Huawei Mate 20 Pro izdvojena tema

poruka: 1.587
|
čitano: 351.198
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Nismo se nasli danas ipak, nastojat cemo asap

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Aj zavrti fortnite ili nešto od igara u performance modu i vidi jel to održivo glede topline.

Nisu benchmarci u tom modu nešto bajno,a u normal modeu su ajmo reći razočaravajući.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
thebatman kaže...

Evo par prvih impresija od par sati korištenja:

 

 

- otisak prsta unutar ekrana odaje dojam futurističnosti, no ipak mi je klasični otisak prsta prakticiniji i brži

- kamera ima neke kul opcije, najjači mi je portrait mode u videu i njegovi podfilteri. Npr osoba je u boji sve ostalo je crno bijelo.

- IQ je sličan kao i na p20 pro, jedino što su napokon stavili pravi live HDR koji radi fenomenalno

- video ide maxiamalno na 4k u 30fps, ali ima jebacku kvalitetu i stabilizaciju

- kad se koriste video filteri maksimalna rezolucija je FHD

 

Sto se otiska prsdta tice, kako radi? Koliko jacinu pritiska moras upotrijebiti.  Znam da nije brz kao klasicni, te da treba prst ipak zadrzati na ekranu

neko krace vrijeme. 

Sto se kamere tice, na youtubu je lik koji je pravio kratku recenziju kamere video mu izgledao kao da ima stuttering, cudno nekako.
S obzirom da glavna kamera nema OIS. Sto se tice 4k, navodno da bi ce Huawei u updateu omoguciti 4k 60 fps, sto s obzirom
na jak hardwer i ostalo, vec jedna velika glupost sto nisu omogucili odma.
Sto se slikanja tice, liku je kad god je po noci slikao izvore svijetla, stvaralo je dosta flarea. Moguce da nije koristio night mode. 

Kakva je prednja kamera? Takoder na netu kaze da ima problema sa fokusom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 23:08 (danny_2).
11 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
thebatman kaže...

Evo par prvih impresija od par sati korištenja:

 

- telefon je zbilja lijep i fino leži u ruci

- zadnje staklo ima nekakav sloj preko koji ga brani od otisaka i klizanja

- otisak prsta unutar ekrana odaje dojam futurističnosti, no ipak mi je klasični otisak prsta prakticiniji i brži

- otkljjučavanje lica je instantno

- mobitel je jako brz, brži nisam vidio, zagrijavanja nema

- kamera ima neke kul opcije, najjači mi je portrait mode u videu i njegovi podfilteri. Npr osoba je u boji sve ostalo je crno bijelo.

- IQ je sličan kao i na p20 pro, jedino što su napokon stavili pravi live HDR koji radi fenomenalno

- video ide maxiamalno na 4k u 30fps, ali ima jebacku kvalitetu i stabilizaciju

- kad se koriste video filteri maksimalna rezolucija je FHD

 ne kuzim zasto je video samo 30 fps, ne vidim razlog zasto tu to lockali?

 

da li mozes mozda snimiti neki video 4k 30fps, u zatvorenom prostoru gdje je neko manje osvjetljenje, nego vani, ne mislim totalni low light, vec ono normala dnevno svjetlo u sobi

 

takoder ga 99% nabavljam iduci tjedan, pa dok cekam da vidim sta moze :)

12 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Mala napomena pošto vidim da spominjete Mate 20, nažalost on, kao ni 20 X, kod nas ne dolaze u prodaju. Kod nas u prodaju idu samo Lite i Pro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
TibzzX kaže...

Mala napomena pošto vidim da spominjete Mate 20, nažalost on, kao ni 20 X, kod nas ne dolaze u prodaju. Kod nas u prodaju idu samo Lite i Pro.

 
Uistinu je prava steta sto te dvije verzije mate 20 ne dolaze kod nas, jer vjerujem da bi imali vise kupaca nego pro verzija.
Iako osobno za mene dolazi u obzir samo pro verzija. Medutim, moguce je da ce s vremenom jedna, ako ne obje verzije 

ipak doci i kod nas. Kao sto kod ns nema za sada Mate 20 pro twilight boje, ne znaci da ipak nece doci. 

14 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Kupljeno sad samo cekamo da ga Česi posalju      

Samsung S8+
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro

Imaš kod nas za kupiti jeftinije u Tele2 i dobiš bežični punjač i memorijsku karticu od 128gb ako si među prvih 100.

 

Edit: vidim da je tvoj twilight kojeg ima u Smartsonu za 7500 i isto se dobe bežični punjač i kartica od 128gb

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 17:22 (Travn0Shik).
10 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Meni to izgleda preskupo, za 2-3 mjeseca ce na njuskalu biti oko 5000 Kn.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
ocean77 kaže...

Meni to izgleda preskupo, za 2-3 mjeseca ce na njuskalu biti oko 5000 Kn.

 Ali za 2, 3 mjeseca prave pice će otići, ostati će samo polovne ako nemaš Mate 20 PRO.

9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro

Nije mi jasno da Huawei napravi tako odlican uređaj, da se hvali na sva vzona. A onda useru
u nekim dijelovima. S obzirom na cijenu uredaja, nebi smilo biti skrtarenja. Nedostatak OIS-a
u video snimanju je dosta osjetno. Recenzenti redom kritiziraju slabiju kvalitetu videa, upravo zbog
nedostatka OIS-a. Kod slikanja softwerska Ai stabilizacija jos i odradi odlican posao, ali kod video snimanja
ima problema sa slikom i kvaliteta je stvarno ispod imena jednog top uredaja. iako se neki nadaju da ce softwerska
nadogradnja koja dolazi iduci tjedan popraviti donekle, ako ne puno situaciju. Ali sumnjaju.

 

Zatim selfie kamera. Nema autofocus, slike su dosta slabe i kamera se pati. Navodno ima neki face tracking, ali slabo to radi.
I onda se pitam, izbaciti takav uredaj i onda se malo blamirati ovakim cudnim odlukama ili propustima, koje se jednostavno nebi smjele dogadati
za tako skup uredaj. I jos kada znamo da ima jake iznutrice i mogucnosti, a nema snimanje 4K u 60 fpsa. (iako ce mozda to omoguciti
u nekoj nadogradnji). Steta. Naravno da kamera nije najvaznija, ali to mu fali da bi mozda bio najkompletniji uredaj. Ako su stavili na telephoto
lecu OIS, trebali su jos i na glavnu. Ovako puno truda, a takve gluposti kojim si sami pucaju u noge.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 22:08 (danny_2).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
danny_2 kaže...

Nije mi jasno da Huawei napravi tako odlican uređaj, da se hvali na sva vzona. A onda useru
u nekim dijelovima. S obzirom na cijenu uredaja, nebi smilo biti skrtarenja. Nedostatak OIS-a
u video snimanju je dosta osjetno. Recenzenti redom kritiziraju slabiju kvalitetu videa, upravo zbog
nedostatka OIS-a. Kod slikanja softwerska Ai stabilizacija jos i odradi odlican posao, ali kod video snimanja
ima problema sa slikom i kvaliteta je stvarno ispod imena jednog top uredaja. iako se neki nadaju da ce softwerska
nadogradnja koja dolazi iduci tjedan popraviti donekle, ako ne puno situaciju. Ali sumnjaju.

 

Zatim selfie kamera. Nema autofocus, slike su dosta slabe i kamera se pati. Navodno ima neki face tracking, ali slabo to radi.
I onda se pitam, izbaciti takav uredaj i onda se malo blamirati ovakim cudnim odlukama ili propustima, koje se jednostavno nebi smjele dogadati
za tako skup uredaj. I jos kada znamo da ima jake iznutrice i mogucnosti, a nema snimanje 4K u 60 fpsa. (iako ce mozda to omoguciti
u nekoj nadogradnji). Steta. Naravno da kamera nije najvaznija, ali to mu fali da bi mozda bio najkompletniji uredaj. Ako su stavili na telephoto
lecu OIS, trebali su jos i na glavnu. Ovako puno truda, a takve gluposti kojim si sami pucaju u noge.

ocigledno su neki dobili lose preretail mobitele a neki ne, jer na primjer Tech SPurt, Mrwhosetheboss, techline -linus, bas navode stabilizaciju da je bolja od svih, tako da dok se netko ne primi retail primjerka sve je to li la

 

totalno je nebitno da li ima OIS, EIS ili AIS, koju god vrstu stabilizacije da koristi, dok ona rad kako treba 

 

meni se cini da su potrosaci postali totalne picajzle i ocekuju ne znam sta od mobitela, a savrsenstvo ne postoji i nece nikada

 

svatko ima svoje kriterije i znas sta zeli od mobitela, realno ovaj M20P je trenutno vrh, i kupit cu ga kad bude na njuski 2000kn, jer to je moj osobni limit, i kladim se da za koju godinu kada bude ta cijena, kad ga budem usporedio sa tada najboljim mobom, da ce razlika biti  nikakva ili minimalna 

 

 

16 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Grafenske baterije stižu iduće godine navodno. To bi trebala biti mini revolucija.
9 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
X3M kaže...

 

realno ovaj M20P je trenutno vrh, i kupit cu ga kad bude na njuski 2000kn, jer to je moj osobni limit

 

 2022.godine sa razbijenim ekranom?

15 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Zna li netko ima li razlike u brzini da li se puni preko svog (Huawei) bežičnog punjača ili preko recimo bežičnog punjača za Samsung S9?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
matrix777 kaže...
X3M kaže...

 

realno ovaj M20P je trenutno vrh, i kupit cu ga kad bude na njuski 2000kn, jer to je moj osobni limit

 

 2022.godine sa razbijenim ekranom?

pa ne, ako se s7 edge koji je bio flagship 2016. godine sada na njuskalu moze naci za ispod 2000 kn, sigurno ce se i huawei moci naci tako za 2 godine, vjerojatno i za manju cijenu

7 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
matrix777 kaže...
X3M kaže...

 

realno ovaj M20P je trenutno vrh, i kupit cu ga kad bude na njuski 2000kn, jer to je moj osobni limit

 

 2022.godine sa razbijenim ekranom?

vidi se da ne pratis cijene mobitela

 

pa M10P koji je izasao prije tocno 11. mjeseci se moze kupiti po 3000kn novi zapakirani

 

jedini telefoni koji drze visoke cijene su apple, ovo ostalo gubi vrijednost extremno brzo

 

kao sto ti je gore odgovoreno, S7 se vec moze kupiti ispod 2000kn sa garancijom u tip top stanju (a navedi jednu stvar koju nema a da imaju 2018 telefoni)

 

tako da ce i M20P isto biti 2000kn unutar godinu i pol 

 

 

13 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Huaweiu brzo pada cijena,a za 2 godine mate20 pro nece bit tako dobar i kompletan uredjaj kao sto je bio s7edge to doba.Mate20 pro nije nista specijalno dobar pa da bude trazen za 2,3god.Tad ce vec svi zenzori,kamere,otisci, biti u indisplay-u naprijed.baterije ce biti 5,6 hiljada mah itd. Mate20 nece bit zanimljiv tada vise,mate10 godinu dana kasnije vise uopce nije zanimljiv,a dogodine jos i manje

Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
ivanv000 kaže...

Zna li netko ima li razlike u brzini da li se puni preko svog (Huawei) bežičnog punjača ili preko recimo bežičnog punjača za Samsung S9?

 ne bi trebalo biti razlike bez obzira koji Qi punjac koristis, dok god je isti standard i ista snaga 15W

16 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro
Za dvije godine ko ziv ko mrtav. A onda ce M20P bit proslost..

Past ce njemu cijena, ne brinite.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
X3M kaže...

vidi se da ne pratis cijene mobitela

 

pa M10P koji je izasao prije tocno 11. mjeseci se moze kupiti po 3000kn novi zapakirani

 

jedini telefoni koji drze visoke cijene su apple, ovo ostalo gubi vrijednost extremno brzo

 

kao sto ti je gore odgovoreno, S7 se vec moze kupiti ispod 2000kn sa garancijom u tip top stanju (a navedi jednu stvar koju nema a da imaju 2018 telefoni)

 

tako da ce i M20P isto biti 2000kn unutar godinu i pol 

 

 

 Nisam mislio da govoriš o rabljenom uređaju, ja sam mislio o novom sa njuškala.

11 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Pa nije problem što ti uređaji danas mogu, jer mogu sve ali nešto manje kvalitetno. Problem je u softwerskoj podršci, sigurnosnim zakrpama... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Zna li netko gdje ima za kupiti bežični (original) punjač za njega?

 

Većina bežičmoh punjača na ebay-u je od max 10w a on treba 15w.

 

Na azalshopu koliko vidim imaju samo futrole ali ne i bežične punjače za njega.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro

Kažu da je mob win win po SOT-u. 8h heavy usea u performance modeu,9-10h heavy usea u normal modeu,14h sa basic korištenjem.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
X3M kaže...

ocigledno su neki dobili lose preretail mobitele a neki ne, jer na primjer Tech SPurt, Mrwhosetheboss, techline -linus, bas navode stabilizaciju da je bolja od svih, tako da dok se netko ne primi retail primjerka sve je to li la

 

totalno je nebitno da li ima OIS, EIS ili AIS, koju god vrstu stabilizacije da koristi, dok ona rad kako treba 

 

meni se cini da su potrosaci postali totalne picajzle i ocekuju ne znam sta od mobitela, a savrsenstvo ne postoji i nece nikada

 

svatko ima svoje kriterije i znas sta zeli od mobitela, realno ovaj M20P je trenutno vrh, i kupit cu ga kad bude na njuski 2000kn, jer to je moj osobni limit, i kladim se da za koju godinu kada bude ta cijena, kad ga budem usporedio sa tada najboljim mobom, da ce razlika biti  nikakva ili minimalna 

 

 

 
Zanimljivo, ali moguce da su razlike u preretail mobitelima i softweru. Vidit cemo kroz nekov vrijeme, sto je istina.

Sto se tice vrste stabilizacije, djelomicno se slazem. Samo ipak mislim da je OIS ipak bolji od EIS i AIS-a.
A Posto recimo Huweievi konkurenti u svoje mobitele stavljaju obadvije stabilizacije i EIS i OIS, mislim da je
i Huawei trebao uciniti nisto.

Mogli bi reci da su potrosaci postali picajzle i mozda mali broj i je, ali ja bi vise rekao da potrosaci zele za svoje 

novce dobiti sto vise. Jer s obzirom na cijene uredaja koje iz godinu u godinu skacu, onda potrosaci imaju pravo.

M20pro se cini kao vrh, ali vrh koji je mozda propustio kompletirati svoj uredaj u nekim segmentima. 

Kolika ce razlika izmedu najboljeg mobitela i mate 20 pro biti za godinu dvije, to cemo tek viditi.Ali sumnjam da ce biti
bas nikakva.

7 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
danny_2 kaže...

 

 
Zanimljivo, ali moguce da su razlike u preretail mobitelima i softweru. Vidit cemo kroz nekov vrijeme, sto je istina.

Sto se tice vrste stabilizacije, djelomicno se slazem. Samo ipak mislim da je OIS ipak bolji od EIS i AIS-a.
A Posto recimo Huweievi konkurenti u svoje mobitele stavljaju obadvije stabilizacije i EIS i OIS, mislim da je
i Huawei trebao uciniti nisto.

Mogli bi reci da su potrosaci postali picajzle i mozda mali broj i je, ali ja bi vise rekao da potrosaci zele za svoje 

novce dobiti sto vise. Jer s obzirom na cijene uredaja koje iz godinu u godinu skacu, onda potrosaci imaju pravo.

M20pro se cini kao vrh, ali vrh koji je mozda propustio kompletirati svoj uredaj u nekim segmentima. 

Kolika ce razlika izmedu najboljeg mobitela i mate 20 pro biti za godinu dvije, to cemo tek viditi.Ali sumnjam da ce biti
bas nikakva.

generalno se mogu sloziti sa tvojom konstatacijom.

 

osim par stvari, OIS je najbolja stvar na papiru, medutim ako ti u radu EIS ili AIS bolje odraduju stabilizaciju, tebi kako korisniku je tak svejedno kako se ona zove i da li se izvodi hardverski ili softverski, sve na odredenom telefonu to radi najbolje.

 

kao sto si i sam rekao, mobiteli su iz generacije u generaciju sve skuplji, a ne vidim da im pada prodaja zbog cijena, sto pokazuje da je potrosac ovca, i da mu jednostavno nije bitno sta koliko kosta, jer ne razmislja glavom, vec emotivno, iskompleksirano ili pomodarski.

 

da svi misle glavom cijene ne bi bile takve i ne bi se iz generaciju u generaciju povecavale. jer nitko ne bi kupovao te uredaje koji kostaju recimo 700 EUR pa navise.

 

na primjer uzmimo One Plus i Xiaomi telefone i onda pogledas Apple ili top Huawei i Samsung i sve ti je jasno.

 

Naravno da skoro pa dupla cijena u odnosu tih uredaja nije realna, koliko god ovi skuplji nudili vise ili bolje za tu svoju cijenu, nisu duplo bolji da se postavis na trepavice.

 

A opet imaju kupce i imat ce kupce uvijek i stalno, sky is the limit. Mozemo mi govoriti o placama, standardima i slicno, ali cinjenjica je da pretjeruju sa cijenama i opravdavaju ih sa pizdarijama, poput bezzeless ekran, iris skener, citac otiska prstu u ekranu, 3,4,5, 6 pa 10 kamera i slice pizdarije, 3D rendanje emojija, AR, VR i slicne pizdarije

 

uzmi bilo koji flagship iz 2016, recimo kako je netko spomenuo S7, pa taj telefon ima i danas sve sto imaju i ovi novi, ali apsolutno sve isto, osim iris skanere ili otiska prsta u ekranu

 

fotke i video mu je isto top, osim low light, ali to vec sve vise prelazi u softversko obradivanje i mogucnosti softvera i SoC-a ne samih optika na uredajima

 

nexus 6 i dan danas radi skoro pa iste fotke kao i svi ovi navedeni top uredaji, cak i u low lightu

 

da huawei se pokazuje kao netko tko trenutno gura neke stvari i mozda i je predvodnih novih tehnologija i novotarija, svakako u dizajnu SoC-a i NPU su top.

 

tako da mislim da za 2 godine ce biti ista ili cak i manja razlika kao sto je sada izmedu S7 i ovih novih

 

pa pogledaj telefone u razredu oko 1500kn do 2000kn, to se vidi najveci napredak, ti telefoni su jako malo u zaostatku sto se tice mogucnosti kamere i ostalih tehnologija

 

a pogledaj taj mid range iz 2016 i usporedi te uredaje sa S7, koji je za njih space shuttle

 

to je ono sto je dobro, koliko god mobiteli poskupljivali, sada se stvarno moze za relativno male pare kupiti strahovito dobre mobitele

 

uglavnom da vise ne drobim, jako mi se svida M20P i stvarno sam odusevljen s uredajem, vrhunski je, i drago mi je da se sve vise igraca ukljucuje u taj top segment, a ne da imao samo Samsung i Apple.

 

 

16 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Da, događa se određena stagnacija kao svojevremeno i s računalima. Zar je bitno imati zadnju generaciju i5 ili i7 CPU? Vjerojatno ćemo usporiti mijenjati mobitele , svake dvije, tri godine...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Trenutno imam s9+ i mislim da sljedece 3,4 godine nece bit potrebe mjenjat ista

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Sil kaže...
Da, događa se određena stagnacija

 Bome da, cijene idu brutalno gore, a sve ostalo praktički isto, nema nekog značajnijeg napretka u bilo kojem pogledu, kamere, samo softverski ulickaju i izbace ga na tržište..

 

Prije 2-3 god, trend je napretka je bio vidljiv, ali sada, sad miruje i više je to sve, kak bi se reklo "kozmetičke prirode" zapakirane u celofan, jer znaju kaj žele, uz naravno drastičan neopravdan rast cijena..

 

Ruku na srce, al Huawei sa M20P je napravio odličan posao, bili bi u zabludi da smo mislili da bu cijena bila niža ili ista, ak niš drugo, bar nudi odličnu bateriju, za kameru smatram da je neiskorišten potencijal, i molim da se ne uspoređuju s ostalim kinezima u nižem cjenovnom rangu, pošto ovaj ima daleko veći senzor od ostalih, uz naravno P20P..

Ali, naravno, Huawei ne bi bio Huawei da softverski nekaj ne zmrda, tak da na kraju, softver ne prati hardver, konačni rezultat je, nije baš bajan za korisnika..

 

Ono kaj su mislili to su napravili, izbacili proizvod, koji će lagano uzdrmat taj potrošački segment i usput o  njemu će se još dugo pričat, naravno sve to uz neizostavno pražnjenje polica u dućanu kupnjom M20P, a punjenje džepova Huaweia

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro

nisam opće gleda, jeli postoje goli romovi za njega, bez emuia

iPhone is a smartphone for dumb people
 
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice