Huawei Mate 10 izdvojena tema

poruka: 1.161
|
čitano: 402.792
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Pozdrav, trebala bih mišljenje u vezi mog sljedećeg problema...

Imam Huawei Mate 10 Pro, te sam danas uočila prilikom slikanja pod sobnim svjetlom ako je kamera okrenuta više prema toj svjetlosti da se pojavi bijela točkica, a ukoliko maknem ta ista točkica se makne. Isto tako prilikom "selfie" slika, ukoliko se okrenem prema tim zrakama od svjetla pojavi se bijela točkica, a kad se maknem nestane.

Da li to ima utjecaj sa sobnim svjetlom ili je do kamere ili do čega? Na slikama je prikazano na šta točno mislim, a pošto nisam od tehnologije, nadam se da mi možete pomoć.

Hvala puno!

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei Mate 10
fight kaže...

 ok evo da vidimo camera od note 8 definitivno nije bolja od mata 10 pro niti po ičemu pa evo jedan dokaz.

Sukladno aktualnom trendu, oba uređaja dolaze s dvostrukim kamerama. Huaweijev par čine jedna 12 MP i druga 20 MP crno-bijela kamera. Tu je otvor blende od vrlo visokih f/1.6, Leica optika, PD + laserski autofokus i optička stabilizacija.

Samsung donosi 2x 12 MP kameru s f/1.7 otvorom blende, s tom razlikom što su obje u boji, a otvor blende iznosi f/1.7. I Samsung koristi PD autofokus, ali i Dual Pixel tehnologiju. Jedna kamera je širokokutna, s 26 mm lećom, dok je druga uskokutna (52 mm), a koristi se za optičko povećanje. Prednost Samsungove kamere je što sadrži dvostruku optičku stabilizaciju, dakle na širokokutnoj i telefoto kameri.

Huawei u specifikacijama navodi «2x looseles zoom», što je zapravo rezultat unaprijeđenog digitalnog povećanja, dok Samsung koristi pravo optičko povećanje. No ipak, na kraju se ispostavilo da vidljive razlike u kvaliteti fotografija praktički nema, čak ni u lošijim uvjetima.

a što se tiče ekrana. imam oba uređaja nota kojemu je kontras pojacan ja recimo ga vani jedva vidim jer se doslovce nista ne vidi ako ne iskrivim mobitel ili odem u hladovinu da vidim jasnije.kod huawe mi je displej normalan bio vani bio untra.pa toliko koliko not 8 ima dobar displej recimo o drugim stvarima nebum govoriti,ali mogu reći da niste u pravu eto toliko....vjerovatno da imate oba uređaja vidjeli bih kolika je razlika u svakodnevnom korištenju,bit je samo što olovka spašava  nota.a u ostalom razlike nema samo skupo ime.....

Najbitniju stvar si zaboravio, a to je velicina senzora. 

 

Note 8 definitivno daje bolje slike, za video neznam jer nisam probao snimati na Mate 10 Pro, dok slikao jesam.

 

Da se razumijemo, nije ni Note 8 savrsen, ima problema sa NR i pretjeranim izostravanjem, ali ova tema je vec prozvakana 50 puta.

 

Mate 10 ima dvije velike prednosti. Jedna je baterija koja je svemirska naspram Note 8. Druga je sama ergonomija, nekako mi lezi u ruci puno bolje od Note 8 (Mozda je do mene). 

 

Vec je izasao P20 i vidi se da Huawei cilja na veliko, ove godine je uzdrmao trziste kamere iako on i dalje mora poraditi na softveru za obradu slike. Bas me zanima kakav ce biti nasljednik Mate 10 Pro modela.

10 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
@doris123, probaj obrisati lecu kamere, meni izgleda kao prasina! 😊
Odmori se u Istini! :))
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10

Ma jesam, ali nije.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Da li je tko u zadnje vrijeme dobivao updejtove? Ja sam jos uvijek na BLA-L09. 8.0.0.128 (c432) a vidim da je izaslo jos dosta updejtova nakon.. Ako se ne varam, moj je jos iz prvog mjeseca...
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
klinik kaže...
Da li je tko u zadnje vrijeme dobivao updejtove? Ja sam jos uvijek na BLA-L09. 8.0.0.128 (c432) a vidim da je izaslo jos dosta updejtova nakon.. Ako se ne varam, moj je jos iz prvog mjeseca...

 Ja imam isti model i istu verziju. Također nista od nove nadogradnje. A koliko vidim za nas je dostupno i 137 verzija... 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Prešao sa S8 na Mate 10 Pro, i mogu reći da se nisam prevario, zvuk mi je odličan "stereo" znam dosta gledat YouTube pa onda dobro dođe. Baterija također odlična, ekran nije Samsung ali i dalje jako blizu. Kameru još nisam isprobao kako spada. Malo mi nedostaje Google cam posto sam nju manje više stalno koristio na S8 ali dobro to je manje bitno.
Također nije ekran edge tako da mi odlično paše.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 23:49 (robert993).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
robert993 kaže...
Prešao sa S8 na Mate 10 Pro, i mogu reći da se nisam prevario, zvuk mi je odličan "stereo" znam dosta gledat YouTube pa onda dobro dođe. Baterija također odlična, ekran nije Samsung ali i dalje jako blizu. Kameru još nisam isprobao kako spada. Malo mi nedostaje Google cam posto sam nju manje više stalno koristio na S8 ali dobro to je manje bitno.
Također nije ekran edge tako da mi odlično paše.

 Idi XDA forum i skini gcam 5.1 verziju malo probaj ili 4.1 verziju koja podržava HDR+ ali zna zablesiti.

Rade na Mate 10

7 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
klinik kaže...
Da li je tko u zadnje vrijeme dobivao updejtove? Ja sam jos uvijek na BLA-L09. 8.0.0.128 (c432) a vidim da je izaslo jos dosta updejtova nakon.. Ako se ne varam, moj je jos iz prvog mjeseca...

 S firmware finderom probaj ima 132 za L09

6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
belami63 kaže...
robert993 kaže...
Prešao sa S8 na Mate 10 Pro, i mogu reći da se nisam prevario, zvuk mi je odličan "stereo" znam dosta gledat YouTube pa onda dobro dođe. Baterija također odlična, ekran nije Samsung ali i dalje jako blizu. Kameru još nisam isprobao kako spada. Malo mi nedostaje Google cam posto sam nju manje više stalno koristio na S8 ali dobro to je manje bitno.
Također nije ekran edge tako da mi odlično paše.

 Idi XDA forum i skini gcam 5.1 verziju malo probaj ili 4.1 verziju koja podržava HDR+ ali zna zablesiti.

Rade na Mate 10

 jel to ovaj link https://drive.google.com/file/d/1Rw2...w?usp=drivesdk  ?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
3dfx kaže...
belami63 kaže...
robert993 kaže...
Prešao sa S8 na Mate 10 Pro, i mogu reći da se nisam prevario, zvuk mi je odličan "stereo" znam dosta gledat YouTube pa onda dobro dođe. Baterija također odlična, ekran nije Samsung ali i dalje jako blizu. Kameru još nisam isprobao kako spada. Malo mi nedostaje Google cam posto sam nju manje više stalno koristio na S8 ali dobro to je manje bitno.
Također nije ekran edge tako da mi odlično paše.

 Idi XDA forum i skini gcam 5.1 verziju malo probaj ili 4.1 verziju koja podržava HDR+ ali zna zablesiti.

Rade na Mate 10

 jel to ovaj link https://drive.google.com/file/d/1Rw2...w?usp=drivesdk  ?

 https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/themes/google-camera-hdr-t3655215/page193

6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
7 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Ima netko preporuku za weather widget sličan ovom stock na Huawei launcher?

Stavio sam Nova launcher pa moram zamijeniti Huawei-ev posto on ne radi u Nova.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Za sad se igram s njim i imam par pitanja.

Kako doci do  scren shota(slikanja ekrana)?

Kako naci onaj djavo da ti je kad podignes tel na pozadini svjetlo sa obavjestima?

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Besana kaže...

Za sad se igram s njim i imam par pitanja.

Kako doci do  scren shota(slikanja ekrana)?

Kako naci onaj djavo da ti je kad podignes tel na pozadini svjetlo sa obavjestima?

 

 screen shot radis tako da, pokucas po ekranu 2 puta 

 

ovo drugo pitanje ne razumijem tocno sto si htio reci, kakvo svjetlo sa obavijestima?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10

 Mislim always on displey

6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Besana kaže...

 Mislim always on displey

 on ti se nalazi pod Security&privacy>Screen lock& passwords>Always display information

 

ali ti ne sluzi nicemu osim da ti pise koliko je sati, jer ti ne rade nikakvi notifiction od aplikacija koje nisu Huawei, samo ces vidjeti pozive i sms, ostalo nista

9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Portret mode na fotografijama omogucuje zamucenu pozadinu no kod mene to ne igra ulogu-kod mene zamucene pozadine nema.Kako dobiti tu zamucenu pozadinu?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Od jutros sa FF dostupno ažuriranje na 137 za model BLA_L29

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
belami63 kaže...

Od jutros sa FF dostupno ažuriranje na 137 za model BLA_L29

 Svaka čast na obavijesti no nije od danas već barem od srijede, od kada ga ja imam na svom uređaju

9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Mojoj drugarici nije dosla obavjest za novo azuriranje?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei Mate 10

Kakav je 137 ima sta novog, dali se isplati napraviti update, posto 128.radi ka urica!?😁

 

Ima neka druga sema kako napraviti update, jer redovnim putem ga nema!? 😉

Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2018 21:44 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Viber i mobilno bankarstvo su na engleskom.Kako promjeniti da bude na nasem?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
Besana kaže...

Viber i mobilno bankarstvo su na engleskom.Kako promjeniti da bude na nasem?

 Poz ovako odi u viber. pa na postavke i u postavkama imaš .općenito tu podesiš jezik, kod bankarstva ne znam, jer mi je sve na hrvatskom od prvoga dana orginal...

9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Hvala.Bio mi je telefon na Bosanskom pa nisam imala Viber i mobilno na nasem.Kad sam prebacila na Hrvatski ima.Hvala.

Da,tel je prava zvijer zaista

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
MARKOZD15 kaže...
fight kaže...

 ok evo da vidimo camera od note 8 definitivno nije bolja od mata 10 pro niti po ičemu pa evo jedan dokaz.

Sukladno aktualnom trendu, oba uređaja dolaze s dvostrukim kamerama. Huaweijev par čine jedna 12 MP i druga 20 MP crno-bijela kamera. Tu je otvor blende od vrlo visokih f/1.6, Leica optika, PD + laserski autofokus i optička stabilizacija.

Samsung donosi 2x 12 MP kameru s f/1.7 otvorom blende, s tom razlikom što su obje u boji, a otvor blende iznosi f/1.7. I Samsung koristi PD autofokus, ali i Dual Pixel tehnologiju. Jedna kamera je širokokutna, s 26 mm lećom, dok je druga uskokutna (52 mm), a koristi se za optičko povećanje. Prednost Samsungove kamere je što sadrži dvostruku optičku stabilizaciju, dakle na širokokutnoj i telefoto kameri.

Huawei u specifikacijama navodi «2x looseles zoom», što je zapravo rezultat unaprijeđenog digitalnog povećanja, dok Samsung koristi pravo optičko povećanje. No ipak, na kraju se ispostavilo da vidljive razlike u kvaliteti fotografija praktički nema, čak ni u lošijim uvjetima.

a što se tiče ekrana. imam oba uređaja nota kojemu je kontras pojacan ja recimo ga vani jedva vidim jer se doslovce nista ne vidi ako ne iskrivim mobitel ili odem u hladovinu da vidim jasnije.kod huawe mi je displej normalan bio vani bio untra.pa toliko koliko not 8 ima dobar displej recimo o drugim stvarima nebum govoriti,ali mogu reći da niste u pravu eto toliko....vjerovatno da imate oba uređaja vidjeli bih kolika je razlika u svakodnevnom korištenju,bit je samo što olovka spašava  nota.a u ostalom razlike nema samo skupo ime.....

Najbitniju stvar si zaboravio, a to je velicina senzora. 

 

Note 8 definitivno daje bolje slike, za video neznam jer nisam probao snimati na Mate 10 Pro, dok slikao jesam.

 

Da se razumijemo, nije ni Note 8 savrsen, ima problema sa NR i pretjeranim izostravanjem, ali ova tema je vec prozvakana 50 puta.

 

Mate 10 ima dvije velike prednosti. Jedna je baterija koja je svemirska naspram Note 8. Druga je sama ergonomija, nekako mi lezi u ruci puno bolje od Note 8 (Mozda je do mene). 

 

Vec je izasao P20 i vidi se da Huawei cilja na veliko, ove godine je uzdrmao trziste kamere iako on i dalje mora poraditi na softveru za obradu slike. Bas me zanima kakav ce biti nasljednik Mate 10 Pro modela.

 

evo! mene opet hvala ovim levatima na crvenim kartonu.ali svjedno reči ču ti imam oba uređaja i not je što se tiče slika sra....kad usporediš sliku od mata pro10, s notom8, njegova je slika pjeskovita. dok od mata pro 10,

je kao staklo kristalno jasna i življa.svjedno puno bolja od note 8.

isprobano i viđeno uživo bez obzira na senzor....A p20 je izašao a dolazi i p20 pro, koji opet s istim tim novim procesorom može biti bolji i od note 8,i od mata10 pro.....

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 21:53 (fight).
13 godina
odjavljen
offline
Huawei Mate 10

Ja sam isto probao Mate 10 Pro i Note 8 i slika na Note 8 je bolja. Sto cemo sad? Lazes ti lazem ja. 

 

P20 Pro je najzanimljiviji mobitel ove godine dosada, to definitivno

 
4 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Kako na njemu nastimati da ne trazi ni sifru niti otisak prsta za otkljucavanje

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

I ti muku mučiš sa svakim uređajem...

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Ispricavam se besana, ali moram. Kupis mob od 5000kn+- i onda ne znas te neke najosnovnije stvari, cudno :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice