Opcija "internet posvuda"

poruka: 11
|
čitano: 12.628
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Opcija "internet posvuda"

Jel netko uzeo ovu opciju internet posvuda 49kn/mj. Od tcoma?

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/internet-posvuda

Kakva je konekcija/signal, brzina i sama usluga?

Treba mi na moru za 2 mj korištenja, jel ima koja bolja opcija ili preporuka? Hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Opcija "internet posvuda"

Konekcija ti ovisi o tvojoj poziciji, nitko to ne može znati. Ako ti je sada tamo na mobu dobar signal i brzina, takva bi trebala biti i preko ovoga, ako ne i bolja.

 

I još, tu imaš 60GB prometa i 20GB dodatnog koji plaćaš, imaj i to na umu. Pogledaj i ostale ponude od A1 i telemacha, ali mislim da je sve to tu negdje.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Opcija "internet posvuda"
Pero Dinamit kaže...

Konekcija ti ovisi o tvojoj poziciji, nitko to ne može znati. Ako ti je sada tamo na mobu dobar signal i brzina, takva bi trebala biti i preko ovoga, ako ne i bolja.

 

I još, tu imaš 60GB prometa i 20GB dodatnog koji plaćaš, imaj i to na umu. Pogledaj i ostale ponude od A1 i telemacha, ali mislim da je sve to tu negdje.

 Sad sam se čuo s njima imaju opciju tu s ruterom za 100kn odmah, ali moraš potpisat ugovor na 24 mj. Inače ruter ne dobiješ. Jel imaš iskustva, neku preporuku za ruter taj u koji ide ta kartica, da nije neka preskupa opcija?

6 godina
offline
Re: Opcija "internet posvuda"
Ne treba ti router, staviš sim-icu u dual sim mobitel i deri. Signal je 4G+, takoreći svugdje. Do 150Mb/s. Standardna T-com mobilna prisutnost signala. Ako ti je to jedina usluga od T-com-a, uslugu ne možeš vidjeti niti plaćati preko moj telekom aplikacije. Potrošnja se vidi u samim postavkama mobitela, jer je malo glupo zivkati neki njihov broj, pa ti operater kaže stanje. 60Gb mjesečno je za 90% prosječnih korisnika nepotrošivo. Naravno bez skidanja i gledanja filmova u 4K rezoluciji. Usluga se može zamisliti kao 60Gb mobilnog interneta za 49kn, što se nigdje ne može dobiti. Ima i kod Iskona, njihove sestrinske firme. Radi samo u HR.
najdix
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2022 17:13 (najdix).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Opcija "internet posvuda"
najdix kaže...
Ne treba ti router, staviš sim-icu u dual sim mobitel i deri. Signal je 4G+, takoreći svugdje. Do 150Mb/s. Standardna T-com mobilna prisutnost signala. Ako ti je to jedina usluga od T-com-a, uslugu ne možeš vidjeti niti plaćati preko moj telekom aplikacije. Potrošnja se vidi u samim postavkama mobitela, jer je malo glupo zivkati neki njihov broj, pa ti operater kaže stanje. 60Gb mjesečno je za 90% prosječnih korisnika nepotrošivo. Naravno bez skidanja i gledanja filmova u 4K rezoluciji. Usluga se može zamisliti kao 60Gb mobilnog interneta za 49kn, što se nigdje ne može dobiti. Ima i kod Iskona, njihove sestrinske firme. Radi samo u HR.

 Ma to mi je za goste pa nije praktično baš.

Gledam da ima neki ruter s opcijom za sim da nije neko izuvanje od novaca. 

6 godina
offline
Re: Opcija "internet posvuda"

Ruter je Alcatel sa baterijom tako da radi i kad nema struje. Dimenzija je kutije od cigareta. Nema antenu. Gdje ima T-com signala, on ga lovi. Po mojim iskustvima, svugdje! Mana rutera je što ne možeš na njega, osim punjača, priključiti nikakav drugi uređaj (recimo videonadzor).

Što se tiče gostiju, mislim da će ti 60 GB biti malo. Danas svi, pogotovo mlađi, nose laptope, tablete, mobitele i po cijele dane "vise" na njima gledajući filmove, igrajući igrice ...

8 godina
online
Opcija "internet posvuda"

Bas sam to htio komentirat. Par ljudi upali youtube i ode tih 60GB jako brzo

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Opcija "internet posvuda"
marxone kaže...
najdix kaže...
Ne treba ti router, staviš sim-icu u dual sim mobitel i deri. Signal je 4G+, takoreći svugdje. Do 150Mb/s. Standardna T-com mobilna prisutnost signala. Ako ti je to jedina usluga od T-com-a, uslugu ne možeš vidjeti niti plaćati preko moj telekom aplikacije. Potrošnja se vidi u samim postavkama mobitela, jer je malo glupo zivkati neki njihov broj, pa ti operater kaže stanje. 60Gb mjesečno je za 90% prosječnih korisnika nepotrošivo. Naravno bez skidanja i gledanja filmova u 4K rezoluciji. Usluga se može zamisliti kao 60Gb mobilnog interneta za 49kn, što se nigdje ne može dobiti. Ima i kod Iskona, njihove sestrinske firme. Radi samo u HR.

 Ma to mi je za goste pa nije praktično baš.

Gledam da ima neki ruter s opcijom za sim da nije neko izuvanje od novaca. 

 Ma to će bit za jednu obitelj cijeli kat tek toliko da imaju nešto.

Isprobo sam ruter, skuzio sam da se nakon nekog perioda isključi i da mob naknadno ne pronalazi vezu dok ti ne klikneš na njega.

Jel to tak o konstantno ili?

Zanima me dok je spojen na struju jel ti konstantno upaljen, ne baca se u standby? 

6 godina
offline
Re: Opcija "internet posvuda"
I dok je uključen u struju, ako ga ne koristiš 2 dana, ruter ode u standby i moraš stisnuti gumb da ga "probudiš".
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2022 20:12 (Nemo nemo).
16 godina
offline
Re: Opcija "internet posvuda"
ne radi izvan HR?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Opcija "internet posvuda"
Xidrus kaže...
ne radi izvan HR?

 ovisi što misliš pod 'radi'.. dok je ispravan i priključen na struju, radi.. :) ali naravno nema interneta (ono što se želi, korsitan rad..).. i to ne zato jer ne bi mogao raditi, kao roaming, nego zbog cijene-ugovora-roaminga.. tj kao sve 'slično' (npr sat-pretplata gdje potpisuješ da nećeš iznjeti karticu-dekoder i da ćeš dati na uvid kontroli, za mobitel im to ne treba jer imaju 'goniometar' tj zna se gdje je uređaj dok je uključen ..).

-to nitko ne nudi za rad iz trećih zemalja.. tj u svakoj državi kupiš lokalni pristup, dok zbog postojanja roaminga u eu ovo operateri jednostavno ne žele, tj pitanje tarife-cijene.. i to nije mobitel (telefon) mada je u osnovi ista stvar, sim kartica + uređaj-mreža.. no s mobitel (telefonom) imaš ograničenje na data promet u roamingu (ne na razgovor) od ako se dobro sjećam 70% nominalnog domaćeg prometa u paketu koji plaćaš.. tako nešto :) preko tog potrošnju plaćaš po međunarodnoj tarifi (skupo).

 

edit .. + prate i period, tj koliko u 3 mj napraviš prometa, jer nije isto biti turista (zakonska ograničenja boravka..) ili rezidencijalni.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2023 10:40 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice