HT router i Gigaset DECT

poruka: 3
|
čitano: 3.379
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
HT hibridbox router i Gigaset DECT

Uvodna priča: kod roditelja na selu, HT net bio oko 2Mbps (velika udaljenot od centrale), pa prije 4god sam ih prebacio na A1 homebox; brzina išla do 20Mbps, njima odlično. Kako je sve više ljudi u selu prešlo na Homebox, brzina se srozala na povremeno i manje od 2Mbps (upload ostao relativno velik). Klasika, reklo bi se.

Prije mjesec dana nazove HT prodajni predstavnik i nudi Hibrid uslugu, po istoj cijeni (ili čak i koju kunu jeftinije, oko 170kn ako se ne varam) i jamči veće brzine. Rekoh, idemo probati.

Donjeli router i ispipali bolju paricu (rekoh, večina u selu prešla na Homebox, pa ostalo slobodnih parica) i napipali oko 4Mbps što je za starce već upotrebljivo, plus 4G net preko mobilne usluge (koja još nije proradila, ali nema veze sa ovom pričom).

 

Problem je u telefonu, Siemens Gigaset E370H koji je nabavljen kad je bio aktualan Homebox.

Na Homeboxu je radio normalno, sada na HT routeru više ne radi biranje, niti preko memorija niti direktno na tipke. Normalno zvoni i može se razgovarati.

Ako ga registriram na drugu, Panasonic, bazu, onda radi normalno, ali ne prikazuju broj tko zove (očekivano, nije njegova baza...)

 

Pretpostavljam da je problem što A1 Homebox ima drugačiji signal slobodnog biranja (neprekinut ton), a HT ima "starinski" "bi-biiip".

U uputama telefona ne pronalazim ništa vezano za "dial tone", sjećam se da smo nekada na modemima pisali "ATX3" zbog nestandardnog dal tona. 

 

Možda je i neispravan telefon (ili samo baza), ali čudno mi...

 

Ideje ?

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: HT hibridbox router i Gigaset DECT

Vjerojatno ga muči "wait for dial tone". I definitivno ne pomaže što je baza od drugog proizvođača.

 

Caller id je druga priča, ovisi kako ga koji operater šalje, DTMF ili FSK.

9 godina
offline
Re: HT hibridbox router i Gigaset DECT
Nuclear_Phoenix kaže...

Vjerojatno ga muči "wait for dial tone". I definitivno ne pomaže što je baza od drugog proizvođača.

 

Caller id je druga priča, ovisi kako ga koji operater šalje, DTMF ili FSK.

 To sam i ja zaključio, "wait for dial tone"... Iako je sumnjivo, telefon je kupljen u Hrvatskoj, trebao bi raditi sa HT-ovim signalom "bi-biiip"

 

Ovo sa caller-id sam već nekada ranije zaključio da se događa ako različite modele DECT telefona spojim na jednu bazu, obično ne radi caller-id. Sad sam kod svojih spojio Siemensa na Panasonic bazu jer onda barem biranje radi, caller-id je manje bitan.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice