Huawei P20/P20 PRO izdvojena tema

poruka: 684
|
čitano: 263.641
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Primijetio sam nesto slicno na Mate 10P, kada snima nocu onda se malo muci, tj, treba mu 0,5 sec da se fokusira kada se krece, kada se ne misces sve je super, ali kada hodas onda se muci ( auto mod ) tako je barem na snimci koju sam vidio! Nije nista strasno mozda sredi neki novi update, ako je do moba, sada je gore137 ako se ne varam! Mob je od brata! ✌😉
Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2018 20:16 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

Isplati se rootat samo radi preamp tweaka.

 

Radi preko tutoriala za Mate 10 Pro, +15dB na dongle output i na najjače zvuk je subjektivno 2-3x glasniji, bez distorzije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 10:56 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

Kojim programom staviti duljinu ekspozicije dulje od 30 sec? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
TTTT kaže...

Kojim programom staviti duljinu ekspozicije dulje od 30 sec? 

 pa imas po defaultu

13 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

Gdje? Meni je max 30 sec.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Može mi netko objasniti što znači "Sharpening the photo ... please steady device"?

Znači li to da ja moram mirno držati mobitel još pola sekunde - sekundu nakon što je slika uslikana?
I zašto se nekada prikaže, a nekada ne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 17:18 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
CroDexter kaže...

Može mi netko objasniti što znači "Sharpening the photo ... please steady device"?

Znači li to da ja moram mirno držati mobitel još pola sekunde - sekundu nakon što je slika uslikana?
I zašto se nekada prikaže, a nekada ne.

Neznam jer nemam P20 Pro, ali mislim da je to tako samo kada je Night Mode upaljen.

10 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Nakon 2 tjedna sa P20 PRO stekao sam vec neke utiske o mobu.

Nemam nekih zamjerki, ali nije bas sve ni savrseno.

Od negativnih stvari primjetio sam neke pomalo bizarne "probleme"...recimo spojim ga na neki drugi punjac koji nije njegov originalni i baterija se nekada puni, a nekada ne...stoji indikator na mjestu.

Probao sam sa dva punjaca i dva kablela i sa oba isto...spojim originalni i puni ekspresno...toliko brzo puni da da mislim da jos nisam imao mob koji se brze puni.

Drugi problem je nekompatibilnost sa nekim app koje sam godinama najnormalnije koristio...moguce da je do trenutne verzije same app sto ce nadogradnjom biti rijeseno, ali ostaje cinjenica da mi Quik app ne radi kako treba.

Sto se kamere tice generalno je odlicna, ali i kod nje ima nekih stvari koje zivciraju.

Recimo AI je super ideja i nekada me totalno iznenadi koliko dobro prepozna scenu i podesi parametre i kako fotke ispadnu, a nekada je to zivi uzas.

Srecom taj povremeni uzas je lako zaobici...AI na OFF, aktivirati 40MP, koristiti PRO mode, ukljuciti RAW...mana kod toga je sto nema zoom objektiva vec treba ici u postavke i ugasiti neke stvari...kada sam vec kod tele kamere ona je kao i prednja selfie kamera slabija tocka uredjaja.

Nekada imam dojam da je bolja opcija koristiti stalno 40MP pa po potrebi napraviti CROP dijela fotke nego koristiti zoom.

Ako se koristi za blize subjekte...npr. portret onda je OK i svidja mi se sto je u stanju napraviti prirodan bokeh sa plicim DOF-om, a to jos nisam vidio da je u stanju niti jedan drugi mob...ne svidja mi se kada se tele leca koristi za udaljenije stvari...vidi se da se radi o manjem senzoru uglavnom.

Ono sto mi se najvise svidja kod ovog moba je glavna kamera sa velikim senzorom i monokromatska kamera...monokromatska kamera je za mene otkrice jer se nisam nikada interesirao za BW fotografiju, ali sa ovim mobom sam poceo i to otkrivati...kvaliteta monokromatske kamere je vrhunska...nakon sto sam ju sada otkrio to bi mi bio deal breaker kod nekog drugog moba sto se kamere tice.

Video je opet prica za sebe...uglavnom ovaj mob u nekim stvarima briljira, a u nekima bas i ne tako da za kameru ni sam ne znam sto bih na kraju zakljucio...u jednom odredjenom modu je u stanju deklasirati bilo koju drugu kameru u nekom drugom mobu, a ako se samo malo poigra sa postavkama u stanju se pretvoriti u katastrofu.

Sada sam ju dovoljno upoznao pa izbjegavam njezine slabosti.

 

Sto se drugih stvari tice...dizajn mi je prekrasan, funkcionalnost vrhunska (pogotovo nacin otkljucavanja moba), baterija takodjer...mob koji je lako zavoljeti.

Unatoc svim manama i dalje bih ga odabrao prije nego Note 8 ili S9+.

 
2 0 hvala 3
13 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO
Šta ti 40MP daje bolju kvalitetu nego 10MP? Jer tih 10MP se uvelike preporuča da se koristi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Meni bi deal breaker bio da neke aplikacije koje godinama koristim ne rade dobro ili uopće ne rade. Jedan od razloga zašto su eksperimenti s iPhone bili neuspješni.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
zuper kaže...
Šta ti 40MP daje bolju kvalitetu nego 10MP? Jer tih 10MP se uvelike preporuča da se koristi...

 

Nisam ni sam jos nacisto sto je bolje, ali je cinjenica da se radi o vecoj rezoluciji i o vise detalja.

 

Sil kaže...
Meni bi deal breaker bio da neke aplikacije koje godinama koristim ne rade dobro ili uopće ne rade. Jedan od razloga zašto su eksperimenti s iPhone bili neuspješni.

 

Samsung mi je isto bio problematican jer mi nisu radile neke app...recimo Panasonic app kojom kontroliram m4/3 fotic ni dan danas ne radi na zeninom S7, a nije radio ni na na mojem S8+...kada sam presao na Xiaomi Mi Note 3 bez greske je radila kao i sa P20 PRO sada.

 

Sto se iPhonea tice on ima isto cijeli niz stvari koje mi na iOS-u ne odgovaraju, ali da...iPhone X bi volio imati i oprostio bih mu stosta. 

Jednostavno njegov problem je isti kao i Pixel-ov, a to je da ne vrijedi ni priblizno novce koje se za njih trazi...za iPhone X bi plafon dao 5000 Kn, a za Pixela 4500 Kn, a i to bi dobro razmislio obzirom na nemilosrdnu konkurenciju.

11 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Eh da iphone x mogu dobiti novi za 5000kn nebi ni citao ove teme i mozgao  sto da uzmem.  Al nazalost stvarno je preskup barem meni. Sorry na offtopicu

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
MARKOZD15 kaže...
CroDexter kaže...

Može mi netko objasniti što znači "Sharpening the photo ... please steady device"?

Znači li to da ja moram mirno držati mobitel još pola sekunde - sekundu nakon što je slika uslikana?
I zašto se nekada prikaže, a nekada ne.

Neznam jer nemam P20 Pro, ali mislim da je to tako samo kada je Night Mode upaljen.

 

Nije Night Mode i nije AI. Photo mode. Smiješna mi je ta poruka. Čak je i žalosno.

Čuješ klik i onda ti napiše da još malo držiš mobitel mirno.

14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...
zuper kaže...
Šta ti 40MP daje bolju kvalitetu nego 10MP? Jer tih 10MP se uvelike preporuča da se koristi...

 

Nisam ni sam jos nacisto sto je bolje, ali je cinjenica da se radi o vecoj rezoluciji i o vise detalja.

 

Sil kaže...
Meni bi deal breaker bio da neke aplikacije koje godinama koristim ne rade dobro ili uopće ne rade. Jedan od razloga zašto su eksperimenti s iPhone bili neuspješni.

 

Samsung mi je isto bio problematican jer mi nisu radile neke app...recimo Panasonic app kojom kontroliram m4/3 fotic ni dan danas ne radi na zeninom S7, a nije radio ni na na mojem S8+...kada sam presao na Xiaomi Mi Note 3 bez greske je radila kao i sa P20 PRO sada.

 

Sto se iPhonea tice on ima isto cijeli niz stvari koje mi na iOS-u ne odgovaraju, ali da...iPhone X bi volio imati i oprostio bih mu stosta. 

Jednostavno njegov problem je isti kao i Pixel-ov, a to je da ne vrijedi ni priblizno novce koje se za njih trazi...za iPhone X bi plafon dao 5000 Kn, a za Pixela 4500 Kn, a i to bi dobro razmislio obzirom na nemilosrdnu konkurenciju.

 A koliko te koštao P20 Pro?

14 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Ne zna da li je ovo ok stranica za upload. Ne znam da li shrinka slike

1. https://imgur.com/a/avTxCPR
2. https://imgur.com/a/41WBqV8

3. https://imgur.com/a/5140ss7

 

Koja je slika po vama bolja?
Naravno da se na jednoj vidi šum.
Meni je recimo važnije da su boje ok i da uhvati osvjetljenje kako treba.

 

Edit: Evo i treće

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 21:15 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
4500...
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Meni tu poruku za izostravanje napise samo kada koristim tele kameru, a ne i standardnu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...
Meni tu poruku za izostravanje napise samo kada koristim tele kameru, a ne i standardnu.

 Misliš kada napraviš zoom? Meni piše 1x i ispiše tu poruku.

14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
ocean77 kaže...
4500...

Nije baš neka turbo razlika. Pixela 2 se dalo naći na Amazonu za 5200 kn. Čak i manje.

Po meni je to puno bolja opcija za nekoga tko radi samo P&S.

Plus imas future proof device

Ti voliš slikati i ekperimentirati s kamerom i za tebe je P20 Pro

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 21:29 (CroDexter).
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Da, definitivno je Pixel za tako nesto najbolja opcija...ima super kameru koju upalis i okines i ne razmisljas previse.
Meni opet dodje slabo kada vidim njegov defaultni UI kamere i ono siromastvo opcija...to jednostavno nije za mene.
14 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO

Punim P20 Pro 3/4 put. Do sada je svaki put bio jako vruć za vrijeme punjenja. I 5->50% i 50->80%

Sad sam stavio dok je na 72% i na 89% nije vruć.

To je jer je baterija nova? Treba li se na početku držati nekog pravila za punjenje baterije.
Kakva su vaša iskustva s temperaturom mobitela kod punjenja?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 0:39 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

Presvjetla selfi kamera.Jel ima pomoci?Nekako su slike na selfiju presvjetle,nerealne

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 20:13 (Besana).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
CroDexter kaže...

Punim P20 Pro 3/4 put. Do sada je svaki put bio jako vruć za vrijeme punjenja. I 5->50% i 50->80%

Sad sam stavio dok je na 72% i na 89% nije vruć.

To je jer je baterija nova? Treba li se na početku držati nekog pravila za punjenje baterije.
Kakva su vaša iskustva s temperaturom mobitela kod punjenja?

 

 

 

 

Nisam primjetio da se nesto posebno grije u bilo kojim okolnostima.

Sjecam se nekih mobitela koje sam davno prije imao poput LG G3 koji se grijao kao pec i uopce nije bio ugodan za koristenje zbog toga...ovaj je hladan naspram toga.

 

Aplikacija Quik za koju sam u ranijem postu naveo da mi ne radi sada radi...mozda je bio neki update u medjuvremenu...uglavnom to je OK.

14 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Nakon par punjenja baterija je ok i više se ne grije.
9 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

p20-sam se ugasio i upalio.Sta je problem

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Pitaj ga..
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Huawei P20/P20 PRO
Joj Besana, daj olakšaj život nama, a primarno samoj sebi i uzmi si iphone... Imaš premium flagship mobitele, a ne znaš googleati kako se upali podatkovni promet, kamoli nešto kompliciranije. Imaš apple proizvode koji najbolje znaju što tebi kao korisniku treba da budeš zadovoljna i piči. Bez zajedljivosti ti govorim ovo, ionako ne koristiš 30% potencijala ovog telefona, a u apple svijetu je sve straightforward, olakšaj si život seamless iOs-om ;)
Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
maks0806 kaže...
Joj Besana, daj olakšaj život nama, a primarno samoj sebi i uzmi si iphone... Imaš premium flagship mobitele, a ne znaš googleati kako se upali podatkovni promet, kamoli nešto kompliciranije. Imaš apple proizvode koji najbolje znaju što tebi kao korisniku treba da budeš zadovoljna i piči. Bez zajedljivosti ti govorim ovo, ionako ne koristiš 30% potencijala ovog telefona, a u apple svijetu je sve straightforward, olakšaj si život seamless iOs-om ;)

 

 

Ako se dobro sjecam imala je i iPhone X i takodjer puno pitanja...

11 godina
offline
Re: Huawei P20/P20 PRO
Ma to konvoludirano đubre od telefona naravno da ne, nego neki iphone 8 si uzme, ima home tipku i sustav koji ne da da skrene u nepoznato
Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
neaktivan
offline
Huawei P20/P20 PRO

ajde prestanite sa omalovažavanjem...

 

pola pdf mobiteli vam je o SOT te gdje je koja opcija u androidu druga polovica tko ima jačeg tatu onda se nađete istresati na ženi eto koja pita zašto joj se mobitel gasi. Budite obrzirni prema ljudima koja nisu upućeni za to jebeno služi forum. 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice