Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice

poruka: 29
|
čitano: 11.550
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice

Ovo je prvi od serije tutova koje cu objaviti  ;)

Svi su radjeni u Photoshopu CS 3, tako da se neke stvari mogu razlikovati u novijim verzijama (ili starijim ;)).

 

Da pocnemo. Prvo vam treba neka slika slicna ovoj:

Vazno je da slika ima zgrade i ispod dio gdje se vidi plocnik, radi refleksije koja ce doci tu.

Prvo selektirajte dio sa zgradama i obrnite ga tako da slijedi gornju liniju plocnika (to ucinite u free transform modu- aktivira se pritiskom kombinacije tipki: ctrl + T ).

Sada u tom sloju smanjite opacity na 50%, te idite layer > layer mask > reveal all. Zatim odaberite kist velicine oko 20px, smanjite mu hardness na oko 30%, odaberite crnu boju, i tim kistom uklonite dio sloja uz donji rub slike i pri vrhu plocnika, pritom mjenjajuci strength koliko vi procjenjite da je dovoljno. Evo mog rezultata.

 

 

Na sloj primjenite filter Ocean ripple s sljedecim vrijednostima:
I sada stvaranje kise. Napravite novi sloj, ispunite ga neutralnom sivom bojom. Režim sloja je Hard Light. Na sloj dodajte filter: Noise > add noise.

Amount oko 75%, Distribution: Gaussian. Obavezno stavite kvacicu na Monokromatic.

Sada primjenite filter: Blur > motion blur. Distance postavite na 40 px, a angle po izboru. Smanjite prozirnost tog sloja na 80%. Po zelji uklonite djelove sloja gdje su kapi kise preizrazajne, u ovom slucaju ja sam ih uklonio iz gornjeg desnog dijela.

Alternativni nacin (nesto kompliciraniji)

I slijedi dodavanje izmaglice. Stvorite novi sloj, postavite ga u režim screen. Alatom Lasso oznacite dio slike gdje zelite dodati izmaglicu.

 

Sada Primjenite filter clouds. Da biste ublazili prijelaz izmedju dijela s oblacima i zgrada na sloj primjenjujte alate: Smudge, Blur i Burn. Takodjer mozete ukloniti ostre rubove u režimu layer mask. Nakon sto ste napravili izmaglicu uvjerljivom i na nju primjeniti filter motion blur da bi se stopila s okolicom.

 

I to je to   ;)

 

ovo je moj outcome:

 

 

Tut napravljen uz pomoc knjige: HowToCheat In Photoshop CS3

Please don't rip.

 

kokolo
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 17:23 (ExXxEr).
Moj PC  
16 0 hvala 18
14 godina
neaktivan
offline
Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice

Ako imate bilo kakvih problema prilikom pracenja postupaka iz ovog tuta slobodno upitajte u ovoj temi.

Takodjer bih zelio vidjeti neke vase uratke  ;)

 

Sljedeci tut: Stvaranje brade

kokolo
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 8:07 (ExXxEr).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice

Možda čak ne bi bila loša ideja pod forum "Grafički programi" dodati još jedan podforum "Tutorijali".

U učenju je spas, u neučenju uživanje - sve do zaključivanja ocjena! :)
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ps tut - Dodavanje svijetlih crta

Uzmite sliku koju trebate.

Ja ću koristiti ovu:

 Napravite novi layer. Uzmite pen tool(P) i počnite crtati krivulje:

 

Samo da napomenem da kraj svake krivulje završava na rubu objekta.

 

 Dobit ćete nešto ovakvo:

 Sada si namjestite postavke brusha(B). Također i foreground color koji hoćete.

Ovakve ja koristim, ali možete koristit i različite veličine i jačinu:

 Dalje, vratite se pen tool(P) i desno kliknite na svoju krivulju.

Odaberite stroke path.

 Dobit ćete novi window i odaberite kako sam ja:

 Sad imate ok liniju.

 Neki dijelovi prelaze objekt pa ćete trebat brisati(E) te dijelove. Koristite različite veličine i jačinu po potrebi.

Ako sve valja dobit ćete nešto ovakvo:

 Dodajte efekte u blending options(layer-layer style-b. options).

Mijenjajte outer i inner glow da dobijete najbolje rezultate.

 I to je to, dobili ste svoju liniju!

Možete joj promijenit boju, oko nje dodat točkice, dodavat još linija u drugim bojama...

 

Dočekali...10.11. The MW2
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 14:31 (djdomi).
Moj PC  
10 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
4ucker kaže...

Možda čak ne bi bila loša ideja pod forum "Grafički programi" dodati još jedan podforum "Tutorijali".

Mozda "uputstva"   ...   hmm

nije mi to nesto, bolje "pase" tutorijali   xD  

kokolo
15 godina
offline
Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice

Dobar mi je tut sa kišom. Jedino šta kiša ne dodiruje do dna,ona "lokva" je savršeno mirna a kao neki pljusak. To malo bode u oči. Kako se to da popraviti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice

ne dodiruje do dna

?? ne fatam.

 

Lokva nije savrseno mirna. Vjerovatno nisi zamjetio da joj treba dodati filter ocean ripple...?

kokolo
15 godina
neaktivan
offline
Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice

Pozdravljam ideju o tutorial temi, uvijek korisno.

 

Imam malu zamjerku na prikaz kapljica, vizualno je dosta nerealno prikazano - pri tome mislim da je prikaz pre grub - kaplice nisu nikad toliko vidljive.

Čak i veliki pljusak nije toliko izražen, više je trebalo zamaskirati u maglu, te IMHO smanjiti Amount, povecati transparency i povecati blur da bi se dobio "maglicastiji" prikaz.

 

Što želim reči najbolje je prikazati kao uporedbu željenog rezultata i radne slike:

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=JRLl2yVrJzE
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 15:47 (PureEntity).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
ExXxEr kaže...

Ovo je prvi od serije tutova koje cu objaviti  ;)

Svi su radjeni u Photoshopu CS 3, tako da se neke stvari mogu razlikovati u novijim verzijama (ili starijim ;)).

 

Da pocnemo. Prvo vam treba neka slika slicna ovoj:

...

 

Mislim da nije u redu staviti tudji tutorijal i predstaviti ga kao vlastiti, i jos uz to koristiti identicne slike...

Naime, ovaj tutorijal, sa identicnim primjerima, se nalazi u knjizi "Kako varati u Photoshopu CS3" od Stevea Caplina, na stranici 230 (poglavlje 9, Sjajne povrsine - Stvaranje kise).

Nothing is true, everything is permitted...
15 godina
neaktivan
offline
Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice

sry na ot, al trebam vaše mišljenje:

šta raditi od ovog troje?

photo edit(najbolje me ide od ovog troje)

video edit(srednje)

3d modeliranje(slabo)

 

dakle, po ovome bi išao za photoshop al šta će mi ak nemam nikakav posao di se on koristi i di je dobra plaća :)

 

inače, postajte još tutorijala.

Dočekali...10.11. The MW2
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice

kišu napravi ovako :

1.Napravi novi layer i ispuni ga sa crnom bojom

2.Idi Filter > Noise > Add noise

3.Amount stavi između 10 i 15 i stavi kvačice na Gaussian i Monochromatic.Stisni Ok

4.Idi Image > Adjusments > Levels na Input Levels pomakni ovaj crni slajder malo u desno da se izgubi malo noisa.Ok

5.Idi na Filter > Blur i stavi Motion Blur .Distance naredi koliko ti odgovara

6.Promjeni Layer mode sa normal u screen i malo se poigraj sa opacity-em

7.Napravi Drugi layer ali sa malo više noisa (znači input levels samo malo pomakneš)

   Stavi screen mode i smanji opacity manje od prvog layera da bi simulirao kišu u pozadini (znaći ako je prvi 90 drugi 70% ovo su bezveze brojke)

 

 

McLaren Mercedes
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 16:42 (loky4i4).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
Assassin kaže...
ExXxEr kaže...

Ovo je prvi od serije tutova koje cu objaviti  ;)

Svi su radjeni u Photoshopu CS 3, tako da se neke stvari mogu razlikovati u novijim verzijama (ili starijim ;)).

 

Da pocnemo. Prvo vam treba neka slika slicna ovoj:

...

 

Mislim da nije u redu staviti tudji tutorijal i predstaviti ga kao vlastiti, i jos uz to koristiti identicne slike...

Naime, ovaj tutorijal, sa identicnim primjerima, se nalazi u knjizi "Kako varati u Photoshopu CS3" od Stevea Caplina, na stranici 230 (poglavlje 9, Sjajne povrsine - Stvaranje kise).

Busted !

Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
Assassin kaže...
ExXxEr kaže...

Ovo je prvi od serije tutova koje cu objaviti  ;)

Svi su radjeni u Photoshopu CS 3, tako da se neke stvari mogu razlikovati u novijim verzijama (ili starijim ;)).

 

Da pocnemo. Prvo vam treba neka slika slicna ovoj:

...

 

Mislim da nije u redu staviti tudji tutorijal i predstaviti ga kao vlastiti, i jos uz to koristiti identicne slike...

Naime, ovaj tutorijal, sa identicnim primjerima, se nalazi u knjizi "Kako varati u Photoshopu CS3" od Stevea Caplina, na stranici 230 (poglavlje 9, Sjajne povrsine - Stvaranje kise).

mhm, mislio sam staviti da je tut preuzet iz te knjige, ali mislio sam da to i nije toliko bitno. Vjerovatno sam donekle pogrjesio u tome, ipak tut sam radio s vlastitim postavkama i podosta ne isto kao tamo. Isti primjer slike je iz tog razloga sto je vrlo kvalitetan, te tako ne povrjedujem mozebitna autorska prava slika koja se skinu s neta.

Vjerujem da sam bar donekle pomogao onima koji ce nauciti nesto novo iz ovog tuta, a ionako je internet prepun tutova na stranim jezicima koji koriste iste metode kao ovdje napisane, tako da bi onda prakticki svaki novi tut koji obradjuje istu temu bio kopija...? ..?  Ja mislim da ne.

kokolo
16 godina
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
ExXxEr kaže...
Assassin kaže...
ExXxEr kaže...

Ovo je prvi od serije tutova koje cu objaviti  ;)

Svi su radjeni u Photoshopu CS 3, tako da se neke stvari mogu razlikovati u novijim verzijama (ili starijim ;)).

 

Da pocnemo. Prvo vam treba neka slika slicna ovoj:

...

 

Mislim da nije u redu staviti tudji tutorijal i predstaviti ga kao vlastiti, i jos uz to koristiti identicne slike...

Naime, ovaj tutorijal, sa identicnim primjerima, se nalazi u knjizi "Kako varati u Photoshopu CS3" od Stevea Caplina, na stranici 230 (poglavlje 9, Sjajne povrsine - Stvaranje kise).

mhm, mislio sam staviti da je tut preuzet iz te knjige, ali mislio sam da to i nije toliko bitno. Vjerovatno sam donekle pogrjesio u tome, ipak tut sam radio s vlastitim postavkama i podosta ne isto kao tamo. Isti primjer slike je iz tog razloga sto je vrlo kvalitetan, te tako ne povrjedujem mozebitna autorska prava slika koja se skinu s neta.

Vjerujem da sam bar donekle pomogao onima koji ce nauciti nesto novo iz ovog tuta, a ionako je internet prepun tutova na stranim jezicima koji koriste iste metode kao ovdje napisane, tako da bi onda prakticki svaki novi tut koji obradjuje istu temu bio kopija...? ..?  Ja mislim da ne.

Ma sto se tice stavljanja tuta na forum, sve ok, ali moras napisat od kuda je...

Nothing is true, everything is permitted...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice

Eto editovo sam prvi post. √

 

kišu napravi ovako :

1.Napravi novi layer i ispuni ga sa crnom bojom

2.Idi Filter > Noise > Add noise

3.Amount stavi između 10 i 15 i stavi kvačice na Gaussian i Monochromatic.Stisni Ok

4.Idi Image > Adjusments > Levels na Output Levels pomakni ovaj bjeli slajder malo u lijevo da se izgubi malo noisa.Ok

5.Idi na Filter > Blur i stavi Motion Blur .Distance naredi koliko ti odgovara

6.Promjeni Layer mode sa normal u screen i malo se poigraj sa opacity-em

7.Napravi Drugi layer ali sa malo više noisa (znači output levels samo malo pomakneš)

 Stavi screen mode i smanji opacity manje od prvog layera da bi simulirao kišu u pozadini (znaći ako je prvi 90 drugi 70% ovo su bezveze brojke)

Zanimljivo. dodat cu kao alternativni nacin ;) bilo bi lijepo kad bi postavio jedan kisoviti rad s tom metodom

kokolo
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 16:18 (ExXxEr).
14 godina
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
ExXxEr kaže...

Eto editovo sam prvi post. √

 

Zanimljivo. dodat cu kao alternativni nacin ;) bilo bi lijepo kad bi postavio jedan kisoviti rad s tom metodom

zamjeni ovo pod 4. na input levels treba pomakniti crni slajder u desno 

EDIT: evo slike 

original original
sa kišom sa kišom
McLaren Mercedes
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 17:04 (loky4i4).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
loky4i4 kaže...

EDIT: evo slike 

nice

kokolo
14 godina
neaktivan
offline
Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice

Efekt koji si postigao je jako nerealan.

 

1.Odraz zgrada u lokvi bi trebao biti vidljiv ispod kolnika jer je to jedino logično mjesto gdje bi se voda mogla nakupiti(na ovoj slici).Ovako kako si ti napravio izgleda kao da je odraz u betonu,što je fizički nemoguće.Namigiva

2.Sama kiša je jako loše napravljena.Kao što su već neki kolege smi rekli,a i u većini tutorijala je takav postupak.Nakon primijenjenog motion blura,u level adjustmentu moraš izvući crnu tako da black point slider odvućeš udesno.Taj layer sa kišom onda samo staviš na screen,što će maknuti crno iz pozadine i ostat će ti samo kiša.

3.Jako malo pozornosti si posvetio detaljima,koji su od iznimne važnosti ako želiš da slika izgleda realistično.Sa burn toolom koristeći soft round brush si trebao proći po cesti i zgradama.Time ćeš dobiti efekt kao da je kiša smočila cestu i pročelja zgrada.

  -Ubaciš stvarnu lokvu,da stvarno izgleda kao da je kiša potopila ulicu i da imaš objekt od kojeg se vidi refleksija zgrada.

  -Napraviš kapljice što se odbijaju od betona->što nas dovodi do slijedećeg detalja:Izbrišeš djelove kiše koje pokrivaju tlo,da slika ne izgleda kao da je samo filter naljepljen i da postignemo dubinu slike.

4.I naravno,malo se poigraš sa adjustment layerima da središ kontrast i svjetlinu.

 

Uzeo sam si vremena i malo se poigrao sa slikom da vidiš kako bi to otprilike trebalo izgledati,makar je i moje daleko od savršenog.

Tvoj rad lijevo,moj desno.

alrighty then
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 19:07 (dncrmt).
 
5 0 hvala 2
14 godina
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
djdomi kaže...

sry na ot, al trebam vaše mišljenje:

šta raditi od ovog troje?

photo edit(najbolje me ide od ovog troje)

video edit(srednje)

3d modeliranje(slabo)

 

dakle, po ovome bi išao za photoshop al šta će mi ak nemam nikakav posao di se on koristi i di je dobra plaća :)

 

inače, postajte još tutorijala.

Radi 3d modeliranje i uci photoshop za post processing , a ak ta bude zanimalo animiranje morat ćeš znati i video edit-ing

Tak da uci sve pomalo  Namigiva Osmijeh i teško da ćeš naci posao i u photo edit-u i u modeliranju jedino ak imaš puno dobrih radova

McLaren Mercedes
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
djdomi kaže...

sry na ot, al trebam vaše mišljenje:

šta raditi od ovog troje?

photo edit(najbolje me ide od ovog troje)

video edit(srednje)

3d modeliranje(slabo)

 

dakle, po ovome bi išao za photoshop al šta će mi ak nemam nikakav posao di se on koristi i di je dobra plaća :)

 

inače, postajte još tutorijala.

nece uopce naci posao u photo editiranju jer ne postoje takva radna mjesta osim d apovremeno odradi nesto, kao teksture i slicno. prosjecan dizajner mora znati, ne da je dobro znati vec mora znati fotomontazu odraditi. o svemu drugome ovisi koja je vrsta dizajnera, da li je graficki-3d dizajner, graficki-web dizajner ili animator grafičke obrade il ineka od medjusobnih kombinacija.

naravno nitko nije sve, ali fotomontaza je u sva 3 pravca zastupljena. svatko tko je proveo 2-3 mjeseca uceci photoshom zna solidnu montazu napraviti, medjutim posao se ne sastoji samo od fotomontaze, fotomontaza cini djelic tek.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
Rabenbal kaže...
djdomi kaže...

sry na ot, al trebam vaše mišljenje:

šta raditi od ovog troje?

photo edit(najbolje me ide od ovog troje)

video edit(srednje)

3d modeliranje(slabo)

 

dakle, po ovome bi išao za photoshop al šta će mi ak nemam nikakav posao di se on koristi i di je dobra plaća :)

 

inače, postajte još tutorijala.

nece uopce naci posao u photo editiranju jer ne postoje takva radna mjesta osim d apovremeno odradi nesto, kao teksture i slicno. prosjecan dizajner mora znati, ne da je dobro znati vec mora znati fotomontazu odraditi. o svemu drugome ovisi koja je vrsta dizajnera, da li je graficki-3d dizajner, graficki-web dizajner ili animator grafičke obrade il ineka od medjusobnih kombinacija.

naravno nitko nije sve, ali fotomontaza je u sva 3 pravca zastupljena. svatko tko je proveo 2-3 mjeseca uceci photoshom zna solidnu montazu napraviti, medjutim posao se ne sastoji samo od fotomontaze, fotomontaza cini djelic tek.

Može jedino retuširat fotografije po foto-studijimaNamigiva.Naravno,slažem se s kolegom Rabenbalom.U profesionalnoj upotrebi je sve povezano.3D modeli se dorađuju u photoshopu,pa ubacuju u video.Slično je i web dizajnu,u marketingu,itd...A to rade firme specijalizirane za grafički dizajn općenito,gdje rade stručnjaci u svom području i međusobno koordiniraju.

alrighty then
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
loky4i4 kaže...

zamjeni ovo pod 4. na input levels treba pomakniti crni slajder u desno 

EDIT: evo slike 

Da da, to je to... puno bolji ugođaj i od originala :)

http://www.youtube.com/watch?v=JRLl2yVrJzE
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
dncrmt kaže...

Efekt koji si postigao je jako nerealan.

 

  -Ubaciš stvarnu lokvu,da stvarno izgleda kao da je kiša potopila ulicu i da imaš objekt od kojeg se vidi refleksija zgrada.

 

Uzeo sam si vremena i malo se poigrao sa slikom da vidiš kako bi to otprilike trebalo izgledati,makar je i moje daleko od savršenog.

Tvoj rad lijevo,moj desno.

Vrlo lijepo odradjeno. Samo primjeti i da u mom radu ima lokva, iako je tvoja jos bolje odradjena ;)

koristio si filter plastic warp?

kokolo
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 19:09 (ExXxEr).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
Rabenbal kaže...
djdomi kaže...

sry na ot, al trebam vaše mišljenje:

šta raditi od ovog troje?

photo edit(najbolje me ide od ovog troje)

video edit(srednje)

3d modeliranje(slabo)

 

dakle, po ovome bi išao za photoshop al šta će mi ak nemam nikakav posao di se on koristi i di je dobra plaća :)

 

inače, postajte još tutorijala.

nece uopce naci posao u photo editiranju jer ne postoje takva radna mjesta osim d apovremeno odradi nesto, kao teksture i slicno. prosjecan dizajner mora znati, ne da je dobro znati vec mora znati fotomontazu odraditi. o svemu drugome ovisi koja je vrsta dizajnera, da li je graficki-3d dizajner, graficki-web dizajner ili animator grafičke obrade il ineka od medjusobnih kombinacija.

naravno nitko nije sve, ali fotomontaza je u sva 3 pravca zastupljena. svatko tko je proveo 2-3 mjeseca uceci photoshom zna solidnu montazu napraviti, medjutim posao se ne sastoji samo od fotomontaze, fotomontaza cini djelic tek.

haha, onda izgleda video edit..

Dočekali...10.11. The MW2
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
ExXxEr kaže...
dncrmt kaže...

Efekt koji si postigao je jako nerealan.

 

  -Ubaciš stvarnu lokvu,da stvarno izgleda kao da je kiša potopila ulicu i da imaš objekt od kojeg se vidi refleksija zgrada.

 

Uzeo sam si vremena i malo se poigrao sa slikom da vidiš kako bi to otprilike trebalo izgledati,makar je i moje daleko od savršenog.

Tvoj rad lijevo,moj desno.

Vrlo lijepo odradjeno. Samo primjeti i da u mom radu ima lokva, iako je tvoja jos bolje odradjena ;)

koristio si filter plastic warp?

Ne,krivo si me shvatio.Ti si zrcalio zgrade i primijenio filter.Ja govorim da ubaciš stvarnu vodu kao u mom primjeru>nisam koristio nikakve filtere nego prvu sliku lokve koju sam našao na google slikeOsmijeh(mislim da je bila druga u trećem redu).Jedini filter koji sam koristio je ocean ripple koji sam primijenio na zrcaljene zgrade,koje sam postavio preko lokve.

alrighty then
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
dncrmt kaže...
ExXxEr kaže...
dncrmt kaže...

Efekt koji si postigao je jako nerealan.

 

  -Ubaciš stvarnu lokvu,da stvarno izgleda kao da je kiša potopila ulicu i da imaš objekt od kojeg se vidi refleksija zgrada.

 

Uzeo sam si vremena i malo se poigrao sa slikom da vidiš kako bi to otprilike trebalo izgledati,makar je i moje daleko od savršenog.

Tvoj rad lijevo,moj desno.

Vrlo lijepo odradjeno. Samo primjeti i da u mom radu ima lokva, iako je tvoja jos bolje odradjena ;)

koristio si filter plastic warp?

Ne,krivo si me shvatio.Ti si zrcalio zgrade i primijenio filter.Ja govorim da ubaciš stvarnu vodu kao u mom primjeru>nisam koristio nikakve filtere nego prvu sliku lokve koju sam našao na google slikeOsmijeh(mislim da je bila druga u trećem redu).Jedini filter koji sam koristio je ocean ripple koji sam primijenio na zrcaljene zgrade,koje sam postavio preko lokve.

boldano Smijeh

Dočekali...10.11. The MW2
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
djdomi kaže...
dncrmt kaže...
ExXxEr kaže...
dncrmt kaže...

Efekt koji si postigao je jako nerealan.

 

  -Ubaciš stvarnu lokvu,da stvarno izgleda kao da je kiša potopila ulicu i da imaš objekt od kojeg se vidi refleksija zgrada.

 

Uzeo sam si vremena i malo se poigrao sa slikom da vidiš kako bi to otprilike trebalo izgledati,makar je i moje daleko od savršenog.

Tvoj rad lijevo,moj desno.

Vrlo lijepo odradjeno. Samo primjeti i da u mom radu ima lokva, iako je tvoja jos bolje odradjena ;)

koristio si filter plastic warp?

Ne,krivo si me shvatio.Ti si zrcalio zgrade i primijenio filter.Ja govorim da ubaciš stvarnu vodu kao u mom primjeru>nisam koristio nikakve filtere nego prvu sliku lokve koju sam našao na google slikeOsmijeh(mislim da je bila druga u trećem redu).Jedini filter koji sam koristio je ocean ripple koji sam primijenio na zrcaljene zgrade,koje sam postavio preko lokve.

boldano Smijeh

vjerojatno imamo različite veličine ekrana,pa su drugačije poslagane

alrighty then
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 19:49 (dncrmt).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice
dncrmt kaže...
ExXxEr kaže...
dncrmt kaže...

Efekt koji si postigao je jako nerealan.

 

  -Ubaciš stvarnu lokvu,da stvarno izgleda kao da je kiša potopila ulicu i da imaš objekt od kojeg se vidi refleksija zgrada.

 

Uzeo sam si vremena i malo se poigrao sa slikom da vidiš kako bi to otprilike trebalo izgledati,makar je i moje daleko od savršenog.

Tvoj rad lijevo,moj desno.

Vrlo lijepo odradjeno. Samo primjeti i da u mom radu ima lokva, iako je tvoja jos bolje odradjena ;)

koristio si filter plastic warp?

Ne,krivo si me shvatio.Ti si zrcalio zgrade i primijenio filter.Ja govorim da ubaciš stvarnu vodu kao u mom primjeru>nisam koristio nikakve filtere nego prvu sliku lokve koju sam našao na google slikeOsmijeh(mislim da je bila druga u trećem redu).Jedini filter koji sam koristio je ocean ripple koji sam primijenio na zrcaljene zgrade,koje sam postavio preko lokve.

aha, zanimljivo. ;)

kokolo
13 godina
neaktivan
offline
Ps tut - Stvaranje kise i izmaglice

super i tut i outcome :))))

Trazim curu kojoj ime ne zavrsava na .JPG
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice