Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali izdvojena tema

poruka: 505
|
čitano: 225.069
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
9 godina
odjavljen
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
CyberDemonVZ kaže...
keyofdestiny13 kaže...
Kako skinuti Photoshop CS6, kada mi piše da trebam licensu, da li će to plaća?

Da. Mislim da je oko 6000-7000 kuna.

Hvala.

12 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pozdrav, ispricavam se ako sam u krivu temu posto, nego dali bi mi netko mogao napraviti ovo u Photoshopu?

 

Evo ako nije problem, trebalo bi odprilike iste velicine, pretpostavljajuci da je ovo na lijevoj strani prsa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
12 godina
protjeran
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pozz ekipa imam pitanje. Posto sam se bacio u web dizajn a vec par godina radim u CS2 i ono dosta dobro mi lezi.

 

Sada sam sa tim web dizajnom, posto se kanim obrazovati radi posla itd, htio preci na CS6, neznam zasto. Kao noviji je ovo ono. Dali je to uopce pametan potez?

 

Dakle, pošto već imam znanje u CS2, isplati li se gubiti vrijeme sa učenjem CS6, ili će mi danas sutra za neki posao web dizajnera biti dovoljno znanje u CS2. ?!

Hvala.

j*beš život bez rakije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Ako znaš CS2, CS6 ili CC nisu teški za naučit. Mislim da ti je dovoljno par dana zabavljanja u bilo kojem od ta dva i pohvatat ćeš više-manje sve.

 

Ako si mislio kupit CS6 licencu samo zato što ćeš se bavit web dizajnom, savjetovao bih ti da odustaneš od toga.

Davno sam koristio dvojku, ali mislim da u njoj možeš odraditi sve što ti treba.

Dobar dio web dizajnera uopće ili vrlo malo koristi photohop i gotovo cijeli proces dizajna stranice prebacuje u browser.

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Ok hvala na odgovoru. Ostavit cu si jos par dana Cs6 na kompu pa cu vidit. Za sada mislim da cu se vratit na dvojku. {#}

 

___________________________________________________________

 

 

U Cs6 trenutno imam dva problema, pa da ih podjelim s vama.

 

1. Postoji li u CS6 opcija da se povecavanje slike moze ovako raditi, po postotku kao u cs2 http://i.imgur.com/MMlQQKn.jpg ??

 

2. Problem s unosenjem teksta. Npr pisem tekst i sve recenicne znakove ( ! ? . , - ' ... ) mi prebacuje na pocetak teksta dok ne napisem barem jos jedno slovo iza njega. Sve je to dobro u tekstu, ali kada treba na kraju rečenice staviti točku, upitnik, uskličnik poslje kojeg nece vise biti slova, nemogu prebaciti tocku na kraj recenice. Kako to ispraviti?

 

http://i.imgur.com/sPMa5Ki.jpg

j*beš život bez rakije.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 1:18 (Zrinjski).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Zrinjski kaže...
1. Postoji li u CS6 opcija da se povecavanje slike moze ovako raditi, po postotku kao u cs2 http://i.imgur.com/MMlQQKn.jpg ??

 

2. Problem s unosenjem teksta. Npr pisem tekst i sve recenicne znakove ( ! ? . , - ' ... ) mi prebacuje na pocetak teksta dok ne napisem barem jos jedno slovo iza njega. Sve je to dobro u tekstu, ali kada treba na kraju rečenice staviti točku, upitnik, uskličnik poslje kojeg nece vise biti slova, nemogu prebaciti tocku na kraj recenice. Kako to ispraviti?

http://i.imgur.com/sPMa5Ki.jpg

1. Odaberi Window -> Navigator i onda samo odvuci prozor gdje želiš da bude.

http://www.apogeephoto.com/april2013/setting-up-a-photoshop-CS6-workspace-with-panels.shtml

 

2. Imaš pogrešne postavke jezika.

Probaj Type -> Language options -> Default direction

Ako nejde, probaj:

 

Edit -> Preferences -> Type i stavi na East Asian

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
protjeran
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Hvala. {#}

j*beš život bez rakije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pozdrav!

 

Nisam si baš na ti sa Photoshopom, ali ponekad mi treba nekakav background za Unity, i tako sam se našao kako googlam

tutoriale za napraviti nešto tipa "space nebula" background. 
I naravno odmah na početku naišao na problem....
Pratio sam

 i nekon što sam postavio "noise" filter na layeru, nailazim na problem kada pokuštam mijenjati vrijednosti na 
"levels" opciji. Naime dok ih mijenjam vidim preview sa strane, ali kada sam zadovoljan sa postignutim i kliknem ok noise se vrati na staro!
Volio bih da se nove vrijednosti prihvate, i ne znam riješiti problem!

 

Unaprijed hvala na odgovorima!

 

p.s. Primjetio sam da kada ponovno uđem u tab leves, nakon prvog neuspijeha, histogram izgleda drugačije, kao da je prihvatio

prvi puta promjenu, samo što ju ja ne vidim na slici! 

Jeberštaub and Mudalo, they are out there!!!! They only appear to be unreal, to the untrained eye!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

http://oi58.tinypic.com/k3txr8.jpg

 

zna netko koji je ovo tocno font?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Daj link stranice.

EDIT: Mislim da je Tahoma.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 18:42 (Grbi94).
12 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

to je excel file,nazalost nije tahoma

 

http://exceltemplate.net/sports/20142015-european-league-fixtures-and-scoresheets/

 

ovdje je to,i kad skinem i upalim excel nepise mi tamo koji je to font :S

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Onda je Calibri.

12 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

je,da to je...

samo kod mene je bio naređen na veličinu 11 a ne 10..pa je zbog toga nekako drugacije izgledao

 

hvala

 
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Da li se plaća?

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.1.2015 19:45 (keyofdestiny13).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Može li mi netko objasniti kako da na slici dolje dobijem glatke rubove (smooth edges).

Znaći,sve mora biti smooth,rubovi,flekice....

Također kako da dobijem pencil koji ima smooth edges(nešto poput spray u paintu)

Imam PS CS4

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Milka30 kaže...

Može li mi netko objasniti kako da na slici dolje dobijem glatke rubove (smooth edges).

Znaći,sve mora biti smooth,rubovi,flekice....

Također kako da dobijem pencil koji ima smooth edges(nešto poput spray u paintu)

Imam PS CS4

 

 moraš hardness postaviti, kad je 0% onda je super mekana i glatki su prijelazi, kad je 100% onda je oštro, samo nemoj nikad ic u extremitete 0 ili 100 odaberi nešto između tih vrijednosti i isprobaj

14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Da li postoji način da uklonim zeleni natpis, a da sve ostalo ostane isto. Pokusavao sam koristeci Magic Wand tool u kombinaciji sa Fill Content Anware međutim ne daje željeni rezultat. Sa stamp toolom i nisam tako vješt.

 

Da li je teško redizajnirat ovo ponovo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

to je nemoguće.

logic sense of no sense.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Imam jednu sliku na kojoj je ime firme i ispod imena ima karta baranje u crveno bijelim kockicama. E sad, pokušavam maknuti pozadinu, ali da mi ostanu kockice na karti, ako samo obrišem pozadinu onda mi se obriše i pola te iste karte. AKo mi netko može pokušati pomoći pošaljem sliku u PP. Hvala unaprijed.

 

EDIT: Riješeno, hvala.

Samsung Galaxy Note II :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.2.2015 10:43 (goranbm).
9 godina
odjavljen
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Može li mi netko pomoći i reći kako da uklonim slova dolje na slici, koristim photoshop cs4, nemam content aware.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2015 13:57 (keyofdestiny13).
 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Da ne otvaram novi topic,imam CS2 i zanima me je li on dovoljan za početnike ? Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Silwncer kaže...

Da ne otvaram novi topic,imam CS2 i zanima me je li on dovoljan za početnike ? Hvala :)

 ma mozes bilo koji uzeti ,no bolje odi na tpb i skini si cs6 ili cc 2014... 

puno laksi i  vise mogucnosti..

"Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again."
8 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

kako promjenit boju ociju

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
keyofdestiny13 kaže...

Može li mi netko pomoći i reći kako da uklonim slova dolje na slici, koristim photoshop cs4, nemam content aware.

 ali zato imas spot healing brush , pa onda s njim lagano i strpljivo 

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
9 godina
odjavljen
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Bok, Ima problem, skenirao sam windows sa comodo antivirusom i on je izbrisao amtlib.dll koji je vezan za photoshop cs6 i bridge, sad je pitanje kako ga vratiti?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Zanima me jel u photoshopu mogu dobiti indeticnu ovu boju olovke jer u wordu mi neuspjeva??? a zasto pitam jer zelim na njima napisati ful mini salbahter pa zaljepiti istu boju sa natpisom ako tko kuzi sto govorim i hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2015 9:45 (Miki_16).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Zar nitko? Stvarno je hitno i vazno..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Miki_16 kaže...

Zar nitko? Stvarno je hitno i vazno..

 Otvoris sliku i kliknes s kapaljkom na zeljenu boju. Ta boja ce ti postati primarna boja za crtanje.

A ako procitas heksadecimalni ili rgb kod boje, onda ju mozes reproducirati i u wordu.

 

I jedna napomena, 99% sam siguran da nemas kalibriran ni printer ni monitor, a to znaci da se boje razlikuju od onih u stvarnosti. Koliko jako, ovisi o kvaliteti tvornickih postavki (jeftinoci) printera i monitora.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
9 godina
odjavljen
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Bok, imam problem sa photoshopom cs6, kada pišem i brišem, sve se to radi sa lijeve strane, a ne sa desne kako je uobičajeno, pa sad zna li netko i da li još netko ima taj problem?

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice