Photoshop tutorial - vodeni stan

poruka: 4
|
čitano: 4.404
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Photoshop tutorial - stan pod vodom(za pocetnike)

Ovo nisam ja izmislio ,ima tutorial na internetu ali je na engleskom i zakompliciraniji je pa evo ovdje mozete nac pojednostavljeni i brzi ali s istim efektom...evo pomocu ove tri slike

http://disney-stock.deviantart.com/art/Apartment-Stock-2-82287893 , http://jazzeri.deviantart.com/art/Water-115683613 , http://www.filefactory.com/file/b1672ee/n/Aquarium_bubbles.jpg

dobit cemo ovo

 

Pa krenimo...

skinite sve tri slike s interneta , i udite u photoshop,(ja cu koristiti cs4 ),nakon toga otvorite sliku stana i pod layer u alatnoj traci izaberite new>layer

Njegove postavke su :color:none ,opacitiy:100%  i stisnite ok

 

pod layerom stana odite pod image>adjustments>color balance i upisite ove brojeve -40,0,10

 

 

Drugi korak:

otvorite sliku vode(file>open>water by jazzeri)

nakon toga pritisnite ctrl+a ,zatim za slikom selektanom ,ctrl +c ,i onda se vratite na sliku stana i stisnite ctrl +v(ctrl a ce oznaciti cijelu sliku,ctrl c ce ju kopirat i ctrl v zaljepiti

 

 

treci korak je da stisnete ctrl +t (VAZNO :layer sa vodom mora bit oznacen)  (ili odete pod edit>transform >free transform(ili bilokoji drugi transform))

nakon toga stisnite desni klik na sredinu slike vode i u menuu koji se pokaze stisnite distort.

NAPOMENA: ako je voda prevelika smanjite je pod free transform(desni klik >free transform)

 

 

 

 

cetvrti korak je da vodu stavimo na strop pogledajte kako je na slici :

 

 

 

peti korak: sad prije nego sto napravimo kvadrat  namjestimo mu boju stisnite na kvadratic sa bojom da ju promjenite i stavite ovu boju u kvadratic sa htmlom od boje -

3bd2ed

ako ne razumijete pogledajte sliku

 

sada uzmite rectangular tool i prevucite kvadrat preko cjelog ekrana ...nakon toga u blending options promjenite u screen a opacity mu stavite na 40%

 

 

i na kraju ako zelite samo jos ucitajte sliku s mjehurima isto kao u drugom koraku i stavite ih preko cjlog ekrana a opaciti im smanjite...pozdrav

Trazim curu kojoj ime ne zavrsava na .JPG
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 15:20 (Sacrier).
 
3 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Photoshop tutorial - vodeni stan

jeli ovo ovako samo meni, ali sve su slike samo poredane na dnu slike? ;)

 

btw. nice tut Namigiva iako se moze jos nesto uradit, kad ufatim vremena stavit cu outcome 

etikete, ovo je nacija etiketa!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 12:23 (ExXxEr).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Photoshop tutorial - vodeni stan

Ne svida mi se outcome :s

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Photoshop tutorial - vodeni stan
ExXxEr kaže...

jeli ovo ovako samo meni, ali sve su slike samo poredane na dnu slike? ;)

 

btw. nice tut Namigiva iako se moze jos nesto uradit, kad ufatim vremena stavit cu outcome 

nije samo tebi...al evo sad sam napravio edit pa svi sve trbalo bit u redu... thanks usput Namigiva

Trazim curu kojoj ime ne zavrsava na .JPG
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice