sto im na reklami nece reci.

Zao mi je da je to tebi drvljenje.

Tko zeli dobiti malo siru sliku moj post sasvim sigurno nece tako dozivjeti...na njega ce se naljepiti samo neki fanboy.

 

Fala bogu pa nisam fanboy niti jedne marke.

 

Trenutno imam Huawei sa kojim sam prezadovoljan.

Imao bi i Xiaomi Mi10 PRO da je dostupan kod nas...ne robujem markama vec gledam iskljucivo sadrzaj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2020 19:48 (ocean77).
12 godina
offline
Re: Huawei P40
ocean77 kaže...
R36 kaže...

Ponavljaš jedno te isto...tako da mi se neda citat te litanije. 

 

Problem je kod tebe što mobitele gledaš isključivo po svojim preferncijama i onda to pokušavas prezentirati kao opću istinu.

Nađeš te fokale koji tebi odgovaraju i filozofiras po tome do iznemoglosti.

 

Tako ja mogu drvit po auto fokusu (Octa PD) i reci da ćeš jedino na P40 Pro dobit uvijek odličnu sliku bez obzira na bilo kakve pokrete ili uvjete...al nema smisla.

 

 

 

Referirao sam se na ovu tvoju izjavu koju ponavljas konstantno vezano za kameru.

 

Ponavljam to jer prosjecan korisnik nasjeda na marketing u kojemu mu reklama kaze da taj mobitel ima 5X "zoom" i bez nekih osnova i predznanja njemu ce to biti nesto nenadmasno.

Ovdje ljudima "plasticno" kroz primjere pokusavam docarati ono sto im na reklami nece reci.

Zao mi je da je to tebi drvljenje.

Tko zeli dobiti malo siru sliku moj post sasvim sigurno nece tako dozivjeti...na njega ce se naljepiti samo neki fanboy.

 

Fala bogu pa nisam fanboy niti jedne marke.

 

Trenutno imam Huawei sa kojim sam prezadovoljan.

Imao bi i Xiaomi Mi10 PRO da je dostupan kod nas...ne robujem markama vec gledam iskljucivo sadrzaj.

Sorry od kad je zabranjeno reći svoje osobno mišljenje na forumu : Da je to najbolja kamera koju sam do sad imao  - P40 Pro.

 

Šta je teško shvatit da mene osobno ništa ispod 5x ne zanima (to sam rekao na temi i o P30 Pro kad sam ga imao...da ću samo ubuduće kupovat mobitele 5x ili iznad). Ili koristim glavnu kameru ili 5x. Meni je i jedno i drugo upotrebljivo. Pokazao sam primjere 5x u ZOO.

Imao sam mobitele s 2x i 3x zoom, nije da nisam imao...

 

Na kraju krajeva večinu vremena koristim glavnu kameru na P40 Pro, kao i širokokutnu za video snimanje.  Cijeli setup glavne kamere na P40 Pro je koplje iznad ostalih. Jednostavno nema više mrlja na slici zato jer se netko pomaknuo. Ne zanima me da li je jutro, popodne,veče, mrkli mrak - slika uvijek ispadne odlično. Nemam problema s kadrovima u pokretu, statičnim, ili da li se ja krečem pa slikam iz ruke - auto fokus je čudo. Slika je jednostavno čista. Prednja kamera koja imao AF, TOF 3D....da dalje ne nabrajam.

A kad koristim zoom...korisitm jer mi treba 5x ili iznad a ne 2x i slično.

 

Video snimanje 4K60 fps na prednjoj i na zadnjoj koji ni jedan prošli Huawei nema..., + ja samo snimam ovom cinema širokokutnom kamerom. Meni je odlična u 4K 60fps.

 

Nema toga gcama kojeg možeš instalirat i koji ti takve stvari može popravit - pogotovo AF...

 

Nema to veze s fanboyom jer imao sam masu mobitela različitih proizvođača..., pa da ima Samsung takvu kameru ja bi ga prvi kupio. Na kraju krajeva nebi bi imao potrebe instalirat GMS.

 

Ne tražim da se bilo tko složi s mnom, to mi je nebitno..., na kraju krajeva svatko kupuje mobitel prema svojim potrebama.

 

Pišem ovo radi ekipe koju zanima kompletno zaokružena prednja i zadnja kamera, koja radi odlično na auto postavkama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 9:13 (R36).
16 godina
offline
Huawei P40

Imam P30 i to mi je prvi Huawei, dosta sam zadovoljan s mobom, ali EMUI ima par smiješnih problema koje ne rješavaju godinama i radi kojih jednostavno ne želim dat pare huaweiu (baš me zanima jesu riješili na novoj verziji):

- ne možeš odvojeno smanjiti glasnoću notifikacija - volume notifikacija = volume zvona telefona, može li osnovniji fičur koji je trebao biti riješen 2010.?

- upravljanje gestama umjesto gumbima na dnu ekrana - super, naviknuo se na to, ALI kad tipkaš nešto jako često telefon shvati kao da si povuko od dolje i minimizirao app te označio koji bi bio recimo na glavnom ekranu ispod tipke koju si išo stisnut što rezultira time da kad tipkaš jako često te random izbaci iz appa

 

 

Welcome my son...
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 9:22 (zv'jer2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P40
zv'jer2 kaže...

Imam P30 i to mi je prvi Huawei, dosta sam zadovoljan s mobom, ali EMUI ima par smiješnih problema koje ne rješavaju godinama i radi kojih jednostavno ne želim dat pare huaweiu (baš me zanima jesu riješili na novoj verziji):

- ne možeš odvojeno smanjiti glasnoću notifikacija - volume notifikacija = volume zvona telefona, može li osnovniji fičur koji je trebao biti riješen 2010.?

- upravljanje gestama umjesto gumbima na dnu ekrana - super, naviknuo se na to, ALI kad tipkaš nešto jako često telefon shvati kao da si povuko od dolje i minimizirao app te označio koji bi bio recimo na glavnom ekranu ispod tipke koju si išo stisnut što rezultira time da kad tipkaš jako često te random izbaci iz appa

 

 

Notifikacije - meni ti je 95% vremena mob na vibraciji...jer mi je sat spojen na mob tako da mi sat vibrira kad me netko zove.

 

Na kraju krajeva i sad kad mi je zvono upaljeno, SMS i Whats app mi je na vibraciji. SMS dobije nikad pa ni tad, a Whats app mi je konstantno aktivan...tako da mi Whats app obavenzo mora biti na vibraciji ili skroz stišan.

 

Kad sam imao Samsung ili bilo koji drugi također mi je bilo sve na vibraciji - nekad zaboravim kako mi mob zvoni. Whats app mi je na vibraciji a pojedine grupe kompletno stišane..., jer to mi je nekako stvar kulture. Ne treba mi na poslu mob zvonit i vibrirat, da cijeli ured zna da meni mob zvoni. Doma mi je obavezno na vibraciji.

 

Upravljanje gestama - ne vraćam se više nikad na gumbe, a ja s tim nemam problema da me rendom izbaci iz app-a. Ne znam kako bi to uopće uspio napravit. Kad tipkaš slova pritiščeš ekran, a kad minimiziraš app onda povlačiš od dolje prema gore, tako da je doslovno tipkanjem teško minimizirat app. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 9:34 (R36).
10 godina
offline
Re: Huawei P40
zv'jer2 kaže...

Imam P30 i to mi je prvi Huawei, dosta sam zadovoljan s mobom, ali EMUI ima par smiješnih problema koje ne rješavaju godinama i radi kojih jednostavno ne želim dat pare huaweiu (baš me zanima jesu riješili na novoj verziji):

- ne možeš odvojeno smanjiti glasnoću notifikacija - volume notifikacija = volume zvona telefona, može li osnovniji fičur koji je trebao biti riješen 2010.?

- upravljanje gestama umjesto gumbima na dnu ekrana - super, naviknuo se na to, ALI kad tipkaš nešto jako često telefon shvati kao da si povuko od dolje i minimizirao app te označio koji bi bio recimo na glavnom ekranu ispod tipke koju si išo stisnut što rezultira time da kad tipkaš jako često te random izbaci iz appa

 

 

1. nisam još čuo da netko odvaja glasnoću notifikacije od glasnoće zvona.

2. kao i R36 nikakvih problema sa gestama, nikad se nebi više vratio na tipke

16 godina
offline
Re: Huawei P40
R36 kaže...
zv'jer2 kaže...

Imam P30 i to mi je prvi Huawei, dosta sam zadovoljan s mobom, ali EMUI ima par smiješnih problema koje ne rješavaju godinama i radi kojih jednostavno ne želim dat pare huaweiu (baš me zanima jesu riješili na novoj verziji):

- ne možeš odvojeno smanjiti glasnoću notifikacija - volume notifikacija = volume zvona telefona, može li osnovniji fičur koji je trebao biti riješen 2010.?

- upravljanje gestama umjesto gumbima na dnu ekrana - super, naviknuo se na to, ALI kad tipkaš nešto jako često telefon shvati kao da si povuko od dolje i minimizirao app te označio koji bi bio recimo na glavnom ekranu ispod tipke koju si išo stisnut što rezultira time da kad tipkaš jako često te random izbaci iz appa

 

 

Notifikacije - meni ti je 95% vremena mob na vibraciji...jer mi je sat spojen na mob tako da mi sat vibrira kad me netko zove.

 

Na kraju krajeva i sad kad mi je zvono upaljeno, SMS i Whats app mi je na vibraciji. SMS dobije nikad pa ni tad, a Whats app mi je konstantno aktivan...tako da mi Whats app obavenzo mora biti na vibraciji ili skroz stišan.

 

Kad sam imao Samsung ili bilo koji drugi također mi je bilo sve na vibraciji - nekad zaboravim kako mi mob zvoni. Whats app mi je na vibraciji a pojedine grupe kompletno stišane..., jer to mi je nekako stvar kulture. Ne treba mi na poslu mob zvonit i vibrirat, da cijeli ured zna da meni mob zvoni. Doma mi je obavezno na vibraciji.

 

Upravljanje gestama - ne vraćam se više nikad na gumbe, a ja s tim nemam problema da me rendom izbaci iz app-a. Ne znam kako bi to uopće uspio napravit. Kad tipkaš slova pritiščeš ekran, a kad minimiziraš app onda povlačiš od dolje prema gore, tako da je doslovno tipkanjem teško minimizirat app. 

 

 Nije poanta u tome kako si ti prilagodio sebi mob da ti ne smeta, poanta je u nedostatku osnovnog fičura za koji se ekipa žali već godinama na communityu koji valjda huawei vojska od 20k programera može napravit u 1 popodne i nisu ga još riješili, a vjerojatno niti neće.
Skroz sam se prebacio na notifikacije na "pametnoj" narukvici pa mi je mobitel permanentno stišan, al dok to nisam koristio bio sam frustriran jer sam na poslu npr. morao stišat mob skroz (i vibraciju čujem i smeta) i onda zbog toga nisam čuo neke bitne pozive.
Općenito sam zadovoljan mobom, ali ovako velik proizvođač mobitela koji se tuče flagshipima s konkurencijom da nema tako elementarne stvari riješene je apsurdno. Skup mobitel, fali mu fičur koji drugi imaju 10 godina i na najjeftinijem mobu.

Znam kako se koriste geste i super su inače, ali ovo ne "uspjevam" ja napraviti nego je bug koji je isto tako prijavljen i ne rješavaju ga. Ne mogu sad nać huawei community thread koji sam našao kad sam prvi put istraživao zašto se to događa, ali evo to je ovaj slučaj:
https://www.reddit.com/r/Huawei/comments/dlslo8/my_apps_keep_randomly_closing_while_im_typing/

Welcome my son...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice